Hockeyclub Soest verhoogt contributie met twaalf procent VAARDERHOOGT @//en ca kinder boekenweek devtadhouder Eenvoudige wijnkursus voor consumenten voor DOE-HET-ZELVERS (deel3) Bemesting... basis voor een gezonde tuin WV nieuws Vragen staat vrij en een test kost helemaal niets WONING? butzelaar Mevrouw E. Vriens-Vellinga erelid Slijters-initiatief: een nieuwe kijk een nieuw gezicht brilmode Birkstraat2 - Soest-Z. Telefoon 02155-12874 Het is nog volop Veertig jarig bestaan zanggroep "Het Nederlandse Lied", Amersfoort Zoekt U een makefaardij zoek uw woning zelf uit! 3 Soester Courant van woensdag 8 oktober 1980 3 Met heel wat moeite heeft het bestuur van de hockeyclub Soest vorige week de begroting voor het inmiddels aan gevangen seizoen 80/81 goedgekeurd gekregen. Die goedkeuring impliceer de een contributieverhoging van 12% waardoor de senioren en veteranen 245 gulden gaan betalen; de veterinnen 195 gulden; de junioren 175 gulden en de adspiranten 137,50. Het entreegeld voor nieuwe leden is nu gekomen op 65 gulden en hetzelfde bedrag moeten niet-spelende leden betalen. Bij beta ling van de contributie na 1 december geldt een boete van 50 gulden; na 1 januari 75 gulden en na 1 februari 100 gulden. Het waren allemaal bedragen waar de vergadering flink tegen aan zat te hikken. Toch was het nodig, omdat de begroting sloot met een tekort van 14.800 gulden. Dat tekort wordt veroor zaakt door forse bedragen voor rente en aflossing en afschrijving van aktiva enerzijds, maar ook door hoge een opvallend hoge gasrekening. Het ziet ernaar uit dat er in de naaste toekomst minder gedouchet zal mogen worden en dat in het clubhuis de extra trui hard nodig zal zijn. Er was een lichtpuntje, zij het veroor zaakt door een wat negatieve gang van zaken. Het bestuur moest besluiten trainer Chris Jones te ontslaan, omdat men met hem niet tot overeenstem ming kon komen voor de jeugdtrai- ning. Dat ontslag zou kunnen beteke nen dat het tekort is weggewerkt, maar dan moet men, zoals in vroeger tijden toen ook reuze resultaten behaald wer den, verder zónder zo'n betaalde kracht. Maar zover zal het bestuur het wel niet mogen en ook kunnen laten komen. Uiteindelijk speelt men tweede klasse en niet direct „boven zijn stand". De vergadering deed er lang en vooral heel ingewikkeld-deskundig over, maar na uren moeilijk gepraat werd de begroting toch met 26 tegen 12 stem men aangenomen. Van bestuurszijde werd, zoals de laatste jaren gebruike lijk is, weer benadrukt dat contributie betalingsproblemen altijd bespreek baar zijn en dat men ook eventueel rekening wil houden met het aantal leden per gezin. Een verwijt dat pas eind september de contributie voor het dan al lopende seizoen werd vastgesteld, deed heel erg vreemd aan. Want juist het bestuur had in de juni-vergadering mandaat gevraagd de contributie alvast op het te verwachten noodzakelijke niveau te brengen. De vergadering wilde er tóen niets van weten. Nu kreeg het bestuur het verwijt dat er, vanwege de late vaststelling, zoveel rente gederfd werd. Erelid Niet de hele vergadering verliep zo moeilijk, want voorzitter D. Stroband liet op haast professionele wijze de notulen passeren. In het verdere ver loop van de avond hield hij overigens de financiële touwtjes goed in de hand. De handen van de leden kreeg hij op elkaar toen hij hen voorstelde me vrouw E. Vriens-Vellinga te benoemen tot erelid. Mevrouw Vriens is tientallen jaren lid van de club en heeft onschat bare verdiensten voor de vereniging vanwege haar bemoeienissen met de jeugd. Met nooit aflatende ijver kwam zij voor het belang van de kinderen op en nooit liet zij verstek gaan. Als er ooit iemand het erelidmaatschap verdiend