Muziek levend en wel Vergadertechniek levert tijdwinst op A.s. weekend: Gildefeesten ■mm 1 Belangrijke mededeling van (3) Gespreksgroep gescheiden mensen Soest Gemeenteraadsvergadering Nationale talentenjacht in Molensoos: Spreekuur sociale dienst JUJ3 Sr Uw succes is onze reclame!!! Voor alle RIJBEWIJZEN Autorij- en Verkeersschool Soester Courant van woensdag 27 augustus 1980 9 :ST IKSTRAAT7A, 9 en 9A IKPADZ.Z. 160 EFOON 15758 gehele week geopend tot 6, zaterdags tot 5 uur. andags gesloten. Doordat de (school) vakanties inmiddels afgelopen waren, was het vorige week woensdag 's avonds een beetje rustiger in de Molensoos dan op de twee voorgaande woensdagavonden; dat wil zoggen, je hoefde niet meer over de hoofden te lopen om ergens te komen. Woensdagavond was de derde avond in een serie van vijf waarop de Molen soos een talentenjacht organiseert in samenwerking met het muziekblad Hit krant en het platenlabel Backdoor Records dat door Phonogram is opge richt orn Onbekend Nederlands Talent te veranderen in Bekend Nederlands Talent. Op de vijf woensdagavonden treedt dan ook voornamelijk Onbekend Nederlands Talent op hetgeen vorige week echter in de vorm van „Klang" uitgebreid werd met Onbekend Belgisch Talent, wat nog een eerste plaats in I de wacht sleepte ook door de uiterst gunstige indruk die ze maakten bij de I Jü1? ie f°nd 1114 de drie vaste Juryleden (Willem-Jan van de Wetering (Hitkrant), Ton van de Bremer (Backdoor Records), Jan Rietman (NCRV) plus Molensoosbezoekster Marion Kooi en het gastjurylid Bonnie St. Clair die bereid was gevonden nadat Nico Haak op het laatste moment af zegde. Gezamenlijk waren zij van mening dat alle groepen van die avond van goede kwaliteit waren, vooral daar waar het de presentatie betrof. De eerste van die vier „goede groe pen" was de Enschedese viermans formatie „Quincess". De drummer van de band nam bij dit optreden de zangpartij voor zijn rekening omdat de oorspronkelijke zanger ziek was. Een zangpartij die door het overwe gend instrumentale repertoire van „Quincess" niet zo op de voorgrond j trad maar desondanks door de ju- I ry als „jammerlijk" werd ervaren. I Dankzij de „redelijke composities" kreeg de groep nog 160 punten en een daarbij behorende derde plaats toebe- deeld. I Na „Quincess" werd het podium vrij gemaakt voor de Amsterdamse forma tie „S.O.B." wat staat voor „Sound Of Beethoven": twee Israëli's, een Engelsman en zowaar nog een Neder lander ook die gezamenlijk muziek met het etiket Roek-Pop spelen. De zanger, die nu eens wild en soe pel over het podium heen en weer sprong, dan weer stijf en houterig als een robot waarvan de batterijen op zijn, rondstapte, verzorgde het groots te deel van de presentatie en show van de groep die de jury „erg goed" vond. Verder dacht de jury dat de Neder landse popwereld wel „één en ander van de groep kan verwachten" mede door hun bekende manager, Martin Grunberg, die ook „The (Flying) Spi- derz" onder zijn hoede heeft. Ondanks deze lovende opmerkingen kreeg deze vijfmansformatie niet meer dan 156 punten, het laagste dat een groep tot nu toe gehaald heeft. „Beethoven's Ge luid" die avond dus op een vierde en laatste plaats. De derde band die woensdag 20 augus tus in de Molensoos optrad, bestond uit vijf mensen die uit Utrecht en omge ving afkomstig zijn en onder de naam „The Dutch Touch" New-Wave pro duceren. De volgens de jury „goede ritmesectie" bestond behalve uit drums en bas-gitaar, ook uit twee com bo's. Opmerkelijk waren verder de