Zilver Tetra gaat informeren over houden van aquarium Gezellig fonduen bij De Soester Duinen l Pub 50 jaar geleden in Soest "Pretmobiel" van kinderboerderij naar jeugd in wijken Uit het oogpunt mode bekeken... HOMEE vraagt uw aandacht voor: Hinderwet Verleende bouwvergunningen Commissie voor de Beroepschriften WALET bv SOESTDIJK BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES brilmode ming Honderden Na aanrijding doorgereden Prijsnoteering 1 18 Juli 1930 5 Soester Courant van woensdag 16 juli 1980 5 GEMEENTE Op de gemeentesecretarie (afdeling I) liggen ter inzage verzoeken om vergunningen van a. Burgemeester en wethouders van Soest, Steenhoffstraat 2, Soest om een vergunning tot het oprichten; in werking brengen en in werking houden van een gasdrukregelstation op het perceel Oude Utrechtse- weg ongenummerd (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nr. 4057). b. F. Broerze, Laanstraat 58, Soest om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een herstelinrichting voor motorvoer tuigen op het perceel Laanstraat 58, Soest (kadastraal bekend ge meente Soest, sectie G, nr. 5385, 6397 en 6398) c. Handelsonderneming Foekens B.V., Amersfoortseweg 84, Doorn om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een handel in papier annex papierverwerkend bedrijf op het perceel Amersfoortsestraat 22B, Soesterberg (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 3888). d. R. J. Wareman en H. van Rouwendaal, Eikenlaan 17, Soest om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een snackbar annex eethuisje op het perceel Molenstraat 2, Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nr. 2176). e. A. Y. Cheung, Burg. Grothestraat 37, Soest om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een chinees- indisch restaurant op het perceel Burg. Grothestraat 37 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nr. 1334). f. H. G. Koenen B.V., Koninginnelaan 154, Soest om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een vork heftruck-servicebedrijf op het perceel Lange Brinkweg 25 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nr. 4596). Schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend gedurende 4 weken na dagtekening van deze publicatie. Op dinsdag 29 juli 1980 worden in het gemeentehuis, afdeling I, de open bare zittingen gehouden, waar gelegenheid bestaat persoonlijk of bij ge machtigde bezwaren in te brengen. Zitting ,,a" is om 9.00 uur, zitting ,,b" om 9.30 uur, zitting „c" om 10.00 uur, zitting „d" om 10.30 uur, zitting „e" om 11.00 uur en zitting „f" om 11.30 uur. N.B. Inwoners van deze gemeente hebben later het recht tot het instellen van beroep, indien zij in persoon of bij gemachtigde op bovenbe doelde zitting zijn verschenen. Andere belanghebbenden kunnen volstaan met het schriftelijk in brengen van bezwaren binnen de gestelde termijn. (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 9 juli 1980. a. het uitbreiden van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Barto- lottilaan 29 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C, nummer 2639); b. het aanbrengen van twee dakkapellen op een dubbel woonhuis op een terrein gelegen aan de Koppenlaan 20 en 22 (kadastraal bekend ge meente Soest, sectie E, nummers 3390 en 3391) c. Het aanbrengen van een dakkapel op een woonhuis op een terrein ge legen aan de Chr. Huygenslaan 48 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nummer 2944). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschik kingen (Wet AROB), kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het be sluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dag tekening van de beschikking bij het college van B. en W. een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. (Openbare bekendmaking) De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt bekend dat de op 9 juli 1980 aangekondigde openbare vergadering van de com missie van 24 juli 1980 is verschoven naar 21 augustus 1980. De vergadering zal om 16.00 uur worden gehouden in de commissie kamer van het gebouw gemeentewerken. Lange Brinkweg 77, alhier. Aan de orde komt het beroep van A. J. W. Steenman, Den Blieklaan 36, alhier, tegen het besluit van burgemeester en wethouders, waarbij hem een vergunning is geweigerd voor de bouw van een garage op het per ceel Den Blieklaan 36. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 -17.00 UUR Volgende week worden drie weken lang de rollen eens omgedraaid: in plaats van bezoek van de jeugd die het verst weg woont aan de kinderboerderij „De Vrije Teugel", gaat de kinderboerderij nu eens bij de jeugd in de wijken op bezoek. Dat is mogelijk dankzij de „pretmobiel", een rijdend mini-kinderboer derijtje. Overigens kan de jeugd gedurende de periode dat de pretmobiel de wijken in gaat, ook naar de boerderij zelf als ze daar zin in heeft. Drie weken wordt daar gespeeld op basis van een thema; de eerste week is dat het talen tenfestival, de tweede week staat in het teken van raadsels en de laatste week is de kermis aan de beurt. Op de boerderij wordt aan deze thema's de hele week gewerkt, bij de pretmobiel maar één dag. De pretmobiel komt in de periode van dinsdag 15 juli tot en met vrijdag 1 augustus op de volgende plaatsen te staan: Paulus Potterlaan (Soest- midden), Gustaaf Gelderhof (klaar- water), Nachtegaalweg (Soestdijk- 't Hart), Weegbreestraat (Smitsveen) en Betje Wolfflaan (Soest-Zuid). Het idee van de pretmobiel is ontstaan doordat gebleken is dat lang niet alle jongeren die dat graag zouden willen naar de kinderboerderij kunnen komen vanwege de afstand. Vijf dagen per week trekt de pret mobiel door Soest, en elke dag staat hij op een andere plaats. Na een week komt hij weer terug om de kin deren de gelegenheid te bieden ook aan het thema voor die week mee te doen. De eerste week is er een ta lentenfestival, maar heel anders van opzet dan wat gebruikelijk is. Het is vooral de bedoeling om samen met de kinderen nieuwe, onvermoede talenten op te sporen. Op de wei bij Bouw- en Onderhoudsfaedr. Kantoor en werkplaats Industrieweg 10 - Soest Tel. 02155-17797 - 19260 Voor al uw: Bouwwerken Onderhoudswerken Verbouwingen Vraag eens vrijblijvend prijsopgave! de kinderboerderij wordt een theater gebouwd met daarnaast een foyer, bar, kleedkamers en eettentjes. Het theater wordt gerund door een di recteur, die tevens spreekstalmeester is de kaartjesverkopers, het perso neel dat voor de opbouw zorgt, kin deren die de bezoekertjes naar hun plaatsen brengen, een begeleidend orkest voor de artiesten, enz. Het theaterbureau op het hofje van de boerderij houdt een overzicht op alle activiteiten. Het is de bedoeling dat de kinderen zelf stukjes instuderen die ze later kunnen opvoeren. Van de groepjes wordt verwacht dat zij zelf hun pu bliciteit verzorgen. Zaterdag 19 juli is de afsluiting van de eerste speel- week; aan de finale gaat een optocht van alle verklede talenten door de wijk O verhees vooraf. Bij het daarop volgende festival zal een uit ouders bestaande jury beoordelen wie het meeste originele talent 1980 is. Het vakantieprogramma wordt