Historische vereniging Soest opgericht „Van Zoys tot Soest" riojooo.- a 100.000,- i Sia Van de Voorzitter De geschiedenis van Soest Een korte schets over het klooster Mariënburg te Soest. Van de werkgroep Genealogie (I) De familie van 't Klooster (I) IN DE NATIQNALE RODE KRUIS PUZZELSPELEN MARATHON MET MEER DAN 30.000 PRACHTIGE PRIJZEN t.w.v. f 1.000.000,- EEN FANTASTISCHE PERSONENAUTO 15 Philips kleuren TV's als Droomprijs per prijs aan gelddroomprijzen amrobank^ Een orgineel handgeknoopt OOSTERS TAPIJT f9000. - Een riante zithoek voor kamerbreed komfort f4975.- LEOLUX Een volautomatische naai machine w BEL 020-214444 ÓÓK DIT GRANDIOZE PRIJZENPAKKET KUNT U WINNEN: f690.000. f495,- 10 Soester Courant van woensdag 23 juli 1980 :Xv.' nHet is een gelukkig initiatief van een aantal ingezetenen om zich bezig te houden met de historie van Soest. Het onderzoeken en verzamelen is een genoegen voor velen. Het stimuleert de interesse in het wel en wee van onze gemeente. Toen en nu. Verder is het voor de gemeenschap van Soest van grote waarde dat dit stuk cultuur goed bewaard blijft. Op dit gebied ligt dan ook nog een ontzettend groot terrein braak". Met deze aanbeveling van burgemeester P. Scholten ging in de afgelopen week het eerste nummer van de historische vereniging „Van Zoys tot Soest" van start. SïM v.r» *+r,u<Hu>g,e* >*W' -V Fragment van de oorkonde waarin Zoys voor het eerst wordt genoemd Een aparte vereniging. Dat wel. In aanwezigheid van 25 belangstellenden opgericht op 8 mei j.1. In korte tijd uitge groeid tot meer dan 100 leden, allemaal min of meer een beet je verliefd op de grond waar hun wieg stond, waar ze leer den lopen, waar ze mens wer den. De v.d. Dijssels. „mees ter" Toon v.d. Berg, v.d. Bree- mers, Hilhorsten, Kokken, Staalenhoefs en Schimmels, het zijn stuk voor stuk kinde ren uit een streek waar het le ven goed was en is. Hun voorkeur en misschien wel liefde voor stukjes geboorte grond proberen zij over te brengen op Soesters en niet Soesters. Noem het sentimen teel, in ieder geval zijn het mensenkinderen die op hun manier hun nadrukkelijke voorkeur voor hun geboorte grond kwijt willen. „Van Zoys tot Soest" is daar een weliswaar bescheiden maar fraai hulpmiddel bij. Het is daarom dat wij in deze af levering van de Soester Cou rant uitvoerig aandacht schen ken aan de eerste aflevering van „Van Zoys tot Soest". Wie er na lezing meer over aan de weet wil komen kan zich wen den tot de heer P. J. v.d. Bree- mer, Vosseveldlaan 21 te Soest. En wat de financiële konsekwenties betreft: voor slechts vijf en twintig geilden per jaar bent u reeds lid van de „Historische vereniging Soest". Lr. Het bestuur van de Historische Vereni ging Soest is verheugd dat thans de eerste aflevering van ons verenigings tijdschrift is verschenen. Met dit tijd schrift, dat gewijd is aan de geschiede nis van Soest, hopen wij, belangstelling op te wekken voor het leven van onze voorouders, als scheppende en denken de wezens dat ons wijzer maakt over onze afkomst en levensloop. De gedachten die tot het verwezen lijken van de oprichting van de Histori sche vereniging en het uitgeven van dit verenigingsblad hebben geleid, waren er al geruime tijd. Ruim een jaar geleden werd geconsta teerd dat er