Soest kwam zag en overwon: 11-4 «W8 ft lx 'm ielen OPEN UREN Sportuitwisseling: In Duitsland ligt men er niet wakker van te m °§eboren; Tob ?f langer, -tuur bij i i ré WW» tSwefi&K 16 ten zeer uitgebreide en zonder smaakvolle serie geboortekaarten. Wij noemen haar: Kennemer Kaarten Kollektie. i: a s. vaders en moeders. i tijdig bi) ons langs en kies op uw gemak uit de 133 verschillende ontwerpen, "rouwens. u kende ons issc hien al wel via onze zke kollektie verlovings-. huwelijks-en inkbetuigingskaarten). rukkerij Smit jn Weedestraat 29 ïlefoon 14152 Behalve kunt U ook IHUURMACHINES IAAGMACHINES IPBOORMACHINES IHAAFMACHINES SLOOPHAMERS BETONMOLENS ÜRKELMAAIERS IEGGESCHAREN KETTINGZAGEN LADDERS ASAPPARATEN IIETAPPARATEN RIOOLVEREN rEGELSNIJDERS TUINFRAIS PARKET- HUURMACHINES APUTREINIGERS in SOEST 'eedestraat 9 02155-14526 ormgeving ich w interieur. Soester Courant van woensdag 21 mei 1980 17 De jaarlijkse sportuitwisseling met Soest-Duitsland zit er weer op en het was opnieuw voor de jeugdige deelnemers een geweldig evenement. Voor onze plaatsgenoten kwamen daar nog een duidelijke totaaloverwinning bij; het bloed kruipt nu eenmaal waar het niet gaan kan. Trouwens Bürgmeister Ingrid Kipper had daar de eerste aanzet ai voor gegeven. Zij rekende eigenlijk, zo zei zij in haar welkomstwoord, dit keer op een duitse overwinning. Maar het werd dan toch maar 11-4 voor „de onzen". Het is overigens overdreven te veronderstellen dat de inwoners van Soest-Duits land er ook maar een kwartiertje wakker van zullen liggen. In het geheel van de festiviteiten die er dezer dagen plaatsvonden, maakte de komst van de 200 Nederlanders een „frutseltje" uit. De „man in de straat'' wist er eigenlijk niets van af; de plaatselijke krant „Soester Anzeiger" spendeerde op de dag van aankomst er nog geen tien regels aan en van een „officiële ontvangst" had niemand gehoord. De 200 Hollanders liepen in feite dit keer verloren in het grotere feest van de „Bördetag", een soort oude-ambachtenmarkt met ondermeer optreden van muziekkorpsen uit Engeland en België en een feestbal. Festiviteiten waarvoor men zaterdagmorgen om negen uur uit bed kwam. De sportontmoeting met Soest vond op diverse terreinen rond de stad plaats en daarvoor was de belangstelling uiterst gering. Ardi Brouwer wint met ruime voorsprong de honderd meter hardlopen Er werd echter wèl leuk gesport. De Tempo-toerrenners beten het spits af door hun „tochtje" van 280 kilometer, waarover zij liefst elf uur deden. Bijna precies op tijd, het scheelde op die afstand slechts een half uurtje, kwa men zij op het terrein van de ontvangst aan en de bewondering van allen die met een bus of auto kwamen was groot. De renners hadden slechts één plaag ontmoet: glas op de weg met als gevolg ontelbare lekkebanden. ,,'t Lijkt wel of de grote weg de grote glascontainer van de wereld is; alsof men kratjes bierflesjes op de fietspaden omkeert". Het was een kwestie van slalomrijden. De renners maakten zaterdag nog „even" een ritje van tachtig kilometer door het Sauerland, voordat zij diezelf de avond weer, maar nu met auto's, „naar moeders in Nederland" terug gingen. Handballen De sportontmoeting werd vrijdag avond al geopend niet een handbal wedstrijd, die door de Nederlanders met 17-15 werd gewonnen. Het „des kundige" Nederlandse publiek liet zich niet onbetuigd, zij het opvallend, met aan handvol onsportieve kreten. Maar de beste „afklemmers" wonnen. Voor zitter Duit vond ook dat er soms té hard, hoewel naar zijn mening niet onsportief, gespeeld werd. Die ene gele kaart voor een duitse speler was voor zo'n .verbroederingsontmoeting" overigens tekenend. Atletiek De atletiek-wedstrijden op zaterdag in het „Jahnstadion" waren uiterst ge moedelijk, hoewel er fel voor de over winning op elk wedstrijdonderdeel gevochten werd. Soms kwamen Neder landers met een „straatlengte" voor sprong door de finish, zoals Ardi Brou wer op de honderd meter of