onaco Het Bode Kruis meer dan ooit «E0 Pub 10.00 de gemeente soest vraagt uw aandacht voor: gemeente soest Jl Keramiek van de Soester kunstenaar bij Boutique Classique Leden van de SOESTER ZAKENKRING hebben WERK voor U en ■Tel. 22658 mm oorbereidingsbesluit Verleende bouwvergunningen Sluiting gemeentelijke diensten Openbare commissievergadering WALET bv Bouwzaken a) enige tuinlieden; bi een bosarbeider; c enige voorman-tuinlieden; Laatste kaartavond bij Hees BOBOS KUIT BROEKEN vrijetijdskleding Diskussie over woningnood 4 Soester Courant van woensdag 21 mei 1980 •inkel/woonhuis age ƒ270.000,- ikel/woonhuis e 200 m2. 395.000,. ande villa ƒ485.000,- flaan 2/03404-51365 87/02155-16251 Isring 147 033-30488 ligt na een volle ronde ial gehanteerde finish en de wagen opge- nen zich achter de acecar aan te sluiten, l dat de eerste 4 Re- i moeten sluiten, twee keer een herha- nstaande procedure, 'kt dient te worden dat 'lijk op verschillende circuit zullen plaats- Race sprints om de iy" worden in Ameri- ouden waaraan aan- edragen zijn verbon- zal leiden tot een iwspel. i zou kunnen >atu erlovinq en smaakvolle ►llektie jemaakt. (Openbare bekéndmaking) De burgemeester van Soest maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordeningjiekend, dat door de raad van de gemeen te Soest bij zijn besluit van l?'april'1980, afdeling I, nummer 15572, een bestemmingsplan in voorbereiding is verklaard voor gronden gelegen ten noorden van de Insingerstraat en ten westen van de Koningsweg zoals op de bij dit besluit behorende kaart met een grijze kleur is aangegeven. Tevens heeft dé raad bepaald, dat: I. het verboden is binnen het hiervoor bedoelde gebied zonder of in af wijking van een schriftelijke vergunning van burgemeester en wet houders (aanlegvergunning) de volgende werken, geen bouwwerken zijnde of werkzaamheden uit te voeren, te doen of te laten uit voeren, een en ander met uitzondering van normale onderhouds werkzaamheden a. ontginnen, bodem verlagen of afgraven, ophogen, egaliseren, scheu ren van ferasland b. het aanleggen of verharden van wegen, paden of parkeergelegen- heden en het aanbrengen van andere oppervlakteverhardingen c. 1. buiten de erven van bedrijfsgebouwen en woningen het opslaan, deponeren, lozen of storten van al dan niet afge dankte of aan hun oorspronkelijk gebruik onttrokken voorwer pen, stoffen of produkten, alsmede het aanleggen of inrichten van opslag-, stort-, of bergplaatsen, behoudens voor zover een en ander noodzakelijk is voor de uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voor zover deze uitoefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit en een en ander bovendien betreft niet-afgedankte landbouwvruchten en producten; c. 2. binnen de erven van bedrijfsgebouwen en woningen het opslaan of deponeren buiten de gebouwen van een of meer aan hun gebruik onttrokken machines, voer-, vaar-, of vliegtui gen, alsmede het opslaan van gerede of onklare machines, voer-, vaar-, of vliegtuigen, dan wel het aanleggen of inrichten van op slagplaatsen daarvoor; d. het aanleggen of inrichten van sport-, wedstrijd of speelterreinen, banen, ikampeer- of caravanterreinen, dagcamping, lig- of speel weiden!, zwemgelegenheden en bad- en speelvijvers; e'. het aanbrengen van ondergrondse of bovengrondse leidingen, con structies, installaties of apparatuur, met uitzondering van erfschei- dingeiv met een maximale hoogte van 75 cm; onder leidingen, con structies, installaties, of apparatuur worden mede begrepen re creatieve voorzieningen met uitzondering van eenvoudige voor zieningen als een bank, afvalbak of wegwijzer; onder leidingen, constructies, installaties en apparatuur worden niet begrepen voor zieningen, die noodzakelijk zijn voor of verband houden met de uit oefening van het agrarisch bedrijf, indien en voor zover deze uit oefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit; f. werken of werkzaamheden ten behoeve van of verband houdende met de oprichting of plaatsing van - al dan niet aan hun bestemming onttrokken - voer- of vaartuigen, arken, caravans, en living-vans voor zover deze niet als bouwwerken zijn aan te merken, als ook tenten; g. werken of werkzaamheden, welke wijziging van de waterhuishou ding af de waterstand beogen, of tengevolge hebben; h. het véllen, rooien of beschadigen van houtgewas dan bij wijze van van verzorging, met