Grondprijzen aan wettelijk lijntje Kinderen filmen straks genieten van nu Veelzijdig vriend van fotograferen: de spiegelreflex Zo krijgen uw foto's diepte Ozonlaag dunner of dikker? Met Baad en Daad Zo vlogen de duiven schoonmoeders jaloers? - - ),- ),- Paard velt bromfietser Egeltje gevangen Inbraak Gemar Autoband lek geprikt kaarten kijken! Telefoon 14152 Een wettelijke aanpak van het agrarisch grondverkeer wordt jarenlang gezien als een moeilijke barricade. Tot nu toe is geen kabinet erin geslaagd deze hindernis te nemen. Zal het luk ken om via de Wet Vervreemding Landbouwgronden de grondprijzen in be dwang te houden? Er is veel afgepraat over de hog prij zen voor landbouwgrond. In de boe- renwereld denkt men er verschillend over. Sommige boeren vinden de grond veel te duur, anderen zien in dat fikse prijsniveau een extra spaarcentje voor de oude dag. Deze dubbele kijk op de grondmarkt is begrijpelijk; voor de grondverkoper is de prijs niet hoog genoeg en voor de grondaankoper doen zich financieringsproblemen voor om dat de investeringen in al die dure grond zo hoog oplopen. De overheid heeft al diverse malen geprobeerd de hoge grondprijzen via wettelijke regels aan de ketting te bin den. Ministers als Vondeling, Marij- nen, Lardinois en Van der Stee heb ben zich suf gepiekerd over een aan pak van de grondmarkt. Na een moei lijke bevalling ligt nu een wetsont werp in de wieg en probeert de over heid de vraag naar landbouwgrond te beperken. De komende Wet Vervreem ding Landbouwgronden geeft instru menten om de kopers van grond te selecteren. Er komt een landbouwkundige toet sing. Kopers van landbouwgrond moe ten aan bepaalde vereisten voldoen om in aanmerking te komen voor de grond. Hoe straffer de eisen, hoe meer de vraag naar grond ingedamd wordt. Het effect van deze selectie is een af nemende werkelijke of effectieve vraag naar grond bij een constant grondaanbod. De economische wetma tigheden wijzen bij zulke situaties op een daling van de (grond)prijzen. Kompasrol Zo'n wettelijke regeling van de grond markt lijkt op het eerste oog heel simpel. De Nederlandse markt van agrarische grond zit wat ingewikkel der in elkaar. Het aantal grondtrans- actles is veel groter dan de opvallen de en vaak bekritiseerde grondover- drachten waarover velen praten en schrijven. Een groot deel van de grond gaat binnen de familiekring over van vader op zoon. Een aanzienlijk grond- areaal wordt door pachters gekocht omdat zij het voorkeursrecht hebben zodra de verpachter zijn grond af stoot. Het resterende deel - dat komt neer op ongeveer 11.000 ha. landbouw grond - loopt via de vrije markt. De nu op tafel liggende wettelijke regeling van grondoverdrachten heeft alleen betrekking op de zojuist ge noemde vrije transacties (d.w.z. de 11.000 ha). Die vrije grondoverdrach ten kunnen toch wel enige richting geven aan de totale grondmarkt. Juist de kompasrol rechtvaardigt dan ook een wettelijke regeling van het grond verkeer. Vele mensen denken dat de overheid, met de nieuwe Wet Vervreemding Landbouwgronden in de hand, de wer kelijke grondprijzen kan dicteren. Niets is minder waar; de bedoelde wet is slechts een raamwet en laat de con crete uitvoeringsbesluiten over aan af zonderlijke maatregelen van Alge meen Bestuur. Een wet is veel stroe ver en minder plooibaar dan een alge mene maatregel van bestuur (A. M. v. B). De landbouwkundige toetsing, die per algemene maatregel van be stuur wordt geregeld, kan dan ook be ter en sneller inspelen op prijsstij gingen of - dalingen op de grondmarkt. De overheid zelf krijgt een bevoor rechte positie in het grondverkeer. De boeren zijn daar niet gelukkig mee want op die manier kan de concurren tie op de kopersmarkt ongelijk wor den. In