Nieuwe verkeerscommissie zal zich beperken tot hoofdzaken 400.000 Scholieren dag eerder op stap Md Pub Margot van Capelle exposeert in Artishock Kinderpostzegels 1980: Standplaatsvergunning op onjuiste gronden geweigerd? vraagt: uw aandacht: voor: Bouwzaken Bouwzaken Openbare commissievergadering Spreekrecht publiek NIEUW "TRIMTUBE' f187.- BINNEN EN BUITEN Instelling coördinatiegroep Kleding- inzamelingsactie Minder gasverbruik in augustus Open Dag Kompost en Rioolwater- zuiveringsbedrijf Minder Soesters Nieuwe cursus Algemene Basis Opleiding Veel kritiek op tot nu toe verrichte werkzaamheden WALET bv fRKIffiD- BEDRIJF «j nylon jack Herbestraten gedeelte Noorcierweg Afrastering peuterspeelplaats Alweer ingebroken Sukses met ontvreemde bankpas Telefooncellen vernield Soester Courant van woensdag 1 oktober_1980^ 5 (openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college zijn aanvragen binnengekomen voor: het bouwen van een woonhuis met garage/berging op een terrein, ge legen aan het Kerkpad Z.Z. 65, kadastral bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 1961 het uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Van der Griendtlaan 26 te Soesterberg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nummer 1668. Genoemde bouwplannen liggen vanaf vrijdag 3,oktober 1980 gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie afdeling Iop de werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van burge meester en wethouders schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen de bouwplannen. (openbare bekendmaking) Toepassing artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college is een aanvraag binnengekomen voor: het bouwen van een berging op een terrein, gelegen aan het Pijperpad 2, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 7373. Genoemd bouwplan ligt vanaf vrijdag 3 oktober 1980 gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie afdeling Iop de werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het col lege van burgemeester en wethouders schriftelijke bezwaren worden in gediend tegen het bouwplan. Dinsdag 7 oktober - 19.30 uur, gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg: commissie voorlichting en inspraak. Op de agenda staat o.m. inspraakschema structuurschets bouw gemeentehuis en politiebureau inspraakprocedure verkeersplan De stukken welke betrekking hebben op deze vergadering liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum (tegenover het gemeentehuis). 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a. TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 - 17.00 UUR IDEAAL VOOR: - BURO'S - WERKTAFELS - EETTAFELS Verkrijgbaar in 3 lengtes en 2 kleuren: wit of bruin. Prijzen vanaf tevens documen- tatiekoffer beschikbaar. F. C. KUIJPERSTRAAT 24-26 (Het straatje naast AH) SOEST TEL 20656 Het college heeft besloten een ambte lijke coördinatiegroep, bestaande uit vertegenwoordigers van de G.S.D., politie en gemeentesecretarie, in het leven te roepen, welke zich bezig moet gaan houden met de problematiek van de buitenlandse werknemers. Vóórbe reid zal o.m. moeten worden het ge meentelijk beleid op lange termijn ten aanzien van de buitenlandse werkne mers. Hierbij zullen voorstellen ge daan moeten worden hoe te handelen ..bij dreigende calamiteiten". De Raad van Kerken Soesterberg heeft toestemming gekregen om zaterdag 11 oktober in Soesterberg een kledingin- zamelingsactie te houden voor de Stichting „Mensen in nood". Het Leger des Heils heeft toestemming gekregen om in de periode 31 oktober tot en met 7 november een kledingin- zamelingsactie in Soest te houden. De gasafgifte in de maand augustus bedroeg 1.564.643 m3. Ten opzichte van 1979 was dat een daling van 17,0 procent (320.294 m3). In augustus 1978 was de gasafgifte 1.934.725 m3 en in augustus 1979 1.884.937 m3. De gasafgifte in 1980 tot en met augustus is ten opzichte van vorig jaar met 13,8 procent gedaald ofwel 7.286.809 m3. Het aantal verbruikers steeg vergele ken met de maand juli van 13.680 naar 13.707. De verhuur van warmwaterin stallaties steeg van 6576 naar 6583. Het aantal c.a.i.