Verbouwing bij diamantair Aaron Sassoon 50 jaar geleden in Soest Bekendmaking CONTANT-BON Zaterdags na tuur geen kolen meer zullen worden afgeleverd JOS IWORTMANN De machtigingsregeling Algemene Radiocommunicatie VVV nieuws SP5 Gehannes... Lady Brax - King Burberry - Loden Frey - Gor-Ray Nu óok voor dames. E £3 u Wilson Glenny - Vico - Bleyle - LaCoste Onderhoud vijvers Veenbesstraat Diefstal uit auto wuoe"»i.H„:a »x 11 juni 1930 Minimum 4 regels f 6,00 9 Soester Courant van woensdag 11 juni 1980 9 03 ■B Ql O HÉKENKLKDING nèt even anders! TEL. 15118 F LVASSTK\VT65 BAAIEN 09 CD M De toegang is vrij bij de Zaterdag- middagmuziek in de Domkerk te Utrecht door de Domcantorij o.l.v. Maarten Kooy, m.m.v. Jan Jansen (clavecimbel orgel). Aanvang op zaterdag 14,21 en 28 juni 15.30 uur. Wandelen op woensdagavond in het ge bied van De Stomperd met het I.V.N. op woensdag, 12 juni 's avonds om half acht. Stoppen op de weg naar het vlieg veld en wel op het hoogste punt en op één van de parkeerterreinen wachten de natuurgidsen op u. Goede wande ling. Fons Jansen in de Stadsschouwburg te Utrecht van woensdag 11 t/m vrijdag 13junia.s. Kaarten van 11,- t/m 22,50 vanaf 3 dagen tevoren. Dagelijks 10-14 uur, telefonisch van 11-14 uur 030-310241. Aanvang voorstelling 20 uur. Japanse rust en schoonheid vindt u in druk Den Haag in de Japanse Tuin. Tot half juni is de tuin geopend, dan bloeien de azalea's volop. De tuin moet een oase van rust blijven en daarom kunnen slechts 40 bezoekers per keer toegelaten worden. Geopend van ma. t/m za. 8.30-20 uur en zo. van 9.30-20 uur. Park Clingel- dael is gelegen tussen de Ruychrock- laan en de Van Alkemadelaan en be reikbaar met de HTM buslijn vanuit Hollands spoor of CS, richting Clingen- dael. Entree is gratis, een stencil met uitgebreide verklaring van de symbo liek is verkrijgbaar voor 0,50. Noord-Holland is een bezoek waard. De wereldberoemde kaasmarkt te Alk maar op vrijdag van mei t/m oktober, het Stedelijk Museum, De Waag en de St. Laurenskerk. In Enkhuizen het Zuiderzeemuseum, historische gebouwen, Dromedaris en het Rekreatieoord Enkhuizerzand. In Hoorn de gevels en poortjes, West fries museum, Oudhollandse markt op woensdagen van juni t/m augustus en in Schagen de folkloristische Schager- markt op donderdagen van juni t/m augustus. Een dag in één van deze plaatsjes, gecombineerd met een boottochtje, bijvoorbeeld Enkhuizen- Urkmaakt er een komplete vakantie dag van. De veerdienst Urk-Enkhuizen sluit aan op de trein Hoorn-Amster dam. De tarieven kunt u zien op het affiche in onze etalage. De nieuwe spoorboekjes zijn uit en u kunt a raison van 3,80 in het bezit van een exemplaar komen. Ons kan toor is geopend van 9.30-16.30 uur. Nu het aspergetijd is zou u best eens een route in de omgeving van Venlo kunnen kiezen. Eén van de routeè gaat ten noorden van Venlo en is 110 km lang met onderweg kastelen en ruï nes; de zuidelijke route is 100 km lang. Jaarlijks worden 5 miljoen kilo's asperges geoogst en in de routes zijn 16 restaurants opgenomen die u een heerlijk maal van deze groente kunnen serveren. Routes verkrijgbaar bij VW Venlo, Keulsepoort 3, tel. 077-11241. In Utrecht bevindt zich het museum winkeltje Bet je Boerhaave. Boven het kruidenierswinkeltje oude stijl is het museum voor het kruideniersbedrijf. Toegang tot het gruttersgedoetje is gratis, 't Hoogt 6, Utrecht. Geopend: dinsdag t/m zaterdag van 10-16.30 uur; maandags van 13-16.30 uur. Zondags gesloten. De toeristische