50 jaar geleden in Soest Garage Alblas dealer van Datsun Mode '81 en de nieuwe Ford Escort HET VLEESCENTRUM Uw moderne vitrage is zó gevonden in onze, winkel JOS IWORTMANN Gehannes... J. P. de Rond Lady Brax - King Burberry - Loden Frey - Gor-Ray Nu óók voor dames. Wilson Glenny Vico - Bleyle - LaCoste SIERADEN ALS OCCASIONS Aaron Sassoon Groothandel en Horeca-service RIBKARBONADES Q VARKENS FILETROLLADE per kilo HAMLAPPEN VLEESKRABBETJES O Cfl SPEKLAPJES BIEFLAPPEN OSSESTAART MAGER RUNDERHART K Inbraak Revue voor Friese verenigingen Vleesverkoop Tuinadviescentrum 't Vaarderhoogt b.v. Banketbakkerij „Nieuwerhoek" Hoogst fijn Amandel- en Botergebak Boter Janhagel 20 cent per ons 3 October 1930 Dixiaansche Rijmen Hondje terug Hondje 15 Soester Courant van woensdag 1 oktober 1980 15 Foto: Horman van Dam ETEN APART GEZELLIG O 00 O» HERENKLEDING nvt even anders! TEL. '15118 1 LWNST K:\.\TTi5 B-URN Wij hebben schitterende gouden armbanden, chokers, han gers, ringen, horloges (met en zonder gouden band), munten e.d. voor 50 procent onder de normale prijs. Kijkt u daarom regelmatig in onze goud-etalage, bij occasions. diamantair - juwelier Laanstraat 18 - Baam Rembranddaan 13 - Soest per kiloVi per kilo per kiloVavU Zonder been, zonder zwoerd, per kilo per kilo per kilo Voor uw huisdier per kiloÜi Openingstijden: donderdag en vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. BIRKSTRAAT 49 TELEFOON 02155-12477 - SOEST D'r schreef iemaand in de kraant daawwe aallemoal op de fiets noar 't waark moste goan. Doar benk ut glaad mee eejns, moar ik schaat daajje daat niet maakkeluk veurme- koar kriegt. We motte bezunige, maar ie- dereejn denk daat veur de huurmaan geldt, moar niet veur z'n eige. En kom niet an me auto, waant daa's me aal les! De mense ete een poar baalle gehaakt in de week minder en ze bespoare op de kleding en ze kope mingder luxe dinge, moar ut blik mot blieve. „Blie daa'k rie", zegge ze in de rekloame; ,,Stom daa'k met de auto kom", vin ik. Mojje us bie de schoóle kieke, 's maarreges en 's middaags ben de stroate verstopt met moeders die kingders met de auto brenge en hoale. Die haal- ze kenne voortemee heul niet meer loöpe! Ik mos vrogger aalle doage vier kere twintig minute staap- pe om in en ut de schoolbaan- ke te komme, en doar ben 'k nog nooit moei vaan eweest. Ajje een heul end weg woont en voak mot oversteke, daan kaank ut nog begriepe daajje baang wor veur de kingder in 't verkeer. Moar d'r ben een hóóp luu die twee stroatjes vaar wóne, moar toch met de auto d'r kroost an school bezorge. Ze ben nog meer tied kwiet an in en uut staappe, daan met loöpe. Moar joa, 't stoat beter ajje met de woage komp. De buur vrouw doet ut, daan mot ik ok wel. En ik ziet ok wellus maanne, die met de auto de hongd uut loate. Ze rieje noar de polder en zet te d'r lieveling d'r uut en loa te um aachter de auto an droa- ve. Zoon beest ren zich te baarste omdat ie baang is daat de boas um kwiet wil. Jaammer daatter nog geejn vaakbond veur hongde is, aan- ders zouw je us waat verneme. Ajje 't ming vroagt, daan mok zegge: mense wor toch us waakker en gebruuk je lede- moates gaatter us op uut! Bie ongs op Soest benne we zo bevoorrecht met aal de noa- fuür dicht bie huus. Woar je ok woont, ajje tien minute deurtraapt bejje in de polder of 't bos. Goatter moar us kieke hoe mooi of ut hiero is. Ajje daan toch met de auto wilt, kiek daan goed noar 't bord: „Buit er uit?" oftewel „Buut d'r uut" op ze Soesders. HANNES VAN DE NENG. Geopend: 's maandags t/m zondags vanaf 17.00 uur. Dinsdags gesloten. SOESTERBERGSESTRAAT 107 SOEST - TEL. 02155-20202 Op klaarlichte dag werd ingebroken in een woning aan de Soesterbergse- straat waarvan de bewoners op va kantie zijn. De inbreker forceerde