50 jaar geleden in Soest Open Dag van F.S.S. kunstskibanen Thema-ochtend "Assertiviteit en Hypno-therapie" Auberge Le Postillon de laProvenoe Leden van de SOESTER ZAKENKRING hebben WERK voor U 9 JOS IwORTMANN s VVV nieuws Ook in Soesterberg: Gehannes... Lady Brax - King - Burberrv - Loden Frey - Gor-Ray I Nu óók voor dames. £8 Wilson Glenny - Vico Bleyle - LaCoste Godsdienstig getuigenis tegen de Vlootplannen 1930, 19 September 1930 op. Zaterdag 4 20.00 p.p. V hiervoor dagel: 10.00 en 16.00 Ook treedt de i -X O 3 O O HERENKLEDING O net even anders! hm O O X TEL. 15118 LVANSTUA VI f.5 11 AKN o CJ Koester Courant van woensdag 17 september 1980 In theater 't Spant te Bussum kunt U op 21 en 27 september a.s. genieten van het 380 jaar geleden verschenen meesterwerk van Shakespeare: Ham let. Hetzelfde toneelspel wordt op 21 september in de Stadsschouwburg in Utrecht gespeeld, maar dan door het Pantomimetheater Tomaszewski Wro- clav uit Polen. De liefhebbers van klas siek toneel kunnen dus twee kanten op wat de uitvoering betreft. Nog verder dan Polen komen de ac- terus die het CIRCUS OZ brengen, t.w. uit Melbourne, Australië. Op 14 t/m 18 september kunt U in de Stads schouwburg te Utrecht de "dolko mische acts door acrobatische theater acteurs met de lenigheid van volleerde circusartiesten zien". Het is een fes tijn voor jong en oud vol dubbele bo dems. Kaarten dagelijks 10-14 uur, tel. 11-14 uur 030-310241. De veerdienst Urk-Enkhuizen v.v. sluit aan op de trein Hoorn-Amsterdam en en tot en met 20 september kunt U dit aardige boottochtje naar het voorma lige Zuiderzee-eiland nog maken (niet op zondag). Het 1000-jarige Urk is een bezoek zeker waard o.a. de visafslag iedere dag, scheepswerven, de pitto reske straatjes, het kerkje aan de zee waarin scheepsmodellen kunnen wor den bewonderd, de vuurtoren enz. Ook Alkmaar (kaasmarkt op vrijdagen t/m oktober), Stedelijk museum, De Waag, St.Laurenskerk; Hoorn (gevels en poortjes, Westfries museum)Enk huizen (wereldhaven in de Gouden Eeuw, Zuiderzeemuseum, historische gebouwen, Dromedaris, rekreatie- oord Enkhuizerzand) en Schagen moet U beslist op een dagje Noord-Holland niet vergeten. Vanaf 9 september t/m 1 oktober a.s. is in Cultureel Centrum De Flint te Amersfoort de tentoonstelling "Chi leense affiches en wandkleden" De Flint is hiervoor geopend maandag t/m vrijdag van 10-15 uur. Fietsen is "in" en rond de Zuidwest- Veluwe en de Gelderse Vallei kunt U nog diverse tochten meemaken, o.a. op 21/9 de Betuwetocht vanuit Benne- kom (75/100 km); 28/9 Herfsttinten- tocht ook vanaf Bennekom (30/50 km), 4/10 Dierendagtocht, startplaats Hars kamp (75/150 km) en 11/10 Herfsttocht, vanaf Ede (25 km). Een folder met uitgebreide gegevens kunt U aan ons kantoor afhalen. Op donderdag 18 september kunt U in de Speeldoos te Baarn om 20.30 uur een voorstelling bijwonen van Jose- phine van Gasteren. De solovoordracht is de toneelbewerking van een verhaal van de schrijfster GRETHA WEIL Regie Luc Lutz. Toegang 12,50// 10,-. Op vrijdag 19/9 Jazz in de Speeldoos met de Windy City Jazzband. Toegang 7,-/ƒ15,-. Lekker wandelen met de A.N.W.B. kan weer op 20 en 21 september. Vanuit Hulshorst (Veluwe) kunt U de Huls- horsterzandwandeling maken. Ver- trekpost: