50 jaar geleden in Soest 4e Schoolschaaktoernooi in Kard. Alfrink Mavo POST Leuke wandelroute door nazomers Ridderoord te Bilthoven Postagentschap Honsbergen in Van Dam Supermarkt voortaan beter bereikbaar V JOS WORTMANN Gehannes... Lady Brax - King - Burberry - Loden Frey Gor-Ray Nu óók voor dames. Al ra Wilson Glenny - Vico Bleyle - LaCoste EIGENTIJDS WOONCOMFORT Maak U geen zorgen Manufacturen Magazijn 17 October 1930 po/tuncttc Tennessee Geen dansvergunning Vrije Radio Soest weer gepakt Zonder rijbewijs in onverzekerde auto Suffende bromfietser MANAU - ROTAN MEUBELEN meubelstoffering en interieur verzorging mand- rietwerk H. VISSER Gerrit Muis geeft doorlopende simultaanseance SIERADEN ALS OCCASIONS Aaron Sassoon 13 Soester Courant van woensdag 15 oktober 1980 13 09 O L JMIERENKLEDING V nèf even anders! TEL 15 ÜH I, AXSrit Vf 65 - HAAJ.l.N GD Van Dam Supermarkt vraagt aan al- lp bezoekers van haar bedrijf, om eni ge clementie te willen betrachten aan gaande het rustig winkelen. In de dagen van 20 t/m 31 oktober zullen een aantal veranderingen plaats vinden, die wellicht enig ongerief zul len teweegbrengen. Wat gaat er nl. gebeuren? Het postagentschap wordt in stijgende lijn druk bezocht; niet alleen door de bewoners van Honsbergen en uit Klaarwater, maar ook door de bedrij ven op het industriegebied. Door de huidige situering van het post agentschap is iedereen die daar iets te doen heeft, verplicht een wandeling door het bedrijf te maken, ook als men niets te kopen heeft. Bedrijven met grote aanbiedingen van poststukken vinden dit een nodeloos gesjouw. Iets dat de kopers kan hin deren, maar ook de omwonenden - we denken aan bejaarden - moeten die mars maken en tol slot moeten de be trokkenen allemaal bij de kassa's ko men verklaren aan de vriendelijke cas- sières, dat men niets gekocht heeft. De heer Wouter van Dam besloot, dat in die hinderlijke toestand veran dering moet komen. De PTT deelde deze mening volkomen en nu gaat in de week van 27 t/ 31 oktober a.s. het volgende gebeuren In deze week is het postagentschap gesloten. Er kunnen dus geen postzaken worden afgewikkeld. Als u de zaak binnengaat ziet u meteen geheel links twee grote deuren. Deze ingang wordt door slechts zeer weini gen gebruikt. Deze deuren worden blij vend gesloten en daarvóór komt het nieuwe postagentschap. Dus bij bin nenkomst geheel links. De bezoekers van supermarkt Van Dam die alleen iets te dotn hebben bij het postkantoor behoeven na de verbouwing dus niet meer door het gehele bedrijf en men ontloopt de controle aan de kassa's met het vaak daarbij behorende wach ten tot men aan de beurt is. De wei nigen die tot nu toe die zij-ingang gebruikten kunnen via de promenade - ook wel het poortje genoemd - de voor ingang bereiken. Die promenade zal voortaan ook overdag verlicht zijn, iets wat om allerlei redenen zijn nut kan hebben. Dat Van Dam Supermarkt meteen van de nood een deugd maakt, valt te be grijpen. De hoofdingang wordt zowel voor in- als uitgaanden voorzien van automa tische deuren. De klanten behoeven zich dan niet meer gepakt en gezakt Een anderhalf uur durende wandeling door een nazomers bos met grove den en een ondergroei van berken, eiken en varens staat de wandelaar te wach ten tijdens de Wandeling van de Maand, die in oktober is uitgezet door het Utrechts Landschap in de bossen van Ridderoord bij Bilthoven. Ridderoord, aan de noordkant van de gemeente De Bilt verbindingsweg naar Maartensdijk, is voor vele natuur liefhebbers in het Sticht al een bekend gebied, omdat het een van de weinige echte natuurgebieden is die zijn open gesteld voor het publiek. Men