artihome I Chemco Soestduinen - jaarlijks „Luilekkerland" Ik K uitsn ©ara stratenloos» Virdag kado's vbrilmode Grandioze aanbieding Peters bv Woningen „Ons Belang" gekraakt '■tij Zolder isoleren en aftimmeren? Het BROOD van de welbekende BAKKER KUIPER uit BAARN Jis dagelijks vers verkrijgbaar bij JOH. METS Afscheids receptie kostte 27.000 gulden 4 Casco nieuwbouw villa's in Soest-Zuid Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zone Zoekt U een WONING? butzelaar makelaardij zoek uw woning zelf uit! Soester bejaarden op stap 3 Soester Courant van woensdag 11 juni 1980 3 et garage, in die voor zonuren in Ie ziet onge- .ntsoen edelijke, ,g staat, oonkamer, p de eerste slaap- de douche. woonhuis Een huis dl. garage) 2md. ichutte tuin aegane grond eling: fraaie ïaard,serre, ;uken, bij toilet, tamers. met kamer- fel. Veel lieme staat n44 villa met in. De laan r aan. Het is 3 korte af- re voor uit van een ai gebouwde baksteen, de /erking binnen meer dan woonkamer mopane be- isterbanken ie hal en toilet. Dkamers (de og 12 m2 opp.) 1. Vaste trap 14e slaap- ümte. net garage, i. Een rustige um aan com- en fijne voor ndeling: Hal n, toilet, living ,rte zit/studeer- bijkeuken plavuizen- ke wenteltrap jrond met de 4 Grote slaap- jadkamer met icheruimte. an eigen huis? u de keuze heeft /an de 2 semi- nbouw zijn na- Durglaan. iige ligging en ectuur. De s bungalows rspringende aan voor- en 3 slaapkamers, keuken. .am. e villa met Buiten: Beslist rkomen. .fwerking; zeer net moderne jrindstenen nen, als tast, ingebouwde grote open eet- sn uitvoering met kbare appara- le begane grond met voornaam lafond, grote hal ■ote slaap- :amer, afzonder- trap naar 2e n heel bijzondere slaapkamer die tingen heeft, eping badkamer nlia met rieten n tuin. Gebouwd in /an een Engels formidabele i in het woon- k in het souterrain n oppervlakte )m2, onderver ken. ige woonkamer id, open keuken, erdieping: 3 slaap- er, afzonderlijk en overloop. met mogelijk- tamer. En uiter- Dlatie, thermopane bele spouwmuren Ie villa, prijs) ide strook grond net toestemming garageboxen kan rden. Vaste prijs ie 52155-16251 r) 2/03404-51365 g 147/033-30488 Burgemeeste gladiatoren Scholierenldgere school 1. Marion iek, Gr. van Prinsterer, t 2. Bianca vakel, 6.11. 3- Angellqurum, Bonifa- cius, 6.12. 4. Ua van dinifacius, 6.13. 5. Judith Lof. Waterink- school, 6.14. Totale uitslag: 1. Bonifaciusschool 21 punten. 2. Mariaschool 70 punten. 3. Van de Hucht Overhees 71 punten. Scholierenloop jongens lagere school 1. Bas van Os, Bonifaciusschool 5.22 min. 2. Paul Groenestein, Bonifaciusschool 5.24 min. Een goede zonne bril doet het altijd vanaf f27,50 Kan eventueel ge ruild worden. Voorhangers voor bestaande correctie monturen. Ookvij uw zonnebril perfect af. vaiOO voor en Barometers thermometers fygrometers /laximum- ninimum Ihermometers imeting volgens afspraak meerd Optometrist - Lid O.V. BIRIAT2 TELEFOON 12874 Funktionele beis in elk interieur nodig. Beter be,t bij beter wonen. En dat begintbi interieur-advies. Bij Artihome Wenhuis-architek- ten u bij uw ke Voor komplete verzorging: Artihome, Burgtraat la in Soest. Foto: Herman van Dam 3. Eelco Moree, De Schakel, 5.34 min. 4. Chris Farnell, Theresiaschool, 5.36 min. 5. Wim van Oostrum, Bonifacius school, 5.37 min. Totale uitslag 1. Bonifaciusschool 16 punten. 2. De Schakel 29 punten 3. Theresiaschool 80 punten Scholierenloop middelbare scholen 1. Griftland 2. Chr. Mavo 3. van Arkel Meisjes: 1. Chr. Mavo meisjes. 1.Hans Peter Roel, Griftlandcollege 5.05. 2. Alfons de Beer, Griftlandcollege, 5.05. 3. Dick van de Vuurst, Griftlandcol lege, 505. 4. Bart Schut, Griftlandcollege,.5.05 5. Erwin Grift, Griftlandcollege, 5.05 1 mijl prestatieloop 1. H. Bouwmeester 5.03 2. Martijn Burger, 5.39 3. Th. Kluit, 5.45. 