Kamer van Koophandel Soester grond voor Amersfoortse industrie wil Mieren uit huis GOUD EN ZILVER BIJNA GRATIS I Nieuwe aanpak vermageren Romantische nachtkleding om in weg te dromen. m Modelwoning in het nieuwe flatgebouw residence in de Parkstraat te Baarn Laatste openbaar fractieberaad P.S. van dit seizoen Persoonlijk presentje op Vaderdag van de slijterij massief zilveren oorknoppen f2.50 massief zilveren ringen f2.— 14 krt gouden hangertje f35.- 730 Gulden voor ,,de Bank" CDA-soosen Hond breekt poot bij verdoving Auto op rijbaan geparkeerd nu f99,50 BINNEN EN BUITEN Gaat u op vakantie in het buitenland? Herbestraten wegen Sukses voor P.V.O. I 18 Soester Courant van woensdag 11 juni 1980 19 É&f mfrwsm sasssom mmmmam WAAROM IK DIT DOE Omdat onze winkel totaal veranderd is. Veel ruimer. Veel overzichtelijker. En met een etalage! Het enige dat niet veranderd is zijn de prijzen. Die zijn nog altijd laag. U moet het gewoon zelf zien en daarom deze ongeloof lijke aanbiedingen. P.S. Indien u voor meer dan f250,- besteedt krijgt u boven dien een reiswekker gratis! De aktie „Buren geven Bank" loopt niet al te vlot. Tot nu toe is er op de speciale bankrekening nog maar een bedrag van 730 gulden binnengekomen. Officieel is de sluitingsdatum van deze aktie zaterdag 14 juni. „Buren geven Bank" is het motto waaronder geld ingezameld wordt om, aan Prinses Juliana, uit dankbaarheid voor het vele dat zij voor ons land gedaan heeft, een cadeau aan te bieden Dat cadeau zal bestaan uit ee monu mentale stenen zitbank, welke ge plaatst zal worden aan de Amsterdam sestraatweg bij de Soester-ingang van het Paleis. Er is een comité gevormd onder voor zitterschap van burgemeester P. Scholten en vertegenwoordigers van de vijf raadsfracties. Geld voor deze „bank kan gestort wor den op rekeningnummer 35.99.03.940 t.n.v. „Buren geven Bank" bij de Rabo bank Soest. Morgen, donderdag 12 juni wordt in Soesterberg, in gebouw „De Hoek steen" en maandag 16 juni wordt in Soest in restaurant van den Brink aan de Soesterbergsestraat, de gebruike lijke CDA-soos gehouden. Het zijn altijd informele bijeenkom sten waar de plaatselijke politiek aan de orde gesteld kan worden en waar raadsleden de achtergrond van hun be slissingen toelichten. In beide gevallen is de begintijd 20.00 uur. Van het doorzoeken van een woning aan de Koninginnelaan is een hond het slachtoffer geworden. Hij brak een poot. De woning werd door de politie doorzocht in verband met aanwijzin gen dat er vuurwapens verborgen zou den zijn. Het huis was verlaten op een agressieve hond na, die de werkzaam heden in de_weg stond. Men besloot hem te verdoven met behulp van een verdovingsgeweer. Daarbij brak het beest een poot. Een dierenarts ont fermde zich over hem en de gemeente draagt de kosten. Overigens werden geen wapens in het huis aangetroffen. In de nacht van vrijdag op zaterdag trof de surveillerende politie midden op de rijweg van de Nieuwstraat een personenauto aan. Pogingen om de wagen aan de kant te duwen mislukten omdat het voertuig in het stuurslot stond. De eigenaar, die via het kente kennummer opgespoord kon worden, bleek onbereikbaar; op aanbellen bij zijn woning werd geen gehoor gegeven. Daarop werd de auto naar het politie bureau gesleept. De basiskwaliteit (65 procent Polyester met 35 procent Katoen) in fijne structuurbatist, bedrukt ka toen en geborduurde voiles kenmer ken deze weefserie. Het uiterlijk wordt bepaald door de empirelijn, strobloempjes dessins en smock- werk in schouder- en rugpas. De tricot lingerie-achtige nachtkle