50 jaar geleden in Soest groeien bloei entje of 2.19 2.19 1.98 0.79 9.98 0.99 1.49J INSTALLATIE SERVICE B.V. !"pRAKTj'scT"wEVEN'! WV nieuws Ruiterbewijs-examens bij manege Eldorado "Groei en Bloei" met "enten, stekken, scheuren enz." Gehannes... Leden van de SOESTER ZAKENKRING hebben WERK voor U SOESTDIJK BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES HANS PIETERS Wlevr.W.H.Wiersma-Brenner S 26 September 1930 SIERADEN ALS OCCASIONS Aaron Sassoon 14 Soestor Courant van woensdag 24 september 1980 15 TERPAK FRST1KON '80 wordt georganiseerd door het Verenigd Nederlands Filmin stituut en is in Singer te Laren. Pro gramma's beginnen dagelijks om 10 uur, 13 uur, 15, 19 en 21 uur. Van 12-12.45 uur is een speciaal lunchpro- gramma met animatiefilms. Verdere gegevens over prijzen enz. kunnen wij U verstrekken, of U kunt om inlich tingen bellen naar 035-17645. In de Galerie Leusden, Ardennen 11 te Leusden-C. kunt U tot en met 28 september de expositie nog gaan kij ken van Otto Dicke met rietpente- keningen en Gré van der Maas van Beijeren met kunst in papier. Geopend woe. t/m zo. van 13-18 uur en na tel. afspraak 033-942027. „Lebenszeichen" heet de film die 25 september a.s. wordt gedraaid in film huis Artishock, een tijdens de oorlog op het Griekse eiland Kos spelende film. Aanvang weer 21 uur. Entree 4,-, C.J.P. en 65+ 3,-. Een stevige wandeling door de herfsti ge bossen kunt U met de door A.N.W.B. uitgezette routes maken op 27 en 28 september a.s. De Eese- en Woldberg- wandeling vanuit Eesveen bij Steen- wijk. Hier kunt U ook de Drieprovin- ciënfietstocht maken. Beide tochten ook op 4 en 5 oktober. De Veluwezoom- jubileumwandeling vanuit Rheden kan vanaf 27 september tot en met 5 oktober gewandeld en gefietst worden. Verdere informatie aan ons kantoor. Het Grand Ballet de Martinique treedt op in het Muziekcentrum Vredenburg op 25 september a.s. Toegang: 14,-, 65+ 11,-, CJP 9,50. Aanvang: 20.15 uur. In hetzelfde centrum komt op 27 september The Dutch Swing College Band. Dezelfde aanvangstijd en toe gangsprijzen. Met kinderen kunt U op de woensdagen in Utrecht naar het Poppentheater Hildebrand. Iedere week een ander verhaal. Voorstellingen om 14,15 en 16 uur. In het Werftheater aan de Oude Gracht 60 kunt U naar Kindertheater Pup met: „Als het orgel niet meer speelt", voor kinderen van 4 tot 10 jaar. Aanvang: 14.30 uur. Op do. 25 september is in de Flint Stadshal te Amersfoort een Jazzcon cert van de Dutch Swing College Band m.m.v. Ruby Braff, trompet. Het wordt een Jubileumconcert i.v.m. 35 jaar bestaan DSC. Aanvang 20.15 uur. Prijzen 12,50; pas 65 8,50; cjp 7,50. Kaarten vanaf één week tevoren aan de kassa van de Flint, tel. 033- 726094. De N.B.A.T. Ned. Bond „Aqua-Terra" organiseert een Info-dag v.d. Aqua rium Vereniging „Zïlver-Tetra" op 27 september in gebouw „De Rank", Soesterbergsestraat 18. Geopend van 10-16 uur. Toegang gratis. Tejater Kikker te Utrecht organiseert weer de maandelijkse Open Podium avonden. Dé gelegenheid om in een ontspannen sfeer je kunsten op aller hande theatergebied (muziek, toneel, dans etc.voor publiek uit te proberen. De eerste avond van dit seizoen is za. 27 sept. Toegang 3,-. Aanvang 20.30 uur. Heb