verschillende groepjes en individuelen in Soest op historisch gebied aan het werk waren en soms zelfs met gelijksoortige onderwerpen. Vertegenwoordigers van deze groepjes hebben het voorgaande jaar vele ma len met elkaar om de tafel gezeten om te overwegen tot coördinatie van ak- tiviteiten te komen. De besprekingen hébben in maart 1980 geleid tot een concreet plan om op 27 maart d.a.v. een informatieavond te verzorgen voor een ieder die interesse heeft voor de historie van Soest. De reacties van de ca. 50 belangstellenden waren zeer positief en op 29 april j.1. werd door ca. 25 toekomstige leden besloten tot officiële oprichting van de Historische Vereniging Soest. Op 8 mei j.1. passeerde de verenigingsakte met statuten de notaris en vanaf dat mo ment is de Historische Vereniging Soest een feit. Het bestuur hoopt, dat alles wat op historisch gebied van Soest van belang is, bestudeerd zal worden en dat dit in het kulturele- en geestesleven van Soest een neerslag mag vinden. In de vereniging zal een ieder -afhan kelijk van de interesse- in een of meer werkgroepen een plaatsje weten te vinden. In eerste instantie zijn er vier werk groepen in de vereniging opgenomen, t.w.; 1. Archeologiehet oudheidkundig bo demonderzoek in theoretische- en praktische zin. 2. Genealogie; inventariseren van o.a. biografische gegevens over bewoners van Soest. Voorts het verzamelen en inventariseren van foto's van personen en groepen, van bidprentjes, familie berichten en alle genealogische bijzon derheden. 3. Historiew.o. kerkgeschiedenis, on derwijs, bestuursgeschiedenis, naam kunde, dialectologie, inventarisatie van mondelinge overleveringen, inven tarisatie van kaartmateriaal t.a.v. het oude Soest (Eemland). 4. Karakteristiek Soest; inventariseren en behouden van historisch belangrijke gebouwen, historisch boerderijenon- derzoek, inventarisatie van geveltop tekens en gevelstenen, momumenten- zorg, etc. Of de vereniging en ons verenigings blad voor Soest zal kunnen worden wat het bestuur er zich van voorstelt, zal afhangen van de daadwerkelijke be langstelling van diegenen, die in staat zijn bijdragen in de werkgroepen en of het verenigingstijdschrift te leveren. Wij hopen en vertrouwen, dat het aan deze medewerking niet zal ontbreken en wensen u allen veel succes, vriend schap en gezelligheid. Wanneer wij over de geschiedenis van Soest gaan schrijven, dan willen wij bij het begin beginnen. De geboorteacte van Soest is een oorkonde d.d. 3 Febr. 1028, van Keizer Koenraad II. Een afschrift van deze acte bevindt zich in het Rijksarchief te Utrecht. Keizer Koenraad bevestigt in deze oorkonde het Klooster van het H. Kruis en de H. Maagd bij Amersfoort (De Hohorst of Heiligenberg) in het bezit van diverse goederen die reeds eerder door de Utrechtse .bisschoppen Ansfridus en Adelbold waren geschonken. Dé Keizer was de wereldlijke heer in deze streken en de Utïechtse bisschop was zijn leenheer. Dé aanhef van de oorkonde zoals deze ons is overgeleverd luidt in vertaling: ,,In de naam van de heilige en onver deelde Drie-eenheid, Conrad, door de gunst van de goddelijke welwillend heid, doorlucht Keizer van de Romei nen. Al wie kerken voor God van de grond af opbouwt of kerken die door onverlaten verwoest zijn begunstigt