Plannen voor nieuwbouw gereformeerde kerk vrijgemaakt Hartje Zuid viert vierde Braderie 5 september a.s. Vertrek hoofdagent la Rose verlies voor Soester politie occ&sioiu P. Tensen overleden OessOrasr Goed nieuws van Auto Vandermëet Directie-wisseling ziekenhuizen Zonnegloren en Maarschalksbos Woensdag 30 juli 1980 1-X0M Honsbergen Honsbergen RUNDERGEHAKT Voor olie inlichtingen bezoek onze showroom aan de Fluorweg Auto Vandermeer I Amersfoort b.v. f Honsbergen Honsbergen AARDAPPELEN Bromfietser gewond mvA 58e jaargang no. 49 ALLEEN DONDERDAG MAGER KILO, van 10.90 voor Goed nieuws voor alle mensen die voor minder geld een betere auto willen rijden. Mogen wij U eens alles haarfijn uitleggen? Fluorweg 49-51 Amersfoort Industrieterrein de Isselt vak A De heer J. W. D. Berkelbach van der Sprenkel, vele jaren medisch- direkteur van de ziekenhuizen Zonnegloren [Soest] en Maarschalksbos [Baarn] zal wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn funktie neerleggen. Het bestuur van de stichting Maarschalksbos - Zonnegloren wil zijn vertrek niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Daarom zal op vrijdag 28 augustus a.s. van 17.00 -18.30 uur de scheidende medisch-direkteur in het ziekenhuis Zonnegloren, Soester- bergsestraat 125, een receptie worden aangeboden. Tevens zal er gelegenheid zijn kennis te maken met de opvolgend medisch-direkteur de heer C. Willemse. In de maand augustus zal de Soester Courant uitvoerig aandacht schenken aan de vertrekkende en komende funktionaris. ALLEEN DONDERDAG NIEUWE HOLLANDSE Doré's 5 KILO slechts Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Sbest - Tel. 14152*' Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E.J.SMIT Abonnement per half jaar f 10.40 Buiten Soest per half jaar ƒ20.80 Verschijnt iedere woensdag SOESTER COURANT Na een langdurige ziekte is in de afgelopen week overleden de heer Pe ter Tensen. Tot de overname van het bekende Soester busbedrijf door Cen traal Nederland vormde hij met zijn zoon en schoonzoon de direktie van de firma Tensen. Bij een aanrijding op de kruising Me- relweg-V inkenweg-Nachtegaalweg liep de 35-jarige bromfietser N. S. lichte verwondingen op. Een dokter verleende eerste hulp, waarna het, slachtoffer naar huis kon. Het ongeluk gebeurde omstreeks tien over twee. De uit Hilversum af komstige S. reed op de Vinkenweg en verzuimde voorrang te verlenen aan een personenauto, bestuurd door de 23-jarige T. van der L. uit Soest, die uit de Nachtegaalweg kwam. AL UW VERZEKERINGEN PER MAAND BETALEN? PAKKETPOLIS met bijvoorbeeld Autoverzekering v.a. f20,75 Brandinboedelverzekering v.a. f 1,75 Aansprakelijkheidsverz. v.a. f 3,95 Rechtsbijstandverzekering v.a. f 2,65 ZIEKTEKOSTEN VERZEKERING Man of vrouw v.a. f61,60 Kinderen v.a. f 3Q,S0 4e kind of meer GRATIS MAN/VROUW POLIS v.a. f 24,85 Levensverzekering voor het hele gezin. Uitgebreide munt/postzegelver zekering v.a. f65,- per jaar. Voor verzamelingen met een waarde vanaf f 15.000,- vindt een kosteloze taxatie plaats door een deskundige. J. G. ivan ROUWENDAAL M tfurg. Grothestr. lla Soest-Tel. 02155-16467 Loco-burgemeester D. Hoekstra overhandigt een geschenk namens het gemeente bestuur In aanwezigheid van oud-burgemeester mevr. mr. J. Corver-van Haaften, haar echtgenoot, oud korps-chef H. G. Seholtmeijer, de heer J. Hoogema, eens inspecteur in Soest, nu hoofdinspecteur-korpschef in Oldenzaal en vele collega's heeft woensdagmiddag hoofdagent F. C. F. la Rose tijdens een in de brand weerkazerne gehouden sfeervolle receptie afscheid genomen van het Soester politie-korps. Het bereiken van de 60-jarige leeftijd was daarvan de oorzaak. Veel lof werd hem tijdens de laatste „dienstuurtjes" toegezwaaid. Namens het gemeente bestuur stond loco-burgemeester D. Hoekstra stil bij