Buren leven mee. VAARDERHOOGT Opening nieuw terrein aan de Insingerstraat mm m EH INSTALLATIE SERVICE B.V. jJlÜ.. VV nieuws voor DOE-HET-ZELVEBS Geslaagd rekreanten toernooi S.V.V. SsSaxs:. ISIS::::::» IftEHEsg „ALIA" couture Kunstzinnige vorming schooljeugd Geslaagd Luchtmacht herdenkt oprichtingsdatum Geen vrije doorgang Tennishal LTC Soest Glaasje op - toch gereden Containerplaruen - altijd planten Provincie en emancipatie Zoekt U een WONING? butzelaar makelaardij zoek uw woning zelf uit! HANS PIETERS MS» aest-Zuid sseveldlaan 11 lf vrijstaand huis met garage, )te tuin en c.v.-gas. Een rustige ?ing en een summum aan com- t in een huis met een fijne voor- logse bouwstijl. Indeling: Hal t bakstenen muren, toilet, living I t open haard, aparte zit/studeer- ner, open keuken, bijkeuken uten plafonds en plavuizen- ;ren). Een sierlijke wenteltrap bindt de begane grond met de n 2e verdieping. 4 Grote slaap- ïers, grote luxe badkamer met ad en aparte doucheruimte. i.000.-. ssterberg evinlaan 2 erre appartement v.v. lift', ge- nschappelijke fietsenberging ïrging. Indeling: woonkamer, apkamers, keuken met in- -apparatuur, badkamer, hal en gprijs/125.000.-. sterberg rluygenslaan 18 enwoning met berging en tuin t zuiden. Indeling: woon- r. keuken, hal en toilet. Boven: 1 pkamers, badkamer met eVliezotrap naar bevloerde older. Het woonhuis is zeer mderhouden. :prijs 148.000,-. sterberg luygenslaan 30 middenwoning met berging te tuin. Indeling: woon- keuken, hal en toilet. Boven: 'kamers, badkamer met Zolder met mogelijkheid slaap/hobbykamer, wijs 150.000,-. Soester Courant van woensdag 25 juni 1980 I terberg ïygenslaan 133 '1 iwoning met c.v.-gas, schuur J diepe tuin. Indeling: woon- met parketvloer, keuken, 3ilet. Boven: 3 slaapkamers, ler. Vaste trap naar zolder ilaapkamer. rijs ƒ160.000.-. erberg Leeuwenhoeklaan 29 ning v.v. c.v.-gas, en net mogelijkheid voor Indeling: woonkamer, hal en toilet. Boven: 3 ners, badkamer met Vliezotrap naar vliering ijs 168.000.-. srberg middenwoning in Egger- et c.v.-gas, schuur, en de tuin. Indeling: woon- n 32 m2, open keuken, hal Boven: 4 slaapkamers. r met ligbad en 2e toilet. naar grote hobbykamer rgruimte. s 179.000,-. elmanstraat 9 igv.v. c.v.-gas en grote 235 m2 grond. Indeling: r van ruim 40 m2 met I. keuken, hal, toilet en nte. Boven: 3slaap- overloop. Vaste trap dieping met 4e slaap- ergruimte. 198.000,-. berg aat199 lenwoning, geheel ge- rden v.v. c.v.-gas, 'Sloten tuin. Indeling: met parketvloer en hrtij, ruime keuken, Boven: 4 slaapkamers, ïr, moderne badkamer 210.000,-. erg aanstraat 72 'illav.v. c.v.-gas met n grote garage op 852 eling: woonkamer, 1, toilet en kelder, s slaapkamers. 20 m. 50.000,-. "9 anstraat 37 'S op uis met c.v.-to„0 Vinkei voor i jaar en: woonkamer 30 '•n, badkamer met 'kamers. Bedrijfs- n2 met kelder naast 0.000,-. "•g riveg22 v.v. c.v.-gas op334 2ng: woonkames^o Prtij, keuken, ha en Slaapkamers, t gbad. Veel bergt e. '9)00,-. snimte op 470 m2 r: voonkamer, 8 p2, keuken bij- beteinf. Boven3 ipWbüchecel. 