7fVg m 85.- iid Pub I Spaarweek bij de Rabobank n Aros Ziekenomroep vraagt steun voor renovatie van studio 1 Goed bezochte algemene ledenvergadering van WZ Gemeente komt op voor in Soest gevestigde bedrijven Gasbedrijf maakt ruim 1 miljoen winst Zon in de schoorsteen" ilp 4 Leden van de SOESTER ZAKENKRING hebben WERK voor U vraagt uw aandacht voor: Hinderwet Commissie voor de Beroepschriften Hinderwet Verleende bouwvergunningen CDA-soos WALET bv ERKEND^Iv BEDRIJF SIERADEN ALS OCCASIONS Aaron Sassoon Cursus recreatie sportleider van start gegaan Nieuw in het INFOrmatie- centrum Aanvraagtermijn individuele huursubsidie verlengd Nieuw!! Broeken met ruitjes Deelnemers vergadering Sportstichting Openbaar fractie-beraad D'66 Soest Gemeenteraadsvergadering Soester Courant van woensdag 8 oktober 1980 )at ziet er even goed uit! laxi-pullover, waarin je 't elemaal gaat maken deze rinter. Je draagt er een ikke maillot onder en atuurlijk laarzen. Cloffy eet gewoon wat jij leuk ndt. hof 10-14 Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan ligt ter inzage het verzoek om een vergunning van P.A.Hilhorst, Lange Brinkweg 58 te Soest, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een boerderij, be staande uit veehouderij, varkensfokkerij en-mesterij aan de Lange Brinkweg, ongenummerd, (kadastraal bekend gemeente Soest sectie A, nummer 4209). U kunt gemotiveerde bezwaren tegen bet verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van ter- inzagelegging van het verzoek d.d. 8 oktober 1980. Gemotiveerde be zwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden inge bracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt ge geven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zitting wordt gehouden op 23 oktober 1980 om 9.00 uur in het gemeentehuis, Steenhoffstraat 2, Soest. N.B.Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben ingebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep instellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schriftelijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoon lijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. (openbare bekendmaking) De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt, ter uitvoering van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de beroepschriften bekend, dat op donderdag 9 oktober a.s. om 16.00 uur in de commissiekamer van het gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg 77, een openbare vergadering van de commissie zal worden gehouden, waarin de volgende zaak aan de orde komt: Het beroep van W.Worst te Nijkerk tegen een geweigerde standplaatsvergunning voor de verkoop van poeliersartikelen. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) ligt ter inzage het verzoek om vergunning van P.A.Schothorst, Birkstraat 122a, Soest, om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een bedrijfs ruimte voor reparatie van landbouwtractoren gecombineerd met een veehouderij op het perceel Birkstraat 122 a (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C, nr. 3262). Schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend gedurende 4 weken na dagtekening van deze publicatie. Op donderdag 23 oktober 1980 wordt in het gemeente huis, afdeling I, de openbare zitting gehouden, waar gelegenheid bestaat persoonlijk of bij gemachtigde bezwaren in te brengen. De zitting is om 11.00 uur. N.B. Inwoners van deze gemeente hebben later het recht tot het instellen van beroep, indien zij in persoon of bij gemachtigde op bovenbedoelde zitting zijn verschenen. Andere belanghebbenden kun nen volstaan met het schriftelijk inbrengen van bezwaren binnen de gestelde termijn. (niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 23 september 1980. uitbreiden van een woonhuis en bouwen van een carport op een terrein, gelegen aan het Minstreelpad 11 (kadastraal bekend ge- meente Soest, sectie G, nr. 7481). Verlening d.d. 29 september 1980. het gedeeltelijk veranderen en vergroten van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Beatrixlaan 27 kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nummer 1458). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschik kingen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30-17.00 UUR De Rabobank organiseert dit jaar van 13 t/m 18 oktober de traditionele Spaarweek. In deze week worden de mogelijkheden en voordelen van het sparen benadrukt. Voor wie nu wil sparen om later iets achter de hand te hebben, biedt de Rabobank in de Spaarweek iets extra's in de vorm van een spaarpremie van 7,50. Ook zijn een kalender, een gevelbouwboek of andere surprises beschikbaar. Sparen is het stap voor stap opbouwen van iets dat - zeker bij de huidige economische vooruitzichten later goed van pas kan komen. Nu rekening houden met de financiële behoefte van morgen. Vroeger zei men: "wie spaart heeft iets, wie niet spaart niets". En hoewel het tweede deel van dit ge zegde misschien aan kracht heeft ver loren omdat het lenen van geld de laatste jaren veel eenvoudiger is ge worden, staat het eerste gedeelte nog recht overeind. Want tegenover de ver plichtingen van het geld lenen, staan de vrijheid en de onafhankelijkheid van het sparen. De spaarvormen van de Rabobank zijn aangepast aan individuele wensen en mogelijkheden. Voor de jeugd tot en met 20 jaar biedt de Rabobank een pakket jeugdspaarvormen, name lijk het Kinderspaarplan, Grijp-5 en de Zilvervloot. Voor de andere spaar ders zijn er spaarvormen waarbij de ingelegde gelden direct kunnen worden opgenomen én spaarvormen met vaste opzegtermijnen en de daarbij beho rende hoge (re) rente. Tijdens de Spaarweek krijgt iedere nieuwe spaarder een premie van ƒ7,50 op zijn of haar boekje of reke ning bijgeschreven. De Rabobank- kalender, die in de Spaarweek wordt uitgereikt, heeft v°or 1981 als thema "Nederland-Gevelland", en geeft een beeld van de eeuwenoude cultuur van ons land op het gebied van gevelbouw. Voor de jeugd wordt in de Spaarweek een aantal aardige surprises beschik baar gesteld, waartoe ook een gevel bouwboek kan behoren. De algemene ledenvergadering van WZ die dezer dagen is gehouden, en die door ruim veertig leden werd bezocht, kenmerkte zich door een snel le afwerking van de agenda. Na het welkomstwoord van de voorzitter, de heer H. Strietman, verkreeg de secre taris het woord. Hij gaf een uitgebreid verslag van het seizoen 1979/80. Vol gens hem waren de prestaties teleur stellend. Het beleid zal in de nabije toekomst meer prestatiegericht moeten zijn [hij doelde op een leden- uitspraak van de vergadering van 19 mei 1.1.]. Alle diverse commissies werden be dankt voor hun vele werk en hij besloot zijn verslag met de opmerking, dat het bestuur zich het nieuwe seizoen weer zal inzetten om van WZ een gemeen schap te maken, waarin velen zich thuis kunnen voelen. Bij de bestuursverkiezing werd de aftredende algemeen adjunct, de heer H. Bakker opgevolgd door de heer Ton Bunnik. Bij de bestuursmededelingen werd een beroep gedaan op de leden om meer be reidheid te tonen voor taken, zoals de barbezettting. De heer B. Morren heeft verzocht om enige hulp in verband met de toto- en lotto werkzaamheden. De heer Van Hummelen zal medewerken. Op het verslag van de penningmeester waren geen op- of aanmerkingen bin nen gekomen. De heer Oskam werd dé charge verleend viir zijn zuinig beheer. Volgens de penningmeester moet WZ voorzichtig met de financiën omgaan, omdat de kosten van verwarming, gas, licht en water steeds stijgen. De contri butie werd met vijf gulden verhoogd. De vergadering ging accoord met het bestuursvoorstel om 30.000,- te lenen voor het betalen van de kantine-aan bouw. Om 22.15 uur sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. Het gemeentebestuur van Soest heeft gedeputeerde staten van Utrecht In een brief nog eens laten weten het best eens te zijn met een bedrijfsvestigings- beleid, maar dat dan op een andere manier te willen doen dan de provincie zich voorstelt. De provincie wil, althans wat Soest betreft, eventueel de huidige situatie handhaven en vestigingen met een regionaal of bovenregionaal verzor gende functie hier laten voortbestaan. Maar de provincie zal in beginsel geen medewerking verlenen aan vestiging van nieuwe bedrijven met een meer dan plaatselijk verzorgende functie. De provincie houdt alleen, weer voor wat Soest betreft, rekening met de bestemming van