ding gaat een steeds belangrijker plaats innemen. De katoenen single jersey's, de lichte crêpe materialen in 100 procent katoen of katoen- Enke/e modellen uit de exclusieve serie Serenade. (Modellen van Triumph International). De tijd breekt aan dat de warme nachtkleding voor een half jaartje de kast in verdwijnt. Alle aandacht kan dan weer gericht worden op luchtige, speelse en vaak romantische nachtgewaden om heerlijk in weg te dromen. De nieuwe collectie van Triumph Inter national biedt hiertoe talloze moge lijkheden. Bepalend voor het karakter van de nieuwe voorjaar/zomer nachtkle ding is de super vrouwelijke en ro mantische vormgeving. De modellenrange Serenade, be staande uit nachthemden met bij passende négligé's, shorties, pya- ma's, vlinderbroekjes, BH's en slip jes, uitgevoerd in zacht glanzend Polyamide en voorzien van een rijke kant-garnering, is hier een goed voorbeeld van. In antwoord op de vraag naar na- tuurvezels is er voldoende aandacht besteed aan nachtkleding uit gewe ven materialen. Jonge en romantische baby dol/. ModeI Triumph International). Zomerse jumpsuit in een geweven crêpe materiaal. (Model Triumph International). mengingen zijn bij uitstek geschikt voor sportieve snitten met vrolijke dessins en contrasterende paspels. Het spreekt vanzelf dat deze spor tieve en jeugdige collectie-serie veel pyama's en shorties laat zien. Daar de "set-gedachte" ook in de lingerie steeds meer opgang vindt, is het welhaast logisch dat Triumph International bij menig nachthemd je een bijpassende négligé brengt. Op deze wijze kan iedereen ook in de late avond- en de vroege morgen uren charmant "gekleed" gaan. VADERDAG-AANBIEDING MINIRAIL-SET met 2 spots nws 83 wit of bruin F. C. Kuijperstr. 24 - Soest (Het straatje naast AH) Telefoon 20656 In een brief aan het college van burgemeester en wethouders doet de Kamer van Koophandel voor Eemland een beroep op het Soester gemeentebestuur mede werking te verlenen aan de uitbreiding van het Amersfoortse industrieterrein „Isselt" op Soester grondgebied. Door deze medewerking kan soelaas geboden worden aan de in Amersfoort gevestigde bedrijven, welke uitbreiding behoeven, maar die op de huidige vestigingsplaats niet vinden. De Kamer vreest dat zonder deze medewerking mogelijk wel duizend arbeidsplaatsen in de regio verloren zullen gaan. Naar de behoefte aan bedrijfsterrein is een onderzoek verricht en het resultaat daarvan noemt de Kamer „verontrus tend". Op wat langere termijn kan er in belangrijke mate tegemoetgekomen worden aan deze behoefte door het ontwikkelen van het Amersfoortse plan „De Hoef". Het zal echter nog wel enige jaren vergen en daarom moeten Sinds enkele weken hebben de inte rieur-verzorgers van 't Binnenhuis K. de Boer Zn. b.v. een driekamer flat van dit nieuwe gebouw ingericht. Uitgangspunt was dat de toekomstige bewoners mensen op gevorderde leef tijd zullen zijn. Door toepassing van zachte, goed af gewogen kleuren van gordijnen, tapijt en meubelen ontstond een zeer prettige sfeer in de zit-eetkamer. De warme niet te donkere houtkleur van de eethoek, de prachtige kast, de verschillende kleinere meubelen als ladenkastje, bureau, salon en bijzet tafels harmoniëren voortreffelijk met het fraaie katoen pooltapijt en de licht gedessineerde gordijnen. Een heerlijk zittend bankje en enkele fauteuils completeren het geheel. De slaapkamer is een plaatje. Ook hier een lichte kleur katoen pool-tapijt. Het behang van een deel der wanden en de gordijnen zijn in hetzelfde dessin met als hoofdkleur zacht/blauw. De overi ge