f Beeldenstorm' '-expositie in Artishock van 13 kunstenaars m Pub 50 jaar geleden in Soest In weinig gevallen valt vallen mee! „OOGSTFEEST", J KONIfoGINNEFEESTEN soest BEZOEKT HET OPENLUCHTSPEL Soester middenstanders voor tweepolig winkelcentrum Raadslid Visser niet mee op excursie Bevolking Soest toegenomen vraagt uw aandacht voor: Ontwerp bestemmingsplan Soestdijk-Koninginnelaan Spreekuur Sociale Dienst Verleende bouwvergunningen Perceel grond te koop een perceel bouwterrein Bij botsing middenvoetbeen gebroken Weer naar school! Dan in zo'n eindeloos stoer, hip of college jack vanMikimo! (VUkJumor bnlmode rrif op Woensdag 3 September 1930 op het Feestterrein Ferd. Fuycklaan hoek Zwarteweg, des avonds te 8 uur. IBOO Zitplaatsen. 29 Augustus 1930 5 Soester Courant van woensdag 27 augustus 1980 5 (Openbare bekendmaking) De burgemeester maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat het ontwerp van het bestemmingsplan Soestdijk-Koninginnelaan, regelende de bestemming van het perceel Koninginnelaan 44 te Soest, met ingang van 29 au gustus 1980 gedurende een maand ter gemeentesecretarie, afdeling al gemene zaken en stadsontwikkeling (kamer 1, geopend iedere werkdag van 09.00 tot 12.00 uur, alsmede in het gemeentelijk informatiecentrum en de plaatselijke bibliotheken, voor een ieder ter inzage ligt. Gedurende de termijn van tervisielegging kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen dit ontwerp indienen. De Gemeentelijke Sociale Dienst houdt dinsdag van half 2 tot half 3. september spreekuur (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 29 juli 1980. a. bouw kantoor met magazijn, op een terrein gelegen aan de Industrie weg (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G., nr. 7815). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB), kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van B. en W. een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. De burgemeester maakt bekend dat aan de Klaarwaterweg te Soest beschikbaar is voor de bouw van een vrijstaande woning ter grootte van ongeveer 530 m2. Prijs f 175,- per m2 (excl. b.t.w.), indien de koper van dit perceel een goedkope huurwoning achterlaat in de gemeente bedraagt deze prijs f 150,- per m2 (excl. b.t.w.). Slechts ingezetenen en economisch gebondenen aan de gemeente Soest worden als gegadigden aangemerkt. Belangstellenden kunnen zich tot 1 oktober 1980 schriftelijk opge ven als gegadigde bij burgemeester en wethouders van Soest. Bij gebleken belangstelling van meerdere personen wordt de toewij zing door het lot beslist. Nadere informatie ligt ter inzage ten gemeentehuizen, afdeling I (Kamer 5) gedurende de voor het publiek geopende kantoortijden. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 -17.00 UUR In grote meerderheid geeft de Soester middenstand de voorkeur aan een tweepolig winkelcentrum in Soest. Dit schrijft de vereniging „De Soester Ondernemer" in een brief aan het college van burgemeester en wethou ders met het oog op de in de komende maand te nemen beslissing op de Winkelnota. De brief bevat een resume van de meningen welke in de afgelopen maan den naar voren kwamen. De voorkeur voor het tweepolige-model wordt ge deeld door de Kamer van Koophandel en de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. De Vereniging van Huis vrouwen tekent daarbij wel aan dat de grootste prioriteit gegeven moet wor den aan de parkeervoorzieningen in de Van Weedestraat en verder wordt on der de aandacht gebracht dat in het buurtwinkelcentrum Overhees de le vensmiddelen-sector een goede verte genwoordiging moet krijgen. Ook vra gen de huisvrouwen de busverbindin gen vanuit Overhees naar de winkel centra te verbeteren. De winkeliers zelf vragen de aankle ding van de twee grotere- en de overige centra, nauw betrokken te worden. Bij voorkeur zou dat dan moeten via een in te stellen Commissie voor het Midden- en