Aannemersmaatschappijen ,Almere' en H. S. Hendrikse en Zn. te Soest gaan nieuwe straatmakers opleiden [CONTANT-BON a Pub 50 jaar geleden in Soest 0R AL UW PORTEN WALET bv HOMEE ONGELOOFLIJK Nieuwewegög, dje weg dje terug ballen mtsoen vraagt uw aandacht voor: Bouwzaken Verleende bouwvergunningen Sieraden ontvreemd Rectificatie Gewond bij aanrijding Ladelichter pikte zestig gulden Minimum 4 regels /6,00 zaterdagavond fondueën ƒ18.50 QDeSoestef Buineti restant broeken Schoorsteen vegers werkten illegaal Orgelconcert in Baarn Soesterbergse brigadiers raakte wapenstok kwijt GEURTS STEENHOFSTRAAT 27 TELEFOON 2294 HET ADRES voor uitsluitend 1ste kwaliteit fijne Vfeesdiwaren. ■Jeadrts ïsF.X.M El ER Auto-reparatie - m 4 inrichting few Jpeciaal adres voori )2?hands-fonJoruterdeelerva f 25 Juli 1930 Soes ter Courant van woensdag 23 juli 1980 rOMAAT ELLI S 'PORTHUIS VANVUGT \RNSTRAAT 39 - BAARN EFOON 02154 -12490 te sportzaak van 't Gooi MIVEDI Soest is te berei- telefoonnummer (02155)- let raadzaam het Dierente- i Engendaalweg, telefoon- 583, en de plaatselijke poli- Soest, telefoon: 19444) op de stellen van vermissing of een huisdier. VERMIST: Ierse Setter, 9 jr., fam. 'orenstraat 10, tel. 14498. ng Poedel - Bouvier, reu, witte borst 11 jr. fam. msterdam, tel. 020-169606. muisgrijs, witte snuit en astreerd, Wijnands, Soes- raat 108, tel. 20862. Siamees, Bluepoint 2% jr. Braamweg 43, tel. 20712, •763011. donker schildpad 3 jr.; rd, geel halsbandje naam: d. Brink, Soesterbergse- el. 21438. poesje 1 jr., Ruys Eigen- tel. 19760. katje 2 jr., geel/groene halsbandje, Seim Amers- .t 69, Soesterberg, tel. •t/wit, Rademaker Vondel- .1146. GEVONDEN: bastaard hond, witte vlek gladharig, grote middel tehuis, tel. 13583. iTELAUTO IUREN? F f «O,— PER DAG 1BSWEG iq SOEST lactie. idering las ik in de Soester 123 juni j.1. dat de gemeen- gaat treden tegen het voet plantsoenen. Het zou de ke plantsoenendienst zo and onmogelijk zijn om het roen een goed aanzicht te m. Dit verbaast mij ten geleden is de gemeente st de trottoirs, en vooral de andjes erlangs, met gif te Jit had tot gevolg dat de veel groen veranderde in le droogte. En alsof dit nog 1e was, werd enkele weken en dat het gif nog enigszins •d met wortel en al uitge- is terwijl het op straat, en plantsoenen, vol ligt met apier en ander afval. Om 'en een groen en goed" 'even, kan men dus deze |e dienst beter uitrusten ikstok in plaats van de itepolitie kan zich mijns bezig houden met het en de vele op de trottoirs auto's die veel speelruim- jeugd ontnemen en die Her een speelplaats zoekt enen. H. R. VEENENDAAL DS'70, afd. Amersfoort GEMEENTE Openbare bekendmaking De burgemeester van Soest maakt bekend, dat burgemeester en wet houders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strek kend verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergun ning te verlenen aan de heer C. J. J. Dorrestein, Plasweg 50 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Plasweg 50, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D., nummer 3086. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 25 juli 1980 eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeente secretarie, afdeling I, ter inzage. (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 15 juli 1980. a. aanbrengen van een dakkapel op een woonhuis, op een terrein gelegen aan de Dr. 