Pub De Paardenkamp rouwt om Corrie Leden van de SOESTER ZAKENKRING hebben WERK voor U 50.- Win 'n poster van uw kleine kampioen bij Van Oosten fotografie Bezwaren tegen evenemententerrein Koningsweg voorlopig vergeefs Help Oeganda vrijetijdskleding BINNEN EN BUITEN OPEN HAARD? VERBOUWING? SHOWROOM DE VRIES SOEST WALET bv i BOBOS TUIN BROEKEN 50.- MUSTANG Kolibri Attractief orgelconcert door Jaap Zwart jr. Automobilist rijdt ondanks ontzegging rijbevoegdheid Statistisch Overzicht gemeente over 1979 in INF< imiatieccnUTim verkrijgbaar Gemeente klaagt bij politie over vervuiling schoolgebouw Fietsendief liep tegen de lamp door advertentie Diefstal achterlichten vraagt; uwaandacht: voor: Project-definities Overhees Commissie voor de beroepschriften Ontheffing verbod opslagplaats Verleende bouwvergunningen Standplaatsvergunningen voor evenementen worden gepubliceerd In verband met de vakantieperiode wordt deze rubriek onderbroken tot september a.s. Bouwzaken Bouwzaken Geen spreekuur directeur gemeentewerken 5 Soester Courant van woensdag 9 juli 1980 5 v.Wfeedestraattr tel.12424 Soest ELEKTRA Tijdens bouwvakantie staan wij tot uw beschikking Soest - telefoon 02155-20656 (ook 's avonds) KONINGINNELAAN 84 TELEFOON 10652 Het is in Oeganda één grote chaos. Het leven is er vol angst. Hierdoor en door de grote droog te heerst er een grote hongers nood, vooral in het noord-oosten van het land. Honderden mensen sterven er van honger, kinderen hebben geen overlevingskans en meer dan de helft van de bevolking bestaat uit kinderen. Uw hulp is dringend nodig via het gironummer 124000 Rode Kruis Den Haag. erbij vermel den „Hongersnood Oeganda". Bouw- en Onderhoudsbedr. Kantoor en werkplaats Industrieweg 10 - Soest Tel. 02155-17797 - 19260 Voor al uw: Bouwwerken Onderhoudswerken Verbouwingen Vraag eens vrijblijvend prijsopgave! HHÏ TUINBROEKEN w ifot? o Buuuiion) Sonl - T« 02155-1310» kleurenfoto S lo's J Op donderdag 10 juli zal de organist Jaap Zwart Jr. een concert verzorgen op het orgel van de Grote- of Paulus- kerk aan de Brink te Baarn. Jaap Zwart Jr. opent dit orgelconcert met de Fantasie en Fuga over Psalm 72 van zijn grootvader Jan Zwart. Hierna twee werken van de Duitse componist en cantor Johann Sebastian Bach, nl. de bekende Passacaglia c moll en de derde triosonate. Van Felix Mendelssohn-Bartholdy wordt de So nate III vertolkt, gevolgd door een Choralvorspiel über „Wer nur den tieben Gott lasst walten" van Otto Dienel. De Franse componist Th. Du- bols is vertegenwoordigd in diens prachtige toccata G dur. Jaap Zwart Jr. besluit het concert met Introïtus, trio, toccata en koraal over Psalm 105: ..Looft, looft verheugd de Heer der heren" van Dirk Janszn. Zwart. Zoals u ziet, een boeiend en veelzijdig programma dat „voor elck wat wils" biedt. Reden genoeg dus, om dit con cert in de sfeervolle Pauluskerk van Baam, bij te wonen. Aanvang 20.00 uur. Ondanks het feit, dat hem de rijbe voegdheid is ontzegd, was de 48-jarige Utrechter J.C.B. zaterdag in een auto gestapt. Op de Amersfoortsestraat werd hij tijdens een routinecontrole aangehouden. Het bleek dat B. ge dronken had, maar niet zoveel dat een bloedproef nodig was. Wel kwamen andere strafbare feiten aan het licht: behalve rijden in de periode van ontzegging, was de auto niet voorzien van een geldig deel 3 van het kentekenbewijs; was de auto niet verzekerd, en bovendien bleek dat het rijbewijs van de Utrechter ongel dig was. Tegen hem werd proces-ver baal opgemaakt. In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum is voor elke geïnteresseerde het Statistisch Overzicht verkrijgbaar van de gemeente Soest over het jaar 1979. In dit overzicht