show van de in netkousen en nog wat textiel geklede zangeres en de in een rood glitter-kostuum gestoken zan ger-gitarist. Marijke Jansen, zangeres van de groep „The Dutch Touch" Met de andere drie groepsleden wa ren zij verantwoordelijk voor de „hon derd procent"-presentatie waarbij he laas „de composities achterbleven" waardoor de band zich tevreden moest stellen met 175 punten en een tweede plaats. De daaropvolgende en laatste popmu ziek voortbrengende groep kwam maar liefst 31 punten hoger uit dan „The Dutch Touch". Het was „Klang": een groep waar over de zanger-slaggitarist Claude Klaus, tijdens een telefoongesprek naar de stad van „Klang's" herkomst, Brussel, graag wat meer informtie gaf. Zo komen we te weten dat de groep ongeveer twee jaar bestaat en wel uit voornoemde zanger, zijn broer Kurt, Robert Frankson en Dennis Rusun. Verder vertelde de beter Engels dan Vlaams sprekende zanger dat ze ei genlijk „all by accident" (volkomen bij ongeluk) in de talentenjacht ver zeild raken toen tijdens opnamen in Hilversum de manager van de groep geregeld had dat ze op zouden tre den in de Molensoos om te kijken hoe het Nederlandse publiek op ze zou reageren. De band treedt overi gens maar weinig op omdat je in België vanwege het weinige publiek snel uitgekeken bent en omdat ze zich zelf meer als een studio-groep be schouwen. In België heeft „Klang" al enige be kendheid door de in Londen opgeno men single „Beated". Deze single zal in september ook hier uitkomen tij dens de opname die ze dan aan het maken zijn in de bekende Hilversum- se Wisseloord-studio's. Uit die opnamen moet dan hun overi gens zelf-geproduceerde debuutalbum voorkomen dat samen met -de single „Juliet" uitgebracht wordt. Het is nog niet zeker of die L.P. ook in Neder land te koop zal zijn. Zanger Claude hoopt van wel; al was het alleen maar omdat aan het kleinere Belgische pu bliek hoogstens 10.000 exemplaren ver kocht kunnen worden. Dat „Klang" vorige week woensdag eerste is geworden had hij niet ver wacht maar hij denkt dat het komt doordat de mensen snel „gepakt" wor den door hun goed in het gehoor lig gende new-pop melodiën. „Eigenlijk is er geen etiket voor onze muziek, be halve als je new-pop ziet als een sa mentrekking van New-Wave en Power- Pop „Between Cheap Trick and Boz- Scaggs", een groep en een zanger die ver uit elkaar liggende muziek maken. Hun muziek kenmerkte zich, volgens de jury vorige week, door „erg ster ke composities". Verder vond zij dat „Klang" een „prima presentatie" had en zij dacht dat „de popwereld wel meer van hen zou horen". En dat ge beurt in ieder geval op drie septem ber als ze met hun 206 punten in de finale komen; samen met „The Libe- rators" (193 punten), Robert's Rub- bish" (189 punten) en de nog onbeken de groep die vanavond door de jury als beste van de vier zal worden aan gewezen. Rest nog te vermelden welke de groepen zijn die vanavond, 27 augustus, vanaf half negen vrij te beluisteren en te bezichtigen zijn: de popmuziek spelen de vijfmansformatie „Chatham" uit Nijkerk en omgeving, de groep „War- ning" uit Den Haag, een band van vier personen die new-pop spelen en verder „Help" uit Hilversum, een vier perso nen van zeer jonge leeftijd tellende groep uit Hilversum. Tenslotte zal de ouderwetse rock and roll spelende groep „Butter en Eek" uit Volendam te zien zijn. Zij spelen eigen nummers en oude nummers die in een nieuw muzi kaal jasje gestoken zijn. Verder is van hen nog vermeldenswaard dat zij afkomstig zijn van theaterbureau