4. Eelco Moree, 6.06 5. Erwin de Voer, 6.22 3 mijl prestatieloop 1. C. van Dorresteyn, 15.52 2. Dick den Ouden, 17.01 3. Ted Bekker, 18.36 4. Jaap de Wilde, 18.53 5. Herman van Essen, 18.55 5 mijl prestatie loop 1. Rob Strik, 24.52.6 2. L. Vink, 26.34.5 3. Joop van Leyenhorst, 26.58.8 4. Richard van Egdom, 27.54.6 5. C. Rauch, 28.03.0 Aantal deelnemers stratenioop door Klaarwater op woensdag 4 juni 1980 l mijl jongens lagere school 112 1 mijl meisjes lagere school 96 1 mijl rest scholieren lagere school 234 1 mijl middelbare scholen 25 1 mijl prestatieloop 84 3 mijl prestatieloop 67 5 mijl prestatieloop 68 686 'Aantal deelnemers 686',- voor het Bentinck fonds. A Kees Frank aannemer! Koninginnelaan 48 Soest 02155-11066. J Delicatessen Wijnkoperij VAN WEEDESTRAAT 90 - TELEFOON 02155-12404 (behalve 's maandags) In het weekend zijn enkele onbewoon baar gemaakte woningen van het com plex „Ons Belang" te Soesterberg gekraakt. Het is een aktie van een groep die zich noemt: .Bewoners Ons Belang" [B.O.B. Deze aktie werd tevoren aangekondigd; de bewoners van de wijk kregen in de nacht van vrijdag op zaterdag pamfletten in de brievenbus waarin het doel van de aktie werd uiteengezet. De politie werd door hen ervan in kennis gesteld, maar van die kant werden geen tegenmaat regelen genomen. Voor de bewoners van het complex zijn nieuwe woningen in aanbouw (en ge deeltelijk al opgeleverd) in de Soester- bergse wijk „Bloemheuvel". Zij moe ten ,,Ons Belang" verlaten omdat de wijk binnen de geluidsbelastingnorm valt, waar „wonen" voigens een nieu we (concept) wet niet toegelaten wordt. Het betekent dat geen geld beschik baar gesteld mag worden voor het opknappen van de huizen. Als gevolg daarvan besloot men 78 nieuwe wonin gen te bouwen, waarvoor een plaats gevonden werd in het bestemmings plan Egghermonde 2. (Bloemheuvel) De Werkgroep Jongerenhuisvesting Soesterberg kwam vorige maand in aktie om de huizen in „Ons Belang" alsnog voor jongeren te behouden. Een handtekeningenaktie kreeg de steun van 945 Soesterbergers en aan de minister werd verzocht zijn eerder genomen besluit tot afbreken, terug te draaien. De kraakaktie wordt in feite niet ge steund door de eerder genoemde werk groep, al heeft men alle begrip voor deze bezetting van de woningen. Begrip brengen ook de bewoners van „Ons Belang" op, die de krakers alle medewerking toezegden (gebruik van water, electra enz.) De nu bezette huizen bleken overigens niet „totaal" onbewoonbaar gemaakt te zijn. Hier en daar waren vloeren opgebroken en balken doorgezaagd; maar dat was lang niet in alle vertrekken het geval. Steun hebben de krakers inmiddels toegezegd gekregen van de afdeling Soest van de Pacifistisch Socialistische Partij (PSP). De afdeling wil helpen met het kraken van later leegkomende huizen en men daagt de gemeente uit De afscheidsreceptie voor burgemees ter mevrouw J. M. Corver-van Haaf- ten, heeft Soest 27.000 gulden gekost. Voor dat bedrag werd de zaal in het dorpshuis De Borg gehuurd, de versie ring van deze zaal betaald, alsmede de drank en de snacks en de muziek. Verder valt onder deze post ook het cadeau van de gemeente (een schilde rij), de buitengewone raadsvergade ring en alle kosten van de uitnodigin gen. In de commissie financiën, welke vori ge week gehouden werd, spraken de leden hun bevreemding uit over deze wat typische gang van zaken. Had men hen vooraf niet kunnen polsen over deze vrij forse uitgave? Burgemeester P. Scholten zegde toe dat het in de toekomst niet meer zo zou gaan; er zal in het vervolg een begro ting van gemaakt worden. 