Bespaar ons een tijdje uw welzijnszorgen' ca - M Steeds minder jeugdige lezers Baarnse oplossing voor Soester verkeersprobleem niet haalbaar 6e Kraammarkt Soest yAARDERHOOGT Nationale Rode Kruis Puzzelspelen Marathon Cabaretier Robert Paul Soesterberg tot provincie: Rommelmarkt R.K. scholen Soestdijk Kinderboekenweek: voor DOE-HET-ZELVERS (deel2) Bemesting... basis voor een gezonde tuin De schouders onder negen Rode Kruis-taken! WKKKKÊrM^f^^^^ÊÊÊÊÊKÊÊÊKÊÊÊ mÊÊKtÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊItÊÊÊIIÊÊÊM bv Ledenvergadering Algemene Militaire Pensioenbond Zoekt U een WONING? butzelaar makelaardij zoek uw woning zelf uit! Motorrijder onderuit Talenpraktikum Amersfoort Optreden „Die Fledermaus" uitgesteld '1 Avond voor het Nut - Dogum Sergisi Mr. Elferink benoemd tot notaris HHHHHHI iburglaan nde riante nieuwbouw- ,-gas. carport. achter- eme ligging. Een ver- ouwstijl, spouw- en n een comfortabel ~s woonruimte, te L-vormige woon- -pen haard en plavuizen euken. toilet en ruime jping: 3 slaapkamers adkamer met ligbad •erg nveg 5 ihuis met bedrijfs- m2 grond. ).j. 1977 van 200 m2 rde spouwmuren en 3elcel (inkl. koelin- staande uit winkel- ïkamer. hal. grote t, kelder en berging, ale slaapkamers met douche. erg weg 42 inte halfvrijstaande ,et c v.-gas. souter- ?n diepe, vrije achter- iden. Luxe afwerking, houten uitvoering alle aparatuur, jarket en plavuizen grond, aluminium ;ekozen bouw- ;ven een minimum d. Indeling: L-vor mer met open haard, liatoren bij schuifpui in. open keuken, let en hal. Verdie- :amers, badkamer niche en 2e toilet, i beslaat ongeveer 25 vrijstaand woonhuis garage en flinke :n heerlijk grote L- kamer van bijna 60 te pannen hoeft u niet imers de open eet- jn 14 m2 kan ze mak- Een ruime kelder, ers. badkamer met ap ende staat van irima. huis dat u beslist binnen en buiten. (5.000,-. it 17 tatige villa met •gas. Buiten: Beslist voorkomen, cte afwerking zeer^,. ler met moderne .ste grindstenen ommen als andkast, ingebouwde tie, grote open eet- louten uitvoering met denkbare appara- op de begane grond ner met voornaam rd plafond, grote hal, 2 grote slaap- adkamer, afzonder- ste trap naar 2e een heel bijzondere ike slaapkamer die metingen heeft, "dieping badkamer jstaand woonhuis c.v.-gas. Een huis teen (inkl. garage) is bestemd, jke, beschutte tuin 'st drie begane grond ien. Indeling: fraaie itopen haard, serre, .mer, keuken, bij- hal en toilet. 3 slaapkamers, r zolder met kamer- i wastafel. Veel een sublieme staat 126 iet c.v.-gas, garage i hobbykamer, t de begane grond or/hobby/studeer- 25 mz. is uitermate origi- split-level, open ag, sierpleister- en verlaagd aapkamers, bad- •ilet en portaal op 'ing. Het geheel met vaste vloer- wd in 1976 met een lur en geriefelijke os wonen door een iderhoud en 't raai aangelegde, amer en aan- ïn, hal, toilet en e grond heeft een ?n dubbele be- ing: 2 slaapkamers, r en overloop. :one - 7/02155-16251 ;rlng 147/033-30488 Soester Courant van w oen si dafij „Vergeet u s.v.p. eens een tijdje om ons „welzijn" te bevorderen; het kost allemaal zo veel geld en wij zijn al zo gelukkig", schrijft de heer P. Sto- rimans. wonend aan de Amersfoort- sestraat te Soesterberg, aan het Col lege van Gedeputeerde Staten van Utrecht. Hij heeft daarbij het gerucht op het oog, als zou de provincie er iets voor voelen om van de „Vlas