NMB-recreatieoord "De Beyaerd", Harderwijkerweg 497 Huls horst. Vanuit Ootmarsum de Springen- dalwandeling (Twente). Vertrekpunt Gemeentelijk zwembad aan de Stob- benkamp te Ootmarsum. Ook zijn dan fietstochten te maken. Uitgebreide in formatie aan ons kantoor. >oiland brengt U op 19 en 20 a.s.: "Das Land des loor de Hoofdstad Operette. Op 24 september "Zonder gekheid" door de Haagse Comedie en op 26 september a.s. de Henk Elsink Show. Het september/oktober-programma van dit theater kunt U in onze eta lage bekijken. Iedereen die geïnteresseerd is in de verrichtingen van landbouwtrekkers wende zijn steven naar Biddinghuizen, waar op de Flevohof op 27 september a.s. de Nationale kampioenschappen voor trekkers "Trekker Trek" wordt gehouden. De belangrijkste Antieke Automo bielen Ruilmarkt van Europa wordt gehouden op 26,27 en 28 september bij Lips-Autotron-automuseum Drunen. Meer dan 400 antieke automo bielen worden aangeboden ter verkoop en er zijn meer dan 100 onderdelen- kramen, gratis busdienst, diverse or kesten, modeshow. Wilt U geen antieke automobiel kopèn dan is er genoeg te doen om er een dag door te brengen. Heeft U de BEELDENSTORMROUTE al eens gefietst? De tocht is uitgezet door de ver. Artishock in samenwer king met de VVV en voert U langs 30 kunstwerken van 27 beeldende kunstenaars. De fietsroute, die U gratis aan ons kantoor kunt afhalen, duurt ongeveer 4 uur en kunt U op ieder tijdstip rijden. Tot 29 september kunt U in het Artishock-gebouw de "Beeldenstorm-tentoonstelling'nog zien. Dagelijks van 2-4 uur. Om de fietsroute gedeeltelijk te rijden, staat in de beschrijving te lezen, waar U moet ophouden en bij welk punt rijden. De velen bekende folkgroep-formatie "Thé Dubliners" geeft een concert onder de titel "The Dubliners are coming" in de IJsselhal te Zwolle. Zij treden weer in hun oude bezetting Zaterdag 4 oktober, 20.15 uur. Prijs Via ons kantoor kunt U t/m 3 oktober tussen uur kaarten bestellen, treedt de groep op in Heerenveen, Groningen, Goes, Nijme- gen, Eindhoven en Alkmaar, resp. I 27,28/9; 1,3,5,9 en 11 oktober. Het hele jaar is de FLEVOHOF ge opend en ieder jaargetijde is er wat te beleven. Kombinatiemogelijkheden in Oostelijk Flevoland met een Flevo- hof-bezoek kunt U maken door het Scheepsarcheologisch Museum in Ke telhaven te bezoeken. Dit museum is dagelijks geopend van 10-17 uur en de entreeprijs is 0,50, kinderen een kwartje. Ook het Informatiecentrum Nieuw Land is een bezoek zeker waard. U wordt er voorgelicht over de inpoldering van het IJsselmeer. Dage lijks geopend van 10-17 uur. Hier be draagt de entreeprijs 1,- en kinderen tot 14 jaar 0,50. De film die 18 september in Artischock wordt gedraaid heet: "Una Giorna Particolare" en of het een bijzondere dag was zuilen Sophia Loren en Mar cello Mastroianni U laten zien. Entree 4,--. CJP en 65 3,--. Voor 0.50 meer krijgt U thee in de pauze. Aanvang 21.00 uur. Wie op grond van rijn Christelijke overtuiging met ons wil pro testeeren tegen deze vlootplannen, hij teekene op het petitionnement van „KERK EN VREDE" (groene lijsten). Wie niet bezocht wordt, vindt lijsten ter teekening aan de vol. gende adressen: Mevr. Van Berkum, Heideweg 3; Rink, Bosstr. 18; v. d. Plas, Steenhofstraat 31; Mevr. Dammers, Van Weedestr. 