inweek [maar! Edwin Abbring en Teresa von Bönninghausen kampioen bij de Soester Tenniskampioenschappen Tips voorde Zéér thuis in tennis bMM^iK ummmi Het nieuwe sieraad het horloge Ponyclub "Eldorado sluit seizoen af te Driebergen Duinkikkers zwemmen nieuwe persoonlijke records D.v.d.Broek winnaar Veenkampbeker SOESTEDIJK Zonde van uw goud Aaron Sassoon Tennis: Sportvissen: MODE ■MODE Oude sieraden liggen soms jaren in de la. Zonde van uw goud en van uw geld. Wij kopen dit graag van u. diamantair- juwelier Rembrandtlaan 13 - Soest (let op nummer: 13!) Laanstraat 18 - Baarn ZENTRflSPORT jNTÊRNPTÏONPL Soes ter Courant van woensdag 8 oktober 1980 Bril-centrum ihaar 5-jarig bestaan De wedstrijdzwemmers[sters] van De Duinkikkers hebben er kennelijk zin in dit seizoen. Werden er vorige week tijdens de openingsvijfkamp in Drie bergen een aantal persoonlijke records duidelijk verbeterd, afgelopen zater dag werden er tijdens de A-limietwed strijden Midden-N'ederland [verplichte basistijden] in Leusden vele seconden van de beste persoonlijke tijden afge knabbeld. Onder de 10 jaar zwom René van Walsem op de 100 meter vrije slag een tijd van 1.30.6. wat een verbetering van 4.5 sec. van zijn beste tijd is en goed voor een zesde plaats in het district. Sandra Uyland haalde op de 100 meter schoolslag onder 12 jaar 2.7 sec. van haar tijd al' en eindigde op 1.46.2. Barbara Schippers had tijdens wed strijden vorige week al een betere tijd gezwommen, maar haalde deson danks 0.8 sec. van haar tijd af op de 100 meter schoolslagen finishte met 1.43.1. Heel sterk was de 100 meter schoolslag van Arnoud Banda voor jongens onder 12 jaar. Hij dook maar liefst 4.1 sec. onder zijn eigen tijd en zwom 1.44.4. Harry van den Deyssel had de moei lijke taak om een al sterke tijd van 1.38.5 op de 100 meter schoolslag te verbeteren. Toch gelukte het hem om 0.8 sec. van deze tijd af te halen en te eindigen op 1.37.7. De 100 meter rugslag meisjes onder 14 jaar had een limiettijd van 1.32. Aan Annet de Kievit de taak om in een sterk bezette serie hier onder te blijven. Verrassend was haar finish met een tijd van 1.21.9. Voor De Duinkikkers werden de wed strijden afgesloten door Axel de Zoete op de 100 meter rugslag jongens onder 14 jaar. Een grote verrassing was zijn tijdsverbetering. nadat hij vorige week ook al een sprong had gemaakt, van 1.29.1 naar 1.25. goed voor een gedeelde vijfde plaats in het sterke district Midden-Nederland. Hoog gespannen waren de verwachtin gen bij de 2e serie van de vijfkamp van de recreatieve groep van De Duinkik kers. na de gedeelde eerste plaats in Doorn van de vorige week. ondanks twee diskwalicaties. Tot en met de 12-jarigen voerden De Duinkikkers zaterdag in Driebergen de lijst aan. Helaas moesten de zwem mers boven de 12 jaar de andere verenigingen voor laten gaan en ein digde deze serie van de vijfkamp voor de Duinkikkers op een iets teleurstel lende vierde plaats. Bepaald beneden het kunnen van deze ploeg. SPORTS Zaterdag j.1. organiseerde de wed strijdcommissie van de H.S.V."De Snoekbaars", de traditionele hengel- wedstrijd om de Veenkamp beker. Onder prachtige weersomstandig heden werd om ongeveer half zeven van wal gestoken met vijfentwintig roeiboten en vijftig deelnemers. Dat de Funtusplas een water is dat men moet leren bevissen, blijkt wel uit de uitslag. De oudgedienden bleken dan ook het meeste inzicht te hebben en de meeste vis te vangen. De uitslag is als volgt: 1. D.v.d.Broek - 8.26 meter. 2. H.J. v.Riet - 7.64 meter. 3. Th.Bosman - 7.38 meter. 4. W.Groen - 6.74 meter. 5. J.W.Post - 6.35 meter. 6. H.Lente- link - 5.99 meter. 7. A.Hooft - 4.76 meter. 8. T.Post - 4.70 meter. 9. W.Hottinga - 4.60 meter. 10. C.Bos- boom - 40.4 meter. 