noes.- oeiooniflo i Tips voorde modebewuste man. YAARDERHOOGT 50 jaar geleden in Soest CONTANT-BON Opleiding tot accordeonist voor DOE-HET-ZELVERS „Ruiisenaars scnoenmaoaziin meest gesorteerd en goed- Expositie in Hofstede Oud-Bussein" te Naarden Gehannes... Knaapjes op vernielingstoer Openbare school Overhees vijf jaar oud Schoemaker ii EO® cm brand/inbraak- n beveiliging n I Eenjarige tuinplanten (deel 2) 8888888888881888888888888 21 Mei 1930 Rechtzaken Minimum 4 regels f6,00 10 Soester Courant van woensdag 21 mei 1980 De Soester accordeonvereniging Ani- mato verzorgt in samenwerking met de regionale muziekschool ook in het cursusjaar 1980/1981 een volle dige opleiding voor acoordeonist[e]. Mede door de gemeentelijke korps- subsidie voor verenigingsleden, zijn de kosten van deze opleiding zeer laag en aanmerkelijk lager dan privélessen, terwijl de opleiding toch kompleet is zowel met theorie, als met praktijk van het spel. Bij voldoende deelname is ook een opleiding voor gevorderden moge lijk. In september a.s. gaat het nieuwe cursusjaar van start. In verband met de sluitingsdatum voor deze korpsop leiding, is omgaande aanmelding ge wenst om verzekerd te zijn van plaat sing aangezien van de 19 cursisten van vorig jaar tenminste 15 muzikanten dit seizoen de vervolgcursus gaan volgen. Zoals bekend, kan men niet alleen uit Soest deelnemen aan deze opleiding, doch ook uit Baarn, Amersfoort e.o. door lid te worden van Animato. Aanmelding kan geschieden op de repetitieavond van het accordeonor kest van Animato op woensdagavond van 20-22 uur, in het repetitielokaal aan de Beetzlaan 32 in Soest. Telefonische informatie is mogelijk bij de kommis- saresse voor opleiding van Animato mevr. J. Hageman. Schoutenkampweg 51, Soest, telefoon 02155-18773. Voor de 7 concerten in oktober-novem- ber a.s. in de verzorgingstehuizen in Amersfoort-Baarn en Soest, is Anima to thans gestart met de repetities van een nieuw program, hetwelk dan in deze tehuizen ten gehore zal worden gebracht. Voor gevorderden in het accordeonspel is het dus nu de tijd om te gaan deelnemen aan deze repetities van het nieuwe concertprogram. Drie knaapjes, de 16-jarige K. W.de 13-jarige R. van V. en de 11-jarige D. Z. werden in de omgeving van de Kost- verlorenweg betrapt op ongezonde be langstelling voor personenauto's. De politie nam hen mee naar het buro en daar bekende zij ondermeer diefstal van tachtig gulden uit een damespor temonnee, welke zij aantroffen in de kleedruimte van de gymzaal aan de Groen van Prinstererschool. De ouders kwamen de knaapjes ophalen en be loofden de schade te zullen vergoeden. De openbare lagere school aan de VVillaertstraat in de wijk Overhees viert haar vijfjarig bestaan. Dat wil men niet ongemerkt voorbij laten gaan en daarom is een lustrumcommissie bezig met de voorbereiding van een feestweek welke begin juli gehouden wordt. De,commissie wil de school een cadeau aanbieden en om daarvoor geld bijeen te krijgen werd in december een olie bollen verkoopaktie gehouden, worden nog steeds oude kranten opgehaald en werd er ook een kinder-discomiddag gehouden. Daarmee werd tot nu toe al tweedui zend gulden opgehaald en dat bedrag zal zeker de vijfentwintighonderd gul den bereiken. Om echter het bedrag dat voor