sommige gevallen is het zgn. voor keursrecht juist, vooral als het alge meen belang dit vraagt. Het gevaar dreigt echter dat de over heid te ver gaat met het voorkeurs recht (eerste recht van koop) en dat op deze wijze de kandidaat-kopers in boerenkring langs de zijlijn gedrukt worden. Het parlement zal ongetwijfeld het wetsontwerp Vervreemding Land bouwgronden oppoetsen en bijschil deren. Ondanks de uiteenlopende poli tieke stromingen zal een wettelijke aanpak van het grondverkeer werke lijkheid worden. Dat zo'n wettelijke regeling soepel en rekbaar moet blij ven doet niets af aan de doelgericht heid van het overheidsingrijpen. De voorbije jaren hebben aangetoond dat het landbouw- of boerenbelang gediend Volgens ons niet altijd. Maarals üwa.s. schoonmoederstraks uw trouwkaart uit onze Kennemer Kaarten Kollektle ontvangt, dan zal zij zeker zeggen tegen uw a. s. schoonvader: 'Toch hebben wij iets gemist bij 't begin van ons huwelijk' Dus, mensen-met trouwplannen, kom snel eens bij ons naar die uitgebreide en smaakvolle kollektie huwelijks-en dankbetuigings Drukkerij Smit Van Weedestraat 29 kan zijn met een beheerste prijsont wikkeling op de markt van landbouw gronden. B. Schouwing. Door een spuitbus te gebruiken werk je mee de ozonlaag aan te tasten! Waarschijnlijk onzin Sommige gassen, als freon, tasten mogelijk de ozonlaagaan. Maar; freon zit nauwelijks in één derde van alle spuitbussen en daar naast nog in koelkasten en air-conditioning systemen e.d. Dat aantasten van de ozonlaag gebeurt echter nog langs vele andere wegen; en al vele miljoenen jaren lang. Wij weten daar weinig van. Die ozonlaag produceert ook continu weer nieuwe ozon en het schijnt bijv. dat zij boven de Middellandse Zee thans dikker is dan ooit. Waarom dan al die paniek? Juist omdat men het niet weet. Van onze huid weet men, dat die dagelijks slijt en weer nieuwe huid produceert. Van de ozonlaag weet men dat (nog) niet. Vandaar die onrust. Ten onrechte? 60 m. f285,- f246,- f 39,- - f2.340,- 60 m. f309,- f267,- f 42,- f2.520,- 60 m. f356,- f308,- f 48,- f2.880,- i. 60 m. r486,- f422,- 1,- f 64,- X- f3340,- 21 21 Soester Courant van woensdag 4 juni 1980 Ze worden zo gauw groot! Ze moesten altijd zo kunnen blijven! Ze zijn het huis uit voor je 't weet! Dat zijn drie opmerkingen, die vaak zijn te horen als ouders het over hun jonge kinderen hebben. Er blijkt één ding uit: de tijd, dat de kinderen klein zijn is voor vele ouders een gelukkige tijd, die ze graag willen vasthouden. Vasthouden kan Gelukkig is er een manier om de jeugd van kinderen vast te leggen. Een filmkamera registreert alle gebeurte nissen uit een kinderleven op volmaak te wijze. Beweging, kleuren en zelfs geluiden worden genoteerd" en voor altijd bewaard op filmspoeltjes. Je bekijkt en beluistert ze over een jaar en dan zie je hoe zo'n kind is veran derd. Over vijf of tien jaar blijkt, dat die wens: ze moesten altijd zo blijven! eigenlijk in vervulling is gegaan. Ze zijn op de film gebleven zoals ze nu zijn. Ook als ze straks als volwassenen die film van hun kinderjaren bekijken. Mooi geschenk Ouders, die nu filmen, sparen voor een kostelijk kado. Ze maken straks mis schien een samenvatting uit al die kleine en grotere stukjes kinderleven. Dat wordt dan een film van bijvoor- veeld een kwartier of een half uur lang. Deze film van de jeugd krijgt dat kind mee als een heel persoonlijk geschenk wanneer het straks het huis uit gaat. Zo'n jeugdfilm is een bezit, dat een mensenleven lang met zorg wordt ge waard. Een rolprent waarop de mooi ste belevenissen, je ouders en vriend jes en vooral: het kleine mensenkind, dat je zelf eens was, weer zichtbaar worden. Is filmen moeilijk Geen sprake van, want u maakt die film met