Hoeveel mensen helpt het Bode Kruis de gemeente 1,1 miljoen voor structuurplan Dalweg soest vraagt uw aandacht voor: gemeente soest. Tensen Garage definitief dicht Leden van de SOESTER ZAKENKRING hebben WERK voor U WALET bv Hinderwet Algemene Verordening Soest Verleende bouwvergunningen Bouwzaken Bouw- en Onderhoudsbedr. 25% korting op alle Western Sweatshirts 5 Soester Courant van woensdag 4 juni 1980 5 unHfNcm 'PARK< W6HtftS£H tvtnratu miuitFH* Op de gemeentesecretarie (afdeling I) ligt ter inzage een verzoek om ver gunning van: Shell Nederland Verkoopmaatschappij B.V. om een vergunning tot het uitbreiden van een quick service-bedrijf annex verkooppunt voor motor brandstoffen op het perceel Weegbreestraat 54 te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 5995) Op dinsdag 17 juni 1980 wordt in het gemeentehuis, afdeling I, de open bare zitting gehouden, waar gelegenheid bestaat persoonlijk of bij gemach tigde bezwaren in te brengen. De zitting is om 9.00 uur. N.B. Inwoners van deze gemeente hebben later het recht tot het instel len van beroep, indien zij in persoon of bij gemachtigde op bovenbedoelde zitting zijn verschenen. Andere belanghebbenden kunnen volstaan met het schriftelijk inbrengen van bezwaren binnen de gestelde termijn. (Openbare bekendmaking) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat met ingang van heden gedurende drie maanden voor een ieder op de secretarie der gemeente, Steenhof f straat 2, alhier ter lezing is nedergelegd ,,De Verordening tot wijziging van de Algemene Verordening Soest", zoals die op 21 februari 1980 door de gemeenteraad is vastgesteld. Deze verordening treedt in werking op de derde dag na die van haar af kondiging. (Niet gebonden besluiten) Verlening d.d. 27 mei 1980. het bouwen van een schuur annex hobbyruimte op een terrein, gelegen aan de Korte Hartweg 13 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K., nr. 260). het bouwen van een woonhuis met garage op een terrein gelegen aan de Insp. Schreuderlaan (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A nr. 3660 ged.) het bouwen van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Bartolotti- laan 3 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C, nummer 2845 ged. Verlening d.d. 29 januari 1980. het gedeeltelijk verbouwen en uitbreiden van een woonhuis, op een ter rein gelegen aan het Kerkpad N.Z. 38 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A., nr. 4318). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB), kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet. Bij het college is een aanvraag binnengekomen voor: het bouwen van een tijdelijke kantoorruimte op een terrein gelegen aan de Steenhoffstraat 2 te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K., nr. 2062). Genoemd bouwplan ligt vanaf vrijdag 6 juni 1980 gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van burge meester en wethouders schriftelijk bezwaren worden ingediend tegen het bouwplan. ning 1981-1984. Dat zal vermoedelijk wel het geval zijn met de planning voor 1984-1989, maar het betekent dat de gemeente de bouwkosten zal moeten voorschieten. De daaraan verbonden kosten worden door het rijk geresti tueerd. De nieuwbouw van het gemeentehuis komt geheel voor eigen rekening. Het nu gevraagde krediet van 1,1 miljoen gulden is nodig om het struktuurpian voor het gebied gereed te maken, alsmede ontwerpen van de gebouwen en omgeving te laten maken en de daarmee samenhangende werkzaam heden te laten verrichten. De afschrijving van de 1,1 miljoen zal plaatsvinden met ingang van het jaar dat de gebouwen gereedkomen. De rentekosten behoren tot de stichtings- kosten en deze zullen daarom hiervan een onderdeel uitmaken. In dit gebied, tussen Beukenlaan en Soesterengweg, Verl. Talmalaan en Dalweg, komt t.z.t. het bestuurlijk centrum van Soest Kantoor en werkplaats Industrieweg 10 - Soest Tel. 02155-17797 - 19260 Vooral uw: Bouwwerken Onderhoudswerken Verbouwingen Vraag eens vrijblijvend prijsopgave! w Het Rode Kruis gaat van 26 mei tot en met 7 juni met de