je zin om mee te doen, bel dan 033-319666 van di. tot vr. Op za. 27 septernber. kunt U.4n de Domkerk te Utrecht luisteren naar een Concert voor viool en orkest in G en Salzburger symfonie, W. A. Mozart; Saskia Moerenhout, viool. Het concert wordt gegeven door de Domcantorij o.l.v. Maarten Kooy. Toegang vrij. Aanvang 15.30 uur. Tot en met 30 september exposeren in Galerij De Drie Ringen in Soest nog Bert Kinderdijk met schilderijen en tekeningen en Pierre Mennen met archi objekten. De galerij is geopend di. t/m za. van 11-17 uur. In het Nederlands Openluchtmuseum te Arnhem is tot 1 november a.s. een speciale tentoonstelling te zien: „Van Spierkracht tot krachtwerktuig". Hier bij kunt U zien dat onze voorvaderen veel meer hun spieren gebruikten. Eeuwenlang moesten ze handen en voeten laten wapperen, draaien, trap pen, duwen, rukken en stampen om het werk in huis en hof en in de werkplaats uit te voeren. Rond 1880 kwam de omwenteling en alles hiervan kunt U in Arnhem bekijken. Geopend tot 1 no vember van 9-17 uur, zo. van 10-17 uur. Wielrenners opgelet! Op 3 oktober a.s. vindt in sportpaleis „Ahoy" te Rotter dam het Europees Kampioenschap achter Derny's plaats. Deelnemers zijn o.a. Joop Zoetemelk, Gerrie Knete- man e.v.a. Toegangsprijs 12,50, jeugd 65+ 8,-. Aanvang 20 uur. Einde ca. 23 uur. Kaartverkoop ook via ons kantoor. Een fikse herfstkleurenwandeling is best te combineren met een bezoek aan een museum. Wat denkt U bijvoor beeld van het Museum van het Ko ninklijk Tehuis voor Oud-Militairen „Bronbeek" aan de Velperweg 147 te Arnhem? U kunt er dagelijks terecht van 9-17 uur, met uitzondering van maandag. De entree voor volwassenen is 2,50, kind. t/m 12 jr. 1,25, groepen van min. 20 pers. 1,-- (geen honden mee naar binnen). Ook het Museum voor Wildbeheer „Het Nederlandse Jachtmuseum" in Kas teel Doorwerth te Doorwerth ligt in een mooie wandelingomgeving. Dagelijks (behalve dinsdags) te bezoeken van 10-17 uur, zon- en feestdagen van 13-17 uur. Entree 3,--. volw.1,50 kind. Groepen reduktie. Meubelen, een etentje, kleding, boeken en platen, huisdiertjes of bloemen en planten kunt U allemaal kopen met een SOESTER KADOBON (en nog veel meer). Deze bonnen zijn verkrijgbaar bij VW SOESTERBERG en SOEST en bij de Rabobanken. CAFÉ-RESTAURANT BART KOOY Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 Voor uw In oud-hollandse stijl ingerichte zaal Deelnemers aan een examen voor het ruiterbewijs, passeren de examinato ren. Zaterdag j.1. werden onder ideale weersomstandigheden wederom door de Stichting Recreatieruiter examens voor het Ruiterbewijs afgenomen. Dit geschiedde bij het ruitersportcentrum „Eldorado" aan de Bosstraat. De examinator was de heer P. Doornbos uit Gouda. Het examen bestond uit twee delen, nl. een theoretisch en een praktisch gedeelte. Door middel van 35 multiple-choice vragen werd de theoretische kennis getest, waarna men in twee groepen naar de buitenmanege ging, alwaar de praktische rijvaardigheid getoond moest worden. CENTRALE VERWARMING LOODGIETERSWERK Gelaste C.V.