Hartje -Zuid braderie druk bezocht 1 m b t r i m. 1 mmmm' deedt Herfst'80! Trekkingslijst: Loterij „Harte jagen", braderie „Hartje-Zuid" m mm Wt aar m )rrijder ruit sje op - gereden Nu ook cursussen Jeugd EHBO Spreekbeurt gedeputeerde Schapenk Artishock-kursussen in Soesterberg Filmhuis Artishock „Les rendez-vous d'Anna Gevonden voorwerpen ■Vrouwencafé in Artishockgebouw Openbare lezingen Rozekruisers Genootschap r-A Éfe ff F HMfk xi 13 Soester Courant van woensdag 10 september 1 13 ïannes Poststraat ging zon- g een 25-jarige motorrijder nderuit, toen hij remde voor tegemoetkomende automo- motor schoof negentien •r en kwam tegen een auto 5e motorrijder werd voor ig van schaafwonden naar auis Zonnegloren gebracht. weg, vlak bij het zandgat iterdagavond rond half acht spad twee niet alcoholvrije it elkaar in botsing. De een n bromfiets en haalde zijn □e mede-weggebruiker in. 'Ut en samen kwamen zij op ïrecht. De fietser hield aan scheurtje in zijn linkerheup- Hij werd naar het zieken- Jloren gebracht, straat werd in de nacht van p zondat nog een onzeker jarige Soester autobestuur- ïouden. Hij wilde niet uit omen en bood verzet toen wilde meenemen naar het iu. Daar kwam hij ten- jurlijk toch terecht. Na bloedproef kreeg hij een n een extra bon voor het terzet. Onder het motto: ,,De Jeugd heeft de toekomst" gaat de afdeling Soest van de EHBO een cursus starten voor 11- tot 14-jarigen. De cursus zal 23 september a.s. van start gaan om 18.15 uur. De jongelui zullen een cur sus van plm. 20 lessen van een uur krijgen voor een bedrag van 15,-, alles inbegrepen. De afdeling betreurt het dat de ge beente Soest geen subsidie wilde verlenen, temeer daar het bedrag van 15,- voor kinderen van 11 tot 14 jaar een hoog bedrag kan zijn. Er zal les worden gegeven door ge diplomeerde instruktrices, die geheel lelangeloos aan de lessen meewer ken. Aansluitend vindt een examen aats, waaraan een certifikaat ver- jonden is. Vaak kan een eenvoudige handelin, Vaak kan een eenvoudige handeling, lie door een kind uit te voeren is, le- 'ensreddend zijn. Vanuit die gedach- tengang wil de afdeling Soest van de EHBO vooral ook de jeugd de gele genheid geven de cursus te volgen. ilichtinen bij: mevrouw A. Jorna- van Waes, Willem de Zwijgerlaan 41, ,el. 18646 en mevrouw J. C. Verkade- iBodt, Vermeerlaan 1, tel. 15937. ■In gebouw „De Rank" aan de Soester- 8 bergsestraat houdt gedeputeerde I', drs. A. G. W. Schapenk hedenavond S (woensdag 10 september) een inlei ding over het ook in Soest gevoelig p liggende onderwerp „Ruimtelijke Or- j! dening en Volkshuisvesting". Het is een avond voor CDA-leden, die onge twijfeld met de heer Schapenk wel van gedachten willen wisselen I over de vertragingen in ons bestel welke geheel voor rekening van de provincie komen. De bijeenkomst, die voorafgegaan wordt door wat huishoudelijke mededelingen, begint om 20.00 uur. In samenwerking met de vereniging Soesterbergs Belang organiseert Ar- tishock ook dit jaar weer een aantal bezigheidskursussen welke in het Dorpshuis, danwel in gebouw De Hoek steen gegeven zullen worden. Het betreft lessen in kantklossen, yoga, edelsmeden, tekenen en schilderen, keramiek, wandkleden maken, mo derne dans, poppen maken en zaken als eenvoudige reparaties in huis, kreatief spel en zo maar wat losse aktiviteiten, zoiets als „doen waar je zelf zin in hebt". Iedere kursus heeft een vaste docent en er zijn, als naar gelang het aantal lessen, kosten aan verbonden. Voor informatie kan men bij Soester bergs Belang terecht op het adres Versteeghlaan i en bij Artishock, Steenhoffstraat, Soest, tel. 18456. Het is de bedoeling met de lessen in de week van 22 tot 