stoomtreinen rijden ook in 1980 weer voor u. Voor een ritje in zo'n tuffertje kunt-u naar Apel doorn (Dieren); Goes-Borsele; Haaks- bergen-Boekelo en Hoorn-Medemblik. Als u dan helemaal enthousiast gewor den bent is een bezoek aan het Spoor wegmuseum in Utrecht de moeite waard. Belt u ons voor openingstij den en dienstregelingen of komt u langs voor een folder. De oudste groenteveiling van Europa staat in Broek op Langendijk. In het museum ziet u, in de lighallen, van deze doorvaarveiling een unieke ver zameling schuiten en agrarisch ge reedschap. In het afmijnlokaal kunt uzelf via de veilingklok groente, fruit of bloemen kopen voor eigen gebruik, zoals vroeger de handelaren de tuin- bouwprodukten kochten. Ook kunt u een rondvaart maken door het „rijk der duizend eilanden". U kimt van 23 juni t/m 22 augustus van 10-17 uur, behalve op zaterdag en zondag, als individuele bezoeker een bezoek aan de „Broeker veiling" bren gen. De A.N.W.B. Blondeduinenwandeling kunt u maken op 14 en 15 juni a.s. vanuit Schoorl in N.H. Vertrekpost is rest. De Blinkerd, de routes zijn ca. 6,11 Vz en 18 km. Honden mogen mee, in de duinen aangelijnd en aan het strand mogen ze loslopen. Vanuit de zelfde plaats en op dezelfde data kan een duin- en polderfietstocht gemaakt worden. Van 7 t/m 15 juni wordt de natuur monumenten-jubileumwandeling geor ganiseerd vanuit het bezoekerscen trum ,,De Foeke", Beulakerpad, Sint Jansklooster, Een boottocht door het Natuurmonument De Wieden is hierin opgenomen. Een aantrekkelijke tocht waarvan u de gegevens van vertrek tijden enz. aan ons kantoor te weten kunt komen. Op 14 en 15 juni a.s. worden wedstrij den hardzeilerij ronde- en platbodem- jachten gehouden op het IJsselmeer vanuit Muiden. Er worden weer natuurtochten door het Veluws kroondomein georgani seerd en bezoeken aan de wildkansel in het Staaiswildreservaat kunnen ook weer gebracht worden in de zomer tijd. Informatie over tijden, kosten en voorwaarden, aan ons kantoor, dage lijks van 9.30-16.30 uur. Zaterdags van 9.30-12.00 uur. In de Stadsschouwburg te Utrecht is op 16 juni een Holland-Festival voorstel ling „Die schönste Zeit im Leben" door het Grips Theater uit Berlijn. De voorstelling is bedoeld voor men sen vanaf 13 jaar en gaat over een jeugdcentrum dat gesloten moet wor den wegens geluidsoverlast. Aanvang 20.00 uur. Prijs 10,-CJP/Pas 65 6,-. In het kader van het Holland Festi val is op 15 juni in muziekcentrum Vredenburg te Utrecht een matinee: Maskerkunst uit drie kuituren: Japan, India en Tanzania. Aanvang van 12 tot 17 uur. Prijs 12,50; CJP/Pas 65 10,-. De Soester kadobon is voor velen van u een bekend begrip. De ontvanger heeft het voordeel rustig zelf naar een kado te zoeken dat hem/haar bevalt, de bon is immers 6 maanden geldig. De bekende diamantair-juwelier Aron Sassoon heeft zijn zaak in Soest flink uitgebreid. Het is in plaats van een gesloten huis, nu duidelijk is een „open" winkel geworden met een etalage. Alles is ruimer en over zichtelijker. De zaak van Aaron Sas soon aan Rembrandtlaan 13 [achter 't gemeentehuis] bestaat al zo'n 14 jaar in Soest! Heel wat inwo ners van Soest en de wijde omgeving hebben in die tijd de weg naar de Rembrandtlaan 13 gevonden en de zaak mag zich verheugen in een grote vaste klantenkring. Aaron Sassoon, sinds twee jaar ook ge vestigd in een zaak aan de Laanstraat in Baarn, is een specialist in diaman ten en briljanten. Dat kan ook moeilijk anders, aangezien vader Sassoon al handelaar in diamant