I jaarbeurs Utrecht Uitbreiding trappenfabriek niet mogelijk zonder wijziging bestemmingsplan mid Pub n iilipiillill bouw-service 12t/ml6/9 ¥K W MUZIEK80 Langebaankwestie Crossterrein Koningsweg alléén voor lichte brommertjes Aansluiting Soesterberg op rioolstelsel Soest vraagt uw aandacht voor: Voorbereidingsbesluit Perceel grond te koop EEN PERCEEL BOUWTERREIN Openbare commissievergaderingen Q Voordel ige T rèin-T oègangs - biljetten bij vele NS-stations verkrijgbaar. Wijziging tijdstip recreatief zwemmen Muziek in koffiebar „De Loofhut" WALET bv X MttÊmÊËL v SIERADEN ALS OCCASIONS Aaron Sassoon Spreekrecht publiek SOESTDIJK BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES Hondenshow in Zeist HONDERDEN SWEATERS Wintertarief paspoorten CD A-bij eenkomst over Ruimtelijke Ordening Jaarlijkse kontakt- bijeenkomst Federatieve Raad 5 Soester Courant van woensdag 10 september 1980 5 f. e- (Openbare bekendmaking) De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat door de raad van de gemeente Soest bij zijn besluit van 21 augustus 1980, afdeling I, nummer 15920, bestemmings plannen in voorbereiding zijn verklaard voor de gebieden, die op de bij dit besluit behorende kaarten met een grijze kleur zijn aangegeven en als volgt kunnen worden omschreven a. een strook grond gelegen op de hoek van de Krommeweg/Beckeringh- 1 straat; b. gronden, omvattende de bebouwde kom van Soest-Zuid; c. een perceel grond in plan Kerkebuurt aan de westzijde van de Lange Brinkweg; d. gronden ter weerszijden van de Soesterengweg, voor zover gelegen tus- sen de Prins Bernhardlaan en de Verlengde Talmalaan een strook grond, gelegen ten noorden van de Korte Brinkweg gronden, gelegen ten oosten van de spoorlijn Utrecht—Baam, voor zover gelegen tussen een punt nabij de Grote Melmweg en het station Soest en omvattende de gebieden nabij de Grote Melmweg, Lange Brinkweg, Kerkpad, Steenhoffstraat en Middelwijkstraat, alsmede gronden ten westen van genoemde spoorlijn tussen de Talmalaan, de AlbertCuyplaan en de Molenstraat; gronden, omvattende de bebouwde kom van Soesterberg; h. gronden, ten zuiden van de Banningstraat te Soesterberg; i. gronden, gelegen ten westen van de Nieuweweg ter hoogte van de Klein Engendaalweg; j. gronden, omvattende de huidige wijk „Ons Belang" aan de Amersfoort- sestraat. Tevens heeft de raad bepaald dat I. het verboden is binnen de hiervoor bedoelde gebieden en gronden zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders (aanlegvergunning), de volgende werken, geen bouwwer ken zijnde of werkzaamheden uit te voeren, te doen of te laten uitvoeren, een en ander met uitzondering van normale onderhoudswerkzaam heden: a. ontginnen, bodem verlagen of afgraven, ophogen, egaliseren, scheu ren van grasland b. het aanleggen of verharden van wegen, paden of parkeergelegen- heden en het aanbrengen van andere oppervlakteverhardingen; I c. 1. buiten de erven van bedrijfsgebouwen en woningen het opslaan, deponeren, lozen of storten van al dan niet afgedank te of aan hun oorspronkelijk gebruik onttrokken voorwerpen, stoffen of producten, alsmede het aanleggen of inrichten van op- slag-, stort-, of bergplaatsen, behoudens voor zover een en ander noodzakelijk is voor de uitoefening van het agrarisch bedrijf, in dien en voor zover deze uitoefening reeds plaats vond op het tijd stip van inwerkingtreding van dit besluit en een en ander boven dien betreft niet-afgedankte landbouwvruchten en producten; 2. binnen de erven van bedrijfsgebouwen en woningen het opslaan of deponeren buiten de gebouwen van een of meer aan hun gebruik onttrokken