Win een rondvlucht met Van Dam Supermarkt Gemeente moet A-getuigschrift voor jeugdige Soester EHBO-ers Tienduizenden bezoekers op oude-ambachtenmarkt tennisbal Smeeing gedogen artihome Nieuw in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum bwiijdiitg „van Europa Zwaar gewonden door verkeersongevallen 24,50 Het BROOD van de welbekende BAKKER KUIPER uit BAARN .Js dagelijks vers verkrijgbaar bij Kleurenfoto's uit Amerikaanse archieven Zoekt U een WONING? butzelaar makelaardij zoek uw woning zelf uit! „Kijk op Amnesty" in de Openbare Bibliotheek U PRIJS NU: boekhandel Advies beroepschriftencommissie Volksuniversiteit tevreden Gemeentehuis en sociale dienst vrijdag 30 mei gesloten 3 Soester Courant van woensdag 21 mei 1980 3 Kleuiertoos^l den weVÖ; geevalueerd. Ijl het nieuwe seizoen worden de. mees je" kurbussen vervolgd. Daarnaast werkt men ook aan een aantal niéuwe H^U Delicatessen JUn. IVIt I O Wijnkoperij VAN WEEDESTRAAT 90 - TELEFOON 02155-12404 (behalve 's maandags) K .Skamnger H Scnwaï» kom naar middölwijkstra^t 54 telefoon 02155-13539 In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie enmet onze assistentie,. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. Van Dam Supermarkt, die goede betrekkingen onderhoudt met de VTVO - een gerenommeerde organisatie in de handel in le vensmiddelen - haakt in op een attractieve stunt van genoemde organisatie, die voor de kopers in VlVO-zaken, in dit geval dus bij Supermarkt Van Dam, beslist de moeite waard is, om aan deel te nemen. Deze aktie loopt van 28 mei t/m 17 juni en bij Van Dam Super markt zal dit van buitenaf duidelijk zichtbaar gemaakt worden door een grote affiche, die op het gebeuren betrekking heeft. VIVO heeft in nauwe samenwerking met Martinair en een aantal bekende A-merk fabrikanten een unieke aktie voor de VIVO supermarkten ontwik keld. Alle VIVO klanten die in de periode van 28 t/m 17 juni een bezoek brengen aan de VIVO supermarkt Van Dam krijgen bij iedere 25,- boodschappen een gesloten luchtpost envelop. Als u geluk heeft, dan wint u een ge zellig dagje uit bij Martinair Lelystad met als hoogtepunt een 30 minuten du rende rondvlucht in een sportvliegtuig boven Nederland. Dat is heel wat anders dan bijvoor beeld een DC-9, die u naar uw vakan tiebestemming brengt. Als u geen hoofdprijs wint, dan hebt zitten Dat weten we zeker: u kunt beter zitten dan u nu doet. Goed zitten hoort bij beter wonen.. En dat begint bij een goed inte rieur-advies. Bij Artihome helpen binnenhuis-architek- ten u bij uw keuze. Voor komplete interieur-verzorging: Artihome, Burg. Grothestraat 1 a in Soest. u in ieder geval een interessante kor ting op een merkartikel te pakken of 10 VIVO spaarzegels. Dus altijd prijs, de consument mag zo vaak meedoen als zij wil. Voor de kinderen is er een kleurwed- strijd georganiseerd, waarbij hele fraaie prijzen te winnen zijn, nl. Lego vliegtuig-bouwdozen, Martinair ste wardesspoppen en als hoofdprijs een grote opblaasbare DC-10. De kinderen kunnen de kleurplaat tot zaterdag 7 juni a.s. inleveren bij VIVO supermarkt Van Dam. Er zijn tenminste 30 prijzen via Su permarkt Van Dam te winnen. Ieder kind dat een kleurplaat inlevert, krijgt een mooie Martinair sticker. De winnaars worden in de supermarkt bekend gemaakt. Dagje Lelystad De winnaars worden per bus opge haald bij de VIVO supermarkt en van daar naar Lelystad gebracht. Daar wordt u ontvangen in het restaurant MartINN met twee kopjes koffie en een heerlijk appelgebakje. Daarna kunt u kijken naar een demon stratie reclame-sleepvliegen. Erg inte ressant om eens van dichtbij mee tp - maken hoe dat allemaal gaat. Dan begint er een geweldig spektakel met een speciaal voor dit doel gecon strueerd stuntvliegtuig, Pitt's Special. Het volgende programmapunt is een diapresentatie over het werk van de Martinair Holland groep met een rondleiding over het terrein. Dan is het tijd om de inwendige mens te versterken, zodat u met een goedge vulde maag aan uw vliegavontuur kunt beginnen. De koffietafel, met een lekker drank je vooraf, krijgt u, net als de koffie, geserveerd in het gezellige restaurant MartINN. Na de lunch is het dan ein delijk zover. U gaat vliegen. 