AU gjte. m >0D :l ÏJ Gemeente-tuinman J. van Esveld met pensioen Ml I 45.- imid Pub N 10% 2.95 4.50 1.98 0.79 4.75 1.49 1.79 185 4.98 6.50 1.85 I.39 I.39 1.75 1.19 1.95 1.49 Win 'n poster van uw kleine kampioen bij lÈlll Hoe te handelen hij eventueel optreden van botulisme WALET bv I I Soester en Soesterbergse verenigingen en instellingen kregen weer geld uit Kermispot „Eldorado" aktief te Driebergen *vsjl ferbunt vraagt uw aandacht voor: Bouwzaken Woonwagencentrum Koninginnelaan Albert Cuyplaan (le uitwerking) Albert Cuyplaan (le herziening) Verleende bouwvergunningen Wijziging bouwverordening SOESTDIJK BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES A Koophuis '80 uitgesteld Dorpshuis „De Borg" in juli gesloten Verwijderen tanks Lekkerkerk OFFICIËLE OPENING BOVAG ERKENDE RIJSCHOOL SCHUURHANNES Vliegtuigen van basis Twenthe tijdelijk op Soesterberg HONDER DEN MERK- BR0EKEN NU Kolibri 1844 Soester Courant van woensdag 2 juli 1 V SrVH (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college zijn aanvragen binnengekomen voor: het bouwen van een hoogspanningsruimte op een terrein aan de Middel- wijkstraat (plangebied ,,De Gouden Ploeg" - kadastraal bekend ge meente Soest, sectie K, nr. 2215) het bouwen van 133 en 18 woningen in het gebied tussen Albert Cuyp- laan, Dalweg, Soesterengweg en Talmalaan het bouwen van 25 voorzieningsgebouwen en een rioolgemaal t.b.v. het woonwagencentrum op een terrein gelegen aan de Koninginnelaan nabij de Akkerweg. Genoemde bouwplannen liggen vanaf vrijdag 4 juli 1980 gedurende 14 da gen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur. b Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van burgemees ter en wethouders schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen de bouw plannen. (Openbare bekendmaking) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat ter uitvoering van ar tikel 5 van de voorschriften, deel uitmakende van het bestemmingsplan Woonwagencentrum Koninginnelaan", de uitwerking als bedoeld in arti kel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening van genoemd bestemmings plan, met ingang van 4 juli 1980 gedurende veertien dagen ter gemeente secretarie, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling, kamer 1 (ge opend iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur), alsmede in het gemeen telijk informatiecentrum, Steenhoffstraat 9A en in de plaatselijke bi bliotheken (gedurende de gebruikelijke openingstijden) voor een ieder ter inzage ligt. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen belanghebbenden schrifte lijk bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders. (Openbare bekendmaking) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat ter uitvoering van ar tikel 14 van de voorschriften, deel uitmakende van het bestemmingsplan Albert Cuyplaan", de eerste uitwerking als bedoeld in artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening van genoemd bestemmingsplan, met ingang van 4 juli 1980 gedurende veertien dagen ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling, kamer 1 (geopend iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur), alsmede in het gemeentelijk informatie centrum, Steenhoffstraat 9A en in de plaatselijke bibliotheken (gedu rende de gebruikelijke openingstijden) voor een ieder ter inzage ligt. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders. (Openbare bekendmaking) De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 4 juli 1980 gedurende een maand ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken en stadsont wikkeling, kamer 1 (geopend iedere werkdag van 9.00-12.00 uur), alsmede in het gemeentelijk informatiecentrum, Steenhoffstraat 9A en in de plaat selijke bibliotheken (gedurende de gebruikelijke openingstijden) voor een ieder ter inzage ligt, de door de gemeenteraad bij zijn besluit van 19 juni 1980, afdeling I, nummer 15795, vastgestelde eerste herziening van het bestemmingsplan „Albert Cuyplaan" De gemeenteraad heeft bij de vaststelling geen wijzigingen aangebracht in het ontwerp-plan. Tegen het ontwerp-plan zijn geen bezwaren inge diend bij de gemeenteraad. (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 24 juni 1980 Soester Bouw Maatschappij, Schoutenkampweg 50 te Soest ten behoeve van het bouwen van twee dubbele woonhuizen op een terrein gelegen aan de Oude Utrechtseweg 41, 43, 45 en 47, kadastraal bekend sectie D, nummer 4042. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit recht streeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. Burgemeester en wethouders brengen ter voldoening aan artikel 19 van de Woningwet ter openbare kennis, dat met ingang van 4 juli 1980, ge durende drie maanden, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken (geopend iedere werkdag van 09.00-12.00 uur) voor een ieder ter lezing is neergelegd een verordening tot wijziging van de Bouwverordening voor de gemeente Soest, vastgesteld bij raadsbesluit van 21 februari 1980, af deling I, nummer 15336 en goedgekeurd bij besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht van 3 juni 1980, afdeling RO, nummer 327/1036. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 - 17.00 UUR Sinds in augustus 1970 in Nederland de eerste gevallen van botulisme bij wa tervogels werden vastgesteld, heeft deze ziekte- en voedselvergiftiging welke gepaard gaat met verlammings verschijnselen en ademhalingsmoei lijkheden - zich steeds verder uitge breid. Zo stierven in de zomer van 1973 tienduizenden vogels aan botulisme. De sterfte door botulisme komt vrij veel voor bij watervogels die parken en vijvers verblijven. Ook voor de mens levert het botulisme gevaar op. Het is dan ook noodzakelijk het botulis- me-probleem op de meest doelmatige wijze aan te pakken. Wanneer ergens een dode (water)vogel aangetroffen en men vermoedt met een geval van botulisme te doen te hebben, dient men direkt de gemeentelijke plantsoenen dienst te waarschuwen (tel. 13241). Het is zaak de dode vogels zo spoedig mogelijk te verwijderen. Bij warm zomerweer ontwikkelen zich in de ka davers larven, welke weer gegeten worden door andere watervogels, zo dat de cyclus van de ziekte zich op deze wijze gemakkelijk voortzet. Op deze manier kan een massale sterfte onder de vogels ontstaan. De gemeentekwekerij aan de Molen straat wordt, als verzamelplaats voor kadavers ingericht. Hier kunnen ook de dode vogels gebracht worden. Indien men zelf een dode vogel naar de gemeentekwekerij brengt, waarvan men het vermoeden heeft dat de vogel gestorven is aan botulisme. dient men plastic handschoenen te gebruiken om zodoende besmetting te voorkomen. CAFÉ-RESTAURANT BART KOOY Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 Voor uw In oud-hollandse stijl ingerichte zaal Mi', Wethouder J. Menne neemt afscheid van de heer J. van Esveld Bouw- en Onderhoudsbedr. Kantoor en werkplaats 1 Industrieweg 10 - Soest I 1 Tel. 02155-17797 - 19260 1 fl Voor al uw: I Bouwwerken )j Onderhoudswerken 1 I Verbouwingen I Vraag eens vrijblijvend 1 prijsopgave! In verband met de aanhoudende stag natie in de verkoop van particuliere woningen in binnen- en buitenland is besloten de reeds voor september 1980 aangekondigde beurs koophuis '80 niet te laten doorgaan. Er is nog geen beslissing gevallen over het tijdstip waarop de beurs wél zal worden gehou den. De voorzichtige instelling van de door snee Nederlander ten aanzien van een tweede vakantie is er de oorzaak van dat ook afgezien wordt van het organi seren van de beurs „Vakantie II". Voor de in januari gehouden vakantie beurs „Vakantie '80" bestond overi gens massale belangstelling. De beurs „Vakantie '81" wordt van woensdag 14 tot en met zondag 18 januari 1981 ge houden. Het dorpshuis „De Borg" is gedurende de maand juli gesloten. De afspraken voorwat betreft de kaartavonden, zul len worden