27; Schuyléntvurg, Nieuwerhoekstraat 6; Stuurman, Nieuweweg 31b. Wie handteekeningen wil verzamelen, vrage aal dit adres lijsten aan. De Koningin Moeder De Koningin Moeder zal 26 September haar zomer verblijf ten paleize Soestdijk eindigen. Geslaagd Onze plaatsgenoot, de heer A. Lodder, is j.1. Zaterdag bij het door den Alg. Ned. Pol. Bond te Amsterdam gehouden examen geslaagd voor het politie-diploma. Tennis De Onderlinge Lawn-Tennis Wedstrijden van Van Lennep's Sportpark, zijn wegens weersomstandig heden gestaakt. Verschillende halve eindstrijden en eindwedstrijden zullen a.s. Zondag vanaf 10 uur verspeeld worden op de gravel Banen, in het Burg. Deketh Park. Na afloop der wedstrijden zal 's avonds te 8.30 uur in Hotel ..Okhuizen" de prijsuitdeeling plaats hebben. Geknip Door den heer G. werd dezer dagen bij de politie te Soesterberg aangifte gedaan, dat hij in den avond van een hem onbekend medereiziger een heerenrij wiel had gekocht. Toen hij den volgenden morgen het karretje eens goed bekeek, vond hij, dat het minstens vier maal dit bedrag aan waarde had, waarop hij thans aan misdrijf dacht. Het bleek spoedig, dat het rijwiel te Amersfoort was ont vreemd. Door samenwerking van de politie te Soesterberg met de politie te Amersfoort, mocht het laatstgenoemde gelukken den dader aan te houden. Deze heeft thans bekend het rijwiel te Amersfoort te hebben ontvreemd, terwijl hij ook verdacht wordt van diefstal van een aantal rijwielen in andere gemeenten. Hij is ter beschikking van de Justitie Feest der H. Kindsheid Naar men ons mededeelt zal a.s. Zondag 21 Sept. het feest der H. Kindsheid worden gevierd in de Parochie O.L.V. Onbevl. Ontv. te Soestdijk. 's Middags te kwart voor 3 zal een optocht worden georganiseerd vanaf de Mariaschool naar de kerk, alwaar de opdracht der kleinen aan het Kindje Jezus zal plaats hebben. De Zeer Eerw. Heer Pastoor Mölder zal tevens een toespraak houden. Na afloop zal een processie door de kerk en den tuin van ..Mariënburgh" worden gehouden, waarna de stoet wederom naar de Mariaschool zal trekken. Roode Kruis De ten bate van het Roode Kruis gehouden collecte heeft 202,73,5 opgebracht. Procesverbaal In den nacht van Woensdag op Donderdag werd de politie gewaarschuwd, dat een vechtpartijtje was ontstaan in den trein van Utrecht naar Soestduinen. De politie, die een onderzoek instelde heeft proces verbaal opgemaakt tegen zekere De B. terzake mishandeling van G. B., beide alhier woonachtig. Ingerekend Woensdagmiddag kreeg de politie bericht, dat drie verdachte personen zich op den Lange Brinkweg zeer luidruchtig ophielden. Een der personen bleek zoo onder den invloed van sterken drank, dat men hem gelegenheid gaf zijn roes in de nabijheid der politie uit te slapen. Inbraak en diefstal Op zeer brutale wijze is, terwijl de bewoners rustig sliepen, in den nacht van Dinsdag op Woensdag ingebroken in het pand van den heer Couturier aan de Vredehofstraat. Van een bovenlicht, hetwelk zich op een plat bevindt en welk bovenlicht van den beganen grond niet zichtbaar is. heeft men, nadat een dubbele ruit was verbroken, twee zware ijzeren spijlen totaal uitge draaid. terwijl een derde exemplaar zoodanig werd omgezet, dat men zich door de verkregen opening naar