s VAARDERHOOGT 50 jaar geleden in Soest Het Rode Kruis heeft dringend geld nodig CONTANT-BON De Vleeschhal van G. v. d. Wilt VVV nieuws voor DOE-HET-ZELVERS Mevrouw. JOS WORTMANN Gehannes... Eenjarige planten (deel 3) BEVROREN VLEESCH. 28 Mei 1930 Lady Brax - Kina - Burberry - Loden Frey - Gor-Ray .2 .3 Nu óók voor dames. s TI 11 r» Wilson Glenny - Vico - Bleyle - LaCoste Schoemaker I I SP® I 11 brand/inbraak- D beveiliging Uw succes is onze reclame!!! Voor alle RIJBEWIJZEN Autorij- en Verkeersschool Minimum 4 regels f6,00 12 Soester Courant van woensdag 28 mei 1980 Tot en met 15 juni is in het Singermu- seum aan de Oude Drift 1 te Laren een tentoonstelling van Aton Pieck 85 jaar. Geopend di. t/m za. 10-17 uur; zo. van 13.17 uur. Op 1 juni organiseert de v.v. SEC een „toekomsttoernooi" om de Hans Ooft- trofee, voor spelers tot 21 jaar, aan het terrein sportcomplex Bosstraat West te Soest. Aanvang 9.30 uur. Toegangs prijs 2,50; Kinderen tot 16 jaar 0,75. De organisatie S.O.Soest organiseert op 4 juni weer een stratenloop. Start aan de Wiardi Beckmanstraat te Soest. Aanvang scholenloop 18.30 uur; Re creatieloop 20.00 uur. De Regionale Muziekschool te Amers foort geeft op za. 14 juni in De Flint, Stadshal te Amersfoort een leerlingen- uitvoering, met ensembles, orkest, bal let en muziektheater. Aanvang *20 00 uur. Prijs 5,-; minderjarigen en 65+ 4,-. De Vereniging van Beeldende Kunste naars te Hilversum exposeren van 24 mei t/m 8 juni op de Raadhuiszolder" aan de Marktstraat 22 te Naarden. Op 31 mei is om 11.00 uur op de Sintelbaan aan de Maarschalkerweerd te Utrecht de start van de marathon Utrecht-Amersfoort. Het parcours loopt via Uithof, Zeist (Vollenhove), Soesterberg naar Amersfoort. Lopers die de hele marathon willen volbren gen, keren in Amersfoort en finishen weer op de sintelbaan. In het muziekcentrum te Utrecht speelt op 27 mei het Utrechts Symfonie Orkest een Beethovenprogramma. Aanvang 20.15 uur. Prijs 10,-; pas 65 7,50; cjp 5,-. Op 31 mei is in het muziekcentrum Vredenburg te Utrecht een Jubileum concert van het metropole-orkest o.l.v. Dolf van der Linden, m.m.v. Ramses Shaffy, Liesbeth List en Emmy Ver- hey. Aanvang 20.15 uur. Prijs 20,-. De Avond- fiets -vierdaagse door het Gooi is op 2-3-4 en 5 juni. De afstanden zijn 25 of 50 km. Inschrijfgeld 4,50 p.p. De Nederlandse wandelsport bond or ganiseert de Avond-vierdaagse te Baarn van 9 t/m 12 juni 1980. Inschrijf- adres en inlichtingen in Soest is Koe- koeksweg 9 te Soest. Vertrekpunt is Sportpark ,,Ter Eem", Gerenweg te Baarn. Wij hebben nu ook ontvangen de boek jes met 33 tips voor goed verzorgde DAGTOCHTEN per bus van Central Holland Tours. U kunt de boekjes gratis afhalen aan ons kantoor, waar U de dagtochten ook kunt reserveren. De natuurtochten per autobus door de Koninklijke Houtvesterij en het Veluws Kroondomein zijn weer begonnen en U kunt vanaf Apeldoorn t/m 5 juni elke di. en do. en van 9 juni t/m 6 sept. dagelijks (behalve op zondag) deel nemen. Vertrek VW Apeldoorn 18.30 uur. Kind. tot 4 jaar gratis. Prijs 10,-. i Duur van de tocht ca. 2% uur. Wilt U Den Haag wat beter leren kennen dan kunt U nu de Royal Tour Den Haag eens meemaken. Een tocht van plm. 3 uur langs alle paleizen en koninklijke gebouwen. U brengt een bezoek aan de Ridderzaal en aan het Prinsenhof in Delft, en bij Den