Officiële opening speelveld Koninginnelaan Middelbare scholieren aktief in milieuweken Zaterdag 4 okt Dierendag #®®<S®3F®@ï@«jn Leden van de SOESTER ZAKE NKRÏN G hebben WERK voor U Voorkom ergenis: Hondenshow van de Kynologenclub "Zeist en Omstreken" Johnny (the Selfkicker) van Doorn VVV Nieuws Verovert Soest Kun je niet.omheen! Een jonge schoen van eerlijk leer. aan de rode stip. een unieke gratis poster, maar kijken bij: Van Weedestraat 44 - Soest NAAM BEDRIJF Accountantskantoor Bosman B.V. 21909 Assistent-accountant Drukkerij Klomp B.V. 13435 All-round offsetdrukker 's avonds 033-723986 Branson Europa B.V. 15551 Knippers voor afd. Plaatwerkerij Frans Bosman B.V. 13367 Onderhouds-Elektromonteur AutoSmeeing 13227 Eerste Plaatwerker/Schademonteur Vakman Autospuiter Van Hengstum B.V. 20364 Konstruktie-bankwerkers Apparatenbouw Leerling konstr.bankwerkers B.V. Nederl. Kunststof 03463-1647 Assistentie! voor de Administratie Industrie Soesterberg Yves Rocher Nederland B.V. 21324 Marketing secretaresse Telefoniste/Receptioniste/Telexiste B.V. Mercurius 19544 Machine-voerder Inleggers/stapelaars Howson Algraphy B.V. 18944 Laboratorium-medewerker (5-ploegensysteem) Forbo Tapijt B.V. 19244 Telefoniste/Telexiste Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaande telefoonnummers. Soester Courant van woensdag 1 oktober 1980 Van 2 okt. t/m 5 okt. is in de Expohal aan de Soestdijkerstraatweg te Hilver sum een Pasar Malam. In dorpshuis „De Borg" te Soest komt op za. 4 oktober het groot operettekoor met een kleurrijde en wervelende show en de Operette „Die Fledermaus". Aanvang 20.30 uur. Entree 10,-. Kaar ten verkrijgbaar aan ons kantoor van 9.30 tot 16.30 uur. Op zo. 5 oktober bestaat De Borg 1 jaar en dat wordt gevierd met een feestdag. Kaarten hiervoor gratis af te halen aan ons kantoor. HetCaberet van Robert Paul komt wo. 8 oktober naar „De Borg". Voor deze voorstelling is de prijs per kaart 12,50. De aanvang is 20.30 uur. Ook verkrijgbaar aan ons WV kantoor, dagelijks van 9.30-16.30 uur. Op zaterdag 11 oktober a.s. wordt in de „Ahoyhal" te Rotterdam de Taptoe Rotterdam Ahoy 1980 gehouden. Aan vangstijden zijn: 14 en 20 uur, einde respectievelijke 16.30 en 22.30 uur. Inloop; een uur tevoren. Toegangsprijs ƒ10,-; jeugd en 65+ 5,-. De kaartver koop is begonnen. Ook via ons kantoor. In De Speeldoos te Baarn komt op do. 2 oktober Cabaret Vangrail met: „De jonge weduwe zoekt een stapelbed". De groep bestaat uit Cees Rutgers, Claire Elsas, aan de piano Rob Hen- drikx. In de gast- en titelrol Ruth Walter. Aanvang 20.30 uur. Toegang 12,50. Op zo. 5 okt. kunt U Heddy Lester aan treffen in De Speeldoos te Baarn en een nieuw programma met aan de piano Frank Affotter. Aanvang 15.00 uur. Toegang 7,-; ƒ5,-. De hengelsportvereniging „De Snoek baars" te Soest en Baarn organiseert op 4 oktober a.s. een Viswedstrijd op de Funtus te Loosdrecht. Vervist wordt de Veenkampbeker. Aanvang 6.30 uur. Verzamelpunt: Funtuc hoeve om 6.00 uur. Inschrijven t/m wo. 1 okt. a.s. bij W. v.d. Kraats, Laanstraat 72 te Soest, tel. 02155-16895. Van 27 sept. tot 27 okt. organiseert de Zeister stichting voor Kunst en cultuur in het hoofdgebouw van Slot Zeist een unieke tentoonstelling onder de titel „Jugendstil, Art Déco-Made in Hol land". Geopend di. t/m vr. 10-17 uur; za. en zo. van 14-17 uur. Toegangsprij zen 2,50 p.p. t/m 14 jaar 1,50. „Oom Wanja" van Anton Tsjechow wordt op 1 en 2 