wanden hebben een kleurend, bijna effen behang. De bedden zijn een tweetal box-springs met comfortabele matrassen op brede rolwielen en scharnierend aan het hoofdeinde be vestigd. Het geheel afgedekt met een fraaie sprei. De voor hoofdeinde en sprei verwerkte stof heeft een mooie struktuur in een volmaakt kleurend zacht blauwe tint. Twee goudkleurige bedtafeltjes met mooie lampen accentueren deze ver fijnde uitvoering. Een ruime drie- deurs kast in gebroken witte tint met vele extra's voor berging completeert het geheel. Deze modelflat is tot nadere aankon diging geopend op vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdags van 11.00 tot 16.00 uur. Daarnaast kunt U iedere dag terecht mits U een afspraak maakt met de heren van 't Binnenhuis, Laan straat 22, tel. 02154-12797. Wij kunnen U een bezoek zeer aanbe velen. Bezoekers die dit inmiddels deden reageerden onverdeeld zeer po sitief. op korte termijn andere voorzieningen getroffen worden. De Kamer heeft daarbij de uitbreiding van het reeds bestaande Amersfoortse industrieterrein 'Isselt" op Soester grondgebied op het oog; het Soester plan „Nieuwe Gracht" èn het gebied Amersfoortsestraat te Soesterberg. Want, stelt de Kamer, het gébrek aan een nieuw collectief bedrijfsterrein is niet alleen een Amersfoorts probleem, óók Soest heeft er mee te maken voor de daar gevestigde bedrijven. „Het gevaar is namelijk groot, dat ook is Soest een situatie zal gaan ontstaan, waarin bedrijven of concrete verplaat singsplannen ontwikkelen, dan wel als gevolg van marktbinding niet kunnen migreren en derhalve de bedrijfs economische consequenties daarvan ondervinden", aldus de Kamer in de brief aan b. en w. van Soest. Ook in Soest zouden dus arbeidsplaat sen verloren kunnen gaan als bijvoor beeld bedrijven besluiten naar Almere te verhuizen. De Kamer weet (volgens een recente publicatiedat de bereid heid hiertoe bestaat. Gedoeld wordt hierbij op een recente aanvraag voor het ter -beschikking stellen van een groenstrook nabij de Vrijheidsweg voor bedrijfsdoeleinden. Hetzelfde geldt voor bedrijven welke aan de Amersfoortsetraat gevestigd zijn. Ook daar is verplaatsing van één of meer bedrijven niet uitgesloten. De Kamer vraagt derhalve medewer king om het Amersfoortse probleem op te lossen en uitbreiding van het in dustrieterrein „Isselt" (eind A.P. Hil- horstweg) toe te staan op Soester grondgebied èn op korte termijn ont wikkelen van het bestemmingsplan „Nieuwe Gracht" (Koningsweg tegen over het Soester industrieterrein) en het bestemmingsplan Amersfoortse straat. In juli vergadert de Gemeenteraad niet. Onder leiding van de nieuwe voor zitter van P.S., Wolter Spaink, organi- De keuze van een cadeautje voor Vaderdag vormt elk jaar opnieuw een probleem. Hij heeft toch alles al? Dus vervallen we weer tot de vermaarde drie-eenheidsokken, das en aftershave. Best leuk om te krijgen. Maar voel je je als vader daarmee echt verwend? Het is allemaal zo verschrikkelijk nuttig! Eigenlijk is het misschien wel leuker iets te krijgen wat helemaal niet zo nodig is. Iets waar je gewoon plezier aan beleeft, iets om van te smullen. Een flesje wijn, bijvoorbeeld. Een heel persoonlijk presentje ook. Want de gever moet zich verdiepen in de vraag: Wat zou hij nu lekker vinden? Een robuuste rode wijn? Een wat lichtvoetiger Beaujolais? Een tin telend frisse Moezel? Enfin, mogelijk heden volop. Een voordeel is nog, dat er wijn is voor ieders portemonnaie. Exacte prijzen noemen is niet moge lijk. Maar rond de vijf gulden kunt u al aardig slagen met bijvoorbeeld wijnen uit Frankrijks zuiden: Languedoc, Roussillon, Corbières, enzovoort. Het zijn ferme rode wijnen die uitstekend seert de raadsfractie van „Profressief Soest" [Jan Visser, Leidje Tomassen en Jan Nuijten] en dinsdagavond 17 juni a.s. om kwart voor acht haar laatste openbaar fractieberaad van dit seizoen. Na de zomervakantie zal dit politiek spreekuur op verzoek van het College van B.