recht spelenderwijs. Kinde ren zijn immers filmsterren van natu re. De moderne filmkamera zorgt ver der voor de rest: belicht op de juiste wijze, waarschuwt als er onvoldoende licht is om te filmen en als film op is. Afstand instellen en film verwisselen geeft geen enkel probleem als het eenmaal is uitgelegd door uw foto handelaar. En het afwerken? Ook dat is, vooral voor wie filmt om herinneringen vast te leggen, geen probleem. Want dan is het verbinden van die afzonderlijke scènes tot één geheel eenvoudig werk, waarin geknipt en geplakt wordt tot dat verhaal van een jeugd als vanzelf uitgroeit tot een leuke film. Wie het nog extra wil „versieren" met titels, tussentitels en mooie overgangen en ook de bijzondere mogelijkheden van het geluid wil be nutten, zal meer tijd nodig hebben; wie daar plezier in heeft, zal zich er kreatief in uit kunnen leven. Maar echt nodig is het niet, want - veel ouders hebben die ervaring - ook een film met recht-toe - recht-aan achter elkaar gemonteerde scènes is een genot om naar te kijken als daar je kinderen of kleinkinderen, neefjes of buurkinderen een aktieve rol in spelen. Is filmen duur? De laatste vraag, die beantwoord moet worden: is filmen duur? Een tegen vraag: wat heeft u over voor zo'n onvervangbaar bezit, dat de jaren door steeds waardevoller wordt? U mag het eigenlijk zelf zeggen, want filmkame ra's zijn er al vanaf enkele honderden guldens tot wat u maar wilt besteden. En het filmen zelf gebeurt ook naarge lang u er tijd en geld voor over hebt. Gemiddeld zal men - om een kompleet jeugdverhaal te verkrijgen - zo'n vier tot zes films per jaar verbruiken. Dat kost - inklusief ontwikkelen - een be drag van rond 50,- tot 75,-. Bij geluidsfilmen liggen deze bedragen uiteraard wat hoger. Wat houdt u over? Dat is al verteld. Wat er over blijft is: je vervulling van een mens, die bij veel ouders leeft: de jeugd van hun kinde ren voor altijd bewaren. Nog vaak kunnen zien hoe ze zijn geweest... zichtbare herinneringen bewaren op een aantal filmspoeltjes, die je kunt bekijkén als je dat wilt, een mensen leven lang. KUIKENS ZIEK- Alle kuikens van al m'n kippen vertonen dezelfde ziekte verschijnselen en gaan de één na de ander dood. Wat doe ik daaraan? Antwoord: Gezien de omschrijving in uw brief lijden uw kippen aan coccidio- sis. De broedeieren zijn daarmee be smet, zodat alle kuikens al ziek uit 't ei komen en spoedig sterven. Het is een typische grondziekte. Loslopende kip pen lopen altijd min of meer in hun eigen mest. Omdat ze ook bij de beste voedering wel wat van de grond oppik ken, raken ze wel eens besmet met coccidiën, behorend tot het geslacht Eimeria. Die kunnen ook bij runderen, schapen, geiten en b.v. konijnen bloed- diahrree veroorzaken. U mag uw kui kens geen druppels of medikamenten geven, want die helpen niet en vergro ten alleen het lijden van deze diertjes. De ziekte is niet goed te bestrijden, maar wel te voorkómen. U kunt b.v. de kippen op gaasbodem zetten, zodat ze hun mest door de. gaatjes heentrappen en er niets van opnemen, en u kunt uw kippen coccidiostatica in het voerder geven. Deze doden langzamerhand alle smetstof en maken dat ook de eieren op de duur vrij van smetstof zullen zijn. U moet zich dus in verbinding stellen met de leverancier van uw pluimveevoe der. Het middel helpt echter niet meteen. Pas als een kip haar hele leven lang deze middelen heeft gegeten, is ze werkelijk vrij van deze kwaal en legt ze onbesmette eieren. Dat is logisch, omdat in de mest en daardoor in de grond oöcysten voorkomen die vele maanden lang voor herbesmetting kunnen zorgen. U zult dus veel geduld moeten hebben vóór u met dezelfde kippen verder kunt fokken. Beter is het met een nieuw toom te beginnen