Haag hoort natuurlijk Scheveningen. Tot 1 okt. dagelijks behalve 's zondags. Ver trek 13.00 uur bij Centraal Station VW kantoor. Prijs_/ 18,50 voor volwasse nen. Kinderen t/m 10 jaar en.65 11,-. Van 30 mei t/m 1 juni zijn in Rotterdam aan de Willemskade de. Rotterdam maritiem, een vlootshow van stoom- en zeilvaartuigen. In de Flevohof is op 31 mei een Nationale Klederdrachten dag. Er zijn demonstraties van aüe Nederlandse klederdrachten. In sportpaleis Ahoy te Rotterdam is op 7 juni een popconcert van Roxy Music. Aanvang 20.00 uur. Prijs 15,- t/m 30,-. Op 13 juni een concert van Fleetwood Mac. Aanvang 20.00 uur. Prijs 15,- t/m 30,-. Het concert van Led Zeppe lin in de Rotterdamse Ahoy is op 21 juni. Aanvang 20.00 uur. Prijs 15,- t/m 30,-. Op ma. 23 juni is in sportpaleis Ahoy te Rotterdam een concert van Bob Mar- ley. Aanvang 20.00 uur. Prijs Op ma. 23 juni is in sportpaleis Ahoy te Rotterdam een concert van Bob Mar- ley. Aanvang 20.00 uur. Prijs 20,- t/m 35,- alhier te reserveren. Op 8 juni is in de Stadsschouwburg te Utrecht een Holland-festival voorstel ling „Spring", een musical van, door en voor kinderen, onder regie van Eva Bal. In deze musical maken kinderei van-nu een reis door de historie en ontmoeten daarbij kinderen-van-toen. Aanvang 19.00 uur. Op 11, 12 en 13 juni komt Fons Jansen in de Stadsschouwburg te Utrecht voor het allerlaatst met zijn programma „5". In de Expo hal te Hilversum aan de Soestdijkerstraatweg te Hilversum is van 28 t/m 30 mei een Duitse staande korthaarclubmatch. Van 10.00-16.00 uur. Op zondag 1 juni speelt het kinder theater Wiedus in de Blauwe Zaal van de Stadsschouwburg te Utrecht Circus Emma voor kinderen van 5-12 jaar. Aanvang 15.00 uur. Toegang 3,-, kaarten hier te reserveren. De Soester kadobon is voor velen van U een bekend begrip- APART Geopend: s maandags t/m zondags vanaf 17.00 uur. Dinsdags gesloten SÖESTËRBERÓSESTRAAT 107 Söest -telefoon 02155:20202 Als we het over „Pelargoniums" hebben zal er slechts bij weinig mensen een lichtje gaan branden, terwijl deze toch in grote getalen worden gekocht en aangeplant in bloembakken en perken. Dit komt doordat de plant bij de meeste mensen beter be kend is als de „Geranium", hoewel dit eigenlijk een volslagen foutieve naam is. De geraniums die zowel in hangende als in staande vorm worden ge kweekt zijn dankbare planten voor bloembakken en gedijen zowel in de zon als halfschaduw. Eens in de twee weken een beetje kamermest en de bak is mooi van half mei tot oktober. Minder bekend is helaas nog altijd de „Gazania", die met zijn grote oranje bloemen veel doet denken aan een veredelde goudsbloem. Een rijke bloeier die overigens alleen bloeit als het enigszins zon nig weer is en op z'n mooist is in de nazomer als de meeste eenjarigen beginnen af te takelen. Minstens zo'n rijke bloei als de gazania geeft het 2gn. „gele margrietje", dat de laatste 3 jaar dui delijk meer bekendheid heeft gekregen. Een leuk plantje met grijs-groen blad en een grote hoeveel heid steeltjes met daarop een geel boemetje. Een erg leuke eenjarige. Een zelfde plantje vinden we ook in het wit, het witte margrietje, dat dezelfde rijkdom aan bloei kent. Niet meer weg te denken uit het zomer-assorti- ment is het zilverblad of cineraria, een plantje dat zijn naam te danken heeft aan het grijs zil veren blad