door ze te herstellen, verwerft zich vermeerdering van zijn aardse wel vaart en van zijn verwachting voor de eeuwigheid. Daar vooral koningen en keizers de gelegenheid daartoe gehad hebben, waardoor zij het christelijk geloof krachtdadig hebben kunnen steunen, lijkt het ons een vrome gedachte en een redelijk inzicht om in niets af te wijken van hun daden, waardoor zij, volgens ons geloof zich de eeuwige rust hebben verdiend. Daarom hebben wij gewild dat het bekend zou worden aan alle gelovigen van God en van ons, zowel van die nu leven als degenen die later zullen komen, hoe onze geliefde Bernold, bisschop van Utrecht met zijn abt Werinherius van het klooster van het heilig Kruis en van de H. Moeder Gods Maria en de heilige Apostelen Petrus en Paulus onze doorluchte hoogwaar digheid hebben benaderd en nederig gesmeekt hebben, dat wij de goederen welke in dit klooster dienden voor het gebruik van de daarin wonende mon niken en door de vroegere bisschoppen Ansfridus en Adelbold zijn gegeven, uit kracht van ons keizerlijk gebod zouden vastleggen voor hun gebruik. Zoals redelijk is, welwillend gehoor gevend aan dit verzoek door de tussen komst en het verzoek van onze gema lin, de doorluchte Keizerin Gisela en Henrick, onze enige zoon, de hertog van Pavia, bevestigen wij, ten stellig ste door dit keizerlijk bevel dat geen enkele bisschop van die zetel ooit enige macht zal hebben om de hieronder genoemde goederen op enigerlei wijze te vervreemden of daarmede zijn rid ders te belenen." Daarna vervolgt de oorkonde met de opsomming van wat de twee bischop- pen aan het klooster hebben geschon ken. Een lange lijst van goederen, waarbij ondermeer wordt vermeldt: tussen de dorpen Heze en Zoys (Hees. en Soest) veertien hoeven met al de bewoners.,, en verder: ,,Wij hopen later op deze lijst van bezittingen terug te komen." De oorkonde eindigt dan als volgt „Deze goederen welke ooit gegeven zijn of later mochten gegeven worden, bevestigen wij opnieuw als bezit van voornoemde klooster. En opdat het gezag van deze bevestiging blijvend en onvernietigd zal blijven, hebben wij bevel gegeven dit charter, wat daarna is geschreven en onderaan eigenhan dig is ondertekend, door indrukken van ons eigen waszegel onderaan het stuk te stempelen. Het zegel van heer Chonrad, onover wonnen doorluchtig keizer van Romei nen. Odalricus kanselier heeft namens de aartskapelaan Aribon het stuk nagele zen. Gegeven 3 februari in het jaar onzes Heren duizend acht en twintig in het vierde jaar van de regering van heer Koenraad de tweede, in het eerste jaar van zijn keizerschap. Gedaan te Utrecht. Heil. Amen." Even ten oosten van de Nederlands Hervormde kerk, tussen de Eem- straat, Hooiweg en Peter van den Breemerweg ligt een van de schilder achtigste en intiemste plekjes van Soest, n.1. de rijk omgroeide boerderij „het klooster". De naam roept herinneringen op uit de tijd dat hier eens het klooster Mariën burg stond, deel uitmakende van de orde van de Heilige Birgitta van Zwe den. De Heilige Birgitta van Zweden (ca. 1310 f 23 juli 1373 te Rome). Houtsnede uit het einde van de 15de Het klooster moet omstreeks 1400 op deze plaats zijn verrezen, op een stuk grond dat door Jacob van Gaesbeek aan deze orde is geschonken. Op 5 maart 1393 wordt voor het eerst melding gemaakt dat hier een klooster was gesticht. Het klooster Mariënburg was een Maria-klooster en werd opgezet als dubbelklooster, dat wil zeggen dat het een klooster is waarin mannen en vrouwen gescheiden leefden, maar naar buiten toe een eenheid vormden. Als het klooster volledig bezet was, bestond dit convent uit 80 nonnen en 25 monniken, n.1. 