en dan direct op gaas en na deugdelijke ont smetting van de grond en de hokken. GRAZENDE HUISDIEREN - Waarom eten katten en honden gras? Antwoord: Katten krijgen veel haren van hun vacht naar binnen als zij zich wassen. Als zij last krijgen van die onverteerbare haren, gaan ze gras eten of aan kamerplanten knagen. Dat wekt de braaklust op en dan omt er een haarbal naar buiten. Bij de hond kan het gras ook het braken bevorderen. Ze eten ervan als ze zich niet goed voelen, b.v. doordat ze iets verkeerds gegeten hebben. Ook volkomen gezonde honden happen wel eens van gras, dus u behoeft zich dan niet direct ongerust te maken. EGELJEUOD- In onze tuin zien wij af en toe een egel. Is dat nu steeds dezelfde? Ze leven toch in paren? En hoe lang is de draagtijd eigenlijk? Antwoord: Papa en mama egel komen alleen samen om te paren (heel voor zichtig, zoals u weet). Daarvoor en daarna leven ze op hun eentje, solitair afgebakend territorium kent, zult u vermoedelijk niet steeds dezelfde egel zien, maar het kan wel. De draagtijd is 5-6 weken. De jongen zijn 14 dagen blind. Als ze een maand oud zijn scharrelen ze achter moeder aan, op zoek naar voedsel. Het zogen houdt dan op. Na een paar weken gaat het gezin uiteen. Na een jaar is een egel volwas senen en hij of zij kan 8-10 jaar oud worden. De vereniging van postduivenhouders Soest deed d.d. 31 mei 1980 mee aan een wedvlucht vanaf Corbeil over een af stand van plm. 443 km. Er waren 68 duiven in concours, die om 7.15 uur werden gelost bij z.o.wind. De eerste prijsduif arriveerde om 12.38.01 uur. Deze haalde een snelheid van 1369.89 meter per minuut. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: Comb. Vogel 1 7 13. E. Veerman 2 9 11. Monsjou Zn. 3 4 16. Comb. Huisman 5 12 14 17. G. H. v.d. Broek 6 8. M. de Ruiter 10. A. de Kruijf 15. P.V. de „Zwaluw" Uitslag wedvlucht vanaf Corbeil, circa 443 km. In concours waren 358 duiven die om 7.15 uur in vrijheid werden gesteld bij een zuid-westen wind. Aan komst eerste duif 12.23.50 snelheid 1.435.83 meter per minuut. Aankomst laatste prijswinnende d uit 13.14.29 snelheid 1.232.72 meter per minuut. Uitslag: C. v.d. Hoek 1 23 42. G. Rijksen 2 12 13 1416 31 34 35 38 43 52 53 69. W. Grift 3. J. Schimmel 4 45. R. Voskuilen 5 28. Th. Wigtman 6 20 47. A. v. Riet 7 32 4162 71. L. v. 't Klooster 8 59. H. de Bree 9 11 36 49 58. J. v.d. Belt 10. P. Benschop 15. H. Nap 17 22 29 60. A. de Bes 18 24 27 51 55. A. v. Ginkel 19 30 39. J. v. Blokland 2164 67. E. Meijers 25. J. v.d. Brakel 26 68 72. C. v.d. Goede 33. R. v.d. Mast 37 56 61 63. E. v.d. Brakel 40 57. Comb. Gro-Cro 44. B. Roest 46. G. Visser 48 54 66. J. Rams 50. H. Smit 65. H. den Dekker 70. P.V. de Vriendschap Ook P.V. de Vriendschap hield 31 mei j.1. een wedvlucht vanuit Corbeil. In concours 251 duiven die om 7.15 uur werden gelost met z.w. wind. Aan komst eerste duif 12.16.06, met een snelheid van 1473.06 meter per minuut. Uitslag: A. Snijders 1. A. Grift 2. J. Wijnands 3. D. de. Zoete 4 10 21. Comb. Westerveld 5 35. A. Stolker 6 25 31. Sukel-v. Klooster 7 9 22 37 51. H. v. Dijken 8 23 45. B. Schimmel 1146. C. Vaessen 12 44. B. Oprins 13 42. J. Kamerbeek 14 17 27 39 40 49. J. den Blanken 15 16. H. Rauch 18 34 47. F. Groenestein 19. Altenaar/ Reyerse 20 32 36 38 43 48. J. Koster 24. C. P. Jak 26. Mevr. Ottens 28. P. Rauch 29 30 33 41. J. Ruttenberg 50. „Je ziet steeds meer mensen met van die mooie kamera's lopen". Dat zei de man, waarmee we samen stonden te wachten op de aankomst van de optocht van antieke auto's. Zelf hanteerde hij een bescheiden fototoestel, dat in je borstzakje past. Het leek bijna of hij zich verontschuldigde. Elk type is doelmatig Toch was dat een denkfout, want elk kamera-type heeft zijn eigen