Doktoren winnen van politie el@ gemeente soest vraagt uw aandacht voor; gèsgaeeBBte soest/ ,,Bon Bosco" bij het bloemendefilé Bouw- en Onderhoudsbedr. WALET bv TE KOOP bij de Mid-Pub Gas- en c.a.i.-bedrijf 3 juni gesloten vrijstaande villa met garage Bouwzaken Verleende bouwvergunningen Openbare commissievergaderingen Drie nieuwe gasten voor de Paardenkamp Bazar Griftland- college Openbare vergaderingen in Baarn Aangepaste visplaatsen Snelheidscontrole 5 Soester Courant van woensdag 28 mei 1980 5 NAAM BEDRIJF TEL.NR. FUNKTIE vrijetijdskleding v.V\feedestraatt1c tel.12424 Soest De strafschop van burgemeester Scholten ging links naast, en ook wet houder Menne was met zijn gedachten kennelijk al bij de raadsvergadering die om half acht begon. Voor de doktoren schoot mej. Netty v.an Zoest, de nestor van de Soester fysiothera peuten, maar zij miste ondanks de aanwezigheid van haar hond als mas cotte. Mevrouw dokter Bangma en de doktoren Stroband en Christiaanse hadden evenmin succes, zodat de beginstand van de wedstrijd 3-1 voor de politie was. Nadat dokter Nicolas zijn collega aanvoerder Smink van de politie een met bloemen opgemaakte oude korte wapenstok had overhandigd en beide teams elk vijf ballen het publiek had den ingeschoten, werd er afgetrapt. Het duurde tot vijf minuten voor rust voordat achterste .man Ten Kleij een schitterend doelpunt scoorde, maar wel in eigen doel (3-2). Kantoor en werkplaats Industrieweg 10 - Soest Tel. 02155-17797 - 19260 Vooral uw: Bouwwerken Onderhoudswerken Verbouwingen Vraag eens vrijblijvend prijsopgave! Het wijd zat? Wil je weer eens een echte strakke Levi's spijkerbroek? Ook van Lois, Mustang, Bobos en nog vele andere merken gesloten W C,al"bedrijf' Brink weg. is dinsdag 3 juni de gehele dag De gemeente Soest biedt te koop aan: erf en grote, verharde parkeerruimte, staande en gelegen aan de Wilhelminalaan 4 te Soest, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nrs. 939 en 940, totaal groot 22.39 are. Indeling: Beneden: ruime entree, studeerkamer, woonkamer met serre, keu kenruimte, toilet, bijkeuken en kelder. Boven: overloop, tollet, drie slaapkamers en vliering. Geheel voorzien van een gas-gestookte centrale verwarming. De indeling is van de woning is zodanig, dat het bijzonder goed ge schikt is als praktijkwoning. Aanvaarding, geheel ontruimd en vrij van huur, en betaling van de koopsom: binnen 1 maand nadat het raadsbesluit tot verkoop van deze woning door Gedeputeerde Staten van Utrecht is goedgekeurd. Vraagprijs: f 375.000,- kosten koper. Bezichtiging: dinsdag 3 juni 1980, 's morgens van 10.00-12.00 uur en donderdag 5 juni 1980, 's middags van 14.00-16.00 uur, alsmede na telefonische afspraak. Biedingen kunnen worden gedaan aan het College van Burge meester en Wethouders der gemeente Soest, Steenhoffstraat 2 te Soest. Nadere inlichtingen: ter gemeentesecretarie (sectie Eigendommen), Steenhoffstraat 2 te Soest (tel. 02155 - 1 67 44), toestel 253). (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet. Bij het college zijn aanvragen binnengekomen voor: a. het verbouwen en gedeeltelijk vergroten van een woonhuis op een ter rein gelegen aan de Gallenkamp Pelsweg 12 (kadastraal bekend ge meente Soest, sectie C, nr. 2450). b. het uitbreiden van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Buys Ballotlaan 65 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 3291). c. het uitbreiden van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Anth. van Leeuwenhoeklaan 83 