Zonnegloren Programma Negen kampioensteams bij Soest-Zuid Geslaagd tournooi van het Bentinckfonds Technische dienst volleybalkampioen van HOMEE Be Kluis-Penalty Bokaal Tenniscursiis voor kinderen van 8 t/m 11 jaar Lustrum wedstrijden bij Eemvogels LTC Soest: kampioens wedstrij den Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg Zaalvoetbal: Rectificatie Burgerlijke Stand Jeugdige vaudaaltjes BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM VOOR AL UW SPORTEN Red Stars Morgenavond volleybal-finale Donderdag 29 mei 1980. 18.30 33.30 uur Bed rij fs Sport Competltle v„Ue,,bal. Zaterdag 31 mei 1980. 9.00 -12.00 uur N.H.V. 12.00^29.00 uur Zaaivoetbaltournooi De Kluis. Zaterdag 31 mei 1980. 9.00 18.00 uur Bedrijfs Sport Competitie Tafeltennis. Zaterdag 31 mei 1980. 8.00 10.00 uur Tennis (heer R. Blok) Zaterdag 31 mei zal in sporthal Beu kendal de tweede tournooidag plaats vinden van Z.V.V. De Kluis. Dan zullen de standaardteams van de verenigingen aantreden die afgelo pen week met de 2e teams het tour- nooi openden. De winnaar op deze eerste dag was Beijen uit Bussum. 2e Aafrink Sport uit Laren en 3e De Lunet uit Naar- den terwijl de reserves van ,,De Kluis" net naast de prijzen vielen. Zij behaalden echter wel de sportivi- teitsprijs in de vorm van acht prach tige sporttassen. Als attraktie in de pauze op deze dag werd een wedstrijd gespeeld. Tussen de dameszaalvoetbalteams van Lim- vio uit Baarn en de Selektie van Utrecht. De zege ging met 7-2 naar het selektieteam waarbij vermeld dient te worden dat er voor deze wed strijd een grote publieke belangstel ling was. Een geslaagde openingsdag voor de tournooien van Z V V De Kluis. VOORFIJNE VRIJETIJDSKLEDING STEENHOFFSTRAAT 66 TELEFOON 10880 In aansluiting hierop zal zaterdag de 2e dag verspeeld worden. Als evene ment op deze dag zullen evenals vorig jaar 5 D-junioren van de Soester veld- voetbalverenigingen gaan strijden om de „Kluis Penalty-bokaal". Zij zul len deze penalties nemen op keeper Epi Kamphorst van SO Soest. Vorig jaar ging Rikkie Brouwer van WZ strijken met de hoogste eer: De ..Kluis Penalty-bokaal" en een sport- kledingsbon. Ook dit gebeuren zal een spannend evenement worden waarbij gerekend wordt op een goede publieke belang stelling. Voor eventuele belangstellenden var» het zaalvoetbal het volgende. Bij vol doende interesse zal „De Kluis" vol gend jaar een derde team inschrijven voor de competitie. Er zullen nog enkele nieuwe leden moe ten komen. Heeft u zin om Nederlands volkssport nr. 1 in de zaal te gaan bedrijven, bel dan voor 5 juni a.s. 02155-15933 waar men u nog het een en ander zal vertellen over „De Kluis". U kunt u natuurlijk ook op 31 mei aanmelden in sporthal Beukendal. Abusievelijke vermelden wij in onze krant van 21 mei de geboorte van: Marinus Bianca, dochter van J.A. Silkens en R. M. C. Middelman. De namen van deze dochter moeten zijn: Jessica Bianca. SPORT Alle kampioenen van „Soest-Zuid" Foto: Herman van Dam De tennisvereniging Soest-Zuid heeft de competitie beëindigd met liefst zeven kampioensteams. Het tweede seniorenteam in de zondag- competite (5e kl.) bestaande uit de dames Keyzer en Meerding en de heren Keyzer en Meerding heeft er geen misverstand over laten bestaan en kan met zes behoorlijke overwin ningen aan het vervolg beginnen. "Het derde seniorenteam had een paar overwinningen met 5-3 maar de dames v. Groningen en de heren Herbschleb en v. Vliet konden al eerder de kam- pioensvlag hijsen door de medewer king van de andere teams in hun afdeling. Het eerste herenteam op zondag, in de 5e klasse, bestaande uit de heren v. Daalhuizen, Meeder, Ros, Smit, Zoete lief en Gerth moest één keer een gelijkspel toestaan maar liet verder weinig heel van de tegenstanders. Op zondag speelde er ook nog een juniorenteam, bestaande uit Petra v. Breukelen, Milou Ros, Karei Jan Ba tenburg en Hans v. Willige en óók dit team speelde één keer gelijk en bond verder alles aan hun zegekar. Zij spelen geen promotiewedstrijden maar kampioenswedstrijden. Op