Kleinbedrijf. De Soester Ondernemer zegt verder dat in het overleg zowel de consument als de ondernemer gesprekspartner dienen te zijn om zo verzekerd te zijn van de „maatschappelijke haalbaar heid". Onderwijsinstituut Hulscher Dag- en avondopleidingen voor RECEPTIONISTE en SECRETARESSE Inlichtingen: Molenstraat 11 - Soest Tel. 12900 Bij een botsing op de Soesterbergse- straat brak een 21-jarige autobe stuurster een middenvoetbeentje. Zij werd met de ambulanceauto naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. De autobestuurster reed tegen de achterzijde van een aanhanger aan, die vanuit de Gallenkamppelsweg de Soesterbergsestraat was omgedraaid. Door de schok schoot zij naar links, tegen een tegemoet komende perso nenauto aan. De twee personenauto's werden zo zwaar beschadigd, dat de politie de kentekenbewijzen in nam. de winkel waar kleren kiezen kinderwerk is Kinderkleding t/m maat 176 's Maandags gesloten - vrijdagavond open van 7 tot 9 uur. Kerkstraat 7. Soest. Tel. (02155) -1 62 86 27 Beeldende kunstenaars hebben in de loop der jaren, beginnend in 1936 met het monument voor Koningin Emma, voor de verfraaiing van de gemeente gezorgd met in totaal dertig kunstwerken. Op initiatief van de dames Lied Zwagerman en Geertje de Roovere en met medewerking van de VVV is een fietsroute door Soest uitgestippeld, die al deze kunstwerken „aandoet". Artishock haakte op de initiatief in door de scheppers van al deze beelden uit te nodigen deel te nemen aan een expositie. 13 van deze 17 reageer den en leverden samen zo'n vijftigtal werken in die in het Artishockgebouw deze maand tentoongesteld zijn. Foto: Herman van Dam J.l. zaterdagmiddag werd de tentoon stelling door WV-voorzitter B. van Os geopend. Hij werd ingeleid door Jan Visser, lid van Artishock's tentoon stellingscommissie. Visser merkte op dat nu wel duidelijk geworden was, dat er in Soest te weinig kunstwerken stonden en hij zegde toe het gemeen tebestuur onder druk te zullen zetten er meer te plaatsen. Tenslotte zei hij dat het beeld op het terrein van Necklenburg aan de Soes terbergsestraat, voor de „anonieme werkgever" niet met opzet niet in de route te hebben opgenomen. WV-voorzitter Van Os vond echter dat het terecht was weggelaten omdat ,,'n anoniem iets niet genoemd wil wor den". De VVV was zeer ingenomen met het verzoek van Artishock mee te doen aan het uitwerken van de fietsroute. „De beelden staan er ondermeer voor de bevolking en dienen tevens als wijk- verfraaiïng. Door deze kunstwerken her en der in de gemeente worden bepaalde plekjes nader geaccentu eerd, aldus de heer Van Os. Hij wees er op dat een aantal beel den van historische betekenis is omdat het mijlpalen zijn voor wat de na oorlogse opvatting van de beeldhouw kunst in de lage landen betreft. Ook hij vond dat er nog wel diverse plek jes in de gemeente waren, welke zich bijzonder goed leenden tot het plaat sen van kunstwerken. Hij sprak de hoop uit dat velen niet alleen de route langs de beelden zou den fietsen, maar ook de expositie zou den komen bezoeken en daarmee ver klaarde hij de tentoonstelling voor ge opend. De opening werd ondermeer bijge woond door de kunstenaars Henk van de Vis (het beeldje „kinderen" bij de school de Regentuuter)Ek van Zanten (het beeld „Zonnebaadster" in de vijver bij de KLM-flats) en Albert Dresmé (het verzetsmonument in Braamhage). Daarom is in alle gevallen, een reservebril-keuze uit onze kollektie een goede gedachte om klaar te zijn in "geval" van nood! Birkstraat 2, Soest, tel. 1 28 74 De voorzitter van de raadsfractie Pro gressief Soest, Jan Visser, neemt niet deel aan de excursie welke op 28 augustus voor de gemeenteraadsleden georganiseerd wordt langs enkele nieu we gemeentehuizen. Visser is van me ning dat nu eerst gewerkt moet worden volgens de vorige week donderdag in de raadsvergadering vastgestelde in- spraaknota. „Eerst", zo schrijft hij aan