Driehonderdvijfenzeventig bejaarden hadden gezellige middag 50 jaar geleden in Soest Me„U«erzapg Spreeklessen. Schoolvlag voor „De Schakel" Verhoging AOW en AWW BBwaaetissMigia!!-"- Tweetal praktische folders in INFOrmatie- centrum verkrijgbaar Gehannes... Mutatie Schoolsport commissie Verkeersgeleider niet gezien Werkgroep OSL-Stichtingen Kleuren-t.v. gestolen Voorgesorteerde auto aangereden CAI-schakelkast uitgebrand Met fiets gevallen Poging tot inbraak Drie jongens in gestolen auto aangehouden Geslaagd Zonde van uw goud Aaron Sassoon Veulenkeuring aan de Jachthuislaan ItcDraKSan^ aBortaleJton.VlaaimcheÖperg^ padcütfetbtechmg .4. HH|T #T »Y 3preet2üürntaar\dagerv „HET BOUUIEH II EEK BADHUIS OP EEB TERREIN DAB DE PIETER DE HOOGHLAAB. 4 Juli 1930 BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM SIERADEN ALS OCCASIONS Aaron Sassoon Verkeers maatregel Eemweg 11 Soester Courant van woensdag 2 juli 1980 11 Foto: Herman van Dam AOW Bruto per maand Gehuwden van 1.414,23 tot/1.449,75 Ongehuwden van 983,82 tot 1.009,65 Bruto per maand Na 14 jaar lid te zijn geweest van de Schoolsportcommissie is de heer G. Stekelenburg van de Weth. de Haan- school opgevolgd door de heer G. Lamers eveneens van de Weth. de Haanschool. Zondagavond zag een 18-jarige fietsen de Baarnaar de verkeersgeleider op de Korte Brinkweg naar het fietspad langs de Stadhouderslaan niet. Hij viel en werd met een wond aan zijn knie naar het Baarnse ziekenhuis gebracht. De OSL-Stichtingen, voortgekomen uit het Oud-Strijders Legioen, hebben een werkgroep gevormd waarvan het se cretariaat gevestigd is op het adres Rumpler 2 te Soesterberg. Daar kan men alle inlichtingen verkrijgen over de aktiviteiten van deze organisatie. AWW Weduwen met kinderenvan 1-414'28 tot 1449'75 Weduwen Uit een woning aan de Nassaulaan werd een kleuren-t.v. toestel gestolen. De onbekende dader verschafte zich toegang tot het pand door forcering van een zijraam. Op de Amersfoortsestraat werd een voorgesorteerd staande bestelauto uit Soesterberg van achteren aangereden door een autobestuurder uit Amers foort. De Amersfoorter klaagde over pijn in zijn schouder en liep een verwonding aan zijn gezicht op. Hij werd naar het ziekenhuis De Lichten berg gebracht. De twee voertuigen werden zo zwaar beschadigd, dat de politie de kentekenbewijzen invorder de. Door nog niet bekende oorzaak is vorige week een schakelkast van de kabeltelevisie, achter een flat aan de Van Goyenlaan, geheel uitgebrand. De schade bedraagt 50.000 gulden. Door de sterke rookontwikkeling werd ook schade toegebracht aan de inboe del van de boven de kast gelegen flat en aan de in een berging opgeslagen camping-uitrusting. Dit schade be draagt respectievelijk 3000,- en 650 gulden. De brandweer was de brand in zeer korte tijd meester. Op de Burgemeester Grothestraat kwam de 76-jarige fietster A. S. te vallen toen zij in botsing kwam met een 16-jarige jongeman die eveneens op de fiets vanuit een uitrit de weg op reed. Mevrouw S. hield aan de val verwon dingen aan haar gezicht en een ge kneusde linker pols over. Zij werd werd met de ambulanceauto naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Maandagmorgen om kwart voor zes deed een zestienjarige jongen, die uit een rijksobservatietehuis in Zeist was weggelopen, een poging in te breken in een winkelpand aan de Nieuweweg. Hij gooide de ruit van de winkeldeur in, maar sloeg op de vlucht toen dat ontdekt werd. Bij het