het slot van de voordeur. Wat er- weg is kon niet worden vastgesteld. Zaterdag 11 oktober a.s. zal in het cultureel centrum „De Drietand", Neptunusplein te Amersfoort, aan vang 20.00 uur een Friese Revue voorstelling worden gegeven. Voor de gezamenlijke Friese Ver enigingen in Gooi- en Eemland komt het gezelschap Leny en Leo Dykstra uit Bergum met haar nieuwste revue „Man en Frou is twa" (man en vrouw is twee). In dit programma van deze rasartis- ten brengen zij een breed skala van doodgewone dagelijkse dingen op het toneel. Zij praten en zingen over de romantiek, de werkelijkheid, de lief de, de vrijheid enz. Een bezoek aan deze voorstelling kan warm worden aanbevolen voor Frie zen en niet-Friezen met belangstel ling voor het Frieseigene. Na afloop van de voorstelling is er „Efternei dounsjen" ofwel „Bal na". Inlichtingen worden gaarne verstrekt door L. Dykstra, Meidoornweg 9, Soest (02155-15942). Morgen, donderdagmiddag om Twee uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatshebben aan alle hou ders van kaarten. Zsa Zsa Gabor, de 57-jarige actrice van Hongaarse af komst, geeft tienduizenden dollars per maand aan kleren uit... en zoekt nu haar achtste echtgenoot. Misschien voelt U meer voor een ritje naar 't Vaarderhoogt in Soest. Groots gesorteerd - alles voor huis en tuin - uitsluitend eerste klas kwa liteit en tochzeer lage prijzen en gedegen voorlichting. AANBIEDINGEN van a.s. vrijdag t/m donderdag. Afdeling tuincentrum: Prachtige bloeiende VIOLEN van 40 cent voor 25 cent p. st. Bemeste tuinaarde per zak van 50 liter 5.75, per 3 zakken 11.50. Afdeling plantenkas: Chrysanten van 2.95 voor 1.50 Freesia's van 2.95 voor1.95 Trosanjers van 4.25 voor2.50 U las een greep" uit ons snijbloe menprogramma kijk en vergelijk. Volop droogbloemen en bloem bollen. Afdeling tuinaanleg: Wij verzorgen uw algehele tuinaan leg op deskundige en snelle wijze. Kom eens praten. Vragen naar Gerard Heinen. Dorresteinweg 72a Soest Telefoon 02155-12883 Openingstijden: Tuincentrum geopend van ma. t/m vrijdag van 8-6 uur zaterdag van 8-5 uur vrijdagavond van 7-9 uur Plantenkas geopend van maandag van 1-6 uur di. t/m vrijdag van 9-6 uur zaterdag van 8-5 uur vrijdagavond van 7-9 Uw bezoek is altijd lonend, 't Vaarderhoogt heet U van harte welkom. Graag tot ziens. Vele malen bekroond Uitgebreide collectie Droste, Ringers, v. Houten en Union bonbons TEL. 2232 Aanbevelend, F. H. EUWE Verbetering van den Rijksweg De Rijksweg vanaf Oranjeboom tot Hotel Trier wordt thans verbeterd, 't Blijft evenwel, zooals reeds velen zullen hebben bemerkt, een straatweg. Het gesloten wegdek, zooals de weg Amsterdam tot aan de Oranjeboom onder Baarn is, wordt dus vanaf dat punt nog niet voortgezet. Wij veronderstellen dat nog geen deefinitief besluit is genomen hoe de Rijksverkeersweg vanaf dat punt naar Amersfoort verder zal loopen. Er zijn meerdere mogelijkheden en velen vragen zich met het oog op de toekomst af komt de nieuweweg, zooals reeds dikwijls is be weerd door den polder, ongeveer langs de spoorbaan naar Amersfoort of komt hij over den Eng. Het wil ons voorkomen, dat een beslissing omtrent dezen weg nog wel zeer lang zal uitblijven; ten le omdat naar onze meening, het verkeer op den thans vrij breeden weg door ons dorp niet ais ondraaglijk mag worden aangemerkt en ten 2e omdat het voor het bepalen der richting van den nieuwen weg van groot belang is te weten, of de lage landen tusschen Spoorbaan en Brinkweg in de toekomst nog jaarlijks onder water zullen staan. Zooals de toestand nu is zou minstens een zeer breede dijk over de landerijen moéten worden gestort, waarop dan het wegdek zou kunnen worden aangelegd. Als wij echter in de toekomst zien, dan wil het ons voorkomen, dat dit ontzaglijke