Deze maand miniposter voor, maar f9.90 45.- MÓ Pub 50 jaar geleden in Soest UJVa Harry Vogels nieuwe hoofdleider Kinderboerderij medewerk(st)er Ook Boudewijn de Groot in jury talentenjacht VVV nieuws Vissen een sport op zich vraagt; uw aandacht; voor: Openbare commissievergadering Verleende bouwvergunningen Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens Hinderwet Personeel gevraagd Tijdelijke verkeers maatregel WALET bv foto-film kuitbroek Zaterdagmiddag- muziek Utrechtse Domkerk Commissievergadering gaat niet door Ruime sorteering bij J. TH. VOSKUILEN 8 Augustus 1930 5 Soester Courant van woensdag 6 augustus 1980 b Woensdag 6 augustus - 19.30 uur - commissiekamer gebouw gemeente werken, Lange Brinkweg: commissie voorlichting en inspraak In deze vergadering komt het volgende onderwerp aan de orde inspraakprocedure voorbereiding bouw gemeentehuis en politiebureau. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 15 juli 1980. verbouwen dubbel woonhuis tot één woonhuis, op een terrein gelegen aan de Prins Bernhardlaan 8E (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K.nr. 1742 Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit recht streeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. Burgemeester en wethouders van Soest maken in verband met het bepaal de in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens bekend dat zij besloten hebben door middel van het plaatsen van bord 52b van bijlage II van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens met onderbord 81-SX-70, een parkeerruimte voor een invalide aan te geven nabij de woning Wiardi Beckmanstraat 282. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende een beroepschrift indienen bij Hare Majesteit de Koningin. Dit beroep moet binnen 30 dagen na he den worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht. Een afschrift van dit besluit is gezonden aan: gedeputeerde staten van Utrecht, rijkswaterstaat in de provincie Ütrecht, K.N.A.C. Den Haag, A.N.W.B. Den Haag, E.N.F.B. Woerden, Kon. Nederl. Motorrijdersver. Arnhem, politie Soest, gemeentewerken Soest en betrokkene. Burgemeester en 'wethouders van Soest maken in verband met het be paalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeers tekens bekend dat zij hebben besloten het pad dat gelegen is tussen de noodweg en de woningen Kornet 8-36 (Overhees II) aan te wijzen als voet pad door plaatsing van de borden 61 bijlage II van het Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende een beroepschrift indienen bij Hare Majesteit de Koningin. Dit beroep moet binnen 30 dagen na he den worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de pro vincie Utrecht. Een afschrift van dit besluit is gezonden aan: gedeputeerde staten van Utrecht, rijkswaterstaat in de provincie Utrecht, K.N.A.C. Den Haag, A.N.W.B. Den Haag, E.N.F.B. Woerden, Kon. Nederl. Motorrijdersver. Arnhem, politie Soest en gemeentewerken Soest. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) ligt ter inzage een verzoek om ver gunning van: J. P. van de Breemer, Lange Brinkweg 31a te Soest om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een agrarisch bedrijf op het perceel Lange Brinkweg 31a, (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nr. 3145 en 3593). Op woensdag 27 augustus 1980 wordt in het gemeentehuis, afdeling I, de openbare zitting gehouden, waar gelegenheid bestaat persoonlijk of bij gemachtigde bezwaren in te brengen. De zitting is om 11.00 uur. N.B. Inwoners van deze gemeente hebben later het recht tot het instellen van beroep, indien zij in persoon of bij gemachtigde op bovenbedoelde zitting zijn verschenen. Andere belanghebbenden kunnen volstaan met het schriftelijk inbrengen van bezwaren binnen de gestelde termijn. Bij het bureau Belastingen en Invordering van de afdeling comptabiliteit