K SH Verlies Knickerbockers in Dieren Druk bezochte receptie Red Stars m m m HOMEE m Succesvol veteranentournooi in Beukendal il Sip Nieuwe bridgeclub Honkbal: Zo vlogen de duiven Bedrijfssportcompetitie mmé- tf' H mm ËSimma Gebroeders Tromp le en 2e in Odijk! Uitslag prijsvraag ,Dauwtrappen - Hemelvaartsdag' Atletiekploeg van S.O.Soest stevent af op promotie SURF-SHOW auto smccdng L_ _J Ouderavond bij Olympia volleybal Recreantentoernooi van S.V.V. Officiële opening crossbaan Koningsweg fViël jAt «mm VOOR AL UW SPORTEN „Schapedoes" en „Mumpi" uit de lucht Uitstapje voor buitenlandse werknemers 20 Soester Courant van woensdag 11 juni 1980 21 oor particulier n ziekenfonds vervoer Verkoop van diverse merken o.a. WINDGLIDER DUFOUR JETSURF TEN CATE HAPPY GLIDER SAMVAL Accessoires o.a. SURFPAKKEN IMPERIAALS BINDBANDEN ZEILEN SURFSCHOENEN Speciale aanbieding SURF-CURSUS bestaande uiteen VRIJDAGAVOND en een ZATERDAGOCHTEND compleet met alle benodigd heden f55,-. Bei voor inlichtingen: Koningsweg l4-Soest-TelOZItt-i3227 Maandagavond, 16 juni organiseren bestuur en trainers van de volleybal vereniging Olympia een ouderavond in de sporthal Beukendal. Er wordt een programma afgedraaid dat om 19.30 uur begint en dat duurt tot ongeveer 21.00 uur. De opzet is de ouders nader kennis te laten maken met het bestuur van de club waar hun kind lid van is en hen bovendien te laten zien wat de trainers de jeugd zoal bijbrengen. Voor de leden staat overigens a.s. zaterdag een feestdag op het program ma. De mini's zijn vanaf 13.30 uur in de sportzaal De Bunt welkom en de adspi- ranten vanaf 15.30 uur. De senioren, veteranen en Bentinck Stars worden om 20.00 uur verwacht. Met al deze volleyballers wordt het wedstrijdsei zoen op een w£.t gezellige manier met een spelletje en een drankje, afgeslo ten. De Soester volleybalvereniging SVV organiseert dinsdag 17 juni a.s. in de sporthal Beukendal een recreanten- toernooi. Daaraan zullen twintig teams deelnemen. 's Avonds om zeven uur beginnen de wedstrijden en men hoopt om elf uur met het toernooi klaar te zijn. Het wordt georganiseerd door de pas opge richte repreantencommissie van SW een commissie die ingesteld werd naar aanleiding van de grote toeloop van vrije-tijds volleyballers. A.s. zaterdagmiddag, 14 juni om 12.30 uur, zal sportwethouder drs. G. Plomp de crossbaan aan de Koningsweg van de Jeugd Motor Cross Club (JMCC) Soest officieel geopend worden. Aansluitend worden wedstrijden ge houden voor mini automaten; mini versnelling; bromfietsklasse; 50 cc klasse en 80 cc klasse. Vanaf elf uur kunnen deelnemers aan deze wedstrijden, trainen. Ook niet-leden zijn welkom. Trainings pasjes zijn verplicht. SPORTS VOOR FIJNE VRIJETIJDSKLEDING STEENHOFFSTRAAT I TELEFOON 10880 De vereniging van postduivenhouders Soest deed d.d. 7 juni mee aan een wedvlucht vanaf Quienvrain over een afstand van 225 km. Er waren 92 dui ven in concours, die om 8.30 uur werden gelost bij n.w. wind. De eerste prijsduif arriveerde om 11.35.10 uur. Deze haalde een snelheid van 1242.29 nieter per minuut. De laatste prijsduif kwam 11.45 uur aan. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: M. de Ruiter 1 4 9 12. A. de Kruijf 2. Comb. Vogel 3 21. Comb. Huisman 5 7 8 u 13 18 20. Monsjou en Zn. 6 14 15 17 19 23. R. v. 