de 35 dienstjaren van de scheidende politie-funktionaris. Zijn loopbaan begon bij de hulppolitie in Hilversum. Een jaar later, in 1846, werd Soest zijn werkterrein. Ruim "1 jaar werkte hij bij de algemene dienst, stapte over naar de vreemde lingendienst en belandde vervolgens op een eenmanspost: de verhoordienst. In deze laatste funktie was hij waar schijnlijk een politie-ambtenaar met de meest onregelmatige werk uren. Naast waarderende woorden bracht ook een geschenk het respect van het gemeentebestuur voor de scheidende hoofdagent tot uitdruk king. Het werd een fraaie foto-camera. „Baas" Adema memoreerde even als loco-burgemeester D. Hoekstra de grote inzet van de heer la Rose, noem de hem een van de smaakmakers van het Soester politiekorps en bracht de waardering van het korps tot uit drukking door de aanbieding van het korpsschildje en een dia-viewer. Hoofdinspecteur E. W. Schutzmann prees de goede relatie die de schei dende funktionaris met de Soester bevolking in de loop der jaren tot stand had gebracht. Uitvoerig stond hij stil bij het vele werk dat door de heer La Rose voor de S.P.S.V. was verricht, de laatste jaren als penning meester van de vereniging. Naast een surprise ook een volume-rijk geschenk van zijn vereniging: een stereo-cas setterecorder. In zijn persoonlijk afscheidswoord dankte de scheidende politeman voor de lovende woorden en geschenken. Relativeerde zijn verdiensten met de opmerking dat het hem niet zo moei lijk was gemaakt omdat hij met fijne collega's in een prettige sfeer heeft kunnen werken. Zijn contacten met de S.P.S.V. hebben daarin een groot aan deel gehad. Met het advies aan zijn col lega's in het politiewerk niet te heer sen maar te dienen gaf bij onbewust aan waardoor zijn sukses en populari teit wortel hebben geschoten. Vele collega's - vrienden en kennis sen maakten van de gelegenheid ge bruik persoonlijk van de scheidende hoofdagent afscheid te nemen. Toen de lichten in de feestzaal van de Brandweerkazerne waren gedoofd restte slechts een conclusie: de Soes ter politie is weer een goeie van de oude garde kwijt geraakt. Een kleinde gemeenschap christenen, 150 leden van de gereformeerde kerk vrijgemaakt, maakt ernst met plannen die moeten leiden tot de bouw van een eigen kerkgebouw. Ze doen dat onder aanvoering van hun geestelijk leids man dominee P. Houtman, predikant van de gereformeerde kerk vrijge maakt te Soest en Baarn. Al sinds 1978 wordt de opbrengst van de maandelijkse collecte gestort in het Fonds Kerkbouw. De nieuwbouw van een kerk, hoe klein ook, is in deze tijd een geldverslindende zaak. Om er meer vaart achter te zetten wordt in het najaar op het terrein van het jeugd clubhuis De Vangrail aan de Nachte gaalweg een groots opgezette bazaar gehouden waarvan de opbrengst ge heel ten goede zal komen aan het fonds nieuwbouwplannen. Waarom eerst nu deze aktiviteiten? Daar zijn meerdere verklaringen voor te 'geven. Hoe inten sief gemeenteleden ook bij hun kerk zijn betrokken, in financieel opzicht was een eigen kerkgebouw lange tijd een niet haalbare zaak. Daarin kwam verandering toen ds. P. Houtman in 1978 zowel in Baarn als Soest aan het werk ging. De daardoor ontstane finan ciële armslag wordt nu benut om een Icing gekoesterd verlangen, een eigen kerkgebouw, gerealiseerd te zien. Ds. P. Houtman De wens om te komen tot het in eigendom en beheer hebben van een eigen kerkgebouw staat in nauwe rela tie tot de gerechtvaardigde verlangens in eigen omgeving vergaderingen, ca- techesaties, verenigingswerk te hou den en te ontwikkelen. En daarmee is dan tevens verklaard waarom de kerk gemeenschap te Baarn zich niet bij Soest zal samenvoegen. Het zou een aantasting van een stuk zelfstandig heid betekenen. Wat Baarn betreft ziet het er dan ook naar uit dat daar de