van de gemeentesecretarie wordt gevraagd een voor halve dagen voor de periode van een halfjaar Functie: de te verrichten werkzaamheden liggen voornamelijk op het terrein van de invordering van diverse gemeenteljke belas tingen en zullen grotendeels in de buitendienst plaats vinden. Vereist: het^dipJoma MULO/MAVO of daarmee gelijk te stellen opleiding, alsmede administratieve ervaring en type-vaar digheid. Salaris: van f 898,- tot f 1.265,- te vermeerderen met f 13,- toeslag bruto per maand. Sollicitaties richten aan de gemeentesecretaris, postbus 2000, 3760 CA Soest, binnen één week na verschijning van dit blad onder vermelding van vacaturenummer 80-16. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 -17.00 UUR In verband met een tennistoernooi op de tennisvelden aan de Schrikslaan geldt vanaf 2 tot en met 17 augustus een parkeerverbod voor het rechtergedeel te van de Waldeck Pyrmontlaan, gele gen tussen de Schrikslaan en de Beetz- laan, gezien vanuit de richting Juliana- laan. Harry Vogels uit Eindhoven volgt me dio september Leo van den Berg op ais hoofdleider van de kinderboerderij „De Vrije Teugel". De scheidende funktionaris heeft voor de kinderboer derij pionierswerk verricht. Hij werd vijf jaar geleden aangesteld in een periode dat de kinderboerderij weinig aantrekkingskracht op de jeugd had. Dank zij het ontwikkelen van nieuwe initiatieven en het op touw zetten van verschillende aktiviteiten wist hij het vertrouwen van de jeugd te winnen en kreeg de kinderboerderij een niet meer uil Snest weg te denken plaats. Het vertrek van Leo van den Berg betekent overigens niet dat hij geen bemoeienis met „De Vrije Teugel" meer zal heb ben. Zijn hoofdleiderschap wordt om gezet in stichtingsvoorzitter van de kinderboerderij. Naast deze aktiviteit zal de stichting Artishock in hem een nieuwe docent kunnen begroeten en gaat Leo van den Berg zich toeleggen op het schrijven van kinderboeken. Wat de toekomst van „De Vrije Teu gel" betreft: meer en meer zal het een funktie als club en buurthuis gaan krijgen. De zanger Boudewijn de Groot is, naast een nog onbekende bezoeker van het jongerencentrum De Molensoos aan de Molenstraat in Soest, gastjury- lid op de eerste avond van de talenten jacht voor popgroepen die vanavond in De Molensoos wordt gehouden. Er doen vier groepen aan mee, Red Point uit Alkmaar, The Liberators uit Maas tricht, Lexativ uit Tiel en Mugschot uit Nijmegen. De talentenjacht op vijf achtereenvol gende woensdagavonden in het Soester Jongerencentrum, wordt georgani seerd door de Molensoos zelf, in sa menwerking met het platenlabel Back door Records en het popblad Hitkrant. Bouw- en Onderhoudsbedr. r Kantoor en werkplaats Industrieweg 10 - Soest Tel. 02155-17797 - 19260 Vooral uw: Bouwwerken Onderhoudswerken Verbouwingen Vraag eens vrijblijvend prijsopgave! De eerste groep start haar optreden om half negen. Een vaste jury, be staande uit Willem Jan van de We tering (Hitkrant), Ton van de Bremer (Backdoor Records) en Jan Rietman (NCRV), beoordeelt de prestatie van de groepen. Er zijn ook gastjuryleden uitgenodigd. De eerste avond is dat dus Boudewijn de Groot, daarnaast komen op één van de overige vier avonden onder anderen Peter Koelewijn, Ferry Maat en Joost de Draaier. Overigens bestaat voor deze talenten jacht, die vooral ten doei heeft Neder landse groepen een kans te geven zich nationaal en mogelijk zelfs inter nationaal te ontplooien, veel belang stelling in de Nederlandse popwereld. Veel in het nationale popgebeuren be kende figuren zullen dan ook naar De Molensoos komen. Behalve plaatopna men staat de winnaars een reportage in een popblad te wachten en mogelijk een radio- of televisie-optreden. Voor de eerste avond zijn vier groepen uitgenodigd: ze mogen elk een pro gramma van een half uur brengen. Deelnemende groepen zijn Red Point