en in deze tijden nagenoeg onuitboerbare werk zal worden nagelaten, zonder de gedachte tot wegvorming aldaar te laten varen. Wanneer toch binnen eenige jaren de Zuider zee geen zee meer zijn zal en slechts eenige kanalen als restanten der zee zullen zijn overgebleven, dan toch staat het tevens vast, dat het jaarlijks onder- loopen der lage landen tot het verleden behoort en dan is tevens het maken van een lange, breede en hooge wegophooging onnoodig. Ook vragen wij ons af, of de nog niet genomen beslissing inzake de rijnvaart-verbinding het Gel- dersche Valleikanaal, een beslissing in de te nemen richting van den weg niet tegenhoudt. Met dit alles staat het voor ons wel vast, dat een omlegging van den rijksweg, voor wat onze gemeen te betreft, nog zeer lang zal uitblijven en willen wij ons gemeentebestuur, vragen of men het daarom niet van belang acht, dat maatregelen worden getroffen, dat vooral voor den voetganger meerdere ruimte langs den rijksweg wordt verkregen. Wat samenwerking vermag heeft de tot standko- ming der verbeterde Koninginnelaan bewezen en wij zijn overtuigd, dat de bewoners van den geheelen rijksweg en de Vredehofstraat eveneens gaarne zullen medewerken, om door afstand van een strookje grond, meer schoonheid aan onze gemeente te geven en meer veiligheid voor onze eigen inwoners te verkrijgen. Officieele bekendmaking B. en W. van Soest vestigen er de aandacht op, dat bij hunne publicatie van 13 Augustus j.1. ter openbare kennis is gebracht dat bij hen het voorne men bestaat den Raad voor te stellen om van gemeentewege bij voldoende deelname de gelegen heid open te stellen tot het doen ledigen van beerputten en wel tegen betaling van een bedrag van 2,50 a 3,- voor elke lediging van een put. Zij, die voor lediging van een put in aanmerking wenschen te komen op de voorwaarde, hierboven vermeld, worden verzocht daarvan alsnog schrifte lijk mededeeling te doen ter gemeente secretarie voor 15 October a.s. B. en W. van Soest brengen ter openbare kennis, dat de zomertijd zal eindigen den vijfden October a.s., ten drie uur in den voormiddag. De klokken zullen dus om drie uur in den nacht van 4 op 5 October a.s. een uur moeten worden teruggezet. WETENSWAARDIG ALLERLEI Inleiding In elke zitting van den Raad Wordt er natuurlijk veel gepraat: Dat kan voor Jan Publiek geen kwaad, Als 't er tenminste netjes gaat. Jubilé De Burgervaar, na kort gebed," Heeft 't aanschijn in de plooi gezet; Hij spreekt: Gij Peter, zijt mijn kracht, Gij steunt mij vaak tot in den nacht. Waar Pronk mij in de steek soms laat, Al meent hij 't werklijk niet zoo kwaad, Daar schouw in uw open blik Gij volgt mij trouw door dun of dik. Gas en rioleering Gasille heeft, helaas, ontdekt, Dat Endendijk z'n cijfers spekt; Dies geeft hij Endendijk den raad, Om goed te denken, voor men praat. De Nieuweweg en 't Laanstraatplan, Die komen, als het even kan, Een volgend maal wel in den Raad, Eri hiermee is het afgepraat. Soesterberg De geitenfokkers van den Berg Zijn uit elkaar, 't is waarlijk erg; Eerstdaags staan alle geiten droog, Al springen zij daar meters hoog. Hoe groot ook is het slipgevaar, Hoeveel er sneuvlen ieder jaar, Eerst moet er een Minister aan, Alvorens daar een bord mag staan. N.V. Centrale Slachtplaats Heer Doorman ziet geen dividend, Maar wel verlies nog aan het end; Van Klooster geeft hem schoon gelijk, Daarom volgt straks een nieuwe kijk. UIT DE ADVERTENTDËN: TE HUUR: mooie woning, bev. 4 gr. en 2 kl. kamers, keuken, kelder en groote zolder, 2 W.C.s en garage, 45,- p.n. Waldeck Pyrmontlaan 52. GEVRAAGD een ontwikkeld heer tusschen 45 en 55 jaar, over veel vrijen tijd beschikkende, om samen met dito heer te fietsen of te wandelen en eventueel te schaken of te kaarten, z.m. omg. Soestdijk. TE