dat erg goed gecombineerd kan worden met alle bloeiende eenjarigen. Na een niet al te strenge winter ls het mogelijk dat het zilverblad In zijn tweede levensjaar gaat bloeien met kleine gele knoopjes in juni-juli. De fuchsia of bellenplant is een liefhebber van een niet te winderige plaats in de halfschaduw of volle schaduw en wordt gekweekt in drie vormen. De meest voorkomende vorm is de gewone laag ver takte fuchsia die geschikt is voor schaduw- bloem bakken of perken. Leuk in grote potten of bakken is de hang-fuchsia. Met een stamhoogte van zo'n 60 cm. is de stamfuchsia erg geschikt als middel punt te gebruiken van een wat grotere bak of als decoratie op een terras. Een zonneaanbidder is het ijsbloempje met zijn vele pasteltinten, die alleen dan zijn bloemen toont als de zon schijnt. Een dankbare eenjarige als de zomer wat meewerkt. Verder worden er nog veel meer eenjarigen aan geboden, die door hun onbekendheid niet als massa artikel worden omgezet. Hierbij kan gedacht wor den aan eenjarigen zoals Pertulaca, pantoffeltje etc. Deze planten zullen daarom ook meestal als regel niet voortdurend tijdens het plantseizoen op de tuincentra aanwezig zijn. Tot slot een goede raad voor het planten van de een jarigen. Zorg dat de perskluitjes goed doortrokken zijn met water en bemest de bestaande grond met een organische meststof als koemest of compost. Tijdens de groei en bloeiperiode kan eens per 4-5 weken wat worden bijgemest met speciaal daar voor bestemde kunstmest. Het Hollandsch vee is momenteel schrikkelijk duur, daarom worden om wille van den hoogen prijs mindere kwaliteiten geslacht. Wij prefereeren de echte buitenlandsche bouten, die allen, van de allerbeste runderen zijn. Om U eens tot aankoop biervan te ani- meeren, bieden wij U aan het allerfijnste Ossenlappen 55 ct., van de rib 60 ct., biefstuk 80 ct, rosbief 60 cent, lende 65 cent, gehakt of polet 50 cent, rollade 60 ct. p. pond. Wij Siooren en bezorgen zonder verfioogrng. Briefkaarten vergoed. AANBEVELEND, NIEUWE WEG No. 60 NIEUWE WEG No. 60 ONBESTELBARE STUKKEN De navolgende onbestelbare stukken waarvan de afzenders onbekend zijn, werden terug ontvangen te Soest gedurende de le helft der loopende maand: Brieven Binnenland 1. Wed. Sleden, Doorn. 2. Mevr. A. v.d. Hengel Amsterdam. 3. J. W. v.d. Heijden, Amsterdam. Briefkaarten Binnenland 4. Mevr. G. Klein Brinker, A'dam. 5.J. van Scherpenzeel, A'dam. Briefkaarten Buitenland 6. Firma Hopau, Herzogenweert. ONS VROUWENHOEKJE Reecept. Plukvisch. Een variant op de gewone panvischscho- tel, opgebouwd uit restanten van den vischmaaltijd van den vorigen dag met bijvoeging van de restan ten aardappelen en botersaus en van enkel kruiden. Daar de plukvischschotel het hoofdbestanddeel ook is van het menue van Zaterdag, doen we verstandig Vrijdag op „iets meer" dan gewoonlijk te rekenen, zoodat we uit de verschillende restanten één vol doend geheel kunnen vormen. Voor 4 personen rekenen we op: 1 K.G. ontgrate visch, 1,5 K.G. gekookte, koude aardappelen, 2,5 theekopje botersaus, 1 eetlepel mosterd, 1 theelepel tje peper, 3 kruidnagelen, 1 eetlepel azijn, 5 uien 6 afgestreken eetlepels boter. Laat in een geëmailleerd ijzeren potje de boter lichtbruin worden, doe er de aardappelen in en bak die mooi bruin, af en toe de pan schuddende. Voeg er de gesnipperde uien