uit Alkmaar, een zesmans-formatie die symfonische rock speelt in de stijl van de groep Styx; de driemans-formatie The Liberators uit Maastricht, die rockmuziek brengt in de stijl van The Police en The New Adventures; de uit Tiel afkomstige groep Lexativ, een viermans-groep die new rock brengt in de stijl van Urban Heroes, en tenslot te de viermans-formatie Mugschot uit Nijmegen, die een Engelse gitarist heeft. Deze groep speelt in de stijl van Bob Seeger. De eerste groep begint haar optreden om half negen. De toegang is gratis voor jongeren van zestien jaar en ou der. In centrum „De Meervaart" aan het Osdorpplein te Amsterdam wordt van 8 t/m 10 aug. het Internationaal Jazz Festival Amsterdam gehouden. Op het programma staan o.a. concerten door in totaal zes Amerikaanse en negen Ned. jazzformaties, w.o. het Herbie White Kwintet, Gerry Mulligan and his Concert Orchestra en het Waterland Kwintet. Verdere inl. aan ons kantoor. Van 18 t/m 22 augustus is in het Soester Natuurbad de Nationale Zwem vier daagse. Er worden ook iedere avond specta culaire demonstraties gegeven. Voor verdere inl. tel. 12156. Het I.V.N.-Eemland houdt op zondag 10 augustus weer de maandelijkse na tuurwandeling, o.l.v. een natuurgids, in Buitenzorg in Baarn. De duur van de wandeling is twee uur. Van twee uur af tot half drie wordt gestart vanaf het parkeerterrein in de Ravensteinseweg, dat te bereiken is via de Amsterdamsestraatweg, pre cies één laan voor de ingang naar Groeneveld. De hond mag mee, mits aangelijnd. Tot en met 20 aug. wordt elke woens dagochtend in Raalte een folkloristi sche Bottermarkt gehouden. Van 28 t/m 30 aug. is in Raalte het folklo ristisch oogstdankfeest, de Stoppel- haene. Van 9 t/m 16 aug. speelt zich in Giet hoorn een feestweek af t.g.v. het 750- jarig bestaan. Op 30 aug. zijn er in Giethoorn zelf verlichte gondelvaar ten. Tel. inl. 05216-1248. Op za. 9 aug. wordt, de in binnen- en buitenland zeer bekende Profwie lerronde van Kamerik verreden. Dit wielerevenement zal beginnen met de start van de amateurs om 12 uur en vervolgens vindt de start van de beroepsrenners plaats om 15.00 uur. De toegangsprijzen zijn 6,-; kind. t/m 12 jr., 1,-. De afstand voor amateurs is 80 km. en voor beroepsrenners 120 km. Vanuit Utrecht kan men t/m augus tus elke zondag boottochten van 1H uur maken over de Kromme Rijn naar Rhijnauwen en tot medio aug. zijn er acht uur durende boottochten over de Vecht en op de Loosdrechtse Plassen. Tot en met oktober zijn er rond vaarten van een uur door de Utrechtse grachten en singels. In de Grote Kerk te Naarden wordt op 14 aug. een orge'concert gegeven door Feike Asma. Aanvang 20.15 uur. Prijs 5,-; CJP/Pas 65, kind. tot 12 jr. 3,50. In het Frans Hals Museum, Groot Hei- ligland 62 te Haarlem is van 2 augus tus t/m sept. een avondopenstelling met kaarsverlichting in de stijlkamers en gangen en kleine concerten. Za terdags om 20.30-22.30 uur. Op 12 aug. zijn er in het drafcentrum aan de Soestdijkerstraatweg draverij- en. Aanvang 18 uur. Prijs 6,-. Op de Kerkstraatpromenade te Hilver sum speelt op za. 9 aug. het Trio Miranda Zuid-Amerikaanse volksmu ziek, van 14-16 uur. In Loosdrecht is op 31 augustus een gondelvaart 's avonds over de plassen. Informaties/deelname tel. 02158-3277/ 1224. In Lopik is op het recreatieterrein Salmsteke, jaarsveld het Ned. kam pioenschap polsstokverspringen op 30 augustus. Aanvang 14.00 uur. Prijs f 3,-; kind/Pas 65 ƒ2,-. Op 9 augustus is in de Slotlaan te Zeist een Slotlaanmanifestatie met verschillende attracties. Geopend van 10-17 uur. Van 6 t/m 12 aug. vindt de manifestatie Sail Amsterdam plaats. Er zijn dan verschillende historische en actuele maritieme activiteiten die zich voor namelijk in het Oosterdok achter het Centraal Station afspelen. In totaal zullen zo'n 1000 zeilschepen een bezoek aan de haven