l soest Raadsvergadering in Griftlandcollege Statutaire bestuurswisseling bij de Federatieve Raad inaukanP office manaaer(m/vi GEMEENTE vraagt uw aandacht voor: Raadsvergadering Gemeentegids 1981 Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens Verleende bouwvergunningen Verordening Openbaarheid van Bestuur Openbare commissievergadering Spreekrecht publiek vrijetijdskleding Nieuw in INFOrmatie centrum Bouw- en Onderhoudsbedr. WALET bv Kruispunt Obrechtstraat/ Isaacstraat blijft zo Tfl O Cs SIERADEN ALS OCCASIONS Aaron Sassoon 5 Soester Courant van woensdag 17 september_1980^ 5 De eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad zal morgenavond, donderdag 18 september, om 19.30 uur worden gehouden in de aula van het Griftlandcollege aan de Noorderweg 79. Vanzelfsprekend bent U van harte welkom. Vanaf 19.00 uur Is de aula geopend. De agenda ziet er als volgt uit: 1. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 19 juli 1980. 2. Ingekomen stukken. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het bouwrijp I* maken van een gedeelte van het bestemmingsplan "Steenberghe I". 5. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het bouwrijp K maken van het bestemmingsplan 'Overhees II -1" 6. Voorstel tot verkoop van de woning Wilhelminalaan 8 te Soest aan de K heer H.Sandifort te Soest. 7. Voorstel tot het verlengen van de huurovereenkomst met de Stichting ft Jeugdzorg Soest met betrekking tot een perceel grond gelegen nabij de Nachtegaalweg te Soest. 8. Voorstel tot het nemen van een beslissing tot verdaging inzake het be ft; roep van A.J.W.Steenman d.d. 19 juni tegen de weigering van burge- W meester en wethouders hem een vergunning te verlenen voor de bouw van een garage op het perceel Den Blieklaan 36. 9. Voorstel tot wijziging van de Vergoedingsregeling Vrijwilligers bij K. de Gemeentelijke Brandweer. 10. Voorstel tot het instemmen met de ontwerpbegroting 1980/1981 en de ontwerpraambegroting 1981/1982 van de Regionale Muziekschool Amersfoort. 11. Voorstel inzake een beleidslijn ten aanzien van de ontwikkeling van I de winkelvoorzieningen. 12. Voorstel tot het benoemen van een lid in het algemeen bestuur van het Waterleidingbedrijf Midden Nederland. De schriftelijke toelichting op de onderwerpen die ter tafel komen, kunt U tien bij het gemeentelijk INFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (te- enover het gemeentehuis) In verband met de redaktionele samenstelling van de Gemeentegids Soest i981, verzoekt het bureau voorlichting voor zaterdag 20 september de 'uiste adressen van verenigingen en instellingen door te krijgen. Om fouten te voorkomen, wordt men verzocht dit schriftelijk te doen. Zij die de tste maanden wijzigingen hebben doorgegeven hoeven niet te reageren. Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 133 van het R.V.V. bekend dat zij hebben besloten in te trekken de verkeersmaatregel die zij hebben genomen op 15 augustus 1978 (afd.) I nr. 12382). Deze maatregel behelsde het instellen van een inrijverbod voor vrachtauto's voor een aantal parkeerplaatsen achter de woningen aan de Gen.Winkelmanstraat te Soesterberg. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende een beroepschrift indienen bij Hare Majesteit de Ko ningin. Dit beroep moet binnen 30 dagen na heden worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht. Een afschrift van dit besluit is gezonden aan: gedeputeerde staten van Utrecht, rijks waterstaat in de provincie Utrecht, K.N.A.C. Den Haag, A.N.W.B. Den Haag, E.N.F.B. Woerden, Kon.Ned.Motorrijdersver. Arnhem, politie Soest en gemeentewerken Soest. (niet-gebonden besluiten) Verlenging dd. 22 juli 1980 uitbreiden woonhuis op een terrein gelegen aan de Van Goyenlaan 21 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nr. 2046). Verlenging dd. 9 september 1980 plaatsen van een dakkapel op een woonhuis op een terrein gelegen aan de Cimbaal 16 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G. nr. 7453). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit recht streeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar- - schrift indienen. (Openbare bekendmaking) Burgemeester en wethouders brengen ter openbare kennis, dat met ingang van 18 september a.s. in werking is getreden en voor een ieder ter inzage ligt de Verordening Openbaarheid van Bestuur gemeente Soest zoals deze op 21 augustus 1980 door de gemeenteraad, het college van b. en w. en de burgemeester is vastgesteld. dinsdag 30 september - 19.30 uur - kantoor gas- en c.a.i.-bedrijf, Lange Brinkweg 81: commissie gas- en c.a.i.-bedrijf en openbaar slachthuis. De agenda vermeldt o.m. verhoging tarieven c.a.i.-bedrijf, huur warmwaterapparaten en aard- gascontröleabonnementen per 1 januari 1981 verslag en jaarrekening 1979 vleeskeuringsdienst en openbaar slachthuis verslag en jaarrekening 1979 gasbedrijf en c.a.i.bedrijf. De stukken welke betrekking hebben op deze vergadering liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum (tegenover het gemeentehuis 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155- 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 -17.00 UUR Ook te zien op onze modeshow 25 sept. v. 2-4 uur 26 sept. v. 2-4 uur en 4s avonds 26 sept. van 7-9 uur. v.WeedestraatTF tel.12424 Soest De jaarlijkse contactbijeenkomst van de Stichting Federatieve Raad voor het Bejaardenwerk Soest, vorige week woensdagavond, stond voor een deel in het teken van afscheid nemen. Vijf bestuursleden, waarvan enkelen al tien of meer jaren in functie, moesten vertrekken vanwege bepalingen in de nieuwe statuten van de stichting. Een bestuurslid wordt voor de tijd van drie jaar benoemd en dan mag nog een herbenoeming voor eenzelfde periode volgen. Daarna is het afgelopen. In het INFOrmatiecentrum tegenover het gemeentehuis ligt voor geïnteres seerden ter inzage een aantal rappor ten over het sociaal-economisch beleid in de provincie Utrecht. Hierbij is ook de ontwerp-nota Sociaal Economisch Beleid welke gericht is op evenwich tige groei met als centrale thema's: regionale spreiding en sectorale af stemming. Deze uitgangspunten vor men de leidraad voor een herover weging van de taak en de plaats van de provincie ten aanzien van de provincia le arbeidsmarkt en de economische structuur in de provincie. Verder zijn hierbij het rapport „Knelpunten in de sociaal-economische ontwikkeling in de provincie Utrecht", „Economische Kerngetallen 1979" ^n het ontwerp- rapport „Toetsingskader Bedrijfs vestiging provincie Utrecht". Ook kunnen belangstellenden kennis nemen van de resultaten van het door de provincie verrichte bodemonder zoek op het Randstadterrein aan de Eikenlaan, Tevens is hierbij een teke ning waar de locaties van de boorpun- ten zijn aangegeven. Van deze bepalingen werden het slachtoffer mevrouw A. A. Nagtegaal- Bijlsma, vertegenwoordigster in het stichtingsbestuur van de Gereformeer de Kerken; mevrouw P, J. Oranje- Entink, afgevaardigde van de Unie van Vrijwilligers (UW)de heer H. M, Reulen, vertegenwoordiger van de Algemene Nederlandse Bond van Oude ren; de heer D. Waal van de Neder landse Protestanten Bond en mevrouw S. M. Polet-Musler, afgevaardigde van het Humanistisch Verbond.Van de beide laatste bestuursleden was al eer der afscheid genomen. Voorzitter de heer F. S. I. Knaapen, had voor ieder een persoonlijk af scheidswoord waarin hij hen dankte voor hun inzet. Kantoor en werkplaats Industrieweg 10 - Soest Tel. 02155-17797 - 19260 Voor al uw: Bouwwerken Onderhoudswerken Verbouwingen Vraag eens vrijblijvend prijsopgave! Foto: Goos van der Wilt Opnieuw heeft een bewoner van de wijk Overhees het gemeentebestuur gevraagd iets te doen aan het zijns inziens gevaarlijke kruispunt Obrecht- straat/Isaacstraat. Na advies te heb ben ingewonnen van de Werkgroep Verkeer en de Ambtelijke Verkeers Commissie heeft het college besloten niet over te gaan tot het nemen van maatregelen. Morgen, donderdag 18 september, aanvang 19.30 uur, vergadert de gemeenteraad in de aula van het Griftland College aan de Noorderweg 79. De vergaderruimte met toneel, geeft een beetje het idee van een zitkuil. In deze "kuil" zitten de raadsleden en het college van burgemeester en wethouders. Het toneel wordt voor deze "uitvoering" niet gebruikt; alle "spelers" zitten in de "arena" en het publiek er omheen. Het is een erg aardige zaal met een goede akoestiek, zij het dat daarbij wel rekening