dien verstande, dat geen aanlegvergunning is vereist voor het periodiek kappen van griendhout en ander hak hout, voor zover betreffende de normale uitoefening van het op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit bestaand bodem- gebruik; bebossen-van- gronden, die op het tijdstip van de inwerkingtre- - dingVan dit besluit niét als bosgronden konden worden aangemerkt; ;'y;',vjïJ het winnen van bosstróotselbf mos II. de hiervoor genoemde werkeii en werkzaamheden niet toelaatbaar zijn, indien daardoor dan wel door de daarvan, hetzij direct, hetzij indirect 'te verwachten gevolgen, enig terrein minder geschikt wordt voor de verwerkelijking van de daarvan bij het plan te geven bestem ming. Het genoemde besluit met de daarbij behorende tekening ligt met in gang van woensdag 21 mei 1980 ter gemeentesecretarie, afdeling alge mene zaken en stadsontwikkeling (geopend iedere werkdag van 09.00- 12.00 uur) vpor een ieder ter inzage, .(Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 1 april 1980. bouwen bedrijfsgarage op een terrein gelegen aan de Middelwijk straat 40 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K., nummer 2200). Verlening d.d. 15 april 1980. verbouwen schoolgebouw tot bibliotheek op een terrein gelegen aan de Bonifaciusstraat 24 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectic D., nummer 3849) wijzigen achtergevel woonhuis op een terrein gelegen aan de Plesman- straat 203 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E.. nummer 3131). Verlening d.d. 22 april 1980. bouwen 2 garages op een terrein gelegen aan de Braamweg 41 en 39 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D., nummer 3353 en 3352). Verlening d.d. 13 mei 1980. vergroten van een serre op het perceel Talmalaan 23 (kadastraal be kend gemeente Soest, nr. K. 2034). bouwen van een duivenhok op het perceel Bloemheuvel 2 te Soester- berg (kadastraal bekend gemeente Soest sectie E nr. 3878 ged. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit recht streeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. Vrijdag 30 mei zijn de gemeentesecretarie en de sociale dienst gesloten. Wel zijn voor het publiek geopend: het bureau burgerlijke stand van de afdeling bevolking, Van Weedestraat 11 van 10 tot 11 uur; 's morgens de hulpsécretarie Soesterberg, de kassier en de sportstichting en de hele dag het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. dinsdag 27 mei - 19.30 uur - Kantine gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg: Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest De agenda vermeldt o.m. Voorstel tot het verlenen van medewerking aan de bridgevereniging Soest in het kader van het gehanteerde vergoedingensysteem (passe- partout) tot het huren van de grote zaal in De Rank. Verzoek V.V.V. '49 om in de gesloten periode (9 augustus) gebruik te mogen maken van de grasvelden. Verdeling zaalruimte Sporthal Beukendal seizoen 1980/1981, zaterdag ochtend i.p.v. sportinstuif De op deze agenda betrekking hebbende stukken liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (tegenover het ge meentehuis). Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderhoud van de commis sie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduide- lijken of aan te vullen. Beeldjes van Christiaan Bruynius bij ,,Boutique Classique" Heel bijzonder is de keramiek van Christiaan Bruynius reeds vele malen genoemd. Het zijn keramische beeld jes uit een ander tijdperk „begin van deze eeuw". De kleding en haardracht verraadt deze nostalgische periode. Als kleuren gebruikt hij hoofdzakelijk wit en crème tinten, de bloemen wor den in felle tinten uitgevoerd. Het geheel is prachtig. De gedachtens achter het werk zijn van nu, deze tijd waarin alles sneller Bouw- en Onderhoudsbedr. Kantoor en werkplaats Industrieweg 10 - Soest Tel,. 