13 priesters, 4 diakens en 8 lekebroeders. Deze getallen waren zinnebeeldig; de 13 priesters herinnerden aan de 11 apostelen, die getrouw waren gebleven samen met Matthias en Paulus. Voorts de overige 72 religieuzen die aan de 72 leerlingen van de Heer herinnerden. Hoofd van het Birgittenklooster was de abdis, die het gehele klooster be stuurde. Of het klooster Mariënburg een grote bloei heeft gehad is niet bekend. Wel staat vast dat dit maar voor een korte duur is geweest. In 1543 wordt het klooster door Maarten van Rossum „bezocht". Hij was een van de meest beruchte krijgsoversten uit de 16de eeuw. Overal waar hij doorheentrok bracht hij veel verdriet en grote ver nielingen aan. Na grote verwoestingen in het zuiden van ons land te hebben verricht, trok I Mogelijke afbeelding van de kerk, behorende bij het klooster Mariënburg te Soest. hij in het jaar 1543 de Veluwe op met 25 vaandelknechten en 1200 ruiters. Met dit bijeengescharrelde leger doet hij een inval in het Sticht van Utrecht. Hij plunderde vele dorpen en ook Soest werd niet gespaard. Op zijn tocht door Soest plunderde en vernietigde hij alles wat hem niet zinde. Het klooster Mariënburg wordt voor een groot deel vernield, geplun derd en in brand gestoken. Daarna trekt hij naar Amersfoort en wordt op 6 juni 1543 meester van de stad en de bevolking. Door de betaling van een afkoopsom van 80.000,- bleef Amers foort van plundering en verwoesting gespaard. Na het bezoek van Maarten van Ros sum zal het klooster enigszins zijn herbouwd maar is niet meer tot bloei gekomen zoals voorheen. Met de op komst van de nieuwe leer, het pro testantisme, hadden o.a. de kloosters het zwaar te verduren. Zo werd het Brigittenklooster Mariënsterre te Gouda opgeheven en de nonnen uit Gouda verenigden zich met die van het Soester klooster. In 1599 leggen de staten van Utrecht beslag op de goederen van het klooster en stellen een rentmeester aan. Om streeks 1610 zijn de laatste Birgittijnen vertrokken. Alleen de resten van het klooster bleven achter. In 1772 was het nog een ruïne en tegen woordig is er op de landerijen rondom de boerderij „het klooster" stilte. Al leen zijn er op de akkers sporen van puin te ontdekken of een stukje lei, dat als dakpan heeft gediend. Onder het oppervlak van de akkers is meer te vinden. Bij de aanleg van rioleringen in 1958 en bij aanleg van een gaspijp van 1962 is bij hst hierbij behorende graafwerk, gestoten op muurresten van het klooster. De lig ging van het kloostercomplex, alsmede de plaats en afmetingen van sommige afzonderlijke bouwdelen konden wor den vastgesteld. Voor het merendeel blijken de funderingen te zijn uitgebro ken. Het enige werkelijke dat herinnert aan het klooster Mariënburg is de boerderij „het Klooster" en de naam van de familie Van 't Klooster en Van Klooster. Namen die in Soest veelvul dig voorkomen. Sinds 