oktober door het'Werk- theater gespeeld in Öe Blauwe Zaal te Utrecht. Kaarten 10,-, cjp/65 6,-. Aanvang 20.30 uur. S.O.Soest organiseert op zo. 26 oktober weer de Pijnenburgcross. Het par cours gaat door de prachtige natuurge bieden van het Landgoed Pijnenburg en de W. Arntzstichtlng, met afstanden van 2.5- 5 en 10 km. en de halve marathon. Inschrijven en kleedge legenheid in de kantine v.h. sportcom plex van S.O. Soest aan de Bosstraat. Inl. B. Kriek, Nieuweweg 34 b te Soest, tel. 15248 en bij J. Veen, W. Speelman hof 7 te Soest, tel. 17313. Op vr. 3 oktober is in sportpaleis Ahoy te Rotterdam het Europees Kampioen schap Derny (Profs) met o.a. Joop Zoetemelk. Gerrie Knetemann en vele andere bekende renners. Toegangs prijs 12,50 8,-- jeugd en 65 plus sers). Aanvang: 20 uur, inloop 19 uur, einde ca. 23 uur. Kaarten ook via ons kantoor verkrijgbaar. Tot medio november organiseert VW Utrecht 6 geweldige dagtochten onder leiding van een VVV-gids, bijv.: „Enig Utrecht"; „Oude stadjes en nieuw Utrecht"; „Tussen Vecht en plassen"; „Ambacht in woord en beeld", „Utrechtse kruistocht" en „Historisch allerlei". Na elke tocht kunt U ook een diner gebruiken. Haalt U de folder „Dag Utrecht" eens wanneer U een exclusief uitgangetje wilt maken. Bent U een liefhebber van fotografe ren? Maakt U dan eens een foto-route. In de uitgebreide folder treft U een beschrijving van de route aan met punten die bijzonder de moeite van het fotograferen waard zijn. Wij hebben nog een achttal verschillende routes die 0,50 per stuk kosten, zoals bijv. Fotoroute Hoge Veluwe; Boerderijen fotoroute Salland; West-Zeeuws- Vlaanderen; Zuid-Holland; Drente; Hart van Brabant en Friesland. Een leuk verjaardags- of St. Nikolaas- geschenkje. „Eln Stadt sucht ein IVforder" is de titel van de film van Frits Lang, die op 2 oktober om 9 uur in Filmhuis Artishock gedraaid wordt. Met o.a. Peter Lorre, Ellen Wildmann. Toegangsprijs 4,50, CJP en 65+ 3,50. Gratis thee in de pauze. „Ornithophilia" is de driedaagse ten toonstelling van in ons land gefokte hoenders, duiven, pelsdieren, sier- en watervogels, die in de Irenehal van de Utrechtse Jaarbeurs wordt gehouden. Openingstijden zijn: 3/10 10-22 uur, 4/10 van 10-17 uur en 5 okt. van 10-17 uur. Ook is er ditmaal een landelijke inzending van exotische vogels, kana ries en parkieten. Voor dierenliefheb bers een overgetelijke belevenis. In Singer te Laren wordt weer de tentoonstelling „Herfstflora" gehou den van 3 t/m 12 oktober. Dagelijks geopend van 10-22 uur en zaterdag en zondag van 10-17 uur. In De Zonnehof te Amersfoort is dage lijks van 10-17 uur, zondags van 13-17 uur een tentoonstelling van Deense Vormgeving. Deze tentoonstelling is van 2 oktober t/m 16 november a.s. Van 4 oktober t/m 1 november expo seert Maarten 't Hart nieuwe schilde rijen en gewassen inkttekeningen in galerij „De Drie Ringen" aan de Kerkstraat 11b te Soest. Geopend di. t/m za. van 11-17 uur. Het jaar loopt ten einde en Unicef gaat haar kaarten weer verkopen. Om U vooraf over het aanbod van de ver schillende soorten kaarten te informe- A.8. zondags oktober om 12.00 uur, wordt het speelveld aan de Koninginnelaan feestelijk geopend door de heer T. Sevink, lid van het Hartkomite, dat vele jaren ijverde voor de tot standkoming van dit terrein. Er ls een heel programma op stapel gezet dat begint met het oplaten van ballonnen door kinderen tot twaalf jaar. De „af zenders van de