02155-17797 - 19260 Vooral uw: Bouwwerken Onderhoudswerken Verbouwingen Vraag eens vrijblijvend prijsopgave! en gejaagder gaat. Tot jezelf komen, jezelf vinden en de ander zien nóu goed zijn voor velen in deze tijd. Christiaan wil in zijn werk niet al te nadrukkelijk zijn visie opdringen. Te kenend daarvoor is het feit dat gezich ten alleen in vorm zijn ingevuld. Ge voel en uitdrukking laat hij voor ieder een zelf over, passend in een situatie. Ieder beeldje is uniek, er wordt niet gewerkt met mallen. Bij mevr. van der Lugt-Bijlsma van Boutique Classique waar Christiaan voor de tweede maal een expositie heeft, zal ook een nieuwe stijl, lijn te zien zijn. Je blijft bezig met zoeken, de houding en een gevoel uit te beelden. Dit doet Christiaan ook sinds kort schrijvende wat resulteerde in een eervolle vermelding tijdens het con cours van Zondagsdichters. Of dit ook vorm gaat krijgen zal de toekomst leren, rustig mogen doorgaan- al groeiende is zijn grootste wens. Christiaan heeft reeds vele exposities gehad, de laatste waren o.a. Frans Halsmuseum te Haarlem, Elsevier- Amsterdam, en het streekmuseum te Rhenen. Nu dan voor de tweede maal in de boutiques van Mevr. v.d. Lugt- Bijlsma, die alle exposities van de jonge kunstenaar met veel interesse heeft gevolgd. Ze raakte zo gefasci neerd van de beeldjes dat zij besloot tot aankoop van een collectie die bestemd zijn voor de verkoop en permanent te zien zijn in haar boutiques. Voor de vele mensen die naar de boutique gebeld hebben ..Wanneer is er weer een expositie van Christiaan Bruynius zal deze expositie zeker een verrassing zijn. De expositie begint zaterdag 24 mei en de kunstenaar is zaterdagmiddag zelf aanwezig om aan geïnteresseerden uitleg te geven over zijn werk. Openbare bekendmaking De burgemeester maakt bekend, dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemend zijn op een daartoe strekkend verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan F. J. Kagenaar, Meidoornweg 2 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Meidoornweg 2, kadas traal bekend gemeente Soest, sectie D., nummer 3375. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 23 mei 1980, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelf de termijn tijdens de kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling I, ter inzage. Bij de afdeling plantsoenen en bossen van het bedrijf gemeente werken kunnen worden geplaatst; vacaturenummer 80-9 vacaturenummer 80-11 vacaturenummer 80-12 Gegadigden in het bezit van een vakdiploma genieten de voorkeur, maar krachten met een goede praktijkervaring kunnen eveneens in aanmerking komen. De salariëring bedraagt voor de functies genoemd onder A en B f 1.672,-- tot f 2.199,-- (voor 21-jarigen en ouder) bruto per maand en voor de functie genoemd onder C f 1.759,-- tot f 2.337,-- (voor 21-jarigen en ouder) bruto per maand. Vakantietoeslag 8%. Regeling voor kledingtoelage en vergoeding van het gebruik van een eigen rijwiel is van toepassing, Sollicitaties gericht aan de direkteur gemeentewerken, toezenden aan de afdeling personeelszaken, postbus 2000, 3760 CA Soest binnen 10 dagen na verschijning van dit blad onder vermelding van het vacaturenummer. Tegelijkertijd is er vanaf zaterdag 24 mei gedurende vier weken een exposi tie van Mlchael Bouvy van bloem- schilderijen op glas in de „Boutique Classique". Na zijn expositie in Gale rie „Maverick" te Amsterdam waar van hij zeer goede kritieken kreeg, o.a. in Stan Huygens „Journaal in de Tele graaf. Zijn werk is uiterst fijnzinnig en is bovendien zeer smaakvol en verzorgd ingelijst, zoals het een binnenhuis architect past, hetgeen het beroep is van Michael de Bouvy, een telg uit de bekende familie die de grote zoutfa briek in Muiden bezat. Mevrouw van der Lugt-Bijlsma is erg blij met deze expositie van bloem- schilderijen op glas die uitermate de coratief zijn voor een verfijnd interieur zowel voor het moderne als het klas sieke interieur. Nog nooit heeft het Nederlandse Rode Kruis zoveel Internationale hulp gebo den als in het afgelopen jaar. In totaal werd uit Nederland via het Rode Kruis voor liefst 16,5 miljoen aan hulp gekanaliseerd. Natuurlijk kwam dit voor het grootste deel op de schouders van het hoofdbureau in Den Haag neer, maar ook bijna 100 plaatselijke afdelingen zetten zich voor velerlei projecten in. Het Rode Kruis is een echte eerste- hulp-organisatie. Geen wonder dus dat het grootste deel van die 16,5 mil joen, namelijk 13,6 miljoen besteed werd aan noodhulp. Dat wil zeggen aan directe hulp voor slachtoffers van oorlogen, conflicten en natuurrampen. Denkt U maar aan Nicaragua, Cam bodja, Thailand en al die landen in Zuidoost-Azië waar Vietnamese boot vluchtelingen moesten worden opge vangen, aan Rhodesië/Zimbabwe en omliggende landen, aan Joegoslavië dat door een aardbeving werd ge troffen, enzovoorts. Daarnaast werd voor 2,6 