285.000,- vrij op naam! 280 m2 eigen grond. Aantrekkelijke ligging. Fantasierijk ontwerp. soest Birkstraat 87/02155-16251 Zeist/A.c.Kerkhoff laan 2 03404-51365 Amersfoort/Stadsringi47/033-30488 om in het openbaar aan te tonen wat belangrijker is dan wonen. Van het gemeentebestuur van Soest zijn geen stappen tegen deze kraak aktie te verwachten. De gemeente heeft weliswaar een overeenkomst met het bestuur van de woningbouwvereni ging „Ons Belang" ten aanzien van het onbewoonbaar maken van de leegko mende huizen, maar men beschouwt het kraken als een zaak tussen de woningbouwvereniging en de krakers. - Goed zicht in de tuin - door een hardhouten schuifpui met dubbel glas Kees Frank aannemer! Koninginnelaan 48 Soest 02155 -11066. -1 kom naar middelwijkstraat 54 telefoon 02155-13539 In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie en... met onze assistentie. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. Dinsdag 3 juni was de grote dag voor de Soester bejaarden, want toen had het bestuur van de Algemene Neder landse Bond voor Bejaarden, afdeling Soest, een bustocht gepland. 's Morgens om acht uur stonden ruim honderdvijftig bejaarde dames en he ren in vol tenue klaar voor een prima uitgestippelde tocht, met drie autobus sen van fa. Oosterom uit Beverwijk, (fa. Tensen kan geen bussen meer ter beschikking stellen). De chauffeurs van genoemde bussen bleken goed thuis te zijn in onze omgeving en ook verder van huis. Vanuit Soest ging het over Wouden berg, Rhenen, Arnhem naar de Gel derse Achterhoek. In restaurant „De Posbank" werd gestopt voor een kof fiepauze. Vandaar ging men door een fraaie bosrijke streek naar Diepen- heim voor de broodmaaltijd. De tocht werd voortgezet over Zwolle naar Epe voor de gezellige theepauze. Na veel omzwervingen door steeds fraaie natuurgebieden, naderde café restaurant „De Dennen" in Rens- woude, de vaste pleisterplaats, van de afdeling Soest. Het heerlijk verzorgde diner liet zich goed smaken na zo'n lange gezellige dag. Toen werd de terugtocht naar Soest ondernomen. Allen waren bijzonder tevreden over hetgeen het bestuur voor de leden heeft gedaan. Zelfs in de 'bussen werd men niet vergeten. Siga ren, sigaretten, bonbons en koeken werden door de dames geserveerd. Het is in één woord „Bijzonder geweest". Hartelijk dank aan het bestuur met zijn aktieve voorzitter, de heer H. Reulen. Volgens deze staat voor 9 september a.s. weer een tocht op het programma, maar dan naar het Bra bantse land. mÈmÈÊÊÊÊmÊM Wé Kermissfeer in Soestduinen Foto: Goos van der Wilt Houden wij het droogDat was de vraag waar zaterdag 7 juni j.l. bij CHEMCO bijna alles om draaide. Be grijpelijk, want wanneer Pluvius Soestduinen als doelwit zou hebben uit gekozen dan zou er letterlijk en fi guurlijk voor organisatoren, direc tie medewerkers en hun familieleden veel, zo niet alles, in het water zijn gevallen. Al liet de zon zich het groot ste gedeelte van de dag niet zien, op een paar plaagdruppels na, had de grote Chemco-familie wat het weer betreft geen aanleiding tot klagen. De sombere K. N. M. I. -prognoses waren er de oorzaak van dat het jaarlijkse CHEMCO-picknickfeest (dit jaar was de lustrumvieringwat langzaam op gang kwam. „Zij die geloven haasten niet" luidde in 1980 het motto van de CHEMCO-medewerkers, waardoor eerst na het middaguur de jaarlijkse happening op volle toeren ging draai en. Daarvoor had de president-direc teur van CHEMCO-NEDERLAND, de heer William J. Streeter, met zijn traditionele openingstoespraak de start voor een reeks feestelijke aktï- viteiten gegeven. CHEMCO's eerste man zei onder meer: „Dat wij hier dit jaar weer samen het feest kunnen vieren is te danken aan de goede re sultaten die CHEMCO het afgelopen jaar in zakelijk opzicht heeft behaald. Te danken dus aan U medewerkers en medewerksters van CHEMCO. Veel dank breng ik aan de