Scholierenwedstrijd Stratenloop woensdag 4 juni Maaswinkel Meubelen blijft aan de Den Blieklaan Harry de Boer wint ronde van Soest Foto: Herman va Georganiseerd door S. O. Soest en Supermarkt Van Dam Vlotte start schoolvoetbaltoernooi Demonstratie wedstrij d dames-zaalvoetbal Soester basisscholen doen massaal mee Wateroverlast Openbare bekendmaking Junioren tennisvereniging „Soest-Zuid" kampioen Uw succes is onze reclame!!! Voor alle RIJBEWIJZEN Autorij- en Verkeersschool M. LOS VAMOR 2e Pinksterdag ski-wedstrijden in Soesterberg Zonde van uw goud Aaron Sassoon 12 13 Soester Courant van woensdag 21 mei 1980 13 Herman van Dam voor de lagere scholen gespeeld, e als-het toernooi voor scholen voortgezet onderwijs. Zij komen met een compleet team in het veld. Aan de Stratenloop van 4 juni a.s. zal door de Soester basisscholen mas saal worden deelgenomen. Bij de sektie Atletiek van de Sportorganisatie Soest hebben de volgende scholen reeds ingeschreven: O.l.s. Ingenhof; Pr. Wil lem Alexanderschool; Wethouder De Haanschool, Soesterberg (onder voor behoud); Van der Huchtschool, Paulus Potterlaan; Da Costaschool; Savornin Lohmanschool; De Bron O verhees; Prof. J. Waterinkschool; School Soester berg; St. BonifaciusschoolSt. Theresiaschool; St. Willibrordusschool met een jongensteam; „De Wiekslag" en de Titus Brandsmaschool te Soesterberg. Toezegging van deelname werd ontvangen van De Regentuuter; De Schakel; Overhees; Van der Huchtschool, Overhees; Groen v. Prinstererschool; Maria- school en de Amerikaanse school te Soesterberg. Zoals het er nu naar uit ziet zullen dus een twintigtal scholen gaan strijden om de prachtige wissel trofeeën en bekers, beschikbaar gesteld door sponsor Van Dam Supermarkt. Om 18.30 uur zal Mr. S. P. Baron Bentinck het startschot lossen voor de jongens en om 18.45 voor de meisjes. Recreatieloop Na de scholierenwedstrijd vindt een re creatieloop plaats voor de overige leer lingen van de basisscholen. Om 19.00 uur zal hiervoor het startschot klinken. Van Dam Supermarkt zal niet alleen via een supportersbon voor een ijsje voor alle deelnemers en supporters zorgen, maar er zullen ook leuke prijs jes onder de deelnemers verdeeld wor den. Natuurlijk ontvangt iedere deel nemer een fraaie medaille aan een lint. Inschrijven vanaf 18.00 uur bij de ca ravan van S.O. Soest. De kosten be dragen 2,50. Door de medewerking van sponsor Van Dam Supermarkt kan van dit bedrag 1,00 overgemaakt worden aan het Bentinckfonds. Training basisscholen De sektie Atletiek van de Sportorgani satie Soest raadt de scholen aan de deelnemers licht te trainen. Weliswaar is het deelnemen belangrijker als het winnen, maar geheel ongetraind deel nemen is ook niet verstandig. Voor gezonde kinderen is de afstand van één mijl (1600 meter) gemakkelijk te overbruggen. Om pijnlijke kuiten te voorkomen moet men de kinderen ech ter wel wennen aan het hardlopen op asfalt. Goed schoeisel, sportschoenen met dikke verende zool, is dan ook zeer belangrijk. Laat ook die kinde ren meetrainen, die misschien niet het snelst, maar wel het meest enthousiast zijn. Zij zullen wellicht deelnemen aan de recreatieloop en gezamenlijk trai nen is gezelliger dan in je eentje. Prijsuitreiking Om 19.15 uur zal burgemeester Mr. P. Scholten de wisseltrofeeën en de be kers voor de nummers één, twee en drie bij de jongens en meisjes van de