vindt men tabellen over bevolking, volksgezondheid, volkshuisvesting, politieke gezindte, onderwijs, ontwikkeling en ontspan ning, beroepsbevolking, nijverheid, verkeer en vervoer. De gemeente heeft bij de politie een klacht ingediend in verband met de vervuiling in de zandbak bij de kleuter school De Kievit en de vervuiling van het schoolgebouw. In het weekend 7/8 juni heeft een aantal kinderen een kuil gegraven naast de zandbak van de kleuterschool. Hierbij kwam een vieze leemlaag bloot. Deze grond hebben de kinderen gebruikt om de zandbak te vervuilen en om de ramen van de kleuterschool te bevuilen. De Dienst Gemeentewerken heeft één en ander weer schoongemaakt. In ver band met het verhalen van de ge maakte kosten heeft de gemeente de klacht bij de politie ingediend. De 15-jarige M. C. uit Soest heeft zelf in niet geringe mate een bijdrage gele verd aan zijn ontmaskering als fietsen dief. De politie hield hem gisteren aan, mede naar aanleiding van een door de jongen bij een levensmiddelbedrijf ge plaatste advertentie, waarin hij fietsen te koop aanbood. De jongen bekende de diefstal van twee fietsen. Nadat de politie proces-verbaal had opgemaakt, mocht hij naar huis. Een inwoner van Soest die aan 't winkelen was en de advertentie las. ging erop af. Hij kreeg van C. de da mes- en herenfiets te zien, die volgens de adspirant-koper nieuw waren en zo'n 750 gulden per stuk waard. Hij kon ze echter allebei kopen voor maar 500 gulden. Dat kwam hem verdacht voor. Temeer toen hij 400 gulden bood en de jongen de prijs uiteindelijk op 425 gulden vaststelde. De adspirant-koper bleef echter bij 400 gulden en zei C. dat hij later terug zou komen en dat de jongen er intussen maar over na moest denken of hij de beide fietsen voor die prijs zou weg doen. De man die in de fietsen geïnte resseerd was, ging naar de politie, die C. aanhield. De jongen bekende de fietsen in maart te hebben gestolen bij Honsbergen. In de berging van de flat waar hij ze had staan, had hij het framenummer van één van de fietsen bewerkt om herkenning zoveel moge lijk te voorkomen. Van de personenauto van de 28-jarige De G. werden twee complete achter licht-units gestolen. De wagen stond bij de Haverweerd geparkeerd. De G. deed er aangifte van bij de politie. Fotografeer die kleine sport- kampioen van u. Leuke momenten genoeg in zo'n wedstrijd Breng ons uw rolletje en wie weet, bent u één van de drie winnaars deze week. Wint u zo'n fijne poster van 35 x 50 cm (afhanke lijk van negatiefformaat 40 x 40 cm): kijk deze week in onze etalage. Doe mee met DE KLEINE KAMPIOENEN. (Openbare bekendmaking) Op 16 mei 1974 heeft de gemeenteraad van Soest het globale bestemmings plan Overhees vastgesteld. Dit plan is 29 december 1978 onherroepelijk geworden door het Koninklijk Besluit, nummer 52 van die datum. De realisering van bovengenoemd bestemmingsplan vindt fasegewijs plaats. Voor de deelgebieden Overhees II-2; het terrein gelegen ten noord-westen van Overhees II-l, en Overhees III-l; het terrein gelegen ten zuid-westen van Overhees I, zijn de zgn. "project-definiteis" opge steld. Deze bevatten de voorwaarden voor de verdere uitwerking van de plangebieden; de stedebouwkundige richtlijnen en de technisch normen welke door de bouwers bij de ontwikkeling en realisering van deze plan gebieden in acht moeten worden genomen. Tevens zijn per plangebied de woningbouwprogramma's aangeven, inhoudende de percentages woningtypes. Bovengenoemde project-definities liggen met ingang van 11 juli 1980 gedurende een termijn van twee weken voor een ieder ter inzage op het gemeentehuis, bureau ruimtelijke ordening, het gemeentelijk in formatiecentrum, en de plaatselijke bibliotheken. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 -17.00 UUR Kolibri - kleurenfoto's, kleurenkampioenen, niet alleen voor de prijsposters, maar ook voor al uw andere afdrukken, foto's-van uw dia's, plus-prints en foto-van-foto. (Openbare bekendmaking) De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt, ter uit voering van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de beroepschriften, bekend, dat op donderdag 24 juli a.s. om 16.00 uur in de commissiekamer van het gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg 77, een openbare vergadering van de commissie zal worden gehouden, waarin de volgende zaak aan de orde komt: Beroep van A.J.W.Steenman, Den Blieklaan 36, Soest tegen het besluit van burgemeester en wet houders, waarbij hem een vergunning is geweigerd voor de bouw van een garage op het perceel Den Blieklaan 36. Bij het college van burgemeester en wethouders is op 24 juni j.1. een verzoek binnengekomen van H.W.Bartkowiak, Insingerstraat 15, Soest om een ontheffing van het verbod een bewaar-, berg- of opslagplaats van oude en nieuwe materialen op het perceel Insingerstraat 15. Deze aanvraag ligt vanaf woensdag 9 juli gedurende veertien dagen op gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur voor iedereen ter inzage. Eventuele bezwaren kunnen gedurende veertien dagen schriftelijk bij het college worden ingediend. Niet-gebonden besluiten Op de foto het paard Corrie bij aankomst in De Paardenkamp. Duidelijk zijn de slechte benen te zien. Vooral beide voorbenen vertonen een ernstige afwijking. Het dier had appelvormige knieën (zg. stadsbenen) Op 12 juni is er een hoorzitting gehouden over het evenemententerrein aan de Koningsweg. Ongeveer 65 mensen uit de directe omgeving (bewoners Valeriaan straat en Mavo) hadden bezwaren ingediend. De bezwaren richtten zich tegen het besluit van burgemeeter en wethouders het bestemmingsplan aan de Ko ningsweg te wijzigen en standplaatsvergunningen af te geven ten behoeve van kermisexploitanten, circushouders en andere manifestatie-organisatoren. Noch het één, noch het ander is echter gebeurd. De aanleg van een speel terrein, dat incidenteel voor evene menten wordt gebruikt, past binnen het bestemmingsplan Soesterveen, dat bepaalt, dat er woningen en daarbij voorzieningen ter plaatse gerealiseerd mogen worden. Een speelterrein is als zo'n voorziening aan te merken. Omdat er slechts een voornemen bestaat om standplaatsvergunningen af te geven, kan niet gesproken worden van "een schriftelijk besluit van een administra tief orgaan, gericht op enig rechts gevolg". Er is geen beschikking, dus dienen alle ingediende bezwaar schriften niet-ontvankelijk te worden verklaard. Wel zullen in de toekomst ,de standplaatsvergunningen gepubli ceerd worden. Hiertegen kunnen be zwaren worden ingediend. Ook kan ge wezen worden op het nut van de keT- missen voor de plaatselijke gemeen schap. Dankzij de jaarlijkse kermis ontstaat er een zogenaamde kermis pot, waaruit vele verenigingen en in stanties een bedrag krijgen uitge keerd. In het verleden zijn er goede ervaringen geweest met het terrein aan de Talmalaan, waar nu woningen gebouwd gaan worden. Er was geen overlast, geen vervuiling en er waren ook geen klachten van omwonenden. Verder worden evenementen inciden teel gehouden. Daarnaast bestaat de mogelijkheid om via politietoezicht en het stellen van voorwaarden aan de vergunning, mogelijke hinder zoveel mogelijk te beperken. NAAM BEDRIJF B.V. Handels- en Adviesb. UBO (Soesterberg) Branson Europa B.V. Drukkerij Atlas B.V. Forbo Tapijt B.V. Foxboro Nederland N.V. B.V. Mercurius Golfkartonindustrie