't Net 10 16. G. H. v.d. Broek 22. De Zwaluw Uitslag wedvlucht vanaf St. Ghislain Hornu gehouden op zaterdag 7 juni 1980. In concours waren 440 duiven die om 9.i5 uur in vrijheid werden gesteld bij een matige w.n.w. wind. De eerste prijswinnende duif bereikte haar hok om 12.13.15 en haalde een snelheid van 12.24.65 meter per minuut. De laatste prijs winnende duif werd geklokt om 12.32.42 en haar snelheid was 1108.22 meter per minuut. H. de Bree 1 5 8 15 19 23 39 42 62 69 72 74 75. A. de Bes 2 30 35. J. v.d. Brakel 3 76 85. G. Visser 4 46 81. J. v.d. Belt 6 9 20 28 63 70. A. v. Ginkel 7 13. Th. Wigtman 10 19 64 84 86. G. Rijksen 111214 16 18 25 26 27 3132 34 38 44 50 5152 53 59 67. W. Grift 17. J. de Ruig 21. B. Roest 22 40 60. E. v.d. Brakel 24 48 66 87. J. Benschop 29. I U. v. 't Klooster 33 36 43 54 80 83. R. Voskuilen 37 79. H. den Dekker 41. A. v.d. Riet 45 57 68. C. v.d. Hoek 55 61. H. - st 56 71. C. Bokma58. J. Schimmel 65 R. v.d. Mast 73 77. A. v. Dorrestein J. v. Blokland 82. Tegen het laag geplaatste Sparta Animals uit Dieren heeft het eerste herenteam van Knickerbockers zondag géén vuist kunnen maken. Nadat Knickerbockers in de vorige wedstrijd koploper was geworden, werd er zeker niet opgekeken tegen deze op papier gemakkelijke tegenstander. Een slechte wedstrijd maakte het mogelijk dat de twee teams die op de tweede plaats staan in de competitie tot op één punt konden naderen. Al in de derde inning moest de succes volle werper Henk van Piggelen de strijd staken door een spierblessure aan zijn arm. Hierdoor moest het veldwerk van de Knickerbockers enigszins in een andere opstelling op treden. Gamboa ging werpen, Ron de Vries speelde korte stop en Gerard de Clippelaar moest tweede honkman spelen. Dit veld maakte weliswaar weinig fouten, maar de omwisseling was toch een ommekeer in de wed strijdmentaliteit van Knickerbockers. Vooral aan slag kon er géén vuist gemaakt worden. Het grootste gebrek was in feite het niet kunnen binnen brengen van de mannen die op het eerste honk kwamen. Zo kwamen in de negen innings durende wedstrijd 26 mannen op het eerste honk, waarvan er maar 7 wisten te scoren. De score werd in de tweede inning geopend door Knickerbockers. Het werd op simpele wijze 2-0 door honk- slag van Nauwelaerts de Agé, van Piggelen, Oehlers en de Clippelaar. Maar na het wegvallen van pitcher van Piggelen, kwam Sparta Animals al gauw door een groot aantal honkslagen op 7-2. Pas in de vijfde inning kon Knickerbockers iets terug doen via Deweber, Oehlers en de Clippelaar, maar de 7-5 stand werd in de zesde en zevende inning door doortastend slag werk van de Animals 10-5. Nog één keer probeerden de Knickerbockers de overwinning naar Soest te halen, maar de twee punten gescoord door Oehlers en de Clippelaar waren niet genoeg hiervoor. Werpersresultaten: H. van Piggelen 2x3 slag, 1x4 wijd, 2 honkslagen en 0 fouten. B. Gamboa 2x3 slag, 2x4 wijd, 8 honkslagen en 3 fouten. Beste slagman: Gerard de Clippelaar met slaggemiddelde 0.750. Gerard de Clippelaa beste slagman Heren 2 Zaterdag heeft het tweede herenteam van Knickerbockers gewonnen van het eerste herenteam van Wijck Lions. Deze nieuwe vereniging uit Wijk bij Duurstede kwam al voor de tweede