collectebus rond en vraagt U dan een ruime gift te doen voor zijn hulpverlenende activiteiten. Maar hoeveel mensen zouden daarmee eigenlijk geholpen worden?, is de vraag die U zich misschien stelt. Helaas is het antwoord daarop niet zo gemakkelijk te geven, maar het zijn er in elk geval véél meer dan U denkt. Jaarlijks worden ruim 4500 chronisch zieken en gehandicapten, voor wie andere vormen van vakantie niet tot de mogelijkheden behoren, in de gelegen heid gesteld een fijne week door te brengen in de speciale huizen van het Rode Kruis of op het schip de J. Henry Dunant. Daarnaast vinden voor nog eens 1000 mensen andere dag- of meer daagse tochten plaats. Ook het getal van de deelnemers aan het welfare- werk - zieken thuis, gehandicapten in sociëteiten, bejaarden in tehuizen - is bekend. Dat zijn er ongeveer 40.000. Aan de telefooncirkels van het Rode Kruis nemen circa 1500 contactbehoe- venden deel. De Radio Medische Dienst voor de Scheepvaart geeft jaar lijks medisch consult-op-afstand voor meer dan 400 zieke of gewonde opva renden van schepen. Ongeveer 600 zieken ontvangen thuis geregeld tijd schriften en boeken (en de lectuur- dienst helpt ook nog instellingen). Door de ambulances in de weekends op de snelwegen en op de hulpposten elders langs het wegennet wordt per jaar aan bijna 2000 ongevalsslacht offers hulp verleend. Dat zijn allemaal vrij concrete getal len, met een totaal van 14.000. Maar daarmee zijn we er nog lang niet, want het Rode Kruis doet nog zo heel veel meer, zij het dat het moeilijk is dat in cijfers uit te drukken. Het is aanwezig bij tal van manifesta ties en evenementen, waar eerste hulp wordt verleend (alleen al bij de Vier daagse gebeurt dat voor (duizenden), het vervoert gehandicapten in speciale busjes, het springt in noodsituaties in bij zieken thuis, het helpt jeugdige gehandicapten met sport en spel, staat bejaarden bij, assisteert bij koop avonden voor invaliden, kortom het doet zoveel dat het niet eens precies weet hoeveel mensen van zijn hulp verlening profiteren. En dan hebben we het nog niet eens gehad over de 400.000 donors, die bloed afstand voor medemensen in nood, over de 150.000 zieken en bejaarden die via het Jeugd Rode Kruis jaarlijks een nieuwjaarsgroet van evenzovele schoolkinderen krijgen, over de tien duizenden slachtoffers van oorlogen en natuurrampen die met noodhulp wor den bijgestaan, over... ja we zouden nog wel even kunnen doorgaan. Het is duidelijk dat een juist getal niet is te noemen, maar ook dat het om zeer, zeer velen gaat. Genoeg in elk geval om het Rode Kruis de komende dagen de financiële mid delen te helpen geven, die het deze vereniging mogelijk moet maken haar (hulpverlening) uit te voeren. Voor tallozen Voor het gereedmaken van een struk tuurpian voor het gebied aan de Dal- weg, waar gemeentehuis en politiebu reau gebouwd zullen worden, vragen burgemeester en wethouders een kre diet van 1,1 miljoen gulden. Het struk tuurpian is nodig om een verantwoorde begroting te kunnen opstellen. Het omvat alle werkzaamheden welke ver band houden met de Inrichting van het terrein resulterend in een maquette van het te bouwen gemeentehuis en politiebureau, èn de plaats van die gebouwen in die omgeving. Vorig jaar april besloot de raad het nieuwe gemeentehuis en het nieuwe politiebureau te laten bouwen op het terrein achter de sporthal Beukendal. Sindsdien zijn er een beleidsgroep en een stuurgroep gevormd welke zich hebben bezig gehouden met de verdere uitwerking van de plannen. In de beleidsgroep zijn alle raadsfrac ties vertegenwoordigd, terwijl de stuurgroep zich bezig houdt met het voorbereiden en uitvoeren van de be slissingen van de beleidsgroep. Men acht het nu noodzakelijk een projectcoördinator aan te trekken die een spilfunctie bij de voorbereiding en de uitvoering van de bouw zal krijgen. Deze coördinator zal ondermeer de verleende kredieten bewaken en óók het tijdschema in de gaten houden. Onderzocht wordt aan welk bureau deze belangrijke taak moet worden toevertrouwd. Voorlichting De bevolking zal