h De WABM - een nieuwe - belangrijke wet op het gebied van het milieu rf mid Pub 50 jaar geleden in Soest jjiinrMnMMrn SLUILIE JOH. METS v.Weedestr. 46 ËR Nieuwe Hero Doperwten rvangen! Overbodige vergadering ccmmissie beroepschriften Tweede Kamerleden op bezoek bij NJHC Lèidster ,,De Drie Eiken" ontslag: aangezegd ;n het ?ede ilt geeft :te paar. vaar- igoed n grijp- n de zo- vroeg, sen :h toe. zater- 3 dag. GEMEENTE >5-13473 IET 1 VAN DE LLÖZE BERBER-' \RIATIES VAN TRTEST TAPIJT. imi vraagt; uw aandacht voor: Ontgrondingenwet EXTRA VOORDELIGE AANBIEDING HOMEE Voor fijne vrijetijdskleding WAIET bv TE KOOP bij de Mid-Pub 22 Augustus 1930 Soester Courant van woensdag 20 augustus 1980 [ei zijn in die uitgebreide restkollcktie van ons, net •1 Berber-variaties als er en interieurs zijn. ndaar dat u er zeker uw jit zult kunnen maken, uw klassieke eiken of bij rlijke blanke hout. leren bank of bij uw ke eethoek. Bij uw rotan uw crapaud. m rustig kiezen. We zijn 02155-13473 (Openbare bekendmaking) Buigemeester en wethouders maken ingevolge het bepaalde in artikel 10 var de Ontgrondingenwet juncto artikel 3 van de Ontgrondingenveror- dering Utrecht het volgende bekend. Me ingang van 21 augustus 1980 ligt op de gemeentesecretarie, af- delng I, kamer 6, een aanvraag om vergunning tot ontgronding van geéelten van de percelen kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K nrs 838, 839 en 2799, gelegen nabij de Beukenlaan en Verlengde Talma- laai ter inzage. Deze aanvraag is ingediend door de Grondexploita' tienaatschappij A. W. Kuyer Zn. BV. Biiaen 30 dagen na heden kunnen schriftelijk bezwaren tegen inwilli- gii? van dit verzoek bij gedeputeerde staten van Utrecht worden inge- difid. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. 'open MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30-17.00 UUR Een ergeefse rit naar Soest maakten twee >estuurders van de Soesterberg- se raziekvereniging Odeon. Zij wil den an de commissie voor de beroep- schrten nader uiteen zetten waarom zij bt niet eens zijn met de wei- gerin van burgemeester en wethou ders en garantie subsidie te geven voor een t organiseren muziek-weekend. Hun Hef met bezwaren zonden zij aan de caimissie, maar Soest kent sinds 1977 en aparte subsidie-verordening waari bepaald is dat bezwaren in- gediad moeten worden bij b. en w. Zuive ambtelijk gezien kon daardoor het broepschrift niet behandeld wor den, sj het dat de commissie er toch wel vor bij elkaar moest komen om dat enu eenmaal een brief lag. De zting, vorige week donderdag duuró daarom niet lang. Wel kreeg Odeoivoorzitter, de heer Lensink, alle gelegnheid duidelijk te maken dat de geieente het verzoek op oneigelij- ke gmden weigerde. Het ollege sprak over een uitwisse- lingsfezoek, terwijl het een muziek- weeknd is, waar ook een buiten lands rkest aan deelneemt. En d£ er op de begroting geen geld voor ergelijke evenementen zou zijn, betwielde de heer Lensink gezien het-fit dat de gemeente wel garant stond voor een koren-festival dat in Soestfberg gehouden wordt. Erg moeilijk had hij het ook met de opmerking van het college dat garan ties of subsidies nooit gegeven wor den voor evenementen, die niet door de gemeente zelf waren geëntameerd. De gemeente bemoeit zich wat dat betreft alleen met sport (de tweejaar lijkse uitwisseling met Soest-Duits- land) en laat de culturele sector geheel liggen. „De gemeente lijkt te zeggen: orga niseer maar niets, dan kost het jullie ook niets", aldus de heer Lensink. Namens de gemeente beperkte ge meente-secretaris mr. J. Kruitwagen, zich tot het wijzen op de eerder ge noemde subsidie-verordening. Aan de door de raad daarin vastgestelde be palingen heeft het college zich te hou den. Eventueel had Odeon in beroep kunnen gaan bij de Raadvan State, maar zo dacht de heer Kruitwagen, daar had de muziekvereniging geen schijn