gebruiks- doel. Wie vaak en in allerlei situaties foto's wil maken van bijvoorbeeld de kinderen of van een dagje uit, die kiest een kassette-kamera zoals die buur man gebruikte. Een echte alledag- vriend, handig om mee te nemen en erg geschikt voor het maken van leuke' herinneringsfoto's. Meer mogelijkheden Wie aan het gemak van licht en handig de voorkeur geeft, maar wat meer mogelijkheden wil, kiest - of bezit - een zoekerkamera. Erg kompakt met een meestal automatische belichtings regeling en een afstandsinstelling. Het negatiefformaat is zo foyaal, dat er flinke vergrotingen van zijn te maken. Direkt resultaat Dan is er de groep van fotografen, die snel het resultaat willen zien. Niet omdat ze ongeduldig zijn, maar om het verrassende effekt, dat je kunt berei ken met zo'n direkt klare foto. Of om de zekerheid, die zo'n kamera geeft: je weet meteen dat de foto is geslaagd. Of om iets, dat niet verplaatsbaar is, toch te laten zien. Of iets wat bewezen moet worden, vast te leggen. Dat zijn de voordelen van de kamera, die foto- plezier k la minute levert. Veelzijdige vriend En nu komen we bij het kamera-type, dat die wachter op de antieke auto's bedoelde: de „mooie" kamera oftewel de spiegelreflex. Een kamera, die steeds meer mensen bekoort omdat-ie zo veelzijdig is en fotograferen extra mogelijkheden geeft. Dat komt omdat het lenzensysteem van deze kamera verwisseld kan worden. Gewoon en breed Een spiegelreflex-kamera heeft mees tal een standaard lens, die het mogelijk maakt „gewone" foto's te maken. Ge woon wil dan zeggen: zoals de mens z'n omgeving ziet en zoals ook alle andere kamera-typen de wereld meestal in beeld brengen. Maar als je die stan daardlens verwisselt voor een groot hoeklens, waardoor er een kortere brandpuntsafstand ontstaat, dat ziet de kamera de wereld breder en hoger. Er komt meer beeld op de foto; bovendien is er een bepaalde verschuiving in het perspektief, waardoor er, afhankelijk van het onderwerp, vaak boeiende foto's gemaakt kunnen worden. Een verrekijker Je kunt die brandpuntsafstand ook verlengen, waardoor de kamera eigen lijk een verrekijker wordt. De verte wordt dichterbij gehaald; daardoor wordt het beeldvlak kleiner en ontstaat er dus een kleinere beelduitsnede. En ook hier zijn er speelmogelijkheden, want ook het scherptegebied wordt kleiner, waardoor er voor en achter het motief onscherpe gedeelten ontstaan, die het onderwerp een extra aksent kunnen geven. Heel dichtbij Ook dat is mogelijk als je gebruik maakt van bepaalde hulpmiddelen: een voorzetlensje, tussenringen of een uittrekbare balg. Dan kun je insekten of bloemen fotograferen en andere motieven vanaf enkele centimeters scherp in beeld krijgen. Die dichtbij- of makrofotografie zorgt er voor, dat je bijvoorbeeld met een dia een vlieg griezelig groot op het scherm kunt projekteren. Veelzijdige kamera Natuurlijk is de spiegelreflex-kamera, zeker als je meer lenzen wilt benutten, in 't algemeen duurder dan andere kamera-typen. Wie van fotograferen een hobby wil maken en alle mogelijk heden wil benutten, zal ontdekken, dat deze veelzijdige kamera daar ook veel voor terug geeft. En dat is waarschijn lijk de oorzaak van het feit, dat steeds meer mensen met juist deze kamera de wereld om hen heen in beelden vangen. Op de Nieuweweg werd in de nacht van vrijdag op zaterdag een 25-jarige bromfietser uit Hoogland, door een loslopend paard omver gelopen. Het paard werd even later door een bewo ner van de Eigendomweg in een wei land gedreven. Daarna spoorde de politie de eigenaar, de heer P„ op. In de veronderstelling haar vermoede lijk aan hondsdolheid lijdende hondje onder een emmer gevangen te hebben,, waarschuwde een bewoonster van de wijk Apollo te Soesterberg, de