machines, voer-, vaar-, of vliegtui gen, alsmede het opslaan van gerede of onklare machines, voer-, vaar-, of vliegtuigen, dan wel het aanleggen of inrichten van op slagplaatsen daarvoor; d. het aanleggen of inrichten van sport-, wedstrijd- of speelterreinen, kampeer- of caravanterreinen, dagcampings, lig- en speelstranden, lig- of speelweiden, zwemgelegenheden en bad- en speelvijvers e. het aanbrengen van ondergrondse of bovengrondse leidingen, con structies, installaties of apparatuur, met uitzondering van erfschei- dingen met een maximale hoogte van 75 cm; onder leidingen, con structies, installaties, of apparatuur worden mede begrepen recrea tieve voorzieningen met uitzondering van eenvoudige voorzieningen als een bank, afvalbak of wegwijzer; onder leidingen, constructies, installaties en apparatuur worden niet begrepen voorzieningen, die noodzakelijk zijn voor of verband houden met de uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voor zover deze uitoefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit f. werken of werkzaamheden ten behoeve van of verband houdende met de oprichting of plaatsing van - al dan niet aan hun bestemming onttrokken - voer- of vaartuigen, arken, caravans en livingvans voor zover deze niet als bouwwerken zijn aan te merken, als ook tenten g. werken of werkzaamheden, welke wijziging van de waterhuishou ding of de waterstand beogen, of ten gevolge hebben; h. het vellen, rooien of beschadigen van houtgewas anders dan bij wijze van verzorging, met dien verstande, dat geen aanlegvergunning is vereist met betrekking tot bossen en andere houtopstanden, welke deel uitmaken van bosbouwondernemingen, die als zodanig bij het Bosschap geregistreerd staan en met dien verstande, dat geen aan legvergunning is vereist voor het periodiek kappen van griendhout en ander hakhout, voor zover betreffende de normale uitoefening van het op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit bestaand bodemgebruik i. het winnen van bosstrooisel of mos j. het bebossen van gronden, die op het tijdstip van de inwerkingtreding van dit besluit niet als bosgronden konden worden aangemerkt; II. de hiervoor genoemde werken en werkzaamheden niet toelaatbaar zijn, indien daardoor, dan wel door de daarvan, hetzij direct, hetzij indirect te verwachten gevolgen enig terrein minder geschikt wordt voor de ver werkelijking van de daaraan bij het plan te geven bestemming. Het genoemde besluit met de daarbij behorende kaarten ligt met ingang van 10 september 1980 ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling (geopend op werkdagen van 09.00-12.00 uur) voor een ieder ter inzage. De burgemeester maakt bekend dat aan de Klaarwaterweg te Soest be schikbaar is voor de bouw van een vrijstaande woning ter grootte van ongeveer 530 m2. Prijs ƒ175,- per m2 (excl. b.t.w.), indien de koper van dit perceel een goed kope huurwoning achterlaat in de gemeente bedraagt deze prijs 150,- per m2 (excl. b.t.w.). Slechts Soester ingezetenen en economisch gebondenen aan de gemeente Soest worden als gegadigden aangemerkt. Belangstellenden kunnen zich tot 1 oktober 1980 schriftelijk opgeven als gegadigde bij burgemeester en wethouders van Soest. Bij gebleken belangstelling van meerdere personen wordt de toewijzing door het lot beslist. Nadere informatie ligt ter inzage ten gemeentehuize, afdeling I (Kamer 5) gedurende de voor het publiek geopende kantoortijden. Dinsdag 16 september -19.30 uur - commissie ruimtelijke ordening. De agenda vermeldt o.m. voorstel tot het vaststellen van een besluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening behandeling ontwerp-periodieke rapportage 1980, bestaande uit rappor ten en nota's betreffende de sociaal-economische situatie in de provin cie Utrecht. Dinsdag 16 september -19.30 uur - commissie welzijnsplanning. Op de agenda staat: bespreking inspraakresultaten afgelopen procedure. De verschillende taakgroepen komen hierna op de volgende dagen bijeen: maandag 22 september -19.30 uur - taakgroep jeugd en jongeren dinsdag 23 september -19.30 uur - taakgroep algemene aspecten milieu en gezondheidszorg (Medisch Centrum) woensdag 24 september - 19.30 uur - taakgroep maatschappelijke dienst verlening donderdag 25 september -19.30 uur - taakgroep cultuur en recreatie Tijdens deze taakgroep-vergaderingen worden ook de inspraakresultaten van de afgelopen procedure behandeld. Op dinsdag 30 september -19.30 uur - gaat de commissie welzijnsplanning de reakties van de taakgroepen op de hierboven genoemde inspraakresul taten behandelen. Woensdag 17 september -19.30 uur - commisiie onderwijs en jeugdzaken. Op de agenda staan o.m. de volgende punten: bespreking brief stichting nationale commissie internationaal jaar van het king-1979 voorstel tot het houden van afrekening met de besturen van bijzondere scholen over 1979 (kleuteronderwijs, lager onderwijs, vakonderwijs en buitengewoon onderwijs Maandag 22 september -19.30 uur - commissie openbare werken. Dinsdag 23 september - 19.30 uur - commissie maatschappelijke dienst verlening. Woensdag 24 september -16.30 uur - commissie algemene bestuurszaken. Manifestatie voor professionele en amateuristische muziekbetx:feiiing. Geopend van 10.00-18.00 uur. toegangskaart: f,6,- p.p. Het recreatief zwemmen op dinsdag en donderdagochtend in De Turf is gewijzigd. In plaats van 10 tot 11 uur, kan er nu gezwommen worden van 9.45 tot 10.45 uur. Zoals in de Middeleeuwen de speel lieden en minstrelen het volk d.m.v. zang en muziek kond deden van het toenmalige nieuws, zo brengen Theo van Teyjingen en Karei van Duyven- booden in dezelfde stijl 't goede nieuws aan mensen van onze tijd. Benedica- mus oftewel „Laten wij de Here lo ven". Dit unieke duo bestaat al sinds 1976 en teedt veel op in koffiebars. De meest zelfgeschreven teksten zijn Nederlands en de melodie is soms veranderd, overgenomen uit de Mid deleeuwse volksmuziek. De bezetting is als volgt: Karei zang, gitaar, mandoline, viool, bouzouki, mondharmonica en een onbekend portugees instrument. Theo zang, gi taar, mandoline, bouzouki en dulci- mer. 13 September om 19.30 uur in koffie bar „De Loofhut", Steenhoffstraat 28, Soest. Toegangsprijs 2,50. Bouw- en Onderhoudsbedr. Kantoor en werkplaats Industrieweg 10 - Soest Tel. 02155-17797 - 19260 Voor al uw: Bouwwerken Onderhoudswerken Verbouwingen Vraag eens vrijblijvend prijsopgave! 1 ..p werr.. c? W Grift Trappenfabriek aan de Nijverheidsweg; ruimte genoeg maar niet voor uitbreiding. Foto: Herman van Dam Ondanks de vrijwel unanieme medewerking van de leden van de commissie Ruimtelijke Ordening ziet het er toch niet naar uit dat de directie van Grift haar verzoek om uitbreiding van haar bedrijf aan de Nijverheidsweg spoedig ingewilligd krijgt. Ondanks alle theoretische medewerking van de leden van de commissie Ruimtelijke Ordening, zal het er in de praktijk op neerkomen dat als alles meezit er zo maar vier a vijf jaar voorbij zullen zijn. Die periode heeft de ambtelijke wereld nodig om een bestemmingsplan aan te passen aan de behoeften. Dat daar Grift niet mee gebaat is, begreep iedereen, maar nie mand wist er een andere oplossing voor dan de heer Grift voor te stellen zijn woonhuis bij de fabriek