09147/033-30488 De Vereniging van Baarnse Kunste- s heeft van 21 juni t/m 6 juli een expositie in het dorpshuis ,,De Purs' 'te Lage Vuursche. Openingstijden van 11.00-18.00 uur, ook zondags. Van 21 juni t/m 5 juli is Papendal in Arnhem het centrum van de Olym pische Spelen voor Gehandicapten. Kaarten voor deze spelen zijn verkrijg baar aan de kassa's van Papendal, Rijnhal (Arnhem) en het Valleibad (Veenendaal) en in voorverkoop via Holland-International, Rokin 54 Am sterdam, tel. 020 - 264466. Een tropisch uitstapje in eigen land is een bezoek aan de22e Pasar Ma- lam Besar in de Haagse Houtrusthal- van 20 t/m 29 juni. Op ruim 10.000 m2 tentoonstellingsruimte vin den de bezoekers een bonte mengeling van Indische eethuisjes, Aziatische en Afrikaanse kunstnijverheid, exotische mode, tropische planten, culturele ex posities en een dagelijks showpro gramma met oosterse en westerse topartiesten. Open: Vr. en za. van 12.00-24.00 uur. Zo. en ma. tot do. van 12.00-23.00 uur. Op zaterdag 28 juni zijn weer de TT- races in Assen. Een combinatie trein toegangsbiljet kost u vanuit Amers foort of Baarn 21,25. Extra treinen naar de TT Assen vertrekken vanuit Baarn 7.03 uur en vanuit Amersfoort 7.13 uur. Aankomst Assen 8.40 uur. Op Goeree Overflakkee in en rond om het gebouw van de Gemeentelijke Visafslag in Stellendam, vlak bij de Haringvlietsluizen is van 29 juli t/m 2 augustus de Internationale bloemen tentoonstelling „Delta Flora '80". Als extra attraktie zal in een speciale hal het allernieuwste waterorgel, een grandioos schouwspel van water, licht, klank en kleur, worden opgebouwd. Verdere inl. aan ons kantoor. Muziek van allerlei stijlen, volksto neel, clowns en folklore vormen de ingrediënten van het Toer-ln Straat festival in Hilversum. Men treft er tot eind augustus iedere zaterdag ar tiesten aan. Op za. 28 juni brengt de Windy City Jazzband een New Or- leans Streetparade. Tot en met vr. 27 juni is op de Gijs- brecht van Amstelstraat te Hilversum een braderie. Geopend van 15.00-22.00 uur. Rectificatie. In het VVV Nieuws van 18 juni staat vermeld dat in de R'dam se Ahoyhal op 28 en 29 juni een hon denshow en internationale kampioen- schappententoonstelling voor hon den van alle rassen zijn. Deze datums zijn echter verschoven naar 23 en 24 augustus. Op zo. 29 juni is aan de Dennenweg 107 te Nijmegen, het oefenterrein van de Bouvierdressuurgroep een club dag van de Bouvierclub. Er zijn de monstraties; alle inl. over het fokken enz. Alle liefhebbers en belangstellen den zijn welkom, graag zonder honden. Een van de meest opvallende gebou wen op de luchthaven Schiphol is die merkwaardige koepel. Dat is het lucht vaartmuseum Aviodome. Men kan hier zien wat er allemaal in de luchtvaart is gebeurd. Vliegtuigen van Otto Li- liental, de gebroeders Wright, de be- 'roemde voor-oorlogse Fokkers, enz. Aviodome is niet alleen luchtvaartex positie, ook de ruimtevaart wordt van zeer nabij gepresenteerd. De Sputnik uit Rusland, het Amerikaanse ruimte schip Mercury enz. staan er voor u tentoongesteld. Geopend tot 1 nov. al le dagen van 10.00-17.00 uur. Jean Guillou, titulair-organist van de Saint-Eustache te Parijs. zal 8 concer ten in Nederland geven. Op ma. 30 juni speelt hij in de Domkerk te Utrecht, werken van Handel, Bach, Mozart, Liszt (met de eerste uit voering in Nederland van diens Pro- metheus) Franck, Mendelsohn en Pro- kofiew. Aanvang 20.15 uur. Het North Sea Jazz Festival in het congresgebouw in Den Haag is op 11-12 en 13 juli. Programma's, passe-partouts hier voor zijn verkrijgbaar aan ons kan toor a 50,- per dag of 125,- voor drie dagen. Uiteraard kan men ook per concert reserveren. De tentoonstelling van Anton