-aansluitingen steeg van 7252 naar 7731. In het kader van de Milieuwerken Soest is e aanstaande zaterdag 4 oktober een O^en Dag in het Kompost en Rioolwaterzuiveringsbedrijf aan de Maatweg (zijweg van de Stadhouders laan). Van 10 uur 's morgens tot 4 uur 's mid dags kan men het bedrijf bezichtigen en zien hoe van het huisvuil kompost gemaakt wordt en ook hoe het vuile rioolwater gezuiverd wordt tot schoon water. Personeel van het bedrijf is aanwezig en zal voor deskundige uitleg zorgdragen. In het gemeentelijk INFO-rmatie- centrufn aan de Steenhoffstraat is gratis een INFOrmatiebulletin ver krijgbaar dat vertelt „hoe van huisvuil kompost gemaakt wordt". De bevolking van de gemeente Soest is in de maand augustus iets teruggelo pen. Eind juli telde de gemeente 40.922 inwoners, eind augustus was dit aantal 40.912. Op 1 januari 1980bedroeg het aantal inwoners 40.581. De najaarscursus Algemene Basis Op leiding begint maandagavond 6 okto ber en wordt gehouden in het wijk dienstencentrum De Borg, Willaert- straat 49. De cursus duurt 12 avonden en wordt op 22 december afgesloten met het eindgesprek. Deze najaarscur sus is volgeboekt. Wel bestaat de mogelijkheid zich thans reeds aan te melden voor de voorjaarcursus 1981. Hiervoor kan men zich aanmelden bij de Stichting L.O. en Sport Soest, Steen hoffstraat 6, tel. 02155 )-16744. In hun eerste vergadering hebben de leden van de nieuwe verkeerscommis sie unaniem besloten zich te zullen beperken tot de hoofdzaaken van de Soester verkeersproblematiek en niet af te dalen in details. Wel onderkende men al bij voorbaat, dat sommige details hoofdzaken konden worden, zo dat men ook oog zal moeten houden op de grote- en kleine bijkomstigheden. Men wil zich aan een tijdschema gaan houden, maar men nam absoluut geen genoegen met het door de secretarie globale schema dat sprak van een eindfase in 1984 of daaromtrent. Er zal aanzienlijk sneller gewerkt moeten worden en men is van zins, naast het aantrekken van een speciale verkeers- deskundige in gemeentedienst óók goed gebruik te gaan maken van exter ne adviseurs. De vergadering startte met een vraag vanaf de publieke tribune, die nadruk kelijk een detail betrof. En dan het detail van het auto verkeer op het gedeelte van het Kerkpad tussen de F.C. Kuyperstraat en de Korte Melm- weg. De vraagsteller had vooral het vrachtverkeer op het oog en de lang- parkeerders in de avond- en nachturen. Er was op alle momenten van de dag geen doorkomen aan op dit fietspad. Aan dit detail werd ruime aandacht besteed en met de inmiddels door de burgemeester bewerkstelligde oplos sing nam niet alleen de vragensteller geen genoegen, maar ook niet com missielid Kingma. De oplossing hield in dat voor het laden en lossen van het bedrijf „Simon", voortaan gebruik ge maakt zal worden van het eigen ter rein. En op dat terrein mogen bulten werktijden ook particuliere auto's ge steld worden. Kingma noemde het van de plaatselijke overheid een onver geeflijke fout dat men boven nieuwge bouwde winkels. Bouw- en Onderhoudsbedr. Kantoor en werkplaats Industrieweg 10 - Soest Postbus 171 Tel. 02155-17797 -19260 Voor al uw Bouwwerken Onderhoudswerken Verbouwingen Vraag eens vrijblijvend prijsopgave! Het was nog maar het begin van de felle kritiek die Kingma deze avond spuide. Nadat de burgemeester