akkers", het militair oefenterrein achter de woonbebouwing van de Amersfoortsestraat aan de zijde van Soest, een regionaal-rekreatiecen- trum te maken waar o.a. motor- en autocrossen permanent zou worden toegestaan. De heer Storimans hoopt dat Gede puteerde Staten nu ook eens oog wil len hebben voor de omwonenden. ,,Het gaat natuurlijk niet aan om eerst een hele wijk (Ons Belang) weg te bestemmen (en af te breken) en daar geen woningbouw meer toe te staan omwille van de geluidsoverlast ons burgers aangedaan en ons (bewoners van de Amersfoortsestraat te Soester berg en Utrechtseweg te Amersfoort) dan op te zadelen, zelfs gedurende de weekends met het doordringend ge jank van brommers, motoren en cross-auto's", aldus de heer Stori mans. Hij vestigt er de aandacht op dat men overdag de drukte van de verkeers weg voor de deur heeft; dat men onder de „rook" van het vliegveld ligt en dat men dikwijls ook 's nachts nog regelmatig uit de slaap gehou den wordt door schietoefeningen in de bossen langs de tankbaan en op de Leusderheide. „Hierover klagen wij niet; wij heb ben ook niets tegen de herrijzing van Ons Belang, maar... zoudt u nu zo* vriendelijk willen zijn déze keer eens anders Utrechtenaren gelukkig te maken met uw - o zo goed bedoelde - plannen. Vergeet eens een tijdje om „ons" welzijn te bevorderen", aldus de heer Storimans. Zonder G.S. is men al „gelukkig". Zaterdag 4 oktober a.s. vergadert de afdeling Soest/Baarn van de Algemene Militaire Pensioenbond in Restaurant Darthuizen" aan de Prins Hendrik laan 1. Aanvang 15.00 uur. Gesproken zal worden over o.a. de miljoenennota en de eventuele ge volgen daarvan voor de gepensioneer den. Men rekent op een grote opkomst. Renovatie van uw keuken, badkamer of toilet? Kees Frank aannemer! Koninginnelaan 48 F Soest, 02155-11066. kom naar BIS mlddöfwljkstraat 54 telefoon 02155-13539 In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie en... met onze assistentie. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. Dakkapel plaatsen met dubbel glas? Kees Frank aannemer! Koninginnelaan 48 Soest 02155 -11066. De drie R.K. scholen van Soestdijk houden zaterdag 11 oktober a.s. een rommelmarkt. De opbrengst is be stemd voor een nieuw inbrandappa- raat waarvoor circa 3500 gulden bijeen gebracht moet worden. Behalve schoeisel en kleding, waaraan géén behoefte is, kunt u in de week van 6 tot 10 oktober tijdens de schooluren, uw „waardevolle rommel" kwijt bij de schooldeuren van het Kleuterhuis en de Mariaschool aan de Mariastraat of bij de St. Theresiaschool aan de St. There- siastraat. Onder waardevolle rommel te ver staan: boeken, spellen, speelgoed, an tiek en wat daar dichtbij komt, schil derstukjes, schemerlampen, kortom spulletjes die voor de een weinig'of geen waarde meer hebben maar waar een ander erg gelukkig mee kan zijn. De „markt" wordt die zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur gehouden op de speelplaats van de Mariaschool. Daar staat ook een Rad van Avontuur en kunt u het aantal bonen in een pot raden en meedoen aan een enveloppen- loterij. Uiteraard zal er ook koffie en limonade te verkrijgen zijn. Op de Ossendamweg ging een 25-jarige motorrijder zondagavond onderuit. Hij zag op de Ossendamweg over het hoofd dat enkele auto's voorgesorteerd stonden om linksaf te slaan. Op het laatste moment moest hij sterk rem