het produkt of de dienst, maar in het geheel niet met bijvoorbeeld de herkomst van de grondstoffen. Dan ziet de provincie, volgens het gemeentebestuur een in de loop der jaren gegroeide werksituatie over het hoofd en daardoor zou ooit de rust op de arbeidsmarkt, die de provincie ook zegt na te streven, in gevaar kunnen komen. „Immers bij opheffing van een groot, jarenlang in Soest gevestigd bedrijf met veel Soester personeel, kan een nieuw bedrijf in dezelfde tak van industrie een wezenlijke bijdrage leve ren tot het gewenste evenwicht en de verlangde rust op de arbeidsmarkt, óók al is er sprake van een bedrijf met méér dan plaatselijke verzorging", aldus het gemeentebestuur. Overigens is men ondanks deze kritiek wel blij met het verschijnen van de nota's met de provinciale visie. „Zij weken op zijn minst een discussie los op het terrein van het sociaal-econo misch beleid", aldus Soest. Men wil hier die discussie niet uit de weg gaan, maar positief richten op het bereiken van de beleidsdoelstellingen. De kritiek van de gemeente betreft dan ook niet zo zeer het doel, maar wel de wijze waarop de provincie denk dat doel te bereiken. Soest lijkt het beter een flexibel be drijfsvestigingenkader te hanteren. Voor uw: BRUILOFTEN - PARTY'S RECEPTIES KOUDE BUFFETTEN RESTAURANT SOESTER NATUURBAD Van Weerden Poelmanweg 4 SOESTDUINEN - Tel. 02155-13156 Van een eenvoudige huzarensalade tot een uitgebreid koud buffet: onze keuken is gespecialiseerd in exdu- sieve schotels voor uw party thuis, uw bedrijf enz. Donderdag 9 oktober a.s. zal in restau rant v.d. Brink vanaf 20.00 uur en CDA-soos gehouden worden. Voor de bewoners van Soesterberg zal de soos in gebouw de Hoeksteen gehou den worden ook op donderdag 9 oktober om 20.00 uur. Bouw- en Onderhoudsbedr. Kantoor en werkplaats Industrieweg 10 - Soest Postbus 171 Tel. 02155-17797-19260 nde Bouwroï^ Voor al uw Bouwwerken Onderhoudswerken Verbouwingen Vraag eens vrijblijvend prijsopgave! Het Soester gasbedrijf heeft vorig jaar uitstekend gedraaid en een netto winst geboekt van 1.102.772 gulden. Een deel van deze winst is veroorzaakt door het feit dat het gasbedrijf meer gas ver kocht dan het inkocht en dat verschil valt onder de rubriek lekverliezen en meetverschillen. Die meetver- schillen vielen positief uit met 3.031.437 kubieke meter. Het gasbedrijf kocht 77.361.105 kubieke meter aardgas in (a 20.126 ct.en ver kocht 80.392.542 kubieke meter, waar van ruim 437.000 m3 a 27 cent; ruim 64.800.000 m3 a 25 cent; 105.000 m3 (abonnementen incl. vastrecht) a 47 cent en nog eens 14.181.000 m3 a 20.126 cent. Zo kwam het bedrijf aan een bruto winst van 4.207.490 gulden, waarvan de totale exploitatiekosten van 3.104.718 gulden betaald werden. Van de netto winst is 400-000 gulden toegevoegd aan de reserve van het gasbedrijf en de rest overgeheveld naar de algemene dienst van de ge meente. Het gasgebruik is de laatste jaren aardig gestegen; in 1977 was dat 69.787.801 m3; in 1978 opgelopen tot 74.348.687 m3 en vorig jaar dan ruim 80 miljoen kubieke meter. Het aantal aansluitingen steeg van 13121 in 1977 tot 13654 in 1979. De totale lengte van het hoofdbuizennet was eind december 1979 177.033 meter, een uitbreiding van 2261 meter. 2261 meter. Bij het gasbedrijf wordt ook de ad ministratie gevoerd van de kabel televisie. Het aantal aansluitingen op het gemeentelijk kabelnet steeg van 3376 eind 1978 tot 6353 eind 1979. Noot redactie: De Ykwet lijkt zo op het oog nuttige lectuur voor raadsleden en directie van het gasbedrijf. Meubelen, een etentje, kleding, boeken en platen, huisdiertjes of bloemen en planten kunt U allemaal kopen met een SOESTER KADOBON (en nog veel meer). Deze bonnen zijn verkrijgbaar bij VW SOESTERBERG en SOEST en bij de Rabobankén. De aktiviteiten van de Soester zieken omroep, de Algemene Radio Omroep Soest, zijn de laatste jaren flink uitge breid. Zo'n 5 jaar geleden begonnen ze met uitzendingen naar ziekenhuis Zon negloren vanuit de studio op het zieken huisterrein. In de loop der jaren kwa men er meer gegadigden voor de programma's en nu draait de Aros ook in de Malvahoeve, Honsbergen, Molen schot, Groot Engendaal en sinds kort ook in de Beukenburg in