's Jacobstraat 37 (kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie D.,nr. 2947). b. aanbrengen van een dakkapel op een woonhuis, op een terrein gelegen aan de Braamweg 5 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D., nr. 4152). c. aanbrengen van een dakkapel en verbouwen van een woonhuis, op een terrein gelegen aan de Middelwijkstraat 8 (kadastraal bekend ge meente Soest, sectie K., nr. 2158). d. uitbreiden van een woonhuis en vergroten van een dakkapel, op een terrein gelegen aan de Gen. Winkelmanstraat 121 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E., nr. 3192). e. uitbreiden stallingsruimte voor landbouwmachines, op een terrein gele gen aan de Lange Brinkweg 69 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A., nr. 4479). f. gedeeltelijk verbouwen van een dubbel woonhuis tot enkel woonhuis, op een terrein gelegen aan de Vosseveldlaan 43 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C., nrs. 2097 en 2098). g. bouwen van een carport, op een terrein gelegen aan de De Beau- fortlaan 4 kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D.nr. 3975 h. plaatsen van een antennemast, op een terrein gelegen aan de Beetz- laan 14 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K., nr. 434). i. bouwen van een garage, op een terrein gelegen aan de Hartweg 30 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K., nr. 393). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (wet AROB), kan de natuurlijke persoon of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dag tekening van de beschikking bij het college van B. en W. een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 -17.00 UUR Een witgouden halsketting met een hangertje en twee witgouden oorknop pen met op elke knop een briljant, zijn op onbekende wijze verdwenen uit de woning van mevrouw J. J. aan de Lange Brinkweg. Donderdag kwam zij tot de ontdekking, dat zij de sieraden ter waarde van 3.500 gulden miste. Zij heeft hiervan aangifte gedaan bij de politie. Naar aanleiding van onze publicatie vorige week over het besmette Vaso- lastine van Enzypharm delen wij mede, dat de besmette ampullen niet het nummer GM 31, doch het nummer VM 31 dragen. Bij een verkeersongeluk op de Emma- laan liep de 23-jarige P. Z. uit Soester berg gistermiddag verwoningen in het gezicht en vermoedelijk een hersen schudding op. Nadat een dokter hem had behandeld, kon hij naar huis. Z. zat in de door de 23-jarige D. B. uit Soest bestuurde personenauto, die om streeks kwart over drie vanaf de Burg. Grothestraat linksaf de Emma- laan opreed. Kennelijk gebeurde dit met te hoge snelheid, want B. raakte de macht over het stuur kwijt. Het gevolg was dat hij tegen een boom in de rechterberm botste. De auto kreeg flinke schade, de bestuurder kwam met de schrik vrij. «rasm.'?? Tijdens de opleiding ontvangt men het normale loon. Al met al lijkt het ons een goede kans voor jongeren die buiten willen werken in een steeds wisselende omgeving om een vak te leren met een goede toekomst. Wie meer over deze opleiding wil weten kan zich na 4 augustus in ver binding stellen met de heer J. Hem- stra. Stichting Straatmakers 't Gooi en Eemland, Slangenweg 30. 1251 RN Laren, telefoon 02153-14751 of de heer C. P. Schout, consulent van de SBW, Haverveld 3. 