men, waarbij hij ten val kwam. Glijden kwam hij op de andere weg helft terecht en daar kwam hij in bot sing met een hem tegemoet komende autobestuurster. Met een hersenschud ding en verwondingen aan zijn ge zicht werd hij naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. De beide voer tuigen werden beschadigd. VERSTAAT U UW EUROPESE COLLEGA? EFFEKTIEVE TALENSTUDIE Eng, Du, Fr, Sp, Ital, Nad. Intensieve kursus: 20 weken. Inlichtingen 033-729097 In het kader van de 27ste Kinderboekenweek heeft de Collectieve Propa ganda van het Nederlandse Boek (CPBN) nogal wat statistisch materiaal ver zameld om inzicht te krijgen in de belangstelling van de jeugd voor het boek. Het is duidelijk dat bij een teruglopend geboortecijfer de "omzet" van jeugd boeken achteruit gaat. De CPNB stelt voor deze vergelijking het jaar 1976 op 100 (index) en komt dan vorig jaar uit op 69. De produktie, het aantal op de markt gekomen jeugdboeken, is echter gestegen, zij het dat het verschil van 1976 (1627 stuks) met 1979 (1675 stuks) miniem is. "Het inmiddels alom bekende ver schijnsel van het teruglopende kinder tal in Nederland, klopt nu ook aan de deur van kinder- en jeugdboekenland", zo stelt de CPBN bij de door haar geproduceerde cijfers. Het werd uiteraard een aantal jaren geleden al onderkend en in een re actie daarop werd In 1978 voor het eerst een informatiepakket voor de scholen gereedgemaakt. Er werden er dat jaar 8.000 van uitgegeven; dit jaar is dat gestegen tot 12.000 exem plaren. Men schat er 6.000 scholen mee te bereiken en dat zou dan kunnen inhouden dat 350.000 kinderen in de betrokken leeftijdgroep er kennis van nemen. Dat is dan 1/5 van het totaal (1.700.000 in.de leeftijd 5 - 12 jaar), nog afgezien van de kinderen die bereikt worden door middel van de uitzendingen van de schooltelevisie en -radio. Het CPNB heeft verder geconstateerd dat het leesonderwijs duidelijk en vooral aan kwalitatieve verbetering onderhevig is. terugloop In 1971 telde Nederland 1.900.000 kin deren in de leeftijd van 5 tot 12 jaar; in 1979 was dat aantal 1.700.000 en de prognose voor 1987 komt uit op I.400.000. Het verlies aan potentiële lezers is in de periode 1979-1983, bij stabilisering van het huidige geboortecijfer op 175.000, ongeveer 62.000 per jaar. Daar staat dan kinderboekenproductie stijging tegenover van 1333 in 1972 tot 1675 in 1979. De totale boeken productie steeg in die jaren van II.800 in 1972 tot 13.429 vorig jaar. Van de 1675 kinderboeken, vorig jaar, waren er 1079 "nieuwe" uitgaven en 596 herdrukken. Simone Schnell, de schrijfster van het boek "Zeezicht" waarmee zij dit jaar de "Gouden Griffel" won. Van haar hand verschenen al eerder: Juffrouw Jonathan (1973); De nacht van de heksenketelkandij (1974, eveneens een Gouden Griffel); De wondere wereld van blauw (1975); Mijn Timmetje (1976); De zevende hemel (1977); De nachtkinderen (1980). Zij werkte ook mee aan T.V.