-installaties Onderhoudscontracten voor gas en olie Alle dak- en zinkwerk en sanitair KORTE OSSENDAM 53 - SOEST - TEL. 02155-21188 De Eldorado-leeringen leverden de heer Doornbos geen grote problemen op. Alle, door de instrukteur, de heer J. Kraaij, voor dit ruiterbewijs opgeleide amazones en ruiters behaalden een voldoende tot ruim voldoende voor de wijze van rijden en de omgang met het paard. Ook op het theoretische gedeel te had men zich bijzonder goed voorbe reid. Van de 35 vragen mochten er ten hoogste 8 onjuist beantwoord worden, doch iedereen bleef hier ruimschoots onder. De jongste deelneemster, de 11-jarige Eva Houtgraaf, behaalde met 5 gemis te vragen nog een ruim voldoende, terwijl de 14-jarige Carmelita van Eijndhoven haar schriftelijke gedeelte foutloos inleverde. De heer Doornbos komplimenteerde Tanja Fortuin met haar keurige wijze van rijden. Hij zag in haar voor de toekomst een talentvolle amazone. Bij het uitreiken van de ruiterbewijzen zwaaide de heer Doornbos de Stichting Ruitersportcentrum „Eldorado" en zijn instrukteurs lof toe voor de serieu ze wijze, waarop men dit examen had voorbereid. Het verheugde hem, dat hij alle kandidaten het zo begeerde ruiterbewijs kon overhandigen. Voor de nieuwe cursus zie men de advertentie elders in dit blad. i g Zij, die aan den cursus in praktisch weven willen deelnemen, vragen o daartoe Inlichtingen bij S Torenstraat 8 - Soest - Telefoon 208ö J 2 Alle inlichtingen betreffende den cursus en aankoop van J het weefraam, worden aan bovenstaand adres gaarne verstrekt. Benoodigdheden qldaar verkrijgbaar. ZIE ETALAGE. Dansen Belangstellenden verwijzen wij naar de in ons blad voorkomende advertentie betreffende de in het a.s. seizoen in Hotel „Bosch en Duin", te geven dansles sen onder leiding van den heer Johnny Hopman. Benoemd Onze plaatsgenoot, de heer G. Kamphorst, is als waarnemend hoofd benoemd aan de B.L. School te Appeltern. Geslaagd Onze agent van politie, de heer C. van Wijngaarden, is dezer dagen te Amsterdam geslaagd voor het politie-diploma met aanteekening. Aanbesteding Door de directie van het Gem. Gasbedrijf werd gisterenmiddag aanbesteed het bouwen van een steenen schuur, op het terrein der Gasfabriek. Ingeschreven werd door: H. A. Jekel Co. 2155,-, G. J. Bosboom 1789,-, Gebr. v.d. Lugt 1760,-, J. Mets 1728,-, J. Jorna 1665,-, H. Klein 1647,-, B. E. Vlug 1631,-. Vertrek Koningin Moeder H.M. de Koningin Moeder verlaat heden haar zo merverblijf alhier. Voor H.M. het paleis te Den Haag zal betrekken, zal zij eenige weken vertoeven in Partenkirchen in Opper-Beieren, waarheen zij heden zal vertrekken. Op 7 en 8 October a.s. zal de Chr. Fröbelschool in „Religie en Kunst" een bazar houden ten bate dezer school. Esperanto De j.1. Zaterdag aangevangen cursus is reeds een succes. Niet minder dan 15 deelnemers, waaronder 3 volwassenen, waren aanwezig. Zij, die nog aan den cursus wenschen deel te nemen, worden verzocht Zaterdagmiddag kwart voor twee aanwezig te zijn in de Van der Hucht-school. Bij voldoende deelname zal een cursus voor volwassenen worden ingesteld. Hiervoor moet opgave geschieden bij den heer W. P. Roelofs, Dalweg 6, Soest. Rechtspraak Tegen den caféhouder C. B. is door de Utr. Rechtbank een boete geëischt van 3,-. Uitspraak over 14 dagen. Het vrijsprekend vonnis van den Kantonrechter te Amersfoort is