basisscholen uitreiken. Deze bekers zullen de scholen mogen behouden, maar voor de wisseltrofeeën zal over één jaar weer gestreden moeten wor den. Winnaar bij de meisjes was in 1979 de St. Bonifaciusschool en bij de jongens de o.l.s. De Schakel. Alle deel nemers aan de scholierenwedstrijd ontvangen na afloop een fraaie herin neringsmedaille met exclusief lint. Wedstrijd voor voortgezet onderwijs Door de sektie atletiek van de Sport organisatie Soest zijn ook alle scholen voor het voortgezet onderwijs te Soest aangeschreven, met het verzoek mee te doen aan deze wedstrijd. Tot op heden is er één inschrijving ontvangen van het Griftland College. Toezeggin gen zijn ontvangen van de Amerikaan se school te Soesterberg, de Christe lijke M.A.V.O. en het Van Arkel In stituut. De Sportorganisatie Soest ver wacht echter nog enkele aanmeldin gen. Om 19.30 uur zal oud burgemeester Mr. S.P. Baron Bentinck het startschot lossen voor deze wedstrijd. Ook voor deze wedstrijd heeft Van Dam Supermarkt voor leuke prijsjes in natura gezorgd. Bovendien ontvan gen alle deelnemers na afloop de fraaie herinneringsmedaille aan lint. Om 19.45 uur zal ook hier burgemees ter mr. P. Scholten de door Van Dam Supermarkt beschikbaar gestelde tro feeën en bekers uitreiken. De bekers zullen door de scholen behouden kun nen worden, maar voor de wisseltro feeën zal het komende jaar weer een wedstrijd georganiseerd worden. Recreatieloop over 1, 3 en 5 mijl Om 20.00 uur zal Mr. S. P. Baron Bentinck het startschot lossen voor een recreatieloop over één, drie of vijf mijl. Voor die scholieren, die recrea tief bezig willen zijn een uitstekende gelegenheid om hun conditie te testen c.q. te verbeteren. Ook bij deze loop stelt Van Dam Supermarkt één gulden per deelnemer beschikbaar aan het Bentinckfonds. Bewijs woensdagavond 4 juni a.s. dat je niet lijdt aan bewegingsarmoede en LOOP MEE. Inschrijven vanaf 19.00 uur bij de caravan van de Sportor ganisatie Soest. Inschrijfkosten één mijl 2,50, drie en vijf mijl 3,50. Leuke, door Van Dam Supermarkt be schikbaar gestelde prijzen in natura en natuurlijk de fraaie herinnerings medaille zin de beloning. - Herman van Dam Leerlingen van „De Schakel" in training Toekomstige winnaars? Op Hemelvaartsdag veroorzaakten kinderen in een fiat aan de Dalweg wateroverlast. Zij lieten in hun ouder lijke woning een kraan openstaan, terwijl de afvoer door papier verstopt was. De gevolgen waren ook voor de onderburen niet zo prettig. Door het plafond kwam het water daar in de keuken terecht. Met het dichtdraaien van de kraan kwam er een eind aan de watertoevoer en daarna begon het dweilen. Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens bekend dat zij hebben besloten tot het aanbrengen van onder borden met de tekst „Geldt niet voor bestemmingsverkeer" onder de reeds geplaatste borden 17 A bijlage II van het Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens (inrijverbod voor vracht auto's) aan de Dorresteinweg (gedeel te tussen Laanstraat en Industrieweg). Tegen dit besluit kan iedere belang hebbende een beroepschrift indienen dat gericht moet zijn aan Hare Maje steit de Koningin en binnen 30 dagen na heden moet worden ingediend bij de commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht. Een afschrift van dit besluit is verzon den aan: a. gedeputeerde staten van Utrecht te