-programma's voor kleuters. prijsklasse Het best verkocht worden boeken in prijzen tot ,tjen gulden; 29 2% onder de vijf gulden en 31,8% tussen vijf en tien gulden. In de prijsklasse van tien tot vijftien gulden is het marktaandeel 21,2%; van vijftien tot twintig gulden 12,8%; van twintig tot vijfentwintig gulden 2,6% en tot dertig gulden 1,3%. De belangstelling gaat hoofdzakelijk uit naar fiction boeken; 88,7% van de lezende jeugd en 4,2% van de nog niet lezende jeugd. De non-fiction boeken trekken respectievelijk 6,5% en 0,6%. Wat de uitvoering betreft koopt 64,5% gebonden boeken; 32,6% paperback of pocket en 2,6% tijd- schrjffvorm. ■42% 'van de boeken wordt altijd nog in de boekhandel gekocht en 24,1% vja boekenclubs. Ruim 8% komt-van warenhuizen; 6,3% via boekenpost orderbedrijven; 5,4% via de kantoor boekhandel, 1,3% via kiosken en tijd schrifthallen. hobby Bij jongeren in de leeftijdscategorie 6 tot 12 jaar is televisie-kijken de grootste hobby (jongens 78% vaak - 18% weieens; meisjes 75% vaak - 21% weieens. Radio luisteren levert de vol gende cijfers op: jongens 50% vaak en 39% weieens; meisjes 56% vaak en 35% weieens. Lezen komt er slechter af. Boeken lezen: jongens 49% vaak en-34% wei eens; meisjes 68% vaak en 23% wei eens. Wat tijdschriften lezen betreft komen jongens tot 40% vaak en 39% weieens en meisjes 46% vaak en 36% weieens. Aardig is tenslotte ook nog het be- zitspatroon. In de leeftijdsgroep 1 tot 5 jaar heeft 15% van de jongens en 8% van de meisjes boeken. Bij 6 tot 10-jarigen is dat 23% en 18%dan tot 15 jaar 13% en 11% en dan verschuift het patroon, want,.van 16 tot 20-jarigen worden de percentages14 jóngens Jén J.8 meisjes; 21 tot 25-]arigen 6 jongens en 6 meisjes; tot: 30 jaar 6% jongens en 11% meisjes en_boven dë 30 jaar 14% en 20%. Boeken kopen doen de kinderen tot 12 jaar overigens weinig: jongens 26% en meisjes 35%, maar ze krijgen dik wijls een boek; jongens 78% en meisjes 80%. Volgens een aantal bezoekers van het politieke café Proest is het door het Baarnse architectenbureau Zuider- hoek en Van der Veen uitgedachte plan het verkeer door Soest af te leiden via een aan te leggen weg door de polder, niet haalbaar. Deze weg, die zo'n tien jaar geleden al opgang maakte als „Weg om de Noord", de tegenhanger van de ,,W'eg-over-de-Eng", werd nu zeer nadrukkelijk afgewezen vanwege kosten, maar ook vanwege een onver antwoorde belasting van de dwarsweg door Soestde Dalweg. Proest werd dit keer bijgewoond door vertegenwoordigers van de raadsfrac ties van D'66, CDA. VVD en Progres sief Soest; de PvdA moest verstek laten gaan vanwege een eigen verga dering over het verkiezingsprogram „Weerwerk". Verder was er voor Proest-begrippen, een flink aantal be langstellenden aanwezig. De heer Van der Veen, van het eerder genoemde bureau, zette uiteen hoe hij tot zijn oplossing gekorven was. Soest heeft behoefte aan een veilig winkel centrum waar doorgaand verkeer uit geweerd moet worden. Verkeersom- leiding is in het geval Soest de enige oplossing en afstrepend, waarbij dan rekening gehouden moet worden met wat Soest in het verleden allemaal ontworpen en vervolgens van tafel geveegd had, kon men dan komen tot de „weg-om-de-noord"de weg door de polder. De polder, wel te verstaan het gedeel te aan de Soester kant van de NS-lijn Baarn-Amersfoorttoch al aangetast door bebouwing en kleine industrie. Tegen dit deel van het plan rees verzet bij de agrariërs, waarvan de vertegen woordigers A. v.d. Breemer zich af vroeg of de ontwerpers wel rekening met hun belangen gehouden hadden. Hij vreesde bedrijfsverplaatsingen op grote schaal. Raadslid Van Poppelen (CDA) bracht als eerste het kostenaspect naar vo ren: ze werden geraamd op twintig miljoen. Soest kon dat nooit opbren gen: de buidel was leeg. Een bezoekster, mevrouw