het cadeau nodig is geheel bij elkaar te krijgen, wordt nog een rom melmarkt c.q. fancy fair opgezet en om die te doen slagen is de hulp van heel Soest nodig. In de eerste plaats om aan spullen te komen en in de tweede plaats om die spullen weer te verko pen. Gebruiken kan de organisatie meubels, aardewerk, speelgoed, kin derkleding, boeken en strips, antiek en handwerk. Deze zaken kunnen gebracht worden bij Wim van Dorresteyn, die telefonisch bereikbaar is onder nummer 20727. De rommelmarkt wordt op zaterdag 7 juni gehouden. De onveiligheid neemt toe de laatste jaren. Straatterreur, verkeer, vervoer van gevaarlijke stoffen, noem maar op. Maar ook in het zo veilig geachte Hollandse huis is het met de veiligheid vaak droevig gesteld. Brand, inbraak. Twee belang rijke bedreigingen van onze veiligheid die per jaar veel slachtoffers en schade veroorzaken. Voorkomen is beter dan genezen" is het devies dat Schoemaker voor ogen heeft als hij U wijst op het feit dat veel narigheid kan worden voorkomen door elektro nische brand- en inbraak signalering. Waardoor men in staat is tijdig in te grijpen. Een techniek, waarin Schoemaker al vele jaren thuis is. Daarom zou het best eens zinvol zijn er eens over na te denken hoe üw huis een veilig thuis kan worden. Vooral nu de experts van Schoemaker Uw huis vakkundig kunnen beveiligen tegen een konkurrerende prijs. Kom er eens over praten of bel nu 10344*. Geen beter idee dan een veilig idee! VAN WEEDESTRAAT 78 SOEST - TEL. 10344* In vervolg op vorige week bespreken we deze week het assortiment eenjarigen dat tegenwoordig regel matig op de tuincentra en kwekerijen wordt aan geboden. Na de reeds besproken afrikanen en salvia's belan den we bij de evenzo bekende petunia's) de in de volksmond wel genoemde pispotjes) die voorkomen in de meest uiteenlopende kleuren en bloemgroot- ten. Een nieuwtje van de laatste jaren zijn de dub- belbloemige vormen en de gestreepte cultivars. Mooi??? Dat is ter eigen beoordeling. Een nadeel dat vroe ger nogal eens bepalend was voor de aankoop van petunia's, de gevoeligheid voor regen, is tegenwoor dig grotendeels opgelost door de aankweek van de zogenaamde F-l-hybriden die regenresistenter zijn. F-l hybriden vinden we tegenwoordig trouwens bij vrijwel alle zomerbloeiende planten. Dit zijn uit gedokterde zaadselecties waarbij de zaaiplanten ex tra goede eigenschappen verkrijgen. Een dergelijke hybride bestaat er ook van de age- ratum, het bekende blauw-lila knoopje dat het altijd zo leuk op de voorgrond van een plantvak doet. De kleine knoopjes vormen a.h.w. schermpjes, die op hun beurt ook weer zij aan zij op de plant voor komen, zodat een paars kleedje verzekerd is. Een eveneens overbekend zomerbloeiertje is de Lobelia, die zowel in hangende als staande vorm te koop is. De hangende vorm is uitermate geschikt voor het gebruik in bloembakken en als overhan gende plant bij bielsen en pallisade. De lobelia wordt veronderstelt alleen blauw te zijn, maar ro ze en witte variëteiten zijn er ook genoeg, hoewel deze slechts zelden worden aangeboden. Een zelfde uitbloei als de lobelia geeft ook de lo- bularia (of beter bekend als witte allysum) te zien. Dit welwillende bloeiertje bestaat ondanks zijn inge burgerde naam, toch ook in het