was (en is). Aaron is dus als het ware tussen de briljanten en diamanten groot gewor den dankt daaraan zijn kennis van zaken. „Elke steen is voor mij weer een genot om te bekijken en te bewonderen" zegt de heer Sassoon, „Het is mijn vak en 'mijn hobby". Maar behalve de uitgebreide collectie diamanten en briljanten van 200,- tot 10.000,- en meer, kunt u op Rembrandtlaan 13 zeker ook voor an dere sieraden terecht. Door eigen im port van wereldvermaarde ateliers is Aaron Sassoon in staat een opvallend grote hoeveelheid gouden en zilveren ringen, armbanden, hangers, colliers, oorknoppen, horloges (Seiko, Citizen enz. enz.), chokers en nog veel meer aan u aan te bieden tegen lagere prijzen. „Die lagere prijzen zijn moge lijk door onze inkopen in het buiten land" verklaart de heer Sassoon. Hel scheelt natuurlijk enorm of je de sie raden hier in Nederland bij een impor teur moet kopen of dat je zelf die importeur bent". Er is intussen heel wat uitgebroken en vernieuwd aan Rembrandtlaan 13: Zo is er een hele tussenmuur wegge broken waardoor de ruimte vrijwel is verdubbeld. Bovendien is er nu een schitterende etalage, zodat u ook van buitenaf al een indruk van de ruime sortering sieraden kunt krijgen. Ook het interieur is geheel vernieuwd en het is alleszins de moeite waard om er een kijkje te gaan nemen. Ook als u bijvoorbeeld bent geïnteresseerd in sieraden als occasions. Aaron Sassoon heeft werkelijk uitzonderlijk mooie ge bruikte sieraden die niet van nieuw te onderscheiden zijn. Behalve dan door de prijs, want ze worden met 40% tot 50% korting op de nieuwwaarde ver kocht! Dus... zowel voor zilver en goud als diamant en occasions is het de moeite waard eens bij deze gezellige winkel binnen te wippen. De op 3 maart 1980 ingevoerde Mach tigingsregeling Algemene Radiocom municatie (MARC) "groeit harder dan verwacht. Aanvankelijk werd ervan uitgegaan dat het eerste jaar rond de 100.000 machtigingen zouden worden ver strekt, maar op 20 mei j.1. werd deze grens al gepasseerd. Dit heeft betrek king op de voorlopige machtiging, die tegen betaling van 35,- op de post kantoren wordt verkregen. De defini tieve machtiging wordt binnen drie maanden na de aanvraag toegestuurd. Het aantal vérstrekte definitieve machtigingen bedraagt thans plm. 75.000. Veel van de MARC-apparaten wor den ook, of uitsluitend in auto's ge bruikt. Met de vakantieperiode voor de deur doet steeds vaker de vraag zich voor of de apparaten mogen worden mee genomen naar het buitenland. In het algemeen wordt geadviseerd om, ter voorkoming van moeilijkhe den, de MARC-apparatuur thuis te laten. Voor België geldt evenwel een rege ling. De MARC-zender mag naar dit land worden meegenomen en mag er ook worden gebruikt ais men in het bezit is van de Belgische B 27-vergun ning. Deze vergunning moet men minstens één maand voor vertrek aanvragen bij de Regie van Telegrafie en Telefonie Nationale Dienst voor Controle van het Spectrum Madoutoren, 31e verdie ping Madouplein 1, 1030 Brussel, Bel gië. De bewonersvereniging „De Veenbes" heeft gevraagd iets te doen aan de vervuiling van de vijvers bij de Veen- besstraatflats. Het college heeft de vereniging geantwoord dat de vijvers zullen worden gezuiverd van het drij vend afval. Uit de op de picknickplaats aan de Foekenlaan geparkeerde auto van me vrouw v.d. B. uit Amersfoort werd vrijdagmorgen haar handtas met ken tekenbewijs, giro- en bankpas, betaal kaarten en een portemonnee met 75 gulden weggenomen. Zij ging wande