keer dit jaar naar Soest en dacht net als in de eerste wedstrijd met gemak te kunnen winnen. Door intensieve pitcherstraining be gint Sjors Emmen echter steeds beter te werpen en daar hadden de' Lions afgelopen zaterdag behoorlijk moeite mee. Toch was het een gelijkopgaande strijd in de eerste twee innings van de wedstrijd. Was het 4-4 na de eerste inning, door veel honkslagen van beide partijen, na de tweede inning was het nog gelijk 6-6. Pas in de derde inning kwam er enige tekening in de strijd, toen De Lions uitliepen tot 7-12. Echter de mentaliteit van de jonge heren is dusdanig dat de overwinning voor Knickerbockers was met een 16-15 eindstand. Onder leiding van Roel Waterreus blijken de heren van het tweede team steeds beter te gaan draaien, vooral in het veld gaat het beter dan ooit. Vrijdagavond spelen de heren de vol gende wedstrijd in Utrecht tegen het sterke UW, misschien dat daar ook gewonnen kan worden. BesteSlagman: Peter Stoelinga 1.000. Adspiranten In de kampioenspoule hebben de adspi ranten hun eerste wedstrijd in Hilver sum verloren. Tegen het sterke Cuir 2000 speelden zij weliswaar twee goede wedstrijden, maar winnen was er niet bij. De eerste wedstrijd werd met 3-2 verloren, waarin vooral Jeroen Keijzer aan slag opviel door twee schitterende honkslagen. De tweede wedstrijd was beter als de eerste, met dien verstande dat er meer honkslagen waren van beide partijen, maar de overwinning ging weer naar Cuir met 8-4. Pupillen Ook in het derde weekend dat de pupil len van Knickerbockers in de compe titie meedraaien wisten zij een wed strijd te winnen. Met een 8-0 overwin ning op Zuidvogels doet dit team-het niet slecht. Vooral Stefan Keizer, Bas Blok en Wouter de Bruin lieten zater dag zién dat zij zeer veel verstand van slaan en werpen hebben. Stefan Keizer was als pitcher goed op dreef en kon de basis leggen voor de overwinning. Programmazaterdag 14 juni 10.00 uur Pupillen - UVV 10.00 uur Quick - Adspiranten Zondag 15 juni: 14.30 uur Knickerbockers 1 - Match makers. Foto: Herman van Dam pF-| De basketbalvereniging The Red Stars heeft vrijdagavond onder tropische hitte in de restauratie van de sporthal Beukendal met een receptie het vijf tienjarig bestaan herdacht. De gezellige en drukbezochte bijeen komst betekende tevens de afsluiting van de serie feestelijkheden in het kader van het jubileum. Tal van verenigingen kwamen het bestuur gelukwensen. De meeste ver tegenwoordigers daarvan waren niet met lege handen gekomen. Al na korte tijd sierden tal van bloemstukken de zaal. Onder degenen die kwamen feli citeren waren afgevaardigden van SVV, Olympia, De Springbokken, De Duinkikkers, Selby, Eemvogels, S.O. Soest-voetbal en atletiek, BDC-hand- bal, VVZ, de sportstichting, de bridge club ONI, AGAVS uit Soesterberg en tal van zusterverenigingen uit de wijde omgeving. Na afloop van het officiële gedeelte be dankte Red Stars-voorzitter Rinus Valk de bezoekers voor de felicitaties en de cadeaus, waarna de feestelijke bijeenkomst in de niet-officiële sfeer werd voortgezet. Secretaris C. Verkerk van S.O. Soest (links) biedt Red Stars-voorzitter R. Valk een wedstrijdbal aan Met het wedstrijdonderdeel vissen is de achttiende bedrijfssportcompetitie van de Soester Zakenkring