Eshuis, en raadslid Jonker (D'66) wezen op de extra vekeersbelasting van de Dalweg. Volgens het bureau moet het verkeer van de weg door de polder, via de Dalweg naar de nieuwe wijken van Soest geleid wordeneen niet te accep teren situatie. Een inwoner van Soesterberg, de heer Blom, vestigde de aandacht op de aan trekkingskracht van deze weg voor het verkeer naar en van Soesterberg en verder, als de afslag van de rijksweg 28 gereed zou zijn. Chris Uiterwijk vond dat Soest met zijn winkelcentra niet moest gaan opbok sen tegen Utrecht, Hilversum en Amersfoort. Wel gaf hij toe dat de weg door de polder „het minste pijn zou doen" in vergelijking met eerdere op lossingen (Weg-over-de-Eng en Cen- trumweg), maar ook hij zag het alle maal niet financieel haalbaar. Raadslid Beijen (WD) noemde het voorstel van het Baarnse bureau „je reinste flauwe kul". Er was helemaal geen rekening in gehouden met de ver keerssituatie in de gehele regio. Hij zag de meest simpele oplossing voor Soest in het wat anders zetten van ver keersborden, waardoor het doorgaan de verkeer buiten Soest om geleid kon worden. Het voor zaterdag 4 oktober a.s. geplande optreden in het dorpshuis „De Borg" van het operettekoor „Die Fledermaus" is in verband met plotselinge ziekenhuisopname van de dirigent uitgesteld. Vermoe delijk zal dit concert nu in de maand januari 1981 gegeven worden. Verkochte kaarten en ook de abonnementplaatsen blijven geldig. Op maandag 6 oktober, om 19.30 uur, zal er weer een Kraammarkt gehouden worden in het Medisch Centrum, Nieuweweg 14 te Soest. Eveneens als de voor gaande keren is het weer een avond voor a.s. ouders en belangstellenden die informatie willen omtrent de vele aspecten rondom het a.s. ouderschap. In de hal van het Medisch Centrum hands kledingbeurs gehouden worden, hebben alle medewerkers 'n „eigen De onderstaande medewerkers yerzor- kraampje" waar de geïnteresseerden 8en de voorlichting op de Kraam- ook terecht kunnen met vragen zoals markt: b.v.: waar de bevalling, waar de Artsen, verloskundigen, wijkverpleeg- controle van de baby, etc. Naast deze kundigen, leraressen zwangerschaps kraampjes zijn er nog doorlopend gymnastiek, leidster kraamcentrum andere activiteiten georganiseerd, in Amersfoort, Kraamkliniek, verpleeg- verschillende ruimten, zoals korte kundige kraamafdel ing Ziekenhuis filmpjes, dia's en een lezing. Verder Zonnegloren, tandarts, dietiste, afge- zal er dit keer voor het eerst een 2e vaardigden van de werkgroep Borst- Vorige week bespraken we het gebruik en de ge bruikswaarde van tuinturf en compost. Toen be keken we nog niet het nut van compost als onder- houdsbemesting voor het gazon. Toch is dit pro duct van hoge waarde in voorjaar en najaar ter verbetering van het voedingsgehalte van het gazon met name op slechte humusarme zandgronden. Het kan worden toegepast zodra er in het najaar niet meer gemaaid behoeft te worden, dus plm. half oktober. De compost wordt zo goed mogelijk verspreid om een gelijkmatig resultaat te ver krijgen. Dit kan eventueel gebeuren met behulp van een bladhark. In februari/maart herhalen we dit nogmaals. Voordat we weer voor de le maal het gazon gaan maaien, harken we de restanten van de compost weg, die in de border verder kunnen verteren. Verder is siertuincompost geschikt als bemesting voor klimplanten, fruitbomen, groente en vaste