drie verst komende ballonnen krijgen t.z.t. een prijsje. Daarna wordt er gevoetbald: bijna de hele wijk kan meedoen. Eerst komen de jongens tot 12 jaar aan de beurt; dan vol gen de dames en tenslotte de heren. Als er voldoende deelname voor is, dan wordt het feest wat het voetballen betreft, afgesloten met een gecostumeerde wedstrijd. Voor de allerkleinsten zijn er speciale spelen; zij worden gratis getrakteerd op limonade. Iedereen kan tussen de bedrij ven door de trimbaan gebruiken. Het geheel wordt muzikaal opgeluisterd door een drive-in show: „Powers Supply" en dat belooft heel wat „lawaai". Als het weer slechts is, dan wordt het hele programma één week verschoven. catsjoe, De Soester Middelbare scholen hebben het min of meer af laten weten tijdens de voorbereiding van de milieuweken welke nu in Soest gehouden worden. De opzet sprak de leerlingen niet aan en om dan aan een opstel of werkstuk te beginnen, bij een toch al zo druk bezette schooldag, is een moeilijke zaak. Je komt om in het leren en schrijven en het is veel aardiger om eens wat anders dan gewoon te doen. Daarom is met veel enthousiasme gereageerd op de vraag van milieu voorvechter Chris Uiterwijk om de handen echt uit de mouwen te steken en die handen zelfs vuil te maken voor het behoud van de natuur. Maandagmorgen gingen 45 leerlingen en twee leerkrachten van de Van der Huchtmavo aan de slag in het natuur reservaat aan de Wieksloot. Ze gingen meer „te keer" want Chris was er „heel beduusd van" zo hard als er gewerkt werd. Liefst zeventig vierkan te meter werd afgeplagd en wie daar ooit mee bezig geweest is, weet was dat zeggen wil. Op dinsdag 7 oktober zullen 30 leerlin gen van het Griftlandcollege in hetzelf de natuurreservaat een poging doen dat record te verbeteren en op 9 oktober doen leerlingen van de open bare mavo hetzelfde. Ook lagere school leerlingen zijn ak tief. Zo waren gisteren, dinsdag 30 september 58 leerlingen van de Mi nister de Visserschool bezig met het opnamen van weggeooide rommel in de omgeving van de Weegbreestraat. Wat zij vanwege tijdsgebrek hebben moeten laten liggen wordt vrijdagmid dag opgeruimd door 45 leerlingen van de Prins Willem Alexanderschool. En dan gaan tenslotte alle 225 leerlin gen van de openbare lagere school in de wijk Overhees op donderdag 9 oktober in de middag de eigen wijk „schonen". Deze school geeft trouwens het beste voorbeeld, want het hele jaar door worden dergelijke akties in deze wijk gehouden. Het is alleen maar treurig dat er geen eind komt aan de rommel; dat de „groteren" rustig door blijven gaan „ons milieuhuis uit te wonen". ST ECHT DONS. 3l zit boordevol echt avoudig niet. In de i kapuchon. 't Weegt ïld hoe makkelijk 'n ontzettend klein, nee te nemen. 3n uitpikt, n naast he voordelen. Al onderschrijven we van harte de slogan „Elke dag dierendag", -wat niet wil zeggen, dat we de mens uit het oog verliezen, - toch willen we bij de nadering van 4 oktober, „Dierendag", als Amivedi de huisdierenbezitters er nog eens aan herinneren dat er zoveel dieren zoek raken als gevolg van het feit, dat hun bazen de regels niet in acht nemen. Algemeen geldt: Men dient een arider geen overlast te bezorgen doordat men een huisdier heeft. Wat de katten betreft denken we aan het onbelemmerd de kat in andermans tuin te laten grasduinen... Dat is te voorkomen 1 Namelijk door de tuin of een deel daarvan zo door gaas te laten afschermen, dat de