M uon Vijf jaar Auto Vandermeer vijf jaar Ford-service 100-jarige in Mariënburg Jong i helemaal kleding eigen stijl? Een jaar „Binnen en Buiten" WONING? V.V.V.-voorzitter opent „Beeldenstorm" in Artishockgebouw Nieuwe beroepsopleidingen te Soest DeSoestef Duinen.^ brilmode butzeiaar makelaardij zoek uw woning zelf uit! Zoekt U een Rundveefokdag in Utrechtse Veemarkthallen Onderwijsinstituut Hulscher zaterdagavond fonduen ƒ18.50 3 Soester Courant van woensdag 20 augustus 1980 3 Foto: Goos van der Wilt Birkstraat 2, Soest, tel. 1 28 74. mlddelwljkstraat 54 telefoon 02155-13539 Y Dakkapel plaatsen met dubbel glas? Kees Frank aannemer! Koninginnelaan 48 Soest 02155-11066. In opze FOTOKAMER stëat uw stoel gereed èn U zoekt UW EIGEIM WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie enmet onze assistentie. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. kom naar Het bestuur van de HoZUBra is voor nemens om op woensdag 10 september a.s. in de Veemarkthal te Utrecht een grote rundveefokdag te organiseren. Het rundvee 500stuks) is afkomstig van de beste fokbedrijven uit de pro vincies Zuid-Holland, Zeeland, Utrecht en Noord-Brabrant. 10 september zal in het teken staan van nakomelingen van positief en ho ger) verervende k.i.- en natuurlijk dekkende stieren. In de loop van haar 18-jarig bestaan heeft de HoZUBra bewezen op het gebied van de rundveefokkerij een onmisbare plaats in Nederland te heb ben ingenomen. Bedriegen de voortekenen niet, mede gelet op de enthousiaste voorberei dingenvoor deze keuring, dan mag op 10 september a.s. in de Domstad een grote rundveeshow worden verwacht. Aanvang keuringen 9.00 uur v.m. Loco-burgemeester Plomp feliciteert mevrouw Bon met haar honderdste ver jaardag. In het bejaardencentrum Mariënburg op het Nieuwerhoekplein vierde me vrouw M. S. Bon-Zeldenthuls j.1, zater dag haar honderdste verjaardag. Loco-burgemeester drs. G. W. A. G. Plomp bracht haar namens het ge meentebestuur een bloemetje. Zes jaar geleden kwam zij in Soest in het „oude" Nieuw-Mariënburg. De verhuizing naar het nieuwe pand maakte zij uiteraard mee. Haar ge zondheid is uitstekend, al laat het lo pen wat te wensen over. Tot voor een half jaar las zij wekelijks nog boeken uit de bibliotheek. Mevrouw Bon heeft een druk en werk zaam leven achter de rug. Haar echt genoot overleed in 1942. Het gezin tel de vier kinderen, twee dochters en twee zoons, waarvan de zoons nog in leven zijn. Met de kleinkinderen be zoeken zij hun moeder bijna wekelijks. Het grootste deel van haar leven bracht zij in Amsterdam door, alhoe wel zij in Sneek geboren werd. Als dienstmeisje werkte zij in Leeuwarden en op haar achttiende verhuisde zij naar Amsterdam. Daar trouwde zij. Oude buurtgenoten spreken nu nog over haar grote hartelijkheid en be langstelling voor het wel en wee van anderen. Ook in Mariënburg draagt men haar op handen. Het dagelijkse koffiedrinken in de ge meenschapsruimte woont zij, indien het maar even mogelijk is, altijd bij. Van televisie heeft zij nooit gehou den en neemt men haar in verband met een bijzondere uitzending toch eens mee, dan heeft zij er al snel ge noeg van. Het grootste deel van de dag brengt zij op haar kamer door, waar het personeel graag even binnenloopt om een praatje te maken. Zij zijn altijd welkom. een lichtend voorbeeld van eigentijdse verlichting. Het bedrijf van het jeugdige echtpaar Sjaak en Betty de Vries, bestaat een jaar. Een jaar geleden werd rond deze tijd de laatste hand gelegd aan de zelfver- bouwde en geheel in moderne stijl aangeklede winkel aan de F.C. Kuyperstraat. Nu, een jaar later, heeft het bedrijf bekendheid gekregen bij particulieren en bedrijven. De eigenaren van Binnen en Buiten geven veel lichtadviezen bij de aankle ding van een woning of bedrijf. Daar bij wordt vooral het energiebesparend