van kans gehad. Dat college zou zich nooit willen bemoeien met een gemeente lijke subsidieregeling. Odeon's tocht naar Soest was tever geefs. Wel vond commissielid R. van Logtenstein dat b. en w. een en an der vooraf best even aan het Odeon- bestuur hadden kunnen meedelen. Dan had deze volkomen overbodige verga dering niet gehouden hoeven te wor den. Corduroy en Jeans dames- en heren broeken Geen f79,-maar 59,95 Alles met de bekende Homee garantie. STEENHOFFSTRAAT 66 TELEFOON 10880 Ea delegatie van de vaste commissie va de Tweede Kamer voor Cultuur, Rcreatie en Maatschappelijk Werk (GM) brengt op woensdag 20 augus- tua.s. een werkbezoek aan de Neder- ladse Jeugdherberg Centrale (ÏJHC). De NJHC zal de parlemen- taiërs ontvangen in de gerenoveerde jagdherberg „De Heidebloem" te Soest, een van haar 52 vestigingen. De voorzitter, dr. F. C. J. Ketelaar, en bestuurs- en stafleden van de NJHC zullen met de Tweede Kamerleden van gedachten wisselen over het jongeren- toerisme in het algemeen en de positie van de nationale jeugdherbergorgani satie met haar 52 jeugdherbergen in het bijzonder. De lidster van het Soesterbergse dienspncentrum „De Drie Eiken", mevnuw A. H. Frankena is door de Stich ng Federatieve Raad voor het Bejardenwerk Soest ontslag aange zegd] In eel verklaring zegt het bestuur van de tichting daarover: „Mevrouw Frawena verviel steeds weer in solis- tiscljoptreden en ontplooide activitei ten oiten het bestuur om. Ondanks in de 1 )p der jaren gevoerde gesprekken ver; iderde dit niet. Hetgevolg van dit solistisch optreden waf <at een groot stuk arbeidsterrein bra ikbleef liggen, terwijl andere acti- viteatei verhoudingsgewijs een veel te grote iandacht kregen. Zij beat niet de mogelijkheid boven de partijn te kunnen staan. Hierdoor kon zij in onflictsituaties niet een verzoe- nenderol spelen en was bovendien zelf de ooraken van conflicten. Zij ortrok zich aan overleg met de projelleiding en collega's en gaf geen gehoo aan gegeven opdrachten. Hier door rerden ontwikkelingen binnen de organsatie afgeremd. In de iop der jaren is duidelijk gewor den, at zij niet de voor deze funtie vereise geschikheid bezat. Een en anderheeft ertoe geleid, dat het be stuurden verantwoording meer wenst te neieri voor de wijze van functione ren'^ Het lerk van de Federatieve Raad bepext zich niet, zo zegt het bestuur, tot d(twee centra: Honsbergen en De Drie liken. Ook verder is Soest wonen bejarden, die bezocht worden door vrijvdligsters. Daarbij is professione le begeleiding gewenst, die door me vrouw Frankena geleverd kan worden. Daaraan werkte zij echter niet mee. In Soesterberg werd zij aangezien als „directrice" van De Drie Eiken, ter wijl zij dat beslist niet was. Onder de naam „De DrieEikén" vallen zowel de bewonersflat als het dienstencentrum. Met de bewonersflat heeft de Federa tieve Raad geen bemoeienis: wèl met het dienstencentrum waar mevrouw Frankena eigenlijk uitsluitend werk zaam diende te zijn. „Met het geheel (dienstencentrum en bewonersflat) had zij zich niet te bemoeien; wel met de eventuele individuele problemen van de bewoners", aldus mevrouw W. van Luyn, secretaris van het bestuur. In januari van dit jaar heeft., aldus het bestuur, mevrouw Frankena zélf ont slag genomen, maar dat later weer facultatief gesteld door er de restrictie „als ik een andere baan heb" aan toe te voegen. Op 25 maart van dit jaar heeft er een gesprek plaatsgevonden waarin het bestuur aan mevrouw Frankena (zij was toen met ziekteverlof) duide lijk gemaakt heeft dat men bezwaar had tegen haar terugkomst. Nooit is haar het voorstel gedaan zich maar te laten afkeuren. „Dat is pertinent niet waar", aldus mevrouw Van Luyn. Wel is haar in maart aangeraden te gaan solliciteren en toen zij eind mei te kennen gaf op 9 juni haar werkzaam heden weer te zullen hervatten, is haar het ontslag aangezegd. Mevrouw