Groenekan. Vorig jaar werd begonnen met de bouw van een 2e studio naast de. Ie, een studio die op 22 maart j.l. officieel werd geopend. Toen die studio eenmaal goed draaide kon begonnen worden aan de renovatie van studio 1. Die renovatie was hard nodig, want na 5 jaar onafge broken dienst voldeed de apparatuur niet geheel meer aan de huidige eisen. De medewerkers van de Aros zijn nu druk bezig. De mengtafel wordt volle dig opnieuw opgezet en de mogelijkhe den worden uitgebreid, hetgeen de geluidskwaliteit ten goede zal komen. Een betere planning en meer aktivitei ten zullen in de toekomst mogelijk zijn, b.v. een reportage kan „uitzendklaar" gemaakt worden in studio 1, terwijl men in studio 2 met een rechtstreeks programma bezig is waarin die repor tage later gedraaid moet worden. De aktiviteiten in Soest waar de Aros verslag van doet zullen dan sneller en kwalitatief beter in het ziekenhuis of elders te horen zijn. Vóór de komende feestdagen hopen de medewerkers dit gigantische karwei af te hebben. Elke dag wordt eraan ge werkt en 2 Aros-medewerkers hebben zelfs een week verlof genomen om volledige dagen in de studio te kunnen werken U zult begrijpen dat enige financiële steun zeer welkom is. Veel mensen steunen het pro deo-werk door middel van een donatie, die minimaal (we stellen geen maximum!10.- per jaar bedraagt. Als u wilt helpen het vrijwil lig Aros-werk om zieken en bejaarden wat meer in contact te brengen met datgenen wat in hun woonplaats ge- beurt, goed te doen, stort dan uw bijdrage op postgiro 2849900 t.n.v. Pen ningmeester Aros. Veel mensen die van de Aros program ma's genieten zullen u dankbaar zijn. De studio bezoeken? Dat kan. Elke avond en in het weckend 's middags (vanaf plm. 15.00 uur) is er iemand in de studio aanwezig. U kunt dan de programma's „vanuit de keuken" vol gen. en de medewerkers zullen u graag verder informeren over het zieken- omroepwerk. Wij hebben schitterende gouden armbanden, chokers, han gers, ringen, horloges (met en zonder gouden band), munten e.d. voor 50 procent onder de normale prijs. Kijkt u daarom regelmatig in onze goud-etalage, bij occasions. Laanstraat 18 diamantair - juwelier Baam Rembrandtlaan 13 ft De laatste jaren geven plusminus 65.000 Nederlanders een pakje aan een zieke, gehandicapte of hulpbehoevende bejaarde medeburger. Dat geschiedt dan via de befaamde aktie "Zon in de schoorsteen", die gevoerd wordt door de Zonnebloem, daarbij in de pu bliciteit ondersteund door KRO-radio en -t.v. Het gaat in deze aktie niet om dure cadeaus, doch om een gezellig pakje met rijmpjes of briefjes, zoals dat thuis ook gebeurt. Voor degenen, die een adres willen hebben, volgen hier de richtlijnen: 1. Afhankelijk van waar U woont, schrijft U naar de centrale, provinciale post. Dat kan met een kort briefje, waarin U meedeelt, dat U een pakje wilt maken en daartoe een naam en adres wilt ontvangen. In BLOKLET- TERS dient U Uw eigen naam en adres te vermelden. 2. In Uw briefje sluit U een postze gel van 60 cent in. Dat is voor het antwoord, dat U krijgt. 3. Na ongeveer 15 november ontvangt U een adres-formulier, waarop behal ve naam en adres ook enkele bijzon derheden staan van de zieke, gehandi capte of hulpbehoevende bejaarde, voor wie U een pakketje kunt maken. U kunt aan de hand van de gegevens rekening houden met wat U geeft. 4. Uiteraard dient het pakje tijdig ver zonden of (wat ook vaak gebeurt, als U een adres uit Uw eigen omgeving ontvangt) gebracht te worden. Attentie Als inwoner van Soest stuurt U dus Uw briefje met de vraag om naam en adres van een zieke/gehandicapte/ hulpbehoevende bejaarde naar De Zonnebloem, postbus 8600, 3503 RP Utrecht. APART GEZELLIG 4^61 Geopend: 's maandags t/m .zondags vanaf 17.00 uur. Dinsdags gesloten. SOESTERBERGSESTRAAT 107 SOEST - TEL. 02155-20202 Afgelopen week in Soest de cursus Recreatiesportleider B van kracht ge gaan. Hiermee is het aantal cursussen dat door de Sportstichting wordt geor ganiseerd op drie gekomen. Sinds een aantal jaren wordt al de Algemene Basis Opleidingscursus (A.B.O.) gege ven en de opleiding voor Recreatie sportleider A. De nieuwe cursus, waarvoor sportwet houder G. Plomp het startsein heeft