heeft, dan is zij het wel. Voorzitter Stroband onderstreepte de dank met bloemen en de belofte dat haar naam op het nieuwe erebord zal worden bijgeschreven. De benoeming van leden in diverse commissies leverde niet veel proble men op en ook de rondvraag was niet al te moeilijk. Het was evenwel toch rond middernacht toen de hamer voor de laatste keer viel en de leden hadden toen geluk dat de werkers aan het clubblad gewoon doorgedraaid had den. Hun assistentie voor het afwerken was niet meer nodig; het was een kwestie van timing geweest. In het kader van hun jaarlijkse mani festatie 'Oktober: Wijnmaand' gaan de slijters-wijnhandelaren een begin maken met een gratis wijnkusus voor consumenten. De slijters zullen deze eenvoudige informatie, die onder de titel 'Van Wingerd tot Glas' is samen gevat in een boekje, van 32 pagina's, ter beschikking stellen van de begin nende wijngebruikers. De tekst is van de bekende wijnschrijver Karei Kool hoven, die de leek op speelse wijze binnenvoert in de wereld van de wijn. Vaktaal is daarbij zo veel mogelijk vermeden. Overigens is de kursus niet tijd-gebonden. Ook na 'Oktober: Wijn maand' zal hij verkrijgbaar zijn. Achter in het boekje bevindt zich een vragenlijst. Wie alle vragen goed be antwoordt, krijt via zijn slijter een fraaie oorkonde. Het eerste kursus- boekje werd gepresenteerd tijdens de inhuldiging van de nieuwe nederlandse Wijnambassadrice Ria van Schie (uit Wateringen). Dit gebeurde in het Joe goslavische wijngebied Istrië (bekend om plezierige wijnen als' 'Merlot, Teran, Malvazija en Cabernet), dat voor deze plechtigheid een prachtige entourage vormde. Bij deze gelegen heid deelde de heer Th. G. Chr. Hooy, voorzitter van het Bedrijfschap v.d. Detailhandel in Alcoholhoudende Dranken mede, dat het wijnverbruik in ons land - 72% van de Neder landers drinkt (wel eens) wijn - zich voorlopig stabiliseert rond de 12 L per hoofd van de bevolking. Ruim 46% van deze consumenten heeft altijd wijn in huis. De mannen hebben een uitgesproken voorkeur voor rood, de vrouwen (nog) voor rosé, de waarde ring voor witte wijn is bij beide groepen gelijk. Gezien de nog steeds stijgende belangstelling voor wijn bij het publiek, werkt de slijterij-wijn handel hard aan het versterken van het ondernemerschap en de vergroting van de vakkennis. Zo hebben inmiddels al ruim 300 slijters-wijnhandelaren de titel Vinoloog verworven, de bekroning van de verre van gemakkelijke op leiding aan de Wijnacademie. 'Met als resultaat', aldus de heer Hooy, 'dat het publiek steeds meer de weg naar de gespecialiseerde slijterij-wijnhandel blijkt te vinden'. Zolder isoleren en aftimmeren? Kees Frank aannemer! Koninginnelaan 48 Soest, 02155 -11066. Het gebruik van speciale korrelmeststoffen neemt de laatste jaren geweldig toe, hetgeen ook niet zeer verwonderlijks is. Een meststof die speciaal wordt bereid voor een bepaald gewas of groep van gewas sen, geeft gewoon een beter groeiresultaat dan iedere andere universele meststof. Erg goede pro- dukten zijn de Park-meststoffen, die we hieronder zullen bespreken. Gazonmest van Park is een gecoate meststof, wat inhoudt dat iedere mestkorrel voorzien is van een jasje, dat het voedsel langzaam vrijgeeft en daar door nooit verbranding teweeg kan brengen. Deze mest wordt gestrooid in het voorjaar (maart-april) en als extraatje nog eens in juli-augustus. Park gazonmest is ook te verkrijgen met een onkruiddo- dendmiddel. Coniferenmest strooien we in april- mei, nadat we, indien nodig, onze coniferen hebben bijgeschoren, met als doel strakke gesloten planten te verkrijgen. De coniferenmest geeft een flinke groei en komt de kleur van de conifeer ten goede. Door