&. W. een avond eerder gehouden worden. De raadsagenda van deze maand zal besproken worden in aan wezigheid van iedereen die op de één of andere manier inbreng wil hebben, informatie en/of toelichting kan geven over de 16 agendapunten van deze ge meen te raads ve rgadering. Dat speelt zich af in het gebouw van „Gemeentewerken" aan de Lange Brinkweg 77, de eerste kamer rechts in de hal. Telefonisch te bereiken via de brandweercentrale onder nummer 13241. Nadere inlichtingen bij het se cretariaat van P.S. (Valeriaanstraat 77), telefoon 17692. bij een vleesmaaltijd, ïn prijzen tussen de vijf en tien gulden is de keuze schier onbeperkt. Van ve derlichte Duitse wijnen tot de wat steviger witte Elzassers, van de „petit chateaus" in Bordeaux tot voortreffe lijk Italiaans druivenat. De echte toppers bewegen zich in prijsklasse boven de tien gulden tot nu ja, zoveel als uw beurs toelaat. Vaderdag is de gang naar uw slijter wijnhandelaar waard. Hij heeft een kelder vol persoonlijke presentjes. Als op 2 oktober 1978 de eerste Nederlandse Slanksoos in de noord-amster- damse Molenwijk zijn deuren opent, is de drempelvrees groot. Want juist die periode is de vloedgolf van enthousiastelingen die de talrijke afslank- clubs jarenlang overspoelde, aan het wegebben. Niet doordat de slankmakers niet met effectieve vermageringsprogramma's en vaak ook goede begelei ding kwamen, maar doordat de meeste liefhebbers van teveel natjes en droog jes zichzelf uiteindelijk toch weer niet in de hand bleken te kunnen houden. Nu, achttien maanden later, moet de Slanksoos in wijkgebouw De Komeet zijn deuren op een kier zetten, omdat de belangstelling te groot is. Ook de pers wordt zoveel mogelijk buiten de deur gehouden om n'og meer teleurstel lingen te voorkomen. Volgens voorzitster Fonneke Koning heeft de Slanksoos zijn overweldigen de succes te danken aan het feit dat men het gewicht heeft verplaatst van de weegschaal naar het menselijk con tact. „Want", zegt Fonneke, „als we in die anderhalf jaar iets heel duidelijk hebben leren inzien, is het wel dat al die mensen die hier met eetproblemen binnenkomen, in wezen met heel ande re problemen zitten. Natuurlijk gaan we gewoon door met het verstrekken van heel nauwkeurig samengestelde calorie- en puntenmaaltijden, maar die kan men uiteindelijk overal wel te pakken krijgen. Maar we zien dat de mensen pas blijvend en met min der moeite hun gewicht op peil kunnen houden, als ze een beetje uit de pro blemen raken die juist de oorzaak zijn van hun overmatig eten' Al enkele weken na de opening van de Slanksoos zijn de initiatiefnemers gaan varen op het compas van het menselijk contact. Gerard de Graaf, beheerder van buurtcentrum De Ko meet, noemt dat een logische zaak, „want als je zelf te horen krijgt dat mensen veel te veel gaan eten en drin ken omdat ze met narigheid zitten, dan moet je proberen daar wat aan te doen en niet blijven zeuren over magere yoghurt en groenvoer. Dat overmatig alcoholgebruik en veel en vet eten slecht is, dat weten de men sen wel en je maakt ze alleen maar balsturig als je daar maar op blijft hameren. Dat is het paard achter de wagen spannen, want dan keren