nagekomen. Het dorpshuis gedeelte, inklusief de bar gaan echter dicht. De sluiting betreft uiteraard niet de bibliotheek en de andere participan ten. In de maand juli krijgen ondermeer de zes bowlingbanen een onderhouds beurt, bestaande uit schuren en lak ken; wordt de ontmoetingsruimte ver beterd en in de grote zaal een bar geplaatst. Na 1 augustus zullen de bowlingbanen ook op de zondagavonden worden open gesteld en met ingang van september start in „De Borg" een bowlingcom petitie voor Soester bedrijven. In het bijzijn van mensen van de gemeente zal de firma Randstad de tanks op het terrein aan de Eiken laan ledigen en ze daarna vullen met zand en/of water. Ik had er een huis, ik had het getroffen, de mensen die zeiden: je moet er maar boffen, maar 'k hoorde er later, dat diep bij het water de grond was besmet met giftige stoffen. Ik had er een huis, en dat huis was het mijn. maar ik moest er weer uit, 't werd verboden terrein, in een vroege kuil. daar wierp men het vuil, daarop werd gebouw, en nu is het verdwijn. Ik had er een huis om te wonen, leven, maar niet om nu daarin te worden vergeven, om veilig te wonen, met vrouw en m'n zonen, en met een contract, ach heden, wacht even! Ik had er een huis, maar warempel, o zie, want daar lag nu de smeerboel van de industrie, diep onder de planken, je kon er de stanken niet harden, wie kan die verdragen, ja Wie? Ik had er een huis met douche en tee-vee, maar ik had van de wolken vergif geen idee, ach, de grond werd benut, met de dood in de put, ik moest er weer uit en leef nu met u mee. Gebruikmakend van de zogenaamde VUT-regeling [vervroegde uittreding] heeft de heer J. G. van Esveld vorige week afscheid genomen van de ge meentelijke plantsoenendienst. Er werden heel wat lovende woorden ge sproken tot de man die beter dan wie ook, de Soester Eng kende, omdat daar vele jaren zijn werkterrein lag. Wethouder drs. J. L. Menne, die zijn verhinderde collega D. Hoekstra ver ving, herinnerde eraan dat Van Esveld in augustus 1966 in dienst van de gemeente trad. Drie jaar later werd hij tuinman eerste klas; volgens wethou der Menne een logisch gevolg van het feit dat men immers te maken had met een „eerste klas tuinman". Hij begon op de Eng en kreeg daarna eerst het Smitsveen en tenslotte de wijk Over- hees onder zijn hoede. Van Esveld was „niet recalcitrant, maar gewillig en loyaal; een man waar men altijd op rekenen kon", aldus de wethouder, die namens de gemeente een fotocamera aanbood. Ir. J. Dubbeldam, directeur van ge meentewerken, memoreerde de loop- Foto: Goos van der Wilt baan van de scheidende tuinman. Van Landarbeider, fabrieksarbeider en bouwvakker werd hij tuinman in dienst van de overheid, wat „vastigheid" bood. De dienst was hem dankbaar en die dank werd onderstreept met de aanbieding van een plantenbak. De heer P. Klandermans, waarnemend hoofd van de plantsoenendienst stelde vast dat Van Esveld binnen de dienst en in de wijk Overhees een lege plek heeft achtergelaten. ,,U deed het fijne re werk en het zal moeilijk zijn een vervanger voor u te vinden". Hij bood een snoei-apparaat aan. Namens de personeelsvereniging sprak de heer P. v.d. Berg, die een kadobon overhandigde. Opzichter B. van Hees zei tenslotte het vertrek van Van Esveld te betreuren. „Je was een vakman en we missen je nog elke dag". Hij bood ook namens de Katho lieke Bond van Overheidspersoneel een fles drank en bloemen aan. Van Esveld dankte allen voor de pret tige samenwerking, die hij zich zal blijven herinneren. Vanaf heden tot 1-8-'80 de eerste 5 lessen125,- SOEST TELEFOON 10875 SAENREDAMPLANTSOEN 32 Ook dit jaar kan de Stichting Coördina tie Kermissen weer veel geld geven aan verschillende Soester en Soester bergse verenigingen en instellingen. Niet minder dan 67 instanties krijgen een bedrag uit de opbrengst [baten] van de kermis die de Stichting elk jaar organiseert. Onze Gevleugde Vrienden, voor o.a. uitbreiding kooienbestand 1.000,-; A.G.A.V.S. voor 50-jarig bestaan 250.