maar aan het bedrijf op te offeren, dan wel een nieuwe, hogere fabriek om het huidige pand heen te bouwen. Het verzoek van de heer Grift wat grond van de officiële groen-buffer- zone langs zijn bedrijf te mogen ko pen, dateert al van jaren her. Een be slissing werd nooit genomen. Toen echter de woningbouwvereniging Soest op de hoek van de Vrijheids- weg en de Laanstraat een geheel nieuw kantoorpand mocht bouwen, leek een oplossing mogelijk. De leden van de commissie Ruimte lijke Ordening werkten mee en enke le leden (Jonker van D'66 en Nuijten van PS) meenden dat er nu door de vergunning voor het kantoorgebouw, toch een precedent was. Het verzoek werd echter door b. en w. afgewezen en daarop vroeg de raad eens te bekijken of niet een gedeel te van de veertig meter brede groen strook langs de Vrijheidsweg een deel afgehaald kon worden om zo wat soulaas te krijgen voor bedrijfsvesti gingen, danwel uitbreidingen. In de vorige week gehouden verga dering van de commissie Ruimtelijke Ordening is ook dat voorstel door b. en w. van de hand gewezen. Bij het begin van de vergadering vestig de de heer Grift er ten overvloede de aandacht op dat er sprake was van een „schoon" bedrijf; dat in het nieu we gedeelte geen machines geplaatst zouden worden en dat er van geluids overlast ook geen sprake zou zijn. Opheffing van de Trappenfabriek Grift komt evenmin ,,im frage" omdat drie zoons in het bedrijf werkzaam zijn. En tenslotte zei de heer Grift dezelfde architect, die het kantoor gebouw ontwierp, een opdracht te zuilen geven voor het ontwerp van de noodzakelijke uitbreiding. De commissieleden voelden er al les voor. Een nieuw element in de al jaren lopende discussie bracht me vrouw E. Korthuis-Elion (WD). De brede Vrijheidsweg zou, gezien de totaal nieuwe opvattingen over de verkeersloop in Soest en het wegval- Wij hebben schitterende gouden armbanden, cbokers, han gers, ringen, horloges (met en zonder gouden band); munten e.d. voor 50 procent onder de normale prijs. Kijkt u daarom regelmatig in onze goud-etalage, bij occasions. diamantair-juwelier Laanstraat 18 - Baam Rembrandtlaan 13 - Soest De Jeugd Motor Cross Club Soest heeft onlangs gevraagd of op het crosster rein aan de Koningsweg met motoren met een grotere cilinderinhoud dan 49 cc gereden mag worden. Ook heeft de jeugdcrossvereniging gevraagd een vijf tal clubwedstrijden te mogen houden op het terrein aan de Koningsweg, waar het Cross Team Soest haar autocrossen houdt. Het college van burgemeester en wethouders heeft de J.M.C.C.-Soest geantwoord dat de bepaling in de over eenkomst, die voorschrijft dat alleen met motoren gereden mag worden die maxi maal 49 cc cilinderinhoud hebben, gehandhaafd blijft. Het college acht het in dit stadium ongewenst wijzigingen aan te brengen in de overeenkomst, die door zijn korte geldigheid van één jaar het karakter heeft van een proef. Deze proefperiode loopt op 31 december aanstaande af. Woensdag 24 september -19.30 uur - commissie verkeer. Donderdag 25 september -19.30 uur - commissie financiën. De agenda vermeldt o.a. Verhoging van diverse rechten en belastingen. Verdeling van de projecten, voorzieningen en activiteiten, genoemd in het beleidsplan 1980, in drie groepen. Vaststelling van de vergoeding over het jaar 1979 op grond van artikel 75 van de Kleuteronderwijswet. Vaststelling van de vergoeding over het jaar 1979 op grond van artikel 191 Besluit Buitengewoon Onderwijs 1967. Vaststelling van de vergoeding over het jaar 1979 op grond van artikel 103 bis van de Lager-Onderwijswet 1920 vakonderwijs Vaststelling van de vergoeding over het jaar 1979 op grond van artikel 103,2e lid van de Lager-Onderwijswet 1920. De vergadering van de commissie algemeen bestuur wordt gehouden in het gemeentehuis. De andere vergaderingen vinden plaats in de commissie kamers van het gebouw gemeentewerken. De volledige agenda's en de voorstellen liggen ter inzage in het gemeente lijk INFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (tegenover het gemeente huis). 