ze de Slanksoos al gauw dubbel gefrus treerd de rug toe". Dus: de opvang van (dikke) mensen met problemen. Maar ook dit gebeurt weer op een heel andere manier als men in het regulaire hulpverlenings- werk gewend is. Geen psychiater, geen psycholoog, geen maatschappelijk werker, geen dokter-met-fronsend-voorhoofd, kort om: géén beroepskrachten. Gewoon goed naar elkaar luisteren, gezellig luisteren, gezellig kletsen, grappen maken, elkaar een beetje aandacht geven. En dan blijkt dat naarmate de af stand tussen de mensen kleiner wordt, de afstand tot de banketbakker en de proviandkast groter wordt. Fonneke Koning, een pittige jonge vrouw: „Ik heb het zelf letterlijk aan den lijve ondervonden. Ik was veel te dik, ik at en snoepte maar. Eerlijk gezegd ben ik aanvankelijk in het werk voor de Slanksoos gevlucht, om andere dingen te vergeten, om m'n eigenwaarde terug te vinden. En dat blijkt met heel veel dames het geval te zijn. Het is onvoorstelbaar hoe on begrepen en eenzaam veel mensen zich voelen. Te veel eten en drinken blijkt in onze maatschappij een heel belangrijk vluchtmechanisme te zijn. In de Slanksoos zien we dat als men sen vrijelijk met anderen over hun problemen kunnen praten, de span ning afneemt en ze daardoor minder behoefte aan volproppen krijgen. De vraatzucht lijkt omgekeerd evenredig aan de onderliggende problematiek". In het kader van het combineren van het nuttige met het aangename, heeft het bestuur van de Slanksoos allerlei sprekers uitgenodigd die vaak een stukje „eet-filosofie" op relativerende wijze aan de man (in dit geval: aan dé vrouw) kunnen brengen. Zo heeft een paar weken geleden Henk Molen berg in De Komeet een goed figuur geslagen. Inmiddels heeft de Slanksoos ook de aandacht getrokken van de Vrienden van de Nederlandse Hartstichting. Jan Hop, voorzitter in Amsterdam- Noord en- Centrum, heeft zijn ent housiasme al omgezet in praktische hulp. „Wij kunnen als Hartstichting goed inspelen door het aanreiken van alle informatie waarom de Slanksoos vraagt. Wil men een caloriewijzer voor de keuken, dan geven we die; willen ze een verantwoord kookboek, dan krijgen ze dat. Het belangrijkste vind ik, dat de mensen van de Slanksoos aan de basis bezig zijn. Niet alleen in de zin van de opvang van proble men, maar ook in die zin dat men er uitsluitend met huisvrouwen te ma ken heeft. En de huisvrouw is toch de gene die niet alleen opvoedt, maar ook VOEDT. Zij maakt de maaltijden klaar, zij bepaalt het voedselpakket van het gezin. In het Westen is ons een totaal verkeerd voedingspatroon opgedrongen. Hoewel de wetenschap pers langzamerhand precies weten wat wel en niet deugt en de papieren pro pagandamachine tegen te veel en slecht voedsel op volle toeren draait, wordt de huisvrouw door de verleide lijke en overdonderende reclame via tijdschriften, kranten, huis-aan-huis- blaadjes, radio er> televisie vaak toch weer op het verkeerde spoor gezet. De huisvrouw moet in het gezin kun nen zeggen: hier is het pakket nood zakelijke voeding, hier is het pakket van lekker en goed en hier is het pakket van overdadige rommel. En helaas wordt er uit dat laatste pak ket veel te veel gegeten en gedronken. En dan kan de huisarts of de cardio loog wel tegen een moeder zeggen dat een kind geen cola of andere zoete troep meer moet drinken, maar hoe kan dat kind daarnaar luisteren als het in alle gezinnen van vriendjes en vriendinnetjes de colafles ziet rond dansen? Het zijn echt de ouders, en vooral de moeders, die het verschil tussen goed en lekker moeten aan geven, en dan mag