Pieck t.g.v. zijn 85e verjaardag in het Sin- ger Museum te Laren is verlengd t/m 3 augustus 1980. Geopend di. t/m zo. van 10-17 uur; zon- en feestdagen van 13-17 uur. Maandag gesloten. In het Slot van Zeist aan de Zinzen- dorflaan 1 is t/m 31 augustus een ex positie van „de verzamelwoede van". Geopend di. t/m vr. van 10.00-17.00 uur; za. en zo. van 14.00-17.00 uur. In Spakenburg wordt in het gebouw tje achter de Noorderkerk een expo sitie gehouden van ,,70 oude poppen in klederdracht" v.a. 1780 en verder wor den oude gebruiksvoorwerpen en schilderijen tentoongesteld, geopend van ma. t/m za. van 10-18 uur. Op za. 28 juni wordt in Veenendaal in Stadspark De Groene Velden van 11.00 tot 21.00 uur een openlucht pop festival georganiseerd onder de naam „Zomerpop '80". Optredende groepen zijn: Sad Café, Krokus, Lake, The Cure, Normaal en Vitesse. Kaarten a 20,- p.p. alhier te reser veren. In de St. Vituskerk aan de Emma- straat te Hilversum is op 26 juni een concert m.m.v. de British Columbia Boys choir en Feike Asma, orgel. Aan vang 20.15 uur; Prijs 5.-; CJP/3,-. Tot en met 31 augustus kunt u iede re donderdag om 14.00 uur een wan deling door boswachterij Austerlitz maken o.l.v. een natuurgids. Vertrek punt „het witte huis" aan de Wouden- bergseweg. Op 28 juni is in het Walkartpark te Zeist de 19e Kunstmarkt met open luchtexpositie van beroepskunste naars. Op 28 juni is in Amersfoort de 70 km. prestatiewandeltocht. Start 7 uur aan de Dorresteinweg bij clubgebouw korfbalver. A'foort. Opgeven kan aan start. In de Vereeniging te Nijmegen is op zo. 6 juli een concert van de groep AC/DC. Aanvang 20.30 uur. Kaarten a 17,50 p.p., alhier te reserveren. De Soester Kadobon is voor velen van u een bekend begrip. De ontvanger heeft het voordeel rustig zelf naar een kado te zoeken dat hem/haar be valt, de bon is immers 6 maanden Foto: Herman van Dam ■siiSsi l sseft1 M 5! Het verschijnsel rijst gooien en blikken achter de auto van jonggehuwden ooievaar op het dak bij een eerstgeborene; Abraham bij de voordeur van een vijftigjarige en vult u maar aan... is uitgebreid met een ludieke tuinversiering voor een vijftienjarige bruiloft. Dinsdagmorgen trof het echtpaar Haringsma-Reparon vijftien zonnige kunstbloemen aan in de voortuin van hun woning aan het Nassauplantsoen en dat herinnerde hen aan hun huwelijksdag vijftien jaar geleden in Gouda. De buren zorgden voor deze verrassing. De gehoorde opmerking dat er zeker vaten gif in de grond zitten en dat er daarom alleen maar kunstbloemen willen groeien, slaat in dit verband natuurlijk nergens op. Voor exclusieve Franse dames kleding met billijke prijzen kunt u altijd slagen bij: SPOORSTRAAT 10 - BAARN TELEFOON 02154-15171 11287 Het college heeft het programma kunstzinnige vorming lagere school jeugd voor het schooljaar 1980/1981 vastgesteld. Voor de kleuterscholen staat een mu- ziekproject met blazers op het pro gramma. De klassen 1 en 2 van de lagere scholen gaan deelnemen aan een project met „kleur". Spel, beelden- vorm en muziek komen hier ook bij kijken. De toneelgroep „Rats" komt het aan staande seizoen voor de 3e en 4e klassen met het educatieve toneelspel „Waarom, Daarom". »ov/ Voor de klassen 5 en 6 staan ér twee onderdelen op het programma: „Taal- drukwerkplaats" en „Landenproject". Het laatste behandelt volksmuziek uit andere landen. Het voortgezet