Utrecht; b. de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in de provincie Utrecht te Utrecht; c. de Koninklijke Nederlandse Auto mobielclub K.N.A.C. te 's-Graven- hage; d. de Koninklijke Nederlandse Toeris tenbond A.N.W.B. te s-Gravenhage; e. de Koninklijke Nederlandse Motor rijdersvereniging te Arnhem f. de Enige Echte Nederlandse Fiet sersbond E .N.F.B. te Woerden g. de directeur van gemeentewerken te Soest; h. de commissaris van politie te Soest. Soest, 21 mei 1980 Burgemeester en wethouders van Soest, De start van de amateurs. Wethouder Menne gebruikte geen startpistool maar sloeg uit milieu-overwegingen een opgeblazen zak kapot. De aardigheid van amateur-wieler koersen is altijd dat er niet al te berekenend gereden wordt. Fris van de lever trekt men er op uit, hoe lang de wedstrijd ook mag duren. Van meet af aan wordt er gesleurd en zijn er uit looppogingen. Soms lijken die sukses te hebben, maar meestal worden de uit gekiende jongens, de mannen die an deren de wedstrijd laten maken, win naar. Maar voor het publiek is er tenminste volop aktie. Zo'n vlotte wegloper was j.1. zondag in Soest Dick Soeck, alhoewel voor hem Arie Bakker (voor het thuisfront) en Wicher van der Hoef al aan de haal gegaan waren. Dick Soeck zocht de vrije ruimte met nog 43 ronden te rijden. Hij had gezel schap van Spierenburg uit 's-Grave- land en Van Baak uit Montfoort. Vijf tien ronden lang hielden zij het vol en daarna ging Soeck nog geruime tijd alleen verder. Hij liet zich terugvallen en toen pas kwam de latere winnaar Harry de Boer in aktie. Met enige machtige trappen liep hij tientallen meters uit, maar het peloton liet hem niet gaan. Zijn plaatsgenoot, Eric Geserick (Hilversum) leidde het peloton en voerde het in hoog tempo weer bij De Boer. In die fase van de strijd was Arie Bakker al afgestapt. Achttien ronden voor het einde kwam de ontknoping. Een kopgroep van ze ven man met Harry de Boer, Eric Geserick, John de Bier, Wim Bartol, Ben Groen en Jan van de Leeden nam ruim een halve minuut voorsprong op een groepje van rijf renners, waar achter nog het peloton reed. Tien ronden verder werd dat peloton gedub beld. Met nog drie ronden te gaan sprong Harry de Boer nogmaals weg en nu de finitief. Geserick's krachten schoten nu te kort. De Boer won in 2.38.35 uur en werd daarmee tevens clubkampioen van Tempo. Geserick werd tweede op 22 seconden; 3. de Bie, Haarlem; 4. Bartol; 5. Groen; 6. Montfoort en 7. Van de Leeden. Bij de „liefhebbers" won K. Teeuwen uit de Zilk; 2. J. Moesker, Zeist; 3. J. v. Dijk, Vleuten; 4. A. Hammink, Den Bosch en 5. L. Verzuu, De Meern. De winst bij de junioren was voor K. Brons uit Utrecht; 2. J. v.d. Poel uit Hooger- heide3. Piet Kolkhuis uit Breukelen. De zondag-junioren van de tennisver eniging „Soest-Zuid" zijn kampioen geworden in de afdeling 24. De met spanning tegemoetziene wedstrijd te gen de Odijkse vereniging S.V.O.T. werd overtuigend gewonnen door de Soester jeugd. Dit gebeurde met de grootst mogelijke cijfers namelijk 8-0. Het team bestaande uit Petra van Breukelen, Milou Ros, Hans van Wil lige en Karei-Jan Batenburg was opti maal gemotiveerd en gaf de tegenstan ders weinig kans. S.V.O.T. had zelf ook nog kampioens kansen maar dan moest wel gewonnen worden. Deze aspiraties konden in het geheel niet waargemaakt worden. De enkelspelen werden met groot machts vertoon gewonnen door „Soest-Zuid". Alleen Milou Ros moest in haar single een set afstaan. A.N.W.B. ERKEND VAN LENNEPLAAN 47 TELEFOON 16621 De herendubbel werd door Karei-Jan Batenburg en Hans van Willige gewon nen met de setstanden 6-0, 6-4. Petra van Breukelen en Milou Ros hadden één set meer nodig in hun dubbel: 6-4, 6-7 en 6-4. De beide mixed-dubbels waren door al deze resultaten nog slechts een forma liteit geworden. Petra en Hans wonnen met 6-1, 6-3 terwijl Milou en Karei-Jan wonnen met 6-4, 7-6. •Het ligt nu in de bedoeling dat dit team samen met de andere afdelingskam pioenen in den lande gaat strijden om de nationale titel. Voor het echter zover is zullen er nog heel wat tegen standers aan de zegekar gebonden moeten worden. Als dit echter met net zoveel élan gebeurt als in de nu afgelo pen competitie, dan zijn er nog heel wat leuke partijen te verwachten op het tennispark aan de Bosstraat waar dit talentvolle team haar thuiswed strijden pleegt te spelen. Ter afsluiting van het skiseizoen 1979- 1980 zullen voor de cursisten van de ski- school te Soesterberg afsluitende ski kampioenschappen worden gehouden. Deze wedstrijden vinden plaats zowel op het onderdeel Alpine-Slalom als op het onderdeel Langlauf. Bij de slalom moeten de deelnemers 3 maal een manche nemen en bij het onderdeel langlauf wordt een parcours op de kunststof piste uitgezet van ca. 1500 mtr. lengte dat door de deelne mers eveneens driemaal moet worden afgelegd. De wedstrijden beginnen om 12.30 uur. Na de wedstrijden zal er een demon stratie plaatsvinden door de skileraren van de skischool. Deze -zomerse- skidag en het skisei zoen zal worden afgesloten met een groot après-ski-festijn en barbecue. Zaterdag 24 mei en zaterdag 31 mei worden de jaarlijkse zaalvoetbaltoer nooien gehouden van de z.v.v. „De Kluis", Zaterdag 24 mei komen de re serveteams aan bód en zaterdag 31 mei de standaardteams. In de pauze op de eerste dag heeft het bestuur van „De Kluis" een demon stratiewedstrijd weten te organiseren tussen de damesvoetbalteams van Limvio uit Baarn en de selektie van het rayon Utrecht. Deze wedstrijd be gint om 15.15 uur en duurt ongeveer drie kwartier. De toegang is gratis. Met het toernooi wordt om 12.00 uur begonnen en om 19.00 uur is de win naar bekend. De wedstrijden worden gespeeld in de sporthal Beukendal. afwerking van de 36 wedstrijden van elk 20 minuten. Zeven doelpunten in één ontmoeting was gisteravond de hoogste score. De Wiekslagschool scoorde in één duel zes keer. De uitslagën waren: Ingenhof-Bonifa- cius 0-1; St. Ludgerus-Prins Willem Alexander 0-2; Van der Hucht-Wethou- der De Haan 2-0; Groen van Prinste- rer-Regentuuter 0-1; Maria-De Scha kel 1-1'St. Willibrordüs-Overhees 2:Q. - De Achtbaan-Chr. basis Soesterberg- 0-1; Prof. J. Waterink-Savomin Loh- man 0-0; Rinke Tolman-Da Costa 1-0; St. Carolus-De Wiekslag 0-1; Minister De Visser-Insinger 0-0; St. Theresia- De Bron 5-1. Ingenhof-St. Ludgerus 0-0; St. Bonifa- cius-Wethouder De Haan 0-1; Prins W. A.