lila en paars. Het feit dat deze twee laatste kleuren bij aanhou dend koel weer minder rijk bloeien zal" aan hun on bekendheid bijdragen. Lobularia verdraagt trou wens redelijk halfschaduw evenals de lobelia. Volledige schaduw wordt verdragen door ons vol gende plantje, de Impatiens of vlijtig liesje, die voor weinig mensen verdere uitleg noodzakelijk maakt. De plant geeft een erg uitbundige bloei en is te genwoordig in veel frisse kleuren in de handel. Zo ook de begoniasemperflorens, die bovengenoem de kwaliteiten als rijke bloei en schaduwverdra- gend vermogen in zich heeft. Om bij de begonia's te blijven kunnen we tege lijkertijd de knol begonia's even aanroeren die zich ook in de schaduw nog stoer weren. Een rijke bloei en de plant heeft een knol in de grond, die na het afsterven van het loof in het najaar kan worden gebruikt. De bollen worden droog en donker be waard en worden in april in kistjes met vochtige turfmolm uitgelegd.Na half mei plant men ze dan veilig in de tuin. Als onderbreking van deze eenjari gen - story is het voor veel mensen waarschijn lijk wetenswaardig dat ook nu nog volop, bomen, heesters, coniferen, vaste planten klimplanten en rozen kunnen worden aangeplant, omdat deze te genwoordig voor een belangrijk deel in container of voorzien van wortelkluit worden geleverd. voor degene, die aanwijzingen, of terugbezorging kan doen van mijn weggevlogen papagaai. Deze is gemakkelijk te herkennen, daar hij" steeds roept KANTONGERECHT TE AMERSFOORT Had vorige week Barneveld het leeuwenaandeel, heden brachten Soest en Soesterberg een grooten schotel op tafel. Die niet! De fabrikant B. uit Kampen passeerde de kom van Soesterberg met een snelheid van 80 K.M. Toen agent Meijer in burgerkleeding tusschen de boomen vandaan kwam en de hand opstak om te doen stilhouden en kond te doen van de bekeuring, hield B. op, denkende dat het iemand was, die wilde meerijden. Bij het vernemen, dat hij met politie te doen had, ging het ineens rrrrrt, verder. Daarmee kwam hij echter niet van de 40,- boete af. Alweer het dansende Soest En alweer in hotel-café-restaurant Birkhof, Rijks straatweg vlak bij de Amersfoortsche limiet. Al zoo vaak is het dansen aldaar hier besproken in verband met verbaaltjes, dat men nu wel de situatie van verlofzaal, danszaal en omringende veranda zal kennen. Zondag 27 April en Zondag 4 Mei waren de verbindingsschuifdeuren tusschen verlofzaal en danszaal wel dicht geschoven, maar niet gesloten. Zondag 11 Mei was de binnenverbinding met bouten afgesloten. Alleen was er toen verbinding langs de veranda heen, die echter naar we meenden te hooren, ook tot de verlofslocaliteit behoorde. De zaak werd verdaagd tot de volgende week, daar de raadsman heden niet kon tegenwoordig zijn. DE ROOKENDE RAAD Vroede Vaad'ren dezer stede, Sta mij toe als mijne plicht, Dat 'ik mij met een woord van hulde Tot Uw hoog College richt. Vroede Vaad'ren, ik heb gelezen, Het stond immers in de krant, Dat U aan een goed sigaartje Heel Uw raadshart hebt verpand. Vroede Vaad'ren van ons Leiden, Dat was eerst een wijs besluit, Als sigarenhand'laar spreek ik Mijn oprechte hulde uit. D' uitspraak die Uw hoog College, In dit ernstig uur ons gaf, Steekt toch wel heel gunstig bij Uw And'er raadsbesluiten af. 