len en constateerde bij terugkomst dat de achtergelaten tas verdwenen was. Op het aanvraagformulier dat de RTT dan toestuurt staan alle aanwij zingen voor het verkrijgen van de B 27- vergunning. Men dient er wel rekening mee te houden dat men voor deze ver gunning een dossierrecht van B.frs. 500 (plm. 33,-) moet betalen, alsme de een controlerecht van B.frs. 60 (plm. 4,-) per kalendermaand of ge deelte daarvan dat men in België ver blijft en een zegelrecht van B.frs. 90 (plm. 6,-). Voor West Duitsland is er een rege ling in voorbereiding, dié evenwel nog niet van kracht is. Deze regeling zal inhouden dat houders van een defini tieve MARC-machtiging hun inbouw- apparatuur mogen meevoeren. Ge bruik van de apparatuur blijft echter absoluut verboden. Zolang deze regeling nog niet van kracht is geldt ook voor West-Duits- land het advies om de apparaten thuis te laten. Wenst men ondanks alles zijn MARC- zender toch mee te nemen naar het buitenland, dan is het raadzaam om tijdig, d.w.z. minstens één maand voor het vertrek contact op te nemen met: Radiocontroledienst MARC-beheers- groep, Postbus 570, 9700 AN Groningen, tel. (050) 10 80 25 of A.N.W.B., Afd. Reisvoorwaarden, Wassenaarseweg 220, 2596 EC 's-Gravenhage, tel. (070) 26 44 26, toestel 21 20. ETEN \A\ APART I w GEZELLIG P t Geopend: 's maandags t/m I zondags vanaf 17.00 uur. t i-f' is Dinsdags gesloten. SOESTEBBERGSESTRAAT 107 SOEST -TELEFOON 02155-20202 Een enkelde keer zit ik wellus te denke: waat zaa'k noeng weer us anhoale met me ge hannes. Moar ajje goed rond- kiekt op Soest en de Soesder- kraant leest, hejje aaltied wel waat op 't haart daajje kwiet wil. Veurige week waas ter zoveul te leze, daa'k omtrent nie wis woar ik mee beginne mos. Je kaan niet over aalles tegeliek schrieve, daan kaajje ut hele- moal niet meer verwerke. Ik zouw zo wellus wille wete ovve d'r noeng op Soest mense benne, die ut Soesders niet ken- ne leze of begriepe. Ajje ut niet snaapt mojje daat 's noar de kraant schrieve. Licht ken- ne ze een kursus in deze toal aanvaange. De Road het me in alle ge- vaal wel goed verstoan! Hoe vaak het ik nie legge te zee- vere over ongderaandere een nieuw Raadhuus en pliesiebe- ro. En verdeed, noeng gaat ut weer wel deur. Veur ming is 't net zoó'n rekloame laamp: an uut, an uut-, Veurige week zoate ze in zaak en aas, waant de cengte woare op en noeng ben ze d'r zeker weer uuttekomme, waant d'r kaan voortemee weer aalles. Moar 't zaal wel op de pof goan ak ut zo bekiekt. Hoeve wullie niet te probere; hejje doaluk de deurwoarder aach- ter je an. De ploatselijke middestaand ziet ter ok aal geejn gaat meer in en loat de moanifestaosie M'80 in 't woater vaatteNet as de feeste vaan Haartje Zuud, leste zoaterdaag. Jaammer veur die zoakemen- se, moar baar best veur de Neng. Hoechtum zo droog is 't doaro! 't Is aallemoal huule met de pet an. Moar 't Paleis devïlee waas mooi! Daat waas licht de leste keer; zoiets kriege we nooit weerom, schaat ik. Toeng Prin ses Juliana een daankwoord spraak, waas 't haardstikke doodstil. Doar sting ik paaf vaan; daat dee me waat men se! Daat waas waat aanders daan 30 april in Aamsterdaam. Ajje 't ming vroagt, daan mok zegge, daat ik vin daawwe aal- Ie joare op Soest die troadie- sie vaast anhouwe. Veur ming paart legge we daan bloeme op de traappe vaan 't Roadhuus veur de burgemeester en de Roadsleje. Die maagge ok wel lus eenpluum hebbe. Een troep vlaagge en een hoop muziek ter bie en kloar bejje. Een baal veur de