kat er niet uit kan. Ook balkons kunnen d.m.v. gaas afgeschermd worden. Inderdaad, dat kost wat moeite en geld en ook enig nadenken, maar er wordt veel ergernis en dieren- en mensenleed mee voorkomen. De hond dient alleen daar onaangeiijnd te lopen, waar dat toegestaan is. Maar ook daar dient degene die met de hond wandelt het dier onder appèl te hebben. Er bestaat in Soest een vereniging, die cursussen organiseert waar baas en hond tot een goed samenspel leren te komen. Dit is de Vereniging „Zoys", tel. 21851. Veel loslopende honden wor den slachtoffer van het verkeer. Ande re verdwijnen spoorloos: veronge lukken en worden niet teruggevonden, of komen via de „handel" bij de visisectie. Doet U de hond overdag een niet knellende halsband om, waar buitenop Zondag 5 oktober a.s. zal het de vijfde maal in successie zijn, dat de Zeister Kynologenclub een hondenshow orga niseert. De sporthal "De Clomp" te Zelst-West zal het grootse evenement wederom onderdak verlenen. Om 10.00 uur v.m. zal het startsein voor de keuringen gegeven worden door de beschermheer van de vereni ging, Mr.Dr.A.A.H.Slolk, oud-burge meester van Zeist. Alle honden zullen daarna per ras en per klasse gekeurd worden. Voor deze hondenshow zijn ruim 140 honden ingeschreven, verdeeld over verschillende rassen. De keuringen worden verricht door erkende keur meesters op dit gebied. De honden worden beoordeeld op o.a. exterieur- verzorging en de wijze van voor brengen. Bij de exterieur-keuringen wordt bekeken in hoeverre de hond voldoet aan de voor zijn ras gelden de internationale standaardeisen. Na deze algemene keuringen en een korte pauze zal om 13.45 uur een de monstratie gedrag- en gehoorzaam heid gegeven worden door een aantal leden van de vereniging. Aansluitend volgt een demonstratie van een andere tak van de hondensport, het spekta- kulaire verdedigingswerk, door de Bouvier Dressuurgroep Nijkerk. Om 14.15 uur zullen een aantal kampioenen en veteranen acte de presence geven. Als hoogtepunt zullen omstreeks 15.30 uur de beste honden van de show gaan strijden om de titel "beste hond van de clubmatch 1980", hetgeen een boeiend schouwspel beloofd te gaan worden. Ter opluistering van het geheel zullen stands aanwezig zijn van ondermeer de Zeister Dierenbescherming, Dieren- opvangcentrale, Amivedi, alsmede enkele andere instellingen en be drijven. Bezoekers zijn vanaf 10.00 uur van harte welkom. Alleen ingeschreven honden worden toegelaten. Deze club match wordt gehouden met toestem ming van de Raad van Beheer op Kynologisch gebied in Nederland en geeft honde-eigenaren en aspiranteige naren in Zeist en omgeving een unieke kans om kennis te maken met de vele facetten die de hondensport te bieden heeft, waarbij bijvoorbeeld ook te denken valt aan de gehoorzaamheids- kursussen van de vereniging. Voor wie nog nooit gehoord heeft van een Basenji, Kuvasz, Basset Fauve de Bretagne of voor iemand die nog niet eerder vijf en twintig Bouviers bijeen zag, een unieke kans om deze eens dicht bij huis en van dichtbij te komen bekijken. Uw adres en telefoonnummer inge brand staan, 's Nachts dient de hond geen halsband om te hebben. Ook tijdens de dagelijkse borstelbeurt moet de halsband even af. Een loops teefje kan zwerfneigingen krijgen. Overleg met Uw dierenarts of en hoe de loopsheid mag worden voor komen. Bedenk daarbij, dat er een huisdieren-overschot van tientallen duizenden honden (en