bv A Nieuwe kleding voor zaalvoetballers „De Kluis" Zéér thuis in tennis D Soester Motorcrosser in zee met vaste sponsor Team "Borg II" leidt bedrijfsbowling- competitie Grote belangstelling voor Soester tenniskampioenschappen Grandioze aanbieding Peters bv Harrie Schilder snelschaakkampioen van Soest Post en Verwoerd winnaars viscompetitie Voor alle RIJBEWIJZEN M. LOS Topteams Shot nog steeds ongeslagen S.V.M.M. te sterk voor de Eemvogels uastE-' 020-214444 m 1495,- Viswedstrijden in komende maanden wsmm Uw succes is onze reclame!!! Autorij- en Verkeersschool Tafeltennis: Dronken autobestuurder pleegt verzet Korfbal: 4 Casco nieuwbouw villa's in Soest-Zuid Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zone 20 idealer 5555 2643 JSEGAR STEREO raanle nsoo. - jkreahsme indehutskaimr Alsjeblieft Brilservice voor de Kruis Puzzeispelen jdieuze monturen f400. per bril URtMT Briir OK MÉÉ AAN ELE-LUISTERSPEL ad welk woont eggepiept" luisterspel is een uniek terds-van de Nationale lis Puzzeispelen Marathon, aat het erom het woord te i een bekend lied dat Is iept". Dit lied wordt cht" gezongen door de «••imitator Robert Paul. stuurt hoort U óók per TOB lUISELIJN m ev RONICS BV. Hoelolarend3v#en Halfweg Kampen Amsterdam Rotterdam EVERANCIER ERN. B Nederland rtaalcomputers 2A. in zakformaat Winkelwaarde VERCO 1AN0ELSMIJ BV. SOMEREN iOERLAND B V Barneveld :OTOB.V Roelofarendsveen S v SCHUPPEN Veenendaal ON B.V Kampen ERT0.V Rijswijk iDEHEEFVER Arnsterdem EN WINNEN 1 21 Met weliswaar één wedstrijd meer gesnoeid dorpshuis „De Borg" de onderlinge bedriSohll! tweede team van het 21 bedrijven uit Soest en Hilversum deel'^ Daaraan nemen worden iedere week op woensda^- en d^ wedstrijden stand wordt opgemaakt. agavond gespeeld, waarna de Die ziet er nu als volgt uit: BorgII (3 wedstrijden) 1739; Olyslager (2) 1328: Frejo (2) 1215; Vis (2) 1172; Mercurius I (2) 1164; Rabo I (2) 1164; Stam I (2) 1138; Aardolie I (2) 1114' N.M.B. (2) 1106; AVRO I (2) 1097 YvesRocher (2) 1094; Rabo II (2) 1081; Stam II (2) 1097; Auto Smeeing (2) 1074; Veronica I (2) 1041; v.d. Pol (2) 1019; T.B.S. II (2) 1012; T.B.S. I (2) 1004; Mercurius n (2) 989; Hermans I (2) 984; Hermans 13 (2) 970; Veronica II (2) 955; Klomp I (2) 949; Middelman II (2) 945; Aardolie II (2) 937; A.B.N. (2) 927; Middelman I (2) 906; AVRO II (2) 894; Berro (2) 877; Klomp II (2) 970; Borg I (1) 661; AVRO II (1) 580; Smeeing II (1) 575; Hermans (1) 506; Brouwer (1) 483. Recreatiebowling Er is inmiddels ook een Recreatiebow ling Bond ,,De Borg" opgericht met als doel de bowling als sport te propage ren. Men kan er lid van worden tegen een seizoenscontributie van 25 gulden. Zes tot twaalfjarigen kunnen dan iede re woensdagmiddag van 16.00 tot 17.00 uur van de bowlingbanen gebruik ma ken tegen betaling van vier gulden per uur (normaal is de huur 25 gulden per uur voor zes man); junioren kunnen iedere zondagavond terecht van 19.00 tot 20.00 uur tegen betaling van vijf pilden per uur en senioren kunnen iedere zondagavond van 20.00 tot 21.00 uur terecht tegen betaling van zes gulden per uur. De nieuwe recreaüebond gaat voor de leden een onderlinge competitie orga niseren met prijzen en andere aardig heden. Voor informatie kan men bij de staf van ,,De Borg" terecht. Harrie Schilder is de nieuwe snel schaakkampioen van de Soester schaakclub geworden. De jeugdige Soester volgt Gerrit Muis als zodanig op die de laatste twee seizoenen de titel steeds voor zich had weten op te