vindt er nog reewild, fazanten, houtsnippen en vele duivesoorten. En waar het ge bied gezond is tref je ook de schalkse rovers in de natuur: de vos, herme lijnen, wezels, valken, havikken, bui zerds en verschillende soorten uilen. Wie het allemaal wil ontdekken kan vanaf de kruising van de provinciale weg Utrecht-Soest met de Bilthovense Gezichtslaan de met oranje paaltjes aangegeven wandelroute op eigen ge legenheid volgen. Wie toch iets meer wil weten kan een gratis tekstboekje van de wandeling aanvragen bij het Utrechts Landschap in De Bilt (tele foon 030-765555 of postbus 121) of op zaterdagmorgen om tien uur present zijn wanneer een excursie onder lei ding van de boswachter en de consul plaatsvindt. Ridderoord is in de dertiger jaren door de activiteiten van Het Utrechts Landschap gespaard gebleven voor villabouw. Er heeft vroeger een grote buitenplaats gestaan, die samen met de omliggende boerderijen als pacht- gebied van ridders werd aangeduid met Ridder dorp. Het gebied bestrijkt aan beide zijden van de Gezichtslaan een oppervlakte van 209 hectare. door de deuren te worstelen, terwijl minder validen en bejaarden dit eveneens als een belangrijke ver betering zullen ervaren. Op de plaats waar nu nog het post agentschap staat komt de kaas-shop, waardoor de presentatie vooral ook van de buitenlandse kaassoorten beter tot zijn recht komt. De afdeling fijne vleeswaren krijgt daardoor meer ruimte, wat de presen tatie van de fijne vleeswaren, paté's, salades e.d. weer ten goede komt. De grote drukte in die hoek hoopt men daardoor beter te spreiden, wat voor een ieder prettiger is. Van Dam Supermarkt meent met deze en nog enkele andere reorganisaties zijn diensten aan het publiek bedui dend te verbeteren, reden waarom men in die twee weken op enige kle- mentie van de zijde van het publiek hoopt. Met het naderen van de herfstvakantie komt ook het jaarlijkse sehoolschaak- toernooi dichterbij: Maandag 20 oktober a.s. zullen 44 scholieren ingedeeld in 11 ploegen gaan uitmaken welk team zich in dit schooljaar het „Kampioensteam Schoolschaak Soest" mag noemen. Inzet van de tot de 64 velden beperkte- maar desondanks vinnige strijd zal wederom de „A.G.Hilhorst-wisselbeker" zijn, genoemd naar de enige jaren geleden door een noodlottig verkeersongeval om het leven gekomen MAVO-directeur. Deze in Soest zeer geziene figuur had steeds een open oog voor de noden van de opgroeiende jeugd en was zelf een hartstochtelijk schaker. De Soester Schaakclub heeft met het beschikbaar- stellen van de beker, die zijn naam draagt, gemeend de nagedachtenis aan A.G.Hilhorst levend te houden en aldus - geheel in diens geest- 3 zaken te combineren, die hem na aan het hart gingen t.w. interesse voor jonge mensen, liefde tot het schaken en het onderwijs. Het Griftland College - dat verleden jaar de beker won - zal dit jaar slechts vertegenwoordigd zijn door leerlingen uit de le t/m 3e klasse van het Havo/ Atheneum. Men heeft op deze school - op waarlijk sportieve wijze - gehoor gegeven aan de bezwaren geuit tegen het meespelen van scholieren uit de hogere klassen en zich daardoor be wust beroofd van zijn sterkste spelers. De critici wezen hierbij op de splitsing die ook bij landelijke schoolschaak- wedstrijden geldt en dat de overige teams bij het negeren van deze split sing praktisch kansloos zouden zijn. Indien dus het Griftland College dit jaar wederom kampioen mocht wor den, dan zal dit op grond van de aan wezige kwaliteit zijn geschied in een strijd, waarbij aan iedereen gelijke en eerlijke kansen zijn geboden. Leve het eerlijke gevecht en leve de sportiviteit (van