picknickcommis sie die er ook dit keer, na weken van voorbereiding, alles aan heeft gedaan dit feest tot een sukses te maken". En met deze laatste conclusie had de CHEMCO-woordvoerder niets te veel gezegd. De jaarlijkse CHEMCO- picknickdag is er één waarnaar niet alleen door personeelsleden maar ze ker ook door echtgenotes en kinderen ivordt uitgekeken. CHEMCO's „feest- versierder" nr. 1. Freek v.d. Riet en zijn commissie hadden er met een soort lunapark, waarin ondergebracht een a la carte restaurant, van gemaakt. Vol wassenen konden er tafeltennissen kogelstoten touwtrekken. Voor de allersterksten stond een levensgrote „Kop Pan Jut" opgesteld die het die zaterdag vele uren zwaar te verduren heeft gehad. In de sector krachtspor ten (touwtrekken) onderscheidden zich vooral de handarbeiders die het mana gementteam op een sportieve wijze regelmatig plat kregen. De CHEMCO- jeugd kreeg de gelegenheid de gehele dag aan een stoet attracties voorbij te trekken. The Moonwatk", een cir kelvormig, met lucht gevuld kussen, was de grootste attractie. En verder waren er home-trainers waarop me nige vlijmscherpe sprint werd getrok ken. Even na het middaguur vertrok ken honderden ballonnen met onbeken de bestemming vanaf het feestterrein in Soestduinen. Over enkele weken zal de winnaar van deze ballonwedstrijd bekend zijn. De CHEMCO-ouders had den trouwens toch geen omkijken naar hun kinderen. Er waren honderden liters ijs te consumeren, het program ma kende filmvoorstellingen voor de jeugd en de allerkleinsten kregen viltstift en tekenpapier ter beschikking om daarmee hun impressies tot uit drukking te brengen. Wie daar de kleuterschool in herkende kon uitwij ken naar een geïmproviseerde speel tuin. Als muzikale bijdrage draaide het Hilversumse Scheepjede gehele dag op volle toeren en zorgde een Soesfer drive-in-show dat ook de vele liefheb bers van discotheekmuziek op hun mu zikale wenken werden bediend. Groot was de aandacht die de organisatie voor de „inwendige mens" had. De Smitshof slag er Bakker leverde tien tallen kilo's kippeboutjes - carbona- des - satè's en hamburgers, rijk voor zien van de meest uiteenlopende sau zen. Op het kermisachtige terrein werd het vlees geroosterd en de eerste hon ger gestild. Elders zorgde Pieter Bor dat de rechtgeaarde kaas en wijnlief hebbers in geen enkel opzicht iets te kort kwamen. Rode en witte wijnen, afkomstig uit Frankrijk en West- Duitsland, werden ontkurkt en kregen gezelschap van wat er op het gebied van kaas door Frankrijk en Nederland kan worden geleverd. Voortreffelijk. De bierpompen stonden naarmate het feest vorderde onder hoogspanning en ook het assortiment frisdranken van de Coca-Cola-Company had grote af trek. Picknicken en feestvieren, ze weten er bij CHEMCO van hoog tot laag raad mee. President-directeur William J. Streeter daarover: „Ons bedrijf heeft er de laatste jaren hon derden medewerkers bijgekregen. Wie kent wie langzamerhand nog? Daarom hebben wij 5 jaar geleden besloten de jaarlijkse picknickdag, een initiatief naar Amerikaans voorbeeld, bij CHEMCO in Soestduinen over te ne men. Het was een sukses en dat is Wij streven er naar deze traditie voort te zetten. Aan het begrip saamhorig heid wordt binnen het bedrijf veel aan dacht geschonken. Op een picknick dag als vandaag treedt dat naar bui ten. Echtgenotes, kinderen maar voor al de medewerkers zelf kunnen er kennis van nemen. Samen werken, sa men feestvieren. Daar is het om be gonnen, want wat CHEMCO vandaag is geworden is ook samen tot stand gebracht". Een kleine 1000 feestgan gers deelden deze mening, en mede daardoor werd de CHEMCO picknick 1980 opnieuw een éclatant sukses voor jong en oud. Chemco' s luilekkerland

Soester Courant | 1980 | | pagina 3