Fran kena was zeven jaar in dienst bij de Fe deratieve Raad, waar deze gang van zaken uitermate betreurd wordt. De Wet algemene bepalingen milieuhygiëne [kortweg WABM genoemd] Is een nieuwe wet, welke vanaf 1 september a.s. van kracht zal zijn. Zoals de naam al aangeeft, is het een wet op het gebied van de milieuhygiëne. Waarom opnieuw een nieuwe wet op dit gebied? In de loop der jaren zijn er steeds meer milieuwetten gekomen, die ertoe dienen de verschillende aspecten van het milieu te beschermen: lucht, water en bodem. Te noemen zijn de Hinderwet, Wet inzake de luchtverontreiniging, Wet verontreiniging oppervlaktewateren, Afvalstoffen, Wet chemische afvalstoffen enz. Deze wetten zijn op zeer verschillende tijdstippen tot stand gekomen en kennen steeds weer andere procedures voor behandeling van aanvragen, beroeps- en bezwaarmogelijkhe- den. Het zal duidelijk zijn dat voor de burger, dus ook voor degene, die op grond van de milieuwetten een vergunning of ontheffing nodig heeft, een totaal onoverzichtelijke situatie is ontstaan. De nieuwe wet WABM wil daarom voor een negental milieuwetten - in de praktijk de belangrijkste wetten - één regeling geven, zodat er meer duidelijkheid ontstaat. Dit is één van de doelen van de WABM. Andere doelen van de WABM zijn een betere inspraakmogelijkheid voor de burger, een coördinatie-regeling als voor één bedrijf meerdere vergunningen nodig zijn. Voor de aanvrager is het van belang, dat op een aanvraag in principe binnen zeven maanden moet worden beslist. Hieronder zullen in het kort de voornaamste punten van de WABM worden weergegeven. Coördinatie Wanneer iemand een bedrijf wil op richten, dan komt het regelmatig voor, dat hij meerdere vergunningen en ontheffingen op grond van milieuwet ten nodig heeft. Als nu de ene vergun ning door bijvoorbeeld de gemeente moet verleend worden en de andere door de provincie, en als de ene ver gunning veel langer op zich laat wach ten dan de andere, dan zal het duidelijk zijn, dat de aanvrager op een gegeven moment ook niet meer precies weet waar hij aan toe is. De WABM geeft nu een regeling, die hierin verbetering moet brengen: de coördinatie. Onder bepaalde voor waarden kunnen de aanvragen gecoördineerd worden. Die voor waarden zijn, dat de aanvragen één inrichting moeten betreffen, bin- Bouw- en Onderhoudsbedr. Kantoor en werkplaats Industrieweg 10 - Soest Tel. 02155-17797 - 19260 Voor al uw: Bouwwerken Onderhoudswerken Verbouwingen Vraag eens vrijblijvend prijsopgave! nen een termijn van zes weken zijn ingediend en dat minstens één der aanvragen door Gedeputeerde Staten (provincie) wordt behandeld. Is dit het geval, dan zijn er verschil lende mogelijkheden: a) Gedeputeerde Staten (GS) moeten bedoelde coördinatie bevorderen, als één der betrokken overheidsorganen of de aanvrager daarom vraagt; b) GS mogen zelf beslissen of zij coördinatie bevorderen, als niemand iets vraagt. Waaruit bestaat nu zo'n coördinatie? Allereerst kan er coördi natie plaatsvinden bij het voorbereiden van de aanvraag. Daarnaast worden de aanvragen, de ontwerp-beschikking en de beschikking zoveel mogelijk ge- zamelijke ter inzage gelegd en wordt er voor alle aanvragen één openbare zitting gehouden. Bovendien moeten de verschillende overheden bij hun beslis singen op de aanvragen rekening hou den met alle ingediende aanvragen, en niet alleen, zoals nu het geval is, met de aanvraag waarop men zelf moet be- Behandeling van de aanvraag Voor de aanvrager is het van belang, dat op zijn aanvraag binnen zeven maanden moet worden beslist. Voor zeer ingewikkelde aanvragen kan een langere termijn gelden, maar in nor male gevallen weet de aanvrager waar hij aan toe is. Tijdens die zeven maanden doorloopt de aanvraag een drietal fasen: indie ning van de aanvraag en behandeling ervan; de ontwerp-beschikking; en de beschikking. Hoewel de wet