Vo lendam waar ook groepen als The Cats, BZN en The George Baker Selection vandaan komen. Het gastjurylid zal Willem Duin zijn en Ton Baars verte genwoordigt vanavond de Molensoos in De jury. Door het CPS-Centrum Psychosociale Hulpverlening Soest worden met in gang van september weer gespreksgroepen voor gescheiden mensen georga niseerd. Deze gespreksgroepen blijken al jaren in een behoefte te voorzien. Door hieraan deel te nemen krijgt men een betere blik op de eigen niet unieke - situatie, terwijl er, door er met elkaar over te praten, een stuk herkenning ontstaat. Ook komt men uit het eigen isolement, vaak komt men er achter waarom het fout ging en ontstaan er nieuwe inzichten, waardoor men moed krijgt om nieu we kontakten te leggen. Als lotgenoten komt men vaak tot onderlinge hulp verlening en kontakten, die soms voor langere tijd kunnen zijn. Het echtscheidingscijfer stijgt! Cijfers van de Burgerlijke Stand van Leiden hebben aangetoond dat in de ze stad op elk twee gesloten huwelij ken er één mislukt. Tegenover de 514 in het afgelopen jaar gesloten huwelijken staan 252 echtscheidingen. Het aantal echtschei dingen in Leiden vertoont een forse stijging: in 1977, 208 echtscheidingen in Leiden vertoont een forse stijging: in 1977, 208 echtscheidingen, in 1978, 227, in 1979 werden 252 huwelijken ont bonden. In Amsterdam worden op het ogenblik gemiddeld 100 tot 140 echtscheidingen per week uitgesproken. Zelden ver loopt zo'n scheiding probleemloos en met name mensen met kinderen staan bij een echtscheiding voor veel moei lijkheden. Ook landelijk gezien is het echtschei dingscijfer in het afgelopen jaar (1979) opnieuw gestegen, terwijl het aantal huwelijken dat werd gesloten, weer sterk daalde. Volgens voorlopige cij fers van het CBS zijn er vorig jaar 23.790 echtscheidingen uitgesproken tegen 22.257 in 1978. In 1975 werden nog maar 19.167 huwelijken door scheiding ontbonden. Tot 1979 steeg het aantal scheidingen jaarlijks met onge veer 800, vorig jaar bedroeg de stij ging ten opzichte van 1978 plotseling ongeveer 1500. Het aantal huwelijken, dat gesloten wordt neemt elk jaar fors af. In 1979 werden 85.654 huwelij ken gesloten of ongeveer 3500 minder dan in 1978 en ongeveer 14.000 min der dan in 1975, toen er nog bijna 110.000 huwelijken tot stand kwam. Werkplaats voor gescheiden mensen Het hoge echtscheidingscijfer is be paald geen landelijk verschijnsel, noem het maar een wereldlijk ver schijnsel! In Amerika hebben elf pro testanten en rooms-katholieke kerk genootschappen in Minneapolis een oe cumenische „werkplaats voor geschei den mensen" opgericht, waar geschei den mensen kunnen leren hoe ze al leen verder moeten leven. De leider van deze „werkplaats", een zekere pastor Jim Smoke, die al eerder in Californië heeft gewerkt met alleen staande mensen, had daar opgemerkt dat van de alleenstaanden 75% minstens éénmaal getrouwd was ge weest. In Amerika eindigt één op de twee huwelijken in een echtscheiding - per jaar komen 1,25 miljoen mensen alleen te staan. Jim Smoke geeft hiervoor als verklaring dat „we leven in een wegwerpmaatschappij. Die mentaliteit heeft ook invloed op het huwelijk. Als bovendien beide partners werken, hebben zij geen tijd zich met elkaar bezig te houden. Er wordt niet meer met elkaar gepraat en het kontakt gaat verloren", aldus Jim Smoke. Tot de dood ons scheidt Niet altijd is het de dood die gehuw den van elkaar scheidt. Zoals hiervoor is aangegeven, zijn het veeleer de mensen zelf die tot een