zaterdag werd een herenteam in de 4e klasse kampioen. Het team bestaan de uit de heren Beenen, Damen, v.d. Hoek en Kagenaar wenste ook maar één keer gelijk te spelen en kan gelijk op 31 mei laten zien, aan de Bosstraat, of ze een degradant uit de 3e klasse kunnen overmeesteren. Bij de dames uit de dinsdagcompètitie werden twee teams uit de 2e klasse kampioen. Team-C bestaande uit de damens Nijhuis, Ros en Samuëls en Team-D bestaande uit de dames Bal- tus, Brandsma en Bredewold. Belde teams speelden ook één keer gelijk, maar het aardige bij deze teams is dat ze vorig jaar promoveerden naar de 2e klasse en nu weer kampioen werden; wie houdt zef tegen? Kampioen werd ook het meisjéstèam t/m 12 jaar bestaande uit Joan v.d. Hengel, Kiki de Jong en Simone Pe ters. Tenslotte was er nog een damesteam in de 5e klasse dat kampioen werd. De dames Baba, Boom, Peters en Ruigrok moesten wel se'ts tellen om het zeker te weten. Voor de andere teams waren er nog al veel tweede plaatsen en in totaal wei nig degradatie zorgen. Behalve van het juniorenteam weten we dat alle andere teams hun eerste wedstrijd om verder te komen thuis spelen. De tennisvereniging „Soest-Zuid" aan de Bosstraat 57A heeft het initiatief genomen om - voorlopig op proef - een basiscursus bal- en racketvaardigheid te organiseren voor kinderen van het lager onderwijs. Ook niet-leden zijn van harte welkom voor zover er plaats is. Officieel worden kinderen pas toegela ten als lid van de vereniging vanaf het Jaar waarin zij 10 worden, maar de Jeugdcommissie van „Soest-Zuid" vindt het wenselijk, dat ook jongere kinderen al met de tennissport in aan raking kunnen komefv. Om de belang stelling daarvoor te peilen zal aan het eind van de komende zomervakantie een introduktie-cursus worden gehou den. Onder leiding van verenigings trainer Paul Hak en trainer Rudi Blok zullen aan kinderen van 8 t/m 11 jaar èn kinderen van 12 jaar die nog in de 6e klas van het basisonderwijs zitten op een speelse manier de eerste beginse len van de tennissport worden bijge bracht. De cursus start op 12 augustus en duurt 8 weken. Gedurende de eerste zes weken is er les op dinsdagmiddag: de daaropvolgende twee weken is er les op dinsdagmiddag èn op vrijdagmiddag. Voor het totaal van 10 lessen van 1 uur bedragen de kosten 50,-. Naar voorlo pige schatting zal er plaats zijn voor 60 kinderen. In eerste instantie komen zij in aanmerking, die op dit moment op de wachtlijst van de vereniging staan, maar het is nadrukkelijk de bedoeling, dat minstens de helft van het aantal plaatsen ingenomen zal worden door echte nieuwkomers, kinderen dus van niet-leden, (Re zodoende kunnen erva ren of de tennissport iets voor hen is. Mocht dat zo zijn, dan kunnen zij zich na afloop van de cursus eventueel opgeven voor de wachtlijst voor junior- leden die de vereniging - helaas nog - kent. Mevrouw M. Mink-Oldeman, voor zitster van de Jeugdcommissie van „Soest-Zuid" zegt over de cursus: „Plaatsing op deze cursus balvaardig heid leidt weliswaar niet tot voorrang op onze wachtlijst en aanname als juniorlid van onze vereniging vindt voorlopig nog niet eerder plaats dan op z'n vroegst in het jaar waarin het kind 10 jaar oud wordt, maar het is een goed middel om de aanleg van kinderen voor het tennis te toetsen. Er zijn namelijk nogal wat kinderen die na de wachttijd bij ons lid worden en tijdens het eerste seizoen tot de ontdekking komen dat tennis toch moeilijker is dan zij dachten. Dat is zonde van de betaalde kontributie en van de romp slomp die de leden-secretaris tot dan heeft gehad met de wachtlijsten en de aannemingsprocedure. Nu kunnen ouders en kinderen van tevoren uitvin den of het allemaal de moeite waard is." Wanneer de cursus een succes blijkt te zijn zal bekeken worden hoe en wan neer er een vervolg aan gegeven kan worden. Voorlopig kunnen 60 kinderen dus met de tennissport gaan kennis maken. Kinderen kunnen aangemeld worden bij mevrouw M. Mink-Oldeman, van Lyndenlaan 13, Soestduinen, tel. 21215. Na verloop van