»D»D»D»D»D»D»D»D1D»D»D»D»D»D»D>D»D»D»D»D»D»D»D»D1D»D MET MAASWINKEL MEUBELEN KUNT U ELKE KANT UIT 3 m m IVIAASWINKEL MEUBELEN den blieklaan 35 tel. 13991 g cafafaiafafa€a€a€affafafaffaiataiafaiafaiacaffacacafaffa REGENMANTELS en ZOMERMANTELS m 40v% KORTING DE MINOLTA XG-SERIE Cursus-Pedicure Q Cl C3 Ë3 Perfekte techniek voor veeleisende spiegelref lex-fotografie Mening van lezers Q M ■nmsi m EIGEN MEUBELMAKERS MEUBELEN NAAR UW ONTWERP REPARATIE VAN WEEDESTRAAT 5A-B SMITSHOF 10-14 Minolta XG 1 coc Minolta XG 9 BOUWTERREIN J.G. VAN ROUWENDAAL B.V. fmooo,-. onei i *009311"vu luostJ Honds Geslaagden Christelijke College Griftland te Soest Verkrachter aangehouden Reconstructieplan Rademakerstraat bespreekbaar Auto niet gezien Vergadering schoolraad Dixi-dienst in Emmakerk Zender/ ontvanger gestolen Diefstal uit auto Vijf kuikens gestolen Hondje weg Hondje terug Bromfietser op motorkap Agenda Soester Gemeenschap Zeeman op Schiphol aangehouden Maak zelf uw eigen meubelen!!! Wij leveren niet alleen het materiaal maar maken het óók machinaal voor u precies pas. Kom eens overleggen, want Maaswinkel weet van de hoed en de rand. 9 vanaf In de zoeker afleesbaar Automatisch gekozen sluitertijd. Met de hand ingesteld diafragma fch ©I m 50% helderder zoekerbeeld vanaf# VVl WINKELKRING Van Weedestraat 17-TEL. 13917 In September start te Arnhem,Zwelle, Harderwijk, Ede en Amersfonrt weer de avnndnpleiding voorde Vooropleiding is niet vereist Ook zeer geschikt voor ouderen! Inschrijving is vansf heden mogelijk Inlichtingen: C 0 N 0 C. Centr. Org.Ned.ter Opleiding voor Ghiropody/Med. erkend. Prospectus op aenvraag Tolakkerweg 96, 3739 JR, Hollandeche Rading (U) Telefoon 02157- 866 Aan de VAN GOYENLAAN gelegen met goedgekeurd bouwplan voor ruime vrijstaande villa. Prijs f170.000,- k.k. incl. de tekening en bouwvergunning. As3ü>aY)tiekanfdÖr- w 1 TELEFOON 02155-16467 SOEST (Pijperpad) Hoekwoning met c.v., berging en aangeleg de tuin. Ind.woonkamer met open keuken, hal, toilet, 2 slaapkamers en luxe badkamer. Deze woning verkeert in perfecte staat van onderhoud. Gevraagde koopsom inclusief stoffering SOEST (van Straelenlaan) Vrijstaande villa met c.v. op ca. 1000 m2 grond. Indeling: woonkamer met open haard, hal, toilet, keuken, bijkeuken, studeerkamer met douchecel en toilet. Grote kelder. Etage: 3 slaapkamers en badkamer. Zolder met slaapkamer en bergruimte. Deze villa verkeert in goede staat van onder houd. Gevraagde koopsom f475.000,-. Inlichtingen: Nieuwstraat 17 - Soest Telefoon 02155-17962 I ONROEREND GOED ASSURANTIËN EN HYPOTHEKEN Opname van brieven onder de rubriek Meningen van Lezers houdt niet in, dat de redactie'het altijd met de in houd eens is. Er zijn al. veel woorden gewijd aan het onderwerp hondenbelasting. Waarvoor moet er wèl voor honden betaald worden en niet voor katten? Waarom zijn kleine hondjes net zo duur in de belasting als hun heel grote soort genoten? Over de onredelijkheid van deze maatregel zal het laatste woord nog niet gezegd zijn maar dat er voor do de honden betaald moet worden is op zijn zachtst gezegd vreemd". Onze hond is in maart j.1. gestorven. De hondenbelasting over 1980 was nog