te* Gebroeder v.d.Pouw Kraan openden all-round garage en automobielbedrijf FS1S VAARDERHOOGT Joegoslavische Folkloristische dansen "Televisie" WONING? voor DOE-HET-ZELVERS deel 1) Bemesting. basis voor een gezonde tuin Vragen staat vrij en een test kost helemaal niets Tijdelijke afsluiting van wegen Vandalisme Zoekt U een butzelaar makelaardij »n zoek uw woning zelf uit! Zolder isoleren en aftimmeren? Sieraden buit bij inbraken een nieuwe kijkeen nieuw gezicht Birkstraat2 - Soest-Z. bnlmode Eiry Telefoon 02155-12874 Reserveer dit weekend eens een gezellige tafel in het chineeste chinees restaurant Soester Courant van woensdag 24 september 1 verloop, hobby- is aan- Idenhuis 'legde tuin 'öe een terras), ir met loer, 'uizen, ers, bad- oop. r met zolder- a berg- inhuis grond. oor- aap- ton, "net met verontschuldigingen aan fa. Guco Fa. Meeder Fa. v.Schalkwijk fa. Schoemaker fa. Audio Het zou, zo had ik mij voorgenomen, een heerlijk avondje onderuit voor de buis gaan worden. Dat doe ik wel vaker wanneer de wederhelft een schoolvergadering in haar succes agenda genoteerd heeft staan, en de kinderen door hun aanwezigheid elders het ouderlijk huis tijdelijk blijken te kunnen missen. Het bestaan van bier was mij enkele dagen niet ontgaan en dus waren die avond slechts een fles frisdrank en een klein heuveltje chips binnen handbereik. Tevreden over zoveel onvermoede zelfbeheer sing drukte ik de knop van het toestel in, en ging er vervolgens voor zitten. Zelfs na vijf minuten wachten bereikte mij niets anders dan een grijze beeldmassa waarop geen ster veling te ontdekken was. Aangezien ik bij de aanschaf van mijn kleurente levisie voor een dubbeltje op de eerste rij wilde zitten had ik de plaatselijke t.v.-handel de rug toegekeerd. Zeer ten onrechte, naar later op deze avond zou blijken. De niet-Soester firma die mij de gekleurde wereld geleverd had gebeld, en drie kwartier later was het zo ver. Als het mee zat, hadden ze mij aan de andere kant van de lijn gezegd, zou ik het journaal van acht uur nog kunnen meepikken. De dienst doende jonge monteur maakte de in druk dat café-jaren dubbel tellen. Een kegel van hier tot ginder was hem vooruit gesneld. Voorzichtig informe rend naar de oorzaak van zijn niet geruisloos binnenkomen deelde hij mede zijn vrije middag in Horeca- kringen te hebben doorgebracht en een absolute afkeer van frisdrank te heb ben. Hoewel zijn eerste diagnose over de toestand van de electronische pa tiënt een eenvoudige ingreep veronder stelde bleek de uitvoering ervan on oplosbare problemen met zich mee te brengen. Problemen die werden ver oorzaakt door het feit dat de man van de avond service-dienst vele schroeve draaiers maar geen soldeerbout in zijn bezit bleek te hebben. Zo ik het jour naal van half tien nog wilde halen, dan zou de operatie met een schroe- vedraaier dienen te geschieden. Tot zes keer toe bleek de schroevedraaier op het traject keuken huiskamer zozeer te zijn afgekoeld dat er ten slotte niets meer te solderen viel. Toen de operatie voor het laatste journaal dreigde te lukken spuwde de achter uitgang van het toestel een huiselijk stukje vuurwerk uit. Als een aange schoten haas doofde ik de laatste resten van de vonkenregen. Met het oog van de vakman constateerde de monteur dat er hier binnen afzien bare tijd niets meer te redden viel. "Laten wij er maar een pilsje op drinken, meneer, luidde zijn voorstel, "dan kom ik morgen wél effe langs om een nieuwe te brengen". Ik ver wees hem naar de aanwezige fris drank. "Nee meneer, dank U wel, daar ben ik allergisch voor". Wankelend zamelde hij het instrumentarium