KOOP zoo goed als nieuwe kinderwagen met toebehooren. Spotprijs. Tevens nette commensaals gevraagd. Adres te bevragen Bosstraat 133. Foto: Herman van Dam Sinds kort vertegenwoordigd garage Alblas in de regio Soest het Japanse automerk „Datsun". Deze Japper was hier nog niet zo aan de markt, terwijl het merk toch tot de best verkochte auto's van dit moment behoort. Voor Alblas betekende het een welkome aanvulling. Eerstens omdat na de verbouwing en uitbreiding van het bedrijf er ruimte was om een ander merk erbij te nemen qn op de tweede plaats omdat Datsuneigenlijk een aanvullingis op het assortiment dat men te bieden heeft. De Skoda" is te leveren in de prijsklasse van 9000 tot 10.000 gulden; de „Alfa Romeo" behoort tot de wat duurdere wagens in de prijsklasse van 17.000 tot 40.000 gulden en de „Datsun" valt daar precies tussen in: globaal van 12.000 tot 20.000 gulden. „Datsun" brengt als enige Japanner ook complete serie modellen: de Cherrymet voorwiel aandrijving3 en 5 deurs; de Sunny2, 3, 4 en 5 deurs met een zeer luxueuze stationcar; de „Vio let met een1600 cc motor, 3 en 4 deurs; de „Bluebird", 4 en 5 deurs een wagen met toekomst een mooie lijn, een complete uitvoering en gunstig in prijs; de „Silvia" een sportcoupé, 3 deurs met injectiemotor; de „Laurel" een zes cilinder 24OO cc motor, 4 deurs en tenslotte de 280 ZX, een exclusieve sportwagen voor een automobilist die aan sportief rijden extra eisen stelt. Van alle Japanse wagens is bekend dat zij lage onderhoudskosten hebben en zuinig rijden. „Dat sun" is ook wat dat betreft toonaangevend. Alle modellen zijn bij Alblas te zien; dat was niet alleen tijdens de j. I. gehouden introductie-dag, maar blijvend. Het is toch altijd wel de moeite waard, als men aan de aanschaf of vervanging van een auto toe is, even bij Alblas binnen te wippen. Men heeft er tegenwoordig ook bijzonder aardige occasions staan; een uitstekende selectie van wat er zo al op dit gebied aan de markt is. Onze Vitrazette-standaards laten u ook alle mogelijke moderne vitrage zien. Nog nooit was het zoeken zó leuk en zó gemakkelijk! Interieurverzorging Laanstraat 37 - Soest - Telefoon 13284 De nieuwe Ford Escort is in den lande overal gedemonstreerd. Bij Auto Vandermeer te Amersfoort bleef men uiteraard niet achter, maar daar had men de uitstekende combinatie bedacht van de dubbele presentatie: de nieuwe mode én de nieuwe auto. Modellen aan alkaar aangepast; sportieve kleding bij de sportieve uitvoering van de Escort en de avond kleding bij de luxueuze Ghia. De combinatie voldeed uitstekend; trok veel belangstelling en is niet alleen daarom, zeker voor herhaling vatbaar. Auto Vandermeer en Modehuis Houbaer uit Amersfoort, beiden toonaangevend in hun "branche". Stichting AMIVEDI Soest is te berei ken onder telefoonnummer (02155)- 10667. Tevens is het raadzaam het Dierente huis, Klein Engendaalweg, telefoon nummer 13583, en de plaatselijke poli tie (Politie Soest, telefoon: 19444) op de hoogte te stellen van vermissing of vondst van een huisdier. VERMIST: 29-9. Teef bouvier, zwart gemêleerd, 5 jr., „Sarah"; Floor, Pijnenburgerlaan 3, 3744 BW Soest, tel. 02155-1459. 19-9. Poes, zwart-wit, vaag cijpers op rug, zwarte staart, witte poten, hoog op de poten, 4 jr.Mulder, De Akkeren 43, 3762 AT Soest, tel. 14441. Poes, zwart-wit, witte kin, bef, buik, witte oor- en staartpunt, neusje half wit half zwart, gesteriliseerd, 3 jr., „Mi- scha"; De Groot, De Zoom 1, 3766 LR, tel. 22196. GEVONDEN. 26-9. Bastaard keesje, zwart, witte bef en pootjes, halsband met rabiëspen- ning; inl. Amivedi: tel. 10667. 10-9. Poes, grijs-cypers, 4 witte pootjes, jong; Eschauzier, Regentesselaan 15, 3762 DS Soestdijk, tel. 17609.

Soester Courant | 1980 | | pagina 15