niet betaald, dus ik bel naar het ge meentehuis afdeling comptabiliteit, om het sterfgeval te melden. Natuur lijk was dat niet voldoende. Ik moest even een briefje schrijven en dan hoefde er maar een half jaar betaald te worden. Op dat moment werd dat door mij voor kennisgeving aangenomen en door allerlei omstandigheden, vergat ik het hele geval, totdat ik een aan maning kreeg. Ik ging dus gauw een giro uitschrij ven: goed voor 1 kwartaal hondenbe lasting schreef-ik bij de mededelingen, omdat de hond het kwartaal niet eens volgemaakt had, en dat half jaar dat ik moest betalen zag ik niet zitten. Zou wel een vergissing zijn dacht ik. Vandaag kreeg ik bezoek van de deur waarder himself. Hij kwam het brief je met de overlijdingsmelding ha len plus de betaling over het 2e kwar taal. Omdat de hondenbelasting per half jaar geïnd wordt. Vandaar dat ik nog drie maanden belasting moest beta len voor een dode hond. Nou ja! E. G. TIMMER-GEERLINGS. C. G. M. Adolfse, R. van Barneveld, M. van Beijnum, S. van den Berg, H. C. Bouma, W. M. van Broeckhuysen, T. Brusse, K. van Dalen, G. T. Donker, A. Douma, M. J. Dijkshoorn, E. H. Dijk stra, M. J. van der Eist, F. H. van Essen, C. G. Geerlings, H. O. Groene- steijn, S. W. Haagsma, H. A. M. van Hamersveld, J. S. de Harder, I. M. Hilhorst, J. J. M. Hofte, E. Holvast, R. J. Jansen, J. de Jong, E. C. Joziasse, W. J. Koolstra, E. Kuijper, E. J. Kuijt, A. M. F. Lambrechts, H. de Lange, C. J. H. van der Lek, A. T. Lip, M. M. Luijten, M. K. van der Maal, E. A. Marseille, F. Masmeyer, P. Mul, H. Nap, A. A. van der Neut, A. N. Noordam, B. Oosterom, W. A. C. van der Pol. J. van der Pijl, M. Posthumus, R. Roozeboom, B. C. van Santbrink, K. Schlebaum, H. Smink, J. W. Smit, M. A. C. Spruijt. M. C. Tukker, U. K. Vegter, H. B. Vink, J. M. de Vos, J. de Vries, H. de Vries, F. Westeneng, E. Westeïveld, R. van Wilpen, W. J. Wijma, R. J. Wolzak, M. Zevenboom. In Amersfoort werd de 25-jarige J. M. aangehouden, die zich in Soest schuldig maakte aan verkrachting van een 18- jarig meisje. Zij was met een vriendin in Amersfoort uit geweest, waarna zij zondagmorgen om half zes door de jongeman met zijn auto thuis werden gebracht. Toen een van de meisjes was uitgestapt, reed hij plotseling weg. Op het industrieterrein overweldigde hij het meisje. Op zijn tocht door Soest, waarbij hij gedeeltelijk achteruit reed, sneuvelden enkele palen. Aan de hand van de beschadigingen die de auto daarbij opliep, kon hij in Amersfoort worden opgespoord. Het meisjes moest zich onder behandeling van een dokter stellen. Zodra de gelegenheid voordoet zal wethouder Hoekstra met de Soester- bergers gaan praten over de inrichting van de Rademakerstraat. Na vele jaren touwtrekken en onder handelen is de Rademakerstraat ei gendom van de gemeente Soest gewor den, waardoor het bijna in het grijze verleden gemaakte reconstructieplan uitgevoerd kan worden. Dat plan werd indertijd door de wijkraad, na overleg met de Soesterbergse bevolking, als meest geschikt aanvaard. Omdat het echter al zo lang geleden en er in feite sprake is van een groot aantal geheel nieuwe Soesterbergers, wil het college van burgemeester en