30 Minu ten lang ziet u Nederland van bovendf. Zeer de moeite waard! Er wordt ge vlogen in een sportvliegtuig, zoals een Cessna b.v. Na de vliegtocht brengt u een bezoek aan het informatiecentrum ,,het nieu we land'in Lelystad-Haven. Aan het einde van de dag wordt u weer teniggebracht naar de VlVO-super- markt, waar uw feestdag begon. Feestelijke foto- en luchtdoopcertificaat Voordat u opstijgt wordt er een kleu renfoto genomen van de groep. Iede re winnaar krijgt daarvan een afdruk van 13, x 18 cm. Na afloop van de vliegtocht krijgt u een luchtdoop-certi ficaat. Dat wordt uitgereikt onder het genot van een drankje. Familie kan mee Als u het gezellig vindt een familie lid, vriend of vriendin mee te nemen, dan kan dat. De prijs hiervoor bedraagt 130,- per persoon. Uw introducé maakt dan hetzelfde pro gramma helemaal mee. 31 Bekende merken doen mee aan de actie Tijdens de actieperiode zijn er interes sante kortingen te krijgen op 31 merk artikelen. Met klinkende namen, kijkt u maar: Calvé, Mora, Whiskas, Smiths, Roos- vicee, Royco, Bolletje, Schröder, Rui ten Troef, Martini, Supra, Kotex, Peij- nenburg, Seven Up, Page, Venz, Ven- co, Unox, Honig, Betuwe, Diamant, Robijn, Dobbelman, Nescafé, Mars, Nutella, VIVO bier, Nutroma, Heinz, Appelsientje-Goudappeltje, Leeuwe zegel. Gedurende de 3-weekse actieperiode zijn er per week 10 merkartikelen in de aanbieding. Als u met een kansenenvelop een kor tingcoupon treft van een artikel, dat net «die week in de. aanbieding is, dan gaa!t het op de coupon vermelde kor tingsbedrag af van de aanbiedings- prijs, U heeft dan een extra interes sante korting. Mar tinair-artikelen U kunt tijdens de actieperiode bij uw VIVÓ-supermarkt Martinair artikelen kopen, die u nergens anders kunt ko pen. Dat zijn 2 Lego-bouwdozen van Martinair vliegtuigmodellen (Cessna en DC-9) voor 9,50 per stuk. En dat is echt geen geld voor uren lang bouwplezier. En een fraai uitgevoerde Martinair- vliegtas voor slechts 13,95. Een koop je van de bovenste plank. Zolang de voorraad strekt. De besproken enveloppen kunt u dus ingaande 28 mei a.s. in ontvangst ne men aan de kassa's bij Van Dam Su permarkt. En nu maar hopen op een prijs Op Hemelvaartsdag was bij de Oude Kerk weer „over de hoofden te lopen" Alhoewel algemeen het gevoelen bestaat dat de oude-ambachtenmarkt rond de Oude Kerk dit jaar op Hemelvaartsdag minder publiek getrokken heeft dan andere jaren, kan gevoegelijk en zonder overdrijving toch weer geconstateerd worden Soest er een publiekstrekker aan heeft waar menige gemeente ons om zal benijden. Van heinde en ver was men er weer en vermoedelijk daarom ook zijn er steeds meer ambachtslieden die in Soest een stand willen hebben. Het gevolg daar van is dat de bezoeker om alle kramen te bekijken, steeds verder moet wande len; nu al tot op de Blaak aan de Ferdinand Huijcklaan, de Peter van den Breemerweg, de Eemstraat en de hele omgeving van de Oude Kerk. Daarom vermoedelijk leek het minder druk; de kramen stonden vast tot ieders genoegen wat verder uit elkaar, waardoor er een zekere doorstroming was. Voor het eerst kom je ook met kleine kinderen op een wat makkelijke wijze de markt bezoeken. Zij konden ook bij de stalletjes komen hoefden dit keer niet alleen genoegen nemen met „benen kijken". Burgemeester Scholten opende het fes tijn en hij was vergezeld van zijn echtgenote en hun twee kinderen. Het echtpaar kreeg een grote ingelijste foto van de Kerkebuurt aangeboden van twee in Soester klederdracht gestoken figuren. En de markt bood verder alles om er uren op zoek te brengen. Er waren zo ongeveer tachtig kramen met oude ambachten en ongeveer evenveel met alle daagse zaken, waaronder de eet- tenten een bijzonder goed figuur sloe gen. Wat dat betreft kunnen we in Nederland ongemerkt nog heel wilt stapjes terug. Vroege vogels waren er deze dag natuurlijk ook weer en heel wat men sen „trapten dauw" of fietsten nog voor half zeven door de prachtige Soester natuur. Foto: Herman van Dam De dag werd afgesloten met een con cert in de Oude Kerk waar dit jaar de sopraan Christine Jansen en de bas Peter Kooy soleerden en waaraan ook het Nederlands Motet en Madrigaal koor onder leiding van Carel Laout medewerking verleende. De kerk was tot de laatste plaats bezet. „Zij zijn niet alleen... Neen een mil joen". Zo begint de toelichting op de informa tieve tentoonstelling over Amnesty In ternational die tot 31 mei aanstaande te bezichtigen is in de leeszaal van de Openbare Bibliotheek, Albert Cuyp- laan 202. Op een zestal borden wordt een over zicht gegeven van het werk van de organisatie. Op een grote wereldkaart kunnen de bezoekers onder andere zien in welke landen Amnesty Internatio nal werkzaam is. Bovendien wordt een zestal aquarel len getoond van de hand van de Rot terdamse kunstenares Emma de Block die zij naar aanleiding van haar akti- viteiten voor Amnesty International maakte. Bij de tentoonstelling zijn toelichtingen op het geëxposeerde alsmede infor matiemateriaal over Amnesty Interna tional kosteloos beschikbaar. De tentoonstelling is gratis te bezich tigen gedurende de openingstijden van de bibliotheek. In het gemeentelijk INFOrmatiecen trum aan de Steenhoffstraat (tegen over het gemeentehuis) is voor geïn teresseerden gratis verkrijgbaar de brochure „Vakantie en de sociale ver zekering". De folder wil een handleiding zijn voor hen die hun vakantie aan het voorbe reiden zijn, zodat zij aan de hand van de folder kunnen overwegen of er op het terrein van de sociale verzekering nog iets te regelen is. Vooral zieken fondsverzekerden en zij die een uit kering ingevolge de Ziektewet, de Wet op de arbeidsongeschiktheidsverze kering of de Werkloosheidswet ontvan gen, doen er verstandig aan hierom te denken. Van de onlangs uitgebrachte folder „Nieuwe regels voor huur en verhuur van woonruimte" is thans een aange paste versie verschenen voor de bui tenlandse werknemers in onder an dere Turks, Arabisch, Spaans, Ita liaans, Servo-Koratisch, Portugees en Grieks. Ook deze folder is gratis ver krijgbaar in het INFOrmatiecentrum. Vorige week waren bij enkele ver keersongevallen diverse zwaar gewon den te betreuren. Op de Amersfoortse- straat botsten twee auto's frontaal en werden daarbij totaal vernield. De twee bestuurders werden naar het ziekenhuis De Lichtenberg te Amers foort gebracht. Eén van hen, een 29-jarige militair had zwaar hersenlet sel en vijf gebroken ribben. Hij veroor zaakte de botsing door bij linksaf- slaan het tegemoetkomende verkeer geen voorrang te verlenen. Het andere slachtoffer was uit Harderwijk af komstig. Op de Van Lenneplaan raakte een 52-jarige Soester rond het middernach telijk uur, de macht over het stuur van zijn scooter kwijt. Hij reed zonder helm en kwam met zijn hoofd tegen een langs de weg staande boom. Ir. zorg wekkende toestand werd hij naar het Academisch Ziekenhuis te Utrecht ge bracht. Bij het oversteken van de Eikenlaan bij het station Soest-Zuid werd een 78-jarige dame door een 14-jarige fiet ser, die tegen het verkeer inreed, ondersteboven gereden. Met een ge broken heup en een gebroken arm werd zij naar het ziekenhuis Zonneglo ren gebracht. De bevrijding van Europa wordt in dit boek voor het eerst gedocumenteerd met sensationele kleuren foto's, die door camera teams van de U.S. Army en U.S. Navy aan het eind van de tweede wereld oorlog werden gemaakt. Soesterbergsestraat 53 Soest Telefoon 12419 EHBO-voorzitter dokter J. Overbeek reikt de EHBO-getuigschriften uit Foto: Herman van Dam In het klubhuis „de Vangrail" van de Stichting Jeugdzorg Soest hebben 25 jeugdige EHBO-ers het A-Getuig- schrift en het jeugd EHBO-speldje uitgereikt gekregen. Zij volgden de afgelopen wintermaanden met goed gevolg de EHBO-kursus die gegeven werd door de instructrices mevrouw W. Meijer en mej. E. Holleman. Alle geslaagden gaan volgend seizoen door voor het B-Getuigschrift. Het was de eerste keer dat in Soest (in