politie. Met de nodige voorzichtigheid tilde de politieman de emmer op en toen kwam er een egeltje onderuit. Vermoedelijk hebben kinderen zich de laatste weken enige keren bezondigd aan inbraakjes bij de groothandel Ge- mar aan de Parallelweg. Dat mag op gemaakt worden aan de buit die be staat uit stripboeken, speelgoed, snoepgoed en ook wat sigaretten. Op de Ereprijsstraat werd door een onbekende vandaal een autoband lek geprikt. Een schadepost voor de eige naar van 175 gulden. Van een aan de Koningsweg geparkeerde personen auto werd de voorruit vernield en de motorkap beschadigd. Ook hier was de dader spoorloos. Waarom is fotograferen zo boeiend? Ieder, die de kamera hanteert, zal op die vraag een ander antwoord geven. Veel reakties zijn echter terug te brengén tot het verlangen om de wereld, waarin wij leven, van z'n mooiste kant te laten zien. Een belangrijk middel om dit soort foto's te maken is: gebruik te maken van dieptescheppende elementen. Sterk voorgrondmotief Hoe krijgen uw foto's de dieptewer king, waardoor ze het oog bekoren? Er zijn verschillende hulpmiddelen voor en het is van belang de belangrijkste er van te kennen. De eerste is: een sterk motief op de voorgrond. Daardoor lijkt er, vooral in landschapsfoto's, een afstand te ontstaan tussen de voor- en achtergrond. Zo'n element kan zijn een mens of een boom, wat takken of - zoals op de foto bij dit artikel - een dier. Ook de kleuren Dat diepteverschil wordt nog versterkt door gebruik te maken van de juiste kleuren. Als dat voorgrondde ment een overheersend rood karakter heeft en de achtergrond veel blauw bevat, dan lijkt het verschil nog groter. Rood is namelijk een opdringerige kleur en blauw geeft de indruk zich terug te trekken of - zoals dat ook wel wordt genoemd - te wijken. Verkleinen De tweede mogelijkheid om diepte te suggeren isde motieven naar de achtergrond toe te verkleinen. Ook dat effekt wordt in de foto met de koe benut: de kolosale koe, een kleine molen in de verte en verder weg een nog kleinere. Door gebruik te maken van de verkleinende schaal krijgt zo'n vlak stuk fotopapier vaak een onge kende diepte. Het lijnenperspektief Dat is het derde hulpmiddel om een foto een goede dieptewerking te geven: het laten weg- of naar elkaar toelopen van de lijnen. Dat gebeurt bijvoorbeeld in een foto van een brug of van spoorrails. Dat „weglopen" is op de foto met de koe ook enigszins toege past: de witte boterbloemen rechts en het zwak zichtbare hek daarachter vormen een lijn en ze versterken de dieptewerking van de foto. Deze drie elementen samen: sterk voorgrond element - het verkleinen van de ele menten naar achteren en dat weglopen van het hek aan de rechterkant - maken samen dat deze foto erg duide lijk de mogelijkheden in beeld brengt van diepte in een foto. Vaagheid als diepteschepper De vierde helper om diepte in uw foto's te kreeëren is: vaagheid. Dat klinkt wat vreemd, maar heeft te maken met het feit, dat nevel en mist naar de achtergrond steeds dichter worden. Als we een foto bekijken waarin de achtergrond nevelig is „vertaalt" ons oog die vaagheid als een afstand schep pend element. Proef op de som Na dit stukje foto-theorie is er eigenlijk maar één reaktie mogelijk: neem de proef op de som in uw omgeving en met uw eigen kamera. Maak gebruik van een sterk voorgrondelement. Benut de verkleinende schaal. Zoek haar verlo pende of naar elkaar toegaande lijnen. Of maak met behulp van mist of nevel „foto's met diepte". Wie dat doet i nóg meer plezier van zijn (of haar) kamera beleven! Een sterk voorgrondelement... gebouwen of andere voorwerpen, die in de verte steeds kleiner worden... lijnen, die naar de achtergrond verlopen...

Soester Courant | 1980 | | pagina 21