-Van der Hucht 1-0; Gr. van Prinste- rer-Maria 0-1; Regentuuter-Overhees 1-2; De Schakel-St. Willibrordus 0-0. De Achtbaan-Prof. J. Waterink 0-0; Chr. basis Soesterberg-Da Costa 1-0; Sav. Lohman-Rinke Tolman 1-0; St. Carolus-Min. De Visser 1-0; De Wiek slag-De Bron 6-1; Insinger-St. Theresia 0-1. Ingenhof-Van der Hucht 0-2; St. Boni- facius-St. Ludgerus 2-0; Prins W. A-- Wethouder De Haan 0-2; Gr. van Prin- stereb-St. Willibrordus 0-1Regentuu- ier?Maria 3-0; De Schakël-Ovérhëës 3-0, De Achtbaan-Rinke Tolman i-0; Chr. basis Soesterberg-Prof. J. Waterink 2-2; Sav. Lohman-Da Costa 1-1; St. Carolus-St-. Theresia 0-1De Wiekslag Min. De Visser 2-0; Insinger-De Bron 0-0. Het bedrijf van A. H. M. Maaswinkel aan de Den Blieklaan zal aan de Den Bliek laan blijven. De gemeenteraad van Soest verleende Maaswinkel Meubelen op 21 maart j.1. een ontheffing van de zóneverordening hinderwet. Door deze ontheffing wordt het bedrijf toegestaan, buiten de zónes in Soest waarbinnen bedrijven zich zouden mogen vestigen, door te draaien. Mevrouw Baayens, buurvrouw van de firma Maaswinkel, had bij de Raad van State het verzoek tot schorsing van het gemeenteraadsbesluit ingediend. Mr. Van der Hoeven, voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van Sta te, heeft dit verzoek geweigerd. „Het bedrijf staat er en u schiet er niets mee op als ik de ontheffing schors" aldus de heer Van der Hoeven. Als argumenten voerden mevrouw Baayens en andere buurtbewoners de stank- en geluidsoverlast aan, waar voor nog een hinderwetprocedure loopt. De gemeente heeft deze hinder wetvergunning nog niet afgegeven. Mr. Van der Hoeven had overigens wel opnieuw kritiek op het beleid van de gemeente. „Er hangen wel een paar losse draden uit het pak", aldus Mr. Van der Hoeven. Hij doelde hiermee op het feit dat de vergunning om buiten de bedrijven- zóne een bedrijf te mogen beginnen al in 1962 zou moeten zijn verleend of geweigerd. Het is dan ook de vraag of er indertijd een vergunning voor het bedrijf is verleend. Het perceel heeft namelijk een agrarische bestemming. Er gelden overgangsrechten voor be drijven die op het moment dat het be stemmingsplan van kracht wordt, al gevestigd zijn. Meubelfabriek Maaswinkel is pas in het pand aan de Den Blieklaan geko men nadat dit eerst als bakkerij en nog eerder als steengruizerij had dienst gedaan. „Van steengruizerij tot meu belfabriek op basis van overgangs recht, is wel merkwaardig" aldus Mr. Van der Hoeven. Bovendien was het niet bekend of het bestemmingsplan wel een bepaling over het overgangsrecht heeft. De ge machtigde van de gemeente kon mr. Van der Hoeven hierover geen inlich tingen verschaffen. Daardoor zijn er voor Maaswinkel noch planologische aspecten, nóch aspecten t.a.v. de hin derwet aan de orde. Mr. Van der Hoe ven vond dan ook geen reden om tot schorsing van het raadsbesluit over te gaan. Het 22e schoolvoetbaltoernooi, georga niseerd door de Soester Politie Sport Vereniging (SPSV) is maandagavond van start gegaan op zes mini-veldjes die uitgezet zijn op het complex van VVZ aan de Eemweg. De teams van de lagere scholen bestaan dan ook niet uit elf, maar uit zeven spelers. Gis teravond werden de finalewedstrijden scholen gespeeld, even- voor scholen voor komen wel Het toernooi werd geopend door SPSV- voorzitter E. Schutzmann, die de jeug dige voetballers veel succes en de be zoekers veel plezier wenste. Hij gaf daarna de leiding van het toernooi in handen van de heren R. Meinema en P. Dirksen. Zij zorgden voor een vlotte Oude sieraden liggen soms jaren in de la. Zonde van uw goud en van uw geld. Wij kopen dit graag van u. diamantair - juwelier Remferandtlaan 13 Soest lletopnummérr13!li Laanstraat 18 - Baarn

Soester Courant | 1980 | | pagina 13