9 wil echt dorpshuis zijn Inwoonster Soest wint weekend New York Ruiters begeleiden trouwstoet „De Borg" Presto Print I geeft kwaliteits- garantie- frestoRint DeSoestef Duinen Cursus- en aktiviteitenprogramma voor ouderen Bevredigend eerste halfjaar voor NMB mm* Koffieshop in winkelcentrum Van Weedestraat Volksdans- demonstratie in „De Borg" Zoekt U een WONING? butzelaar makelaardij zoek uw woning zelf uit! Uw kleurenfoto's in twee dagen prachtig afgedrukt. foto-film Bibliotheek zaterdagavond fonduen ƒ18.50 verkoopt weer boeken De Turf op 1 september weer open Projectboekje Soest Even meer vlieglawaai TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT appara- Foto: Herman van Dam Goed zicht in de tuin door een hardhouten schuifpui met dubbel glas Kees Frank aannemer! Koninginnelaan 48 Soest 02155 11066. Zolder isoleren en aftimmeren? Kees Frank aannemer! Koninginnelaan 48 Soest 02155 -11066. A.s. vrijdagavond om zeven uur, opent de secretaris van de Kamer van Koop handel Eemland, de heer J. C. van Ek, in het winkelcentrum Van Weedestraat de koffieshop „Crêpe Lisette". Eigenaar van deze nieuwe vestiging is de heer G. J. Schoenmaker uit Soester- berg, die in het jongste verleden zijn sporen in de horeca-sector reeds ver diende. Naast koffieshop is „Crêpe Lisette" ook petit-restaurant. Er zijn 42 zit plaatsen waar men in alle rust een „broodje" of een pannekoek kan eten, een specialiteit worden de „crêpes", de kleine franse pannekoekjes. Men heeft ook „plate-service". Men kan er zeven dagen van de week terecht tot 's avonds acht uur; maan dagmorgen is de zaak gesloten en 's zondags pas geopend vanaf 's mid dags drie uur. Het grootste winkelcen trum van Soest heeft er een aantrekke lijke vestiging bij (hoek F.C. Kuyper- straat). Donderdag 4 september, 's morgens om tien uur, zal een enthousiaste groep dames, leerlingen van Lea te Hasseloo, in de grote zaal van het dorpshuis „De Borg" enkele internationale volks dansen laten zien. Een en ander op verzoek van in de wijk wonende da mes. Indien daar belangstelling voor be staat kan er wekelijks op een ochtend, één uur per week, volksdanksles gege ven worden in een van de zalen van het dorpshuis. Lea te Hasseloo geeft al enkele jaren volksdanslessen aan kinderen in de St. Theresiaschool en aan een groep oude ren in de zaal van het wijkgebouw aan de Regentesselaan. Zij zal in De Borg aanwezig zijn voor het geven van inlichtingen; telefonisch is zij bereik baar onder nummer 21227. kom naar mlddalwljkstraat 54 telefoon 02155-13539 ooonc-t SuïïSSXS In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo* rus tig op uw gemak, met een kopje koffie en... met onze assistentie. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. Onderwijsinstituut Hulscher MIDDENSTANDS BOEKHOUDEN P.D. M.B.A. Inlichtingen Molenstraat 11 - Soest Tel. 12900 Onderwijsinstituut Hulscher TYPEN STENO NEDERLANDS BEDRIJFSCORR. Inlichtingen: Molenstraat 11 - Soest Tel. 12900 Soester Courant van woensdag 27 augustus 1980 Voonkamer met balken- schuiframen naar terras, pen keuken, toilet en hal. ing: 3 slaapkamers, met ligbad en 2e toilet. 1/1 5 le woonlaag met c.v., hoek- :rging. Een voortreffelijke n perfecte staat van onder- ig: L-vormige woonkamer oot balkon, zeer luxe houten alle bijbehorende ner, toilet en 2 57 villa met c.v.