binnen kon werken. Om echter in het perceel te kunnen komen, hebben de inbrekers zich van een hoogte van plm. 3 M. moeten laten zakken. In de woning werd alles omver gehaald en nage zocht, welk werk men blijkbaar zeer rustig heeft verricht. Uit 'n kast werd de sleutel der brandkast genomen, welke laatste eveneens aan een grondig onderzoek werd onderworpen. De ongewenschte bezoekers hebben daarin echter niets van hun gading aangetroffen. Het eenige wat vermist werd is een bedrag van plm. 45,-, hetgeen men in een damestasch heeft aangetroffen. Door de keuken deur. welke men aan de binnenzijde kon ontsluiten, hebben de gasten de woning weer verlaten. E.H.B.O. Naar wij vernemen, zal, evenals vorige jaren, door genoemde vereeniging in, het komende seizoen wederom een cursus worden gehouden. Schouw Wij vestigen de aandacht van de lezers op de advertentie in dit blad, waar de besturen van de waterschappen de najaarschouw aankondigen. Het groote belang bij een goede schouwvoering vooral in de winterperiode moge iederen belanghebbende aansporen, goed aan hunne verplichtingen te vol doen. UIT DE ADVERTEN TEËN SCHOUW: De Besturen der Waterschappen Soes- terveen en Lange Eindsche Maten houden de najaarsschouw op Dinsdag 7 Oct. a.s. BIJ 1 POND MARGARINE als roomboter zoo fijn, a 55 cent, half pond speculaas cadeau. Het Kaashuis, Burg. Grothestraat 45-47, Soestdijk. HAAKSTERS gevraagd voor huiswerk, Koninginne- laan 63. GODSDIENSTIG GETUIGENIS TEGEN DE VLOOTPLANNEN 1930: Wie op grond van Christelijke overtuiging met ons wil protestee ren tegen deze vlootplannen, hij teekene op het petitionement van „Kerk en Vrede" (groene lijs ten) Wie niet bezocht wordt, vindt de lijsten ter teekening aan de volgende adressen: Mevr. Van Berkum. Heideweg 3; Rink, Bosstraat 18; v.d. Plas, Steenhoffstraat 31; Mevr. Dammers, Van Weede- straat 27; Schuylenburg, Nieuwerhoekstraat 6; Stuurman, Nieuweweg 31 b. U kunt nog steeds de DOMTOREN beklimmen onder leiding van een gids tot de hoogste ommegang (95 meter). Groepen na afspraak via tel. 030- 919911. Ajje stukkies over Soest veur de kraant schrieft, daan bijje haarstikke drok om overaal bie te weze en aalles in de gaote te houwe waatter gebeurt. Dus mos ik ok maor effe gaon kieke bie de traappefebriek van Grift. Ik haad gulukkug heul geejn traap noödug, waant ik Ketter aal twee en daas zaat om op de zoldur te komme. Maor as Grift geejn traappe genogt kaan maoke, daan kom me we op Soest voortemee plaat te legge. Ze wille der best meer in mekaor timmere, maor daan motte ze ruumte hebbe om te mulle. En de Soesders maagge nie zien hoe ovve zullie die dinge maoke, zegge ze in de Raod. Ajje dur noeng kiekt, daan kaajje daor nog un stuk oer- woud zien en daat noeme ze hiero een groene bufferIk daach aaltied daat buffers an de trein zaote, maor wullie hebbe ze ok an de plaante ak ut goed begriept. Affing, Grift wouw un kaovel- tje van die buffers Tcópe om uut te brie je, maor daat moch nie, waant aanders kojje ut „trap- pehuuszien, Toeng zee der iemand vaan de Raod daazze daan maor een vertikaole groene bufferzonemoste maoke. Zuk laache, ik ziet daat bos aal op ze kaant staon. Daat gaot nooit goed. In aalle gevaal- le maag je de braandweer d'r wel bie haole om aachter me kaor