in de week van 22 tot en met 26 juli voortgezet met een nieuw thema: raadsels. De derde en laatste week, van 29 juli tot en met 2 augustus, staat in het teken van de kermis. De laatste avond, vrijdag 1 augustus, mogen de kinderen zoals gebruike lijk op de boerderij blijven slapen. CAFÉ-RESTAURANT BART KOOY Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 Voor uw In oud-hollandse stijl ingerichte zaal De vereniging van aquarinmhouders „Zilver Tetra" houdt op zaterdag 27 september een info-dag in gebouw De Rank. Doel ervan is het geven van voor- Foto: Goos van der Wilt W Blijkens deze foto is Fred Klinkhamer er op een bijzondere wijze in geslaagd om voor zijn gasten op zaterdagen fondue avonden te organiseren in zijn overbekend restaurant De Soester Duinen aan de Soesterbergsestraat, nabij de spoorwegovergang. Wat U op de foto niet kunt zien, zijn de gezellige kraampjes die in het restaurant staan opgesteld, voorzien van tal van lekkernijen, waaruit de fondue-gast zelf zijn of haar keuze kan maken. Voor ruim 18,- kunt U naar hartelust fonduen met o.a. vijf verschillende vleessoorten met tien verschillende sausen, stokbrood, salades, gebakken aardappelen enz. Bij dit alles serveert de heer Klinkhamer een vorstelijk glas wijn. U kunt er fonduen met in het pannetje de keuze tussen olie, bouillon of witte wijn, welk laatste de naam "Fondue Bacchus" verwierf. De kinderen fonduen heerlijk mee voor slechts 15,-, inclusief een nagerechtje. En als het ze allemaal wat te lang gaat duren, kunnen ze terecht in de speciale speelhoek. Ongetwijfeld een heerlijk uitstapje dat nu eens niet staat of valt met het weer. lichting over het aquariumhouden. Speciale aandacht gaat hierbij uit naar de jeugd. Ook zal aandacht worden geschonken aan het houden van een terrarium (reptielen en insecten) en een palu- darium (een aquarium met een „oe ver" erin). De info-dag wordt om 10 uur 's morgens geopend en 's mid dags om vier uur gesloten. In De Rank kunnen de bezoekers een aantal compleet ingerichte aquaria be kijken. /- Het is de bedoeling om door een tien tal ingerichte aquaria een aantal mo gelijkheden aan te geven met betrek king tot de inrichting. Naast gezel- schapsbakken zullen enkele speciaal- aquaria worden ingericht, onder meer Zuid-Amerikaans, Malawi-chiliden, dwerg-chiliden etc. Al deze bakken zul len worden voorzien van een telkens verschillend filtersysteem. Er worden mechanische filters gebruikt, maar ook een biologisch filter. Bij wijze van uitzondering zullen deze niet netjes worden weggewerkt, maar integendeel goed zichtbaar opgesteld worden om de belanghebbenden zoveel mogelijk in staat te stellen de verschillen goed te bekijken. Er wordt overigens een filter-demonstratiestand ingericht. Omdat aquariumhouden meestal be gint met het lezen van lectuur over vissen en daarna pas de aanschaf en inrichting van het aquarium vol gen, zal ook hieraan ruime aandacht worden besteed. Er is een lectuur- bestand met een grote verscheiden heid aan boeken en tijdschriften. De werkgroep Info-dag van „De Zil ver Tetra" die de dag voorbereidt, zal met een aantal bakken trapsgewijs laten zien hoe een auqarium ingericht kan worden. Te beginnen met een leeg aquarium tot en met het volledig in gerichte aquarium, inclusief een com plete beschrijving van de materialen en de manier waarop ze gebruikt zijn. Omdat verlichting bij het houden van een aquarium niet meer is weg te denken, wordt ook dit onderdeel extra belicht. Hiervoor wordt gewerkt aan een bord waarop verschillende TL-buizen worden