-gas, embad en schuur op eigen grond. De tuin >m veel tijd door te ast het zwembad vindt asverwarming, een n uitgebreide buiten- tndeling: Grote L- nkamer met parket enplafond, aparte met plavuizenvloer en tier rond een open kelder, toilet en hal. 2 slaapkamers, st ligbad en overloop. 2 slaapkamers en luxe villa stolpdak) on muren nog meer ji buiten af gezien zou Iet souterrain bijvoor- i opp. van bijna 120 garage na volledig :n oogwenk is dit •aktijkruimte ge in. Een prachtige aar luxe, gemak en m2) u tegemoet laard, schuifpui naar achtertuin en >k de keukeninrich- istemming. Kera- aat, vaatwas- e overige apparatuur En dan nog 5 slaap- amer, badkamer, ■nnedakterras. ïsseerd dan is er ir te vertellen en te >r een vrijblijvende 9 5 is met bedrijfs- grond. 1977 van 200 m2 spouwmuren en el (inkl. koelin- inde uit winkel- ner, hal, grote ilder en berging, slaapkamers t douche. one 02155-16251 ing 147/033-30488 weg 12 e villa waar de moderne ïfhebber terecht zijn vin- ikt. Grandioze eetkeuken nig keukenblok (20 mT), id tegelwerk en har- vandafwerking. bij kelder. Living met goed e open haard, dimver- irzonken radiatoren, fond enz., hal en toilet en e verdieping 3 moderne irs en badkamer met 2e ;e trap naar zolder met itenshuis treft u een .agnifiek aangelegde tuin oenwal, pallisade, ïhuis en berging. Een .n de nok tot de kelder icht van de binnenhuis- :eheel vernieuwd is. rg enhoeklaan 29 iden hoekwoning chuur en grote len. en dichtbij ïatiecentra ïogelijkheden om it groengebied sten. kamer met luken met 'erging en toilet. >kamers, douche en i bergzolder vliezotrap. r9 nstraat 9 len hoekwoning euwe garage 15 m2 grond. 3, woonkamer et open haard, i doucheruimte, kamers waarvan 31. amer met /-bergzolder lam. W'J uw foto's met u door nemen en we treffen een opname aan die verkeerd belicht is of bijv. scheef genomen, dan hoeft u die niette betalen. Birkstraat 2 - Soest 021 plaan 26 woonhuis met c.v.-gas trage (10 x 4) die geheel jrd is. len zijn dat dit huis van- iuw opgeleverd is. In zo'n staat verkeert het. Toch uwd rond 1930. Vandaar lijke combinatie van stijl en eigentijdse Vorige week donderdag was het bij het gemeentehuis een hoefgetrappel van jewelste. Aanleiding daarvoor was „de mooi ste dag in hun leven" voor bruidje Marjolein Vink en bruidegom Sjef de Groot, die elkaar in de Soester trouwzaal eeuwige trouw beloofden. Marjolein, die geen onbekende is op de Stoeterij De Birkt aan de Birkstraat waar haar privépaard vertoeft, zal dus niet zó vreemd opgekeken hebben toen 's middags een originele paardentrouwstoet het bruidspaar in Colenso 130 afhaalde voor hun glorierit naar het gemeentehuis. Tien amazones en ruiters gingen de trouwkoets vooraf. Vanzelfsprekend waren de trouwkoets en volgwagens geen glanzende Mercedes-auto's, maar koetsen getrokken door paarden. Aan het slot van de stoet reed nog een originele „Jan Plezier" die, u raadt het nooit, getrokken werd door paarden. Mar jolein en Sjef zijn beiden geen onbekenden in de tennissport... vandaar! Voor de abonnementserie met Robert Paul; het jazz festival, Marjol Flore, het Big Band Festival en het Amster dams Volkstoneel moet 59,- betaald worden. September Zaterdag 6 september geeft het Ko- Iedere Keuze uit drie soorten. Haal uw fondue zelf van ons buffet. SLECHTS per persoon. SOESTERBERQSESTRAAT188. SOESTDUINEN. 