eisen. Muis moest nu genoegen nemen met een tweede plaats aangezien hij in de kampioenschap alleen van Schilder verloor die alle vijf partijen met winst wist te bekronen. Zestien schakers hadden ingeschreven voor dit jaarlijkse evenement. Ze wer den verdeeld over twee groepen van acht waarvan de bovenste drie uit elke groep tesamen de finalepoule zouden vormen. Uit de B-poule wisten Vegter, Vennik en Jongkind zich voor de eindstrijd te kwalificeren terwijl uit de A-groep de volgende drie spelers overgingen: Muis, Schilder en Van Zijtveld jr. Laatstgenoemde gereikte de eindstrijd door midel van het lot. Met Groen en Henze was hij in zijn groep op een gedeelte derde plaats geëindigd met 4 punten uit 8 partijen. Een extra halve competitie die daar door was nodig geworden, leverde geen beslissing op omdat alle spelers in deze competitie één punt wisten te ver overen. Het lot viel uiteindelijk in het voordeel van Van Zijtveld. Deze leek ook in de kampioensgroep voor een verrassing te gaan zorgen toen hij al in de eerste de beste ronde Vegter aan de kant zette. Bij dit ene punt bleef het uiteindelijk. De strijd spitste zich toe op een twee kamp tussen Muis en Vennik. Omdat eerst genoemde in de derde ronde van zijn grootste rivaal verloor moest deze wachten op een misstap van Schilder. Schilder vergaloppeerde zich echter niet en eindigde met 5 uit 5 in de kampioensgroep bovenaan. In de voorronden was Schilder wel twee keer onderuit gegaan tegen res pectievelijk Mossing Holsteijn en Hen- ze. Laatstgenoemde won de reserve- groep met 4^, uit vijf en eindigde zodoende op de zevende plaats. De eindstand van dit geslaagde toer nooi in de Borg was: 1. kampioen H. Schilder 5 uit 6; 2. G. Muis 4 uit 5; 3. Vennik 2 uit 5; 4. Jongkind 2 uit 5; 5. K. van Zijtveld 1 uit 5; 6. Vegter 1 uit 5; 7. Henze; 8. Bakker; 9. Groen; 10. J. K. van Zijt veld; 11. Mossing Holsteijn; 12. Sulen- ta. De heren J. Post en J. Verwoerd zijn winnaar geworden In respectievelijk de eerste- en tweede divisie van de zomercompetitie van de Hengel Sport Vereniging „De Snoekbaars". Post haalde 112 maatvissen boven water en kwam op 25 wedstrijdpunten; Ver woerd bracht tot 87 maatvissen en hij De laatstfe wedstrijd werd bij de Kleine Melm gehouden, waar de beide kam pioenen hun eerste plaatsen veilig stelden. De eerste drie van de tweede divisie, de heren Verwoerd, v.d. Kraats jr. en Groen promoveren naar de eerste divisie, terwijl de laagst geklasseerden uit de eerste divisie, de heren H. Prinsen en J. en G. van Nimwegen degradeerden. De grootste vis in deze competitie werd gevangen door de heer G. J. v.d. Hoef; het was een brasem van 54 cm. De eindresultaten van de eerste tien deelnemers per divisie zijn als volgt: le divisie 1. J. Post, 25 pnt. 112 stuks. 2. Th. Bos man 32 pnt. 98 stuks. 3. W. v.d. Kraats jr. 33 pnt. 106 stuks. 4. M. Mosk 41 pnt. 78 stuks. 5. T. Post 45 pnt. 73 stuks. 6. H. Lentelink 45 pnt. 61 stuks. 7. D. v.d. Broek 47 pnt. 70 stuks. 8. H. J. v. Riet 52 pnt. 73 stuks. 9. E. Bijl 57 pnt. 58 stuks. 10. J. a. v.d. Bliek 62 pnt. 67 stuks. 2e divisie 1. J. Verwoerd 33 pnt. 87 stuks. 2. W. v.d. Kraats jr. 47 pnt. 59 stuks. 3. W. Groen 53 pnt. 86 stuks. 4. E. v.d. Kraats 64 pnt. 58 stuks. 5. A. de Bruin 61 pnt. 55 stuks. 6. C. Wijnands 61 pnt. 44 stuks. 7. A. J. v.d. Hoef 65 pnt. 49 stuks. 8. C. de Bruin 65 pnt. 52 stuks. 9. C. Bosboom 66 pnt. 53 stuks. 