27 september te be ginnen. Filmhuis Artishock vertoont a.s. don derdag 11 september de film Les ren- des-vous d'Anna. Regie: Chantal Akerman. Het is een 122 minuten du rende Franse kleurenfilm, gemaakt in 1978, die om 21.00 uur begint. In deze film voert Akerman opnieuw een vrouw ten tonele, die vanuit een geïsoleerde positie kon takt zoekt met anderen. Die anderen zijn in dit geval twee mannen, die ze toevallig ontmoet, haar moeder en een vriendin van haar moeder, die een ontmoeting afdwingen en een vriend met wie ze een afspraak maakt. Anna is een jonge vrouw met een beroep. Ze maakt films. In de feesttent van het Groot Gaes- beeker Gilde zijn de volgende „spul len" gevonden: armbandje, haarklem, zilveren oor bel, regenjas, leren jack, wit vest, 2 broches, diverse sleutels en para plu's. Deze goederen zijn af te halen bij de secretaris, P. G. Hom, Eikenlaan 83, Soest, tel. 02155-16671. Na een korte periode gastvrijheid ge noten te hebben in de kinderboerderij "De Vrije Teugel" wordt het Vrouwen café in Soest voortaan gehouden in het Artishockgebouw. Daar is elke woens dagavond, vanaf half negen, de soos beschikbaar. Het is de bedoeling eenmaal in de maand een vrouwenfilm te draaien of een thema-avond te organiseren. De overige avonden zijn „open" program maloos, gewoon ontmoetingsavonden. Het Rozekruisers Genootschap, als orgaan van de Internationale School van het Gouden Rozenkruis, vangt a.s. 23 september aan met een le zingen-cyclus - voor een ieder die daar belangstelling voor heeft- betref fende de Gnostiekc leer van het mo derne Rozenkruis. De Gnostieke wijs begeerte vindt haar oorsprong in het oer-verleden van de mensheid en Is als bevrijdende mogelijkheid tot in het „heden" bewaard en levend gehouden voor hen die werkelijk Vrij heid zoeken. De eerste lezing zal gehouden worden op dinsdag 23 september om 20.00 uur in het centrum-gebouw aan de Ko- ninginnelaan 41 te Hilversum. De titel van de lezing is: „Niet één maar twee scheppingen Gods". De vol gende lezing zal zijn: „Deze wereld een natuur des doods". Evenals voorgaande jaren werd ook dit jaar de braderie Hartje-Zuid georga niseerd door de winkeliers van Soest- Zuid. Onder het motto „Never change a winning team" leek de braderie op die van voorgaande jaren, met één verschil: Dit jaar kon men nóg meer eten dan op de braderie van vo rig jaar. Wellicht kan volgend jaar de naam „Hartje Zuid braderie" ver anderd worden in „Hapje-Zuid". Het geheel was erg commercieel. Weinig spectaculaire prijsstunts. Voor ge zellige afwisseling zorgden voorname lijk verschillende Soester verenigin gen. Duidelijk werd dat zij over het algemeen meer met hun kraam deden dan haar alleen maar als handels- objekt gebruiken. Voor degenen die niet aanwezig kon den zijn op de braderie, lopen we de kraampjes nogmaals, zij het dan nu schriftelijk, af. Dierenwinkel Blom bood zijn klanten per bestede gulden een ei aan. Een orgineel idee dat de koper nu eens niets extra kostte. Fotografie van Oosten stond met een nieuw opbergsysteem voor foto's op de markt. Voor weinig geld wer den er tevens fotolijstjes, sommige lichtelijk beschadigd, aan de man gebracht. Vrolijk versierd was de kraam van Van Amerongen. Oude weef spoelen, diverse sjaals, kaarsen en een keur van droogbloemen waren daar ver krijgbaar. Veel belangstelling had den de plastic haarknipjes die voor 3,50 werden verkocht. Niet goedkoop, maar wel in modieuze kleuren en goed van kwaliteit. Aan de overkant stond voor de lief hebbers een patatkraam; de eerste in de grote rij van „eetkraampjes". Boekhandel Van de Ven liet de lief hebber van boeken zien, dat goede boeken niet duur hoeven te