afgesloten. De vissers troffen het j.1. zaterdag aan de Grote Melm bijzonder slecht. Het regende, soms pijpestelen, terwijl het in de rest van Soest nog aardig droog bleef. Niet alle deelnemers ble ven daarom zitten. Desalniettemin werd er vol overgave gevist en zo kon na enkele uren aan de waterkant, de eindstand opgemaakt worden. De 65 deelnemers brachten gezamenlijk 23 vissen boven water met een totaal lengte van 575 cm. Bijna de helft daarvan (235 cm.) sloeg de winnaar van deze competitie, de heer Recour van Foxboro aan de haak. Hij ving zeven vissen, waaronder de grootste van deze vismorgen: een van 46 cm. De kleinste vis, 11 cm., haalde de heer Hageman van Chemco op. Hij werd er twaalfde mee in het eind klassement. Dat klassement ziet er alsvolgt uit: 1. Recour, Foxboro 235 cm.; 2. v.d. Berg, Foxboro, 86 cm. (3 vissen); 3. Verwey, Frans Bosman, 62 cm. (3 vis sen); 4. Mulder, Mercurius, 38 cm. (1 vis); 5. W. Bos, Fr. Bosman, 37 cm. (2 vissen); 6 en 7. Uyland, Drukkerij Smit en Portenge, Avia, beiden 20 cm. (1 v>\ 8. A. Bos, Fr. Bosman, 19 cm. (1 vis); 9. Windey, Avia, 18 cm. (1 vis); 10. v. Zal, Tevako, 15 cm. (1 vis)11. Haanstra, gemeentesecre tarie, 14 cm. (1 vis); 12. Hageman, Chemco, 11 cm. (1 vis). De prijzen werden uitgereikt door de heer J. van Essen, voorzitter van de evenementencommissie van de Kring. ■Y- Vf Foto: Herman van Dam S.V.V.-oudjes achter het net in Olympia's senioren-toernooi Vele oude talenten waren afgelopen zaterdag weer in Sporthal Beukendal te bewonderen. Daar werd namelijk de door Olympia georganiseerde voorronde voor het Nederlands kampioenschap voor veteranen gespeeld. Geplaatst hadden zich al bij de heren: Olympia, EAVV, HVS 1 en V.C. van Houten en bij de Dames Amsterdam/Boemerang 1 en 2, S.O.S. en Haag '68. Voor de overige plaatsen moest men dus afgelopen weekend in het strijdperk treden. Bij de heren gingen de nummers 1 en 2 uit beide poules over. Na een spannende strijd in Poule B werd Tornegido met 7 punten uit 4 wedstrijden eerste en Madjoe volgde met 1 punt achterstand op een goede tweede plaats. In poule A wist Cito de eerste plaats te ver overen, gevolgd door het tweede Herenteam van HVS. Bij de Dames gingen alleen de poulewinnaars over en de beste num mer twee uit de drie poules. Met 6 punten werden Cito en Olympia en SOS 2 poule-winnaars. De beste nummer twee werd tenslotte SVV 1. Al met al was het weer een prima tournooi en gezien het spelpeil van het afgelopen weekend belooft dit heel wat voor de finales op 6 en 7 september, eveneens in sporthal Beukendal. SPORTHUIS D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT39 - BAARN TELEFOON 02154 -12490 Grootste sportzaak van 't Gooi Tempo-jeugd reed zondag in Odijk voor de Midden-Nederland-Competitie. Mooi weer en een goed parcours zorg den voor een fijne wielerdag met goede prestaties van de jeugd. Bij de 9-jarigen kwam Jacques Jansen net iets te kort op de eindstreep en eindigde op de 2e plaats. Jean-Paul Luiken die wat achterstand had opge lopen, wist toch nog een 3e plaats te Aan de door de V.V.V. op Hemelvaarts dag, donderdag 15 mei, georganiseerde Dauwtrap-fietstocht was evenals voor gaande jaren een prijsvraag verbon den. Niemand had alle vijf vragen goed. De meesten waren gestruikeld