scheiding be sluiten. De redenen welke daartoe ge leid hebben kunnen zeer verschil lend zijn. Een algemene lijn is wel te onderkennen: gebrekkige of slechts tot helemaal géén communicatie, niet meer écht naar elkaar luisteren, el- kaars behoeften blijven onderkennen. Ook dat heeft dan weer een oorzaak. Hoe het ook zij, men wil niet meer verder met de partner en dan draait het vaak uit op een afscheid. Eigen lijk zou je moeten zeggen: af/-scheid (ing). Maar helaas..., we zijn niet opgevoed om op een volwassen manier afscheid van elkaar te nemen als de noodzaak zich voordoet doordat het huwelijk ontwricht blijkt. Men kan de situatie niet objectief bekijken, omdat de eigen gekwetstheid vóórop staat. Dan wil men terugkwetsen, dus: touw trekken om de boedel, om alimen tatie, slechte omgangsregeling m.b.t. de kinderen (als jij niet genoeg of helemaal niet betaalt, dah krijg je óók de kinderen niet te zien Vergeten derde partij de kinderen! Jaarlijks komen er 30.000 kinderen van gescheiden ouders bij in Nederland. En zo telt Nederland honderdduizen den kinderen van gescheiden ouders. Onrustbarende cijfers. De „vergeten derde partij" in de echtscheiding over wiens hoofden zich alles afspeelt. Het kind is meestal het „kind van de rekening" in emotioneel opzicht. Maar mét de toename van het aantal kapotte huwelijken is het besef ge groeid, dat het kind een betere op vang verdient. In Amerika, dat mil joenen onvolledige gezinnen telt, is men de laatste jaren enorm bezig met het kind. De film „Kramer ver sus Kramer" is er een klein voorbeeld van. Om de kinderen van gescheiden ouders beter op te vangen zijn er speciale kursussen bedacht voor onderwijzers en leraren. Er wordt ook méér nagedacht over hetzgn. „co-ouderschap". Co-ouderschap kan worden beschouwd als een alternatieve vorm van kinder opvoeding als de ouders gescheiden zijn. In dit verband mag worden ge wezen op het boek „Co-ouderschap" van Miriam Galper, uitgegeven bij Gamma. Een Amerikaanse rechter deed eens de volgende uitspraak: „Als een gezin in gezamenlijk over leg een beslissing neemt over de op voeding van de kinderen, is dat een beter besluit dan een rechter ooit kan nemen. Gespreksgroepen De door het CPS georganiseerde ge spreksgroepen voor gescheiden men sen, dragen eigenlijk ook het karakter van een .werkplaats' De groepsleden werken gezamenlijk aan het „verwerken" van de proble matiek, van het verdriet, het gevoel van totale verlorenheid, minderwaar digheidsgevoel. Het leed, veroorzaakt door de naweeën van een echtscheiding is bij vrouwen zowel als bij mannen erg groot. Tijdens de groepsbijeen komsten blijkt ook het aspekt „een zaamheid" na de scheiding altijd aan de orde te zijn. Velen worstelen daar mee en proberen daar een oplossing voor te vinden. Er ontstaat tijdens het groepsgebeu ren een stukje menselijke herkenbaar heid bij elkaar, waardoor andere in zichten kunnen ontstaan. Daardoor kan heel vaak de houding van een groepslid ten opzichte van de ex-partner veranderen en kan in som mige gevallen weer een vorm van kommunikatie tot stand komen, het geen voor de kinderen van groot be lang kan zijn. Ook het gevoel, dat jij niet de énige bent met bepaalde ge dachten en gevoelens, maar dan an deren hetzelfde ervaren, kan bevrij dend werken. Onderwerpen welke in vorige groepen aan de orde kwamen waren o.a.: leggen en onderhouden van kontakten, loslaten van het verle den, eenzaamheid/seksualiteit, schuld gevoelens (kerk/geloof), omgangsre geling, bewaistworden en bespreekbaar