in %n sloeg de deur riet even te hard achter zich dicht. De restanten van het slagveld kwamen voor rekening van mijn stofzuiger. Ik wendde mij af van alle ellende en ging op zoek naar afkoeling in mijn plaatselijke stamkroeg. "Maak het niet te laat" luidde het advies van mijn vrouw door het opengedraaide autoraampje. Het werd nog heel laat die avond, al had ik het anders bedoeld. Een mens kan tenslotte op één avond wel eens te veel te verwerken krijgen. Lr. ETEN APART GEZELLIG Geopend: 's maandags t/m zondags vanaf 17.00 uur. Dinsdags gesloten. SOESTERBERGSESTRAAT 107 SOEST - TEL. 02155-20202 Vanaf maandag 6 oktober wordt een tweetal wegen tijdelijk afgesloten voor het verkeer. Het gaat hier om de aansluiting Oude Utrechtseweg op de Ossendamweg en om de aansluiting Van Beuningenlaan op de Soester- bergsestraat. De werkzaamheden du ren ongeveer 5 weken en bestaan uit het aanleggen van stuwputten in de riolering. Twee knapen uit Soest, respectievelijk 21- en 17 jaar oud, werden door de politie op de Van Looylaan aange houden. Zij hadden zich schuldig ge maakt aan vernieling van de verkeers lichtinstallatie op het kruispunt Van Weedestraat-Nassauplantsoen terwijl zij van achter de bar De Kluis staande auto's de ruitenwissers hadden verbo gen. Goed zicht in de tuin v door een hardhouten schuifpui met dubbel glas Kees Frank aanpemer! Koninginnelaan 48 Soest 02155-11066. - Foto: Herman van Dam 111 1 kom naar Mevrouw J. v.d. Pouw-Kraan opent de deur van het nieuwe bedrijf aan de Mid delwijkstraat. Achter haar de zoons Ad en Joop en schoondochters en klein kinderen. Bijna een kwart eeuw heeft het geduurd alvorens de gebroeders Joop en Ad v.d.Pouw Kraan zich nadrukkelijk in de Middelwijkstraat wensten te mani festeren. In die bijna 25 jaar werd met bescheiden middelen door v.d.Pouw sr., echtgenote Jo en de jongens een garage en automobielbedrijf opgezet dat, on danks de jaarlijks steeds groter wordende concurrentie, naam - goodwill en populariteit wist te verwerven. Aanleiding om na de dood van de op richter en het wat gas terug nemen van moeder Jo" het' snel groeiende bedrijf nadrukkelijker in de schijn werpers te plaatsen. Vrijdag j.1. was een langdurige operatie voltooid. In aanwezigheid van honderden belang stellenden, leveranciers, klanten, fa milie, kennissen en vele vrienden, gaf moeder Jo de sleutels van het nieuwe auto-paleisje uit handen, na eerst zeer trefzeker de deuren te hebben geopend. In première ging een nagenoeg geheel uit doorzichtig glas opgetrokken ga rage en automobielbedrijf, waaraan gekoppeld een zeer fraaie showruimte, kantoren, receptie en koffie-bar. To taal oppervlakte 5-10 vierkante meter. Wat mankracht betreft rust het bedrijf §p .vieÜ^pijlers. '"Öfet péter TSjfort, Joop:- en Ad v.d.Pouw Kraan, tekent voor directie - verkoop - inkoop en organi satie. Hun moeder; mevfbuw J:v.d.PouW Kraan neemt een niet te onderschatten deel van de administratie voor haar rekening, en dan is er nog Fred dagelijks te vinden in de garage en bij de WITTE POMPEN. De super moderne outillage, het meest tot uit drukking komend in de garage, wet tigt het vermoeden dat in het fonkel nieuwe bedrijf in de meest positieve zin van het woord alles kan. Zoals eerder gememoreerd; aan belangstel ling geen gebrek. De niet van nieuw te onderscheiden occasions hadden niet over aandacht en gezelschap te klagen. Ze kregen bezoek van kijkers en kopers en werden geflankeerd door honderden grote en kleine bloemstuk- midriolwijkstraat 54 telefoon 02155*13539 In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem- tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie en... met onze assistentie. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. ken. Twee dagen' heeft de ouverture geduurd. Vrijdag, de openingsdag, liep tot genoegen van alle betrokkenen lichtelijk uit de hand. Niet zoals was aangekondigd werden de lichten om negen uur in de avond gedoofd. Tot na het middernachtelijk uur werd er gesproken, zaken gedaan, felicitaties in ontvangst genomen en drankjes ge dronken. Een dag later opnieuw aan voer van bloemstukken, geschenken en grote aanloop van belangstellenden. Met de. gebroeders Ad en Joop van der Pouw Kraan zaterdamiddag tegen sluitingstijd nabeschouwen, betekende in gesprek raken met twee doodver moeide, maar intens gelukkige zaken mensen. "Wij hadden" vertelt Joop "natuurlijk wel op iets gerekend, maar dat het zo zou worden was onvoor stelbaar. Wat ons vooral goed heeft gedaan was de belangstelling van onze Soester collega's. Niemand is wegge bleven en dat vatten wij op als een groot compliment. Van je klanten moet je het natuurlijk in de eerste plaats hebben, maar dat de concurrentie zich zo heeft laten zien was fantastisch. Opmerkelijk was ook de luchtreclame die er voor het nieuwe bedrijf werd gemaakt. Boven Soest en omgeving cirkelde een vliegtuig met de niets aan duidelijkheid overlatende tekst: "FROCAR FELICITEERT GARAGE BEDRIJF v.d.POUW KRAAN". Ad daarover: "Wij wisten dat Procar-di- recteur André v.d.Dijssel niet bij de opening aanwezig kon zijn. Hij zat met een aantal van zijn medewerkers in Spanje. Mijn oude baas, ik heb bij Procar een machtige leertijd gehad, wilde toch laten zien dat onze openings dagen bij hem genoteerd stonden. Vandaar zijn geweldige gebaar". Veel waardering kregen ook de uitvoerders van het gloednieuwe complex. Niet al leen van genodigden en belangstellen den, ook van de opdrachtgevers. "Architect Dick Renooy" zegt Ad "wil ik liet eerst noemen. Hij heeft voor een schitterend ontwerp gezorgd. Aan nemer HIBOS b.v. en zijn mensen heb ben daaraan op onvergelijkbare wijze gestalte gegeven. Van begin tot het eind klasse om met deze mensen te werken. Een zelfde compliment komt Frans Bosman en zijn medewerkers toe. Wat je met licht kunt doen valt hier van de plafonds af te kijken. Van dezelfde klasse was het loodgieters- werk van v.d.Pol en het installatie- werk in de garage door Autogros in Amersfoort". Soest is een nieuw garage- en automo bielbedrijf rijker. In een tijd, dat ver kopers van automobielen kommer en kwel klagen wagen twee jonge zaken mensen de in zakelijk opzicht niet kinderachtige sprong van oud naar nieuw. Er zijn er die het puur lef noemen, anderen vragen zich af of een dergelijke investering verantwoord is. Het jnjpte antwoord werd ^tijdens d&> openingsdagen door de klanten zélf gegeven. Ondanks alle drukte kregen maar liefst- ;-zes .van dér1'PÖtJW KRAAN-AUTOMOBIELEN tijdens de openingsdagen een nieuwe eigenaar. Waarmee gezegd wil zijn, dat je gerust lef mag hebben wanneer je daarnaast begrippen als betrouwbaarheid - kwali teit en service in je zakelijke bagage meevoert. Kees Frank aannemer! Koninginnelaan 48 Soest 02155-11066. Vrijdag werd in de loop van de middag ingebroken in een woning aan de Wil- helminalaan en in een woning aan de Eikenlaan. Het huis aan de Wilhel- minalaan kon makkelijk betreden worden omdat men de tuindeuren iets open had laten staan; van de woning aan de Eikenlaan werd een keukenruit ingegooid. Beide woningen werden doorzocht en sieraden werden wegge nomen. Ook werd ingebroken in een woning aan de Larixlaan. Omdat de bewoners met vakantie zijn, kon nog niet worden vastgesteld