'k Mag mijn hulde U niet onthouden, En ik doe - dat hoort toch zoo - U een fijne kist sigaren Voor 't College nu cadeau. 't Beste dat voor U geschikt is, Geurig en bijzonder fijn, Kon natuurlijk hier niet anders Dan dit merk ,,Oud Leiden" zijn. Het stadhuis staat op het deksel, Netjes, zooals het behoort, Zonder palen, zonder schutting, 't Stadsschoon is dus niet vermoord. Weet U hoe ze te verdeelen? Wie vóór 't voorstel stemde twee. D' and'ren één, van 't overschotje Krijgt de pers dan nog wat mee. Vroede Vaad'ren dezer stede, Gij zijt onze steun en stut. Voor U schijnt het rooken nuttig, Daarom, rookte ze in het Nut! Leert men dan nooit Op denzelfden dag, nadat de groote heibrand woedde onder Leusden en Soesterberg, ziet de kampwachter A. W. Kooman, vanaf den uitzichtto ren in het kamp, dat opnieuw brand ontstaat, nadat het blusschen is afgeloopen. Het was niet een restant 1 1 1 1 van den grooten brand, maar van achterloos wegge worpen lucifers. Door den vrij sterken wind had W. de V. uit Zeist eenige dezer vuurstokjes gebruikt om zijn sigaar aan te steken. De niet verschenen verd. heeft verklaard ze achter zich te hebben weggeworpen. De brand (nabij ge bouwen) is gelukkig gebluscht kunnen worden. De eisch van 60 liep uit op een vonnis van 50. UITSPRAKEN KANTONGERECHT Hinderwet: P. A. D., Soest, 10,- of 5 dagen. Wielrijdende verkeeren onder den invloed van alcohol: J. A. M., Soest, 25,- of 10 d.; G. O. idem. Wielrijden links van den weg: D. v. M., Soest, 5,- of 3d. Met auto te snel rijden in Soest: G. H. v.d. B., Groningen, 60,- of 10 d., J. J. Vinkeveen 5,- of 2 d., E. V. G., Amsterdam 10,- of 5 d. „E.H.B.O.'s ZIEKENAUTO" Er is in Soest, één Ziekenauto? Een wagen, die niet deugd voor haar doel. Reeds lang streeft 't Bestuur van E.H.B.O. Spontaan, en met menschlievend gevoel, Tot 't verkrijgen van een Auto, En geschikt, voor haar taak, Hoewel 't financieel nadeelig saldo; Uitvoeren nog onmogelijk maakt. Lezers van dit rijmend stukje, Probeer of gij iets missen kunt. Breng dan één groot geldstukje, Ijlings weg, geef klinkende munt. O, het ziekste mensch zal blij zijn, Naar het ziekenhuis te gaan. Gekraakte ribben, erger pijn, Eindelijk is dat afgedaan. Langs de hobbeligste wegen, Uit het Veen, of van de Bunt, Komt men de Auto rustig tegen, Krankheid het is U best gegund. En iedere Soester geeft nu spontaan, Natuurlijk hier een geldstuk aan. DRONKEN LANGS DEN WEG Een scharenslijper die Woensdag in kennelijken staat van dronkenschap met zijn hondenkar de veiligheid van het verkeer in gevaar bracht, werd op het politie-bureau gelegenheid gegeven zijn roes uit te slapen. Kort daarop kreeg hij gezelschap van een groentenman, die onder dezelfde omstandigheden dronken achter het stuur zat. Hondenkar, paard en wagen werden tijdelijk door de politie opgeborgen. Proces-verbaal werd opgemaakt. GEVONDEN VOORWERPEN Een oorbel. Een portemonnaie met inhoud. Een koerduif. Een kruisje en medaille. Een bruine hond. Een Lipssleutel. UIT DE ADVERTENTIÊN: Ons modern ingericht bedrijf stelt ons in staat de ons toevertrouwde wasschen naar de eischen des tijds te behartigen. Onze prijzen zijn uiterst billijk gesteld zoodat ook dit geen bezwaar voor U behoeft te zijn. Vraagt tarieven. Telefoon 474. BLOEMEN roode