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie op geven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan. indien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. INFORMATIES: 1NFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 -17.00 UUR Eén van de motieven die de raad toentertijd deed besluiten om een overeenkomst aan te gaan voor zo'n korte periode van één jaar, was de overweging dat aan de hand van de in deze periode opgedane ervaring een besluit genomen zou worden over het eventueel voortbestaan van het cross terrein. Tegen het einde van deze periode zal een inventarisatie worden opgemaakt van alle correspondentie die het ge meentebestuur bereikt heeft over het crossterrein. Hierbij zullen ook de resultaten van de geluidsmetingen een rol spelen. Het gemeentebestuur heeft de J.M.C.C.Soest tevens gewe zen op het feit dat bij bezoeken aan het crossterrein door de gemeente is geconstateerd dat niet altijd de hand wordt gehouden aan de bepalin gen in de overeenkomst. Zo wordt de leeftijdsgrens niet in acht genomen, wordt het aantal toelaatbare cc over schreden en wordt op de toegangsweg naar het crossterrein gecrossd. Mede in verband met de regelmatig terugkerende klachten over het cros sen door de J.M.C.C. Soest heeft het college besloten ook géén toestemming te geven om een vijftal crosswedstrij den te houden op het aangrenzende terrein. CAFÉ-RESTAURANT BART KOOY Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 Voor uw In oud-hollandse stijl ingerichte zaal len van het oude plan de Vrijheids weg, via een weg langs de Waldeck Pyrmontlaan, een aansluiting te ge ven op de ooit geplande Weg-over- de-Eng, bij de Laanstraat best af gesloten kunnen worden. Daardoor zou het verkeer voor het industrieterrein op de wegen van het industrieterrein geconcentreerd kun nen worden. En in die visie was de bestaande groenstrook ter plaatse uit te breiden en was verkoop van een strook grond aan Grift zeer wel mogelijk. Zij kreeg de steun van alle overige commissieleden. Dat kreeg ook haar opvattingen dat de rest van de groen strook langs de Vrijheidsweg, tot aan de Koningsweg toe, onaange tast kon blijven. De heer Nuijten stel de de principiële vraag aan welke criteria een bufferzone rond een in dustrieterrein eigenlijk diende te vol doen. Welke afmetingen zouden moe ten gelden? De heer Kingma (PvdA) merkte op dat, om stank tegen te gaan, de veer tig meter buffer, vermoedelijk ver ticaal diende te staan. Wethouder Menne liet zich niet ver murwen. In het beleidsplan had de raad immers expliciet groenvoor zieningen rond industrievestigingen opgenomen en daar zou men nu wel wat al te vlot van afstappen. Het nieu we idee (van mevrouw Korthuis) zou hij „meenemen", maar hij wees er wel op, daarin gesteund door de di recteur van gemeentewerken, ir. J. Dubbeldam, dat voor het inwilli gen van het verzoek van Grift, er een bestemmingsplanwijziging nodig is. En dat neemt minimaal drie tot vijf jaar in beslag. Zolang, veronder- stélde men, zou de heer Grift wel niet willen wachten. Tot en met donderdag 18 september kan men zich bij de Kynologenclub „Zeist Omstreken" aanmelden voor deelname aan de grote hondenshow welke