de boel naat te houwe, aanders wor ut daolluk aal kaol. Ut gróte kluphuus vaan de wo ningbouwvereniging kaajje wel zien legge vaanaaf de straot. Daor hebbe zullie aalle buffers gerooid. Jao, die durfde wel, die haadde de traappe al binne! Ajje ut ming vraogt, daan mok zeige, daa'k ut niet eerluk vin. Daa's met twee maote mete. En daor motte ze daan vijf jaor over vergaodere om ut bestemmingsplaan te veraan- dere. Verdeed, ik zietter van komme, daat voortemee aalle Soesders met een laadder naor hullie slaopkaomer motte klim- me. Toeng Hannes op de Neng gong woene, haa'k daoro een bestem ming splaan om een nieuw hek te plaotsewaant der sting an de straot een ouwe kaole heg. Ik ter met de vrouw ovur vergaoderd, zongder inspraok en nao een week haa'k aalles kaant en klaor. Een mooi rus tiek hek hewwe noeng en je maag best zien waor of ik woent. HANNES VAN DE NENG Zondag 21 september in Artishockgebouw: De Themagroep Artishock begint op zondag 21 september a.s. aanvang 10.30 uur in het Artishockgebouw in Soest het nieuwe seizoen met een onderwerp, dat in tegenstelling tot andere thema-ochtenden, op het eerste gezicht minder maatschappij-kritisch oogt dan gebruikelijk. Toch heeft het onderwerp "As sertiviteit en hypno therapie" alles met die maatschappij te maken. Beide psycho-therapeutische technieken hebben de laatste jaren een belangrijke be tekenis gekregen als hulpmiddel om te komen tot grotere sociale vaardigheden. Juist de huidige maatschappij zoekt meer en meer haar toevlucht in de psycho-therapie als oplossing voor tal van spanningsproblemen. De "zachte sektor" voorziet in een grote behoefte van mensen die vastzitten in de maat schappij of in hun relatie. Om deze reden heeft de Themagroep een twee tal psychologen, Leidie Niemeijer en Martha de Graaf, uitgenodigd om eens dieper in te gaan op deze materie en de rol die bepaalde technieken kun nen vervullen om mensen te helpen hun gedrag te veranderen. Leidie Nie meijer en Martha de Graaf praten over hun werk uit hun psychologenpraktijk. Wat heb je er aan om naar een psy choloog te gaan? Voor wat voor soort problemen kan dit zinvol zijn? En wat mag je als kliënt van een psycholoog verwachten? Leidie Niemeijer die te vens assertiviteitsgroepen leidt, zal 21 september uitleggen wat een asserti- viteitsgroep is. Wat kan jer er mee doen en voor wat voor soort proble men kan een assertiviteitsgroep zin hebben? In de praktijd van Martha de Graaf komen mensen met uiteen lopende vragen, zoals: waarom voel ik me zo ongelukkig, waarom ben ik bang om naar buiten te gaan? Psycho-the rapie omvat een aantal technieken om dit aan te pakken. Eén ervan is hypno therapie. Kan dit bij iedereen? Is het gevaarlijk? Wat is eigenlijk hypnose en wat is het nut ervan? Naast hypno therapie gebruikt Martha de Graaf ook andere therapieën. Reden te meer om deze thema-ochtend met bijzondere be langstelling tegemoet te zien. Op zaterdag 20 en zondag 21 september a.s. geven de bij de Federatie Skibaanorganisisaties en Skiclubs (FSS) aangesloten kunstskibanen de gele genheid aan iedereen om eens ,,op de lange alpine- of langlauf latten" te gaan staan. Alle informatie over het skieën op een kunstskibaan wordt die dagen gegeven en voor wie dat wil zijn er mogelijkheden