1974 houden ruim 10 amateur genealogen (verenigd in de officiële „Werkgroep Eemland") zich bezig met het onderzoek naar families in het Eemland. Deze werkgroep heeft zich gaarne be reid verklaard om, voorzover het Soester geslachten betreft, haar gege vens ter beschikking te stellen van de Historische Vereniging Soest. Het zijn dan ook deelnemers aan de werkgroep Eemland die op dit moment de kern vormen van de werkgroep Genealogie van onze nieuwe vereni ging- Naast typische familiegegevens zijn in de loop der jaren ook veel bijzon derheden gevonden over boerderijen, landerijen enz.; deze gegevens zullen mede ter beschikking worden gesteld bij het onderzoek van andere werk groepen van onze vereniging. In het tijdschrift zullen regelmatig ar tikelen verschijnen welke zijn ontleend aan het onderzoek dat de leden van de werkgroep Eemland hebben verricht of nog zullen verrichten. Als regel worden deze artikelen ge schreven door de hierboven genoemde contactpersoon; deze artikelen wor den, om te voorkomen dat één lid de eer krijgt van hetgeen meerderen heb ben gedaan, niet persoonlijk onderte kend. Naast de opzet om ons tijdschrift pret tig leesbaar te maken voor alle leden zal worden getracht de inhoud instruc tief te maken en allerlei „vaktermen" nader toe te lichten. Dit zal veelal gebeuren in de voetnoten bij de arti kelen, danwel in afzonderlijke bericht jes. De familie van 't Klooster ontleent haar naam aan het erf van het Kloos ter Mariënburg te Soest, dat zij vele jaren hebben bewoond. (1). De oudste vermelding is van 1645. Uit dat jaar bezitten wij een opgave van de inwoners van Soest, die voor het z.g. huisgeld werden aangeslagen (2). In genoemd jaar moest „Geertgen int Clooster" 16,- betalen. Een betaling van 16,- duidt op bewoning van een flinke boerderij. In een ca. 1650 opgestelde „Memo rie der Landerijen" worden, zonder na dere omschrijving, genoemd „de erf genamen van Geertgen Henrix wedu we in't Clooster". Nu doet zich de moeilijkheid voor bij de benaming „Geertgen Henrix wedu we". Het is namelijk mogelijk dat Geertjes vader Hendrik heette en zij weduwe was van een ons onbekende man. Maar het kan ook dat wij de naam van haar vader niet kennen en zij weduwe was van een man genaamd Hendrik. Beide vormen van naamgeving kwamen na melijk vroeger voor. Wij zouden hem dus in het huisgeld- register van 1645 moeten vinden. Inderdaad staat vermeld: Henrick Jan Thonisz, die 9,- moet betalen. Kenne lijk een buurman (en broer?) is Tho- nis Jan Thonisz, die voor 10,- wordt aangeslagen. Bedragen van 9 en 10 gulden duiden op redelijke boerderij en (5). Zeker weten wij dat op 8 februari 1640 te Soest een Geertje Hendriks woonde, die na de dood van haar broer Hendrik Hendrikse door de Sint Pau- lus-abdij te Utrecht werd beleend met „de helft van een stuck lands, strek kende van de Zoestschen Brinck tot aen Morsschenmaeth, gelegen tot Zoest". (3). Na het overlijden van deze Geertje werd haar zoon Hendrik Janse „tot Zoest" beleend met genoemde helft en wel op 9 juli 1653. Het is vrijwel zeker dat alle voren staande gegevens dezelfde Geertje be treffen; zij is dus tussen 1645 en 1653 overleden. Op 19 mei 1663 krijgen, ieder, voor de helft, Henrick Aerts en „Henrick Jans den Ouden wonende op 