uiteen gezet het dat het voor de commissie verstandig zou zijn met de. grootst mogelijke voorzichtigheid t!e werk te gaan en bij de standpunt bepaling steeds de achterban te raadplegen, omdat het verkeer in Soest een uiterst ingewikkelde zaak was, vastgepind door feitelijke ontwikkelingen en be perkte ruimtelijke mogelijkheden, liet Kingma van het eerste deel 'van het conceptplan nauwelijks iets ovier. Nadat het college in het najaar van 1978 voor juni 1979 een verkeersbe leid toegezegd had, de datum yervol- gens alsmaar verschoof, lag er, nu na bijna twee jaar een stuk dat totaal niets nieuws inhield. Wat er op de elf geproduceerde, pagi na's te lezen stond wist de raad allang uit de verkeersstudie welke aa^i het ontwikkelingsplan 1977 vooraf ging. En die studie was een neerslag van elf vergaderingen, terwijl er dan ook1; nog een uitwerking aan toegevoegd was. De nu gevoerde discussie tussen' de theoretici en de praktici had uiterst vertragend gewerkt en hij nam het het college zeer kwalijk dat men daar niet had ingegrepen. ,,Ik concludeer", aldus Kingma, „dat we slechts met de mond zeggen dat ér grote problemen zijn, maar er in de praktijk geen oplossingen voor aan dragen". Kingma kreeg sterke steun van de commissieleden Allard (D'66), Van Poppelen (CDA) en Nuljten (PS). Ook de VVD-er Beijen was het gedeeltelijk met hem eens, zij het dat hij vond dat hij blij was met de nu wat fundamen telere aanpak dan in vroegere jaren. Ook mevrouw Allard wilde niet al te lang omzien in wrok, maar hard aan de slag gaan. Voor haar was het tijdsche ma evenwel onaanvaardbaar. „Hou den we dat aan, dan zullen achter de feiten aan blijven lopen, omdat de gegevens dan steeds verouderd zullen blijken te zijn", aldus mevrouw Allard. De heer J. van Poppelen was eveneens een teleurgesteld man en was er ver baasd over dat men zoveel oud mate riaal nu als nieuw opvoerde. Zijn fractiegenoot Stam was het daarmee eens; veel oude koek, weinig nieuws en eigenlijk geen andere aanpak. De heer Nuijten (PS) vond dat de knelpunten inventarisatie niet direct overbodig, maar de meesten waren toch al lang bekend. „Er zijn indertijd zelfs aanbevelingen voor gedaan", wist de heer Nuijten. Het tot nu toe aangehouden tempo was hem bitter tegengevallen: „het lijkt wel een trek schuit en we varen ver achter de feiten aan". Nuijten stelde tenslotte vast.dat zijn twijfels bij de instelling van de commissie (hij was er een tegenstan der van) nu zeker niet weggenomen waren. Burgemeester Scholten had alle begrip voor de kritiek en ook het college was van mening dat niet volgens het nu voorgeschotelde schema gewerkt kon worden. Het moest sneller gaan en er zou bekeken worden waar tijd te win nen was. Overigens meende de heer Scholten dat er nu toch wel degelijk sprake was van een andere opzet dan voorheen. Belangrijk was dat de theo retici en de pragmatici het nu met elkaar eens waren; daar was de lang durige fundamentele discussie tussen de ambtenaren voor nodig geweest, maar 'daardoor was men van een betere start verzekerd. neder) Dit jaar zullen ruim 409.000 scholieren niet de eerste woensdag van oktober, maar op dinsdag 30 september aan de slag gaan om hun motto „dóór het kind vóór het kind" andermaal waar te maken. Omdat een deel van de bij de kinderpostzegelactie betrokken leerkrachten op 1 oktober op een andere wijze actie voert, nemen de kinderen een dag eerder huis aan huis bestellingen op voor mapjes kaarten [3 soort a 2,--] en velletjes kinderpostzegels 4,- incl. 1,30 toeslag „voor het kind"]. Hun klanten dienen de bestellingen overigens pas half november bij aflevering af te rekenen. Het thema van de nieuwe kinderzegels, Kind en Boek heeft vier bekende kin derboek-illustratoren