10. J. v.d. Hoef 68 pnt. 55 stuks. De hengelsportvereniging "de Snoek baars" organiseert de komende maan den nog een aantal viswedstrijden. De eerste is op a.s. zaterdag 4 oktober op de Funtusplas en de inzet is de Veenkamp-beker. Om 06.00 uur worden de deelnemers verwacht bij de Fun- tus-Hoeve aan de Oud-Loosdrechtse- weg te Loosdrecht. Zaterdag 11 ok tober wordt in de Kleine Melm ge vist om de Tolboom-beker. Daar begint men aan om 07.00 uur. Zaterdag 1 november start de vereniging met de uit tien wedstrijden bestaande winter competitie. Voor al deze wedstrijden kan men zich opgeven bij de heer W.v.d.Kraats, Laanstraat 72, Soest. Tel. 16895. SPORT ife "A-rsEf: Foto: Goos van der Wilt De leden van de zaalvoetbalvereniging „De Kluis", een sport die in Soest genoeg beoefenaars heeft maar die door de in gewikkelde zaalruimteverdeling nooit echt „thuis" kunnen spelen, hebben in hun sport toch opmerkelijke prestaties ver richt. Twee achtereenvolgende seizoenen werd het eerste team kampioen, zodat nu gespeeld wordt in de eerste klasse van rayón't Gooi. Voorzitter' Sjaak Gresnigt, eigenaar van de bar-discotheek „De Kluis" heeft zijn leden daarvoor be loond met het verstrekken van nieuwe kleding. Vorige week Woensdag was onze fotograaf erbij toen aanvoerder Jan van Rees (uiterst links) het nieuwe shirt ontving uit handen van de heer Gresnigt. A.N.W.B. ERKEND VAN LENNEPLAAN 47 F.N.O.P VAMOR TELEFOON 16621 De eerste drie seniorenteams van Shot, die alledrie kampioenskansen hebben, kwamen ook deze week tot winst. Shot 1 won in een uiterst matige partij pingpong met 10-0 van Iduna I; Shot 2 won de lastige uitwedstrijd tegen Vic- Zaterdag Z7 september jongstleden zijn voor het eerst in de geschiedenis van onze Soester tennisverenigingen de Soester Tenniskartip.oens^ppen vtm start eeeaan In alle vroegte en onder een zwaarbewolkte hemel betraden de matineüze spelers van de LTC Soest, LTV Soesterberg, Soest-Zuid en de al om 9.00 uur de banen. Al snel vielen de eerste regendruppels en zowel wedstrijdleiding als spelers zagen met angst de nattigheid tegemoet. Plotseling Xr iCz'SS wIt wind en nog voor 10.00 uur een stralende zon mt een blauwe hemel! Zo is het de rest van het weekend gebleven. Maar liefst 140 van de ge plande 219 partijen zijn gespeeld, waardoor er nog 79 partijen resteren. Inmiddels is in de heren-enkel en de da mes-enkel en in de dubbels de 3e ronde gespeeld. Er waren veel partijen met erg goed tennis. De favorieten hebben zich weten te handhaven. Op alle banen en terrasjes hing een goede sfeer en was het erg gezellig; het idee om deze kampioenschappen voor Soest te organiseren blijkt goed aan te slaan en reeds nu wordt aan een jaarlijks terugkeren van dit tournooi gedacht. De spelers, alle categorieën en leeftijden door elkaar, en zoals gepland door de wedstrijdleiding, niet steeds op het eigen doch ook op een ander park waren tevreden over de grondige organisatie. Voor zover be kend verschenen tot nu toe slechts twee spelers elders dan waar zij werden verwacht. De kennismaking met de verharde banen van Soest-Zuid leverde geen problemen op evenmin als de overgang van verharde banen naar gravel. Het wedstrijdcomité rekent op grote belangstelling bij de halve finales, die zaterdag a.s. op de LTC Soest gespeeld zullen worden. Ook voor de finalepartijen op zondag 5 oktober in Soesterberg aan de Kerk- laan worden veel belangstellenden ver wacht. De heer drs. G. A. Plomp, wethouder voor onderwijs, sport en recreatie reikt de prijzen uit. Nic van Dam, de sponsor van dit tournooi stelde