Nachtelijke puinhoop tussen gemeentehuis en postkantoor Transportbedrijf Becker niet naar Eikenlaan Automobilist gaat op de vlucht Schilderijen tentoonstelling in Luchtmachtmuseum EBg 'fk ggl| Z# gezien.. 6.98 8.98 2.25 1.25 9.98 Complex 78 Ons Belang gesloopt Na aanrijding: woningen wordt toch De vrije gast mm Auto rijdt verkeerslicht en 2 lichtmasten plat Dadertjes brand kan too r gebouw bekend Rekordopbrengst Anjercollecte K K Koffie Honsbergen Uniekaas Honsbergen Kersen Honsbergen Bananenchips i Varkensrollade Honsbergen Honsbergen Kleuterschool besmeurd f Goed nieuws m \Auto Vendermeer Auto Vondermee? I Amersfoort b.v. I Woensdag 9 juli 1980 58e jaargang no. 46 SOESTER Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Sbest - Tel. 14152* Postgiro 126156 COURANT Hoofdredacteur: H.E. J.SMIT Abonnement per halfjaar f 10.40 Buiten Soest per half jaar f20.80 Verschijnt iedere woensdag Het was niet minder dan een wonder dat de twee inzittenden van de auto die in de nacht van vrijdag op zaterdag op de Steenhoffstraat verongelukte, zonder noemenswaardige verwondingen het wrak konden verlaten. De bestuurder, de 24-jarige uit Libië afkomstige J.O.. op eigen kracht, zijn passagier, z'n landge noot S.H., moest door de brandweer worden bevrijd. Met niet ernstige verwon dingen werden beiden naar Zonnegloren gebracht en daar ter verpleging opge nomen. Zonder noemenswaardige verwon dingen uit dit „wrak" te komen mag een wonder genoemd worden. De personenauto met de twee inzit tenden reed omstreeks kwart voor vier met hoge snelheid in de richting Baarn. In de bocht bij de Raadhuisstraat raakte de bestuurder de macht over het stuur kwijt. De auto schampte de lantaarnpaal voor boekhandel Van de Ven, reed vervolgens het voet- gangersoversteeklicht bij het postkan toor finaal plat, reed over een planten bak op de vluchtheuvel en maakte ver volgens de lantaarnpaal op de vol gende vluchtheuvel, de bushalte voor het VW-kantoor, met de grond gelijk. De auto kwam tenslotte op de kop in de tuin van de woning Steenhoffstraat 9 tot stilstand tegen een boom, na het tuinhek te hebben vernield. De bestuurder, die gedronken had en van wie in het ziekenhuis een bloed proef werd genomen, kon zelf uit het wrak komen, de man die naast hem zat raakte bekneld. Hij kon pas na een half uur door de brandweer uit zijn benarde positie worden bevrijd. O. was toen al per politieauto naar het ziekenhuis gebracht. H. werd per ambulance naar Zonnegloren vervoerd. De brandweer maakte het wegdek schoon, en personeel van de PUEM sloot de stroomtoevoer naar de twee beschadigde lichtmasten en het ver keerslicht af. De auto was totaal ver nield en werd door takelbedrijf Soest- Zuid afgevoerd. Twee jongetjes van respectievelijk 7 en 8 jaar hebben bekend de brand in het nieuwe kantoorgebouw van de woning bouwvereniging Soest aangestoken te hebben. Ze bouwden in het magazijn, waar ondermeer de teerpapierrollen waren opgeslagen, een hutje van brandbaar materiaal. In de hut stookte zij een vuurtje en toen liep het uit de hand. Zelf deden zij nog een poging om met een plastic zak gevuld met water, de vlammen te doven, maar toen de vader van een van de knaapjes, on wetend wat er zich binnen afspeelde, hem riep. lieten zij het vuur het vuur. Aan de vader vertelden zij ook niet wat er aan de hand was. Gelukkig zijn de beide ouderparen tegen dergelijke zaken verzekerd. Het college van burgemeester en wet houders is het met de bewoners van de Eikenlaan en de Buntweg eens, dat het niet wenselijk is het Transportbedrijf Ben Becker B.V. zich gaat vestigen op het terrein van Randstad. Het zou in strijd zijn met het ter plaatse geldende bestemmingsplan en nu de omwonen den tegen de vestiging bezwaar heb ben, is het college ook niet bereid mee te werken aan een wijziging van de bestemming, waardoor vestiging als nog mogelijk zou worden. Naar aanleiding van alle problemen rond het terrein van Randstad, hebben de omwonenden het buurtcomité „Randstad" opgericht. Dat comité had vorige week een gesprek met wethou der Menne. Naast de vestiging van Becker werd ook gesproken over de stand van zaken ten aanzien van de veronderstelde bodemverontreining door de daar vroeger gevestigde Chemische indus trie Randstad. Dat onderzoek, dat door de provincie moet worden uitgevoerd, is nog niet