geïnspireerd tot evenveel kleurige, sprookjesachtige ontwerpen. Het zijn Annet Kossen, Lidia Postma, Tom Eyzenbach en Peter Vos. Het onderwerp van de zegels heeft ook geleid tot gezamenlijk optreden van het Nederlands Comité voor Kinder postzegels en de Commissie Collectie ve Propaganda van het Nederlandse Boek. Derhalve geeft bijvoorbeeld het Kinderzegelcomité acte de présence bij de opening van de Kinderboeken week (1 oktober, Middelburg) en zijn grote zeefdrukken naar de originele zegelontwerpen bij de boekhandel te zien en te koop. De opbrengst van de vorige actie bedroeg 12.8 miljoen gulden, die ten goede komen aan lichamelijk, geeste lijk en sociaal gehandicapte kinderen. Op grote schaal zullen er posters met de verantwoording van de besteding worden verspreid. (De poster is op aanvraag verkrijgbaar bij de Stichting Voor het Kind, Emmastraat 38, 1075 HW Amsterdam (tel. 020-733911). Inkorten van het tijdschema betekende overigens wel dat men zich tot de allerbelangrijkste hoofdpunten zou moeten beperken en het betekende vermoedelijk ook dat aan de inspraak minder tijd toebedeeld zou kunnen worden. Het gelanceerde plannetje door de commissie om de inspraak per wijk op te zetten, noemde hij in dat verband bedenkelijk. Overigens werd er nu door het ambte lijk apparaat wel doorgewerkt aan punten als verkeerscirculatie op het industrieterreinde aansluiting van de Koningsweg op de Eigendomsweg; het verkeer door de wijk 't Hart; het verkeer op de Amersfoortsestraat te Soesterberg; de problemen van de Van Weedestraat; de afslag van de rijks weg 28 bij Soesterberg; het openbaar vervoer in Soesterberg en de fiets- rou tering. De commissie was er echter nog niet gerust op en mevrouw Allard stelde voor externe adviseurs aan te trekken. Zij noemde namen van deskundigen die voor een volgende vergadering uitgenodigd konden worden. Dat deed toen de heer Van Poppelen ook, terwijl de heer Kingma aandrong op een informele bijeenkomst van de commis sie met de ambtelijke werkgroep. Van Poppelen wees er nog op dat het verkeersplan nooit inzet mocht worden van de verkiezingsstrijd in 1982. Het betekende voor hem dat eind dit jaar, begin 1981 concrete voorstellen aan de raad aangeboden moesten worden. In de tweede vergadering van de commissie zal men zich bezig gaan houden met de delen I en II-l van het concept verkeersplan die betrekking hebben de Doelstellingen en de inven tarisatie van de knelpunten. Gerekend wordt op een behoorlijk grote inbreng van de burgerij. In de rondvraag bracht de heer Beijen (WD) de overname van de rijksweg door Soest nog eens te berde. De burgemeester vond die overname pas belangrijk als Soest duidelijk gemaakt had in zijn verkeerscirculatieplan deze weg nodig te hebben. „We moeten eerste de functie bepalen, daarna vast stellen wie het best als beheerder kan optreden en dan is het pas tijd om over een prijs te gaan onderhandelen. De heer Van Poppelen tenslotte vroeg hoe het stond met de afsluiting van de A.P. Hilhorstweg. Hij was meer dan verbaasd te horen dat de provincie opnieuw om overleg gevraagd had. Werkelijk te gek! Flitsend bordeaux Etsen en pentekeningen van Margot van Capelle uit Hilversum worden in de theaterzaal van het AS-gebouw tentoon gesteld van 4 oktober tot en met 24 oktober. De opening geschiedt op vrijdagavond 3 oktober om 21.00 uur door haar leer meester Bert Grotjohann uit Amsterdam en wordt muzikaal opgeluisterd door studenten van de "Accademia Filarmo- nica" uit Utrecht onder leiding van Johannes Lievaart. Dagelijks is deze expositie gratis te bezichtigen van twee tot vier uur. De firma v.rl. Wakker begint maandag 6 oktober met! het herbestraten van de Noorderweg, tussen Colenso en de Stadhouderslaan. De