02155-12738. Door een aantrekklijk najaarsprogramma samenstellen wil het bestuur van het in de wijk Overhees gelegen dorpshuis „De Borg" een poging doen ook dorpshuis voor heel Soest te zijn. De bewoners van de wijk hebben uiteraard de weg naar het gebouw allang gevonden en maken er zeer frequent, via hun wijkvereniging, gebruik van. Daarnaast wordt het gebouw veelvuldig gebruikt door plaatselijke verenigingen, zoals bridges, schakers, bowlingspelers, 't Nut enz. Regelmatiger dan vooral in de stormachtige beginperiode van „De Borg" het geval was, wordt ook de ontmoetingsruimte door [toevallige] passanten gebruikt, maar dat alles betekent nog niet dat iedere Soester de weg naar het dorpshuis heeft gevonden. Het bestuur heeft in overleg met de bedrijfsleider, de heer J. Lensing, het volgende programma samengesteld. Het bestaat, globaal gezien, uit de onderdelen: muziek, toneel, cabaret en puur amusement. ninklijk Nijverdals Mannenkoor een uitvoering waaraan medewerken de solisten Annemiek van der Vegt, Roel Praas en Henk Dollekamp. Onder leiding van dirigent Hans Vos worden werken uitgevoerd van Gou- nod, Verdi, Tsjaikowsky, Léhar, Ray- mond, Debussy, Johann Strauss en Paul Abraham. Ondermeer worden gezongen van Gou- nod „Les Martyrs" en het Soldaten- koor uit Faust; van Verdi het Monni kenkoor; van Debussy „Children's Corner" en van Paul Abraham een selektie uit de operette „Die Blume von Hawaï". De toegangsprijs is tien gul den. Zondag 7 september, aanvang 12.00 uur, wordt in de ontmoetingsruimte het eerste zondagmiddag koffieconcert van dit seizoen gegeven door de pianis te Jenny Hees en de zangeres Luciënne Bouwman. Zij voeren werken uit van Mozart, Schubert, Poulenc eri Debussy en zij lichten hun programma zelf toe. De toegang is vrij; de kindercrèche is open. Oktober Op zondag 5 oktober wordt het éénjarig bestaan van De Borg gevierd met een aantal nog nader bekend te maken festiviteiten. Drie dagen later, op woensdag 8 okto ber, treedt de cabaretier Robert Paul (31) op met een tweemaal vijftig minu ten durende one-man-show. Vanaf 1972 was hij vrij regelmatig op de TV te zien o.a. bij Mies Bouwman en Willem Duys. In 1978 verscheen zijn eerste plaat; de single „Toppers van Toen". Zijn optreden in de Borg wordt georga niseerd in samenwerking met de afde ling Soest van 't Nut. A.s. woensdag 3 september, 's mid dags vanaf 13.30 uur, worden er bij de Bibliotheek aan de Albert Cuyplaan Weer boeken (uit de eigen collectie) verkocht. Het gaat dit keer alleen om boeken voor volwassenen; kinderen komen in de kinderboekenweek aan de beurt. De verkoop wordt dit keer buiten op het plein gehouden, waar marktkramen staan opgesteld. Vanaf maandag 1 september kan men weer terecht voor recreatief zwemmen in De Turf aan de Waldeck Pyrmont- laan. De recreatieve uren zijn: maandag van 19 tot 20 uur, dinsdag van 10 tot 11 uur, woensdag van 14 tot 18 en van 19 tot 22 uur, donderdag van 10 tot 11 uur, vrijdag van 19 tot 20 uur, zaterdag van 13 tot 17 uur en zondag van 12 tot 14 uur. Elke maandagochtend is er een recrea tief zwemuurtje voor de bejaarden van 10 tot 11 uur. Ook de zwemlessen vangen maandag 1 september weer aan. Opgeven voor zweminstructie kan men bij het bureau Sportstichting, Steenhoffstraat 6, tel. 16744, toestel 258. Muziek Naast het maandelijkse koffieconcert op zondagmorgen is er de komende maanden een optreden van het Nijver dals Mannenkoor (zaterdag 6 sept.); een