Soesterberg gebeurt het al énige jaren) dit jeugddiploma kon worden uitge reikt. Het initiatief voor het opzetten van de kursus werd genomen door Vangrail-leider Johan Baks. Hij kreeg de volle medewerking van de plaatse lijke EHBO-afdeling. „Daarmee werd", zo zei dokter J. Overbeek voorzitter van de afdeling, „eigenlijk een wéns vervuld die al jaren bestond". Dokter Overbeek en ook Johan Baks brachten de beide instructrices dank. „U hebt pionierswerk verricht; u kon niet terugvallen op wat anderen in dit verband gedaan hadden", aldus dokter Overbeek. Namens de Stichting Jeugdzorg over handigde de vice-voorzitter de heer C. v.d. Windt, de dames een envelop met inhoud en een plant. Mevrouw Meijer op haar beurt dankte Johan Baks voor de prettige samen werking. Daarna reikte dokter Over beek de getuigschriften uit, waarbij hij de kinderen op het hart drukte vooral nooit tè overhaast te werk te gaan. De EHBO-afdeling wil volgend seizoen in het eigen gebouw aan de Parallel weg starten met een jeugd-EHBO kur sus. Daarvoor heeft men alle plaatse lijke lagere scholen benaderd voor medewerking. Men hoopt op deze ma nier het goede voorbeeld van Soester berg, waar de lessen overigens op school worden gegeven, te volgen. Vrijdag 30 mei zijn gemeentehuis en sociale dienst gesloten. Wel zijn .voor het publiek geopend: van 10 tot 11 uur het bureau burgerlijke stand van de afdeling bevolking, de hele ochtend de hulpsecretarie Soesterberg, de kassier en de sportstichting en de hele dag het gemeentelijk INFOrmatiecen trum. Bestuur en docenten van de Volksuni versiteit Soest/Soesterberg kunnen te rugzien op een geslaagd kursusseizoen. In totaal had men ongeveer 500 kursis- ten en er was weinig verloop. Het voorbije seizoen werd tijdens een ge combineerde vergadering van bestuur en doe?ntpn, welke gisteravond gehou- lessen. Zo gaat vermoedelijk een z.g. „groene" kursus van start, welke ge geven wordt in samenwerking met de plaatselijkse Tuinbouwvereniging. En dan komt er een lezingencyclus over de Islam, in samenwerking met het Kon- takt der Kontinenten. In principe kan elke kursus georgani seerd worden, waarvoor belangstelling bestaat, mits nieuwe bestuursleden en medewerkers en docenten gevonden kunnen worden. In augustus komt het nieuwe program maboekje, terwijl de Volksuniversiteit ook een stand bemant op de M'80. Smeeing een deel van de hal voor de tennissport. Het is echter niet zijn bedoeling, zo heeft hij,;.aan de beroepencommissie gezegd, een deel van zijn bedrijf per manent als tennishal te gebruiken. Als het nodig is, kan' hij de -hal direct geschikt maken voor de eigenlijke bedrijfsactiviteiten. De commissie is het echter wel met b. en w. eens dat het legaliseren van de met de gebruiksvoorschriften strijdige situatie, door het verlenen van de ge vraagde vrijstelling, „tot een onaan vaardbare precedentwerking kan lei den". Een tennishal valt ook volgens de commissie nooit onder het begrip „industriële doeleinden". De vrijstelling kan daarom niet ver leend worden, maar de commissie acht het redelijk, gezien de duidelijk uitgesproken „tijdelijkheid van het ge bruik als tennishal", dat dit gebruik gedoogd wordt. De commissie voor de beroepschriften is van mening dat een tennishal op het Soester industrieterrein eigenlijk niet kan,up^ar da(,jqjen haar. maar moet „gedogen", zolang er voèr de eigen lijke bestemming geen emplooi is. De gevraagds "vergunningi 'moet gewei gerd worden, maar voor' het overige moet de gemeente het „vreemde" gebruik maar door de vingers zien. Dit advies geeft de beroepencommissie aan de raad, naar aanleiding van het beroep dat de heer J. Smeeing instelde tegen een hem door het college van burgemeester en wethouders gewei gerde vrijstelling. De heer Smeeing liet voor zijn garage bedrijf een hal op zijn terrein aan de Koningsweg bouwen, maar hij kwam achteraf, door de zich wijzigende markt, met een overschot aan ruimte te zitten. Totdat de markt zich in voor hem gunstige zin ontwikkelt, gebruikt jji

Soester Courant | 1980 | | pagina 3