3902 EA Veenendaal, telefoon 08385-16311. In dit samenwerkingsverband partici peren: Aanemersmij. Almere - Soest H. S. Hendrikse en Zn - Soest Gebr. Hogenbirk - Laren Knol BV - Amersfoort W. van Plateringen en Zn BV - Amers foort Stichts Wegenbouwbedrijf BV - Hilver sum. Tijdens de opleiding zullen werkzaam heden worden verricht in: Amersfoort, Baarn, De Bilt, Blaricum, Bussum, 's-Graveland, Hilversum, Huizen. Laren, Loosdrecht, Maartens dijk en Soest. Bouw- en Onderhoudsbedr. Kantoor en werkplaats Industrieweg 10 - Soest Tel. 02155-17797 - 19260 Vooral uw: Bouwwerken Onderhoudswerken Verbouwingen Vraag eens vrijblijvend prijsopgave! Bij een inbraak in het winkelwoon huis van J. van M. aan de Buys Bal lotlaan in Soesterberg, heeft de onbe kende dader uit de kassa in de winkel een bedrag van zestig gulden gesto len. De inbreker kwam binnen door aan de achterzijde van het pand een ruitje te vernielen. voor het opgeven van een KLEINE RUBRIEKADVERTENTIE in de SOESTER COURANT Naam: Straat: Woonplaats: Tel verzoektmaal plaatsing Op woensdag ATTENTIE: één letter of leesteken per hokje, tussen twee woorden een hokje blanco laten Ondertekening 1 2 3 4 5 5 regels f 8,00 6 6 regels f 10,00 7 regels f 12,00 8 regels f 14,00 9 regels f 16,00 10 regels f 18,00 11 regels f 20,00 12 regels f 22,00 7 8 9 10 11 12 De bon moet uiterlijk maandag 16.30 uur in ons bezit zijn voor plaatsing in de Soester Courant van woensdag daarop volgend. Bewijsnummer 75 ct. extra. Brieven onder nummer: f 2,50 extra (De binnengekomen brieven worden u dan toegestuurd). Deze bon ONGEFRANKEERD zenden aan: advertentieafdeling SOESTER COURANT Antwoordnr. 136, 3760 VB SOEST. Het verschuldigde bedrag insluiten door middel van groene bank-betaalcheque, Eurocheque of blauwe girobetaalkaart (geen giro-overschrijvingskaart)-.) Veel gemeentediensten en aannemersbedrijven kampen met een ernstig tekort aan vakbekwame straatmakers. Het is daardoor erg moeilijk geworden om goed straatwerk gerealiseerd te krijgen. Deze tekorten zijn enerzijds ontstaan door de vergrijzing van het thans bestaande straatmakerscorps en anderzijds doordat veel wegen in de achter ons liggende periode in asfalt werden uitgevoerd. Hierdoor was ook de interesse voor dit vak afgenomen. Nu er echter een herwaardering van het straatwerk plaatsvindt en steeds meer voetgangersgebieden, winkel promenades en woonerven worden aangelegd wordt het tekort aan goed opgeleide straatmakers steeds meer zichtbaar. Om dit tekort enigszins het hoofd te kunnen bieden heeft een aantal aan nemers in het Gooi gezamenlijk het initiatief genomen om een groeps- opleiding voor straatmakers te star ten. Een aantal gemeenten in deze regio heeft medegedeeld in beginsel bereid te zijn werkzaamheden voor deze ploeg te garanderen. Hierdoor is er een unieke samenwerking ontstaan tussen opdrachtgevers en aannemers bedrijven. De leerlingenploeg zal bestaan uit minimaal 8 jongeren van 16 tot en met 19 jaar, die onder leiding van een oudere vakman, die als leermeester wordt aangesteld hun opleiding in de dagelijkse praktijk krijgen. Deze leer meester zorgt ook voor het vervoer van de leerlingen van huis naar werk. Hiervoor wordt een speciaal busje tér beschikking gesteld. Tevens geeft de leermeester in een speciaal daarvoor ingerichte verblijfswagen, bij slecht weer theorielessen, daartoe is in deze verblijfswagen een schoolbord etc. aangebracht. Voor de theoretische op leiding gaan ze één dag per week naar de streekschool. De vakken die op die school worden gegeven zijn: bestratingsconstructies meten en uitzetten tekening lezen gereedschappen materialen veiligheid en verkeersmaatregelen. De opleiding is afgestemd op het ver krijgen van een landelijk erkend diplo ma dat wordt afgegeven door de Stich ting Bevordering Wegenbouw. Deze stichting is door de ministerie van onderwijs aangewezen om de opleiding in het kader van de Wet op het Leer lingwezen te controleren. Ten over staan van de stichting wordt ook tussen opleidingsbedrijf en de leerling een leeroverkomst afgesloten. De primaire opleiding duurt voor jongeren met een Ivo of mavo-diploma 2 jaar. Zij die deze vooropleiding niet hebben doen er één jaar langer over. Iedere Keuze uit drie soorten. Haal uw fondue zelf van ons buffet. SLECHTS per persoon. RESTAURANT SOCSTERBERGSESTRAAT181. SOESTDUINEN. 