zijn col lega-raadsleden, „zal een inspraak werkgroep vanuit de bevolking geïn stalleerd moeten worden, die dan ook in de gelegenheid moet worden gesteld mee te gaan op excursie". Visser zegt dat er onder de bevolking „angst" bestaat dat er na de realise ring van een nieuw gemeentehuis, geen cent meer over is voor welzijnstaken. Daarom is het volgens hem noodzake lijk dat eerst een „uitvoerige" in spraakprocedure wordt gestart en dan voor hem onder leiding van de PUSW (Provinciale Utrechtse Stichting Wel zijnsbevordering). Er moet volledig inzicht gegeven worden in de tot nu toe gemaakte plannen en „uitputtend" moet worden onderzocht wat men „met elkaar" wil. Wat die bestaande plannen betreft zegt Visser dat die gemaakt zijn in een tijd „dat de bomen nog tot in de hemel reikten". Als de zaak „uitputtend" is doorge sproken, dan pas is het tijd om gericht te gaan kijken naar soortgelijke pro jecten. Het nieuwe gemeentehuis mag overigens van hem wel „smaakvol, eenvoudig en doelmatig" zijn en het mag ook aan de Dalweg komen te •staan. Gistermiddag werd in de vergadering van de commissie voorlichting en in spraak over de brief gesproken, maar Visser kreeg geen steun. Volgens het werkschema kan volgend jaar april het definitieve voorstel in de raad aan de orde komen. De inspraak ligt in de periode van november dit jaar, tot februari volgend jaar. In het eerste halfjaar van 1980 is de bevolking van de gemeente Soest toegenomen. Telde men op 1 januari van dit jaar 40.581 inwoners. Op 1 augustus was dit aantal 40.719, waarvan 19.831 mannen en 20.888 vrouwen. WV-voorzitter Van Os „onthult" zijn kunstwerk; zijn 10-jarige dochter Annemarie, die daarna allerliefst danste op de „Bloemenwals" uit de Noten kraker-Suite van Tschaikowski. w Buiten hangt uit onze nieuwe Najaar '80 kollektie Binnen hangt nog veel meer en... kijken kost niets! vrijetijdskleding v.V\teedestraatt1c tel.12424 Soest Onderwijsinstituut Hulscher CONVERSATIE Engels - Frans - Duits Spaans Inlichtingen: Molenstraat 11 - Soest Tel. 12900 onder leiding van den heer Goossens te Utrecht, Zitplaatsen 50 cdnt Staanplaatsen 25 oent. Parkeerterrein voor Auto's. Rijwielstalling. Vliegongeval Op het vliegterrein te Soesterberg had verleden week een ongeluk plaats, wat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. De Luitenant-Vliegenier Van Abspoel, kwam met zijn toestel F 491 bij het dalen terecht achter het vliegterrein bij het officier-casino. Het ladingstel werd vernield, terwijl de rechter vleugel een daar staande auto raakte, waardoor de vleugel brak en de auto werd beschadigd. De bestuurder bleef ongedeerd. Sluiting zaken Naar wij vernemen hebben de plaatselijke boek handelaren alhier besloten, hunne zaken a.s. Woens dag na 1 uur te sluiten zulks in verband met het Koninginnefeest. Wij hopen dat vele andere winke liers dit voorbeeld zullen volgen. Brand Maandagmiddag, terwijl de familie een kopje koffie zat te drinken, brak brand uit in de hooiberg van J. de Jong, wonende aan den Eigendomsweg. Even te voren was in de loods, die onmiddellijk bij den hooiberg stond, nog een voer haver gelost. Men had daarbij niet gerookt, zoodat het onmogelijk is, dat door onvoorzichtigheid van de familie De Jong de brand ontstaan kan zijn. Men denkt dan ook, dat spelende kinderen den brand veroorzaakt hebben. Behalve de hooiberg is ook de loods met het koren dat daarop was geborgen geheel verbrand. Een lage verzekering dekt voor een gedeelte de schade. Door snel toegeschoten buren is het huis, dat slechts een 2 a 3 Meter van den hooiberg verwijderd stond, steeds nat gehouden en bewaard, totdat de vrijwillige brandweer ter plaatse kwam, die toen deze arbeid overnam. Gelukkig is zoodoende het huis gespaard gebleven. De Koninginnelaan in Feestdos De eerste dag Begunstigd door een heerlijken zomeravond werd Dinsdag te 7 uur de zoo goed verbeterde Koninginne laan door het college