zijn. Voor allezins redelijke bedragen kon men er goede boeken kopen. Zowel de kwa liteit als de inhoud waren het geld dik waard. De tweede kraam waar iets eetbaars te koop was, was die van de firma Reehorst. Goedkope druiven voor een prijs die werkelijk sensationeel genoemd mag worden. Geen wonder dat velen de druiven kochten, want het was een van de voordeligste koopjes op de braderie. Ook tompoezen vlo gen voor een laag prijsje de kraam uit. Adama verkocht bloeses, sokken, broeken en ondergoed. De firma de Bruin stond er met stevige fietstassen voor een lage prijs. Slijterij van der Linden was de derde „eet"kraam. Er werd veel bier getapt en natuurlijk was er de onovertroffen Irish koffie met veel slagroom. Nieuw in die kraam was de „Pina Colada", Een mengseltje van rum, cocossap en ana nassap kon men er gratis proeven. Per fles kostte deze lekkernij 11,95. Handwerkvereniging „Naald en Draad" had ook een plaatsje op de markt. Leden van de vereniging in formeerden belangstellenden over de doelstellingen van „Naald en Draad". Tevens kon men zich er als lid opge ven.. Naast Draad en Naald stond een firma uit Vreeland die onbreekbare spie geltjes verkocht. Veel belangstelling had de kraam van de wielerclub „Tempo". In samen werking met de A.B.N. werden er fiets- wedstrijden gehouden op een home trainer. Vooral de jeugd was erg fana tiek, maar ook de ouderen lieten zich niet kennen. Uitslagen van deze wed strijden vindt U elders op deze pa gina. Ook bij banketbakkerij Van de Mey waren lekkere hapjes te koop. Borst plaat, saucijzen, krentenbollen en banketstaven werden door velen „voor thuis" genomen. Tussen van de Mey en Wijnands stond de tent van Dick Passchier. De En- schedese groep „In the Mood", bracht er een gezellige sfeer in met muziek uit Tirol en uit de hitparade. De firma Wijnands verkocht wollen dekens voor 100,--. Korfbalvereniging de Eemvogels stond op de braderie met een korf. Kinde ren die de bal in de korf mikten, kre gen een foldertje over korfbal. Bakkerij Faas was er met oliebollen, roggebrood en koffiebroodjes. De-vijf de kraam met etenswaren dus. Num mer zes was groenteman te Brinke. In die kraam kon men de allereerste manderijnen van het seizoen vinden. Ook de nog niet zo bekende vrucht „nectarine" was daar te koop. De firma Kortekaas verkocht ver schillende soorten kaas. Een kilo' jon ge kaas voor 8,50 was een van de koopjes in die kraam. Ook het vrij willige welfarewerk van het Rode Kruis bewoonde een stand. Handwerk werd er ten bate van het Rode Kruis verkocht. De familie Van Wijk verkocht ook dit jaar weer edelstenen en gaf in formatie over de verschillende soor ten gesteenten. Chris Uyterwijk zorgde voor iets ori gineels én milieubewusts. Hij ver kocht „kikkerborden" een variatie op het bekende ganzebord. Het spel werd voor de stichting „De Kikker" ontworpen door Sybren de Hoog. Of dit spel werkelijk mee zal helpen de bewoners van Eemland wat milieu bewuster te maken is natuurlijk nog de vraag. Zeker is in ieder geval wel, dat het een leuk gezelschapspel is voor een lage prijs, waarvan men nog wat kan leren ook. Sportorganisatie Soest maakte vrij dag j.1. „promotie" voor de recreatie sport. „Vier dagen per week kan men meedoen met sporten. Lidmaatschap van een vereniging is niet noodza kelijk", zo vertelt ons een folder die wij tijdens de braderie in onze handen gedrukt kregen. Voor de sportievelin- gen: Alle inlichtingen kunt U krijgen bij S.O.Soest, tel. 17546, 17035, 10702 of 17313. Als enige school was de Savornin Loh- manschool aanwezig. Eigenlijk de enige school die bij Hartje-Zuid „hoort". De leerlingen en ouders verkochten zelfgemaakte bloemstukjes