katten) bestaat. Een reu ruikt op kilometers afstand een loops teefje. Zorg dat Uw hond niet ontsnapt, maar leg hem niet gemaks halve aan een lijn, zonder verder naar hem om te hoeven zien. Mocht Uw huisdier onverhoopt toch zoekraken, neem dan dezelfde dag nog contact op met Amivedi, de landelijke -gratis werkende- opsporingsdienst voor vermiste huisdieren, telefoon: 02155-10667, b.g.g. 22445, meld de ver missing tevens bij de politie en de dierenbescherming. Leest U eens tets over het gedrag en de verzorging van huisdieren, b.v. „Prak tische kattengids" door Raleigh, Scott en Jackson, wat de kat aangaat en met betrekking tot honden: „1000 tips voor de hondenvriend" door Eberhard Trumler. Bedenk dat er nog meer dieren zijn, behalve Uw eigen huisdieren en pro- beer oog te hebben voor hun belangen. Mocht U denken over het opnemen van een huisdier in Uw huis, lees er eerst iets over, bedenk dat een kat of hond toch een zekere leeftijd kunnen berei ken, kortom overweeg een en ander goed en valt Uw weloverwogen beslis sing zo uit, dat U echt tot het opnemen van een huisdier overgaat, ga dan eens kijken in het plaatselijk dierentehuis of in een van de asiels in de omgeving, waar veel afgedankte dieren hunkeren naar een eigen mand en een baas en/of bazin die hun trouw beantwoordt. Als het om een hond gaat, kunt U ook contact opnemen met de Stichting Hondenherplaatsing Utrecht en omge ving, telefoon: 03452-575, b.g.g. 030- 764184, of 10667 in Soest. ren is een folder uitgegeven met af beeldingen van de diverse kaarten- soorten. U kunt thuis al vast uitzoeken, welke U wilt bestellen. Haalt U een foldertje voor het goede doel? De Soester Kadobon is voor velen van U een bekend begrip. De ontvanger heeft het voordeel rustig zelf naar een kado te kunnen zoeken dat hem/haar bevalt. De bon is immers 6 maanden geldig. Van Doorn tamelijk uniekhet direkte gebruik van het gesproken woord ia één van de pijlers waar zijn werk op steunt. Wie een optreden van hem in Artishock meemaakt, beleeft een in dringende manifestatie van de kracht van het woord. Johnny Van Doorn schreef ook proza. In 1972 verscheen "Mijn kleine hersen tjes" en in 1977 "De geest moet waaien". Hij noemt zichzelf "de eerste nieuwe romanticus op aarde". De paradox van Johnny van Doorn is dat de belichaming van het deca dente bij hem samenvalt met de sub tiliteit van het normale. Zaterdagavond 4 oktober om 20.30 uur in de literaire salon van het Artis- hockgebouw: een bijzondere gebeurte nis voor Soest. Johnny van Doorn (36), de ratelende poëziemachine, de gestlkulerende gek en de hondsdolle dichter van de zes tiger jaren heette destijds "the Self kicker", waarmee hij als geen andere dichter de poëzie bij het volk bracht. In 1966 debuteerde hij bij de Bezige Bij met "Een Nieuwe Mongool". Een nieuw fenomeen in de Nederlandse li teratuur, Nederlands meest experi mentele dichter. Hij noemde zich zelf happeningscenarioschrijver, zanger, zondagspoëet, exhibitionist. Hij was toen een bewonderaar van Iwan de Verschrikkelijke, The New Beats, Attila de Hun, Wagner, Ma dame de Pompadour, Madame du Barry, Roderic de Prikker, Eddy Christiani, Caligula, Nero, Djengis Khan, Le Roi Soleil, Webern, etc.etc. In 1968 verscheen "De Heilige Huiche laar". Wij kennen ternauwernood een orale traditie in onze literatuur, afge zien van mensen als Bilderdijk of Willem de Clerq. Wat dat betreft is

Soester Courant | 1980 | | pagina 9