aspekt niet uit het oog verloren. Dim mers, T.L. licht en armaturen met een hoog rendement zijn hierbij niet weg te denken. Sjaak de Vries is behalve HTS ing. elek trotechniek ook nog erkend elektro- installateur. Een verzekering dat de lampen niet alleen op de juiste plaats terecht komen, maar ook nog op de juiste manier worden geplaatst. Behalve het geven van lichtadviezen, verkopen Sjaak en Betty vele verschil lende armaturen. Eigentijds van stijl afgestemd op het komende lichtsei- zoen. Misschien wel eens nuttig om een de zer dagen een lichtje op te gaan ste ken bij Binnen en Buiten. Voor elke beurs is er een goede en moderne lamp te koop. Ter gelegenheid van het 1-jarig be staan krijgt ieder koper bij Binnen en Buiten een aardige attentie mee. Auto Vandermeer bestaat vijf jaar. De grootste Ford-dealer in de omgeving verleent vijf jaar service aan vele autorijders in de wijde omgeving van Amers foort. Beden genoeg vonden wij als redaktie van de Soester Courant om eens een kijkje te nemen bij Auto Vandermeer. Niet om u informatie te geven over de vele shows waarmee Auto Vandermeer bekendheid opbouwde, maar nu om wat er zoal in de werkplaats gebeurt eens toe te lichten. Uiteindelijk staat Auto Vandermeer garant voor een snelle, persoonlijke service. Daarom zult u de komende weken regelmatig informatie vinden over de werk plaats van Auto Vandermeer. Geen goede service en reparaties zon der goede opleiding. Daarom deze week wat informatie over de opleiding van de monteurs bij Auto Vandermeer. Chef garage, de heer K. Lensink, ver telt er graag wat meer over. „Wij zijn aangesloten bij het leerlin- genstelsel. De meeste leerling-mon teurs komen van de L.T.S. en hebben daar de opleiding motorvoertuigen of bankwerker gevolgd. Ze komen bij ons in dienst en volgen dan 1 of 2 dagen per week een dagschool. Na twee jaar kan men monteur motorvoertuigen worden. Wanneer er dan nog een op leiding aan de avondschool gevolgd wordt (bij de Stichting Vakopleiding Auto- en Motorbedrijven) kan men zich „opwerken" tot eerste monteur. Eenmaal eerste monteur, met de nodige ervaring in het garagebedrijf kan een cursus gevolgd worden voor het patroonsdiploma. .Bij Auto Vandermeer is het eveneens mogelijk om zich in een andere rich ting te specialiseren. Men kan o.a. auto-elektriciën, plaatwerker of ma gazijnbediende worden. Natuurlijk krijg je niets voor niets. Om je op të werken is veel inzet, studie en werk- wil nodig". De leerlingen bij Auto Vandermeer worden begeleid. De garagechef/leer meester bespreekt met zijn leerlingen de opdrachten die dagelijks moeten worden uitgevoerd om ook praktische kennis op te doen. Er worden versla gen geschreven en besproken. De theo rie op de (avond) school geleerd, wordt dagelijks in praktijk gebracht. Door de uitgebreide opleidingsmoge lijkheden binnen het bedrijf beschikt Auto Vandermeer over een vaste kern van uitstekend opgeleide medewer kers, die herstelwerkzaamheden of servicebeurten aan een auto perfekt weten uit te voeren Het is niet voor niets dat Auto Van dermeer in die vijf jaar zo populair en bekend is geworden bij vele auto rijders in de omgeving van Amers foort en ver daarbuiten Gemeentevoorlichter en V.V.V.-voor- zitter Ben van Os opent zaterdag 23 augustus a.s. om 2 uur 's middags een beeldententoonsteling in het Artishock gebouw, die de naam draagt „Beelden storm". Hieraan doen 14 beeldende kunstenaars mee, die in Soest niet onbekend zijn, omdat ergens in de gemeente al een beeld van hen staat. Het zijn: Otto Schouten uit Soest met twee bronzen en 10 kleine plastiekjes, Ellen Thera Roos, Emmy Joosten - Eerdmans, die haar ontwerp „Big getjes" instuurde dat bij de Rinke Tolmanschool staat, Ubo Scheffer, Jan Snoeck (met 3 keramische werken), Jan van Luyn, Gerrit Langendijk, Hed- da Willem Buys