Sentefototaal cte lente maakt slapende kamera's wakker t/m 11 juni. Soester Courant van woensdag 4 juni 1980 Zomaar één bloesem Eigenlijk het eenvoudigste en 'W* mooiste lentesymbool, dat er bestaat: één zo 'n bloempje van een appelboom. Genomen met een kamera, die ook op korte afstand scherpe foto 's kan ma- Llj?i ken. Dat kan trouwens met ve- ^jpiL le kamera's, mits u bijvoor- 'r—~ beeld beschikt over een passen de voorzetlens. Dan kunt u ook van heel dichtbij foto 's maken en krijgt uw kamera meer mogelijkheden. Uw foto handelaar kan u vertellen of er voor uw toestel een passende voorzetlens bestaat. Boom in het zand Dit is niet een uitgesproken lenteplaat, maar wél een foto, die je in dit seizoen kunt ma ken als je er op uittrekt, 't Knappe van deze plaat is de eenvoud en de goede vlakver deling. Door een laag stand punt te kiezen werd de voor grond tevens horizon en lijkt het of hier de wereld ophoudt. Wie kans ziet met deze simpele middelen zo'n effekt te berei ken, bewijst dat fotograferen vooral een kwestie is van zien. SfSUf H&KM 1<PH Kinderen filmen Dit voorjaar wordt er overal feest gevierd waarbij kinderen betrokken zijn. De vermaarde volksspelen zijn dankbare on derwerpen voor de filmkame ra, want er is veel beweging en krijgen om zoveel spontaan kinderen zijn goede filmster- kinderplezier met de kamera ren. Een fijne mogelijkheid vast te leggen. Voor de kinde dus om deze unieke beelden te ren zelf zijn deze scènes later filmen, want het kan wel even mooie herinneringen aan een duren voor we weer een kans gelukkige tijd. dert. Een bloem, die ontluikt of een boom, die in blad komtje ziet ze in allerlei fasen. Dat in beeld brengen moet gebeuren op het ogen blik, dat het onderwerp straks op de foto het beste tot z 'n recht zal komen. Dat juiste moment benutte de fotograaf van deze wilgenkatjes. Nu zijn ze op hun mooist: wollig en zijdezacht. Ook door de goede lichtval en de wazige achter grond werd het een plaat, die de lente treffend in beeld brengt. Voorjaar in de polder Denk niet, dat u om het voor jaar te ontmoeten, verre reizen moet maken. Zelfs vlak bij een grote stad (in dit geval Amster dam) zijn er de polderwegen, waar de bermen vol staan met bloemen. Een molen er bij en uw plaat van de lente ïn Hol land is kompleet. Beeldvullend werken Een spontaan gemaakte foto - >4. van een kind, dat buiten «fa* speelt. Maar wel een foto, die staat stelt ook mooie foto's te laat zien, dat het verstandig is Tussen de rivieren maken. Er zijn nu elf van deze bij zo'n opname beeldvullend Zo heet een fotoroutefolder, folders verschenen; voor elke te werken. Overbodige details di&in deze weken door velen provincie één. Wie dé hele set zijn weggelaten; de fotograaf wordt geraadpleegd. Deze in z'n bezit wil hebben moet laat zien wat het kind doet en bloesemfoto kunt u maken als f 9,50 overmaken op gironr. Het goede moment hoe het geniet, 'n Goede tip u deze route volgt, die vooral 338 van de Stichting Amateur- Wie de lente wil betrappen met voor fotografen, die soms de door het Betuwse land voert. fotografie in Amsterdam. De de kamera, kiest meestal een neiging hebben een onderwerp Fotoroutefolders wijzen auto- elf in een handig plastic mapje onderwerp, dat steeds veran- van te grote afstand in beeld te mobilisten (of fietsers) een gestoken folders worden u dan brengen. aantrekkelijke route, die hen in omgaand toegezonden. jHert in park Toegegeven: wie zo'n foto wil maken van een jong edelhertje in een park, doet dat niet even in 't voorbijgaan. Je moet een goed standpunt kiezen, want de achtergrond is belangrijk. En veel geduld hebben. En ook snel kunnen reageren. Maar als je na een aantal op namen te hebben gemaakt in de serie straks zo 'n plaat te genkomt, dan telt het resultaat alleen. Een mooie foto, waar je als maker best een beetje trots op kunt zijn. Lentetuin 'n foto waard Een foto van een tuin in de lente is er nog als alle bloemen zijn uitgebloeid. Een reden om al dat moois voor altijd op de gevoelige plaat vast te leggen. En dan doet het er niet toe of u wandelt op de Keukenhof of een plaat maakt van uw eigen tuin of een mooie tuin in uw omgeving. (Wie tussen twee haakjes kiest voor een foto safari door de Keukenhof: "de mooiste lentetuin van Europa" is open tot en met 26 mei.) Pluis in tegenlicht En ook zo'n foto is dit voor jaar te maken: het "kaarsje" van een bloem, waar het tegen licht in speelt. De telelens, die werd gebruikt, werd scherp gesteld op het scherm, waar door de achtergrond onscherp werd. Het standpunt is van be lang, want het is juist de zwar te achtergrond, die zorgt voor het kontrast tussen licht en donker, dat deze foto zo mooi maakt. Avond aan het meer Deze foto mist hier de kleur, die op het dia zorgt voor de avondlijke sfeer. Zo'n zonson dergang is niet moeilijk te ma ken, want de kracht van het zonlicht is nu zo getemperd, dat er geen gevaar is voor overbelichting. Als vuistregel geldt, dat bij zo 'n foto de zon geen probleem geeft als u met het blote oog zonder bezwaar in de zon kunt kijken. Een idee: maak ook 's een foto van een zonsondergang. Dat levert vaak erg geslaagde plaatjes op.

Soester Courant | 1980 | | pagina 23