onder wijs krijgt te maken met een aantal onderdelen: „Taaldruk werkplaats". Eigen tijdsbeeld (mode), twee school- concerten, toneel en film. Geslaagd voor het examen machine- schrijven op 13 juni 1980, afgenomen in het Onderwijsinstituut Hulscher, Mo lenstraat 11 te Soest de volgende kandi daten: De Dames: C. Akkerman, P. van Barneveld, Y. Biemans, C. Blank, M. Bolwijn, M. Buitenwijk, C. van Buu- ren, M. van der Craats, C. den Daas, M. van Diermen, J. Dijkstra, E. Eb- binga, T. van Es, T. Girrel, M. Gras- meijer, J. van den Hoek, M. Hornsveld, A. Kleiberg, M. Lagerwerf, C. Lam- mers, C. Lingerak, S. Mooy, M. Ooste- rom, A. Overduin, H. Rip, C. Siegers, J. Smink, E. Toorman, J. van Zalk. De Heren: A. Rensenbrink, H. van Schalkwijk. Ter gelegenheid van haar 67ste ver jaardag houdt de Koninklijke lucht macht op dinsdag 1 juli 1980 op de vliegbasis Soesterberg een herden kingsplechtigheid. Na een toespraak en gebed door respectievelijk de Hoofdluchtmacht-aalmoezenier en - predikant, zal door de Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten (BDL), de luite nant-generaal M. G. Geschiere, een krans worden gelegd bij het lucht machtmonument. Aan de plechtigheid die wordt opge luisterd door de Kapel van de Ko ninklijke luchtmacht, neemt ook een deel van het personeel van de vlieg basis Soesterberg deel. De herdenking wordt bijgewoond door genodigden van de BDL en door nabestaanden van overleden militairen en burgers van de Koninklijke luchtmacht, die - namens de BDL - door het bestuur van de Stichting Erefonds Klü zijn uitge nodigd. ETEN f* APART Geopend: 's maandags t/m zondags vanaf 17.00 uur. Dinsdags gesloten. SOESTERBERGSESTRAAT 107 SOEST -TELEFOON 02155-20202 Geen vrije doorgang kreeg de 17-jarige bromfietser M. de B. op de Soester- bergsestraat bij het passeren van de Eikenlaan van de autobestuurder J. van H. (46). Mej. de B. werd met rugklachten naar het ziekenhuis Zon negloren gebracht. Op de kruising Talmalaan-Albert Cuyplaan reed de motorrijder R. B. (22) tegen de achterzijde van de auto bestuurd door H. J. (27). De motor rijder kwam te vallen en hield daar verwondingen aan zijn rechter elle boog aan over. Met tien tegen zestig stemmen zijn de leden van de Lawn Tennis Club Soest vorige week akkoord gegaan met een plan een tennishal te bouwen op het vorig jaar door de hockeyclub Soest verlaten terreintje aan de Schrikslaan. Met de bouw is een bedrag van circa twee miljoen gemoeid. De uitvoering is in handen gelegd van een aparte stich- .ting. De gemeenteraad ging akkoord met het voorstel dé grond in èrfëaehfte geven. De te bouwen hal krijgt een afmeting van 65 bij 35 meter eri wordt negen meter hoog. Vanwege deze hoog te zal de artikel 19-toestemming no dig zijn van G.S. Er komen vier tennisbanen, kleedvoor zieningen en een restaurant. De stich ting wil zo mogelijk dit najaar nog met de bouw starten. Zondagavond om zeven uur vond een in Amersfoort wonende beroepsmilitair dat de spoorbomen bij het station Soestdijk te lang gesloten bleven. Hij slalomde met zijn auto de overweg over, maar kwam aan de andere kant in botsing met een daar wachtende automobilist. De politie werd erbij gehaald en toen bleek dat de militair niet geheel alcoholvrij was, werd hij overgeleverd aan de marechaussee. Op de Soesterbergsestraat kreeg een 29-jarige autobestuurder uit Wouden berg een rijverbod. Hij