de snoei en de mest blijft de plant fris en vol, waardoor hetz.g. ruien in het najaar minder opvalt. Een meststof die ook een dankbaar resultaat geeft is de Rhododendronmest, die bij de Rhododendron en Azalea de groei en knopzetting bevordert. Een extra rijke bloei wordt verkregen door het verwijderen van de uitgebloeide bloemen in het voorjaar. Rhododendronmest wordt in het voorjaar tussen de planten gestrooid. Al weer langer in de handel is de Rozenmest en zeker niet ten onrechte, omdat rozen erg veel eisen stellen aan de bemesting. Een te licht bemeste roos is veel gevoeliger voor allerlei ziekten en zal ook mede daardoor minder of weinig bloeien. Rozen- mest geven we daarom 2 x per jaar en wel in de zomer. Verstandig is het ook om jaarlijks in voor en najaar een flinke organische bemesting toe te dienen in de vorm van compost of koemest. Heide mest is in tegenstelling tot rozenmest pas kort in de handel, maar vindt al goed zijn weg naar menige heidetuin. Het wordt na het snoeien (bij zomerbloeiers in maart en bij de winterbloeiers na de bloei) tussen de planten gestrooid. Succes verzekerd. Een laatste minder bekende meststof is bloembol- lenmest, dat meestal gezien wordt als een overbodi ge luxe. Dit is toch onjuist, omdat het naast een rijke en langere bloei ook zorgt voor de groei van de bol, zodat er in het voorjaar geen nietig verpieterd bolletje wordt opgerooid. Integendeel een grote stevige bol is het resultaat, die op deze manier jaren langer dienst kan doen. Hiermede eindigt de uiteen zetting over meststoffen, in de hoop hiermede wat duidelijkheid te brengen in het grote aanbod en voor alles geldt natuurlijk, vragen betreffende deze zaken worden graag beantwoordt door het verkoop personeel op Uw tuincentrum. - Goed zicht in de tuin - door een hardhouten schuifpui met dubbel glas Kees Frank aannemer! Koninginnelaan 48 Soest, 02155 -11066. In dorpshuis „De Borg" aan de Wil- laertstraat te Soest is op za. 11 oktober een Jazz festival m.m.v. de Gooise Compagnie. Aanvang 20.30 uur. Entree 9,50, kaarten te verkrijgen aan ons kantoor. Op vr. 10 oktober zijn in de Grote Zaal van het Concertgebouw te Amsterdam de Europese Danskampioenschap v.d. Verg. Beroepsdansers en Demonstra- teurs. Aanvang 20.00 uur. Prijzen 47,50; ƒ27,50 en 17,50. Op za. 11 oktober kunt U in het Muziekcentrum te Utrecht naar een uitvoering van het Utrechts Symfonie Orkest Het Nationale Ballet. Ge speeld worden werken van Ravel en Schubert. Aanvang 20.15 uur. Prijzen 16,-; pas 65 12,- en cjp 8,-. In De Flint te Amersfoort is op 10 oktober caberet Buna met een lichte muziekfestival cabaretprogramma 1980. Aanvang 20.15 uur; Entree 9,-; cjp 7,-. Op 13 oktober kunt U in de Flint te Amersfoort naar het show/cabaret programma Brasil tropical. Aanvang 20.15 uur. Entree 23,50; cjp 17,50. Op za. 11 oktober is er in de Maria- school aan de Mariastr. 1 te Soest een Rommelmarkt. Geopend van 10-13 uur. Muziek in Artishock. OP za. 11 okt. kunt U in Artishock, Steenhoffstr. te Soest luisteren naar Symfonische-Jazz- Rock met Ronald Buyk aan de fender- piano; JaapFroentjes, tenorsaxofoon; Arjen v.d. Linden aan slagwerk; Frank von Méijenfeld, basgitaar en Chris Punt, percussie. Aanvang 21.30 uur. Entree 6,-; leden 5,-. Op zo. 12 oktober houdt I.V.N. Eem- land weer haar maandelijkse wande ling, dit keer rond het Pluismeer. Lief hebbers worden verwelkomd door de natuurgidsen, die hen gaarne meene men op de wandeling. Vertrekpunt is de Insingerlaan t.o. het Spiehuis aan de Biltseweg om twee uur. Op 11 en 12 oktober wordt weer de „Dag van de Postzegel" gevierd in de zalen op de le verdieping van het Okura Hotel aan de Ferd. Bolstr. te Amsterdam. Ca. 10.000 postzegellief hebbers worden verwacht. Er zijn ruim 100 vitrines met collecties. Te vens zullen 20 erkende handelaren met een verkoopstand aanwezig zijn. Open: za. van 9.00-18.00 uur; zo. 10.00-17.00 uur. Toegang gratis. Op vr. 10 oktober is er weer Jazz in de Speeldoos te Baarn. Dan spelen „Opa's Jan's Jazzband", oude bekenden, echt terug van weggeweest! Aanvang 21.00 uur. Toegang ƒ7,-; 5,- toegang tot 23.00 uur. In sportpaleis Ahoy te Rotterdam is op 30 oktober weer het N.C.R.V.