02155-12738. uitzoeken vrijetijdskleding v.\Afeedestraatt1c tel.12424 Soest Twee schoorsteenvegers, vader P. (37) en zoon M. van E. (23) uit Waddinx- veen, kregen gisteren een proces verbaal omdat zij voor eigen rekening zonder vergunning van het gemeente bestuur aan 't werk waren in Soest. Zij belden 's morgens aan bij een woning aan de Bonifaciusstraat. De mannen vroegen de bewoonster of zij de schoorsteen mochten vegen. De vrouw was in de veronderstelling dat beiden van de gemeente waren en gaf hun de gelegenheid het werk te doen. Toen ze daarmee klaar waren, boden zij de vrouw een rekening aan van tachtig gulden. Zij ging hiermee niet akkoord en schakelde de politie in. Vader en zoon Van E. zagen er toen van af. verder op betaling van de rekening aan te dringen. In plaats van 'er geld mee te hebben verdiend, gaat het klusje het tweetal waarschijnlijk geld kosten, omdat zij een proces-ver baal kregen. VOOR FIJNE VRIJETIJDSKLEDING STEENHOFFSTRAAT 66 TELEFOON 10880 De bekende organist Jaap Zwart, zal aanstaande donderdag 24 juli, het vier de orgelconcert geven op het Flentrop- orgel van de Grote- of Pauluskerk aan de Brink te Baarn. Het programma dat de heer Zwart voor deze avond heeft samengesteld, vermeldt werken van Duitse, Franse en Nederlandse componisten, zoals Jo- hann Sebastian Bach, Alexandre Guil- mant, Samuël de Lange e.a. Het con cert begint om 20.00 uur. Terwijl twee personeelsleden van de brigade Soesterberg van de ko ninklijke marechaussee aan 't zwem men waren in het Sportfondsenbad in Amersfoort, heeft een onbekende kans gezien uit hun kleding, die in afzonderlijke kleedhokjes was op gehangen, de korte wapenstok te ont vreemden. Het instellen van een onderzoek was practlsch onbegonnen werk, omdat er op dat moment ongeveer duizend bezoekers in het zwembad waren in verband met de Nederlandse zwem- kampioenschappen. en todi waar. 2 Pond fijne belegen vofv. Goudsdie kaas voor fU-. H.M. de Koningin op Soestdijk Naar wij vernemen zullen H.M. de Koningin en Prinses Juliana Vrijdag 1 Aug. a.s. voor een verblijf van eenige dagen op Soestdijk arriveeren, zulks in verband met den verjaardag van H.M. Koningin Moeder. Zang- en bloemenhulde aan H.M. de Koningin Ter gelegenheid van den 50sten verjaardag van H.M. de Koningin, zal door de Chr. Oranje-Ver- eeniging „Vorstenhuis en Vaderland" te Utrecht op een der a.s. Aug. dagen, tijdens het verblijf van H.M. te Soestdijk, een zang- en bloemenhulde aan H.M. worden aangeboden. Tram-ongeluk Vrijdagmiddag had mej. De R. te Soesterberg het ongeluk bij het afstappen uit de tram haar enkel te breken. Afstandsmarsch De agent van politie P. J. de Vries, welke de 4-daagsche afstandsmarch heeft mede gemaakt, legde 55 K.M. per dag af. Voorwaar een mooie prestatie. Hem werd een diploma en zilveren medaille aangeboden. Overplaatsing De rijksveldwachter H. de Jong, wordt 1 Aug. a.s. overgeplaatst naar Driebergen. De aldaar gesta tioneerde brigadier Wagenvoort wordt met ingang van dien datum overgeplaatst naar hier. Vreemde bergplaats In de omgeving van het woonwagenkamp zijn op verschillende