't Clooster Erff ende goet, genaamt Marienborch" een perceel bouwland. Uit een vermelding van 29 oktober 1663 blijkt Henrick Aerts het „Spicket- land" in gebruik te hebben, samen met Henrick Jan Thonisz. Het is zeer aanlokkelijk aan te nemen dat „Henrick Janse tot Zoest", „Hen rick Janse den Ouden" en „Henrick Jan Thonisz" dezelfde persoon is (4). Het is niet duidelijk of dit perceel bouwland hetzelfde is als het Spicket- land. Evenmin is het nog gelukt vast te stellen of er tussen Henrick Aerts en Henrick Janse naaste verwantschap bestond. Als wij aannemen dat de op drie ver schillende wijzen aangeduide Hendrik Janse toch maar één persoon betreft en deze in 1663 reeds „Den Ouden" wordt genoemd, dan ligt het voor de hand dat hij in 1645 reeds volwassen was. Uit het vorenstaande zou, als voorzich tige conclusie, kunnen worden afgeleid dat ene Jan Thonisz gehuwd was met Geertje Hendriks. Uit dit huwelijk werden (minstens) twee zoons geboren: Thonis en Hen drik. Thonis (Antonius) is dan ge noemd naar zijn vaders vader en Hen drik naar de vader van zijn moeder. Verderop zal blijken dat er waarschijn lijk ook nog een zoon Gerrit is ge weest. Wanneer wij trachten de geboorte jaren bij benadering vast te stellen dan kunnen wij zeggen dat de broers Tho nis en Hendrik in 1645 reeds een eigen woning bewoonden en dus geboren kun nen zijn tussen 1600 en 1620. Hun ouders Jan Thonisz en Geertje Hendriks zullen dan ca. 30 jaar eer der zijn geboren, dus tussen 1570-'90 (6). Uitgaande van bovenstaande gegevens kunnen wij overgaan tot het opstellen van een genealogie of stamboom, waarbij wij alle hiervoor gegeven voorbehouden niet mogen vergeten. schenkt een complete LUXE SUPER KEUKEN met inbouwapparatuur t.w.v: f 20.000,- Miele Nederland B.V., Vianen OFSOPO WAARDE f 14.495,- Importeur H Englebert N V Voorschoten jpHiupsi Philips kleuren, echte kleuren Adviesprijs f 2.495,- Elke maand een verrassingsprijs (in natura) ter waarde van ter waarde van Vervoort Woningtextiel. Oss 6x BOSECAR STEREO Winkelwaarde f1200. ■■*y; 'v/ ruimtelijk realisme in de huiskamer Alsjeblieft van Brilservice voor de Rode Kruis Puzzelspelen 100 modieuze monturen t.w.v. f400. per bril ^styNJl/Al'KINI Bril! Kruis woordspel 2 t.w.v. Venlo Winkelwaarde i f1149. -flSINGER SINGER NEDERLAND, Amsterdam DOEL: De NATIONALE RODE KRUIS PUZ ZELSPELEN MARATHON wordt ge organiseerd ten bate van NEGEN be langrijke Rode Kruis-taken. Voor deze Puzzelspelen Marathon werd vergun ning verleend door de Staatssecreta ris van het Ministerie van Justitie bij besluit van 7 mei 1980, onder nummer L.O. 700/143/039. Van links naar rechts: 1. voedsel, 4. gast, 7. bundel, 8. vr. munt, 10. eikeschors, 12. noot, 13. oefentijd, 14. wind richting, 15. tijdperk, 17. een zekere, 18. kunst taal, 19. lichaamsdeel, 21.mann. dier, 23. voor, 24. eenheid v. elektr. stroomsterkte, 26. boom, 28. voorkeur, 30. ge wicht, 32. ijzerhoudende grond, 34. cilinder, 36. militair, 37. manne tjeseend, 38. rondhout, 39. onbep. vnw., 41. lid woord, 42. ton, 43. edel gas, 44. bruine verfstof. Van boven naar beneden: l.deel v.d. schip, 2. lek kernij, 3. heilig voorwerp der Indianen, 4. strijd macht, 5. pers. vnw., 6. zwemvogel, 7. gat in muur. 9. gemaling v. Ae- gir, 11. wang. 16. we relds. 