vervallen. Tennis-wedstrijden Zondag hadden in het Van Lennep's Sportpark de wedstrijden plaats met onderstaande uitslag. KLASSE A Dames Enkel: Mej. J. Wüst (le prijs en Wissel beker) slaat Mej. G. Schoenmaker, (2e prijs) 6-4, 6-3. Heeren enkel: De Heer G. v.d. Wijst (le prijs en Wisselbeker), slaat A. Ponsen (2e prijs), 6-1, 6-3. Dames Dubbel: Dames J. en M. Wüst (le prijs), slaan Mej. G. J. Sevenhuizen en W. Wüst 5-7, 6-3, 6-4. Heeren Dubbel: G. v.d. Wijst en A. Ponsen (le prijs), slaan J. Oldenburgen J. Stroband, (2e prijs), 7-5, 6-3. KLASSE B Heeren Dubbel: G. Ruhaak en W. Hübner (le prijs), slaan G. Maas en P. Visser (2e prijs) 6-4, 6-4. KLASSE C [Junioren] Heeren Enkel: J. Beusekom (le prijs), slaat L. Wiek 6-3, 8-6. Dames Enkel: Mej. N. Zaalberg (le prijs), slaat Mej. Nelly Zaalberg, 11-9, 7-5. Heeren Dubbel: A. en W. Hüber (le prijs) slaan J. Beusekom en L. Wiek, 7-5, 3-6, 7-5. KLASSE A Gemengd Dubbel: Mej. G. Schoenmakeren de heer J. Stroband (le prijs), slaan Mej. O. v.d. Wijst en den heer G. v.d. Wijst (2e prijs), 6-2, 9-7. KLASSE B Damens Enkel: Mevr. v.d. Brandeler (le prijs), slaat Mej. M. Hübner (2e prijs), 6-3, 4-6, 10-8. Heeren Enkel: B. v.d. Veer (le prijs), slaat A. Nieuwendijk 6-3, 6-2. Des avonds had in Hotel „Okhuyzen" de prijsuitdee- ling plaats, waarna men nog geruimen tijd gezellig bijeen bleef. Kindsheidsfeest Zondagmiddag werd in de parochie van Maria Onbevlekt Ontvangen te Soestdijk het jaarlljksche Kindsheidsfeest gevierd. Den geheelen dag liet het weer zich slecht aanzien, doch tegen den tijd dat de stoet uittrok hield het zich goed. Onder groote belangstelling werd vanaf de Mariaschool naar de kerk getrokken. De verschillende groepen deden het uitstekend. In de kerk hield de Zeer Eerw. heer Pastoor een toepasselijke predikatie, waarna een der meisjes de Opdracht deed. 't Geheel werd afgewisseld met gezang. Vervolgens trok men door de lanen van Nieuw-Mariënburgh. Op 't Schoolplein werden ook verschillende afdeelingen gekiekt. De leden der Missie-naaikring onder leiding van mej. Orth, zagen hun moeite wel beloond. UIT DE ADVERTENTEËN PRIMA ENGELSCHE MOTOR aangeboden, zonder versnellingen. Uiterste prijs 36,50, Soesterberg- schestraat 51. TE HUUR Huis met tuin en schuur; gas, electr. licht en waterl. Huurprijs 26,- per maand. Te bevragen W. Sukel, Beukenlaan 22. TE HUUR een burgerwoning, voor klein gezin, gelegen Heuvelweg 2, voorz. van gas, waterl. electra, 5,- p.w. Te bevragen Het Kaashuis, Soestdijk. Wij hebben schitterende gouden armbanden, chokers, han gers, ringen, horloges (met en zonder gouden band), munten e.d. voor 50 procent onder de normale prijs. Kijkt u daarom regelmatig in onze goud-etalage, bij occasions. diamantair - juwelier Laanstraat 18 - Baam Rembrandtiaan 13 - Soest AFDELING SOEST Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde Op dinsdag 7 october a.s. vervolgt de K.M.T.P. afd.Soest het najaarsprogramma met een liefhebbers-onderwerp, n.1. "Enten, stekken, scheuren etc.", kortom: "Hoe vermeerder ik mijn planten?". Dhr. van Geffen, praktijkleraar aan de Rijks Middelbare Tuinbouwschool in Utrecht zal aan de hand van levend plantenmateriaal laten zien hoe deze technieken moeten