-Mini- voetbal 1980/1981. Aanvang voor programma 19.00 uur met atletiek en wielrennen. Aanvang minivoetbal 2Q.00 uur. Verwacht einde 23.00 uur. Prijs per show 7,50 p.p. Een passe*partourv geldig-vóór alle shows 40,-. 1 - Op 2 november is in Ahoy te Rotterdam een uitvoering van het Fiseher Chöre. Aanvang concert 15.00 uur. Einde plm. 17.30 uur. Prijzen 15,- t/m 30,-. Kaarten te reserveren aan ons kan toor. Tijdens de herfstvakantie op 19, 21, 22 en 23 oktober rijden weer de stoomtrei nen tussen Apeldoorn en Dieren. Ver dere inlichtingen aan ons kantoor. In de congreszaal van het Slot Zeist aan de Zinzendorflaan te Zeist kunt U op 12 oktober naar een koffieconcert door het kamerorkest Arion o.l.v. Alexandru Lascee werken van Bach, Mendelsohn, Bartok. Aanvang 12 uur. Prijs 7,-; cjp/p65 5,50; t/m 14 jaar 3,50. De Soester Kadobon is voor velen van u een bekend begrip. De ontvanger heeft het voordeel rustig zelf naar een kado te zoeken dat hem/haar bevalt, de bon is immers 6 maanden geldig. Het Utrechts Symfonie Orkest zal op di. 14 okt. een concèrt geven in De Flint, Stadshal te Amersfoort. De chef-diri gent van het U.S.O. de Roemeen Corne- liu Dumbraveanu, zélf zal dit concert dirigeren. Solist is de befaamde pianist Nelson Freire. Aanvang 20.15 uur. Prijzen 12,25; p65 9,25 en cjp 5,50. Vanuit het Dorpshuis 't Trefpunt aan de Schooldwarsweg te Austerlitz kunt U op 16 oktober een herfstrit maken, een autorit over 40 km. op basis van oriëntatie, georganiseerd door de Slot- ridders. 10,- per equipe. Start 19.00 uur. S.O.Soest organiseert op zo. 26 oktober weer de Pijnenburgcross. Het par cours gaat door de prachtige natuurge bieden van het Landgoed Pijnenburg en de W. Arntz-stichting, met afstan den van 2,5 - 5 en 10 km. en de halve marathon. Inschrijven en kleedgele genheid in kantine van S.O.Soest aan de Bosstraat. Inl. B. Kriek, Nieuweweg 34b te Soest, tel. 15248 en bij J. Veen, W. Speelmanhof 7 te Soest, tel. 17313. Op zo 12 en ma. 13 oktober spelen in de Stadsschouwburg te Utrecht Mary Dresselhuys, Jan Retèl, Manfred de Graaf, Rudy Falkenhagen, e.v.a. Gouden Vijver (On golden Pond). Aan vang 20.00 uur. Prijs 8,50 t/m 20,- vanaf 3 dagen tevoren te reserveren. De nieuwe busboekjes van Centraal Nederland '80/'81 zijn weer uit en bij ons aan de balie te verkrijgen voor 2,50 per stuk. De nieuwe Pro Juventute Oranje Ka lender voor 1981 hebben wij ook weer ontvangen. Voor 9,- per st. kunt U hem kopen aan ons kantoor. Tot en met 12 oktober kunt U nog naar de expositie Herfstflora in de Singer te Laren. Tót ver over de grenzen is de Herfstflora een begrip geworden. Per zaal zijn de stijlen verschillend. Voor aanstaande modehuizen tonen op 8-9 en 10 oktober tijdens de Herfstflora de wintercollecties 1981. In de Expohal aan de Soestdijker- straatweg te Hilversum is op za. 11 en zo 12 okt. de Internationale Kattenten toonstelling Pro-Kat. Geopend van 10- 18 uur. Kadobonnen voor Soest en Soesterberg in waarden van 5,-10,-15,-20,- en 25,- zijn het hele jaar door verkrijgbaar bij de Rabobanken en het WV kantoor Soest, Soesterberg. de kontakUens Oe andere oplossing die alle verschil van de wereld maakt Vraag het iedereen die de grote stap