het Griftland colle ge)!. Teneinde de „top" van het Griftland toch bij het gebeuren te betrekken zullen de sterkste spelers, zoals b.v. René Molenaar en Gerrit Muis - een potentieel kampioen bïj de senioren van de Soester Schaakclub - gedurende het toernooi een doorlopende simul- taan-seance geven tegen de teams die in iedere ronde „vrij" lootten, alsmede tegen een onbeperkt aantal scholieren over salarisvermindering- of mindere verdiensten. Koop eenvoudig in die zaken, die, zooals wij, MET DE PRIJSDALING MEEGAAN: „U behoeft niet den zelfden prijs te besteden als het vorige jaar." ZJe steeds onze advertenties en etalages. Zij houden U met de huidige prijzen op de hoogte. Koop in het^dres van vertrouuwen: F. C. KUIJPERSTRAAT No. 4 - TELEFOON 2135 Agentschap „De Regenboog". Tilburg. Een Dierenbewaarplaats voor Soest en Omstreken De Dierenvrienden (innen), die dit lezen, wij hopen dat er zeer velen onder hen worden aangetroffen, zullen zeker met voldoening in het voorgaande nummer van ons maandblad en ook in de alhier verschijnende weekbladen hebben gelezen van de vermoedelijke dierenbewaarplaats voor Soest en Omstreken. Wij zijn er van overtuigd, dat onder de vele nuttige instellingen, welke de Gemeente Soest reeds bezit een dierenbewaarplaats zeer zeker een waardige plaats zal innemen; het zal Soest eeren het lot van zieke en verdoolde medeschepselen in bescherming te nemen hun lot te verzachten en zal een ieder die de dieren een goed hart toedraagt met ons van meening zijn, dat een inrichting als bovengenoemd voor onze gemeente een ware aanwinst zal zijn. Onder dankzegging voor de reeds vele bewijzen van instemming met ons plan welke zijn ingekomen, werd ons reeds een groot gebouw met uitgestrekt land voor zeer geringen huurprijs aangeboden. Wij zouden het op hoogen prijs stellen als nog meerdere Dierenvrienden (innen) zouden willen me dewerken om genoemde stichting zoo spoedig moge lijk tot stand te brengen. De winter staat voor de deur en het aantal zwervende dieren alhier is groot. Wij brengen nogmaals in herinnering: Men ver plicht zich op het oogenblik tot niets, alleen, toon door het zenden van Uw naamkaartje of ander bewijs Uw instemming met ons voorgenomen plan en wil ook andere daartoe opwekken. Zoo spoedig mogelijk zal alsdan een vergadering plaats hebben om de verdere details vast te stellen. Adres voor instemming is: Secretariaat Vereen. Dierenbescherming, Oranjelaan 24 te Soestdijk. Kerk te Hees Ook in de buurtschap Hees zullen dezen winter weder godsdienstoefeningen vanwege de Ned. Herv. kerk worden gehouden. Voorloopig zal iedere maand een avonddienst worden gehouden in de Chr. school. De kerkeraad meènt dat hierdoor in een behoefte zal worden voorzien. Men hoopt, dat de inwoners ook zullen toonen, dat die behoefte er inderdaad is. Ongewenscht nachtelijk bezoek In het sanatorium „Zonnegloren" is deze dagen ingebroken door een onguren gast. Door een kelder luik naar binnen gekomen, heeft hij een bezoek gebracht op een der slaapkamers van de zusters. Daar gekomen vond hij een verpleegster slapende te bed. Met minder eerbare bedoelingen maakte hij de zuster wakker. Van schrik en angst begon de zuster te schreeuwen. Toen zij, niettegenstaande zijn kalmeerende woorden toch door bleef gaan met hulp te roep, koos hij het hazenpad. Een politioneel onderzoek heeft den dader nog niet opgespoord. „Hulp in Nood" Door de Vereen. „Hulp in Nood", Secretariaat Rembrandtlaan 3, Soestdijk, werd tot inrichting van een Bazaar voor het kleedingfonds „Zonnegloren" dezer dagen de navolgende circulaire verzonden Het zal U ongetwijfeld bekend zijn, dat