maken van gevoelens enz., enz. De bijeenkomsten zullen gaan plaats vinden in Gebouw „De Rank", Soester- bergsestraat 18 te Soest in een serie van acht zittingen, telkens op dins dagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Bij grote aanmelding kan er ook een woensdagavond bijkomen, zelfde tijd. De eerste bijeenkomsten zijn gepland voor begin september. Voor nadere informatie of toezending van een folder kan men kontakt op nemen met het bureau van het CPS, postbus 453, 3760 AL Soest of telefo nisch op iedere werkdag van 9.00-17.00 uur. Ook mag men bellen tussen 19.00 en 20.00 uur onder nummer 02155- 215 98. Vermoedelijk heeft de gemeenteraad een eigen record verbeterd. Vorige week duurde de maandelijkse bijeenkomst slechts één uurtje en toch werd een agenda van 32 punten met nog eens 23 ingekomen stukken compleet afgehandeld. Er werd vergaderd in het dorps huis De Borg en de grote zaal leek vooral de eerste tien minuten meer op een timmer werkplaats. De 23 ingekomen stukken werden er „even" doorheen gehamerd; een lust voor het oor voor de frequente bezoeker van dit evene ment. Voor de rest van de agenda had men toen nog veertig minuten nodig. In dat tijdsbestek ging er toch nog heel wat geld om. Er werd voor een slordigevierhonderd duizend gulden verkocht aan huizen en grond, maar daar stond tegenover dat we ruim 1% miljoen uitgaven voor koop van een stuk grond, het overnemen van een exploitatie tekort en de aanschaf van schoolbenodigd- heden. En dan was er ook nog een voorstel een lening van twaalf miljoen gulden aan te gaan, zodat we voorlopig nog vooruit kunnen. Het langst werd gesproken over de inspraak nota, want alle raadsfracties moesten daar hun instemming mee betuigen. Het is alle maal nog wel niet zo volmaakt, maar al insprekende hoopt men te leren. Vast staat wel dat het geld gaat kosten en hoe meer geld er voor beschikbaar komt, hoe meer er ingesproken gaat worden. De toekomstige insprekers moeten daar wel even bij stil staanvoor hun praten gaat de gemeenschap betalen. Door die inspraak kan de raad bij wijze van spreken, straks geen poot meer verzetten of wij burgers moeten daar ons fiat aan geven. In grote plannen moeten wij voortaan gekend wordenhet kruimelwerk mogen de gekozen raadsleden zelf afhandelen. Vroeger was dat toch anders. Eens in de vier jaar ging je naar de stembus om uit je politieke club je vertegenwoordigers te kie zen. Deden ze het niet goed, dan gingen ze er na vier jaar onherroepelijk uit. Nu is het natuurlijk niet zo dat er vroeger bekwamer bestuurders waren dan tegenwoordig, maar ze kregen, eenmaal gekozen, wél het vertrou wen. Tegenwoordig krijgen ze dat niet meer en het lijkt erop dat zij daar helemaal mee akkoord gaan. De realiteit is natuurlijk wel, dat iedere politieke partij grote moeite heeft om partij genoten zover te krijgen dat zij ook in de gemeenteraad willen gaan zitten. Enkelen gebruiken de raad als een opstapje om bijvoorbeeld burgemeester te worden, maar het gros moet toch aangespoord worden om de partij te gaan vertegenwoordigen. Raadslid zijn is allang geen erebaantje meer; er moet ontzettend hard voor gewerkt wor den, wil je het tenminste een beetje serieus doen. Veel vrije tijd gaat er in zitten en de „gekozene" neemt bij wijze van spreken voor vier jaar afscheid van vrouw en kinderen. Het betaalt ook nog slecht (misschien op het wet houderschap na) en zoals het vele bestuur ders vergaat: men krijgt stank voor dank. Nu wordt men dan voortaan ook nog geheel