tijd krijgen zij bericht of zij geplaatst zijn en hoe in dat geval het cursusgeld dient te worden vol daan. Op het korfbalveld aan de Staringlaan was het afgelopen zaterdag een enor me drukte: ter ere van het eerste lustrum werden er een serie lustrum wedstrijden verspeeld. Op drie mikro- velden werden de punten verdeeld tussen de ploegen van Telstar uit Hoevelaken, KVO uit Soesterberg en MIA uit Amersfoort. Bij deze wedstrijden bleken vooral de rekoleden behoorlijk wat kaas gegeten te hebben van het korfbal spel; al hun wedstrijden werden in winst om gezet. Een „verkleed" derde kwam niet ver der dan een gelijkspel tegen de a-aspi ranten, terwijl het tweede team het onderspit moest delven tegen KVO 2. Als afsluiting van de wedstrijden was er "een competitiewedstrijd van het eerste team tegen Activitas. Ook in deze laatste wedstrijd van het seizoen hadden de Eemvogels het erg moeilijk. Al in de beginfase kwam men achter door een wat ongelukkig, maar terecht toegekende strafworp. Wim van Rheenen wist echter de ploeg weer op gelijke hoogte te brengen met eer» mooi afstandsschot. Voor de rust -liep Activitas echter uit tot 1-3. Werd het na de thee eerst nog J-4. hierna was het woord aan de Soester korfballers. Allereerst strafte Wim v. Rheenen een geharrewar on der de paal af met een doelpunt en vervolgens bracht Koos Sommer met een afstandsschot de achterstand terug tot: 3-4. Activitas maakte hierna een einde aan alle illussies door uit te lopen tot 3-7. Voor trainer/coach Hans Moerman toch bloemen van het team, aangebo den door aanvoerder Koos Sommer omdat men zo een stukje waardering wilde uiten voor zijn werk in het afgelopen seizoen. Een seizoen wat qua prestaties enigs zins is tegengevallen maar wat moge lijk de nodige ervaring heeft opgele verd om volgens jaar een grotere vuist te kunnen maken. Vijf jongens, drie uit Baarn en twee uit^Soest gebruikten in,de leegstaande St: Josëphschool de brandslang. Al les werd drijfnat gespoten en de scha; - de bedraagt 450 gulden. De ouders kwamen de knaapjes bij de politie afhalen. PRAAMGRACHT 5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 SPORTHU/S D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT39- BAARN TELEFOON 02154-12490 Grootste sportzaak van 't Gooi Afgelopen zaterdag was het voor dat doel uitermate geschikte dorpshuis „De Borg" in Soest plaats van handeling voor de activiteiten van zitvolleyballers en boogschieters. In samenwerking met Olympia organiseerde het Bentinckfonds deze gelegenheid tot sportieve recreatie van minder validen. De deelname van een tweetal Belgi sche zitvolleybalteams en van drie teams, die normaal staand volley bal spelen, gaf een speciale fleur aan het tournooi. Koploper bleef uiteinde lijk het Belgische Heideroosje uit Dil- sen, hoewel Redeoss uit Delft en Olly B. uit Bussum de spanning er lang inhielden. In genoemde volgorde kwam de einduitslag tot stand. Pas op de vierde plaats kwam een Uit niet-gehandicapten bestaand team aan bod, de dames van SVV. Het mede-organiserende Ben- tinck Stars kon na 12 gespeelde sets voldaan terugzien op een zesde plaats. Het boogschieten bleek niet alleen voor de deelnemers een spannende aange legenheid. Ook veel van de talrijke toeschouwers maakten voor het eerst kennis met deze concentratie en kracht vragende sportieve prestatie van de minder valide. Met recht uitschieter was de heer S. Weessies die met 538 punten de eerste plaats in de eerste klas behaalde. De in totaal 60 door hem verschoten pijlen over 18 en 25 meter leverde een gemiddelde van bijna 9 op. Een goede prestatie bij een maximaal te behalen score per pijl van 10. Baron Bentinck, de oud-burgemeester van Soest, kon bij de prijsuitreiking terecht trots zijn op de nu eens naar buiten zichtbare wezenlijke invulling van de doelstelling van het naar hem genoem de fonds. De basis, het geld van het Bentinckfonds en enkele welwillende sponsors, kreeg als verlengstuk de inzet van velen. Een meer dan geslaag de dag voor deelnemers en toeschou- werd was het gevolg. De uitslagen: Zitvolleybal 1. Heide roos je-Dilsen, 2. Redeoss- Delft, 3. Olly-B-Bussum, 4. S.V.V.