bij en laat ook die bruin worden. Leg vervolgens de ontgrate visch op de aardappelen en uien, voeg de botersaus met den mosterd, de peper en den azijn bij. Laat alles met elkaar zachtjes stoven, maar roer en hak met een panne- koekmes telkens door het mengsel heen tot ten slotte alles er uit ziet als een gelijk, goudbruin moes. Nuttige wenken Zet nooit een pan droog op het vuur en vul ze daarna met wat ge er in bereiden wilt. Alleen pannen met inhoud zijn tegen vuur bestand. Krab nooit met een mes of vork in de pan. Als zich eten aan den bodem of de kanten heeft vastgezet, dan moet dit met heet sodawater en een zacht borsteltje worden los gemaakt. Ga niet te hardhandig met de pannen om. Al zijn ze niet direct breekbaar, waneer ge ze vallen laat of stoot, kan het glazuur barsten en is uw pan vrijwel ongeschikt voor het bereiden van spijzen. Houdt ge u aan deze voorschriften, dan zult ge lang genoegen beleven van uw emallle pannen. BEKROOND Apollo's Kinderkoor, dir. de heer Van Maurik, behaalde Hemelvaartsdag op het concours te Drie bergen een eersten prijs met 346 punten. Als bijzonderheid kan worden gemeld, dat door het Kinderkoor het hoogst aantal punten van dien dag werd behaald. De Mondaccordeon vereen. Bravo", kwam even eens gelauwerd uit den strijd. Deze vereeniging wist een eersten en tweeden prijs te behalen op het concours te Amersfoort. Beide vereenigingen onze felicitaties. CONCERT De Soester Harmonie „Patientia Vinei Omnia", directeur de heer H. Kok zal Donderdag 5 Juni haar le Zomerconcert geven, in de muziektent voor het gemeentehuis. Het navolgende programma zal wor den uitgevoerd: 1. Marsche Des Rosés, Alb. Reulk. 2. Oreste (Dramatischopeningstuk), Sam. Vlessing. 3. Maratana (Fant. sur 1'opera), J. Kessels. 4. Divertissement champêtre (suite ballet), Fern. Rousseau. 5. Egmond Ouverture, Beethoven. 6. Les Patineuis (E. Waldteufel) wals, arr. par. G. Wittmann. 7. Guillaume Teil. (Fant. sur 1'opera de Rossini), J. Martin. 8. The middy, Marsch, K. J. Alford. DE TOLLEN OP DEN SOESTDIJKERSTRAAT WEG Naar wij vernemen, worden onderhandelingen ge voerd tusschen de administratie van den Soest dijkerstraatweg - zich uitstekkende van 's-Grave- land door Hilversum naar Baarn - en de colleges van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland en Utrecht, om dezen weg door de beide provincies te doen overnemen. Wanneer deze onderhandelingen succes hebben en het laat zich aanzien, dat dit het geval zal zijn, zullen de drie tollen welke zich op deze weg bevinden, spoedig tot het verleden behooren als het maar tijd wordt. FEEST OP PIJNENBURG Vorige week Maandagavond, was het feest in hotel „De Grift". De heer en Mevrouw Insinger van „Pijnenburg" waren in de bruidsdagen van hun 12,5 jarig huwe lijksfeest en was daarom een gezelligen avond georganiseerd voor de bewoners en het personeel. Tegen half acht werd het bruidspaar aan hotel de Grift feestelijk ingehaald door een eerepoort en een versierde laan. De zaal van hotel de Grift was feestelijk versierd, waar de heer William uit Amsterdam verdienstelijk maakte met iedereen te amuseeren. Bij aanvang werd het bruidspaar een blijvende herinnering aangeboden namens de bewoners en het personeel van „Pijnenburg" en wel een zeer mooie kleurets van Luigini en voerde de heer Ooievaar, de administrateur van „Pijnenburg", het woord na mens de gasten. Ook werd een groote bloemenmand door dezelfde gevers aangeboden. De heer Insinger dankte ook namens mevrouw voor de spontane hulde en de blijvende mooie herinneringen van eensgezindheid van alle aanwezigen. UIT DE ADVERTENTIËN Hoofdpijn Kiespijn Poeders A. M. 8 cent. WAFELS 22\k cent per pond. Alleen heden en morgen, Zijlstra Laanstraat 101. LANDHUISSTOF 29 cent, gekleurde meisjes cami- soles 19 cent. Enorme sorteering karpetten maat 2 x 3 el 3.95. Modemagazijn de Vlijt. ELECTR. BRILLENSLIJPERIJ. Wij hebben steeds in voorraad de nieuwste uitvoering Monturen en Etui's. Drogisterij 'T KRUIDENHUIS. ANNIE LIGTHART. Eerste Dram. Zangeres. Natio* nale en Kon. Vlaamsche Opera. Solo en koorzang spreeklessen. Spreekuur Maandag en Woensdag van 1-2.30 uur. NETTE JONGEN GEVRAAGD voor loop- en bak- kerijwerk. A. van den Bremer, Steenhofstraat. O -« O O B m HERENKLEDING IV ilèt eren anders 1 TEL 15118 1, \A\STli I' fia IIAAII.N 05 O Het klinkt erg dramatisch, dat het Rode Kruis zo dringend om geld verlegen zit. Terwijl het toch gewoon om de jaarlijkse collecte van het Rode Kruis gaat. En terwijl iedereen verwacht dat de opbrengst daarvan ook dit jaar wel weer wat hoger zal liggen dan vorig jaar, toen in Nederland de 8 miljoen werd overschreden. Maar van die „vanzelfsprekende" gedachte kan het Rode Kruis niet uitgaan. De onveiligheid neemt toe de laatste jaren. Straatterreur, verkeer, vervoer van gevaarlijke stoffen, noem maar op. Maar ook in het zo veilig geachte Hollandse huis is het met de veiligheid vaak droevig gesteld. Brand, inbraak. Twee belang rijke bedreigingen van onze veiligheid die per jaar veel slachtoffers en schade veroorzaken. „Voorkomen is betec dan genezen" is het devies dat Schoemaker voor ogen heeft als hij U wijst op het feit dat veel narigheid kan worden voorkomen door elektro nische brand- en inbraak signalering. Waardoor men in staat is tijdig in te grijpen. Een techniek, waarin Schoemaker al vele jaren thuis is. Daarom zou het best eens zinvol zijn er eens over na te denken hoe üw huis een veilig thuis kan worden. Vooral nu de experts van Schoemaker Uw huis vakkundig kunnen beveiligen tegen een konkurrerende prijs. Kom er eens over praten of bel nu 10344*. Geen beter idee dan een veilig idee! VAN WEEDESTRAAT 78 SOEST - TEL 10344* Het ziet, dat zijn hulpverlening plaat selijk, nationaal en internationaal nog steeds verder toeneemt. En wel toe nemen, moét, omdat de noden van slachtoffers van ziekten, handicaps, eenzaamheid ongelukken, rampen e.d. alleen maar groter worden. Die hulp wordt van het Rode Kruis verwacht en het Rode Kruis is daarop ook ingesteld. Maar het heeft wel steeds meer geld nodig om dat allemaal te kunnen organiseren en uitvoeren. Het Rode Kruis is een vereniging, die voor de uitvoering van haar aktivitei- ten geheel afhankelijk is van de vrij willige giften van de bevolking. En dat wil zij blijven ook, omdat zij onafhankelijk wil zijn van andere in vloeden. Hulp wordt verleend om ge acht de politieke of relegieuze gezind heid van slachtoffers, ongeacht ook huidskleur, ras, nationaliteit of wat dan ook. De neutraliteit is één van de belangrijkste grondbeginselen van het Rode Kruis. Vóórop staat echter de medemenselijkheid. Het gaat er om een menselijker wereld te bevorderen, waarin