gereglementeerd constant voor de voeten gelopen door alle betweters die niet de moed hadden zich verkiesbaar te stellen of van voorbereiding, een handvol aktievelingen van niet gekozen werden. Die krijgen nu alsnog de kans om mee te praten. De animo om je verkiesbaar te stellen moet er enorm door afnemen, want je kunt je tijd echt wel beter besteden. Het zal je gebeuren dat, na jaren studie en voorbereiding, een handvol aktivelingen van bijvoorbeeld een niet in de raad vertegen woordigde club zich van de inspraak „mees ter" maakt en een streep door de plannen haalt. Belangrijker is het te weten wat de massa wil en hoe kom je daar achter? Zeggen, dat het Soester Centrumplan zo toch maar mooi niet is doorgegaan gaat niet op, want juist een deel van de insprekers wilde dat centrum wél. Dat waren grotendeels belanghebbenden. Maar dankzij het in aktie komen van de massa ging het niet door. Daarom zou het veel beter zijn als de gekozenen bij hun „eigen" kiezers te rade konden gaan als zij wat meer informatie willen hebben. Dan kan voorkomen worden dat zij mogelijk via de inspraak een hersenspoeling krijgen van de leden van een andere club. In de loop der jaren zal wel blijken dat deze inspraak, die nu in een nota geregeld is, niet echt functioneert. Daar is de raad trouwens ook wel van overtuigd, want de meest fervente voorstan der, de club van D'66, liet de heer Gerth zeggen: „Al insprekende zullen we wel le ren". Aardig is wel de vastgestelde „Verordening op de Openbaarheid van Bestuur". Daar hebben we wat aan al is de „passieve informatieplicht", waarbij de burger pas inlichtingen krijgt als hij erom verzoekt, een rare zaak. Waarom zou de overheid nu niet altijd kunnen vertellen wat ze aan het doen is, voornemens is te doen of gedaan heeft? Er gebeurt toch niets geheimzinnigs; het kan het daglicht toch wel allemaal velenGegevens uit privé-sectoren kan natuurlijk niet, maar lang niet iedereen heeft een „gluur-mentali- teit". Die burgers komen trouwens toch wel aan hun trekken in sommige tijdschriften. De raadsvergadering duurde dus maar een uur. Het ging allemaal in een razend tempo. Mogelijk had de burgemeester al gebruik gemaakt van zijn inspraakrecht en de raads leden nu echt ervan weten te overtuigen dat het helemaal niet nodig is, na alle openbare commisievergaderingen, alles weer eens een keer te zeggen. Alleen het „jongste" raadslid bezondigde zich daar dit keer nog aan, maar hij leert snel. Dat heeft hij al wel bewezen. Het twintig man tellende publiek heeft weinig plezier aan deze vergadering beleefd. De raad kwam dit keer in het dorpshuis De Borg bijeen en de grote zaal daar is aanzienlijk gezelliger dan de zaal van de brandweer kazerne. De zaal heeft een balkon en daar was de pers op weggewerkt. Voorzover wij weten op eigen verzoek, bij een democratische meerderheid van stemmen. De pers wilde ook wel eens „onder elkaar" zijn. Maar onder dat balkon zat het publiek en daar was van de beraadslagingen blijkbaar niets te verstaan. Het moet op te lossen zijn door de geluidsboxen wat beter op te stellen. Maar dat publiek is het ontgaan, dat de raad het blijkbaar normaal vindt aan.een inwoner te zeggen dat hij in zijn eigen tuin een begroeiing tegen de schutting moet zetten. Een verplichting die nergens op slaat. Waar bemoeien ze zich mee, nog afgezien van het feit dat in een tuin meestal wel groen geplant wordt. Maar in dit geval móet het tegen de schutting aan. Nu weten we wel waar dat idee van afkomstig is. Van de