11. C.Limper - 3.99 meter, 12. H.Altena - 3.84 meter. CAFÉ-RESTAURANT BART KOOY Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 Het horloge is allang niet meer enkel een praktisch gebruiksartikel, het heeft ikh langzaam maar zeker ontwikkeld tot een veelzijdig sieraad dat zowel om de pols als om de hals wordt gedragen. Zelfs In ringen en broches worden tegen, wcord.g klokjes verwerkt, terwijl voor de heren het vestzakhorloge weer geheel De tijd dat men slechts één horloge Een ander voordeel van het analoog- bezat schijnt nu ook tot het verleden te horloge is dat het qua vormgeving horen, op dit moment hebben velen grotere variatie toelaat, terwijl hel bijvoorbeeld een sportief en een ge- digital klokje nog het bijkomende na- kleed uurwerk om pols, hals of yinger. deel heeft dat bij een bepaalde lichtval Door de uitgebreide technische moge- de cijfers op het vaak donkere fond lijkheden lopen vormgeving en prijs al moeilijk te onderscheiden zijn. evenzeer uiteen als de kwaliteit; de Bij het quarts analoog horloge worden keus is overweldigend geworden. Het de vertrouwde wijzers gekoppeld aan gevolg van dit alles is, dat het horloge eer. feilloze precisie. Opwinden is niel vandaag de dag aan mode onderhevig meer nodig. k" Nieuwe trends Quarts Voor het komende seizoen brengt de Het woord „quarts" staat voor „preci- horloge-mode enkele opvallende er sie" en de opmars van het quarts-hor- specifieke kenmerken, loge lijkt niet meer te stuiten. Dit komt - In navolging van het „Santos-horlo- voornamelijk omdat het op batterijen ge"' van Cartier worden zowel de lopende quarts horloge veel nauwkeu- heren- als damespolshorloges in de rig de tijd aangeeft dan het mechani- nabije toekomst tweekleurig (bi-co- sche klokje dat als vanouds door een lour). Het gaat hier om (edel)staal, veer wordt aangedreven. Zo wijkt een dus zilverkleurig, met een gouden of mechanisch horloge per 24 uur 10 goudkleurige versiering, seconden af terwijl een quarts klokje in - Deze versiering bestaat voor het dezelfde tijd een afwijking van 1/10 overgrote deel uit gouden of goudkleu- seconde vertoont. rige schroefjes zijn bevestigd. De band Praat men over quarts horloges dan kan op verschillende manieren uit denken de meesten automatisch aan gouden en zilveren schakels bestaan, een digital horloge (met verspringende - Waren kort geleden donkere wijzer- cijfers) en inderdaad, digital horloges platen nog zeer in trek, nu is er veel zijn en tijdland DE grote mode ge- meer vraag naar lichte, weest. Maar nu het „nieuwe" ervan af - De horloges zijn veelal plat tot zeer is lijkt men toch weer de voorkeur te Plat, in sommige gevallen zelfs ultra geven aan het vertrouwde analoog plat. Het dunste horloge is 0.98 mm dik. klokje met de wijzers. Gewend als men - Stalen banden zijn weer helemaal is aan die grote en kleine wijzer, is voor t.üi". velen 15.30 toch niet precies hetzelfde als half vier. In oud-hollandse stijl ingerichte zaal Seizoen 80/81 kenmerkt zich door een tweetal totaal verschillende stijlen. Enerzijds een jonge sportieve mode met veel pullovers (shetland, lambswool), prachtige shirts o.a. van Melka, Sachs en Bleyle, gecombineerd met vlotte pantalons, uiteraard uitgevoerd in Stretch. Anderzijds is er in antwoord op de snel wisselende, vaak extreme rages van de jaren '70, thans een heel mooie klassieke mode. De Blazer b.v. komt weer sterk in de belang stelling, niet alleen in gladde stoffen, maar ook in moderne frotte's. Blauw, grijs en bordeaux zijn dit seizoen duidelijk favoriet. Dit alles vindt U uitgebreid in de kollektie 80/81 van Middelman Midman. Trendgevoelige kwaliteitskleding. Speciaal voor U. Foto: Horman van Dam De heer drs. G.A.Plom, wethouder van onderwijs, sport en recreatie, reikte op charmante wijze de prijzen uit, waarna één der dames-finalistes een paar woorden sprak. De organisatoren komt de eer toe een vlekkeloos verlopen toernooi geleid te hebben, een lofwaardig initiatief, waarvan we over 4 jaar het lustrum hopen mee te maken. De gemengd-dubbel was een aangele genheid van de LTC Soest. Maja Heemskerk/Robin Zahn tegen Mar griet Meyer/Dick Luten. Het laatstge noemde dubbel kwam enigzins fortuin lijk in de finale, doordat tijdens de halve finales Otto Zoetelief (LTV Soesterberg) door zweepslag moest op geven. Meyer/Luten wonnen met 6-4, 6-7, 7-5. De