en tulpen bollen ten bate van het christelijk onderwijs in 'de derdewereldlanden. Het geld zal ten goede komen aan kinderen uit de ontwikkelingslanden die onderwijs behoeven. De winke liers van Hartje-Zuid maakten met z'n .allen een „royaal" gebaar en schonken voor dit doel 250,-- Groenteman Bas v.d. Hoef bood gratis meloen en kiwivruchten aan en ver kocht o.a. champignons voor een lage prijs. Op het kruispunt Soesterbergsestraat- Eikenlaan was het een en ander voor de kleintjes te doen. Een skelterbaan, de moonwalk en krokodillen die bij in- worp van een kwartje konden worden bereden trokken veel belangstelling. De popcorn (gelukkig we hebben weer iets te eten) zorgde voor een gezellige, kermisachtige sfeer daar op het kruis punt. Reisbureau Gerth was vertegenwoor digd met een voor de meeste Soesters geheel nieuwe bus; de „Oad Super Car". Een bus met alle snufjes van luxe; lederen fauteuils, een bar. kleu rentelevisie, stereo radio, aircon ditioning, een volledig ingerichte boordkeuken, toilet, tafeltjes en vloer bedekking. Opvallend was overigens dat de huur van zo'n bus niet veel verschilt met die van een „gewone" bus. Bij Gerth kunnen ze U er alle nadere informatie over geven. Eb Kareisen had dit keer het voet ballen als „doesport" gekozen. Als prijs kon de jeugd lederen voetballen in de wacht slepen. Verder waren daar T-shirts voor een zacht prijsje te koop. De Soester schaakclub was ook aanwezig. Iedereen kon daar een waardebon van 25,-- winnen door een limerick in te leveren. Foto Van Essen bood voor 100,-- een „professioneel" fotokoffertje aan. Voor een amateurfotograaf dé kans om eens zo'n koffer aan te schaf fen. Aan de overkant stond Centra Su permarkt met noten, kaas en frisdranken. Buurman „Lego Gouda" zorgde voor de verse stroopwafels en zakjes kruim. „Dam Vereniging Soest" stimuleerde de bezoekers een potje te komen dam men. Iets waar velen gebruik maak ten. Overigens organiseert deze ver eniging een Huisdamtoernooi, aan vang 15 september a.s. in het Duiven- zaaltje aan de Schrikslaan. Iedereen kan meedoen mits U geen lid bent of bent geweest van een damclub. Opga ve en inlichtingen, tel. 15949. Marijke Pappot verkocht zelfgemaak te kinderkleertjes voor kinderen van 0 tot 7 jaar. Ook de Rabobank deed dit jaar v-eer mee. Men had een kraam ingericht als ballengooitent, wat hun door veel kinderen in dank werd afgenomen. De belangstelling was enorm. Voor ieder kind was er een prijsje. Wachten de ouders konden een kijkje nemen bij de old-timer. Een van de eerste Citroën's was voor belangstellenden naast de Rabo-bank gereden. Het I.V.N. was evenals voorgaande jaren aanwezig met kalenders, folders en boeken die door veel natuurlief hebbers gekocht werden. Ook hand doeken kon men voor een laag prijsje bij de kraam aanschaffen. Een firma uit Putten verkocht siera den en kleding. Mevrouw Wundering verkocht siera den en spreukenplankjes die door hob byisten werden gemaakt. Een echte Hollandse poffertjeskraam stond er ook op de Soesterbergsestraat. 10 stuks voor twee gulden. Goedkoop en lekker. Slijterij Manders verkocht wijn en bier. Gratis proeven van wijn was het onderdeel dat de meeste belang stelling van het publiek kreeg. Buur man de Kroon stond er ook met bier. en met een warme, hartige hap in de vorm van broodjes worst. De saté was er erg goedkoop. De belangstelling er voor was groot. Jammer dat door de drukte het vlees niet altijd de tijd kreeg om gaar te worden. De overdadige hoeveelheid satésaus maakte veel goed. De Kaasspecialist bood de voorbij gangers plakjes kaas aan en verkocht o.a. wijn, franse stokbroodjes en kaas. Firma van de Weerd had letterlijk een