worden uitgevoerd. Enkele dia's zullen één en ander nog duidelijker maken, terwijl er bovendien bij verteld wordt welke planten voor deze bewerkingen in aanmerking komen. Een kijkje in de operatiekamer van de hobbyist! Iedereen die een tuin heeft of kamer planten die hij graag wil behouden wordt vroeg of laat geconfronteerd met één van de volgende problemen: groepen van vaste planten, die alleen aan de buitenkant van de pollen mooi bloeien. De pollen moeten gescheurd. Dit werk komt iedere paar jaar terug, want dit soort planten moet worden verjongd; het oude "hart" moet eruit, (dit oude hart niet meebrengen naar de ruilbeurs op 18/10! De buitenkanten worden in stukken verdeeld met de juiste scheurtechniek en opnieuw gepoot. Scheuren is niet een pol doorhakken met een schop tot een paar kleinere stukken, want daar bij worden de wortels vaak erg be schadigd, waarna de planten er na het opnieuw poten niet mooier op worden. Pak de stengels zoveel mogelijk onder aan beet en smak de pol een paar maal stevig op de grond. Daardoor zal er veel aarde uitvallen. De pol wordt nu een stuk lichter en handzamer en U kunt veel beter zien hoe de wortels aan de stengels zitten. Pak nu met linker- én rechterhand weer wat stengels onderaan beet en trek de stuk ken voorzichtig uit elkaar. Als het nog niet vlot gaat moet U misschien nog wat aarde uitschudden en/of eens flink met de vingers tussen de wortels wroeten om de zaak los te maken. Dan weer proberen. U krijgt zo goed gescheurde planten die van deze be werking weinig of niets te lijden heb ben. De losse stukken zet U even in een bak met water, zodat, ze. niet te veel uitdrogen. Vooral met winderig wéér' -gaat dat uitdrogen zeer snel. Daarna poot U ze weer uit op de ge wenste plaats. Moet U de planten be waren om ze later uit te planten, pot ze dan op in ruime plastic potten, liefst in een mengsel van tuinaarde en tuinturf (géén turfmolm!Of zet ze dicht tegen elkaar aan in een plastic bak met wat grondmengsel ertussen. Deze methode kan prima toegepast worden bij tuinplanten als Phlox, Asters, Helenium, vaste Zonne bloemen, tuingeraniums, bodembe dekkers enz. Planten met penwortels, zoals bijv. Kaasjeskruid (Malva) kun nen niet op deze manier behandeld worden. U moet n.1. altijd zorgen, dat de penwortel helemaal intact blijft, want anders gaat de plant beslist dood. Denk maar aan Paardebloemen. Planten met een rozet van bladeren op de grond, zoals Vingerhoedskruid, Prikneus, Toortsen) kunnen ook niet gescheurd wordenhaal ze voorzichtig met een flinke kluit uit de grond. Ook kamerplanten moeten soms ge scheurd worden, zoals bijv. Kaapse Viooltjes, Streptocarpus, Bladbego nia's, Saxifraga's en Varens. Bij deze planten is het belangrijk de delen in een goed grondmengsel op te potten. Scheuren doet men dus vooral als planten te groot worden en in bloei achteruitlopen. Stekken van kamerplanten is bij ieder een bekend: Geranium's en de zelfs van liedjes bekende Fuchsia-stekken gaan bij liefhebbers van hand tot hand. Bladstekken zijn al minder gebruike lijk, maar toch zijn veel planten ge makkelijk te vermeerderen door blad- stek. Wortelstekken worden door weinig amateurs toegepast; toch is het een prima methode om sommige moeilijke soorten te vermeerderen, die anders ria één-of meer seizoenen verdwijnen, bijv. Anchusa (Ossetong). Over extra intéressante zaken ais matcotteren en enten hebben we het nu nog niet eens gehad. Daarvoor kunt U dan Dhr. van Geffen komen beluisteren op dins dag 7 october om 20.00 uur in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg, hoek Smitsweg. Toegang niet-leden ƒ3.