heeft genomen: het verwisselen van de bril met kontaktlenzen is een overgang vol wonderlijke ervaringen Je kijkt anders. Je ziet anders. En je ziet er anders uit. De spiegel is een voortdurende bron van verbazing, 't Is al met al of je in een heel nieuw jasje bent gestoken Wie dat allemaal heeft meegemaakt wil niet meer terug, voor geen goud en goede woorden. Vandaag de dag zijn er lenzen vooi elk e iedereen Plezierig voor u en iedereen is dat de techniek ook op het terrein van kontaktlenzen niet heeft stilgestaan. Naast de lens van hard plastic is er nu ook de zogenaamde „Z" flexlens. Dit zijn harde lenzen die zuur stof doorlaten. Bovendien voelen ze op het oog zachter aan, omdat ze plm. 2% vocht opnemen. Buiten de flexi-lenzen zijn er natuurlijk de overbekende zachte lenzen nog. Zachte lenzen zijn bijzonder flexibel en zeer geschikt voor sport beoefenaars. Bij een juiste keuze is van irritatie en andere bijeffecten geen sprake meer. Hef wanneer en waarom van kontaktlenzen Inzespunten omdat u met kontaktlenzen weer de oude 'ik' van vroeger wordt omdat u veel aan sport doet en de kontaktlens dan veel veiliger is omdat u in uw werk beslagen of be regende glazen niet kunt riskeren omdat gebleken is dat kontaktlenzen de achteruitgang van uw gezichts vermogen duidelijk aanwijsbaar afremmen omdat u niet aan een dubbelfocus bril kunt wennen en twee aparte brillen te lastig vindt omdat er eigenlijk niets tégen en heel veel vóór het dragen van kon taktlenzen pleit. Wat lèt u om eens met ons over kontaktlenzen te komen moet nemen. Besluit u na zo n gesprekje tot kontaktlen- praten? Niets, helemaal niets, want het is allemaal com- zen. dan vinden we dat prachtig. Zo niet. dan graag ge- pleet vrijblijvend. Na een gratis test kunnen we u precies daan en even goede vrienden. Alle beslissingen zijn aan u vertellen welke lens voor u het meest geschikt is. hoe u er en zo moet het ook zijn. het snelste aan went en welke algemene regels u in acht Gediplomeerd kontaktlensspecialist 'HARTJE-ZUID' ivöD bnr de boekenweek voor de jeugd met stapels fijne en nieuwe kinderboeken bekroonde boeken (gouden en zilveren griffels) GRATIS ballonnen GRATIS sprookjes prentenboek GRATIS de extra dikke KINDERBOEKEN MOLEN, een gids boordevol informatie over jeugdboeken (met prijsvraag) Speciale kinderboekenweekuitgave „Spook tussen Spoken" voor slechts f3,- De Samenwerkende Boekhandels Soesterbergsestraat 53 Soest-Zuid Tel.: 02155-12419 v. Weedestraat, hoek Stadhouderslaan - Soestdijk Tel.: 02155-17699 In oktober a.s. bestaat de Amersfoort- se zanggroep „Het Nederlandse Lied" veertig jaar!. Dat een koor veertig jaar bestaat is niet zo bijzonder; dit koor echter is uniek, want het is al die veertig jaar geleid door dezelfde persoon: Renske Nieweg. Het jubileum zal worden gevierd met een weekend voor de leden en oud-le den in de Ernst Sillemhoeve op 24, 25 en 26 oktober en met een grote samenzang en -spelavond op 11 oktober a.s. in het kerkelijk Centrum De Brug, Schuilen- burgerweg 2 te Amersfoort. Ieder die van zingen houdt en/of een instruent bespeelt is hartelijk welkom. Muziekinstrument en lessenaar mee brengen. Kaarten nu reeds verkrijg baarbij de A.C.R., Zonnehof, waar ook de muziek die die avond zal worden gebruikt, al voorradig is. De Kerstliedavonden die jaarlijks door Het Nederlandse Lied en Renske Nie weg worden georganiseerd zijn alge meen bekend; ook deze avond belooft een bijzondere belevenis te worden. kom naar middelwijkstraat 54 telefoon 02155-13539 In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie en... met onze assistentie. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving.

Soester Courant | 1980 | | pagina 3