heren-dubbel tenslotte le verde Piet Dorsman en Paul van de Hamme (LTC Soest) een vrij gemak kelijke overwinning op, op de heren Hans Bauerlein en Rob Roose (LTV Soesterberg), 6-4, 6-4. De eerste Soester Tenniskampioen schappen 1980 zijn voorbij. Afgelopen zondag werden de vijf finale-partijen gespeeld bij de LTV Soesterberg op het tennispark aan de Kerklaan. Met name 's morgens bij de enkelfinales waren veel belangstellenden, ondanks een miezerig regentje tijdens de Dames-Enkel. Teresa von Bönninghausen (LTC Soest) won in een spannende drie-setter, 6-4, 6-7, 6-4, van Truus Tourné (TV Soest- Zuid). Victor Jacobs (LTC Soest) ging door de knieën voor Edwin Abbring (TV Soest-Zuid), die zich na twee sets, 7-5, 7-5, Soester kampioen mocht noemen. De dames-dubbel, die daarna gespeeld werd, leverde uiterst spannende mo menten op. De dames Hooijer en Tourné (TV Soest-Zuid) wonnen van de dames Luten en Groart (LTC Soest) vrij gemakkelijk de eerste set en kwamen in de tweede set voor te staan met 5-1. Luten/Groart liepen in tot 5-5, waarna op de stand 6-6 een enerverende tie-break volgde: Hooijer /Tourné werden winnaressen met 6-4, 7-6. JPHUIBsI Applaus oogstte de heer F.G.Gerth, die namens de TV Soest-Zuid alle aan wezigen een versnapering aanbood uit blijdschap, dat één zijner clubleden met de hoogste eer was gaan strijken. In aanwezigheid van de Bondsgedele- geerde H. van der Vegt en diens echt genote sprak voorzitter C. de Bruin van de TV Soest-Zuid enige woorden van dank aan de organisatoren en of freerde zowel wedstrijdleiding als toernooi-commissie een bloemetje. De Bondsgedelegeerde ontving de ge bruikelijke fles. Woorden van dank ook jegens voorzitter P.Koppenol, die zijn (nier)steentje aan dit toernooi had bij gedragen en daardoor niet aanwezig kon zijn. Tijdens een evaluatie, betreffende deze Eerste Soester Tennis Kampioen schappen zal blijken of er op organi satorisch gebied nodige wijzigingen dienen te worden aangebracht. De wedstrijdleiding verzekerde ons, dat ook volgend jaar wederom met steun van sponsor Nic. van Dam, Soester Tennis Kampioenschappen zullen worden georganiseerd. HERENKLEDING Van Weedestraat lle, 3761 CA Soest Telefoon 02155-12424. Uit onze uitgebreide kollektie, dit verrassende jack. Heerlijk warm door gewatteerde voering. 89,- en 189,- Uit onze uitgebreide kollektie. deze modieuze blazer van Dick Holthaus. Zuiver wol. Elegant rugsplit. 259,- Foto: Herman van Dam Zaterdag j.1. namen zes ponycombi naties van de p.c.Eldorado deel aan het jubileumconcours-hippique van de p.c. De Bosruiters te Driebergen, die dit jaar haar 20-jarige bestaan vierde. Het weer werkte aan deze wedstrijd bijzonder mee. wat ten goede kwam aan het slagen van deze dag. De ponyruiters van Eldorado die aan de B en L-dressuur deelnamen be haalden de volgende resultaten: Chris- tiaan de Ruig met Bartje I behaalde in de B-dressuur 104 pnt., Mirna Schoonhorst met Ferdinand 110 pnt., Ingrid Strumpel met Bartje II. 115 pnt., Tamara Bok met Blacky, 116 pnt., en Sabrina van Dijk met Carravilla 120 pnt., wat haar een winstpunt op leverde. Karin van 't Net vertegenwoordigde Eldorado in de L-dressuur wat haar 105 pnt. opleverde. In het L-springen reed Karin een foutloos parcours met een voldoende voor stijl, wat haar twee winstpunten opleverde. De p.c. Eldorado nam ook deel aan de afdelingsdressuurproef met een viertal, bestaande uit Sabrina van Dijk, Christiaan de Ruig, Karin van 't Net en Tamara Bok met als reserve Ingrid Strumpel. Onder leiding van de commandante Pien Grosman lieten zij een leuke proef zien. Al met al kon den ze weer op een geslaagde dag terugzien. De komende winter zal er weer hard getraind moeten worden om volgend jaar met evenveel resultaat uit de bus te komen tijdens de lande lijke wedstrijden. odomo ncïOE KLEUR] Wit liamKlillBmM VAN WEEDESTRAAT I6-S0EST-TEL. 13473 B 1Originele DUNLOP FORT MAXPLY racket, inclusief Super Carbon van 173,-voor SLECHTS 4 DAGEN 2. DUNLOP JM PERA, incl. Super Carbon van 148.-voor

Soester Courant | 1980 | | pagina 19