gesloagde kriege we ok. Komt ter ok een disco veur de gezaakte? HANNES VAN DE NENG. Genieten van een korte of langere fietstocht kan met de kaarten en/of routebeschrijvingen in diverse prijs klassen, die U bij ons kantoor kunt kopen. Fiets er eens uit! jglj|§ 4«GU SASSvOU Foto: Herman van Dam Onderstaande handelaren maken bij dezen het geachte publiek be kend, dat met ingang van Zaterdag 21 Juni ba, des W. D. BOS. F. BREURE. A. VAN DE DEIJSSEL P. VAN DE DEIJSSEL. Fa GöBEL. J. HOEKSTRA. N.V. L. DE RUITER. Fa LEGEMAAT. JOH. TAK. W. SUKEL. PLAATSELIJK NIEUWS De Ziekenauto Ten einde de laatste gelden voor de auto bijeen te garen, had het volijverige comité, een bazar in elkaar gezet, die, den Soester, winkeliers en parti culieren alle eer aandeed. Een keur van allerlei artikelen, voor elke beurs, was daar op z'n voordee- ligst uitgestald. Schitterend was bijv. de collectie handwerken faiënce, koper- en glaswerk, huishou delijke artikelen en comestibles. Woensdagmiddag te 2.30 uur werd de bazar officieel geopend door den heer Burgemeester. Deze bracht allereerst in 't midden het verzoek door mej. Hille, de traït d' union, gedaan aan Z.Ed.Achtb., tot aanschaffing van een practische ziekenauto, daar de oude niet aan haar doel beantwoordt. Spr. werd er enthousiast door, daarna het college en tenslotte de Raad. Op de laatste Raadsvergadering is een wedstrijd uitgeschreven, wie het zal winnen, het particulier initiatief of den Raad. Laat daarom nu deze drie dagen de rechter hand niet weten wat de linker doet. Laat de gaven mild toevloeien en het particulier initiatief den wedstrijd winnen. Hierme de verklaarde Z.Ed. Achtb. den bazar voor geopend. Direct na de opening was er een druk en gezellig bezoek. Van het hoofdbestuur der E.H.B.O. was er de nieuwe „E.H.B.O.-vlag", een geschenk van de leden aan het bestuur, ontworpen en bewerkt door den heer H. T. v. Riet en zijn echtgenoote, die daarvoor alle eer toekomt. O.m. waren bij de opening aanwezig de raadsleden mevr. Landweer de Visser en de H. H. Doorman en v.d. Bremer, de doctoren Vos, Rupert en Donker, wethouder Endendijk, Ds. v.d. Spek, e.a. Van het hoofdbestuur der E.H.B.O. was een telegram van gelukwensch ontvangen. De bruto opbrengst be draagt ruim 1400,-. Koninginnelaan Het bestuur voor de feesten ter gelegenheid van de opening der Koninginnelaan heeft van het college van B. en W. toestemming gekregen om eene verloting te houden, teneinde de noodige dubbeltjes bijeen te krijgen. Den tweeden dag van de feesten wordt een ringrijderij gehouden. Het belooft dus wel wat te worden. SPORTKRONIEK E.S.V.A.C. De adspiranten spelen zaterdagmiddag 14 juni op het terrein Birkhoven een wedstrijd tegen een junioren elftal der Amersfoortsche vereeniging Quick; aanvang half vier. E.S.V.A.C. I en II, spelen zondagmiddag een oefenwedstrijd tegen „Donar", te Hilversum. Deze wedstrijden vinden plaats in het Sportpark. Aan vang 2 en 4 uur. Nut van 't Algemeen Dinsdagavond, vorige week, had ten besluite van het winterwerk van 't Nut een Lentefeest plaats in het gemeentebosch aan de Soesterbergschestraat, waarvoor veel belangstelling was. Mej. Funcke opende de avond met een woord van welkom, wees op het prachtige voorjaar, wat tot dankbaarheid stemt en waarom het voor de jeugd den tijd is de oogen open te zetten om al het schoone, dat de aarde geeft, in zich op te nemen en later in het leven te verwezenlijken. Alles stemt tot dankbaarheid, ook deze heerlijke zomeravond. Daarop werd