op zondag 5 oktober gehouden wordt in de sporthal „De Clomp" te Zeist-West. De deelname staat open voor elke hond, met of zonder stamboom, ras of geen rashond. Wel moet vooraf ingeschre ven worden en daarvoor betaalt men tien tot vijftien gulden, afhankelijk van de klasse waarvoor men inschrijft. Inschrijfformulieren en een vraag programma kan men aanvragen via tel. nummer 030-782064. Zojuist ontvangen Marine, grijs zwart vrijetijdskleding v.V\feedestraattlc tel.12424 Soest Sinds september geldt weer het win tertarief voor paspoorten. Dat wil zeggen dat men voor het verkrijgen van een paspoort in de periode van september tot en met maart onge veer 13,50 minder hoeft te betalen. Het CDA-Soest heeft voor alle leden van de ARP, de CHU en de KVP voor vanavond, woensdag 10 september een bijeenkomst georganiseerd waarop het lid van Gedeputeerde Staten, drs. A. G. W. Schapenk zal spreken over het onderwerp Ruimtelijke Or dening en Volkshuisvesting. Het zijn onderwerpen die ook in Soest de ge moederen nogal eens bezig houden. Zonder ruimtelijk ordenen is bijvoor beeld woningbouw niet nodig, maar het ordenen verzandt overal in Nederland in een ontstellende ambtenarij, waarin juist de provincie een duchtig partijtje meeblaast. Het zal nuttig zijn juist deze gedeputeerde het vuur eens zeer na aan de schenen te leggen. Mogelijk kan hij uitleggen waarom het allemaal zo lang moet duren en vertellen of hij daar vrede mee heeft. De bijeenkomst wordt in gebouw De Rank gehouden en begint om 20.00 uur. Vanavond, woensdag 10 september, aanvang 20.00 uur, wordt in het dien stencentrum Honsbergen de jaarlijkse kontaktbijeenkomst gehouden van de Stichting Federatieve Raad Welzijns werk Ouderen Soest. Er wordt afscheid genomen van me vrouw P. J. Oranje-Entink en haar op volgster uit de U.V.V.-kring wordt wel kom geheten. Dan komt het jaarver slag aan de orde, waarna de heer G. L. C. Thoen, consulent bejaardenbeleid van het provinciaalberaad een inlei ding houdt over het onderwerp: „Van Bejaardenwerk naar Welzijnswerk Ouderen". Er is gelegenheid voor dis cussie. Omdat de vloeivelden in Soesterberg al jarenlang het Soesterbergse af valwater eigenlijk niet meer kunnen verwerken, is men al evenzovele ja ren bezig de Soesterbergse riolering aan te sluiten op de Soester water zuiveringsinstallatie. De simpelste weg, het rechtstreeks overbrengen van het afvalwater naar de rioolwaterzuivering aan de Maatweg via een persleiding is door de provincie vanwege de kosten afgewezen. De provincie betaalt deze aanleg en daar is men geporteerd voor een leiding vanaf de Dumoulin- kazerne onder de Amersfoortsestraat door, achter het waterleidingbedrijf langs en door de Korte Duinen onder de Birkstraat door naar de Peter van den Breemerweg. Daar vindt de aan sluiting op het Soester rioolstelsel plaats. Hierdoor wordt volgens de pro vinciale cijferaars, één miljoen gul den bespaard. Er zijn weer wel wat extra kosten aan verbonden, die ongeveer drie ton kosten, maar het netto resultaat is dan nog altijd zeven ton. Voor die drie ton moet de provincie er onder meer voor zorgdragen dat het water uit Soesterberg geen stank- of andere overlast bezorgt ter hoogte van de aansluiting in de Peter van den Bree merweg. Er zal met waterstofpero xide gewerkt moeten worden om de „onderweg" opgebouwde agressiviteit te verminderen. Als de aansluiting eenmaal tot stand is gebracht moeten de Soesterber- gers ook milieubelasting gaan beta len. Dat is tot nu toe nooit nodig ge weest omdat de Soesterbergse riole ring niet op open water was aange sloten.

Soester Courant | 1980 | | pagina 5