ondermeer via het gemeentelijk voorlichtingsblad op de hoogte gehouden worden van de stand van zaken. Voor permanente informa tie kan men terecht in het voorlich tingscentrum en in een later stadium op de bouwplaats. Voor de raadsleden zal een maquette van het plan gemaakt worden. Daarin zal de passende vormgeving van de beide gebouwen en van het gemeen schappelijk plein in het geaccidenteer de landschap, te zien zijn. Met het programma van eisen voor het politiebureau is men gereed. Dat was vrij eenvoudig, omdat de normen daar voor vastgesteld zijn door het ministe rie van binnenlandse zaken. Voor de hand ligt daarom dat met de bouw van het politiebureau eerder begonnen zal kunnen worden; men denkt aan de eerste helft van 1981. De voorbereiding van de bouw van het gemeentehuis kan volgens burgemees- Zondagmorgen zijn de laatste Tensen-bussen voorgoed uit de garage aan de Birkstraat vertrokken en daarmee is een eind gekomen aan het vertrouwde straatbeeld van de rode bussen voor het openbaar vervoer. Alle 38 bussen van het voormalige autobus- en toerlngcarbedrljf W.C. Tensen b.v. zijn overgegaan naar de Veluwse Auto busdienst (VAD)de dochter van de Nederlandse Spoorwegen, die Tensen 1 januari 1.1. overnam. Van de laatste drie bussen welke zondagmorgen uit de garage gereden werden, gingen er twee naar Spakenburg en de der de naar Ermelo. Chauffeur Jaap Belt deed de allerlaatste rit in een rode bus. Nu zijn de garagedeuren voorgoed gesloten voor deze bussen. In onze krant van 27 juni 1930 werd de overname van het autobusbedrijf van de heer J. Geerestein door de heren Tensen en Bruidegom bekend gemaakt. Op ongeveer een maand na, heeft Tensen b.v. vijftig jaar bestaan. De diensten van het openbaar vervoer worden nu gereden door de VAD en door Centraal Nederland, eveneens een dochter van de spoorwegen. Wat er met de bedrijfsgebouwen aan de Birkstraat gaat gebeuren, is nog niet bekend. ter en wethouders, afgerond zijn in de eerste helft van 1982, zodat de uitvoe ring dan kan starten. Indien de planning kan worden aange houden betekent dit dat het politie bureau omstreeks midden 1982 en het gemeentehuis omstreeks midden 1984 gereed zal zijn. Wat dat betreft is er overleg met het provinciaal bestuur over de vraag of de structuurschets een goede basis vormt voor het verlenen van een verklaring krachtens artikel 19 Wet Ruimtelijke Ordening (verklaring van ,,geen be zwaar"). Financiën De bouw van het politiebureau moet voorgefinancierd worden door de ge meente. Het bureau staat nml. niet vermeld op de departementale plan- w- Weer zo'n niet te evenaren vrijetijdskleding v.Weedestraattf tel.12424 Soest NAAM BEDRIJF B.V. Handels- en Adviesb. UBO (Soesterberg) Branson Europa B.V. Accountantskantoor de Tombe Melse Er co. Centrilab B.V. Chemco Inc. Foxboro Nederland N.V. B.V. Mercurius Golfkartonindustrie Progress, schoonmaakmachines Yves Rocher Frejo B.V. Sinclair and Valentine Howson Algraphy B.V. Lindner Industrie B.V. Rabobank TEL.NR. FUNKTIE 03463-1774 15551 Commercieel/Technisch medewerker Technisch-commercieel vertegenwoordiger 21194 of 02154-16443 Fiscaal medewerker 10844 Watertechnoloog toestel 38 Sekretaresse 19844 Gietzaalmedewerkers (3 ploegendienst) Bedieningsass. snijmachines (2 ploegendienst) Afwegers (2 ploegendienst) Emulsiemakers (3 ploegendienst) 90911 Samenstelier(ster) voor instrumenten Operators/instellers Orderbegeleider Cost-klerk (admin. medewerker) Klein Offsetdrukker HTS-Ingenieur (WTB) 19544 Bedieningsmensen (2 ploegendienst) Part-time medewerk(st)er Schoolverlaters 19304 Onderhoudsmonteur buitendienst 10804 Data typiste Voorraadadministrateur 15216 Plaatwerkers, Bankwerkers na 6 uur Draaier, Frezer, Lasser 16117 Ervaren spuiter, Hulpspuiter 15257 Laboratorium medewerker(ster) 18944 Produktiemedewerkers Draaier/Freezer Kwaliteitskontroleur 10144 Part-time medewerkers (m/v) toestel 45 praktijkdiploma boekhouden 12568 Telefoniste/typiste (part-time) Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaande telefoonnummers.

Soester Courant | 1980 | | pagina 5