om op deze dagen een gratis proefles te nemen. Het skiën op kunstskibanen wordt steeds populairder. Waren er vijf jaar geleden nog maar enkele banen in Nederland, nu zijn er al 11 én over het hele land verspreid, zodat ieder een nu de lange latten binnen zijn of haar bereik heeft. Enige tienduizenden hebben hun eerste les gevolgd op één van de skibanen. Voor beginnende skiërs biedt de kunst skibaan goede mogelijkheden, want al na 10 lessen kan men zich al aar dig reden" en is het mogelijk om bij aanvang van de ski-vakantie in de sneeuw meestal de beginnerscursus over te slaan en gelijk te gaan genie ten van het echte skiën. Op de kunst skibaan wordt de conditie op peil gebracht en de spieren worden los gemaakt; voor de meer ervaren skiër is er het voordeel dat de tech niek verbeterd kan worden. Echt niet duur Ski's, schoenen en stokken zijn overal voor slechts een gering bedrag te huur op de banen en dure skikleding is beslist niet nodig. Een stevige oude broek, trui en handschoenen (dit laat ste is erg belangrijk) zijn al genoeg. Dat men het voor de kosten niet hoeft te laten, blijkt ook al uit de lesgel den, die een stuk lager liggen dan in het buitenland. Alle FFS-skibanen hebben voor het alpineskiën een sleeplift, zodat men meteen leert hoe met zo'n lift omge gaan moet worden en het gevoel voor evenwicht wordt ontwikkeld. Een aantal skibanen hebben naast het alpineskiën ook langlaufcursussen. Deze tak van het skiën wordt steeds belangrijker. In de voorlaatste win ter is wel gebleken, dat er bij sneeuw val in ons eigen land uitstekende lang- laufmogelijkheden zijn. Voor het alpine- en het langlaufskiën wordt er op de skibanen les gegeven door nederlandse en buitenlandse gedi plomeerde leraren en uiteraard ook door leraressen. De meeste skibanen organiseren re gelmatig clubwedstrijden en-of andere evenementen, terwijl een gezellige bar altijd wel aanwezig is voor het „après- ski". Voor wedstrijdskiërs organiseert de FSS in samenwerking met de diverse kunstskibanen jaarlijks een soort competitie op diverse niveau's. Heeft u interesse in zo'n gratis proef les in het alpine- ef langlaufskiën, dan kunt u, wat onze omgeving betreft, terecht bij Skischool Otto Zoetelief te Soesterberg; tel. 03463-2674. Branson Europe B.V. Frans Bosman B.V. Auto Smeeing Van Hengstum B.V. Apparatenbouw B.V. Nederl. Kunststof Industrie Soesterberg Yves Rocher Nederland B.V. B.V. Mercurius Howson Algraphy B.V. Forbo Tapijt B.V. 15551 Knippers voor afd. Plaatwerkerij 13367 Onderhouds-Elektromonteur 13227 Eerste Plaatwerker/Schademonteur Vakman Autospuiter 20364 Konstruktie-bankwerkers Leerling konstr.bankwerkers 03463-1647 Assistent(e) voor de Administratie 21324 Voorraadadministrateur (M/V) Produktie-trafficman (M/V) 19544 Machine-voerder Inleggers/stapelaars 18944 Laboratorium-medewerker (5-ploegensysteem) 19244 Telefoniste/Telexiste Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaande telefoonnummers. NAAM BEDRIJF Een adresje voor de gourmand, langs de weg van Laren naar Hilversum. Wij zijn nu,ook weer zondags vanaf 18 uur open. Voor uw kinderen koken wij naar wens. Reserveringen: 02153 - 87974. Lid Alliance Gastronomique Pféerlandaise TEL.NR. FUNKTIE V

Soester Courant | 1980 | | pagina 13