afgerond. Het comité heeft daarom opnieuw op spoed aangedrongen. In een brief aan alle omwonenden zegt het college „zeer regelmatig contact met de provincie te hebben". „Er wordt hard gewerkt aan het onder zoek, maar helaas moeten wij u mede delen, dat dit nog niet is afgerond". Alles wordt in het werk gesteld om zo spoedig mogelijk de definitieve rap portage te verkrijgen, waarvan de omwonenden dan direct op de hoogte gesteld zullen worden. „Het tijdstip van afronding van het onderzoek is afhankelijk van het be kend worden van de resultaten van het laboratoriumonderzoek. De laborato ria waar dit onderzoek plaats vindt zijn thans overbelast als gevolg van de vele opdrachten op dit gebied", aldus b. en w. in de brief aan de omwonenden. Het college vindt overigens nog steeds dat de omwonenden, zolang het onder zoek nog loopt, groenten en fruit uit eigen tuin niet moeten eten. Wat Becker betreft zegt het college dat het bedrijf in de toekomst niet op medewerking van de zijde van het gemeentebestuur hoeft te rekenen. Het buurtcomité voegt daar nog aan toe dat b. en w. Becker ook nog schriftelijk zullen meedelen dat het terrein van Randstad ook niet voor het parkeren van vrachtwagens gebruikt mag wor den dat men derhalve binnen een maand dient te vertrekken. Het buurtcomité heeft de wethouder wel gevraagd het bestemmingsplan zodanig te wijzigen dat er in de toe komst een woonbestemming op het terrein komt te rusten. Daartoe zou dan reeds een voorbereidingsbesluit genomen moeten worden. Wethouder Menne heeft het „overwe gend woonkarakter van de wijk" er kend en zich tijdens het gesprek bereid verklaard na te gaan of de verandering van bedrijfsbestemming in woonbe stemming aan de gemeenteraad kan worden voorgesteld. De onlangs in Soest gehouden Anjer collecte heeft de netto opbrengst opge leverd van 7.153,40. Dit is de hoogste opbrengst die ooit in Soest gehaald is. De collectanten van deze collecte kwa men van de verenigingen P.V.O., Scou ting Soest, Apollo, Julianakoor, Motet en Madrigaalkoor en The Messengers. De opbrengst van dezecollecte wordt via de Provinciale Anjerfondsen be stemd voor de bevordering van de zelf werkzaamheid van het Nederlandse volk op het gebied van wetenschap, kunt, jeugdwerk en cultuur in het algemeen. Naar aanleiding van brieven aan de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening van de Werk groep Jongerenhuisvesting Soester- berg inzake de sloop van de 78 wonin gen van het complex Ons Belang heeft de minister geantwoord dat hij niet op Op drie banden reed de personenauto, die de surveillerende politie in de nacht van vrijdag op zaterdag tot stoppen dwong op het fietspad langs de Koningsweg. Eén band was totaal verdwenen, het gevolg van een aanrijding, waarna de bestuurder, de SS-jarige S. uit Soest, was doorgereden. S. veroorzaakte op de Dolderseweg in Zeist een aanrijding, waarbij een voor band van zijn auto lek raakte. Dat be lette hem niet om zonder verlichting en over het fietspad langs de Soest- dijkerstraatweg in de richting Biltse- weg weg te rijden. Onderweg liep de gescheurde band er helemaal af, zodat de auto op drie banden en een velg Soest binnenkwam. Daar keek de in middels door Zeist gewaarschuwde Soester politie al naar hem uit. Op het fietspad van de Koningsweg, even voorbij de Dorresteinweg, werd S. aan gehouden. De beide blaasproeven vielen negatief voor hem uit, zodat een bloedproef volgde. Daarna werd hij overgegeven aan de Zeister politie, die de doorrijding na de aanrijding behandelde. het eerder ingenomen standpunt terug komt. In zijn schrijven aan de Werk groep zegt de minister: „Het complex van 78 woningen waarop uVdoelt is eigendom van de woning stichting „Ons Belang" te Amersfoort. De woningstichting heeft mijn departe ment benaderd met het verzoek om financiële medewerking aan een ver beteringsplan voor de woningen te verlenen. Dit verzoek is afgewezen om een aantal redenen. De optredende ge luidhinder door vliegtuiglawaai, het ontbreken van een riolering en de hoge verbeteringskosten hebben daarbij een belangrijke rol gespeeld. Tussen alle betrokken partijen is sinds dien overeenstemming bereikt over de sloop van deze woningen en het stich ten van vervangende nieuwe woningen in de buurt Bloemheuvel, waarbij ver meld dient te worden dat de huurders van