zat in zijn ge parkeerde wagen maar ook hij had te veel gedronken. Dit bovenschrift spreekt eigenlijk voor zich, maar brengt toch bij de meeste mensen nogal wat twijfels teweeg. Daarom is het, dachten wij wel verstandig dat we dit keer eens wat extra aandacht besteden aan de container cultuur en de enorme voordelen ervan. Voor veel mensen zal het begrip containerplant zo zoetjes aan wel bekend zijn. Een containerplant is niets meer dan een plant die in een pot is gestopt. Vroeger was het na half mei uitgesloten dat er nog wat werd geplant omdat de planten het dan nog on mogelijk konden overleven. De plant was dan na melijk al flink aan het wortelen in de volle grond. Tegenwoordig kan er juist in die tijd ideaal geplant worden, omdat de planten in de pot dan lekker doorgeworteld raken waardoor het succes van her- groei verzekerd is. Enkele jaren terug werden er nog vrijwel alleen klimplanten en kleine heesters opgepot, terwijl er nu van alles in pot wordt aangeboden van de kleinste bodembedekker tot bomen van 4 tot 5 meter hoogte. Dit is natuurlijk nog niet op alle tuincentra in dezelfde mate voorhanden, maar dat de ont wikkeling die kant opgaat is niet meer dan logisch. Een erg groot voordeel van het kopen van een plant in pot is het feit dat de plant op het moment van aankoop echt te bewonderen valt. De plant toont blad en of bloem, terwijl in het ouderwetse plant seizoen de plant voor een leek niet veel meer was dan een vertakte bezemsteel, waar alle hoop op gericht was. Vaak kon dan ook achteraf een boom of plant of struik erg tegenvallen. Nog een groot voordeel van containerplanten is, dat er geplant kan worden wanneer het uitkomt, zodat alles goed doordacht kan worden gekocht. Een overhaaste aankoop in het veel te korte plant seizoen leidt vaak tot teleurstelling. In het zomer seizoen heeft de verkoper op het tuincentrum veel meer tijd voor zijn klanten, wat ook bij de aan schaf van de geschikte tuinplanten een stimuleren de werking heeft. Zoals al gezegd is het planten van gewassen in pot volkomen veilig. De plant wordt n.1. geleverd op het moment dat hij voorzien is van blad en staat te groeien. Als de plant gepoot wordt, ver laat hij zijn plastic container, waardoor hij zijn bestaande wortelkluit vrij kan vergroten, mits na tuurlijk de omstandigheden redelijk zijn. De grond moet goed vochtig zijn en het liefst doorgewerkt met tuinturf en of compost. De tuinturf houdt het vocht vast enmaakt de grond voor de pas geplante gewassen makkelijk doorwortelbaar. Compost zorgt voor de nodige voeding op korte en langere termijn. Na het planten wordt de plantkluit goed aange trapt zodat direct een goed contact met de om liggende aarde wordt verkregen. Bij het water geven is het verstandig met het volgende rekening te houden. Eenmaal per week bij drogend weer of lx per 2 weken bij minder drogend weer veel water tegelijk geven, heeft meer nut dan steeds een geringe hoeveelheid. Wanneer steeds een kleine watergift wordt toegediend, wordt de plant lui en zal zelfs geen goed ontwikkeld wortelgestel gaan vormen. Het rekreanten toernooi van S.V.V. op 17 juni j.1. is een groot succes gewor den, zowel wat betreft de gezelligheid als het sportieve element. 