Robert van 't Wout die met 6.34 meter bij het verspringen zijn duitse concurrenten een halve meter voor bleef. Bij het kogelstotfcri1, discuswerpen en speer werpen kwamen „wij" tekort, maar de totaaluitslag 123 punten voor de Neder landers tegen 111 voor de Duitsers liet aan duidelijkheid niets te wensen over. Ook het zwemmen werd gewonnen (77-62) evenals de volleybalwedstrij den. Zowel de dames als de heren behaalden een 3-0 overwinning. Met tennissen waren „we" nergens. Van de acht gespeelde singles won alleen Loes Timmer haar partij. Het werd 7-1 voor de Duitsers die dit keer konden beschikken over spelers die in regionale selekties uitkomen. Ook bij het tafeltennis en het judo moesten de Nederlanders hun meerde ren in de Duitsers erkennen. Bij het judo verloren de heren met 5-2, terwijl de jeugd het tot 5-4 bracht. De badmintonploeg verloor met 8-7, maar de hockeyers wonnen met 1-0. Het hockeyteam kreeg in de moeilijke beginperiode de zeer gewaardeerde „steun" van burgemeester Scholten. Hij nam de beginbully en verdween daarna in de achterhoede, waar hij tien minuten zijn mannetje aardig stond. Daarna werd hij vervangen. Henny Houtveen zorgde bij de hoc keyers voor het enige doelpunt. De zege was vooral te danken aan de sterk spelende achterhoede. Voor het dansen bestond heel wat belangstelling en eigenlijk staken de leerlingen van dansschool „Slinger land" met kop en schouders boven de duitsers uit. Klasse werk, al hoeft het voor ons met al die gespannen gezich ten, niet opgevoerd te worden als een „treurspel". Voetbal Bij het voetballen was het gelegen heidselftal van S.O.Soest tè sterk voor de Duitsers. Bij de rust was het al 6-0 en er waren juwelen van doelpuntjes bij. Ook na de rust, met de toen toch wat sterkere wind tegen, bleef Nederland de wedstrijd in de hand houden. Het tweede duitse doelpunt moet echter aan de vergetelheid ontrukt worden: een magnifiek schot van afstand. Het basketbal leverde weer twee Ne derlandse overwinningen opde dames met 63-50, de heren met 90-60. Dat het bridgen tenslotte ook nog door de Nederlanders gewonnen werd was een meevaller waar men lang op moest wachten en waar men daarom eigen lijk niet meer op gerekend had. Het bracht de einduitslag op 11-4. De dag werd afgesloten met een bal in de feesttent. Daar sprak wethouder Drs. G. "lomp heel wat vriendelijke dank woorden en daar beloofde men elkaar over twee jaar weer op het sportieve vlak te zullen ontmoeten. Die vriendelijke woorden werden be antwoord met nog meer vriendelijk heid door Herr Rainer Brügger. Tij dens het hr'ruchtige pn, zeker voor velen geslaagde afscheïdsbai, dineer de „officieel" Soest en óók daar was het gênóèglijk wist meri ons te vertel len. Algemeen was men van Neder landse zijde van mening dat de twee jaarlijkse sportuitwisseling tot in leng te van jaren moet worden voortgezet. Het sinds 1953 opgebouwde contact kan zomaar niet door welke andere ont moeting ook vervangen worden. Ing. P. J. van Doorn, voorzitter van het Nederlandse organiserende comité noemt het waardevol dat mensen de grens over gaan om elkaar te leren kennen. „Wat verder kijken; daar leren ze van en daar kunnen ze later hun voordeel mee doen", aldus de heer Van Doorn. Sportstichting-directeur J. Hilhorst benadrukte nogeens dat de gelijknamigheid van de twee plaatsen indertijd aanleiding was voor deze ont moeting. In 1953 liepen wij op de tijd vóór, maar het is gebleken dat deze ontmoetingen zeer waardevol zijn ge weest. FOTO'S GOOS VAN DER WILT Robert van 't Wout: 6.34 meter ver V j' Burgemeester Scholten en wethouder Plomp met aandacht de volleybalwedstrijd volgend De Tempotoerrijders na de fietstocht op weg naar hun logeeradressen De beide voetbalelftallen; de Nederlanders gehurkt De dansdemonstratie In de zaal van het scholencentrum Mark Schaatsbergen Burgemeester Scholten heeft aandacht voor een aanval van links De bridgers

Soester Courant | 1980 | | pagina 17