Dieren zijn goede motieven voor fotografen en fil mers Zij zijn vaak mooi en sierlijk. Of heel bijzon der Jonge dieren zijn vaak ontroerend. Dieren kunnen ruig zijn of voor humoristische effekten zorgen. Van die "beestenboel" vindt u op deze bladzij een of meer voorbeelden. Om u te laten zien, dat dieren bijna altijd goede foto's opleveren. Of goede scènes voor wie ze volgt met de filmka- mera. Goed idee: zet uw huisdier of andere beesten in uw omgeving eens op de plaat. Het resultaat is vaak "beest-achtig" goed. manier gedaan, want de voor kant en de neushoren zijn scherp afgebeeld. De achtergrond en zelfs het paardenlijf zijn al zo onscherp, dat daardoor het hoofd nog sprekender naar vo ren komt. Portret van een paard Zo mag je deze knappe plaat van een paardenhoofd best noe men. De foto is genomen met een telelensje, waardoor maar een klein gebied helemaal scherp is. Dat is dan wel op de goede Hond in kunstwerk Wat is er nu gewoner dan zo maar een scheefgegroeide boom, wat mist en een hond op het grasveld? Toch is deze plaat èen kunstwerkje, dat een heel bij zondere sfeer heef t. 't Komt ook door de mist, die maakt, dat het net lijkt of de wereld achter de boom ophoudt. Zelfs de keuze van de hond is van belang; een minder sierlijke hond zou een deel van het effekt hebben be dorven. kleintjes zat te twijfelen of 't-ie eigenlijk nog wel honger had. Daardoor komt het knappepoe- zekopje goed in beeld. Wie jon ge katjes in huis heeft, moet de kamera maar dicht bij de hand houden om niets te missen. Beroepsmodellen Zo zou je die drie kleine siamese poesjes kunnen noemen, zó gra cieus en fotogeniek zijn ze. De fotograaf heeft op het goede moment gewacht door af te knippen juist toen een van de Twee tips Deze simpele foto van een trouw huisdier brengt twee tips in beeld voor het maken van goede die- renfoto's. De eerste is; let ook bij dieren goed op de achter grond. Als hier een donker de- kor zou zijn gekozen, dan was het dier niet zo opvallend ge weest. De tweede tip: neem die- renfoto's bij voorkeur niet van bovenaf, maar houdt de kamera iets boven het dier of op oog hoogte. 'n "Luchtfoto" van een beest is meestal niet leuk. wandelen en een stukje oud brood meeneemt, kan een serie van deze leuke plaatjes schieten. De fotograaf koos met opzet wat tegenlicht, waardoor de kontrasten tussen licht en don ker worden geaksentueerd. Zelf iets in scène zetten Er zijn mensen, die niet weten wat ze moeten fotograferen. Dan is dit een inspirerend voor beeld, want wie bijvoorbeeld met de kinderen in een park gaat jassen van de jagers, de glan- zend-bruine kleur van de paar den legen de achtergrond van een herfstig groen... wie leest over zo 'n evenement moet er be slist eens met de kamera naar toe. 'i'1 Dieren en mensen Een bijzondere kans op mooie foto's geeft een jachtpartij, zo als deze in enkele streken van ons land nog wordt gehouden. Zo'n foto moet je eigenlijk in kleuren zien: de fleurig-rode wijze in beeld te brengen. Deze foto is gemaakt in een dieren tuin en dat is een waar ideeën- park voor fotografen: wie er een uurtje of wat ronddwaalt komt met een rijke buit aan foto's van deze vreedzame safari thuis.- Kind en dier Je houdt - tussen het fotografe ren van zo'n tafereel - je. hart wel een beetje vast: zo'n grote hondekop bij dat kleine men senhoofdje. Maar wie die trou we lobbes van een hond beter kent, weet, dat er geen gevaar bij is. Het levert in elk geval wel een aandoenlijk plaatje op, dat nu al voor de ouders een koste lijk bezit is en dat later ook voor zo'n kind zal zijn. Kinderen en dieren... ze leveren vaak een erg mooi fotomotief op. Schaap door gaas De meeste mensen lopen ge dachteloos langs zo'n schaap, dat persé haar kop door dat gaas wil steken. Eén voorbijganger zag wél de humor in dit beeld. Hij legde het vast met de kamera en bewijst daarmee, dat dieren soms ongewild kunnen zorgen voor gekke situaties. En ook dat is een van de vele mogelijkheden voor wie met de kamera aan dacht wil besteden aan de "beestenboel", die om ons heen in huis en polder, in dierentuin en bos te vinden is.

Soester Courant | 1980 | | pagina 25