gemonteerd. Hier mee kan het verschil in kleur en lichtsterkte worden duidelijk ge maakt. Ook voor het onderdeel visvoedsel wordt een speciale stand opgezet. Een aantal? bedrijven heeft voor deze stand materiaal en documentatie toe gezegd. Met het oog op de jeugd, wil de organiserende werkgroep de voorlichting en documentatie zo een voudig en duidelijk mogelijk houden. Er worden enkele lege bakken neerge zet met daarbij allerlei inrichtings materiaal. De jeugd mag hier naar hartelust mee aan 't werk. Mogelijk dat hieraan een wedstrijd wordt ver bonden. Dan past beslist het nieuwste uit de brilmode het beste bij uw ver schijning. Onze kollektie bewijst het toppunt van veelzijdigheid! vrijetijdskleding v.V\feedestraatflc tel.12424 Soest De 37-jarige E. P. R. uit Soest heeft bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat een automobilist zijn geparkeerde auto had aangereden zonder zijn identiteit bekend te maken. R. had de auto neergezet op het Kerk plein. Toen hij terug kwam, bleek de wagen aanzienlijk beschadigd te zijn als gevolg van een aanrijding, waarvan de veroorzaker doorreed. VOOR FIJNE VRIJETIJDSKLEDING STEENHOFFSTRAAT 66 TELEFOON 10880 Hieronder nze prijzen 9 aten wij volgen 'n uittreksel van Choc. Hagel, p. half pond 25 et Gekleurde en Witte, p. h. p. 20 et. Prima Lucifers, p. 3 pakken 25 ct. Closetpapier, p. 3 rollen 25 ct Zeeppoeder, eigen verpakking, hoog vetgehalte, 3 pakk. 25 ct. Sprits, per half pond 25 cent Biscuit, per half pond 18 cent Prima Slaolie, goudmerk, per heele flesch 80 ct. Limonade siroop in 5 smaken, per heele flesch 80 ct. Prima Margarine, p. h. p. 25 ct. Fijnste Margarine, p. h. p. 30 ct. Thee, per ons 27, 32, 35, 40 ct. Koffie, p. h. p. 35, 40, 50, 60 ct. Denkt U er aan, in ieder pakje Margarine, Koffie en Thee bevindt zich een bon ter waarde van 2,5 cent, terwijl bij - aankoop van ieder half pond koffie 1 pond suiker i 15 cent verstrekt wordt. Bij aankoop van 1 fl. Limonadesiroop f 0.80 ontvangt men een halve flesch Spuitwater gratis. Alleen verkrijgbaar bij: F.- D. GERTH, Laanstraat 66. J. C. v. HAARLEM, Van Weedeslraat 45. A. H. J. HARTEMINK, Middelwijkstraat 3. R. J. v. STEMPVOORT, Birktstraat 24a. H. v. d. WERKEN, Molenstraat 34. Emigratie Vereenigde Staten Naar aanleiding van de vele vragen, die worden gesteld door hen, die naar de Vereen. Staten wenschen te emigreeren, omtrent den wachttijd voor het verkrijgen van een immigratievisum, deelen wij het volgende mede: Alhoewel het moei lijk is met zekerheid te zeggen hoelang voor het verkrijgen van een immigratievisum om moet worden gewacht, kan men in het algemeen aanne men, dat zij, die in den landbouw werkzaam zijn, zoo niet direct, dan toch zeer spoedig na het aanvragen een oproep van het Amerikaansche Consulaat kunnen verwachten. Voor niet-landbouwers zal een en ander iets lander duren, doch kan men als regel aannemen, dat deze personen binnen een jaar voor een visum in aanmerking zullen komen. Zooals echter gezegd, is het moeilijk den duur van den wachttijd precies op te geven, doch men krijgt door het bovenstaande eenigszins een beeld hoe lang men na het aanvragen, zal moeten wachten alvo rens men een oproep van het Amerikaansche Consulaat tegemoet kan zien. De agent der Holland- Amerika lijn Bantamweg 6 verstrekt gaarne nadere inlichtingen. Groot nationaal Zang- en Muziekconcours A.s. Dinsdag en Woensdag wordt op het gemeente terrein aan de Spoorstraat achter de Chr. U.L.O.