door allen gezamenlijk een lied aangeheven, waarop door de kleine peuters een paar rondedansjes werden gedaan. Grootere meis jes gaven rythmische dansjes met bebloemde bo gen, wat een aardig effect gaf, en daarna enkele leuke boerendansjes op de klompen. Tot slot het sprookje de Lentefee met Koning Winter. Alles bijeen een aardig lentefeest en een goed besluit van het winterwerk. Bij foto: Onze kranige Harmonie „Patiëntia Vincit Omnia", met haar eveneens kranigen dirigent, den heer Kok, die op het op den 2en Pinksterdag te Baarn gehouden groot Nationaal Concours een len prijs in de afdeeling uitmuntendheid en een 3en prijs in den eerewedstrijd wist te behalen. Eén extra prijs is dien dag nog aan de vereeniging ontgaan. „Patiëntia Vincit Omnia", „Onderling Genoegen" te Krommenie en Waterlandsch Fanfa recorps te Buiksloot hadden allen het hoogst aantal punten van de beide concoursdagen, n.1. 150. Voor deze 3 vereenigingen stonden 2 extra prijzen: de medaille van H.M. Koningin Moeder en de eikentak van de Gemeente Baarn. Bij loting werden deze resp. toegewezen aan „Onderling Genoegen" te Krommenie en Waterlandsch Fanfarecorps te Buik sloot. Onze gelukwenschen voor het behaalde suc ces, OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN B. en W. van Soest brengen ter openbare kennis, dat voor hen, die hun kinderen nog niet hebben aange geven als leerling van de in september a.s. te openen openbare U.L.O. school in de Kerkebuurt, alsnog gelegenheid, tot aangifte bestaat bij de afdeeling onderwijs ter Secretarie. Soest, 10 juni, 1930. B. en W. der gemeente Soest brengen bij dezen ter openbare kennis, dat de rekening van het gemeente lijk grondbedrijf over het dienstjaar 1925 op heden door hen aan den raad der gemeente is aangeboden, voor een ieder ter secretarie der gemeente tér lezing is nedergelegd en in afschrift tegen betaling der kosten, algemeen is verkrijgbaar gesteld. Soest, 7 juni, 1930. UIT DE ADVERTENTEËN: 16 Beste KEUKEN te koop bij H. Butselaar Groote Melm. TE HUUR ongeveer 3 dammaat wei- en hooiland aan den straat naar Eembrug. Tevens te koop 10 schrammen. Te bevragen J. Fakkeldij. Autopeds vanaf 1,25 VLIEGENDE HOLLANDERS vanaf 7,75. Het Kinderparadijs, Leeuwenstraat, Hilversum. Nog enkele mooie heele en halve VILLA'S te huur a 35,00 's maands. ZIJLSTRA-KOFFIERECLAME vanaf heden tot en met donderdag a.s. Ieder kooper van 1 pond ontvangt 1% pond, 2 pond ontvangt 3 pond, 4 pond ontvangt 6 pond. Geldt voor onze koffie van 60-74-100 en 120 per pond. Wij vragen en bezorgen aan huis. voor het opgeven van een KLEINE RUBRIEKADVERTENTIE in de SOESTER COURANT ..Tel. Naam: Straat: 'Woonplaats: verzoektmaal plaatsing Op woensdag ATTENTIE: één letter of leesteken per hokje, tussen twee woorden een hokje blanco laten Ondertekening 1 2 3 4 5 5 regels f 8,00 6 6 regels f 10,00 7 regels f 12.00 8 regels f 14,00 9 regels f 16,00 10 regels f 18,00 11 regels f 20,00 12 regels f 22,00 7 8 9 10 11 12 De bon moet uiterlijk maandag 16.30 uur in ons bezit zijn voor plaatsing in de Soester Courant van woensdag daarop volgend. Bewijsnummer 75 ct. extra. Brieven onder nummer: f 2,50 extra (De binnengekomen brieven worden u dan toegestuurd). Deze bon ONGEFRANKEERD zenden aan: advertentieafdeling SOESTER COURANT Antwoordnr. 136, 3760 VB SOEST. Het verschuldigde bedrag insluiten door middel van groene bank-betaalcheque, Eurocheque of blauwe girobetaalkaart (geen giro-overschrijvingskaart)

Soester Courant | 1980 | | pagina 9