anjerplanten 4 ct. violen 2 ct. Prachtbloemen 3 ct. per stuk. Oudegrachtje 17. Naaimachines door betrouwbare Firma worden allen Prima Merken in huurkoop te geven. Ge- heimh. verzekerd. Brieven onder nr. 44. ARMBAND- EN LINT-HORLOGES. Alle met ga rantie, in goud en zilver. Polshorloges voor Heeren in alle modellen. ZUIVELNOTEERING Gortepap p. fl. 14 ct. Traditiegetrouw zal ook dit jaar weer rond Pinksteren een expositie worden gehouden in de Hofstede ,,Oud-Bus- sem" te Naarden. In deze prachtig gelegen monumentale hofstede op de grens van Naarden en Huizen is uitge verij Strengholt gevestigd, die dit keer in samenwerking met het Goethe-Insti- tuur aan een aantal vooraanstaande in de Bondsrepubliek Duitsland wonende kunstenaars de gelegenheid geeft in haar gebouw te exposeren. Het Goethe- Instituut verleent haar medewerking als internationale organisatie ter ver breiding van de Duitse cultuur en wetenschappen om daarmee het we derzijds begrip tussen Duitsland en de andere landen, i.c. Nederland, te ver diepen. De coördinatie van deze ten toonstelling is in Duitsland in handen van Dr. Karlheinz Moede uit Bad Vilbel bij Frankfurt, terwijl in Neder land de kunstschilder Henk Corduwe- ner uit Huizen als coördinator op treedt. Omdat Huizen en Bad Vilbel als Euro pese gemeenten met elkaar verbonden zijn en op bepaalde gebieden een uitwisseling hebben, zal naast de Duit se inzending van werken bovendien een herdenkingsgroep worden ingericht voor de in Huizen geboren en in novem ber j.l. overleden bloem- en stilleven- schilder Henk Bos. De waardering voor deze kunstenaar beperkte zich niet tot 't Gooi alleen, want zijn werk vond zijn werg ver over onze grenzen. In Amerika bijvoorbeeld werd het vele malen geëxposeerd o.a. in New York, Chicago en San Francisco. De delegatie van in Duitsland werken de kunstenaars die in de Hofstede ,,Oud-Bussem" exposeert, bestaat uit Moede Jansen (uit Bad Vilbel) met tekeningen en litho's; de in Kopenha gen geboren Deen Johann Helge Benthin (eveneens uit Bad Vilbel) met olieverfschilderijen; Elois Godtmann (uit Bonn) met tekeningen en oliever ven; de Italiaan Pino Drago (uit Frankfurt) met tekeningen en objec ten; Erich Fuchs (uit Stuttgart) met reliëfs en zijn vrouw Hilde Fuchs- Hermann met gobelins. De burgemeester van Huizen, Mr. F. Fontein, zal de officiële opening ver richten op zaterdag 24 mei om 15.00 uur, waarna de directrice voor Neder land van het Goethe-Instituut, Dr. Kanthinka Dittrich, een korte inleiding tot deze interessante tentoonstelling zal houden. Openingstijden: Zaterdag 24 mei en beide Pinksterdagen 25 en 26 mei, zaterdag 31 mei en zondag 1 juni a.s. van 13.00 uur tot 17.00 uur, Hofstede ,.Oud-Bussem", Flevolaan 41, Naar den. Duidelijk is dit seizoen de trend naar het wat nr"-re kostuum. Slank afkledend, met een opvallende belijning en vaak 2 zijsplitten. Wat de stoffen betreft-, kleine dessins en prachtige unistoffen. De regenjas komt weer terug, maar dan in een sportieve en nonchalante uitvoering. Om lekker losjes om de schouders te dragen. Er zijn vlotte kolberts in bouclèachtige stoffen tot echte Alcantare aan toe. De pantalons natuurlijk met stretch. Heerlijk komfortabel. Verder bij Midman een prach tige kollektie overhemden en pullovers. En als