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 3436). d. het bouwen van een tuinschuurtje op een terrein gelegen aan de Hil- debrandlaan 4 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C, nr. 3450). Genoemde bouwplannen liggen vanaf vrijdag 30 mei 1980 gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werk dagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van burge meester en wethouders schriftelijk bezwaren worden ingediend tegen de bouwplannen. (Niet gebonden besluiten) Verlening d.d. 20 mei 1980. - gemeente Soest, Steenhoffstraat 2, t.b.v. het bouwen van een overkap ping op een terrein gelegen aan de Lange Brinkweg 81, kad. bekend gem. Soest, sectie A-4286 ged. - A. P. Kok, Sinnemaplein 15 te Soesterberg t.b.v. het bouwen van een duivenhok, op een terrein gelegen aan de Bloemheuvel 2, kad. bekend gemeente Soest, sectie E-3878 ged. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit recht streeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. maandag 2 juni -16.30 uur: commissie openbare werken Op de agenda staat o.m. voorstel tot het sluiten van een overeenkomst betreffende het in winnen van een bindend advies. dinsdag 3 juni -19.30 uur: commissie ruimtelijke ordening dinsdag 3 juni -19.30 uur: commissie culturele zaken De agenda vermeldt o.m. bespreking educatief netwerk algemeen kunstzinnige vorming-project woensdag 4 juni -19.30 uur: commissie maatschappelijke dienstverlening woensdag 4 juni -19.30 uur: commissie onderwijs en jeugdzaken Aan de orde komen o.m.: tweede beroepskracht Jongerencentrum Soest bespreking educatief netwerk algemeen kunstzinnige vorming-project donderdag 5 juni -16.30: commissie algemeen bestuur Op de agenda staat o.m. voorstel tot het instellen van een verkeerscommissie verordening Wet Openbaarheid van Bestuur donderdag 5 juni -19.30 uur: commissie financiën In deze vergadering wordt besproken: inrichten voorlichtingscentrum gas- en c.a.i.-bedrijf De vergadering van de commissie algemeen bestuur wordt gehouden in het gemeentehuis. De andere vergaderingen vinden plaats in de commis siekamers gebouw gemeentewerken. De volledige agenda's en de voorstellen liggen ter inzage in het gemeen telijk INFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (tegenover het gemeente huis). Geopend maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 rhinuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commis sie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. Branson Europa B.V. Accountantskantoor de Tombe Melse co. Centrilab B.V. Chemco Inc. Foxboro Nederland N.V. B.V. Mercurius Golfkartonindustrie Progress, schoonmaakmachines Yves Rocher Frejo B.V. Sinclair and Valentine Howson Algraphy B.V. Lindner Industrie B.V. Rabobank 155 51 T écRniscTi-commercieel vertegenwoordiger 21194 of 02154-16443 Fiscaal medewerker 10844 toestel 38 19844 90911 19544 Watertechnoloog Sekretaresse Gietzaalmedewerkers (3 ploegendienst) Bedieningsass. snijmachines (2 ploegendienst) Afwegers (2 ploegendienst) Emulsiemakers (3 ploegendienst) Admin. medewerker(ster) Samensteller(ster) voor instrumenten Operators/instellers Orderbegeleider Cost-klerk (admin. medewerker) Klein Offsetdrukker HTS-Ingenieur (WTB) Bedieningsmensen (2 ploegendienst) Part-time medewerk(st)er Schoolverlaters 19304 Onderhoudsmonteur buitendienst 10804 Data typiste Voorraadadministrateur Plaatwerkers, Bankwerkers Draaier, Frezer, Lasser Ervaren spuiter, Hulpspuiter Laboratorium medewerker(ster) Produktiemedewerkers