dit niet noemt, kan nog een vierde fase ge noemd worden: het vooroverleg. I. Het vooroverleg Het doel van het vooroverleg is te komen tot een juiste aanvraag. Vooral bij grotere bedrijven kan een aanvraag tamelijk ingewikkeld zijn. Het is zowel voor de aanvrager als voor de betrok ken overheid van belang, dat er een korrekte aanvraag wordt ingediend. Daarmee kan worden voorkomen, dat de overheid na indiening van de aan vraag moet beslissen, dat de aanvraag niet in behandeling genomen kan worden. Bovendien gaat na indiening van de aanvraag de termijn van zeven maanden lopen waarbinnen op de aan- BESTELAUTO HUREN? VANAF f 40,PER OAQ KONINGSWEG IA SOEST vraag moet worden beslist. Bij een juiste aanvraag wordt er geen kostba re tijd verloren met het opvragen van nadere gegevens, verbeterde tekenin gen e.d. Tijdens het vooroverleg kan tevens bekeken worden, welke proce dure gevolgd zal worden, of geheim houding van bepaalde gegevens nodig is e.d. Van het vooroverleg wordt een verslag gemaakt, dat bij alle andere stukken ter inzage ligt. H. De aanvraag, de eerste fase Een aanvraag is officieel ingediend op het moment, dat de betrokken overheid de aanvraag heeft ingeboekt en de aanvrager een bewijs van ontvangst heeft gegeven. De inboek-datum is van groot belang, omdat vanaf dat moment een aantal termijnen gaan lopen: - binnen zeven maanden moet op de aanvraag een beslissing worden ge nomen (tenzij er een andere procedure wordt gekozen, waarover straks meer). - binnen één maand moet het bevoegd gezag beslissen, of de aanvraag in behandeling genomen kan worden. - binnen één maand moet het bevoegde gezag beslissen, of men voor de beslis sing meer dan zeven maanden denkt nodig te hebben. - binnen zes weken moet de aanvraag worden bekendgemaakt. Die bekend making bestaat uit publikatie in plaat selijke bladen, aanplakking aan ge meentebord en op het terrein van de inrichting, kennisgeving aan de ge bruikers van gebouwde eigendom men in de direkte omgeving van de inrichting en uit de ter inzage legging van de aanvraag en alle daarop betrek king hebbende stukken. De stukken liggen een maand ter inzage. Voor mensen die op normale kantooruren werken, heeft de wet een extra mogelijkheid geschapen de stuk ken in te zien. Gedurende die maand moet iedere week eenmaal gedurende drie aaneengesloten uren het dossier ergens ter inzage liggen. Over de stukken moet desgevraagd nadere informatie worden gegeven. Liggen de stukken 's avonds ter inzage, dan zal daarbij een briefje liggen tot wie men zich voor informatie kan wenden. De stukken blijven overigens ter inza ge liggen (zonder de mogelijkheid van inzage buiten kantoortijden, tenzij anders is bepaald) totdat de vergun ning definitief is. Gedurende de maand, dat de stukken ter inzage liggen, kan iedereen tegen de aanvraag bezwaren inbrengen. Dit moet schriftelijk en gemotiveerd ge beuren. In diezelfde maand kunnen de in de wet genoemde adviseurs advie zen uitbrengen. In de derde week van de maand wordt er bovendien een openbare zitting georganiseerd. Op deze zitting wordt er over de aanvraag van gedachten gewisseld tussen aan vrager, bezwaarden en het bevoegde gezag. Er wordt dus over de aanvraag gediscussieerd. Volgens de thans nog geldende regeling hoort de overheid de bezwaarden en de aanvrager aan, maar treedt niet in discussie. Hl. De ontwerp-beschikking, de twee de fase Wanneer de eerste fase achter de rug is, stelt het bevoegde gezag zo spoedig mogelijk een ontwerp-beschikking op. Dat wil zeggen, de beslissing op de aanvraag zoals het bevoegd gezag die denkt te nemen. De ontwerp-beschikking wordt weer op dezelfde wijze als de aanvraag bekend gemaakt, en wordt twee weken lang ter inzage gelegd. Gedurende deze termijn van twee weken kunnen de daartoe aangewezen adviseurs hun mening over het ontwerp bekend maken. De mensen die reeds tegen