u toch bij ons bentVergeet vooral onzé kollektie blazers en composes niet. O.a. van Van Gils. Dus kwaliteit. Dat vindt u bij Middelman Midman. Trend gevoelige mooie kleding. Speciaal voor u. HERENKLEDING Van Weedestraat 11®, 3761 CA Soest Telefoon 02155-12424. Ongze hongd is de beste hongd vaan heul Soest, zeg ik aaltied. De Vrouw en ik ben d'r stoapel- gek mee. Hie is baar broaj en luustert meroakels. Vaak veul te best, waant hie ver- stoat aalles. Ook Soesders! Awwe waat te beproate hewwe, daattum niks angoat, daan moewe daat in 't Engels doen. Drie kere per daag maag tie uut en daa's aaltied feest. Bie ongs in de tuun wil die niks doenai je veul waa'k bedoelt, dus daan mojje de stroat op. Aal z'n aafvaal legt ie in de goot, maar veur ut dunnere waark hettie liever een boöm of un laantoare poal. En zo hoort ut ok. Een enkelde keer lukt ut wel lus precies op un rioolput aas tie um mooi vindt. Hie wil ok baar groag droave en daan goa'k noar 't bos of de dune. Die hewwe zaat op Soest. In 't Slaangebossie komme we ok nogaal us, moar ik het eleze, daat ut doaro voortemee verbo- je wor veur losse hongde. Ze hebbe d'r een keer een dood evongde moar ik daach daat ie licht eerder vaan 't woater de piep uut waas egoan. Op ut industrieterrein maajje de hongd wel losloate, moar waat hettie doar noeng te zeu- ke? De ongze lust geen Cocoa Coloa en hie ruukt liever waat aanders daan Lindner. Op un end hettie licht nog wel oandaacht veur de rioolputte van T.B.S., moar die stoan zo iezig hoog oppestoapeld, doar kaan die niet bie. Blieve volges de kraant aalle- nig de Laange Dune over veur losse hongde. Ik ben bar veur de mooie noatuur op Soest, moar ajje 't ming vroagt daan mo'k zegge, daa'k ut allemoal wel een bietje overdreve vin. Ik komt aal zo laang in ongze bosse, moar de enkelde kere daa'k ter wild ezien het, doar kaank ok wel over in de kraant schrieve. In de bosse vaan Pieneburg mojje je hongd vaast houwe, doar zit wild zaat, waant doaro is ut haardstikke stil. En op stroat mottie an de baand, aal trekt ie nog zo haard. Daan hetter niemaand laast vaan. Veur noodgevaalle mojje iegeluk een schoppie bieje hebbe. En veur een groot hongd daan moar een baats. HANNES VAN DE NENG. OPEN HAARD? VERBOUWING? SHOWROOM DE VRIES SOEST KONINGINNELAAN 84 TELEFOON 10652 Naam; Straat: Woonplaats: Tel. verzoektmaal plaatsing Op woensdag voor het opgeven van een KLEINE RUBRIEKADVERTENTIE in de SOESTER COURANT Ondertekening ATTENTIE: één letter of leesteken per hokje, tussen twee woorden een hokje blanco laten 1 2 3 4 5 5 regels f 8,00 6 6 regels f 10,00 7 regels f 12,00 8 regels f 14,00 9 regels f 16,00 10 regels f 18,00 11 regels f 20,00 12 regels f 22,00 7 8 9 10 11 12 De bon moet uiterlijk maandag 16.30 uur in ons bezit zijn voor plaatsing in de Soester Courant van woensdag daarop volgend. Bewijsnummer 75 ct. extra. Brieven onder nummer; f 2,50 extra (De binnengekomen brieven worden u dan toegestuurd). Deze bon ONGEFRANKEERD zenden aan: 'advertentieafdeling SOESTER COURANT Antwoordnr. 136, 3760 VB SOEST. Het verschuldigde bedrag insluiten door middel van groene bank-betaalcheque, Eurocheque of blauwe girobetaalkaart (geen giro-overschrijvingskaart):) DENK AAN DE ONDERTEKENING!

Soester Courant | 1980 | | pagina 11