over de vierde vraag waar als ant woord „Op Hees" had moeten staan en niet Pijnenburg". Ook de eerste vraag waar het antwoord Vlasak kers" was gaf voor velen problemen. Uit degenen die één vraag fout hadden werden de drie prijzen verloot. De eerste prijs, 25 gulden kadobonnen, ging naar Jeroen Visscher, W. Speel manhof 27, de tweede prijs, 15 gulden kadobonnen, kwam bij H. Prak, Tal- malaan 5 terecht en de derde prijs, 10 gulden kadobonnen ging naar M. Th. A. Brünott, Weegbreestraat 329. De V.V.V.-kadobonnen kunnen weer be steed worden bij de Soester midden stand. Op donderdagavond 5 juni 1980 heeft de oprichtingsvergadering plaatsgevon den van een bridgeclub te Soest. De clubavonden zullen op de donderdag avonden worden gehouden in het wijk centrum De Borg in de wijk Overhees te Soest. De Borg heeft zich de laatste tijd onder de bezielende leiding van de heer J. Lensing ontwikkeld tot een waardig denksportcentrum, waar alle zorg is besteed aan inrichting en aan kleding en ook de inwendige mens niet wordt vergeten. De eerstvolgende bijeenkomst zal wor den gehouden in De Borg op donder dagavond 3 juli 1980 te 20.00 uur. De leden en zij die belangstelling hebben getoond zullen worden uitgenodigd. Eén van de punten die aan de orde komen is het vaststellen van de naam van de nieuwe club. Ingaande donder dagavond 10 juli 1980 zal voor de leden en eventuele introducé (e)s wekelijks een bridgeavond worden georgani seerd. Nieuwe leden worden door het bestuur in uitgebreide zin geïntroduceerd, op de hoogte gesteld van de bridge- etiquette en in de gelegenheid gesteld het bridgespel te leren c.q. beter onder de knie te krijgen. Het bestuur is voorlopig als volgt samengesteld A. Groen, voorzitter. J. C. Koppenaal, secretaris-penning meester. J. H. Seinen, technisch commissaris. Er zal naar worden gestreefd tijdens de eerste algemene ledenvergadering in maart 1981 het bestuur uit te breiden tot vijf personen. Met deze nieuwe bridgeclub behoren de wachtlijsten voorlopig tot het verle den! Voor informatie en aanmelding voor het lidmaatschap kan men zich wenden tot de heer J. C. Koppenaal, Nassau- plantsoen 30, 3761 BJ Soest, telefoon 02155-17287. pakken. Michael Edelman die goed begon, had pech: zijn ketting liep er twee maal af. Hij repareerde dit zelf en probeerde toch nog aansluiting te krij gen. Hij eindigde als lle. Raymond Foekens kwam bij de 10 jarigen als 3e over de streep. Bij de 11 en 12 jarigen reden Erwin Snoek en Arno Semper erg goed en eindigde in hun categorie beide als 8e. De 13 jarigen gingen er weer keihard tegenaan, ze zaten veel in de kopgroe pen verzetten daardoor erg veel werk. Fred Tromp reed een mooie koers en had een geweldige eindspurt. Hij kwam als 2e over de streep. Rudolf Bon zat hem vlak op de hielen, voor hem een mooie 4e plaats. Edwin Hop had iets te veel gegeven tijdens de koers, voor de sprint had hij niet zoveel kracht meer over, maar wist toch nog een 9e plaats te pakken. Ook de 14 jarigen lieten zich goed zien, Waldo van Arnhem deed veel kopwerk en wist zelfs een keer erg goed weg te komen en een voorsprong op te bou wen, maar hij werd terug gepakt, eindigde op een mooie 9e plaats. Dennis Bos reed nog met de schrik in zijn benen van een reeks valpartijen, hij