naast de ballen ook zeer aan trekkelijke prijzen ter beschikking. Tot de kwartfinales in het dames enkel zijn doorgedrongen de dames Bönning- hausen, Voogel, Nelissen,, Van Gronin gen, Tourné, Groart, Méyer en v.d. Molen of Dobben. In het heren-enkel spelen de kwartfina les de heren Voogel, Hoekstra, E. ter Meulen, Abbring, L. Heemskerk, Klinkenberg, Jacobs en Willige. De kwart-finalisten voor de „dubbels" waren bij het ter perse gaan van deze krant nog niet bekend. ZENTRQSPORT iNflRNRTÏÖNÖL WEEDESTRAAT16 toria 2 met 7-3, terwijl Shot 3 Vev 4 met een 10-0 nederlaag confronteerde. Het le jeugdteam kreeg In Wageningen met 9-1 klop van naamgenoot Shot, terwijl het 2e jeugdteam een fraaie 8-2 zege op V.M.I. boekte. De wedstrijd Shot 1 - Iduna 1 was er één om snel te vergeten. Weliswaar van Shot de wedstrijd met de maximale cijfers van 10-0, maar dit was het enige positieve dat er te melden was. Geen enkele Shot-speler kon de vorm van de vorige twee wedstrijden bereiken en het zwakke Iduna kon zelfs tot vijfmaal toe een derde game uit het vuur slepen. Te hopen valt dat Shot aanstaande zaterdag béter speelt wanneer mede koploper Daats op bezoek komt. Deze wedstrijd begint om 16.00 uur en toe schouwers zijn als altijd van harte welkom. Shot 2 wist zonder haar kopman een keurige 7-3 overwinning te behalen op Victoria 2, na een aanvankelijke 2-0 achterstand. Bert van Velzen, Marcel Vrakking en invaller Arnold Appelhof wisten alledrie twee partijen te win nen. Ook het dubbelspel werd een prooi voor de Soesters. Shot 3 kent tot nu toe weinig pardon met haar tegenstanders. Nu werd Vev 4 met een alleszeggende 10-0 uitslag verslagen. Willem Onrust, Joop Kok en Arnold Appelhof bleven ongeslagen. Het le jeugdteam verloor in Wagenin gen volgens verwachting van Shot. De 9-1 nederlaag viel echter wat te fors uit. Edwin Luyben kon eenmaal win nen, Gerhard Busch en Jan Fransen lieten goede mogelijkheden op een overwinning onbenut. Het 2e jeugdteam wist eindelijk een overtuigend resultaat neer te zetten. Tegen VMI werd een knappe 8-2 over winning behaald. Chris Sondaar en Robert Brinkman bleven ongeslagen, Adrie Derksen won éénmaal. Overige uitslagen senioren: Shot 4-Good Luck 5: 1-9, UBTV 5-Shot 5: 1-9, Shot 6-Foxboro 1: 2-8, Shot 7-Bunshot 3: 4-6, Vev 8-Shot 8: 5-5, Tero 5-Shot 9: 3-7, Shot 11-Vitus 9: 4-6. Overige uitslagen jeugd Shot 3-Shot 56-4, Shot 4-Victoria 3: 5-5, Shot 6-Bunshot 1:1-9, Shot 7-Bunshot 2: 3-7, Overhees 1-Shot 8: 5-5, Shot 9-Suk- ses 1: 6-4, Elan 7-Shot 10: 3-7, Huizen 10-Shotll: 0-10, Huizen 15-Shot l2: 3-7. Een dronken autobestuurder van 28 jaar uit Driebergen weigerde zondag tegen middernacht uit zijn auto te komen voor de blaastest. Hij werd er toen door de politie uitgehaald en naar het bureau gebracht. Daar kalmeerde hij na eerst nog wat recalcitrant ge daan te hebben. De man werd op de Molenstraat be trapt toen hij daar met hoge snelheid en zonder verlichting reed. Op de Steenhoffstraat kreeg men hem te pakken. Na de bloedproef mocht hij met een taxi naar huis. De Soester korfballers moesten afge lopen zaterdag naar Maarn om daar het nog ongeslagen S.V.M.M. te be strijden. De ploeg uit Maarn had alle voorgaan de wedstrijden met grote cijfers weten te winnener stond de Eemvogels dus wel wat te wachten. Al vanaf de eerste minuut een fanatiek aanvallend S.V.M.M. wat echter niet tot scoren kwam door het uitstekende spel van de Eemvogelsverdediging. Toch was het S.V.M.M. die de score opende na een