plaatsen, onder heide en mos ver stopt, verschillende onderdeelen van een nieuw rijwiel gevonden. Onze winkelstand De Soesterbergschestraat is een fijne zaak rijker geworden. De heer Elverding heeft namelijk een first classe wijnzaak geopend. Zaterdagavond na men wij daar een kijkje en alles ziet er keurig uit. De doelmatige, winkelbetimmering, het behang en schilderwerk alles past zich aan bij het geheel. Daarbij een groote sorteering wijnen en advocaat zelf gebotteld, zoodat men beslist goede waar voor zijn geld krijgt. Waa de eigenaar een jarenlange ondervinding in dit vak heeft opgedaan is men over tuigd, dat alles uitstekend wordt behartigd. Ter gelegenheid van de opening werd een extratje verstrekt. De verlichting die het zeer goed doet, werd aangebracht door het bureau Broekhoff. Tennisfeest Op de goed onderhouden banen van het Van Lennep's Sportpark zijn gepasseerde week, van Donderdag tot en met Zondag, tenniswedstrijden gehouden, waaraan door 118 personen is deelge nomen. Ofschoon het weder niet medewerkte, was er vrij veel belangstelling en volgden velen het sublieme spel. De uitslag was als volgt: Dames enkel: Mej. M. A. Sluis. Dames-dubbel: Mevr. M. MJonacht en Mej. M. Staal. Heeren-enkel: de heer S. Th. Vinkesteijn. Heeren-dubbel: de heeren Kat en Worst en de heeren Kuijt. Heeren-singlede heer A. H. Kuijt. Gemengd spel: Mej. J. Huigen en de heer P. Worst; Mej. Lichtenbelt en de heer J. H. C. Muller. De heer Wüst reikte na afloop de fraaie kunstvoor werpen uit en dankte de spelers voor hetgeen zij hebben bijgedragen om de wedstrijden te doen slagen, alsmede de spelleiders en scores. Mej. Sevenhuijsen ontving den scorer-prijs. Spr. hoopte, dat allen nog lang aan de prettige dagen zullen terugdenken. Een ongeluk komt zelden alleen De eigenaar der consumptie-tent op het feestterrein, welke tent in den nacht van Maandag op Dinsdag bijna geheel werd vernield, reed Dinsdagmiddag met zijn vrachtauto in een sloot nabij Bunschoten, waardoor het voertuig ernstig gehavend werd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Van der Hucht-school, Molenstraat 84 Voor de H.B.S. te Amersfoort slaagden de volgende leerlingen der school: Mientje Meinesz, Jacob van den As, Freddy Spijker, Jelle Meinesz en Jan Valeteon. Met succes deden Jacob Fijma en Bob van Krieken toelatingsexamen voor de Handelsschool. Nog werd Annie Roelofs toegelaten tot de le klasse van 't Gymnasium te Amersfoort. Inbraak Ongewenschte gasten hebben een bezoek gebracht aan de fabriek van de N.V. „Photax" te Soestduinen In het kantoor werd alles overhoop gehaald en ver schillende kasten en deuren beschadigd. Er wordt echter niets vermist. Ook is een bezoek gebracht ten huize van de wed. W. te Soesterberg, alwaar de dieven een damestasch, inhoudende plm. 20,- hebben ontvreemd. De politie heeft een en ander in onderzoek. UIT DE ADVERTENTIËN le KWALITEIT BENZINE a 15 cent per liter. Aan de pomp. Jac. Willig, Steenhoffstraat 25, Soest. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS der ge meente Soest, zullen trachten, op 12 Augustus a.s., des namiddags 3 uur, op het Raadhuis aldaar, aan te besteeden: „Het bouwen van een badhuis op een terrein aan de Pieter de Hooghlaan", kad. bekend als gemeente Soest, Sectie H. No. 4812 ged. Bestek en 2 teekeningen vanaf Woensdag 30 Juli a.s. verkrijgbaar tegen betaling van 5,-, ten kantore van Openbare Werken, Lange Brinkweg 49B, Soest, alwaar tevens Inlichtingen worden gegeven van 11-12 uur.

Soester Courant | 1980 | | pagina 5