schitterende kraam. Er werd voor namelijk geslepen kristal aan de man gebracht. De firma Huissteden ver toonde een film over het in elkaar zet ten van een bepaald merk naaimachi ne. Jammer dat de film in het Duits werd gesproken. Ook werd er gedemonstreerd met datzelfde merk naaimachine. Hooijer Ijzerwaren gaf demonstra ties lassen. Voor zowel de leek als de vakman interessant om te zien. Verder was de zg. „Easydriver" een van de braderiestunts. De vereniging „Groei en Bloei" ver kocht proefnummers van een maand blad. Een ieder die een nummer kocht kon meedoen aan een loterij. Een van de aktiefste verenigingen was ongetwijfeld VVZ. Een rad van avon tuur en vele prijzen vormden het in terieur van hun kraam. De firma Brandsma demonstreerde een bijzonder aktueel artikeleen soort isolerend behang. Voor de beetje han dige doe-het-zelver desnoods zelf aan te brengen. Een artikel dat men in deze tijd van energie-besparing wel even in de gaten moet blijven houden. De firma Van de Bor verkocht kippe- boutjes en voortreffelijke zelfgemaak te slaatjes. De overbuurman verkocht vis en was daarmee de laatste in de rij van kraampjes. Er was dus weer van alles te doen daar bij Hartje-Zuid. Misschien zijn we in onze beschrijving kraampjes vergeten. Dat is dan geen onwil ge weest. Er waren zoveel stands, dat het bijna onmogelijk is alles op te noemen. Velen bezochten de braderie, de sfeer was goed, het weer werkte ook mee. De organisatoren zullen tevreden zijn. Toch zou het misschien het proberen waard zijn om een eventuele volgende braderie in een wat minder commer cieel jasje te steken. Zó, dat de be zoekers van de braderie kunnen zeg gen: „Het zijn niet alléén de vereni gingen die aktief zijn zonder geld te vragen". Tempo-stand De wielerclub Tempo zorgde zoals gezegd voor wat afslankend spek takel tijdens de braderie. Men kon eikaars krachten meten op een home trainer over een afstand van duizend meter. Liefst 150 bezoekers aan de braderie maakten daar gebruik van. Winnaar werd Willem de Vries met de tijd 41.42 sec. De tweede prijs ging naar Rik Brouwer met 41.61 sec.; 3. Wim Pothoven 45.15 sec.; 4. Peter Kuijer 45.47 sec. en 5. Robert van Hornsveld 45.42 sec. De gewonnen prijzen wor den morgenavond in het clubhuis van Tempo aan de Industrieweg, uitge reikt. Overigens kregen alle deelnemers een oorkonde met daarop de door hen maakte tijd. Tenslotte had Tempo ook nog een raad-wedstrijd, waarvoor de tijd genoteerd moest worden die men dacht dat oud-renner H. v.d. Broek nodig had om het parkoers op het industrieterrein af te leggen. Hij had voor de 1140 meter 2 min. 24.9 sec. nodig en die tijd werd het dichtst be naderd door de heer S. de Hoog uit Baarn; 2 min. 20 sec. Hij en de andere prijswinnaars worden morgenavond, donderdag 11 september om 19.00 uur in het clubhuis van Tempo ver wacht. Foto: Herman van Dam -ïi mm 11111111^ Geen Hartje-Zuid zonder muziek. P. V.O., de Sprinkbokken en Amimato zorgden voor de fanfare-muziek. Waardebon van 15,00 039341, 058193. 027630,175666,175386,115564, 234588, 248441,281480 Waardebon van 25.00 059330, 079328, 011067,127182,120987,139548, 249274, 239105, 235772 Waardebon van 50.00 072350,178910, 292280 Camera; 271610 Portable t.v. 161701 FietsPrijzen kunnen worden afgehaald bij 042672 J. van Keken Hoofdprijs, weekend uit: Rabobank 264789 Soesterbergsestraat 14. f Hapje Zuid Foto: Herman van Dam Knotwilgkabouter Chris vertelt alles over stichting „de kikker' Foto: Herman van Dam Een keur van handwerk bij Naald en Draad Foto: Herman van Dam Skelters voor de kleintjes, even onwennig maar reuze leuk mll Foto: Herman van Dam

Soester Courant | 1980 | | pagina 13