busstation aan de Soesterberg- sestraat kon hij worden aangehouden. Hij bekende, maarzij niet de bedoeling gehad te hebben ook naar binnen te gaan. Op de A.P.Hilhorstweg werden vrij dagavond drie uit Amersfoort af komstige jongens in een daar gestolen auto aangehouden. De politiepatrouille zag in het voorbij rijden dat een van de portierraampjes kapot was, waarna de aanhouding volgde. De knapen in de leeftijd van zestien en zeventien jaar bekenden de diefstal. De Amersfoortse politie ontfermde zich daarna over hen. Aan de Van der Hucht IVO-MAVO te Soest slaagden voor MAVO 4: M. Barrink, P. Becker, C. v.d. Berg, M. de Boer, R. Boor, Raymond Breedt Bruijn, Richard Breedt Bruijn, J. v. Dijk, E. de Goeij, F. Grooters, Ch. Grootmeijer, M. Grotjohann, L. Har- tog, R. den Hartog, I. Hattuma, J. Heijmans, R. Huguenin, R. Janssen, T. de Jong, C. Kip, K. van 't Klooster, J. Kok, J. Langedijk, J. Mobers, F. v.d. Molen, Chr. Moolenaar, S. Musters, J. OlJand, M. Paschedag, H. Pasveer, H. de Ruiter, H. Schimmel, H. Smal, R. J. Smits, A. Stappers, J. Tammer, P. Touw, W. ter Velde, E. Walgreen. Voor MAVO 3: C. Andreas. Aan de Christelijke Middelbare Econo mische School te Amersfoort slaagden voor het M.E.A.O.-examen 1980 onze plaatsgenoten Y. A. M. v.d. Belt, J. L. van Bennekom, J. E. de Bruin, K. W. Docter, W. H. A. Hengeveld, J. A. M. Hoksbergen, J. P. Jansen, M. Lenar- duzzi, M. J. Mater, D. S. Menke, J. C. Pothoven, J. A. Rooimans, M. H. B. Ruijer, E. R. J. Teunisse, H. M. Tolboom en A. A. G. Wijnhoff. van van z. kinderen Wezen tot 10 jaar Wezen 10 t/m 15 jaar van* Wezen 16 t/m 26 jaar van' 983,82 tot 1.009,65 314,82 tot 323,08 472,23 tot 484,63 629,64 tot 646,17 Tevens zullen de inhoudingen (loon belasting, ziekenfondspremie, AWBZ- bijdrage) wijzigen. De betaling van de verhoogde bedra gen zal plaatsvinden in de maand ju li. De berekening wordt vermeld op het betalingsstuk. De vakantie-uitkering - waarvan de uitbetaling eenmaal per jaar in de maand mei plaatsvindt over de ver streken twaalf maanden - zal vanaf 1 juli a.s. per maand bedragen: voor gehuwde AOW-gerechtigden en voor weduwen met kinderen 103,74 Voor ongehuwde AOW-gerechtigden en voor weduwen zonder kinderen 72,62 Voor wezen tot 10 jaar 23,23 Voor wezen van 10 t/m 15 jaar 1 34,85 Voor wezen van 16 t/m 26 jaar 46,47 Van de zijde der uitvoeringsorganen wordt bij deze gelegenheid tevens, ter voorkoming van teleurstelling, de aan dacht van belanghebbenden gevestigd op de wettelijke mededelingsplicht. Deze houdt in, dat men van elke wij ziging in de omstandigheden, die tot verlaging of intrekking van het pensi oen of van de uitkering kan leiden, binnen 14 dagen schriftelijk kennis dienst te geven aan het orgaan, dat de uitkering heeft toegekend (Sociale Verzekeringsbank of Raad van Ar beid). Dit kan onder meer gelden wanneer de echtgenote van een AOW-gerechtig de overlijdt, wanneer de gepensio neerde gescheiden van zijn echtgenote gaat leven: wanneer een weduwe met AWW-pensioen hertrouwt of niet lan ger een ongehuwd kind beneden 18 jaar heeft. Te veel betaald pensioen kan worden teruggevorderd: - als de pensioengerechtigde zijn me dedelingsplicht niet is nagekomen - als hij onjuiste inlichtingen heeft verstrekt; - als hem duidelijk moet zijn, dat hij te veel ontving. Oude sieraden liggen soms jaren in de la. Zonde van uw goud en van uw geld. Wij kopen dit graag van u. diamantair-juwelier Rembrandtlaan 13 - Soest (let op nummer: 