tien minuten spelen, eenmaal de korf gevonden vond ook snel nummer twee de weg naar de mand. Een paar minuten later was het woord aan de Eemvogels: een slim genomen vrije bal bracht Agnes Lapré vrij voor de korf en dat betekende 1-2. Opnieuw vergrootte S.V.M.M. de voorsprong, die in de 25e minuut door Henk Friebel van grote afstand verkleind werd tot 2-3. S.V.M.M. toch wel wat geschrokken van deze weerstand zette nu rigoreus orde op zaken en liep in de eerste helft nog uit tot 2-8. In de tweede helft was het eerste wapenfeit voor de Eemvogels: Ton Kraaikamp scoorde in de derde minuut van afstand de derde Eemvogeltreffer. S.V.M.M. had de handen vol om verder uit te kunnen lopen, wat echter toch lukte en zo werd de eindstand: 3-11 en daarmee behaalde S.V.M.M. een ver diende overwinning. Het derde twaalftal speelde in Soest tegen Rivival 3 uit Terschuur. Het werd een gelijkopgaande strijd, waar in de punten verdeeld werden. Na een 2-2 ruststand werd er uiteindelijk 5-5 gespeeld. De Eemvogelsdoelpunten kwamen op naam van: Theo Hospes (2x Wim Cornelisse, Gerard Henge- veld en Annerlet Groenesteijn. De junioren moesten in Soesterberg in K.V.O. de meerdere erkennen. De eerste nederlaag was hiermee een feit, er werd met 0-5 verloren. De aspiranten speelden tegen Soester- kwartier en wisten de twee punten binnen te halen, er werd met 3-5 gewonnen. De pupillen verloren met 0-7 in Amersfoort van de pupillen van MIA. Het meisjesteam speelde de eerste wedstrijd en moesten in de tegenstanders de meerdere erkennen. Programma 4 oktober: 13.30 uur Eemvogels jun. - Olympia jun. De andere ploegen spelen uit. I 285.000,- vrij op naam! 280 m2 eigen grond. Aantrekkelijke ligging. Fantasierijk ontwerp. Soest/Blrkstraat 87/02155-16251 zelst A.C.Kerkhofflaan 2 03404-51365 Amersfoort/Stadsring 147/033-30488 De 27-jarige Soester motorcrosser Hein-Paul Felix, sinds enige jaren druk doende in deze tak van sport, heeft een vaste sponsor gevonden. Dat is de oud-Soester en oud-voorzitter van de LTC Soest, Rob Oosterman, dit in Neder land naam maakt met de modemerken "Bobos" en "Bisbis". Felix is er goed mee geholpen, want de racerij is een dure liefhebberij waar heel wat eigen geld in gaat zit ten, wil je tenminste tot redelijke pres taties komen. Hein-Paul behoort tot de pure amateurs, die met liefde iedere week zo'n 20 tot 25 uur in hun hobby steken: vier vijfmaal per week enige uren conditietraining en voor de rest "sleutelen" aan de 500 cc K.T.M., een Oostenrijkse machine. In de afgelopen jaren nam hij deel aan vele wed strijden: Halle, Wychen, Lochem, Doetinchem, Valkenswaard, Emmen, Oss om zo maar eens wat plaatsen te noemen. Redelijk meekomen steeds, met als uitschieters een derde plaats tijdens club wedstrijden in Nijkerk en tweemaal een eerste plaats in Lely stad. Op 18 oktober hoopt Felix in Soest aan de start te komen in wed strijden van de motorcrossclub Soest Eind november komt hij met plaats genoot Hans Ramselaar, Arnoud v.d. Eyden uit Baarn en Willem van Wieren uit Amersfoort, een ploeg die gaat deelnemen aan wedstrijden "team- crossrijden"; westrijden voor ploegen van vier man waaraan vorig jaar ze ventig teams deelnamen. Nog niet zo heel lang geleden genoot Hein-Paul Felix overigens enige bekendheid in deze regio als organisator van pop concerten. Daar is hij volledig vanaf gestapt om zich helemaal te "versling eren" aan de motorsport. Op de foto Felix met zijn 500 cc K.T.M.

Soester Courant | 1980 | | pagina 21