- school een concours gegeven door de mannenzang- ver. „Apollo", leider de heer H. J. van Maurik uit Utrecht. Dit is het tweede concours, dat hier in de gemeente plaats heeft; de eerste maal door de Harmonie „P.V.O." Maandagavond te 8 uur wordt het officieel geopend door den Burgemeester als voorzitter van het eere comité, waarna de Soester Harmonie een concert geeft. Dinsdag daarop om half 2 vangt het concours aan, gevolgd door een Eere-wedstrijden waarna te 8 uur het mannenkoor „Apollo" en het Kinderkoor een concert geven. Woensdag vangt wederom het concours te half twee aan, ook nweer gevolgd door een Eere-wedstrijd. Des avonds zal het Dameskoor „Euphonia" en de Gem. Zangver. „Crescendo" zich doen hooren. Het geheel wordt met een schitterend vuurwerk besloten. Als het weer nu maar medewerkt en de ingezetenen de driekleur ontplooien, zal ook elke vreemdeling dien dag met Soest en „Apollo" feest vieren. Zeer vele fraaie prijzen zijn voor het concours beschikbaar gesteld; deze zijn te bezichtigen in de etalage van het Heeren-Modemagazijn van den heer L. Vervat, Burgem. Grothestraat. Laat ieder in eigen kring propaganda maken voor „Apollo", zoodat het concours in alle opzichten slaagt. Wij zijn dit aan „Apollo" verplicht. Vereeniging voor Jeugd-herbergen Met het oog op de vacanties, stelt de afd. Soest van het Jeugdherbergwerk, haar leden (en allen die lid wenschen te worden) er van in kennis, dat de afd. haar leden trekkerskaarten kan bezorgen tegen een vergoeding van 2,-, per persoon. (Leden onder de 20 jaar 0,50). Deze kaarten geven toegang tot alle jeugd-herber gen in Nederland en Duitschland. Voorts wijst het afdeelingsbestuur er op, dat aan het afd. lidmaat schap het voordeel is verbonden, van in nauw contact te staan met het propagandawerk en actieve medewerking aan het stichten van nieuwe herber gen. Voor het aanvragen van Trekkerskaarten wende men zich (liefst 14 dagen voor men op reis gaat) tot mevrouw Woudenberg, ,,'t Woudnest" Vosseveldlaan. Inlichtingen voor het J. H. werk - over lidmaatschap - en de wijze waarop men het Jeugd Herbergwerk kan steunen, wende men zich tot J. Houtman, Bosstraat 4. Geitenfokver. Soesterberg Op de algemeene ledenvergadering, dezer dagen in café „Sport" te Soesterberg gehouden, werd beslo ten de vereeniging te ontbinden, omdat er te weinig geitenhouders meer gevonden worden. De vereeni- gingsbok zal worden aangeboden aan den Prov. Bond voor geitenfokvereenigingen. De reeds geïnde subsidie van de gemeente Soest zal worden teruggestort. De kas, waarin nog ruim 100,- aanwezig bleek, zal geschonken worden aan de Vereen. Wijkverpleging Soesterberg en Huis ter Heide (afd. Groene Kruis). Bekroond Op de te Bolsward gehouden Bakkerij-tentoonstel- ling van de N.E.B.A.T. behaalde de Heer Th. Pouw, oudste bediende van den Heer A. Tammer te Soesterberg, de volgende diploma's voor inzendin gen voor gezellen: Diploma voor uitmuntend, voor beschuit; idem voor melkbrood en diploma voor best voor waterbrood. De nieuwe belastingplaatjes De nieuwe rijwielplaatjes voor het belastingjaar 1 Augustus 1930-1 Augustus 1931, zijn vanaf Woensdag j.1. aan de postkantoren verkrijgbaar gesteld. UIT DE ADVERTENTEËN: INMAAKPERKAMENT diverse soorten. Visser's Boekhandel. EEN FLINK HELDER dagmeisje gevraagd. „Mal- vahoeve", Bosstraat 2. EIGENDOMSWEG 106 Roode bessen, per pond 12 cent; Zwarte bessen, per pond 10 cent; Rijpe gele kruisbessen, p.p. 8 ct.; Perziken per stuk 6-12 cent; Barnevelder Slachthanen, 90ct.p. K.G. (levend); 3- en 4-jarige Slachtkippen, per stuk 1,25 en hooger. Bessenboomen (rood, zwart en kruis) 15 ct. en hooger.

Soester Courant | 1980 | | pagina 5