-: Muziekvereniging Odeon, voor aanschaf uniformen 2.000,-; Groei en Bloei, voor aanschaf diaprojector 1.000.-; Naald en Draad, voor aan schaf typemachine 250,-; P.V. Soest, voor aanleg electriciteit clubgebouw 500,-; Chr. Gem. Zangver. „Euter- per". voor o.a. aanschaf uniformen/ piano 250.-; Ned. Ver. tot Bescher ming van Dieren, reparaties dieren asiel 500,-; Amnesty International, voor aanschaf bergingsmateriaal 1.000,-; Stichting Don Bosco, voor viering 50-jarig bestaan 250,-; A.R.O.S., algemene bijdrage 2.000,-; Soester orkest Vereniging, algemene bijdrage 500,-; Mil. ver. Soestdijk geen Stankwijk, bijdrage zaalhuur 250,-; Stichting Bentinck Fonds, al gemene bijdrage 1.500,-; Chr. Koor ver. „Sursum Corda", aanschaf mu- ziek/koorkleding 250,-; Bej. zangkoor ..Zanggenot Molenschot", algemene bijdrage 250,-; I.K.V.-kern Soest, opzetten informatie- en doRumentatie- centr. ƒ250,-; Harmonie-orkest P.V.O., aanschaf uniformen 2.000;-; Jonge renkoor „Melting Pot", aanschaf zang microfoons 250,-; Medisch Kinder tehuis Kinabu, aanschaf app. handen arbeid—geluidinst. 2.000,-; R.K. Zangkoor St. Caecilia, algemene bij drage 250,-; Vogelver. „Vogelvreug de", aanschaf stencilmachine 1.000,-; Ver. Soesterbergs Belang, aanschaf stencil-inbrandapparaat 1.000,-; Biologische Tuinbouwver. 't Nut, aan schaf compost-hakselmachirie 500,-; Historische Vereniging Soest, aan loopsubsidie 300,-; Stichting Hulp dienst Soesterberg, algemene bijdrage 300,-Tafeltennisver. Overhees, aan schaf 2 tafeltennistafels 500,-; S.O. Soest, aanschaf 3 speren 570,-; Raad van Kerken, bijdrage kerst-in 875,-; Artishock, aanschaf podiumstukken/ spots en bijdrage nieuwe piano ƒ1.000,-; Groot Gaesbeeker Gilde, aan schaf gildetrommen/trompetten 1.000,-; Surinaamse Culturele Ver. Insaaf, aanschaf div. apparatuur ƒ250.-; Raad van Kerk, instuif Buiten landse Werknemers 1.000,-; St. Ag- nesgroep, aanschaf overgordijnen 250,-; De Springbokken, aanschaf uniformen/dupliceerappara tuur 500,-; Stichting Jeugdzorg, aanschaf klei-oven 1.000,-; Schaatsvereniging Eemland, bijdrage vervoerskosten 500,-; Hopman Masselmangroep, aanschaf kampeer- en pioniermate riaal 500,-; Fakkeldraagstersgroep, aanschaf tent/pannen 500,-; Harmo niever. „Soester Muziekgezelschap", algemene bijdrage 500,-; Christelijk Gemengd Koor „Juliana", algemene bijdrage 250,-; Comité Bejaarden- tocht 1980, algemene bijdrage 500,-; Stichting AGO Internaten, bijdrage uit stapjes en aanschaf app. 2.500,-; Mannenkoor „Apollo", aanschaf nieuwe muziek/onderhoud kostuums 250,-; Kerkkoor Cantate Domino, bijdrage aanschaf nieuwe uniformen ƒ250,-; Dorpshuis „De Borg", algeme ne bijdrage (laatste maal) 3.000,-; R.K. Sport- en Jeugdver. „Laetitia", aanschaf type- en dupliceermachine 500,-; Soester schaakclub, organisa tie schaakavonden 250,-; Jeugdwerk van de Emmakerk, bijdrage kamp weekend 500,-; Bridge club Soester berg, vernieuwing materiaal en bijdra ge jubileum 250,-; BADSO Badmin- tonver. Soesterberg, algemene bijdra ge jeugdafdeling 500,-; Stichting Peu terspeelzalen Soest, aanschaf van 2 klimrekken 1.000,-; NPB Koor Soest, bijdrage muzikale eredienst 250,-; Katholiek Vrouwengilde Soest, alge mene bijdrage 350,-; Werkgroep „Kind en Ziekenhuis", algemene bij drage 350,-; „De Vrije Vogels" Mo delvliegclub, aanschaf lichtaggregaat clubhuis, bouwtafels en TL-verlich- ting, afzetting Zuiderweg d.m.v. dranghekken 1.000,-; Algemene Be- jaardensoos, bijdrage jaarlijkse uit stapje 250,-; Padvindersbuitencentr. De Paltz, onkosten jamborette 500,-; Ned. Ver. van Huisvrouwen, algemene bijdrage 350,-; Invalidensoos Soest, aanschaf geluidsinstallatie 1.500,-; St. Jongerencentrum Soest, aanschaf stencilmachine 2.000,-; Accordeon ver. Animato, bijdrage jeugdorkest ƒ250,-; De Zonnebloem, bijdrage boot tochten 2.000,-; Korfbalvereniging „Oranje", bijdrage toernooien 50Q,-; Paltz- en