Draaier/Freezer Kwaliteitskontroleur Part-time medewerkers (m/v) toestel 45 praktijkdiploma boekhouden 12568 Telefoniste/typiste (part-time; 15216 na 6 uur 16117 15257 18944 10144 Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaande telefoonnummers. Tijdens de open-dag op zaterdag 7 juni a.s. worden op het nationaal rusthuis voor paarden aan de Birkstraat. drie nieuwe „gasten" verwelkomt. Dat zijn de ponies Monpti" (27) en „Tripje" (29), belden uitSteenwljk afkomstig en het 20-jaar oude rijpaard „Kismet" uit Den Haag. De ontvangst wordt muzi kaal opgeluisterd door de Shell-har- monie. Om 14.00 uur worden de paar den verwacht. Sinds Kerstmis zijn er in de Paarden kamp twee paarden overleden: „Dan dy" (27) uit Wassenaar afkomstig en gedurende zeven jaar in Soest èn „Ripetto" (24) uit Rijpwetering en sinds 1975 in het rusthuis. Ook de bok „Aron" overleed: hij werd 18 jaar oud. De leerlingenvereniging van het Chris telijk College Griftland organiseert op vrijdag 30 mei van 19.00 tot 21.30 uur een bazar in de school aan de Noorder- weg. De opbrengsten van deze avond komen geheel ten goede aan het tehuis „Dar-Ul-Sukun" in Karachi, Pakistan. In Pakistan belijdt ongeveer 98% van de bevolking de Mohammedaanse godsdienst. Volgens deze religie is het een vloek van Allah als er in een gezin een gehandicapt kind wordt geboren. Zo'n kind wordt dan ook vaak verbor gen gehouden. Geestelijk gehandicapte kinderen worden dikwijls op straat gezet en moeten dan als zwervers leven. Nu is er in Karachi een tehuis geopend „Dar-Ul-Sukun" (huis van geluk), waar één Nederlandse en enkele Paki staanse zusters zorgen voor de opvang van deze geestelijk en lichamelijk gehandicapte kinderen. Het tehuis is afhankelijk van particu liere initiatieven en giften en voor dit goede doel willen de leerlingen van het Griftlandcollege zich inzetten. Vrijdagavond 30 mei is er op de school van alles te doen: een rommelmarkt, een amerikaanse verkoop, rad van Avontuur, diverse spelletjes enz. Tijdens de avond zullen er korte toneel improvisaties worden opgevoerd door leerlingen van de school. Er is ook gelegenheid iets te drinken of te eten. Op dit koop- en doe-feest is iedereen van harte welkom. In het Baarnse gemeentehuis verga dering a.s. vrijdag 30 mei, aanvang 13.30 uur is de commissie voor hel Geneeskundig Schooltoezicht en de commissie voor de Schoolpsychologi sche Dienst. Aan de orde komen ondermeer de begrotingen voor 1980 en 1981het con cept werkplan en de aanstelling var een 2e consulent voor anderstalige kinderen. Bij de S.P.D. komt half augustus eer nieuwe logopediste, mej. D. M. J. A Pécasse in dienst. ZOLDER ISOLEREN EN AFTIMMEREN? Kees Frank aannemer! Koninginnelaan 48 Soest, 02155-11066 De vijftigjarige Soester verkennersgroep „Don Bosco" zal tijdens het bloemen defilé een kunstig vervaardigd lederen „kompas" aan Prinses Juliana mogen aanbieden. Het kunstwerk werd in opdracht van de leiding van de groep, vervaardigd door Henk Kool. De leiding van Don Bosco maakte ook het ontwerp. Het kompas heeft vier afbeeldingen: het klaverblad [symbool van scouting]; Bambilie [voor de meisjes]; het jungleverhaal [voor de welpen en kabouters] en „Liefde is... Samen naar Don Bosco". Op de kompasnaald staan de jaartallen 1930-1980. Dit geschenk gaat als nummer 48 „de trappen op". Op de foto Henk Kool met zijn kunstwerk nu nog buiten het hek van het paleis. De „misser" van burgemeester Scholten. Foto: Herman van Dam De rust bood dierenarts Komijn de gelegenheid in