deze woningen bij monde van de Huurdersvereniging „Ons Belang" aanvankelijk de sloop van het complex niet aanvaarden. Pas nadat zekerheid ontstond omtrent de genoemde vervangende nieuwe wo ningen elders, hebben de huurders met de sloop van het complex ingestemd. Uw verzoek om de woningen te behou den geeft mij geen aanleiding op mijn eerder ingenomen standpunt terug te komen, daar ik hiermede de gemaakte afspraken tussen alle betrokkenen zal schenden". v li. Foto: Herman van Dam ittss In het Luchtmachtmuseum in het Kamp van Zeist opende de comman dant van de vliegbasis Soesterberg, de kolonel A. C. van Gorkum, vorige week een overzichtstentoonstelling van de kunstenares Leent je Linders. „Het bij zondere is, „zei de heer Van Gorkum in zijn openingswoord, dat een kunstena res zo geboeid is door een zuiver technisch onderwerp: de vliegerij". Het is bijzonder oorspronkelijk werk, soms kinderlijk en grappig, maar dik wijls ook uitingen van bijzonder scher pe waarnemingen. Opvallend fraai zijn de etsen van gezichten van straaljager piloten soms met een soort nietszeg gende blik op oneindig. De kunstenares heeft zich zo met de vliegerij vereenzelvigd, dat het mee- rendeel van de 53 kunstwerken die nu geëxposeerd worden, zijn voorzien van engelse teksten: „He is flying high"; „Falling to earth" enz. Leent je Lin ders heeft zich overigens niet uitslui tend beperkt tot de vliegerij; er zijn De hartelijke openingswoorden van kolonel Van Gorkum werden door Leentje Linders beloond met een ets. ook wat werken opgehangen die be trekking hebben op de sport maar dan wel snelle sporten zoals autoracen en wielrennen. Alles bij elkaar is het een boeiende tentoonstelling die tot 20 augustus duurt. Het museum is van maandag'tot en met vrijdag geopend van 10.00 tot 16.00 uur. DEZE WEEK 500 gram ALLEEN DONDERDAG Jonge kilo van 10.80 nu Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG 500 gram voor Ze onze advertentie ALLEEN DONDERDAG ALLEEN DONDERDAG TER KENNISMAKING 100 gram Mager kilo van 13.98 nu Ze onze advertentie GEKARDPAUL „Hé hallo, zeg. Kom binnen en ga zitten". Zat van het zitten drentel ik wat rond. Blij dat ik sta bekijk ik kwasi geïnteresseerd een schilde rijtje aan de wand en een fa miliefoto op de schoorsteen. „Ga zitten, jongen. Dan haal ik een pilsje". De gastvrije heer verdwijnt en ik probeer mijn door het ve le zitten verstijfde spierenstel sel wat soepeler te maken met wat gymnastische toeren. Er is nu toch niemand die het ziet. „Zit je nou nóg niet?! Je gaat toch niet gelijk weer weg? Kom, we drinken eerst even een pilsje". Ik unl eigenlijk helemaal niet zitten en ik lust op 't ogenblik geen bier, maar er helpt geen moedertje lief aan. Weet je wat, ik maak meteen even een blik worstjes open" en vóórdat ik hem kan tegen houden is hij de deur weer uit. Intussen ga ik haast over m'n nek als ik er aan denk dat ik ook deze gastheerlijkheid over mij heen zal moeten laten gaan. Een in Nederland verblijvende buitenlander moest tijdens zijn werkbezoek overal waar hij kwam, eerst koffie drinken. Op de duur kreeg hij er last van, maar zijn oosterse welwillend heid weerhield hem ervan te weigeren óf om thee te vra gen omdat hij veronderstelde dat Het Koffie Drinken een soort ritueel was zonder welke drank geen bespreking met succes gevoerd zou kunnen worden. Vertegenwoordigers vergaat het vaak precies eender totdat ze een maagkwaal krijgen en zich daarop kunnen beroepen. Het is oergezellig om in de tuin of bij de open haard een glaas je te drinken, al of niet gegar neerd met een blokje kaas, maar soms vind ik het ook wel eens benauwend als je het ge voel hebt iemand te- beledigen omdat je toevallig helemaal geen trek hebt in eten en drin ken. Bovendien geloof ik dat er nog steeds een stevige kern van waarheid steekt in het oude ge zegde dat „Lekker maar een vinger lang" is. Door een jochie van tien en een van twaalf jaar werd de kleuterschool De Kievit aan de Smitsweg besmeurd met een kleverige zwart stof. Zij smeerde het spul op de zandbak, de muren en de ruiten. De gemeenschap draait op voor het schoonmaken. Goed nieuws voor alle mensen die voor minder geld een betere auto willen rijden. Mogen wij U eens alles haarfijn uitleggen? Voer alle inlichtingen bezoek onze showroom aan de Fluorweg

Soester Courant | 1980 | | pagina 1