met 2 beelden die zo zwaar zijn, dat ze in de hal van het Artishockgebouw zijn neergezet, Al- bert Dresmé, de maker van het verzet- monument aan de Insp. Schreuder- laan, Hans Timmer uit Soesterberg, Ek van Zanten, de maker van de „Zonnebaadster" in de vijver aan de Koningsweg, Jan de Melker met hou ten speelgoed, de glazenier Carlo An- dreoli en Henk v.d. Vis. Aan deze tentoonstelling is een fiets route gekoppeld, die Artishock heeft uitgezet in samenwerking met de V.V.V. langs de 30 kunstwerken, die ergens in Soest en Soesterberg staan en zijn gemaakt door 27 beeldhouwers uit Aan het Onderwijsinstituut Hulscher bestaat m.i.v. dit kursusjaar de moge lijkheid in een dagopleiding te studeren voor Secretaresse en Receptioniste/ Informatrice. Het Ministerie van On derwijs en Wetenschappen erkent deze opleiding als volledig dagonderwijs. Dit betekent dat deze leerlingen verder vrijgesteld zijn van de partiële leer plicht. Molenstraat 11 - 3764 TC Soest Telefoon 02155-12900 DAG- en AVONDOPLEIDINGEN Inschrijving kursusjaar 1980-'81 TYPEN - STENO Secretaresse Kantoorassistente Receptioniste - Informatrice Bedrijfscorrespondentie Kantoorpraktijk Boekhouden - M.B.A. Middenstandsopleiding CONVERSATIE Frans - Duits - Engels Spaans - Italiaans Nederlands Nederlands voor buitenlanders Algemene Ontwikkeling Spreekvaardigheid Discussie- en Vergadertechniek Computerkunde Programmeren in Basic Inschrijving ma. tlm vrij. van 9.00-17.00 uur. Prospectus op aanvraag. het hele land. Veertien van hen re ageerden positief op de uitnodiging van Artishock om mee te doen aan deze expositie. De coördinator van Artishock's ten toonstellingscommissie zal zaterdag onthullen welk beeld in de route toch nog aan de aandacht van de organisa toren is ontsnapt. Iedere Soester is hartelijk welkom bij deze opening, maar moet wel een fiets meebrengen, omdat vlak na de opening een stukje van de fietsroute door het Soesterveen wordt gefietst onder lei ding van Lied Zwagerman en Geertje de Roovere. De fietsroute (een keurig verzorgd boekje) is aan het einde van deze week bij de V.V.V. verkrijgbaar. Op deze fietsroute en op de tentoonstelling ko men wij nog in een uitvoerige publica tie terug. De expositie duurt tot 26 september en is dagelijks geopend van 2 tot 4 uur. Iedere Keuze uit drie soorten. Haal uw fondue zelf van ons buffet. SLECHTS per persoon. \T 164. SOESTDUINEN. 02165-12739. De kursussen worden gegeven op maandag, dinsdag en donderdag in het Instituut aan de Molenstraat. Helaas bestaat er in Nederland geen erkend Secretaresse-diploma. Dit betekent, dat Instituten vrij zijn eigen examens af te nemen en diploma's uit te reiken. Van gelijkwaardige diploma's is dan ook geen sprake. Voor het Buitenschools Mondeling On derwijs bestaat er feitelijk één examenvereniging, waaraan de Mi nister een gecommitteerde heeft toe gevoegd en dat is de Stichting Neder landse Associatie voor Praktijk examens te Amersfoort. Diploma's afgegeven door deze Associatie zijn wel officieel erkend. De deelneemsters aan de dagoplei dingen bij hét Onderwijsinstituut Hul scher worden daarom door de Associa tie geëxamineerd, althans voor de vakken typen, steno en bedrijfscor respondentie. Voor de vakken Admi nistratieve Technieken en Presen tatie bestaat geen erkend diploma. Naast de vele avondkursussen die door het Onderwijsinstituut Hulscher wor den verzorgd, is deze dagopleiding een welkome aanvulling en zeker een uit breiding van de beroepsopleidingen binnen onze gemeente. ÜFoto: Herman van Dam Daar hoort een eigentijdse bril bij en dat is nooit een opgave: Hij heeft ontdekt dat onze kollektie precies biedt wat hij zoekt. Helemaal zijn smaak! -,v. Renovatie van uw keuken, badkamer of toilet? Kees Frank aannemer! w Koninginnelaan 48 Soest, 02155 -11066.

Soester Courant | 1980 | | pagina 3