gegeven, is een vervolg op de A.B.O. en Recreatiesportleider A-cursussen. Achttien deelnemers telt deze nieuwe cursus. Informatie over het totale cur suspakket kan men krijgen bij de coördinator sportopleidingen van de Stichting L.O. en Sport Soest, de heer P. Hoogendoorn. tel. 16744, toestel 259. Geïnteresseerden kunnen in Jiet ge meentelijk INFOrmatiecentrum gratis verkrijgen het „Beleidsplan 1980" dat door de gemeenteraad in zijn vergade ring van 22 mei 1980 is vastgesteld. Ook is gratis verkrijgbaar de „Nota In spraak" van de gemeente Soest. Deze nota is op 22 juli 1980 door de gemeente raad vastgesteld. Tot en met vrijdag 10 oktober is in het INFOrmatiecentrum nog de speciale milieu-expositie te zien alsmede de opstellen en werkstukken welke door de kinderen van de 5e en 6e klassen van de lagere scholen zijn gemaakt in het kader van de milieuweken. Het ministerie heeft besloten de aan vraagtermijn voor individuele huur subsidie ook dit jaar weer met drie maanden te verlengen. Huurders, die denken voor de periode van 1 juli 1980 tot 1 juli 1981 voor individuele huur subsidie in aanmerking te komen en hun aanvraag niet vóór 1 oktober hebben ingediend krijgen nu tot 1 januari 1981 de gelegenheid bij de gemeente een aanvraagformulier in te leveren. Deze datum geldt niet voor huurders, die eerst na 1 oktober 1980 een woning betrekken. Voor hen is een indienings- termijn van drie maanden van toepas sing, die begint op de datum waarop de huur van de nieuwe woning is inge gaan. Aanvraagformulieren individue le huursubsidie zijn te verkrijgen in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum te genover het gemeentehuis. Div. kleuren vrijetijdskleding v.Wfeedestraattl0 tel.12424 Soest In de grote zaal van het wijkdiensten centrum De Borg aan de Willaertstraat 49 wordt maandag 24 november 's avonds om 8 uur de deelnemersver gadering van de Stichting L.O, en Sport Soest gehouden. Aanstaande maandag 13 oktober komt de raadsfraktie van D'66-Soest (Harry Jonker, Jenny Allard en Henk Gerth) weer bij elkaar in een openbaar frak- tieberaad. De raadsagenda van 16 oktober wordt dan doorgesproken, sa men met belangstellende leden van D'66, de z.g. werkgroep gemeentepoli tiek. Het beraad is openbaar, dus iedereen in Soest is van harte welkom om aanwezig te zijn, zijn stem te laten horen en informatie te krijgen. De fraktie komt om 20.00 uur bij elkaar In het gebouw van „Gemeentewerken" aan de Lange Brinkweg 77 in Soest. Als iemand een speciaal probleem wil bespreken, laat hij of zij dan tevoren telefonisch kontakt opnemen met de voorzitster van de avond, Erica Hoks- bergen, tel. 02155-18069. De Soester gemeenteraad vergadert op donderdag 16 oktober om half acht 's avonds in de zaal van cultureel centrum De Borg. Op de agenda staat onder andere een voorbereidingsbe- sluit als bedoeld in art. 21 van de wet op de Ruimtelijke Ordening. Tevens komen aan de orde de aan- melding/toelating van nevenvoor zieningen van de Stichting Mariënburg tot de zogeheten "indirecte finan ciering" van de Algemene Bijstands wet en een voorstel van de commis sie voor de beroepschriften tot het nemen van een beslissing op een be roep van de heer R.Nieuwenhuis te gen de weigering van een bouwver gunning. Er zullen ook beslissingen worden ge nomen over een verhoging van di verse rechten en belastingen, en in de onderwijssfeer. Voorafgaand aan de eigenlijke vergadering zijn de aan wezigen op de publieke tribune ge durende een half uur in de gelegen heid vragen te stellen. NAAM BEDRIJF TEL.NR. FUNKTIE Hermans Groep b.v. 10404 Secretaresse Accountantskantoor Bosman B.V. 21909 Assistent-accountant Drukkerij Klomp B.V. 13435 All-round offsetdrukker 's avonds 033-723986 Frans Bosman B.V. 13367 Onderhouds-Elektromonteur Van Hengstum B.V. 20364 Konstruktie-bankwerkers Apparatenbouw Leerling konstr.bankwerkers B.V. Nederl. Kunststof 03463-1647 Assistent(e) voor de Administratie Industrie Soesterberg Yves Rocher Nederland B.V. 21324 Marketing secretaresse T elefoniste/ Receptioniste/T elexiste B.V. Mercurius 19544 Machinevoerder Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaande telefoonnummers.

Soester Courant | 1980 | | pagina 5