Eemgeuzengroep, bijdrage reparatie „Ploetergeus" 500,-; De Soester Vogelvrienden, vervanging tentoonstellingskooien 1.000,-; Chr. Uiterwijk, onderhoud natuur reservaten voor educatie t.b.v. de Soester scholen 500,-. In de periode van 7 t/m 31 juli aan staande zal op de vliegbasis Soester berg een aantal NF-5 jachtvliegtuigen opereren, afkomstig van de vliegbasis Twenthe. De reden hiervan is, dat In deze periode werkzaamheden worden uitgevoerd aan de startbaan van laatstgenoemde basis. Het gaat om 6 tot 8 toestellen van het 315-squadron die per dag enkele oefen- vluchten vanaf Soesterberg zullen ma ken. Alhoewel er hierdoor sprake kan zijn van een verhoogde vliegaktiviteit zal het totaal aantal dagelijkse vlieg bewegingen niet evenredig toenemen. In dezelfde periode zal namelijk een aantal F-15 Eagles van het Amerikaan se 32-squadron niet vanaf Soesterberg, maar vanaf de vliegbasis Leeuwarden vliegen. Dit gebeurt in het kader van een internationaal F-16 testprogram ma dat vanaf deze Friese luchtmacht basis wordt uitgevoerd. Voor de bezoekende NF-5's op Soester berg blijven de normaal geldende aan vliegroutes en de overige vliegrestric- ties (ter voorkoming van geluidsover last) van kracht. vrijetijdskleding v.Weedestraatn0 tel.12424 Soest Fotografeer die kleine sport- kampioen van u. Leuke momenten genoeg in zo'i wedstrijd. Breng ons uw rolletje en wie weet, bent u één van de drie winnaars deze week. Wint u zo'n fijne poster van 35 x 50 cm (afhanke lijk van negatiefformaat 40 x 40 cm): kijk deze week in onze etalage. Doe mee met DE KLEINE KAMPIOENEN. Kolibri - kleurenfoto's, klcurenkampioenen, niet alleen voor de prijsposters, maar ook voor al uw andere afdrukken, foto's-van uw dia's, plus-prints en foto-van-foto. van oosten fotografie I.O. BuMUttoo) Som) - Tol. 02155-4310» kleurenfoto's Fer Leek van „Eldorado" op Olga-B Zaterdag j.1. werd er deelgenomen door de L.R. en P.C. „Eldorado" aan het Kringconcours georganiseerd door de Stichtse Ruiters uit De Bilt en De Veldruiters uit Odijk/Werkhoven. 's Morgens tijdens de wedstrijden voor de paarden, behaalde de heer A. van 't Net op Oran 125 ptn. in de L-dres- suur, wat hem één winstpunt ople verde. In het B-springen behaalde de heer van 't Net twee winstpunten. Fer Leek met het paard Olga-b behaal de in de B-dressuur 120 ptn. wat hem eveneens één winstpunt opleverde. Claudia de Borst met Plato scoorde in de L II-dressuur 117 ptn. en Marcella van Tol met Olga haalde 112 punten in B-dressuur. Ook mennen vormde een onderdeel van dit Kringconcours en voor „El dorado" nam hieraan deel mevrouw C. van der Kloet met haar Friese paard Merica en wel in de Z-klasse. De wedstrijd voor ponies werd 's mid dags verreden. Hieraan namen acht „Eldorado"-ponycombinaties deel, waarvan er vijf voor het eerst op een dergelijke Landelijke Kringwedstrijd verschenen. Er werd deelgenomen aan de afdelingsdressuur door het „Eldo- rado-8 tal onder leiding van de Com mandante Pien Grosman. Het desbetreffende 8-tal bestond uit Tamara Bok met Blacky, Karin van 't Net met Arabella, Ingrid Strumpel met Bartje II, Christiaan de Ruig met Bartje I, Sabrina van Dijk met Cara- villa, Natascha Schouten met Mira- mus, Maria Brouwer met Misty en Marja Brouwer met Rosa. Gezien het feit dat de meeste kinde ren voor het eerst deelnamen, mag het resultaat veelbelovend genoemd worden. In de individuele dressuur werd door de kinderen leuk gereden. Alle acht namen deel aan de B-dressuur. Eén van de combinaties nam deel aan het B-springen. Dit was Karin van 't Net die drie winstpunten behaalde en daarmee overgaat naar de klasse L-springen. Mede op grond van de op deze dag geleverde prestaties en de intensieve begeleiding van de instructeur, de heer J. Kraaij sr. kan de L.R. en P.C. „Eldorado" de komende wedstrijden optimistisch tegemoet zien. Eerst volgende wedstrijd zal zijn op 19 juli a.s. te Wij bij Duurstede.

Soester Courant | 1980 | | pagina 9