brengen. In Leersum wordt vanuit het centrum op 16 augustus het traditionele bloe mencorso voor Midden-Nederland ge houden. dat een bezoek zeker waard is. Aanvang 15 uur. Vanaf 12 uur staan de wagens ter bezichtiging opgesteld aan de Lomboklaan. De gehele dag diverse activiteiten. Van 7 t/m 9 aug. is in het cultureel centrum de Flint te Amersfoort een Pasar malam. Do. van 14-23 uur; Vr. van 12-23 uur; Za. 12-23 uur. Toegang ƒ5,-; kind ƒ2,50. Van 3 aug. t/m 28 sept. kunt U een rondleiding door de oude binnenstad van Amersfoort maken langs alle be zienswaardigheden en museum Flehite o.l.v. een VVV-gastvrouw. Elke Wo. en Zo. om 10 uur vanaf de kei, stadsring te A'foort. De wandelsportveren. „Olympia" te Soest organiseert op za. 23 augustus weer de 23e Paleis Soestdijktoeht. Af hankelijk van leeftijd kunt U een keuze maken uit de volg. afstanden: 6 t/m 8 jr. max. 5 km. 9 t/m u jr. max. 10 km. 12 t/m 14 jr. max. 15 km. en 15 jr. en ouder max. 20 of 25 km. Startplaats is Veren, gebouw van de Emmakerk, Regentesselaan te' Soest. De starttij den zijn tussen 10 en 14 uur. Na het volbrengen van de wandeling ontvangt U een fraaie medaille met lint. Verdere inl. bij Hr. Brood, Torenstraat 8 te Soest. tel. 19979 of Hr. van Steendelaar, Lange Brinkweg 50 te Soest, tel. 16414. In het natuurpark „Berg en Bos" te Apeldoorn is nog t/m 17 aug. het Lumido, een groots water- en lichtfes- tijn. In de grote vijver bieden 15 uitbundig bewegende fonteinen elke avond een druppeldans met bijpassen de muziek en romantische lichteffec ten. De fonteinen dansen op de tonen van beroemde melodlën en bereiken een hoogte van 10 mtr. Geopend dage lijks van 20.00-23.45 uur. Het natuur- park Berg en Bos is geopend van 8.00-19.00 uur. Er zijn ook gondevaar- ten, alleen 's avonds a 1,- p.p. De Soester Kadobon is voor velen van U een bekend begrip. De ontvanger heeft het voordeel rustig zelf naar een kado te zoeken dat hem/haar bevalt, de bon is immers 6 maanden geldig. Alléén in augustus en alléén bij ons: laat van uw mooiste, liefste, leukste vakantiefoto een miniposter van 30 x 40 of 30 x 30 cm (afhankelijk van negatiefformaat) maken voor maar 9,90 Birkstraat 2 - Soest 02155-1 28 74 De sportvisserij is de grootste vorm van openlucht recreatie in ons land. Nederland telt n.1. zo'n slordige twee miljoen hengelaars, die met een waterareaal van plm. 350.000 hectaren rijkelijk voorzien zijn van vis water. Vijfhonderdduizend van deze vrijetijdsbesteders zijn lid van een hengelsportvereniging. Zulke verenigingen of federaties hebben vele voordelen. Zij zorgen o.a. voor de visrechten van het water in Uw omgeving en als zij aangesloten zijn bij de Nederlandse Vereniging van Sportvissersfederaties (NWS), stellen zij hun viswater ter beschikking aan de andere bij de NWS aangesloten federaties. Dit betekent dat men in ongeveer 809'c van de 350.000 hectaren water zijn geluk mag beproeven. Men krijgt dan de zogenaamde „grote vergunning". Op deze manier kan men het klapstoeltje en de paraplui ook eens op een andere plek neerzetten. Gooi je pantalon in de hoek en koop zo'n leuke in zwart - rose - turquoise en lila Geen 59,50 maar vrijetijdskleding v.Weedestraattlc tel.12424 Soëst In het kader van de Zaterdagmiddag- muziek Domkerk worden momenteel concerten gegeven onder het motto „250 jaar orgelsonates". Zo zal op zaterdag 9 augustus a.s. de Domorga- nist Stoffel van Viegen de volgende werken ten gehore brengen 1. Sonate in a kl.t. van Sijbrandus van Noordt (1705). 