131) Laanstraat 18 - Baarn A.s. vrijdag 4 juli wordt op een terrein aan de Jachthuislaan een veulenkeu ring georganiseerd door de Warm- bloedpaardenfokvereniging Eemland. Aan deze keuring gaat een premiekeu ring vooraf, welke georganiseerd is door de Warmbloedpaardenfokver- eniging Nederland, Voor de veulenkeuring, de vijfde in successie, hebben zich 21 deelnemers, een record aantal, aangemeld. De keuringen zijn geheel gratis toeganke lijk. Men begint om 09.00 uur. De burgemeester bezocht de bejaarden tijdens het diner in het Griftland College en maakte met velen persoonlijk kennis Het bejaardencomité Soest, in samen werking met de heer en mevrouw Voorbij, had, evenals vorig jaar, voor de Soester bejaarden, een gezellige middag gepland. Van een autobus tocht werd afgezien, vanwege de hoge kosten, temeer, daar de heer Voorbij zich uit het zakenleven heeft terugge trokken. Dinsdag 24 juni was de grote dag. Het comité had de beschikking gekre gen van het Griftland College aan de Noorderweg te Soest. Het lag in de bedoeling, dat degenen die over eigen vervoer beschikten zich tegen 13.00 uur naar het Griftland Col lege zouden begeven. De overige be jaarden werden per autobussen ver voerd. Om halftwee was alles geregeld en een ieder bevond zich in de grote koffie kamer, waar meisjes van het Grift land College bedienden. Na de koffie begaf men zich naar de grote toneelzaal, waar een cabaret voorstelling zou worden gegeven. De bekende conferencier, Tonny Lee- rink, hield een inleidend praatje, na dat de heer H. Duits, Voorzitter van het bejaardencomité een welkomst woord had gesproken. Hij wenste allen een gezellige middag. Tonny Leerink verstaat de kunst om er direkt stemming in te brengen door een liedje en een praatje. Het accordeon-echtpaar „De Carsel ly's uit Maarssen, trad daarna voor het voetlicht. Zij speelden eerst fran se, italiaanse en spaanse muziek, maar daarna versjes uit de oude tijd, zodat meegezongen kon worden en dat ge beurde uit volle borst, want dat wa ren liedjes uit grootmoeders tijd. 'Woensdag vanl-2.3cyur. Burgemeester en Wethouders der gemeente Soest, zullen trachten, op 12 Augustus a.s-, des namid dags 3 uur, op het Raadhuis al daar, aan te besteeden kad. bekend als gemeente Soest,. Sectie H. No. 4812 ged. Bestek en 2 teekeningen vanaf Woensdag 30 'Juli a.s. verkrijg baar tegen betaling van f5.ten kantore van Openbare Werken, Lange Brinkweg 49B, Soest, al waar tevens inlichtingen worden gegeven van 11—12 uur. Gymnastiek Wegens ingrijpend meeningsverschil over den gang van zaken in de alhier bestaande gymnastiekver- eeniging „De Soester Turnclub", in het bizonder ten opzichte van het ontslag van den directeur, de heer Kerkhoven, Leeraar M.O. Lich, Opv. te Baarn, hebben een groep van inwoners, bestaande uit oud-werkende leden en ouders van jongelieden het initiatief genomen tot de oprichting van een nieuwe gymnastiekvereniging, waarvoor reeds een be langrijk getal medewerkenden zich hebben opgege ven. Voor deze, zoowel voor nog toe te treden andere leden, is van belang de advertentie, in dit nummer voorkomend, waarin men mededeelingen zal vinden omtrent plaats en tijd der oefeningen, welke deze week beginnen onder leiding van den heer Kerkho ven. Voor het lidmaatschap, tevens opgave van jongele- den door ouders, gelieve men zich te wenden tot mevr. J. G. Donker van Galen, Middelwijkstraat 22. Processie Begunstigd door een stralend Junizonnetje trok j.1. Zondagmiddag