miljoen aan „ontwikkelingshulp" geboden. Ont wikkelingshulp in de zin van opbouw van jonge Rode Kruisverenigingen in de derde wereld. Zo werden de bloed transfusiediensten van Indonesië en Birma in hun opbouw bijgestaan, zo werd een gezondheidsproject voor de armsten der armen in de Philip- pijnen geadopteerd en zo werd hulp geboden voor de zorg voor de vele kinderen met een hazelip in Zuid- Korea. Nog nooit werden ook zoveel hulpver leners door het Nederlandse Rode Kruis naar andere landen uitgezon den. Een gedelegeerde naar Indonesië voor de coördinatie van de hulp voor Vietnamese vluchtelingen aldaar, een adviseur naar Maleisië voor de sociale zorg in de vluchtelingenkam pen in dat land, een arts naar Bots wana en Tsjaad voor medische hulp aan vluchtelingen en politieke ge vangenen, vier teams van artsen en verpleegkundigen naar Thailand voor medische bijstand in de kampen voor Cambodjanen. Daarmee steunde het Nederlandse Rode Kruis uit volle kracht de talloze activiteiten van het Internationale Rode Kruis. En dat zijn er nog al wat: alleen al het Internationale Comité,- dat de hulp in tijden van oorlogen en conflicten coördineert, heeft op het ogenblik 250 gedelegeerden op 36 plaat sen en actie. De toestand is van dien aard dat het Nederlandse Rode Kruis vlot acht verschillende hulpprojecten die samen 100 miljoen kosten, op ta fel zou kunnen leggen. Dat is voor een particuliere vereniging natuurlijk niet te financieren. Maar wel zou het Nederlandse Rode Kruis ook het ko mende jaar ernaar streven om naast al zijn hulpverlenende activiteiten in eigen land, ook elders in de wereld mee te helpen aan het lenigen van nood van slachtoffers. Nog nooit waren er zoveel slachtoffers. Meer dan ooit heeft het Rode Kruis Uw hulp nodig. In het clubhuis van de voetbalvereni- gin Hees, aan de Kooiweg, wordt a.s. vrijdagavond voor het laatst gekaart in de wintercompetitie. Na afloop volgt de prijsuitreiking en dan komt er nog een feestje. v.Weedestraat T1C tel.12424 Soest De afdeling Soest van de Partij van d Arbeid organiseert op dinsdag 27 me a.s., aanvang 20.00 uur, in restauran Van de Brink aan de Soesterbergse straat een diskussieavond over de wc ningnood. Inleiders zijn de plaatselijk' PvdA-leden Tweede Kamerlid Marce van Dam, lid van Provinciale State) mevrouw Ans Holleman en wethoude mevrouw Millie van Stiphout. Een van de stellingen die door d- voorbereidende werkgroep geformu leerd werd is: Tevreden mensen? Di' heb je gelukkig ook nog. Dat zijn d< mensen die zich aan alle rumoer ron< de verdeling van het gemeenschappe lijk woningbezit hebben onttrokken Simpelweg door een deel van die wo ningen in eigen bezit te nemen. Daar mee hebben ze zich het recht gekoch om zelf te bepalen hoe en waar z< willen wonen. Zodat ze de overheid nie met hun veeleisendheid hoeven lastij te vallen. Schuilt daarin soms de redei waarom deze overheid het eigen wo ningbezit aanmoedigt? Of waaron steeds meer woningbouwcorporatie.' ertoe overgaan om hun huurwoningei ter verkoop aanbieden? De bijeen komst is voor iedereen toegankelijk er vragen staat vrij. NAAM BEDRIJF TEL.NR. FUNKTIE Algemene Bank Nederland N.V. 10204 Admin. medewerker(ster) Branson Europa B.V. 15551 Technisch-commercieel vertegenwoordiger B.V. Mercurius Golfkartonindustrie 19544 Technisch medewerker Accountantskantoor 21194 of de Tombe Melse co. 02154-16443 Fiscaal medewerker Centriiab B.V. 10844 Watertechnoloog toestel 38 Sekretaresse Chemco Inc. 19844 Gietzaalmedewerkers (3 ploegendienst) Foxboro Nederland N.V. Ives Rocher Frejo B.V. Sinclair and Valentine Howson Algraphy B.V. Lindner Industrie B.V. Rabobank Bedieningsass. snijmachines (2 ploegendienst) Afwegers (2 ploegendienst) Emulsiemakers (3 ploegendienst) Admin. medewerker(ster) Samensteller(ster) voor instrumenten Operators/instellers Orderbegeleider Cost-klerk (admin. medewerker) Klein Offsetdrukker Data typiste Voorraadadministrateur Plaatwerkers, Bankwerkers Draaier, Frezer, Lasser Ervaren spuiter, Hulpspuiter Admin. medewerker(ster) Laboratorium medewerker(ster) Produktiemedewerkers Draaier/Freezer Kwaliteitskontroleur 10144 Part-time medewerkers (m/v) toestel 45 praktijkdiploma boekhouden 12568 Reisadviseuse 90911 10804 15216 na 6 uur 16117 15257 18944 Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaande telefoonnummers.

Soester Courant | 1980 | | pagina 5