2. Triosonate VI in G gr.t. van Johann Sebastian Bach. 3. Sonate da, chiesa van Henrik An- driessen (heden). De aanvang van dit concert is, zoals gebruikelijk, 15.30 uur. De toegang is vrij. Wel wordt aan de uitgang een collecte gehouden waarvan de op brengst bestemd is voor de Kerkmu ziek Domkerk. De voor hedenavond geplande openba re vergadering van de commissie voor lichting en inspraak gaat niet door. Dit in tegenstelling tot de aankondiging in de rubriek: De Gemeente Soest vraagt uw aandacht voor. 1EE.R CHARME, IN TAFELZILVER Van Weedestraat 8 - Soestdijk Horlogerie Goud Zilver Brillen SPORTKRONIEK: In een vorige week gehou den vergadering werd besloten tot de oprich ting van een Turn- en Atletiekvereniging, onder den naam A.D.O. Als secretaresse ls gekozen mevrouw, Donker, Middelwijkstraat, terwijl de heer Kerkhoven als directeur zal optreden. EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG ZONDAG Sommige menschen slapen met één oog open, andere waken liever met beide oogen dicht. MAANDAG Een man is het zwakst, wanneer een mooie vrouw hem vertelt, dat hij zoo sterk is. DINSDAG Sommige menschen leven met hunne beloften als met hunne handschoenen, ze trekken die uit en aan zooals het te pas komt. WOENSDAG Zich tevreden stellen met wat men heeft, is de eerste voorwaarde ter ware onafhankelijkheid. DONDERDAG Open uw hart niet aan ieder mensch, maar bespreek Uw zaak met een wijs man. VRIJDAG Wensch niet alleen vooruit te gaan, beproef het oog. ZATERDAG Wie grieven kweekt, zal distelen in zijn hart doen groeien. PLAATSELIJK NIEUWS De Kon. familie ter kerke H.M. de Kóningin, de Koningin Moeder en de Prinses woonden Zondagochtend j.1. de godsdienst oefening bij in de Ned. Herv. Kerk te Soest onder gehoor van Ds. van Schaick. Personalia Onze plaatsgenoot, de heer L. M. Hornsveld slaagde dezer dagen voor het examen M.O. Boekhouden K XII en Q. Hij was opgeleid door het zeer bekende Instituut Marcus, Verbeek Co, Linnaeusstraat 41, Amsterdam. Roofoveral Maandagavond half twaalf zat de directie van het kinder-koloniehuis „De Haagsche Bleekneusjes" aan den Amersf.str. met een zuster uit deze inrichting nog te werken. De gordijnen van de kamer waren niet neergelaten. De dames hadden trouwens de gewoonte deze steeds open te laten, daar de inrichting eenigszins van den weg af ligt, omgeven door zwaar geboomte. Van buiten af kon iemand, die zich onder de boomen schuil hield, dus naar binnen zien. Iemand, die blijkbaar van de situatie op de hoogte was, heeft hiervan misbruik gemaakt. De directrice moest den volgenden dag op reis en wilde daarom de kas, Inhoudende ongeveer 150,- aan de zuster overdragen. Het kistje, waarin zich het geld bevond, stond op tafel, hetgeen door den man, die buiten stond, kon worden gezien. Plotseling ging de deur open en de man, die een wit laken, haastte zich de kamer uit en vluchtte over een binnen. De directrice meende eerst, dat het een grap was, doch spoedig werd haar maar al te duidelijk dat dit niet het geval was. De nachtelijke bezoeker hield in zijn linkerhand een klein revolver. Hij greep het geldkistje van de tafel en verborg dit onder het laken, haaste zich de kamer uit en vluchtte over een zaal waar een vijftiental kinderen Jag te slapen. De directrice greep het eerste het beste voorwerp in dit geval een paraplu en zette den dader na, die echter in het donkere bosch ontkwam. Nadat men van de schrik bekomen was, heeft men de politie gewaarschuwd. Deze vond later het laken op den weg terug. Omtrent den dader is op dit ogenblik niets naders bekend. Gelauwerd uit den strijd De mannenzangvereen. „Apollo" behaalde op het gehouden concours te Doorn ln de le afd. een le prijs met 307 punten. Directeur en zangers onze felici tatie. UIT DE ADVERTENTIËN TE HUUR GEVRAAGD: huis met 5 kamers, liefst schuur, 3,50 p.w. Klaarwaterweg 99. TE HUUR GEVRAAGD: huia met 5 kamers, liefst drie beneden. Huurprijs hoogstens 500,- p.j. Br. bur. van dit blad. •HEDEN ONTVANGEN prachtcollectie petten, overhemden, sokken, brettelles enz. Kleermakerij naar maat. Stoomerij - ververij. D. Maagdelijn, Koninginnelaan 48. NATIONALE ZIEKENDAG ZONDAG 14 SEPTEMBER

Soester Courant | 1980 | | pagina 5