uitvoering van het operette koor „Die Fledermaus" (zaterdag 4 okt.); een jazz festival (zaterdag 11 okt.); Fiësta Tropicana (zaterdag 22 nov. een Big Band Festival (vrijdag 28 nov.). In Soest vond zaterdagavond de prijsuitreiking plaats van een door Martinair in het afgelopen voorjaar georganiseerde prijsvraag. Aan een aktie ter stimulering van de vliegvakantie verbond Martinair de opdracht een slagzin af te maken. Uit de meer dan tienduizend binnengekomen oplossingen kwam mevrouw J. M. B. van Ede uit Soest als één van de hoofd prijswinnaars te voorschijn. Zij ontving op het kantoor van Reisbureau Alra, het reisbureau waar zij destijds haar voorjaarsreis boekte, een cheque ter waarde van een long-weekend New York voor twee personen. De cheque werd haar overhandigd door me juffrouw T. van Steen, boekingsemployée van Reisbureau Alra te Amersfoort. Uiteraard deelden de medewerkers van het reisbureau Alra in de feestvreugde, niet in de laatste plaats door de rijkelijk vloeiende champagne. De heer W. P. Walker van M.A.C., Mej. v.d. Steen, de heer en mevrouw v. Ede en de heren Bastincken van Alra. Door de afdeling voorlichting van de gemeente is een projectboekje samen gesteld dat speciaal bestemd is voor de leerlingen van de derde, vierde en vijfde klassen van de lagere scholen. De bedoeling van dit boekje is, dat de kinderen door zelfwerkzaamheid, de gemeente en haar bestuur nader leert kennen. De Soester en Soesterbergse lagere scholen hebben inmiddels een projectboekje toegezonden gekregen, waarna ze meerdere exemplaren kun nen verkrijgen bij de gemeente. Van 2 tot en met 5 september aanstaan de zal onder de naam COMBEX-I op de vliegbasis Soesterberg een gekom- bineerde grond- en luchtoefening wor den gehouden. Tijdens deze oefendagen zullen er ver hoogde vliegaktiviteiten plaatsvinden tot ongeveer 19.00 uur, waarbij op 4 september tot 20.00 uur zeer veel gevlogen zal kunnen worden. In het kader van deze oefening zullen ook vliegtuigen de basis enkele keren van uit andere dan de gebruikelijke rich tingen overvliegen. Zoveel mogelijk zal hierbij de bebouwde kom worden vermeden. Eveneens zal tijdens deze basisoefe ning veelvuldig gebruik worden ge maakt van het luchthoorn-alarm- systeem. HET INSTITUUT VOOR EFFEKTIEVE TALENSTUDIE ENGELS DUITS FRANS SPAANS ITALIAANS NEDERLANDS TALENPRAKTIKUMKURSUSSEN Individuele kursussen spreekvaardigheid (10,40, 60 of 100 uur voor beginners gevorderden vergevorderden algemeen, toeristisch, commercieel, economisch en technisch taalgebruik. Iedere morgen, middag en avond lessen. GESPECIALISEERDE KURSUSSEN INTENSIEVE SPOEDKURSUSSEN BEDRIJFSKURSUSSEN Inlichtingen 033-729097 Blijkens de heden gepubliceerde halfjaarcijfers van de Nederlandsche Mid- denstandsbank heeft de bank een bevredigend eerste halfjaar 1980 achter de rug. De bedrijfsomvang nam verder toe, hetgeen tot uitdrukking komt in een stijging van het balanstotaal tot 44,1 miljard per 30 juni 1980, 20% meer dan per 30 juni 1979. In dezelfde periode stegen de debiteuren met 22% tot 27,2 miljard, de toevertrouwde gelden met 20% tot 41,7 miljard. Het aantal me dewerkers overschreed in het eerste halfjaar de 10.000. Het geplaatste kapitaal werd in het met name door een claimemissie 110 eerste halfjaar vergroot met 36 min. en verwisseling van stock-dividenden. Per 30 juni 1980 bedraagt het aanspra kelijk vermogen 