voor de eerste maal de H. Sacra mentsprocessie door de heerlijke lanen van „Nieuw- Mariënburgh". Vooraf werd in de parochiekerk een plechtig Lof gecelebreerd door professor I. v.d. Berg van het Seminarie Rijsenburg. Zijn Eerwaarde werd hierbij geassisteerd door den Zeereerw. heeren Batenburg en Poelman van het Seminarie Kuilenburg. Voorafgegaan door een geüniformeerden voorloo- per volgden in diverse afwisseling, schitterende groepen bruidjes, de kinderen der scholen, de verschillende organisatie's met vaandels. Het H. Sacrament werd gedragen door prof. Van den Berg, het baldakijn door 4 in smoking gekleede heeren, terwijl een 4-tal raadsleden flambouwen voor het Allerheiligste droegen. Op de plaats van het rustaltaar gekomen besteeg pastoor Vossenaar den katheder, die in hooggestem de dankbaarheid herdacht den aankoop van dit landgoed voor de Katholieke Ziekenverpleging, waardoor het mogelijk werd. deze grootsche de monstratie van openbare hulde aan den God der Altaren te bereiden. Na den zegen met het Allerheiligste trok de processie wederom kerkwaarts. 't Was een schitterende aanblik die lange stoet te zien voortbewegen langs de vijvers van „Nieuw Mariënburgh". DE SOESTER TURNCLUB In de Soester Turnclub was eenige wrijving ontstaan door het ontslag aan den heer Kerkhoven verleend. De gehuwde dames-afdeeling was met dit ontslag niet tevreden en protesteerde. In een vorige week gehouden algemeene leden-vergadering is evenwel met overgroote meerderheid van stemmen het ontslag bekrachtigd, tengevolge waarvan zich een deel der leden hebben afgescheiden. Nog een gevaarlijke plek Woensdagavond circa 8 uur botste op den hoek Ferd. Huijcklaan-Birktstraat een luxe auto en een vracht auto uit Amsterdam, tegen elkander op, ofschoon beiden volgens de verkeersregelen reden. Beide wagens werden ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Buurtvereeniging „Soest-Zuid" Het voorloopig comité is met de voorbereidende werkzaamheden, betreffende de totstandkoming van bovengenoemde vereeniging zoover gevorderd, dat op Dinsdag 8 Juli a.s. de definitieve oprichtings vergadering kan worden gehouden, alwaar een concept zal worden aangeboden ter vaststelling van Statuten en Huishoudelijk Reglement, de verkiezing van een dagelijksch bestuur plaats vindt en verdere plannen ter uitwerking zullen worden besproken. Voor meerdere bizonderheden verwijzen wij naar de advertentie, elders in dit blad geplaatst. Ter ver- gadering is alsnog gelegenheid zich als lid op te geven. Beroepen In de vacature Kruishoop bij de Ned. Herv. Kerk alhier is beroepen Ds. F. v. Asch, te Randwijk. Wit Mobilisatiekruis Aan mevr. Schotanus- de Groot alhier is voor het vele door haar in haar vroegere woonplaats Uitwijk (N.B.ten gunste den mob. verricht het witte mob.- kruis uitgereikt. Propaganöa-vergadering Uitgaande van de R.K. Sportvereeniging „De Ploeg" wordt hedenavond in het St. Joseph-gebouw een propaganda-vergadering gehouden. Als spreker zal optreden de heer E. van Wegen, lid der Propaganda-commissie der R. K. U.V.B. Benoemd In de gehouden ledenvergadering der Chr. Gem. Zangvereen. „Crescendo" is metalg. stemmen met ingang van 1 Aug. tot zangleeraar benoemd de heer J. v.d. Roovaarts te Utrecht. UIT DE ADVERTENTIE* TWEEDE-HANDSCH AUTO'S: Hanomag Coupé, Essex, Fiat Coach, Renault Sedan, White 2 tons vrachtchassis. Garage Roosebeek en Zn., Veldwee 8, Soest. LAPPENWEEK in Manufacturen en Modemaga zijn DE