het ziekenhuis Zonne gloren de gapende hoofdwond te laten hechten die hij had opgelopen in een kopduel. De rust werd voor het publiek gevuld met een demonstratie door de politie Zeist met vier politiehonden. Een ovationeel applaus na afloop was de terechte beloning. Ook na rust was er geen sprake van een vriendschappelijk zomeravondpar tijtje, al ging het mede dankzij .de goede leiding van scheidsrechter Gerth uit Amersfoort, steeds sportief toe. Dokter Glerum forceerde tenslotte de gelijkmaker, die voor de beslissende strafschoppen zorgde. De politie miste de eerste en toen de doktoren vier keer hadden gescoord, was het afgelopen. Door de Nederlandse Vereniging van Sportvissers is aan het college ge vraagd om aangepaste visplaatsen voor gehandicapten. De vereniging heeft als antwoord gekregen dat twee vijvers in het Soesterveen daarvoor in aanmerking komen. Dat zijn de vijvers in Overhees I bij het Trorr.slagerpad en in Klaarwater bij de Joh. Poststraat. Beide zijn bereikbaar via een licht glooiende helling en aan de waterzijde is een lage maar degelijke wateraf scheiding aanwezig. Het spandoek„Die pet past ieder naar behoren, maar voetbal is toch iets voor doktoren", was waar gebleken. De grote winnaar van de wedstrijd was overigens het Bentinck Fonds voor gehandicapte sporters waarvoor het traditionele duel met als inzet de door oud-burgemeester mr. S. P. baron Bentinck beschikbaar gestelde wissel bokaal werd gespeeld. De bijna vijf honderd toeschouwers zorgden voor een opbrengst van 1.115 gulden, door VVZ afgerond tot 1.200 gulden. Fonds-voorzitter mr. A. Geldens dank te de velen die belangeloos aan het slagen van het evenement hadden mee gewerkt. Het fonds bestaat bijna tien jaar en de gehandicaptensport in Soest begint goed te draaien. Er zijn nog veel meer plannen en daarom is het zo belangrijk dat er voldoende geld is. Ook mr. Bentinck benadrukte, „dat dit gekke, gezellige en sportieve gebeuren alleen mogelijk is door de samenwer king en inzet van velen". Hij overhan digde de wisselbeker aan aanvoerder Nicolas van het doktorenteam. VYZ- voorzitter H. Strietman overhandigde tenslotte het bedrag van 1.200 gulden aan de penningmeester van het Ben tinck Fonds, de heer W. Rietveld. Op de Amersfoortsestraat passeerden 1350 auto's de radarapparatuur van de politie. Slechts twaalf bestuur ders overschreden de maximum snel heid van 80 km/u. De hoogst gemeten snelheid was 123 km. Goed zicht in de tuin door een hardhouten schuif pui met isolatie-glas. Kees Frank aannemer! Koninginnelaan 48 Soest, 02155-11066 Het waren niet alleen strafschoppen die de beginstand uitmaakten, het waren tenslotte ook strafschoppen die de eindstand bepaalden, evenals trouwens in 1978. Toen wonnen de doktoren van de politie, en ook dit keer namen zij de strafschoppen het best, zodat zij de door oud-burgemeester mr. S. P. baron Bentinck beschikbaar gestelde bokaal opnieuw in bezit kregen. Het was overigens een verdiende overwinning; de medici moesten niet alleen een aanzienlijk jonger politieteam partij geven, maar bovendien een 3-1 achterstand goedmaken. Die stand was bereikt in het alternatieve voorprogramma, waarin strafschoppen genomen werden. Voor de doktoren scoorde alleen dokter Borst, voor de politie de wethouders Plomp en Hoekstra en hoofdinspecteur Schutz- mann. Een treffer van Ten Kleij in eigen doel en eert goal van Glerum bepaalden de eindstand op 3-3, zodat strafschoppen de beslissing moesten brengen.

Soester Courant | 1980 | | pagina 5