van B. en W. feestelijk geopend. Daartoe had het comité voor de feesten te ongeveer 7 uur het college per auto afgehaald. Behalve het college was mede aanwezig de w.n. directeur van O.W. de heer Inspecteur van politie, enkele raadsleden terwijl honderden omwonenden waren gekomen om dit ongewone gebeuren gade te slaan. De voorzitter der feestcommissie, de heer Iseger roept het college het welkom toe en bedankt reeds den Burgemeester bij voorbaat, dat deze van zijn toch al bezetten tijd eenige oogenblikken heeft afgenomen om dit feest bij te wonen en om de straat officieel te openen. De Burgemeester dankt voor de hartelijke woorden en voor de reëele saamwerking, waardoor dit mooie werk is tot stand gekomen. Voor 25 jaar was de Koninginnelaan gedeeltelijk verhard, de rest was een oneffen zandweg, in het gure jaargetijde een modderpoel. Thans is de herdoopte Veenhuizerstraat een der beste wegen uit geheel Soest. Nadat fanfares hadden weerklonke en het geheel op de gevoelige plaats was vastgelegd knipte de Burgemeester het witte lint door, waartoe hem door een dochtertje van één der commissieleden op een fraai kussen een schaar werd aangeboden. Nu werd met het harmoniecorps voorop een marsch gemaakt over de geheele laan, die door de bewoners alleraardigst was versierd met groen, bloemen, lampions, vetpotjes of electrjsche verlichting. Allen hadden hun uiterste best gedaan om de „Laan" zoo voordeelig mogelijk te doen uitkomen. Na de muzikale rondwandeling, werden verver- schingen aangeboden in het Vereenigingsgebouw en gaf het harmoniecorps een concert op het pleintje tegenover het café Rastok, wat zeer veel muziek liefhebbers trok. Hoe later het werd hoe meer publiek op de laan kwam kijken, vooral toen overal de verlichting was ontstoken, ging het voetje voor voetje vooruit. Er heerschte uitbundige pret, en deze steeg ten top toen zelfs de Burgerpa ge dwongen was in de stoet mede te hossen. Te ongeveer 12 uur herkreeg de laan weer haar rust. De tweede dag Deze ving te 10 uur aan met volksspelen voor de jeugd. Het was er recht gezellig en allen gingen voldaan en met een aardig present naar huis. Te 11 uur ving het ringsteken aan op de versierde fietsen, waarvoor 41 deelnemers en deelneemsters waren. Meerderen hadden veel werk van de versie ring gemaakt. De uitslag van het ringsteken is als volgt: le prijs jongeheer G. Schimmel; 2e prijs jongejuf frouw A. Radstok. Te vier uur had het ringsteken plaats op twee en vier-wielige wagens, waarvoor 14 deelnemers aan de start verschenen, sommige zeer mooi versierd. De uitslag was als volgt: le prijs, T. de Zoete; 2e prijs, J. Boshuizen; 3e prijs, A. Dorrestein, 4e prijs, L. Kok. De burgemeester was mede op het terrein van den wedstrijd. Te circa 6 uur passeerde H.M. de Koningin Moeder met gevolg per auto over de laan, hetgeen een aardige attractie was, H.M. werd dan ook luide toegejucht. Te 8 uur gaf de Mondharmonicaclub en „P.V.O." in afwisseling een concert, dat evenals den vorigen avond prachtig is geslaagd. Ook deze avond bleef de feestvreugde er tot in den nacht in, waarbij echter geen wanklank is gehoord. Het comité heeft eer van haar werk. Zulke feestjes in onze gemeente smaken naar meer. UIT DE ADVERTENTIËN: WEGENS VERTREK uit Soest bedankt mevr. v. Krieken-Leliveld als lid van alle vereenigingen. WEGENS DE VIERING VAN KONINGINNEDAG op Woensdag 3 September a.s. zullen onderstaande boek-kantoorboekhandels dien dag na 1 uur des middags gesloten zijn. Gebrs. Alders, Steenhoff- straat; J. van der Bruggen, Koninginnelaan; J. Z. de Bruin, F.C. Kuijperstraat; Ter Haar, Koningin nelaan; D. J. Visser, Kerkstraat 20 BOUW UW DAKKAMERS, portalen en andere vertrekken van Masonite Isolate Board. Masonite houdt de warmte waar zij behoort. Des winters binnen. Des zomers buiten. De Masonite platen hebben een warme bruine kleur. Baarnsche Fijn houthandel.

Soester Courant | 1980 | | pagina 5