1.596 min. tegen 1.477 min. ultimo 1979. De winst over de eerste zes maanden van 1980 komt uit op 90,6 min. tegen 75,5 min. over dezelfde periode van 1979, een stijging van 20%. Vergeleken met het tweede halfjaar 1979, over welke periode de winst 81,9 min. bedroeg, was deze stijging 11%. De batenstijging bedroeg 19% ten op zichte van het le halfjaar 1979, de lasten gingen met 16% omhoog. Aan de voorzieningen werd 84,3 min. toe gevoegd, belastingen vergden 80,1 min. De rentemarge beweegt zich, aldus de NMB, momenteel op een ten opzichte van het 2e halfjaar 1979 wat lager niveau. Daarentegen mag een gunstige invloed op de winstontwikke ling worden verwacht van de bedrijfs- groei. Deze ontwikkelingen leiden er per saldo toe dat de bank blijft bij de eerder uitgesproken verwachting dat ondanks de vergroting van het kapi taal (met 15,5%) de winst per aandeel op het niveau van 1979 kan worden ge handhaafd. Door de Stichting Federatieve Raad Welzijnswerk Ouderen is een cursus sen en aktiviteitenprogramma voor het seizoen 1980/81 samengesteld dat open staat voor alle ouderen en zich niet beperkt tot de 65-plussers. Daarbij is rekening gehouden met het feit dat mensen ook op jongere leeftijd tegen woordig dikwijls over vrije tijd be- Sommige cursussen worden gegeven in samenwerking met Artishock. In het programmaboekje is een en ander duidelijk aangegeven, óók de plaatsen (bejaardencentra, dienstencentra of andere gebouwen) waar men voor deelname terecht kan. Voor alle cursussen geldt dat zij alleen starten bij voldoende deelname (ge middeld 15 personen); de cursusbij- drage is bepaald op 50, respectievelijk 65 gulden. Het cursusjaar loopt van 1 september '80 tot 30 mei '81. Inlichtingen kunt u krijgen bij de Stichting Welzijnswerk Ouderen, Mid delwijkstraat 36, tel. 19289; bij het dienstencentrum „De Drie Eiken" te Soesterberg, tel. 03463-1402 en bij het dienstencentrum Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat in de wijk Klaarwater, tel. 10607. Op deze adressen en ook bij het VVV- kantoor en het gemeentelijk Informa tiecentrum, zijn de programmaboek jes verkrijgbaar. Cabaret/toneel Wat het cabaret betreft gaat het om een optreden van Robert Paul op woensdag 8 oktober en de show van de zangeres Marjol Flore op zaterdag 8 november. Zaterdag 6 december brengt het Am sterdams Volkstoneel „Ronde Ka" en de toneelgroep „Evanee" speelt op zaterdag 24 januari „Bitter Lemon". Amusement Puur amusement moet op de eerste plaats de viering van het eenjarig bestaan van de Borg op zondag 5 oktober opleveren, maar daarnaast ook een amusementsavond „Borg in ternational" op zaterdag 1 november en een grootse carnavalsavond op vrijdag 14 november. Toegangsprijzen De toegangsprijzen variëren van 9,50 (voor het Big Band Festival) tot 25,- (voor Marjol Flore en de Borg International). Men kan echter ook een abonnement nemen en wel voor de uitvoeringen van het Nijverdals man nenkoor; het operette koor; Borg In ternational; Fiësta Tropicana en de toneelgroep Evanee. Daarvoor betaalt men dan 60,-. Het programma omvat gymnastiek, zwemmen (trimmen te water), kege len, bowling, fietsen, zang, dansen, edelsmeden, tekenen en schilderen, schaken en dammen, scrabble, puzzel- theek, sjoelen, biljarten, handwerken, kaarten en engelse les. schikken, die zij graag zinvol willen besteden.

Soester Courant | 1980 | | pagina 3