zich in Soest het Sanatorium „Zonnegloren" bevindt, welke stich ting zich ten doel stelt, verpleging van t.b.c. patiënten. Aangezien er ook minvermogende patiënten zijn, wier kleeding aangevuld moet worden, heeft de vereeniging „Hulp in Nood" zich bereid verklaard, daarin te voorzien, door kleedingstukken te ver vaardigen of aan te koopen. Meermalen is dit reeds geschied. Voor dit schoone doel hoopt zij D.V. met medewer king van onderstaande Dames ongeveer half No vember a.s. een paar verkoopdagen te houden ter versterking harer financiën. Indien echter de Bazaar zal slagen, is het noodza kelijk dat wij ook op Uwen steun mogen rekenen. Goederen en giften kunnen bezorgd worden bij de dames wier namen en adressen hieronder worden genoemd en gaarne aanbevelen. Eere-comité. Mevr. Deketh-Putmann Cramer, Beukenlaan 1. Mevr. de Visser-van de Garde, J. P. Coenstraat 20, Den Haag. Mevr. Beckering-Krook van Harpen, Huize „Ei kenhorst". Mevr. Beversen-Siemons, Huize „Beverstein" Mevr. Bakhoven-Michels, Hellingweg. Mevr. Beckeringh-v.d. Kaa, Huize „Eikenhorst". Mevr. v.d. Brandeler-Beckman, Birkstr. Mevr. Brouwer-Doornveld, Molenstraat 11. Mevr. Barg-Cromjongh, Bartilottilaan 11. Mevr. Comerell-Luitingh, Huize „de Birkt". Mevr. Cromjongh-v.d. Zovaart, Mendelssohnlaan 2a. Mevr. Landweer-de Visser, Nieuwerhoekstraat. Mevr. de Lange-Le Comte, Wilhelminalaan 4. Mej. Siemons, Steenhofstraat 9. Mevr. van der Spek-Callenfels, adj. Directrice „Zonnegloren". Mej. Westra, Julianastraat 53. Mej. Zwier, Julianastraat 12. Mevr. Zalman-van Woerden, van Beuningenlaan 10. Bioscoop Naar ons wordt medegedeeld, wordt Zaterdag 25 October a.s. een bioscoopavond gegeven in Hotel „Bosch en Duin"waar als hoofdfilm loopt „Wie zal dat betalen" met Douglas Fairbanks in de titelrol. Een leuke 3-acter gevolgd door Capadocias huwelijk met Buston Kacton. Een paar sterren van het eerste plan. Na afloop zal een gezellig bal de avond beslyiten. UIT DE ADVERTENTIËN: DUITSCH MEISJE wonende Soestdijk, zoekt voor hare vriendin in Duitschland een passende betrek king te Soestdijk of omgeving. Leeftijd ongeveer 19 jaar; bekend met koken en alle huishoudelijke werkzaamheden. Br. bur.v.d. bl. TE HUUR mooie woning, bev. 4 groote en 2 kleine kamers, keuken, kelder en groote zolder, 2 WC's, garage, 45,- p. mnd. Waldeck Pyrmontlaan 52. van alle Soester scholen, die niet reeds meespelen. Jongelui, komt dus op 20 oktober in groten getale naar de aula van de Kardinaal Alfrink Mavo) aan de Di Lassostraat in Overheeswaar dit 4e Schoolschaaktoernooi plaatsvindt. Ook dit jaar is een lagere school - de De Savornin Lohmanschool - de gelegen heid tot meespelen gegeven (i.v.m. open plaatsen) aan dit, in principe voor het voortgezet onderwijs bedoelde toernooi. Het. is daarom jammer dat sommige Mavo's niet, of slechts met één team, hebben ingeschreven. Aan de wethouder van (o.a.) Sport en Recreatie, drs. G. A. W. G. A. Plomp is verzocht het toernooi in de Kardinaal Alfrink Mavo op 20 oktober om 9.30 uur te openen. De prijsuitreiking zal omstreeks 15.00 uur plaatsvinden waarbij - naar ver wachting - een der zonen c.q. dochters van A. G. Hilhorst de naar hun vader genoemde wisselbeker aan het kam pioensteam zal uitreiken. Naadloze stretch BH van katoen/lycra tijdelijk van f 29,75 voor f24,95. In wit en skin. Cups B-C. Art.nr. 728-10. Laanstraat 70 - Baarn Voor het niet hebben van een dansver gunning .werd de eigenaar van een bar aan de Van Weedestraat door de poli tie bekeurd. Ook in april van dit jaar kreeg hij voor dezelfde overtreding al een bon. De eigenaar van een horeca-bedrijf aan de Buys Ballotlaan te