wethouders het uitgezochte plan ter disclissie stellen. Dat kan gebeuren zodra een flink, representatief aantal Soesterbergers bij elkaar is. Op de Belvedèreweg reed een 16-jarige bromfietser uit Baarn, vanuit een uitrit pardoes de rijweg op. Hij kwam voor een auto terecht en viel op de grond. Op aanraden van een arts bracht de politie hem met de surveillanceauto naar zijn ouderlijke woning. In de wijk Apollo zag, vermoedelijk een vrachtwagen chauffeur een lantaarnpaal over het hoofd. De paal sneuvelde; de chauffeur reed door. De gemeenschappelijke schoolraad van het Soester openbaar onderwijs vergadert op maandag 9 juni a.s. in het gebouw van gemeentewerken. De agenda vermeldt ondermeer de ver slagen van het dagelijks bestuur; van de werkgroepen; de regionale school raad en van de onderwijscommissie. Deze openbare vergadering begint om 19.45 uur. A.s. zondagavond, aanvang 19.00 uur, zal in de Emmakerk aan de Regentes- selaan de laatste dixi-(jeugd)dienst van dit seizoen gehouden worden. Het thema is dit keer: „Vrij". Ds. H. K. de Wilde gaat voor en verder verlenen medewerking het combo on der leiding van Freek Berrier en het Dixi-jeugdkoor. Na afloop van de dienst is er gelegenheid om wat na te praten. Uit een aan de Weegbreestraat gepar keerde personenauto werd een zender/ ontvanger en een cassettedeck gesto- len. De gezamenlijke waarde van de apparatuur is 500 gulden. Bij een bedrijf te Soesterberg werd een lichtbak weggehaaldeën strop van 750 gulden. Reclameborden bij het bouwterrein aan de Clauslaan werden vernield en ook dat is een schadepostje van 750 gulden. Uit een aan de Sparrenlaan geparkeer de auto werd een handtas gestolen. In de handtas zat een portemonnee met 75 gulden, het rijbewijs van de eigenares se, het kentekenbewijs van de auto, een eurocheque en een bankpas. Vijf kuikens werd weggenomen uit de tuin achter het huis van mevrouw V. aan de Birkstraat. Met de kuikens verdwenen ook een tuinkabouter en drie tuintegels. Stichting AMIVEDI Soest is te berei ken onder telefoonnummer (02155- 10667. VERMIST: 22-5. Reu collie, zwart/wit, 2 jr., leren halsband, „Alexis"; Besselink, De Zoom 7, Soest, postcode 3766 LR, tel. 14214. 17-5. Kater, cypers, witte buik en pootjes; Van Veen, Grimmesteinweg 2, 3741 LH Baarn, tel. 17853. 7-5. Kater, zwart, neusje voor de helft wit, pootjes gedeelteijk wit, witte bef, gecastreerd, bruine vlooienband; Nij- kamp, Postweg 50, Soesterberg post code: 3769 BX. tel. 2733. Kater, rood, witte bef en voetjes, gecastreerd; Sanders, Leestraat 14, 3743 EJ Baarn. Kater, zwart, witte voetjes, gecas treerd, (Acacialaan Baan); Van Ben- them, Spoorstraat 9, 3743 EG Baarn, tel. 15802. Kater, cypers, gecastreerd, 9 mnd. Van Brienen, Nieuw Baarnstraat 41, 3743 BP Baarn, tel. 12077. 16-5. Poes, Siamees, sealpoint, 8 jr.; Sonders, Laanstraat 61, 3762 KB Soest, tel. 11419. Poes, schildpad, (zwanger?), 1 jr., .Proef'; Brienen, Mesdagplein 17, 3741 SL Baarn, tel. 20419. 31-5. Kat, roodgevlekt, onvruchtbaar, 4 jr.. „Pluis"; Althuis, Rutgers van Ro zenburglaan 11; 3743 BE Baarn, tel. 18412. 