Progress, schoonmaakmachines Yves Rocher Frejo B.V. Howson Algraphy B.V. Lindner Industrie B.V. TEL.NR. FUNKTIE 03463-1774 Commercieel/Technisch medewerker 15551 T echnisch-commercieel vertegenwoordiger 147 51 Leerlingen druktechniek, bind- en afwerkingstechnieken 19244 Medewerkster bedrijfskantine 90911 Samenstellers Automatensteller Associate aplication engineer Programmeur Instructor 19544 Bedieningsmensen (2 ploegendienst) Part-time medewerk(st)er Schoolverlaters 19304 Onderhoudsmonteur buitendienst 10804 Data typiste Voorraadadministrateur 15216 na 6 uur 16117 18944 Plaatwerkers, Bankwerkers Draaier, Frezer, Lasser Ervaren spuiter, Hulpspuiter Produktiemedewerkers Draaier/freezer Kwaliteitskontroleur Procestechnisch medewerker 10144 Part-time medewerkers (m/v) toestel 45 praktijkdiploma boekhouden 03463-1647 Produktie-Technicus (3 ploegendienst) Assistent(e) voor de administratie 1 24 47 Laboratorium medewerker(ster) Nederl. Kunststof Industrie Soesterberg Enzypharm B.V. Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaande telefoonnummers. Verlening d.d. 1 juli 1980 a. gedeeltelijk veranderen en vergroten van een stencil- en kopieerin richting, op een terrein gelegen aan de Torenstraat 2d (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K., nr. 2273). b. gedeeltelijk vernieuwen en vergroten van een werkplaats op een ter rein gelegen aan de Verlengde Kolonieweg 7 (kadastraal bekend ge meente Soest, sectie D, nummer 3982). c. gedeeltelijk uitbreiden en verbouwen van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Den Blieklaan 47 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 3850). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB), kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b, en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college is een aanvraag binnengekomen voor: het uitbreiden van het woonhuis Eikenlaan 12 (kadastraal bekend ge meente Soest, sectie K, nummer 2461) Genoemde bouwplan ligt vanaf vrijdag 11 juli 1980 gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van burgemeester en wethouders schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen de bouwplannen (Openbare bekendmaking) De burgemeester van Soest maakt bekend dat burgemeester en wet houders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strekkend verzoek op grond van het bepaalde in artikel 18 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, vergunnen te verlenen aan H. van Oest, Eigendomweg 80 te Soest, ten behoeve van het vernieuwen van een plantenkas en het onderkelderen van een gedeelte naast voormelde plantenkas, op een ter rein gelegen aan de Eigendomweg 80, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G.nummers 7698 en 6730. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 11 juli 1980, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00 -12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afd. I, ter inzage. Op vrijdag 4 juli j.1. is in de leeftijd van 37 jaar het paard Corrie overleden. Corrie was de oudste bewoner van De Paardenkamp. Na vele jaren als trek paard voor een Amsterdamse schillekar dienst te hebben gedaan, kon het paard van zijn "dik verdiende pensioen" gaan genieten. Het dier woonde ruim twaalf jaar op De Paardenkamp. Vrijdag j.1. is Corrie in een van de weilanden van De Paardenkamp aan een hartaanval overleden. Onmiddellijk toegeschoten hulp mocht niet meer baten. De Amsterdammer Zippy en het paard Witte uit Doetinchem zijn nu de oudste bewoners van De Paardenkamp. Beide paarden zijn 36 jaar. De directeur gemeentewerken is ver hinderd maandag 7 en maandag 14 juli spreekuur te houden.

Soester Courant | 1980 | | pagina 5