situatie voorlopig onveranderd blijft, hetgeen er op neer komt dat men daar de kerkruimte in de Lutherkapel zal blijven huren. Wat Soest betreft zou men kunnen concluderen dat alleen al met het maken en ontvouwen van bouwplannen in theorie de eerste steen is gelegd. De plannenmakers mikken nog niet op een bepaalde streefdatum. De organisatoren van het winkelcentrum Hartje-Zuid zijn al weer enkele weken hard bezig met de voorbereidingen voor de vierde Braderie. De drie voorgaande mogen gerust een enorm succes genoemd worden. Er is aan de formule weinig veran derd. Men heeft gedacht „Never change a winning team" en men belde Dick Passehier weer. Die wilde wel, maar zat met wat andere afspraken. Mocht het met hem niet lukken dan zal er zeker voor een goede vervanger/ster worden gezorgd. Er zal nog meer te doen zijn dan in voorgaande jaren. Alle verenigingen zijn uitgeno digd om te demonstreren en/of leden te werven. Er komt een machtig springkussen, van de heer Wever die er ook mee pre sent was op de Oude ambach tenmarkt op Hemelvaartsdag. Hij neemt verder zijn minicars mee. Dat wordt dollen voor de jeugd. Het bestuur zoekt nog een krachtige kop van Jut. Komt er al een suikerspin, dan zal die niet naast de haring tent worden gesitueerd. Goed weer De drie vorige braderie-feesten werden gekenmerkt door prachtig weer. Het bestuur van Hartje Zuid knijpt 'm wel een tikkeltje. De heren hebben, met Judith Bosch, letterlijk en figuurlijk aan den lijve onder vonden hoe fout het kan gaan als Pluvius zich ermee gaat be moeien; op de dag van het laatste défilé in mei zijn de ou de spelletjes bij Wijnands voor van de weg gespoeld. Reden waarom o.a. om het rijdende po dium, waarop het Rad van Avon tuur weer zal draaien, dit keer de gelijk overdekt zal worden. Er is een creatief idee om de eventuele regen lik op stuk te geven. Men denkt een prijs uit te reiken aan degene die bij nattigheid de meest zotte, lolli ge, vindingrijke regenkleding aantrekt. Er wordt dan een speciale regenkleding-jury in het leven geroepen die uit maakt wie de natte prijs in de wacht gaat slepen. Aanmelden Naast de kramen van de Hart je Zuid-winkeliers, is er ruim te genoeg voor allerlei andere zaken. Hoe meer hoe beter. Wie zich aan wil melden of inlichtingen wil, kan zich wen den tot de heer Van Keken, p.a. Rabobank, Soesterberg- sestraat 14, telefoon 02155-14657. Overigens stellen woordvoerders van deze kleine gemeenschap er prijs op te verklaren dat er tot nu toe in goede sfeer en samenwerking is gewerkt met hun gastheer, De Nederlandse Protes tantenbond, die de Rembrandtzaal aan de Rembrandtlaan aan de gerefor meerde kerk vrijgemaakt heeft ver huurd. Maar toch, profaan gezegd, hoe goed het er ook toeven is, men steekt de benen toch onder andermans „tafel". Deze kerk straks voor gereformeerd Soest (vrijgemaakt) verleden tijd? Alles wat voorbereiding betreft is nog in een absoluut beginstadium. Zo zal er nog uitvoerig dienen te worden gespro ken over de mogelijkheden die er al of niet zijn om bouwterrein aan te kopen. Verder wordt er gespeeld met de gedachte een noodgebouw als voorlo pige voorziening te treffen. Wat er van het een en ander ook terecht gaat komen, vast staat dat de gereformeer de kerk vrijgemaakt te Soest over een eigen huis wil beschikken. Om dat te realiseren kan een beroep worden ge daan op kerkelijke instanties die in bepaalde gevallen financiële steun wil len en kunnen verlenen. In eerste opzet zullen de gemeenteleden hun papieren plannen verder moeten uitbouwen en in financieel opzicht gestalte geven. Gezien de behoefte en voorkeur voor een eigen kerkgebouw zou het best eens kunnen zijn dat wat nu nog slechts op papier bestaat er eerder komt dan was verwacht. Het zij ge gegund.

Soester Courant | 1980 | | pagina 1