ZON, Koninginnelaan 9F. Deze week buitengewone opruiming. Laatste lappen en restan ten tegen buitengewone lage prijzen. EET FRUIT! HET IS GEZOND! Bananen 25 ct. p.p. 45 ct. p. kilo (alleen Zaterdags); Soeptomaten 10 Cent per pond. Zaterdag reuzen aanvoer van kersen. Zie eerst onze prijzen alvorens Uw kersen te koopen. Hendrik van Nes, Soesterbergschestraat 13, hoek Eikenlaan. Vader en zoon Bos uit Mijdrecht ver tolkten een boerenpraatje. De oude heer Bos wist veel van Soester uitspraken en gewoontes, hetgeen de lachlust opriep. Beiden had den veel succes met hun optreden en zij kregen dan ook een langdurig applaus. Daarna traden De Carselly's weer op, weer met passende liedjes. Inmiddels naderde de tijd voor een zgn. borreluurtje. Voor dat men zich naar de koffiekamer begaf, deelde de heer Duit mede, dat volgend jaar van wege de hoge kosten, van een ieder een kleine bijdrage zal worden ge vraagd. Dit sloeg direkt goed in. Hij dankte de heer en mevrouw Voorbij voor hetgeen zij jaarlijks voor de bejaarden doen. Hij schonk mevrouw Voorbij bloemen en de heer Voorbij een vierkante fles met geestrijk vocht. Verder zei de heer Duit dat bij de uitgang een bus zou staan voor een gift. De opbrengst daarvan zal wor den geschonken voor een recreatie centrum voor gehandicapte kinderen te Nieuwveen, hetwelk door de heer Voorbij zal worden gesticht. Na het borreluurtje begaf men zich naar de eetzaal voor een koud buffet. Vooraf heerlijke soep, daarna de scho tel en tenslotte een heerlijke pudding. Volgens velen was het te veel. Al dit heerlijke was samengesteld door slagerij Van Asch uit Soest, met me dewerking van de koks van Molen schot. Tijdens het borreluurtje kwam bur gemeester Scholten de bejaarden toe spreken en onderhield zich met velen. Na afloop dankte de heer Duit de heer en mevrouw Van Leeuwen, conciërge van Griftland College met zijn dertien meisjes-scholieren, die de gehele dag bijzonder veel werk hebben verzet. Volgens alle bejaarden een bijzonder geslaagde middag en zij spraken de wens uit, dat volgend jaar weer zo'n middag zal worden gehouden. Velen stellen wel eens de vraag, waar van kan het Bejaardencomité Soest dat alles van doen. Hieronder het ant woord. Gulle gevers hiervoor zijn o.m. E. v.d. Hengel, Bruno Lenarduzzie, RABO BANK, Bouwbedrijf Huurdeman, Be wonerscommissie Honsbergen, Ned. Credietbank, AVIA, Kela Tapijt, Evert Kerkhof, Hartje Zuid, de winkel- groep en Winkelkring Van Weede- straat. Namens het Bejaardencomité harte lijk dank en natuurlijk ook de dank van vele Soester bejaarden. In het gemeentelijk INFOrmatlecen- trum aan de Steenhoffstraat [tegen over het gemeentehuis] liggen voor geïnteresseerden twee interessante folders gereed. de eerste, genaamd „Tipboekje", geeft een groot aantal tips hoe op het ener gie-verbruik kan worden bespaard. De meeste van deze tips gaan over het energieverbruik in de woning. De tweede brochure heet „Wat iedere vakantiewerker moet weten". Werken de jongeren worden beschermd door speciale regels en die zijn vanzelf sprekend ook op de vakantiewerker van toepassing. Zo wordt in de brochu re aandacht besteed aan bijvoorbeeld de arbeidskaart, veiligheid, sociale verzekering en vakantie en vakantie toeslag. Een poar weke eleje stinge de kraante vol over aal ut vergift daatter op sommige plekke ongder de grongd zaat. In Soest deje we ok mee, moar ik ketter niks meer vaan verno- me, hoe of daat bie Raandstaat is aafelope. Ik mos in de tuun an t wark en ik hettut d'r moar op ewoagd en geejn laast gehaad. Aallenig n stel wurme kwoam d'r uut krupe en doar zaag ik niks geejn biezongders an. Ze kronkelde wel een bietje, moar daat deje ze vrogger ok. De merels waore d'r haappig op. 