20 teams 10 heren- en 10 damesteam] deden vol Wat is de rol van de provincie in het proces van de vrouwenemancipatie? Over die vraag wil de provincie na de vakantie van gedachten wisselen met mensen, die zich bezig houden met of gewoon betrokken voelen bij vrouwen emancipatie. Gedeputeerde Staten, het dagelijks bestuur van de provincie, zijn van plan daarvoor op 24 september 's avonds om acht uur in Utrecht een bijeenkomst te organiseren. Waar is nog niet bekend. Dat zal afhangen van het aantal mensen dat zich voor de bijeenkomst opgeeft. Doel van de bijeenkomst is na te gaan of het gewenst is, dat de provincie een speciale functionaris aanstelt. Deze functionaris zou een inventariserend onderzoek moeten uitvoeren naar de behoefte aan voorzieningen in de pro vincie op het gebied van vrouwen emancipatie. Zij (of hij) moet ook bekijken hoe belanghebbenden bij het onderzoek kunnen worden betrokken. Dé resultaten van het onderzoek kun nen Gedeputeerde Staten gebruiken bij het uitstippelen van een goed emanci patiebeleid. Instellingen en groeperingen die zich georganiseerd met emancipatie bezig houden, hebben over het algemeen al een uitnodiging voor de bijeenkomst in huis. Geinteresseerden die nog geen uitnodiging hebben gehad, maar toch mee willen praten kunnen bij de pro vincie schriftelijk of telefonisch een informatiemap aanvragen. Aanmel den voor de bijeenkomst kan alleen schriftelijk. Het adres is Provinciale Griffie afde ling welzijnszaken. Achter Sint Pieter 20. postbus 18100. 3501 CC Utrecht. Telefoon 030-321632 tst. 247. Zij die zich opgeven krijgen nog een schriftelijke bevestiging. - Goed zicht in de tuin door een hardhouten schuifpui met dubbel glas Kees Frank aannemer! Koninginnelaan 48 Soest, 02155 -11066. enthousiasme mee aan dit voor de eerste keer georganiseerde toernooi. De finale bij de heren ging tussen de poulewinnaars N.R.V. uit Zeist en S.V.V. 1, Deze wedstrijd, die op een goed nivo gespeeld werd, eindigde in een 12-9 overwinning van N.R.V. Hiermee werd dit team winnaar van de le prijs die bestond uit 6 flessen wijn. Het team van S.V.V. kreeg als verliezend finalist 4 flessen van dit kostelijke vocht. De strijd om de derde en vierde plaats ging tussen het plaatselijke Olympia en Excelsior uit Baarn. Olympia was hier met 19-14 de sterkste en verkreeg hierdoor 2 flessen wijn. De damesfinale ging tussen Avanti uit Achterveld en Loef-Hansa uit Baarn. De Achtervelders wonnen na een zeer spannende strijd (de beslissing viel pas in de laatste seconde) met 14-13. In de strijd om de derde en vierde plaats was S.V.V. 3 veel sterker dan Wilhelmina uit Amersfoort: 24-12. Na de wedstrijden werden de prijzen uitgereikt door de voorzitter van S.V.V.. Jan Lijkedijk, die de hoop uitsprak dat het toernooi zal uitgroeien tot een jaarlijks evenement aan het einde van het seizoen. De rekreanten- commissie van S.V.V. zal deze wens zeker proberen te vervullen. Zolder isoleren en aftimmeren? Kees Frank aannemer! Koninginnelaan 48 Soest 02155-11066. kom naar middelwijkstraat 64 telefoon 02155-13539 In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie en... met onze assistentie. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. CENTRALE VERWARMING LOODGIETERSWERK Gespecialiseerd in energie besparende voorzieningen! KORTE OSSENDAM 53 - SOEST - TEL. 02155-21188 Groot was de belangstelling bij de opening van het nieuwe terrein van de stichting „In de Ruimte" Op zaterdag 21 juni j.1. werd het nieuwe terrein van Stichting „In de Ruimte" officieel geopend. Dit stuk grond, in de volksmond „Het heitje" genoemd, werd in 1977 door deze stichting aangekocht omdat het huidige terrein, gelegen aan de Klein Engendaalweg, geen definitief thuis voor hun uitgebreide werk kan bieden. Het maakt namelijk deel uit van het omstreden uitbreidingsplan van de gemeente Soest. Nadat in januari 1980 de aanlegvergun- ning voor het Heitje verkregen werd, is men'hard aan het werk gegaan om het verwilderde stuk grond bouwrijp te maken. Het terrein werd geëgaliseerd, men plaatste een solide hekwerk en gas, water, elektra en riolering werden aan gelegd. Het geheel werd omgeven door een opvallende tuin, waarin ook enkele banken voor de passerende wande laar geplaatst zijn.. Afgelopen zaterdag om drie uur was het dan eindelijk zover. Een grote groep van ongeveer 400 mensen, gro tendeels leden van de plaatselijke Evangelie Gemeente, stroomden sa men voor de poort. Na een korte tijd van samenzang kreeg de heer Herman H. ter Welle, predikant/direkteur van „In de Ruimte", het woord. Hij las hierbij een bijbelgedeelte, uit Jozua 15, naar aanleiding waarvan hij het verlangen uitsprak dat er bronnen van geestelijke zegen van boven, van God, alsook uit de diepte van het ge loofsleven ten grondslag zouden liggen aan hetgeen op dit nieuwe terrein zou gebeuren. Vervolgens sprak de 76 jaar oude heer J. C. Carpentier, mede-oprichter van de stichting „Ruimtevrienden", een landelijke vriendenkring die de bouw- aktiviteiten van stichting „In de Ruim te" mogelijk maakt, zijn dankbaarheid uit voor de mogelijkheid dit terrein nu in gebruik te kunnen nemen. Hij re- J. C. Carpentier, mede-oprichter van „Ruimtevrienden" opent de poort fereerde hierbij aan het feit dat reeds in de tijd van burgemeester Bentinck aan de gemeenteraad het verzoek was voorgelegd het Heitje aan „In de Ruimte" toe te wijzen. Na een ogenblik van gezamenlijk dankgebed werd de zes meter brede poort geopend door de heer Carpen tier, die voor zijn pensionering direk teur gemeentewerken te Brielle was. De eersten, die letterlijk naar binnen renden, waren kinderen, waarvan een honderdtwintigtal in de grote tent ge noten van een voorstelling van poppen theater „Het Gespeelde Woord" door Aad Peters. De volwassenen hadden volop gelegen heid alles, wat binnen korte tijd door zovele handen was gerealiseerd, te bewonderen. Inmiddels was ook de zon nog doorgebroken, hetgeen aan het gebeuren een extra feestelijk tintje gaf. Bijna iedereen deed zich tegoed aan een ijsje, waarvan de opbrengst bestemd was voor Huize „In de Ruim te" in Paramaribo, Suriname. Tussen de opgezette tenten volksdanste tiener- klub „De Ankerplaats", terwijl aan de andere kant van het terrein koffiebar „De Loofhut" op zeer originele wijze door middel van enkele lekespelen ver schillende facetten van het. evangelie uitbeeldde. Toen de laatste bezoekers het terrein verlieten, begonnen de eers te druppels weer te vallen en de Ruim tevrienden keerden met een dankbaar hart huiswaarts. Voorlopig zal het terrein aan de Insin gerstraat voornamelijk gebruikt wor den voor jeugdaktiviteiten zoals de te houden zomerkampen voor tieners. De stichting hoopt er in de tachtiger jaren in fasen een gebouwenkomplex te realiseren om zich uiteindelijk vol ledig aan de Insingerstraat te kunnen vestigen.

Soester Courant | 1980 | | pagina 3