-. Daa's toch ok waat in Overhees Ik doch aaïtied daat die mense doaro rustig in ongze butege- weste an 't leve woare. Moar noe ben d'r een stel luu an 't jaammere over de speulploat- se en schuttinge en over de woateroverlaast. Ik vin ut toch zoö'n knaappe buurt Aallemoal loage huuze met mooie tune der veur en ruumte an alle kaante. Daa's toch wel waat aanders daan aal die hoge paakhuze op de Neng en de Smitsweg. As wullie vrogger speule wou- we, kojje daat maakkeluk zaat op stroat doen. Der kwamme nog niet zo veul auto's laangest en je kon knikkere, hoepele of verstoppertje speule. Doar haad geejn Soesder laast vaan. Éen enkele keer kwaam je wellus in een aander z'n tuun en daan zee de bewoner op ze Soesders: "Hee jong, goat vaan me daam aaf aanders krieje een pof veur je haarses". Zó'n oanbieding hek ok vaak ehaad. En noeng het de ge- meengte overaal speulploatse angelege met aallemoal mooie aaperoate en zaandbaakke der bie. Hoechtum, zo mooi! Ajje zo'n pretpaark vlaak veur je huus kriegt, joa daat vroagt om loawoai, moar je mot op un end toch waat vaan de jeugd kenne hebbe. Wees blie daasse geejn groot kaatekwoad uut hoale zo as huuze kroake en auto's beschoadige, waant daat zie je nog aallus vaandoag de daag. Moar ajje in Overhees een huus ekocht het en je boel stoat aachter mekoar in 't woater, daa's veul aarger. As aal je plaante de tuun uutdrieve en je paanne en eerepels in de kelder dobber e, daan kaajje niet laache! Ajje 't ming vroagt, daan mok zegge daat ik vin daat de ge- meengte doar moar us eerst mee an 't waark mot goan. In me gehannes van 2-4-'80 bin 'k ok aal an 't schrieve eweest over ut verzupe vaan daat gewest en daat doet ik niet veur niks. Heb de Road daat niet eleze! Ik wil ze nog wel us een duplikoat vaan daat verhoal opsture. Effe belle noar de kraant en daan Jcrieje nog wel een eksemploar. Ze haade vrogger ok nóóit éen stroat an die kaant vaan Soest de noam "kloarwoaterweg" motte geve. Licht daat die traammelaant doarvaan komp! Hannes van de Neng NAAM BEDRIJF TEL.NR. FUNKTIE Branson Europe B.V. 15551 Knippers voor afd. Plaatwerkerij Frans Bosman B.V. 13367 Onderhouds-Elektromonteur Auto Smeeing 13227 Eerste Plaatwerker/Schademonteur Vakman Autospuiter Van Hengstum B.V. 20364 Konstruktie-bankwerkers Apparatenbouw Leerling konstr.bankwerkers B.V. Nederl. Kunststof 03463-1647 Assistent(e) voor de Administratie Industrie Soesterberg Yves Rocher Nederland B.V. 21324 Marketing secretaresse Telefoniste/Receptioniste/Telexiste B.V. Mercurius 19544 Machine-voerder Inleggers/stapelaars Howson Algraphy B.V. 18944 Laboratorium-medewerker (5-ploegensysteem) Forbo Tapijt B.V. 19244 T elefoniste/T elèxiste Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaande telefoonnummers.

Soester Courant | 1980 | | pagina 15