'k Het ok geejn dooje vogels ezien, dus toeng waas ik weer oardig bedoard vaan de schrik. Moar noeng motte ze an 't spitte veur de huze, die d'r komme woar de Gouwe Ploeg sting. „Bouwriep" moake hiet daat vaandoag de daag. Uutgroavezee je wullie vrogger en daat waas veul goe- jekoper. Waant ik schrik me te baarste ak leest daat daat ge- kloój aacht ton mot koste doa- ro. Hoe kriege ze ut veur me- koar! Aazze ze doar noeng an 't mul le goan, wouw ik toch effe zeige, daazze kaalm an doen. Licht stoóte ze doaro nog op de draankkelder vaan de Gouwe Ploeg en daan wouw ik toch moar us vaan de insproak ge- bruuk moake. Je ken nooit wete of ter korrip nog een vaat kejaak uut. Loate ze me daan roepe, daan kom ik doaluk kieke. Ik brengt wel een poar gloasies mee. De plaanne veur 't nieuwe Roadhuus en 't Pliesieburo motte ok al riep emoakt worre. Die benne veur ming op un end wel hoast overriep, loat stoan daazze nog niet verrot benne. Aallenig de anloöp mot aal hoast een miljoen koste veur die opeboare gebouwe. En daan hewwe de insproak nog niet meegeteld, waant die mot nog komme. De burgemeester zee in de road daawwe die nieuwe op trekjes haard nodig hebbe. Ajje 't ming vroagt, daan mok zegge, daat ik vin daattie to- toal geliek het. Soesders gebruuk noeng us je verstaand en leg niet moande- laang te insproake. Daat kost baakke vol geld. Woar ovve de cengte vaandoan motte komme is me ok niet dudeluk', moar d'r mot toch ar ges een begin weze. Ik houw me beleefd anbevóle om de eerste steejn te legge. HANNES VAN DE NENG. PRAAMGRACHT 5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552. Wij hebben schitterende gouden armbanden, chokers, han gers, ringen, horloges (met en zonder gouden band), munten e.d. voor 50 procent onder de normale prijs. Kijkt u daarom regelmatig in onze goud-etalage, bij occasions. diamantair - juwelier Laanstraat 18 - Baam Rembrandtlaan 13 - Soest De voetbalvereniging V.V.Z.'49 heeft onlangs het college gevraagd verkeers maatregelen te nemen in die zin, dat het parkeren in de berm effectief wordt tegengegaan. Het college heeft ge antwoord dat nabij de ingang van het terrein paaltjes in de berm worden geplaatst waardoor parkeren daar praktisch onmogelijk wordt. De voet balvereniging zelf wordt verzocht een verwijzingsbord naar het grote par keerterrein te plaatsen. De basisschool „De Schakel" in de wijk Klaarwater is vermoedelijk de eerste school in Soest met een eigen vlag. Eigen T-shirtjes met opdruk zijn gemeengoed geworden, maar een eigen vlag is weer iets nieuws. Vast staat overigens wel dat deze vlag de lading volkomen dekt, want de leerlingen van de zesde klas boden dit dundoek bij hun afscheid van de school aan uit dankbaarheid voor alles wat zij zo in de loop der schooljaren geleerd hadden. Het schoolhoofd, de heer J. Ph. Uittenboogaard, nam haar in ontvangst. In het bijzijn van vele ouders en de zesde klassertjes werd ze buiten gehesen. De vlag is lichtblauw met in donkerblauw de naam van de school èn een afbeelding van het beeldje dat vóór de school staat. Na de aanbieding, vrijdagavond, volgde het feestelijk afscheid van de kinderen met een gevarieerd programma.

Soester Courant | 1980 | | pagina 11