wat er is meegenomen. Een goede bemesting is de basis voor een gezonde groei en bloei van de planten, omdat nu eenmaal geen enkele plant zonder voedsel kan. Bij veel mensen rijst dan meestal de vraag. ,,Maar waar moet ik dan mee bemesten". Dit is niet zo verwon derlijk omdat er tegenwoordig van alle kanten nieuwe meststoffen tevoorschijn worden getoverd, die de keuze nog maar moeilijker maken, iedere meststof heeft eigenlijk zijn eigen toepassing, die we in deze aflevering dan ook stuk voor stuk zullen bekijken. We kunnen er vanuit gaan dat we in een nieuwe kale tuin het beste vrij zwaar kunnen bemesten of we moeten met een zeer goede grond te doen hebben. In nieuwbouwwijken hebben we zelfs vaak te doen met erg arme grond die door bouwvuil en zwaar verkeer ook nog eens een slechte struktuur heeft gekregen. Hier is een flinke bemesting zeker op zijn plaats. De basisbemesting kan op de eerste plaats natuur lijk heel goed bestaan uit overjarige stalmest van de boer, waarvan koemest het meest is aan te bevelen. Dit is echter een product wat lang niet altijd en overal even gemakkelijk te verkrijgen is. Een goed alternatief voor stalmest is een combinatie van tuin- turf met siertuincompost. Tuinturf heeft het vermo gen om veel vocht op te nemen en langdurig vast te houden, bovendien wordt de structuur van de grond beter en bevordert het het spoedig doorwortelen van de pas aangeplante gewassen. Tuinturf bevat weinig of geen voedingsstoffen. Siertuincompost daarentegen bevat veel plantenvoedende bestand delen, zoals stikstof fosfor, kali die voor een gezonde plant van belang zijn. Compost werkt over het algemeen PH verlagend (d.i. de zuurgraad) terwijl tuinturf de grond juist zuurder maakt. De combi natie van bovenstaande produkten in een verhou ding van 3 a 4 delen~tuinturf op een deel compost levert een neutrale bemesting op die in veel gevallen ideaal te gebruiken is. Om nog even op de tuinturf terug te komen kan vermeld worden dat het een hoofdbestanddeel vormt van de bemesting, die noodzakelijk is bij de aanleg van een heidetuin. Het wordt in dit geval door de te beplanten bovenlaag gewerkt en dient daarna ook nog als afdekmiddel tegen zon en heeft een onkruidwerende werking. Verder wordt de tuinturf gebruikt in plantgaten van heesters, conife ren en bomen om een vlotte hergroei te.garanderen. Volgende keer bespreken we wat meer meststoffen en hun funktie, hopende hiermede wat duidelijkheid te brengen in het doolhof van de bemestingspro- ducten. de kontaktiens De andere oplossing die alle verschil van de wereld maakt Vraag het iedereen die de grote stap heeft genomen: het verwisselen van de bril met kontaktlenzen is een overgang vol wonderlijke ervaringen. Je kijkt anders Je ziet anders. En je ziet er anders uit. De spiegel is een voortdurende bron van verbazing, 't Is al met al of je in een heel nieuw jasje bent gestoken Wie dat allemaal heeft meegemaakt wil niet meer terug, voor geen goud en goede woorden. Vandaag de dag zijn er lenzen voor elk en iedereen Plezierig voor u en iedereen is dat de techniek ook op het terrein van kontaktlenzen niet heeft stilgestaan. Naast de lens van hard plastic is er nu ook de zogenaamde „Z" flexlens. Dit zijn harde lenzen die zuur stof doorlaten. Bovendien voelen ze op het oog zachter aan, omdat ze plm. 2% vocht opnemen. Buiten de flexi-lenzen zijn er natuurlijk de overbekende zachte lenzen nog. Zachte lenzen zijn-bijzonder flexibel en zeer geschikt voor sport beoefenaars. Bij een juiste keuze is van irritatie en andere bijeffecten geen sprake meer. Het wanneer en waarom van kontaktlenzen