20-5. Lapjespoes, een zwarte wenk brauw, 2 jr., Piras, Weegbreestraat 3765 XT Soest, tel. 14300. GEVONDEN: 2-6. Reu labrador, blond, oud, dik, metalen dubbele kettinghalsband; inl. Amivedi Zeist/De Bilt: 030-764184. i-5. Reu bastaard dwergpoedel, wit, pas getrimd, halsband pl. riem, dood; inl. Camping kennels, Soest. 15-5. Kat, wit, grijze vlekken; inl. Meyer, Scalmeierpad 9, 3766 CD Soest, tel. 17576. Op de motorkap van een personenauto kwam de 36-jarige mevrouw C. uit Bussum terecht, toen zij op het fiets pad van de Vrede hofstraat het voertuig passeerde. De 75-jarige bestuurder van de aujo besloot op dat moment op de weg te keren en hij schepte de bromfietster. Zij kwam aan de over kant van de weg terecht, maar bleek slechts schaafwonden te hebben opge lopen. Met de surveillance-auto van de politie werd zij naar kennissen in Amersfoort gebracht. 6 juni: Opening tentoonstelling in de Theater zaal van Sig Hinderdael om 20.30 uur in het Artishockgebouw. Een ontdekking van Fred Schider. Een half uur later om 21.00 uur wordt in de grote tentoon stellingszaal een expositie geoepend van Job Goldenbeld. 7 juni: Muziekvereniging Odeon organiseert een „Muziekfestival" voor 8 muziek verenigingen m.m.v. onder andere P.V.O., Odeon en Stammheim, aan vang 16.00 uur. Om 21.00 uur een groot dansfeest, dat wordt verzorgd door Tanzorchester Stammheim. Dit gebeu ren zal plaatsvinden in een grote feest tent op het kermisterrein in Soester berg. 8 juni: Muziekvereniging Odeon organiseert een koffieconcert met Muziekvereni ging Stammheim en Muziekvereniging Odeon met gratis kopje koffie, aan vang 11.00 uur. Om 14.00 uur verschillende aktivi- teiten, o.a. poppenkast, films, demon stratie Disco-dansen wedstrijd sousa- Op Schiphol hield de Soester politie een 37-jarige zeeman uit Amersfoort aan, die sinds vorig jaar augustus gezocht werd in verband met verkrachtingen. Hij gebruikte daarbij bruut geweld en kneep, in twee in Soest bekende geval len, de keel van zijn slachtoffers zolang dicht dat zij bewusteloos raakten. In Soest betrof het twee aangiften van vorig jaar augustus. In Leusden moest hij een poging tot verkrachting door de komst van de politie opgeven. Hij slaagde erin te ont komen en hij verliet het land om te gaan varen op een schip uit het oost- blok. Vorige week kwam het bericht door dat hij vanuit Geneve in een vliegtuig op weg was naar Nederland. Op Schiphol werd hij toen aangehouden. foon-blazen. Dit gebeuren vindt ook plaats in de grote feesttent op het kermisterrein in Soesterberg. De en tree op de zondag is vrij. De toegangs prijs voor de zaterdag bedraagt 5,- per persoon en voor kinderen 2,50. 10 juni: Stichting Unie van Vrijwilligers houdt kontaktmiddag in het Dienstencen trum „Honsbergen" Wiardi Beekman- straat 475, aanvang 14.00 uur. 11 juni: Met de Ned. Ver. van Huisvrouwen een koffieochtend en een kleine excursie !tfasboerderij: -de Stalen- Birktstraat te Soest. U wordt om 1 75 UUr verwac^- Toegangsprijs 13 juni: Met de Ned. Ver. van Huisvrouwen een fietstocht georganiseerd o.l.v. mevr. Sanders. De tocht gaat door de bossen van de Lage Vuursche. Het vertrek punt is tegenover Paleis Soestdijk om Regenkleding meenemen 18^2155^48 ChUË Weer' eVen bel"

Soester Courant | 1980 | | pagina 4