18. altijd, 20. staaf. 22. bloeiwijze, 25. om geslagen rand, 28. plaat, 29. etagewoning. 31. middag, 33. pl. in Gel derland, 35. pl. in N. Afrika, 40. neon, 42. fa milielid. 33 15 29 7 T- 2 42 Ï6 27~ i§~ 43" Rebusspel 2 ZÓ KUNT U MEEDOEN! U kunt de oplossingen van de hier gepubliceerde puzzelspelen inzenden door gebruik te maken van onderstaande betaalmogelijk- 1. PER GIRO OF BANK: !60-10Qj t.n.v. Rode Kruis, Den Haag. 2. PER BRIEFKAART: Rode Kruis. Postbus 30427, 2500 GK Den Haag. Voor iedere oplossing betaalt U I 1.50 ot plakt U 11,50 aan extra postzegels bij: Uw giro ot briefkaart inzenden voor 11 AUGUSTUS 1980. Na ontvangst van Uw Giro- of briefkaart ontvangt U het tijdschrift "marathon" gratis thuis voor eventuele verdere deelname. DOE OOK MEE AAN HET TELE-LUISTERSPEL en raad welk woord is "weggepiept" Het Tele-luisterspel is een uniek "los" onderdeel van de Nationale Rode Kruis Puzzelspelen Marathon. Daarbij gaat het erom het woord te raden van een bekend lied dat is "weggepiept". Dit lied wordt "levensecht" gezongen door de cabaretier-imitator Robert Paul. Hoe U instuurt hoort U óók per In de afgebeelde rebus zit een zin verborgen Los 'm op en geef de slagzin op K*D 1\ OlilE SCM= D 1 PAAR 901 BOXEN RECEIVER l.w v t 6.592,- BOSE B V 1 VOUWWAGEN MET BERMKEUKEN t.w v. I 6.395.- ANDREJAMET 1 RIHA SYNTONE DE LUXE I w.v. I 6 295.- MOSSEL VERSTEEGE B 1 2ZITS EN 3ZITSBANKEN t.W v 15.751,- LEOLUX B.V 1 2 PERS. REIS NAAR LOS ANGELES t.w.v t 5.000,- KLM 2 SURFPLANKEN t.w.v. f 1.450,— TILONA NAARDEN B V 3 ZANKER WASAUTOMATEN t.w v. t 1.346,- ZANKER NEDERLAND B.V 9 RETOUR PASSAGE VOOR 2 PERS, t.wv 1 1.000,- NORTHSEA FERPIES B V Amsterdam Veenendaal Den Haag Amsterdam Barneveld Rozenburg 39 langspeel albums Winkelwaarde f QQ ISOi per album The Readers Digest, Amsterdam 2 CANON FILMCAMERA'S 2 RIJNREIZEN 4 GEËMAILLEERDE KOOKSETS 1 DUALC 830 CASSETTEDECK 1 BOOTREIS i 1 WALRA LINNENUITZET i i 6PERSOONSBUNGALOWTENT i 30 SEIKO QUARTZ HORLOGES t.w v I 348.— BORSUMIJ FOTO B V Roei twv I 600,— HOLLANDCRUISELIJN t w.v I 268,67 BERK BECCON B.V. twv 1 1.098,— REMA ELECTRONICS B.V t w v I 876,— STENA LINE t.wv 1 1.500,— WALRA HOFLEVERANCIER twv f 1.200,— WALKER INTERN. BV I 300.— SEIKj Halfweg Kampen Amsterdam Nederland BOVENDIEN EEN PRIJZEN-PAKKET IN NATURA TER WAARDE VAN VAN HIER NIET GEPUBLICEÊrDE NEDERLANDSE ONDERNEMINGEN. ZAKREKENMACHINES CARMEN CASCADE 16 TELEFOONVERSTERKERS ORIGINELE AaBe-ROKKEN THEE EN GLASSERVIEZEN OUIZZLE KRUISWOORDSPELEN DRAAOLOZE TELEFOONS 69,— SILVERREED B V 149,- CARMEN NEDERLAND B.V 92,— M.T.C. HOLLAND 220,— KONINKL AaBeFABR. B.V 305,— SCHOT ZWIESEL 29,75 BCF 945,— VERCOHANDELSMIJ BV Amsterdam Weesp Oosterbout Overveen Borne Someren 26 IRISETTE DONSDEKENS 2 CANON FILMCAMERA ZOOM 39 TAPIJTEN OM ZELF TE KNOPEN 4 GEËMAILLEERDE KOOKSETS 26 AGFA OPTIMA 335 26 BEHANGPAKKETTEN MEEDOENIS... VERCO HANOELSMIJ BV. SOMEREN |13 Vertaalcomputers in zaklormaat Winkelwaarde 395.— IRISETTE NEDERLAND B V Barneveld twv t 348.— BORSUMIJ FOTO B V Roelotarendsveen t w V t 273,— KONINKL D S. v SCHUPPEN Veenendaal twv I 268,— BERK BECCON BV Kampen t.wv I 245.— AGF A GEVAERT BV Ri|Swijk twv f 200,— RATH DOODEHEEFVER Amsterdam VEEL PRIJZEN WINNEN

Soester Courant | 1980 | | pagina 11