in zespunten omdat u met kontaktlenzen weer de oude 'ik' van vroeger wordt omdat u veel aan sport doet en de kontaktiens dan veel veiliger is omdat u in uw werk beslagen of be regende glazen niet kunt riskeren omdat gebleken is dat kontaktlenzen de achteruitgang van uw gezichts vermogen duidelijk aanwijsbaar afremmen omdat u niet aan een dubbelfocus bril kunt wennen en twee aparte brillen te lastig vindt omdat er eigenlijk niets tégen en heel veel vóór het dragen van kon taktlenzen pleit. Wat lèt u om eens met ons over kontaktlenzen te komen moet nemen. Besluit u na zo n gesprekje tot kontaktlen- praten? Niets, helemaal niets, want het is allemaal com- zen. dan vinden we dat prachtig. Zo niet. dan graag ge- pleet vrijblijvend. Na een gratis test kunnen we u precies daan en even goede vrienden. Alle beslissingen zijn aan u vertellen welke lens voor u het meest geschikt is. hoe u er en zo moet het ook zijn. het snelste aan went en welke algemene regels u in acht •HARTJE-ZUID' winkelier: Gediplomeerd kontaktlensspecialist ,o*0t.iuj i -OBBTtouv liuqaUA nev^ i>. ni mnn- ,no?i-.>nv «r U* De Joegoslavische dansgroep „Kolo-Soestdijk" tijdens een optreden op de afscheidsreceptie van burgemeester mevr. Mr. J. M. Corver-van Haaften. Voor het zesde achtereenvolgende jaar gaan in Soest cursussen van start in Joegoslavische folkloristische dansen. In de gymzaal van de Mariaschool aan de Mariastraat 1 te Soestdijk geeft choreograaf Ciga Despotovic wederom iedere donderdagavond les. De eerste lesavond is donderdag 25 september 1980 en wel van 19.30 tot 21.00 uur voor beginners en van 21.00 tot 22.30 uur voor gevor derden. De administratie berust bij de Stichting Kunstzinnige Vorming Arti- shock, Steenhoffstraat 46 te Soest. Joegoslavische dansgroep .„Kolo" te Soestdijk In 1974 vormde een klein groepje en thousiaste Joegoslavië fans de groep ,,Kolo" en vond Artishock bereid een blokcursus te organiseren. Na een prille start kan men nu ieder jaar rekenen op een veertigtal cursisten uit de wijde omtrek. Vrij regelmatig zijn sindsdien uitvoeringen gegeven voor instellingen in de regio. Voor het laatst trad Kolo op bij de afscheids receptie van Soester Burgemeester mevrouw Mr. J. M. Corver-van Haaf ten. De gezellige groepssfeer zet men ieder donderdagavond na de les nog Hilversum Soestdijkerslraatweg 42a Telefoon 035-833233 Exotische tuin met o.a. flamingo's Gemakkelijk te bereiken en ideale parkeerruimte even voort aan de stamtafel in Res taurant Soestdijk en, niet te vergeten, gedurende het grote Joegoslavische feest ieder jaar eind november in „De Open Hof". Choreograaf Ciga Despotovic Ciga was achttien jaar verbonden aan het wereldberoemde Nationaal Joe- goslavisch Danstheater Kolo te Bel grado. Zijn ontmoeting met de daar studerende Nederlandse balletpe dagoge Ivon Eschweiler was de reden van zijn komst naar ons land in 1966. Dank zij Cupido beschikt Nederland over een zeer competente choreograaf en dansleider, en Ciga en Ivon over een twaalfjarige dochter Dorinda. Balkan dansen moeilijk Welnee! U zult in het begin wel eens verzuchtingen slaken over het voor onze West-Europese oren moeilijke ritme. En verbaasd zijn hoe snel u binnen korte tijd de basisdansen leert beheersen. Overigens zijn de beweeg lijke Balkandansen een probaat mid del om te „lijnen". En dat is mooi meegenomen. Inlichtingen U kunt u inschrijven bij de Stichting Kunstzinnige Vorming Artishock, Steenhoffstraat 46 te Soest; telefoon: 02155-18456. U bent overigens hartelijk welkom op de eerste cursusavonden voor een vrijblijvend kijkje.

Soester Courant | 1980 | | pagina 3