schoonheidscommissie; de groep van deskundigen die beoordeelt of iemand een dakkapel mag bouwen of een schoorsteen mag plaatsen en dan bijvoorbeeld de kleur van de metalen pijp opgeeft. Die groep is nu zover gegaan te stellen dat er een begroeiing tegen de schutting moet komen. Kinderen mogen er bijvoorbeeld niet tegen ballen, van die deskundigen. En onze raadsleden gaan er zomaar mee akkoord. Je komt zo ook nog tot de conclusie dat déze gekozene écht de inspraak nodig hebben om tot wat doordachte besluiten te komen. P. RESS APART Geopend: 's maandags t/m zondags vanaf 17.00 uur. Dinsdags gesloten. SOESTERBERGSESTRAAT 107 SOEST - TEL. 02155-20202 Het spreekuur van de gemeentelijke sociale dienst is voor wat dinsdag 9 september betreft vervroegd. Het wordt die dag van half 2 tot half 3 gehouden. ~M~aZi,ou. djL Nachtegaalstraat 16-18 3581 AG Utrecht Slotlaan 130 3701 GR Zeist Vele nouveautées voor het a.s. najaar zijn reeds gearriveerd, waaruit u nu al prettig uw keuze kunt maken. Onze uiterst aantrekkelijke mode prospectus geheel afgestemd op de komende mode en tegen scherpe prijzen, wordt onze vaste clientèle begin september toegezonden; bovendien geven wij medio september twee actuele modeshows in restaurant "De Biltse Hoek". Voor deze modeshows kunt u als vaste klant reeds nu te kennen geven prijs te stellen op toezending van een uitnodiging (kosten f 25,- per persoon all-in). Voorts maken wij u er, speciaal met het oog op de vernieuwingsmisère van de Nachtegaalstraat graag op attent dat u kunt parkeren op ons eigen parkeer terrein (ingang Mulderstraat). Directie Modemagazijnen, Maison de Bonneterie en Modehuis M.B. De dansgroep Ulvete-Amudai uit Ulft, Gaesbeeker Gilde Morgenavond, donderdag 23 augustus, beginnen de jaarlijkse feesten van het Groot Gaesbeeker Gilde met het af halen van het Koningspaar Hagen aan hun woning aan de Rubenslaan. Dan volgt in de feesttent op de Blaak aan de Ferdtnand Huycklaan de Balkan avond verzorgd door de dansgroep Ul vete-Amudai uit Ulft. De avond wordt afgesloten door de disc-jockey HES. Vrijdagavond is er voor de leden van het Gilde een Eucharistieviering in de Petrus en Pauluskerk, waarbij de zang verzorgd wordt door de gospelgroup „The Messengers". De dienst begint om 19.00 uur. Om 20.30 uur is de feest tent weer in gebruik, dit keer alleen voor de Gildeleden. Zaterdag 30 augustus ligt het accent van de feestelijkheden op de sport. Om 9.30 uur start de prestatie-loop over 3000 en 6000 meter (vanaf de Blaak)om 10.00 uur beginnen de be hendigheidswedstrijden met land- BHM donderdagavond te gast bij het Groot bouwtractoren en om 10.30 het voorpro gramma van het Concours Hippique. Dat Concours wordt om 12.30 uur ge opend door burgemeester Scholten en het duurt tot circa 17.30 uur. De toe gang is gratis. 's Avonds om acht uur begint het Ko ningsbal dat voor iedereen tegen be taling van vijf gulden entree toeganke lijk is. Zondag, de dag van het Koningschie- ten, is de Eucharistieviering in de petrus en Pauluskerk om 9.30 uur. Om 12.00 uur geeft de Eemlander Blaaskapel een concert in de feesttent en dan om 13.30 uur begint het prijs- en koningschieten op de Papegaai. Om circa 16.00 uur zal de naam van de nieuwe koning bekend kunnen zijn. 's Avonds wordt deze nieuwe koning ingehuldigd in de feesttent. De Gilde- feesten worden maandagavond beslo ten met Veronica's Drive-In show. A.N.W.B. TT /flvC! F.N.O.P ERKEND iVJU JU'U'Ö VAMOR VAN LENNEPLAAN 47 - TELEFOON 16621

Soester Courant | 1980 | | pagina 9