planten, heesters enz. Voor veel mensen bestaat er nog altijd verwarring omtrent de twee veenprodukten turfstrooisel en tuinturf. Eerstge noemde wordt afgegraven van het hoogveen, de z.g. "bolster" en is vrij grof van samenstelling. Het kan goed worden gebruikt als afdekmiddel en als vulling voor de kattebak. Het tweede pro duct wordt afgegraven uit het laagveen en wordt eerst doorgevroren voordat het in de tuin te ver werken valt. De toepassingen van tuinturf als bo- demverbeterend middel werd reeds in de vorige aflevering besproken. Een meststof waarvan het nut door voor- en tegenstanders nog wel eens be twist wordt is gedroogde koemest. Bij het drogen van de mest gaan namelijk vrij veel voedingsstof fen verloren. In veel gevallen kan daarom ook beter siertuincompost worden gebruikt, maar 4n het geval van een heide-tuin is gedroogde koemest het meest ideale middel, omdat het de pH of zuur graad niet verhoogd, terwijl compost die eigenschap wel heeft. Dan rest ons bij de organische mest stoffen nog het produkt "Gekro-korrels", dat ge maakt wordt van allerlei dierlijk afval. Na koken en drogen geeft dit een zeer voedzaam produkt voor gazon en border dat in-*het voor- of najaar kan worden toegepast. De anorganische meststof fen zijn eigenlijk allemaal korrel-meststoffen die gebruikt worden als overbemesting. De belang rijkste zijn: gazonmest, coniferenmest, Rhodon- dendronmest, rozenmest, heidemest en bloembol- lenmest. Ze zijn allen speciaal bereid voor de be mesting van een bepaalde groep gewassen, zodat de planten ook de goede voedingsstoffen en in de juiste proporties krijgen toegediend. Zo zal een heideplant door het gebruik van speciale heide mest beter groeien en rijker bloeien dan bij het gebruik van een alles omvattende tuinmest. Vol gende week gaan we op het juiste gebruik van deze korrelmeststoffen nog wat dieper in. voeding, Natuurlijk en van de Werk groep Moeders voor Moeders, Arti- shock en Stichting Buitenlandse Werk nemers. Ook zal gedurende deze avond in de bovenzaal van het Medisch Centrum een film van een geboorte vertoond worden. In verband met het beperkt aantal plaatsen is het de bedoeling deze film 3x te vertonen, n.1. om 19.45 uur, 20.45 uur en 21.45 uur. Hier voor worden plaatsbewijzen uitge reikt aan de ingang. Er zullen bij deze film mensen zijn, die de gestelde vragen graag zullen beantwoorden. Iedereen die belangstelling heeft is van harte welkom. Voor nadere in formatie over deze kraammarkt, kan men elke dag terecht in het Medisch Centrum, Nieuweweg 14, 's morgens tussen 9.00-12.00 uur, telefoon: 18770. De toegang tot de Kraammarkt is gratis. Dogum Sergisi Soest'ta be^inci defa tertipleniyor. 6 Ekim 1980 Pazartesi günü, saat 19.30 da, Medisch Centrum, Nieuwe weg 14 Soest ta 5ci defa olarak teri- plenecektir. Yine en az ge?en sergilerdeki gibi gelecekteki anne ve babalar i?in ?e^itli konular ve fikirler hakkinda bilgiler verilecektir. Medisch Centrumda bütün ilgililer „kendi sergilerinde" entrese eden- lerin dogum hakkinda ve bebek kon- turolu hakkindaki sorulari cevap- landirilacaktir. Burüarin yaninda dogum hakkinda diger kültürel ve aydinlatici fililm, dia's ve bir konu^ma yer alacaktir. Dogum sergisinde halki aydinlatmak i?in asagidaki personellerde buluna- caktir. Doktorlar, ebeler, bölge hemsi- releri, hamilelik ?imnastigi ögretmen- leri, Amersfoort