de aanvraag bezwaar hebben gemaakt, en personen die kunnen aantonen, dat ze tegen de aanvraag geen bezwaar hebben kunnen maken, kunnen tegen de ont werp-beschikking bezwaar maken. Ook de aanvrager kan tegen het ont werp bezwaar maken. IV. De beschikking op de aanvraag Het bevoegde gezag zal zo spoedig mogelijk bekijken, in hoeverre de in de tweede fase bekend geworden adviezen en bezwaren het noodzakelijk maken de ontwerp-beschikking nog te wijzi gen. Na die laatste afweging wordt de beslissing op de aanvraag genomen. De beslissing wordt toegezonden aan de aanvrager en de betrokken over heidsorganen. Binnen twee weken na die toezending wordt de beschikking op de bekende wijze bekend gemaakt en ter inzage gelegd. Een exemplaar van de beschikking moet een maand ter inzage liggen. Geduren de die maand kan tegen de beschikking beroep bij de Kroon aangetekend wor den door de aanvrager, adviseurs, ieder die tegen aanvraag en ontwerp beschikking bezwaar heeft gemaakt of kan aantonen hiertoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest. Zowel tegen het verlenen als het weige ren van een vergunning kan beroep aangetekend worden. Beroep is tevens mogelijk wanneer de beslissing niet binnen zeven maanden is genomen. De WABM gaat er namelijk van uit, dat de vergunning dan geweigerd is. In dit geval vervalt het beroep, indien vóór de uitspraak door de Kroon alsnog op de aanvraag wordt beslist. Twee andere procedures Hierboven is de normale procedure be schreven. De WABM kent echter voor de aanvraag nog twee andere proce dures. De eerste is de procedure met verlengde termijn. Deze procedure is slechts mogelijk bij erg moeilijke aan vragen - wat „erg moeilijk" is, wordt door de bevoegde instantie bepaald - en de bevoegde instantie moet dan binnen een maand na inboeking van de aan vraag besluiten, dat ze meer dan zeven maanden nodig heeft. In de praktijk houdt dit in, dat de meeste termijne van de fase „Aanvraag" met een maand worden verlengd en dat na ze ven maanden bij ontbreken van een be slissing geen Kroonberoep mogelijk is. Bovenstaande procedure zal in Soest niet zo vaak voorkomen. Meer kans is er op toepassing van de korte procedu re. Indien het bevoegd gezag meent, dat de aanvraag zich daarvoor leent, dan kan het normale procedure bekor ten. Dit gebeurt door de fase „Aan vraag" en de fase „Ontwerp-beschik king" samen te voegen. Binnen 6 weken na inboeking van de aanvraag wordt niet alleen de aanvraag, maar ook de ontwerp-beschikking ter inzage gelegd. Vraagt iemand alsnog de gewone pro cedure toe te passen, omdat hij bezwa ren tegen de aanvraag wil inbrengen of daarover wil adviseren, dan moet dit ook gebeuren. In het bovenstaande is in het kort omschreven hoe na 1 september 1980 een aanvraag ingevolge één der mi lieuwetten behandeld moet worden. De WABM regelt daarnaast de pro cedure bij wijziging of intrekking van de beschikking en regelt ook het beroep tegen een beschikking waarmee men het niet eens is. Het zal duidelijk zijn, dat de hele wet niet uitputtend in dit kader behandeld kan worden. Mocht u over de Wet algemene bepalingen vra gen hebben, dan kunt u voor informatie terecht op de afdeling Algemene zaken van de gemeentesecretarie. De Wet algemene bepalingen milieu hygiëne (WABM) geeft één regeling voor meerdere milieuwetten met be trekking tot de behandeling van de aanvraag van een vergunning op grond van zo'n wet, inspraak en beroep. Het gaat om de volgende negen milieu wetten Mijnwet Hinderwet Destructiewet Kernenergiewet Wet verontreiniging oppervlakte wateren Wet inzake de luchtverontreiniging Wet verontreiniging zeewater Afvalstoffenwet Wet chemische afvalstoffen Beroep Beroep tegen een1 beslissing op de aanvraag - verlenen of weigeren van de vergunning of niet binnen zeven maanden beslissen - is mogelijk, even als tegen de beslissing, waarbij een verleende