de hulp wordt geboden waarop degenen die deze no dig hebben ook recht hebben. Wie tegen het Rode Kruis aankijkt als een vrijwilligersorganisatie die zich daar voor uit alle macht inzet, zal begrijpen dat zijn of haar financiële bijdrage moet voorkomen uit gevoelens van medeverantwoordelijkheid. Als dat het geval is zal het Rode Kruis ook dit jaar weer het geld ontvangen, dat het drin- gens nodig heeft. Niet voor zichzelf, maar voor de hulpverlening aan ande- Een mens zouw baang worre om in ze tuuntje te spitte. Ik zaal wel uutkieke. Ak voorte' mee nog ns waat plaante wil, daan goa'k eerst moar us noar 't koadaaster of weet ik veul woar ik doarveur weze mot. De mijnopruimingsdienst liekt me ok niet de oangeweze per soón. Hoe moe'k noeng te wete kom- me ofter ok soms sjemise troep ongder me huus of in de tuun legt. Woar ik woont, doar heb- be de boere joare of licht wel eeuwe laang, de neng bemest. Kaan daat vaandoag de daag ok nog kwoad? Waant de traamelaant komp steeds dich- terbie. Eerst in Lekkerkerk en Utrecht en aandere vindploat- se en noeng heuwe ok zoö'n gevaal op Soest. Waat ovve ze vrogger bie Raandstaad uuttespookt hew- we, doar hek geejn weet vaan, moar ze moakte d'r geen snoepgoed of kaarnemelkse- paap. Licht faabriceerde ze d'r wel klaappertjes of vliege- vaangers of aander riskaant spul Aal joare laang mot die troep oan de Eikeloan doar elege hebbe zongder daat ok moar iemaand ter waat vaan ver neemt en noeng hejje de poppe an 't daanse. Ofhetter iemaand ezeid: „Noe je 't zegt, ruuk ik ut ok?" Ak voortemee me doalioa's mot poöte, doan mot eerst de minister vaan laandbouw of in dustrie moar us bie ming op- droave veur daa'k een spoai in de grongd steekt. Ik, maag ter niet an denke daa'k een vaat met vergift an boort. Aas ter daan ok nog een V-I begroave legt, daan kaan'k ut heule ministerie wel loate kom- me. Affing, daan hek meteejn de kaans om nog waat aandere zoake te bespreke, die me dwaars op de moag legge. Ong- deraander daat de kejak en de beziene zo haardstikke duur koste. Ajje 't ming vroagt, daan mok zegge, daat ik vin daat ut wel laastig zaal weze om aafvaal waat gevoarluk is, kwiet te roake. Moar in elk gevaal niet op Soest. Veur ming paart op de moan, doar komt ik toch niet waant ik het laast vaan hoog tevrees. HANNES VAN DE NENG. A.N.W.B. -*«- T F.N.O.P ERKEND lVX. AVLFÖ VAMOR VAN LENNEPLAAN 47 - TELEFOON 16621 voor het opgeven van een KLEINE RUBRIEKADVERTENTIE in de SOESTER COURANT Naam: Straat: Woonplaats: Tel verzoektmaal plaatsing Op woensdag ATTENTIE: één letter of leesteken per hokje, tussen twee woorden een hokje blanco laten Ondertekening 1 2 3 4 5 5 regels f 8,00 6 6 regels f 10,00 7 regels 1 12,00 8 regels f 14,00 9 regels f 16,00 10 regels f 18,00 11 regels f 20,00 12 regels f 22,00 7 8 9 10 11 i 12 De bon moet uiterlijk maandag 16.30 uur in ons bezit zijn voor plaatsing in de Soester Courant van woensdag daarop volgend. Bewijsnummer 75 ct. extra. Brieven onder nummer: f 2,50 extra (De binnengekomen brieven worden u dan toegestuurd). Deze bon ONGEFRANKEERD zenden aan: 'advertentieafdeling SOESTER COURANT Antwoordnr. 136, 3760 VB SOEST. Het verschuldigde bedrag insluiten door middel van groene bank-betaalcheque, Eurocheque of blauwe girobetaalkaart (geen giro-overschrijvingskaart)

Soester Courant | 1980 | | pagina 13