dogum evi sefi, Zonne gloren hastahanesinin dogum kismi gurubu, disjdoktoru, perhiz ve gida doktoru, „Tabii meme gidasi" ?alisma gurulundan bir ka? ilgili, „Anneler anneler i?in" calisma gurubundan bir ka? ilgili, Artishock ve yabanci isci- ler ?alisma gurubu. Yine bu akJjam devamli olarak yukari- daki salonda bir dogum filmi göste- rilecektir. Oturma yerlesinin az olma- si dolayisi ile bu filim 3 defa tekrar- lanacaktir: 19.45, 20.45 ve 21.45. Giri§te yer adedine göre kart verilecektir. Bu filim gösterilirken sorulacak so rulari cevaplandirmak i?in bir il- gilide bulunacaktir. Simdiden herkese kalpten hosgeldiniz aeriz. Dogum sergisi hakkinda danisma lari- nizi, her gün saat 9.00-12.00 arasinda Nieuweweg 14, Medisch Centrum, tele- fon 18770 a yapabilirsiniz. Dogum sergisine giri^ücretsizdir. Robert Paütds'in de laatste'tien jaren in de theaterwereld' een bekende naam geworden. Hïi was regelmatig op de T.V. te zien; bijvoorbeeld als gast in programma's van Mies Bou- man en Willem Duys en als gastheer in de Tros-serie „Gast Vrij". Ook zijn er grammofoonplaten van Robert Paul uitgebracht, zoals „Toppers van Toen" en „Profiel". Toen aan Toon Hermans naar aan leiding van „Profiel" een oordeel over Robert Paul gevraagd werd, zei hij: „Als je van iemand zeggen wil, „dat is 'm, die komt er wel", dan moet je heel zeker van je zaak zijn. En dat ben ik als ik het heb over Ro bert Paul. Voor mij is hij één van de meestbelovende jonge mensen van onze nationale showbusiness. Hij heeft iets van een piepjonge Darniy, Kaye, maar ook iets van een Gérard Phi- lippe bijvoorbeeld. Hij is elegant en vrolijk, er zit een goed kleurtje blauw in zijn pupillen. Theater zit in zijn wezen, in zijn oogopslag, in zijn lach en in zijn handen en natuurlijk... ook in zijn stem. Dat kunt U horen op de ze elpee, maar ik zou ook eens naar het theater gaan. Bij Koninklijk Besluit van 17 septem ber 1980 is onze plaatsgenoot, Mr. H. H. Elferink benoemd tot notaris te Soest. De Heer Elferink, geboren te Tubbergen is 41 jaar en werkt sinds 1 augustus 1965 onafgebroken in Soest. Na het behalen van het diploma gymnasium A te Oldenzaal heeft hij gekozen voor de studie notariaat, welke studie met succes werd afge sloten. Per 1 augustus 1965 trad hij als kandidaat-notaris in dienst bij wijlen de Heer M. van Veeren, die in 1968 werd opgevolgd door zijn zoon, de Heer M.H.A.van Veeren. Vanaf 1968 tot zijn benoeming te Soest, was de Heer Elferink werkzaam ten kan tore van Notaris M.H.A. van Veeren, aan de Van Weedestraat 2. In Soest is Mr. Elferink geen onbe kende en hij bekleedde gedurende de afgelopen vijftien jaar verschillende bestuursfuncties in het sociaal-maat schappelijk leven van Soest. Thans is hij vice-voorzitter van de Openbare Bibliotheek te Soest en voor zitter van een tweetal stichtingen, werkzaam op het terrein van de gezins- en bejaardenhulp, alsmede maat schappelijk werk. De Heer Elferink is gehuwd en heeft één dochter en twee zoons in de leeftijd tussen 5 en 11 jaar. Na de officiële beëdiging door de Pre sident van de Rechtbank te Utrecht, zal de pas benoemde notaris de prak tijk gezamenlijk gaan uitoefenen met Notaris van Veeren in het bestaande kantoor aan de Van Weedestraat 2 te Soest, tel.nr. 12315. Deze goede raad van Toon Hermans kunt u op woensdagavond 8 oktober a.s. opvolgen, want dan treedt Robert