vergunning wordt gewijzigd of ingetrokken. Een beroep heft de werking van een beschikking niet op. Wil men dit toch bereiken, dan moet men apart om schorsing van het be streden besluit verzoeken. Dit verzoek moet gericht zijn aan de voorzitter van de afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State. Een beroepschrift moet net als nu zijn gericht aan Hare Majesteit de Konin gin, maar worden verzonden naar de Afdeling voor geschillen van bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1, 's-Gravenhage (en niet meer zoals nu aan burgemeester en wethouders). Veranderingen in de Hinderwet Met de invoering van de WABM wordt ook de Hinderwet op enige punten gewijzigd. De voornaamste wijzigin gen betreffen de zogenaamde artikel 35 bis-verklaring van de Arbeidsinspec tie, welke verklaring komt vervallen, en de procedure omtrent de sluiting van inrichtingen. Op dit moment moet, tenzij een bedrijf vanwege accuut gevaar direkt gesloten Het wijd zat? Wil je weer eens een echte strakke Levi's spijkerbroek? Ook van Lois, Mustang, Bobos en nog vele andere merken moet worden, het gemeentebestuur aan een bedrijf, dat hetzij zonder vergunning werkt hetzij zich niet aan een vergunning houdt een kennisge ving van voorgenomen sluiting sturen. Gaat men daartegen in beroep bij de Kroon, dan mag het bedrijf niet geslo ten worden, voordat de Kroon op dat beroep heeft beslist. Dit kan soms enige jaren duren. In de nieuwe regeling kan het gemeen tebestuur degene die de inrichting drijft een bevel tot sluiting geven. Ook nu kan men daartegen in beroep, maar dit beroep stel het bevel niet buiten werking. Daarvoor zal aparate schor sing moeten worden gevraagd en daar op kan veel sneller worden beslist. Het beste van het beste. Goud etiket, per heek flesch 70 cent, per 5 flesschen f3.25. vanaf fl.30. fl.20, f 1.ÏO.95, '90, 75, 65, 50 en 40 ct. p. 2 p. bt Doet thans Uw winterraad op, want de Doperwten zullen in prijs stijgen. Bij aankoop van 10 blik 5 pCt. korting. AANBEVELEND, Treinvertraging Woensdagavond reed de landbouwer S., met zijn zoon met 2 beladen wagens haver op de Molenstraat richting Steenhoffstraat vlak bij den overweg, toen zij den locaaltrein hoorden aankomen, welke te Soestdijk stopte en weinig vaart meer had. Vader en zoon het gevaar ziende, sprongen tegelijk van den wagen, waarop de zoon de paarden liet omzwenken waardoor een gedeelte van den haver op de spoorbaan terecht kwam. De machinist had, even eens het gevaar ziende onmiddellijk geremd, zoodat de trein spoedig stilstond. Na 5 minuten oponthoud kon de trein haar reis vervolgen. Ongelukken kwamen gelukkig niet voor. De Eem buiten hare oevers In den laten nacht tusschen Vrijdag en Zaterdag j.1. werden de boeren te dezer plaatse gewaarschuwd, dat er kans bestond, dat de Eem buiten hare oevers zou treden. In allereil werd het vee dan ook in veiligheid gebracht. Het bleek niet te vroeg want Zaterdagmorgen kwam het water over de oevers stroomen. Breede vlakten ter weerzijden van de Eem kwamen onder water. Gelukkig is het sinds Zondag veranderd. Zoo hier en daar lag nog hooi in den polder. Dat is nu ook weggedreven. Maar daarover bekommert men zich niet bijster. Het natte weer had het immers al lang waardeloos gemaakt. Alleen voor strooiing had het nog dienst kunnen doen. Links van den weg De politie heeft dezer dagen tegen een groot aantal personen proces-verbaal opgemaakt wegens het links van den weg rijden. Men zij gewaarschuwd, daar, zooals men ons mededeelde, hierop ernstig zal worden gelet. Klopjacht Tegen een zestal slagers werd proces-verbaal op gemaakt terzake overtreding der arbeidswet. Onze winkelstand De heer J. v.d. Linden, Burg. Grothestraat 6, welke reeds 20 jaar het bekende Amstelbier bottelt en jaren lang een verlofzaak in dit perceel uitoefende, heeft thans de zaak naar een ontwerp van den heer Beekman