werkzaamheden zullen in etappes worden uitgevoerd. Begonnen zal voorden met het gedeelte tussen Colenso en de Inspecteur Schreuderlaan. Het totale werk zal ongeveer drie maanden duren. In plaats van de huidige houten omhei ning zal door gemeentewerken bij de peuterspeelzaal De Bron, Wiardi Beck- manstraat, een spijlenhekwerk met puntenkam geplaatst worden als afras tering. De houten omheining was te gemakkelijk neembaar door de jeugd uit de omgeving. Advertentie Iedere dag lezen we het op nieuw. Laat ongewenst bezoek zich vroegtijdig melden. Wij leve ren U de installatie die schade en diefstal voorkomt. Voor vrijblijvende inlichtingen en prijsopgaaf elektrotechnisch installatiebureau Frans van de Kant, Kolonieweg 2H, Soest, tel. 02155-16187. Bij een bank aan de Steenhoffstraat heeft een onbekende dame 600 gulden van een rekening afgehaald, waarbij zij gebruik maakte van een bankpas die ontvreemd bleek te zijn. Daar kwam het personeel van de bank later pas achter. De dame kon nieit meer achterhaald worden. Twee telefooncellen, een op de hoek Smitsweg/Veenbesstraat en een ap de Vinkenweg werden door vandalen on klaar gemaakt en vernield. Het is een „aardigheidje" waar de jeugd zich bij herhaling aan schuldig maakt. tegels uit Makkum of Japan we hebben ze allemaal Op zeer korte termijn zal het ambtelijk apparaat van de gemeente, op verzoek van de commissie voor de beroep schriften, het bevoorradingsschema voor de aan de Van Weedestraat geves tigde winkeliers, produceren. Daarvan zal voornamelijk het advies afhangen dat deze commissie aan de gemeente raad gaat geven inzake een geweiger de standplaats- en ventvergunning op het parkeerterrein aan de F.C. Kui perstraat. Blijkt er een schema op te maken te zijn en blijkt er dan vervol gens uit dat op woensdagen geen be voorrading plaatsvindt, dan is het ar gument waarop de vergunning gewei gerd werd, onjuist. De commissie behandelde het beroep schrift van Hopman's Zeevishandel uit Spakenburg, die een verzoek om een standplaats op dat parkeerterrein op woensdagen, geweigerd zag. Daarvoor gold als argument de openbare orde en dan met name in dit geval de bevoor rading van de winkels, die door het verlenen van de vergunning op woens dag in gevaar zou komen. De commis saris van politie adviseerde de vergun ning daarom te weigeren en burge meester en wethouders namen dat afvies over. De heer L. Hopman maakte de com missieleden attent op een vergunning die aan een poulier verleend was voor de vrijdagen, voor dezelfde plaats. „Was er dan geen sprake van bevoor rading", zo vroeg hij. Buitendien vond hij dat hij met zijn wagen niet meer plaats innam dan een geparkeerde auto, zodat er nauwelijks sprake kon zijn van problemen bij de bevoorra ding. Hopman's mening werd overgenomen door de commissie. De voorzitter, mr. J. Beyering, had zelf ter plaatse geen problemen kunnen ontdekken („maar misschien kwam ik op een uiterst rustig moment"en hij meende verder dat bij de op vijftig meter van de standplaats gelegen magazijndeur (van een supermarkt) geen hinder zou ondervonden worden. Commissielid mevrouw Allard ver zocht het bevoorradingsschema over te leggen en haar verzoek werd door alle commissieleden ondersteund „Wordt er op woensdag helemaal niet bevoor raad, dan is het argument van de gemeente waardeloos", aldus me vrouw Allard. Commissielid Beijen wees er op dat de problemen met de vrijdagse-poulier, en dat betrof óók de bevoorrading, met hulp van de politie opgelost waren. „Waarom was voor de heer Hopman dan niet hetzelfde te bereiken?", aldus de heer Beijen. De heer W. Peters zegde namens de gemeente het schema toe; de commis sie zal daarna haar advies opstellen.

Soester Courant | 1980 | | pagina 5