gehouden is met het gebruik van het toneel. Maar voor onze raadsleden zal dat geen bezwaar zijn. Vele, vele jaren al wordt er voor de raadsvergaderingen gebruik gemaakt van de zaal van de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg. Vorig jaar werd een proef genoemen met de nieuwe kerkzaal op Nieuwerhoek. Die proef was niet geslaagd. Vorige maand werd de vergadering in de zaal van het dorpshuis De Borg aan de Willaertstraat in de wijk Over hees gehouden en alhoewel het daar niet perfect was, bleek die zaal al heel wat gezelliger dan de brandweerkazerne. Het voordeel was ook dat de raadsleden midden in een woonwijk vergaderd en zodoende naar de mensen toe kwamen. Daar ontbreekt het in het Griftland College weer aan, maar de zaal heeft wel zijn eigen aantrekkelijkheden. „U voorzag veel; u voorkwam veel", zei hij tot mevrouw Oranje en van de heer Waal (niet ter vergadering aan wezig) wist hij dat hij nooit een pestbui NPB had. Mevr. Nagtegaal bracht veel specifieke kennis uit de gereformeerde kerken in en verzorgde ondermeer voortreffelijk de jaarlijkse kerstviering. Zij was sinds de oprich ting lid van het dagelijks bestuur maar ook enkele jaren daarvoor al, met wij len de heer Faber, doende om de „Raad" te stichten. Van de heer Reulen werd eveneens node afscheid genomen en zijn weloverwogen inbreng in de be stuursvergadering zou zeer gemist worden. De dank aan allen werd onderstreept met bloemen en cadeaubonnen; ge schenken, die ook de niet aanwezige mevrouw Polet en de heer Waal ont vingen. De scheidende bestuurleden dankten allen met een persoonlijk woord, waar in vooral de prettige samenwerking ge roemd werd. Welkom werden geheten in het bestuur de heer H. Nagtegaal (ger. kerken); mevrouw J. Tervoert (UVV)de heer A. J. Driever (alg. bond ouderen); mevrouw C. E. Jolles (NPB) en de heer P. de Bos (Hum. Verbond) Het tweede deel van de avond was gewijd aan een lezing door de heer G. L. C. Thoen, provinciaal consulent bejaardenbeleid, over het onderwerp „Van Bejaardenwerk naar Welzijns werk Ouderen". WIJDE BROEKEN in Velvet, Velours en Tweedstoffen. Alle nieuwe kleuren. De scheidende bestuursleden v.l.n.r. mevrouw P. J. Oranje-Entink, de heer H. M. Reulen en mevrouw A. A. Nagtenaal- Bijlsma en de (blijvende) voorzitter, de heer F. S. I. Knaapen. Foto: Herman van Dam Als u bekend bent in en met Soest dan is dit 'n baan voor u. uitzendburo zoekt, voor de vestiging in Soest, een Indukan uitzendburo is U bent om en nabij de 30 jaar Als u een zelfstandige job een belangrijke maar niet jonger dan 25, u heeft ambieert en de verantwoorde dienstverlenende een opleiding op middelbaar lijkheid daarvoor kunt dragen, als u organisatie die niveau en beschikt over een beschikt over initiatief, regionaal opereert veelzijdige ervaring. Bovendien enthousiasme, improvisatie vanuit een 15-tal heeft u belangstelling voor vermogen, en kommercieel gevoel, kantoren. Door een maatschappelijke aktiviteiten in de dan is dit mogelijk de baan voor u. gezonde opbouw in de regio. afgelopen 15 jaar Wij geven een prima salaris neemt Indukan een Uw taak bestaat naast de dagelijkse aangevuld met goede sekundaire vooraanstaande en leiding van het filiaal uit het arbeidsvoorwaarden zoals opname steeds belangrijkere onderhouden van telefonische en in het pensioenfonds, een bijdrage plaats in op dit persoonlijke kontakten met onze in de studiekosten en bepaalde specifieke vakgebied. opdrachtgevers terwijl u tevens onkostenvergoedingen. verantwoordelijk bent voor de werving, selektie, aanstelling en Heeft u belangstelling voor deze begeleiding van de uitzend funktie? krachten. Schrijf dan een brief naar Indukan beheer bv, De personeels-en loon Molenstraat 112a te 6711 AW Ede administratie van uitzendkrachten, t.a.v. Personeelszaken. die grotendeels via de computer loopt, valt tevens onder uw Telefoon 08380-19163. beheer. Wij hebben schitterende gouden armbanden, chokers, han gers, ringen, horloges (met en zonder gouden band), munten e.d. voor 50 procent onder de normale prijs. Kijkt u daarom regelmatig in onze goud-etalage, bij occasions. diamantair - juwelier Laanstraat 18 - Baarn Rembrandtlaan 13 - Soest

Soester Courant | 1980 | | pagina 5