- Het komende weekeinde zullen de kampioensteams van LTC Soest zich moeten meten met een andere kam pioen. Voor de zondagsteams is het hiermee afgelopen, de zaterdag teams zijn - bij winst - nog niet gepro moveerd, maar moeten nog tegen een degradant van de hogere klasse. Soest I moet tegen Tesqua I uit Ede, Soest II tegen Ready '28 uit Amster dam en het Herenteam tegen Sassen- heim A. Dit zijn alle drie „uit"-wed- strijden. Alleen Soest III heeft het voordeel van eigen terrein en wel tegen Spieghel VIII. De seniorenteams van de zaterdag moeten ook allebei „uit" spelen, Soest C in Linschoten tegen de gelijkna mige club en Soest D tegen De Meent uit Bussum. Op dit moment is nog niet Foto: Herman van Dam Soest, 5. Biso-Breda, 6. Bentinck Stars 1-Soest, 7. Bentinck Stars 2, 8. Olym- pia-Soest, 9. Ikaros-Deurne. Boogschieten le klasse: 1. S. Weessies, 2. D. Kruide nier, 3. G. van Doorn. 2e klasse: 1. C. Sernee, 2. G. van Steeg, 3. G. Egberts. 3e klasse: 1. De Geus, 2. Mevr. C. E. Sernee, 3. R. Kok. bekend tegen wie en waar het jeugd- team moet spelen. Voor de zondagcompetitie zou het gunstig zijn als Soest I weer in de Overgangsklasse B terugkwam. Mis schien nog beter zou zijn, als de bei de andere teams in de 3e klasse te rechtkwamen, zodat het hiaat tussen team I en de overige teams gedicht zou zijn. Op het weekeinde dus nog volop span ning. Ook nog wat spanning in de Mid weekcompetitie, waar Soest B en Soest C nog een kans hebben om via winst op een team uit een lagere klasse zich te handhaven. Soest A en Soest E eindigden op de 2e plaats, Soest D sloot de competitie af op de 3e plaats. De Soester Basketbalvereniging The Red Stars viert het vijftien jarig bestaan óók met een receptie, welke gehouden wordt in het restaurant van de sporthal „Beukendal". Op vrijdag 6 juni kan men er 's avonds tussen 19,00 tot 21.00 uur terecht om het bestuur geluk te wensen met zoveel trouwe leden. Morgenavond, donderdag 29 mei, wordt in de sporthal Beukendal de fi nale gespeeld van de bedrijfssportvol- leybalcompetitie. Bij de damesre creanten gaat de strijd tussen de teams van het ziekenhuis Zonnegloren, de gemeentesecretarie, Forbo en Pro- car; bij de herextrecreanten tussen de teams van Branson, Amro, Koks- Gesto, Cor du Buy, Woningbouwver eniging Soegt, Brandweer, Howson 1 en Smeeing 2. Dezelfde avond spelen ook de teams die uitkomen in de zogenaamde pres tatie-klasse. Er was vorige week op de eerste speel avond, vrij veel publiek aanwezig. Het spelpeil was behoorlijk hoog en de sfeer in de hal uniek. Morgenavond zal dat zeker niet minder zijn. De zaalsporten hebben de toekomst is wel eens gezegd en zij zullen de voetbalsport op den duur, wat de belangstelling betreft, overvleugelen. En vooral het volleybal is bijzonder in trek. Dat is wel gebleken tijdens de bedrijfssportcompetitie van dit jaar. Het ziekenhuis „Zonnegloren" organiseerde een eigen volleybal-competitie waaraan liefst vijftien teams deelnamen. Dat waren teams van de afdelingen: keuken, laboratorium, artsen-fysiotherapeuten, administratie, polikliniek, operatie kamer, röntgen-afdeling, neurologie, oost 1, oost 2, kraam, chirurgie, oost begane grond, de kinderafdeling en de technische dienst. De wedstrijden werden buiten gespeeld op 19,20,21 en 23 mei. Voor de halve finales plaatsten zich de teams van de kinderafdeling, de technische dienst, het laboratorium en de kraam. De T.D. won van de kinderafdeling met 15-4 en 15-10; het „lab" won van de kraam met 15-10 en 15-7. In de finale versloeg de T.D. het „lab" met duidelijke cijfers: 15-'6 en 15-2. Na afloop was er een daverend feest in „Rhij- nauen", waar zuster Warnies een zeer geëmancipeerde speech hield en dokter J. W. D. Berkelbach van de Sprenkel de wis- selprijs uitreikte. Op de foto het winnende team (dat blijkbaar gesponsord werd) met véél „medische verzorgsters". L 1

Soester Courant | 1980 | | pagina 19