Paul onder auspiciën van 't Nut en van de Borg in Soest op. Deze cabaretavond, die in de Borg plaatsvindt en om 20.15 uur aanvangt is voor alle Nutsleden gratis toegan kelijk. Wel wordt de Nutsleden uit drukkelijk verzocht op maandag: 6 oktober a.s. telefonisch plaats te bespreken 's morgens tussen 9-12 uur op tel. nr. 16205 bij de heer Van Vuuren. De gereserveerde plaatsen moeten op de avond zelf worden afgehaald vóór 19.45 uur aan de zaal tegen overleg ging van het lidmaatschapsbetalings bewijs. Voor deze speciale avond wordt in de Borg de kleine toneelzaal vergroot door wegschuiven van één van de wan den. Er wordt zo ruimte gemaakt voor 300 bezoekers. Ruimte genoeg dus voor veel belangstelling. De toegangsprijs voor belangstellenden bedraagt 12,50. Plaatsen zijn op de avond zelf aan de zaal verkrijgbaar, doch de voorkeur verdient het om Uw plaats van te voren bij de Borg of het Nut te be spreken. In samenwerking met onze courant zal het Nederlandse Rode Kruis deze week starten met een grootse Puzzelspelen Marathon, die 26 weken gaat duren. De opbrengst is bestemd voor een negental belangrijk Rode Kruis-taken. Het Nederlands bedrijfsleven heef t hiervoor een enorm prijzenpakket met een totale waarde van 1.000.000,-- ter beschikking gesteld! In de wekelijkse puzzelspelen publicaties komen niet alleen kruiswoordpuzzels voor, maar ook rebussen. De deelnemers kunnen zelf het spel kiezen, waarin zij het meest zijn geïnteresseerd. Met.elke inzending wordt dan ook meegedongen naar het ruime prijzenpakket. De taken die met behulp van de opbrengst van de actie financieel zul len worden ondersteund, zijn de hulp verlening langs de wegen, aangepast vervoer voor gehandicapten, de Radio Medische Dienst van het Nederlandse Rode Kruis voor de scheepvaart, de bloedtransfusiedienst, de vakanties voor chronisch zieken en invaliden, het welfarewerk, jongerenhulpdiensten, internationale hulpverlening en de be vordering van orgaan- en weefseldo norschap ten behoeve van transplanta ties. Iedereen kan na een ongeluk op de weg of op zee de hulp van het Rode Kruis nodig hebben. Iedereen kan chronisch ziek worden en een vakantie bij het Rode Kruis als enige mogelijkheid er varen. Iedereen kan in een ziekenhuis terecht komen en een bloedtransfusie moeten ondergaan. Het Rode Kruis zorgt dat er steeds voldoende donors zijn, die hun bloed vrijwillig voor hun medemens in nood afstaan. Voor tien duizenden mensen in ons land is het welfarewerk een uitkomst. Voor hon derdduizenden slachtoffers van ram pen in het buitenland pleegt het Neder landse Rode Kruis elk jaar op grote schaal hulp te verlenen. Het Rode Kruis is een organisatie die voor al dit soort hulp paraat is. Tien duizenden vrijwilligers staan elk mo ment klaar om in te springen. Maar het vakantieschip Henry Dunant en de speciale tehuizen, de ambulances en de medische apparatuur, het bloedplas- ma en de rampendekens, het materiaal voor het welfarewerk en de organisatie van al dat werk blijven natuurlijk geld kosten. Vandaar deze grote Puzzelspelen Ma rathon, die de deelnemers een gezellig stuk vrijetijdsbesteding bezorgt (en de mogelijkheid prijzen te winnen), het Rode Kruis in staat stelt zijn werk met kracht voort te zetten en de hulp mogelijk maakt die talloze gehandi capte medemensen iedere keer weer nodig hebben.

Soester Courant | 1980 | | pagina 3