Soesterberg kreeg een proces-verbaal voor het heb ben van twee speelautomaten. De man was niet in het bezit van een op zijn naam staande vergunning. Toenk laangest ut Roadhuus kwaam, zaag ik ter aachter een gróte kroan bóve uutsteke. En omrede daa'k stukkies schrief veur de Soesder moek aaltied goed uutkieke en nieuws gierig weze. Dus mos ik us effe kieke waat of doaro an de gaang waas. Moar ik kon d'r niet bie kom- me, waant ze baadde d 'r draang- hekke veur ezet. Ze wouwe ze ker niet wete waat ovve ze dee- je dus haadde ze geejn potte- kiekers nódig, schaat ik. Toeng ben'k moar ommeloöpe noar t le perron vaan stoation Soest- diek en joa heur, krek waa'k daach. Ze benne weer stiekum un stuk bie 't Roadhuus an 't anplaak- ke. Ze haadde denk' weer ar- ges zó'n ouwe keet oppeschaar- reld en die mos ter ok nog bie an. Ik haad aal us eerder ezeid, daat telkes as ter weer een tuut bie kwaam, daatter daan weer een hok bie't pliesiebero an kwaam. Verdeed, ze hebbe doar noeng zo de smoak vaan te paakke ekrege, daazze daat ok bie 't Roadhuus doen. As ter weer een nieuwe aamte- noar ontstoat, daan komt ter ok weer zó'n schaaftlokoal bie. 't Kon nog net, ak ut zo bekeek. Azze we noeng nog meer vaan die maanne anhoale, daan moewe goan stoapele. Kriege we een soort houte baraakke- toreflat. Hewwe d'r weer een bezienswoardigheid bie op Soest. Ajji klaandestien een kippehok opricht, hejje doaluk traammelaant met de gemeeng- te. Moar aachter ut Roadhuus mulle ze moar roak met die hoengderhokke. Daat zaal me voortemee een gekoakel en ge- flaadder worre as die klup om vief ure op huus opaangoat, en we motte oppaasse daazze niet an de leg roake, waant daan broeie ze weer nieuwe plaanne uut. Ajje 't ming vroag, daan mok zegge, daa'k ut moar een roare gaang vaan zoake vin. We hebbe geejn kaapitoal veur een nieuw gemeengtehuus, moar cengte zaat veur baraak ke. Of zouw der iemaand weze, die oandele in een plaankefe- briek het? Daan kuwwe nog waat beleve! Overaal woar we ruumte te kort komme, kriege we een ba- raakkekaamp. Ongze burge- voader het ok nog giejn huüs óp Soest. Wie weetter nog een ploats voor un luxe bungoalow- barraak? HANNES V.D. NENG Voor de derde keer is de Vrije Radio Soest (V.F.S.) door de politie uit de lucht gehaald. Dat gebeurde dit keer zondagavond om kwart voor tien. De in werking zijnde apparatuur werd aangetroffen in een auto, die op een parkeerplaats aan de Dalweg stond. Er was niemand bij. Aan de hand van het kentekenbewijs kon de eigenaar, een 19-jarige Soester, worden opgespoord. Hij ontkende iets van het gebruik van zijn wagen voor dit doel af te weten. De apparatuur en de auto werden in beslag genomen. Vrijdag werd op de Nieuweweg een 19-jarige Soester aangereden die in een onverzekerde personenauto reed. Hij had bovendien geen rijbewijs. Het voertuig werd in beslag genomen. Rijdend op de Steenhoffstraat op zijn bromfiets zag een spoorwegbeambte te laat dat de halve bomen bij station Soestdijk gesloten waren. Hij reed er tegen op met als gevolg dat de boom afbrak. De trein kon tijdig tot stilstand worden gebracht. De bromfietser kwam met de schrik vrij; zijn brom mer werd licht beschadigd. Gespecialiseerd in kwaliteits- Tevens en BRINKSTRAAT 34 - BAARN TELEFOON 02154 - 20396 ('s Maandags gesloten) Vrijdagavond koopavond) Wij hebben schitterende gouden armbanden, chokérs, .han gers, ringen, horloges (met en zonder gouden band), munten e.d. voor 50 procent onder de normale prijs. Kijkt u daarom regelmatig in.onze goud-etalage, bij.occasions. diamantair-juwelier Laanstraat 18 - Baam Rembrandtlaan 13 - Soest

Soester Courant | 1980 | | pagina 13