grondig laten verbouwen door den heer G. J. Bosboom en daarin een eerste klas slijterij ingericht. Het lokaal doet weldadig aan door de fraaie beschildering in moderne kleuren uitgewerkt, terwijl de etalages en kasten doelmatig en stofvrij zijn ingericht. De verschillende dranken in diverse prijzen lokken tot koopen. Inwendig is alles in dof eikenhout geschilderd, wat zeer rustig aandoet. Ter gelegenheid der opening waren een 32-tal bloem stukken door vriendelijke handen aangeboden, wat het geheel ten goede kwam. Alles bijeen een mooie aanwinst voor de Burgem. Grothestraat. De heer V. ten Haaff verzorgde het schilderwerk, terwijl de heer Lüschen de bijpasschende zonscher- men maakte. De Koninginnefeesten J.1. Maandagavond was het comité tot feestviering ten gemeentehuize bijeen, voor de nadere vaststel ling van het feestprogramma, dat op Woensdag 3 September zal worden uitgevoerd. Algemeen was men van oordeel, dat vooral de kinderen ditmaal extra moesten worden bedacht. Het reeds uitgetrokken bedrag voor de tractatie en de feestelijkheden van alle schoolkinderen werd daarom gehandhaafd. Na de vacantie zullen de hoofden der scholen voor hun leerlingen feestelijk heden en een algemeene tractatie organiseren. Wanneer voor de verschillende onderdeelen vol doende belangstelling aanwezig is, zal op den feest dag het navolgende programma worden afgewerkt. 9 Uur: Klokluiden door de klokken der 3 kerktorens. 9.30-10.30 Uur: Muzikale rondgang. 10.30-11 Uur: Concert in de muziektent in het Rosarium, welk concert aansluit aan den muzikalen rondgang. 11-12.30 Uur: Optocht met versierde rijwielen en twee- en vierwielige wagens (geen reclame). (Hieraan kunnen ook deelnemen de deelnemers, welke des middags zullen uitkomen bij het ringste ken met rijwielen en 't schoonrijden met wagens.) 2-4 Uur: Turndemonstraties op het feesttterrein, te geven door „De Soester Turnclub", directeur de heer J.v.d. Linden. 3-4.30 Uur: Ringteken met rijwielen voor meisjes en jongens van 12-17 jaar. 4.30-6.30 Uur: Harddraverij met losse paarden onder den man en schoonrijden met twee- en vierwielige wagens. 8 Uur: Opvoering van het openluchtspel „Oogst feest", onder leiding van den heer Goossens. Het feestterrein is ditmaal gelegen aan de Ferd. Huijcklaan hoek Zwarteweg. Het ligt in de bedoeling des middags toegang tot het feestterrein te verstrek ken tegen een kleine betaling, terwijl des avonds bij het openluchtspel zit- en staanplaatsen verkrijgbaar zullen zijn. Het Comité verzoekt den ingezetenen dien dag zooveel mogelijk te vlaggen, terwijl tevens in overweging wordt gegeven, vooral des middags de zaken te sluiten, opdat deze dag voor een ieder een feestdag wordt. Parachute-demonstratie J.L. Vrijdag hadden te Soesterberg demonstraties plaats met de bekende „Robur" Parachute. Deze demonstraties hadden reeds Donderdag moeten geschieden, doch waren toen wegens de weersom standigheden niet doorgegaan. De demonstratie werd bijgewoond door vele leger en marine-autoriteiten, alsmede door vertegen woordigers van de generale staf en de indische militaire luchtvaart. De „Robur" parachute bleek bijzonder goed te voldoen, vooral ook, omdat zij ondanks den zeer straffen wind, zonder slingering den grond bereikte. UIT DE ADVERTENTIËN: BANANEN 40 ct. per kilo; ieder profiteere hiervan. Druiven honingzoet 40-45 ct. p.p. Voor 50 cent geven wij 7 p. zoete appels en 3 p. moesappels. Heeft U onze fijne Friesche Gele aardappelen ook al gepro beerd? Per 10 Kilo 72%; neem proef. H. v. Nes, Soesterbergsestraat 13. Belangrijke Prijsvermindering Slaolie. Het beste van het beste. Goud etiket, per heele flesch 70 cent, per 5 flesschen 3,35. Nieuwe Hero Doperwten van 1,30 tot 40 ct. p. 2 bl. Doet thans Uw wintervoor raad op want de doperwten zullen in prijs stijgen. Joh. Mets, v. Weedestraat 46.

Soester Courant | 1980 | | pagina 5