er best een keer tje sprake van een combinatie zijn. ,Maar het kind moet het wéten Volgens Jan Hqp is de Slanksoos een uitstekende basis, hetgeen ook wel blijkt uit de resultaten bij de huisvrou wen zelf. Als die al minder gaan eten, kan thuis - in het gezin - de basis ook makkeijker verbreed worden. „Als de goede mentaliteit er eenmaal is, slaat goede voorlichting wél aan. Daar om stellen wij als Hartstichting bin nenkort, voor het houden van een le zing, ook een diëtiste aan de Slank soos ter beschikking' Hoewel de Slanksoos op dit moment geen reclame meer kan gebruiken, hoopt men wel dat het idee ook el ders zal aanslaan. Fonneke Koning: „Wij geven natuur lijk wel informatie als ons daarom vanuit binnen- en buitenland gevraagd wordt. Maar dan alleen als we de indruk hebben dat er, evenals bij ons, geen winstbejag in het spel is. Wij vragen een contributie van 10,- per maand en daar worden alle voorzie ningen van getroffen. In de zomer maanden wordt er geen contributie geheven. Ik hoop, dat West Europa straks één grote Slanksoos is. Dan pas worden een slagroomsoes en een zoute haring weer verantwoord lekker! (Advertentie) Dan hoeft lekker eten geen probleem te zijn. Daar kan sla gerij Van Asch héél goed voor zorgen... Daar braden ze zelf vlees en vleesspecialiteiten met de meest moderne appa ratuur en blikken dat zelf in. Daar maken al heel veel va kantiegangers gebruik van. U neemt als het ware uw klasse slager mee... Uw kwaliteits slager in blikProbeer het, er ligt een handige bestel/prijs kaart voor u klaar bij Van Asch in Soest. P.S. Van Weedestraat 66 en dat is de weg die u rijdt van Soestdijk naar Amersfoort (of omge keerd). Tel. 02155-12372 en vraag maar om die bestel- kaart. Uw vakantie kan wat Van Asch betreft niet misluk ken. Na het gereedkomen van het herbe straten van de Dr. Schoonenbeeklaan, zullen vervolgens de Dr. de Voslaan en de Dr. Rupertlaan eveneens herbe- straat worden. Dit in het kader van het onderhoud wegen. De firma v.d. Wak ker uit Amersfoort voert het werk uit. In het door de Soesterbergse Harmonie Odeon 'georganiseerde muziekweekend heeft de Soester Harmonie P.V.O. een tweede plaats behaald. Aan het con cours namen acht korpsen deel. De eerste prijs was voor het Koninklijke Muziekgezelschap „De Harmonie" uil Doorn; de tweede prijs voor P.V.O.de derde prijs voor de „Aalsmeere Har monie" uit Aalsmeer en de vierde prijs voor het Harmonie-orkest „Kunst na Arbeid" uit Beek. Daarna volgden de Musikverein Stammheim uit Duits land en het fanfare-orkest „Door Sa menwerking Sterk" uit Aarlander- veen. Mieren zijn vlijtige beesten. Zij leven in een heel georganiseerde „mie- m renmaatschappij", waarin voornamelijk de vrouwtjesmier het werk 9 doet („werkster"). Slechts enkele vrouwtjesmieren zijn in staat zich na de bevruchting voort te planten „koninginnen' De mier houdt erg van zoet. Vandaar dat wanneer het weer warmer wordt, vaak mieren bij de vuilnisbak of in de keuken te vinden zijn. 9 Iets wat de huisvrouw bepaald niet prettig vindt Nu zijn er voor dit probleem natuurlijk ettelijke middeltjes te krijgen m die mieren verdelgen. Wilt u ze echter op een natuurlijke manier uit huis houden, dan kunt u het eens proberen met bijv. lavendel. 9 Mieren houden namelijk niet van die geur. Als u weet waar de mieren n naar binnen komen, plant u vlak voor die plek lavendelplantjes, Ook afrikaantjes blijken wat dit betreft te kunnen helpen. II Een kleurrijke en milieuvriendelijke manier om de ongewenste gas- 9 ten buiten te houden.

Soester Courant | 1980 | | pagina 19