kon heel goed meekomen en kwam als 13e over de streep. Jan Tromp was na een paar weken ziekte weer aan de start, hij reed een mooie koers. Vlak voor de eindstreep wist hij zich los te maken van het peloton en eindig de zeer overtuigend op de le plaats. Totale uitslagen: 9 jaar Jacques Jansen 2e Jean-Paul Luiken 2e Michael Edelman lle 10 jaar Raymond Foekens 3e Marcel Jansen 8e Dienish Jurawan 10e 11 jaar Willem-Jan v. Liersen n.g. Erwin Snoek 8e 12 jaar Arno Semper 8e 13 jaar Fred Tromp 2e Rudolf Bon 4e Edwin Hop 9e Rob Semper 12e 14 jaar Jan Tromp le Waldo van Arnhem 9e Dennis Bos 13e Door akties van de politie zijn twee zenders uit de ether gehaald. Schape does" werd in een auto aangetroffen, waar men een nieuwe antenne uit probeerde; „Mumpi" zond uit vanuit een woning in Overhees en veroorzaak te nogal wat last in de omgeving. De zenders waren niet goedgekeurd. Op zaterdag 14 juni organiseert de Instuifcommissie van de Raad van Kerken Soest een uitstapje naar de Flevohof voor in Soest verblijvende Turkse- en Marokkaanse mensen. De reis zal met twee autobussen ge maakt worden en dan kan rekening gehouden worden met de speciale wens van apart reizen van mannen èn vrou wen en kinderen. De bussen zijn volge boekt. Na vorig seizoen gepromoveerd te zijn naar de 3e klasse, maakt de seniorenploeg van S.O.Soest grote kans om ook dit seizoen voor promotie in aanmerking te komen. Bij wedstrijden in de 2e ronde, welke op de nieuwe kunst stof baan van Zwolle werden georganiseerd, werd de S.O.Soestploeg 4e met een puntentotaal van 11.459 punten. De grote verrassing was wel het sterke lopen van de 4 x 100 m. estafetteploeg, bestaande uit Robert van 't Wout, Marcel Klarenbeek, Harry Ketelaar en Dirk Molenaar. Zij wisten dit onder deel winnend af te sluiten in de nieuwe clubrecordtijd van 43.3 sec. Ook individueel wisten deze lopers van trainer Evert Weyers tot goede presta ties te komen. Op de 100 m. kwamen Robert van 't Wout en Dirk Molenaar uit op 11.4 sec. en 11.5 sec. Op de 400 m. was Marcel Klarenbeek weer opper machtig. Met zijn eerste plaats in 47.6 sec., bewees deze loper duidelijk in vorm te komen voor de komende Olympische Spelen waar hij uitkomt op de 4 x 400 m. estafetteploeg. Menno Lievers en Harry Ketelaar wisten op de 1500 m. scherpe tijden neer te zetten. Menno Lievers liep deze afstand in 3.56.8 min. en Harry Kete laar 4.04.4 min. Tot een persoonlijke beste tijd kwam Jaap Berghuis op het moeilijke onderdeel de 110 m. horden: 16.4 sec. De lange afstandloper Ri- chard van Egdom wist zijn prestatie van de eerste ronde duidelijk te verbe teren. Hij realiseerde op de 5000 m. de snelste seizoentijd van 16.04.0 min. Ook op de springnummers werden redelijke prestaties geleverd. Jaap Berghuis en Menno Lievers sprongen respectievelijk 1.85 m. en 1.70 m. hoog. De resultaten bij het verspringen wa ren: Marcel Klarenbeek 6.45 m. en Robert van 't Wout 5.96 m: Dennis Peerenboom en John Brouwer behaal de bij het kogelstoten afstanden van 10.28 m. en 10.00 m. Tenslotte wierp Harry Ketelaar de speer 35.70 m. ver. De reserve 4 x 100 m. ploeg, bestaande uit John Brouwer, Menno Lievers. Ri- chard van Egdom en Jaap Berghuis had een tijd nodig van 47.6 sec.

Soester Courant | 1980 | | pagina 21