Weer een jeugdelftal van S.O. Soest in het nieuw Programma Wisselende successen van SVV/Stam Einde bekera vontuur Red Stars Heren Shot 1 onbedreigd aan kop van de overgangsklasse Volleybal: Dames-V.V. Oiympia 1 behalen eerste overwinning Uw succes is onze reclame!!! Voor alle RIJBEWIJZEN Autorij- en Verkeersschool Sporthal Beukendal Taekwon-do kampioenschappen Midden-N ederland Chris van Homoet kampioen 50 cc Sportzaal de Borg OMNIA Riegel voor mensen die van wonen houden. Tafeltennis: Sportzaal de Bunt uanUloav l/l/öorvlrt baarn bv uanunov 19 19 Foto: Goos van der Wilt A.N.W.B. 1%/r T F.N.O.P ERKEND ItJ.» JLiVTÖ VAMOR VAN LENNEPLAAN 47 - TELEFOON 16621 18 oktober 1980 09.00 -12.30 uur Nevobo comp. 13.00 - 23.00 uur basketbalcomp. 19 oktober 1980 09.00 -18.00 uur badminton Badso 22 oktober 1980 09.00 -18.00 uur scholierentournooi Badminton 23 oktober 1980 16.00 -17.30 uur Sportinstuif jlgelopen week moesten veel teams van «vv cessen werden deze wedstrijden gesnoeid n. n P Met wisselende suc- blessures waardoor verschillende teams '..iel ."713 kamPen met veel „er, maar deze blessureperiode zal hopelijk gauw vóorbM zn'"11"1 spelen- Jam' Dames 1 moest aantreden tegen Tex - gen iex- Een zeer spannende en aantrekkelijke Speelde SVV d tegen SH 71 i6®2;,1 overwinning met de setstan den 12-15,15-5 en 17-15. oclean. I steeds zijn 3 dames uit dit team Toch had er meer inge- 3-0 nederlaag. De moeilijke serve van Texoclean stel de de dames van SVV/Stam voor grote problemen. Een slechte stop was de wankele basis om de toch wel aanwe zige aanval te benutten. Door te sim pel afgeven van de 3e bal was Texo clean volop in de gelegenheid rustig aan hun opbouw te werken. Met de setstanden 15-11, 15-8 en 15-10 werden de dames naar een duidelijke neder laag gespeeld. Dames 2 doet het tot nu toe uitste kend. Een afgetekende 3-0 overwinning op SVH met de setstanden 15-8, 15-10 en 15-U. Een enthousiast spelend team met veel aanval welke ook goed werd benut. Een veel scorende serve was goed voor menig punt. Door wat concentratieverlies in de 3e set werd het nog even spannend maar de dames van SVV/Stam zagen op tijd dit euvel in en maakten gedeci deerd de 3e set af. Het 3e damesteam kon tegen Vollkei geen winst maken. Ook dit team kon niet op volle sterkte spelen. Op aanval lend gebied ontbreekt er wat hardheid waardoor een tegenstander niet vol doende onder druk gezet kan worden. Dames 5 komt dit jaar uit in de le klasse en heeft het niet gemakkelijk. Ging het in de le set tegen G.V.C. 2 nog redelijk, de andere sets waren niet best. Er lukte weinig. Een onzui vere opbouw gaf onvoldoende voeding aan de aanvalsters. Toch moet er met de inzet van dit team betere resultaten bereikt kunnen worden dan deze verdiende 3-0 neder- 6 moest een duidelijke 3-0 over winning gunnen aan Spokers. Een op alle fronten duidelijk sterker Spokers kon het spel geheel naar hun hand zet ten. Met de sprekende setstanden van 15-4, 15-5 en 15-0 moesten de dames met le ge handen de thuisreis aanvaarden. Dames 7 moest aantreden tegen SVH. Ook hier geen beste wedstrijd en der halve een 3-0 nederlaag. Te simpel en statisch spel kon de tegenpartij niet in moeilijkheden brengen. Dames 9 speelde een leuke wedstrijd tegen het geroutineerde Surf. De op bouw was redelijk verzorgd maar de aanval of de 3e bal was niet moeilijk genoeg om Surf voor grote problemen te stellen. De setstanden van 15-4,15-4 en 15-4 ge ven geen waar beeld van de wedstrijd. Meisjes Junioren A speelde tegen Spi rit een zeer geconcentreerde le set met" een afgetekende setstand. Door het wegvallen van de concentra tie kon Spirit in de 2e en 3e set wat meer tegenstand bieden. Op tijd wisten de junioren van SW/Stam echter de bakens te verzetten waardoor toch een 3-0 overwinning werd behaald. Meisjes Junioren B behaalde ook een 3-0 overwinning. Setstanden 15-8, 15-13 en 15-3. Een vrij gemakkelijke le set. Non chalant spel in de 2e set en een zeer krappe setwinst. In de 3e set lieten zij er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Ook moesten er nog aspiranten meis jes spelen. SVV E behaalde een zeer gemakkelijke overwinning op Limvio a met de cijfers 15-3,15-0 en 15-2. Het ie team van de heren van SVV/ btam herstelde zich duidelijk van de vorige week geleden nederlaag Olly B werd het slachtoffer van een zeer goed draaiend SVV. De le set gaf nog een aftastend beeld te zien. Tot n-9 een gelijkopgaande aantrek kelijke wedstrijd. Een geconcentreerd spelend SVV blijft Olly B de baas en wint terecht met 15-13. Een hoog tempo in de 2e set en al gauw een voorsprong van 9-3. Even komt Olly B terug tot 10-7, maar SVV wint zeer duidelijk met 15-8. In de 3e set maakt SVV door een ge vaarlijke serve veel punten. Even ver slapt de concentratie waardoor Olly B nog kan terugkomen tot 10-6 maar een paar sterke serves doen Olly B volledig de das om en SVV wint met 15-7. Het 2e team is tot nu toe puntloos. Ook tegen Vif kwam men te laat op gang. Pas in de 2e set begon SW goed te volleyballen. Een zeer goede 3e set van SVV. Een verzorgd blok en een uitstekende aanval. De 4e set gaf een gelijkop gaande strijd. Helaas was Vif aan het eind sterker waardoor de winst toch in Hilversum bleef. Heren 3 heeft de eerste overwinning binnengehaald. Olly B 2 werd met de duidelijke setstanden 15-10,15-6 en 15-7 naar huis gestuurd. Zonder enige tegenstand wist heren 4 van KGU/V&S 3 te winnen. Set standen van 15-3, 15-4 en 15-8 laten aan duidelijkheid niets te wensen over. Heren 5 moest met 3-1 zijn meerdere erkennen in Vollkei 8. Setstanden 16-14, 5-15,10-15 en 10-15. Langzaam maar zeker komt SW 5 beter in haar spel, al ontbreekt de no dige rust en routine om op bepaalde momenten orde op zaken te stellen. Te gen Vollkei waren zeker mogelijkhe den aanwezig. In de sportzaal ,,de Bunt" aan de Ou de Utrechtseweg worden zaterdag 8 november a.s. de Taekwon-do kam pioenschappen van de regio Midden- Nederland gehouden. Deelname staat open voor senioren vanaf 18 jaar in de categorieën A, B en C en voor junioren tot en met 17 jaar in dezelfde klassen. Gestreefd wordt naar een wedstrijd- duur van tweemaal 2 minuten. Toe schouwers moeten entree betalen; tot en met 14 jaar 2,50 en ouderen ƒ4,-. Afgelopen zondag is Chris van Homoet uit Soest tijdens wedstrijden te Mill (N.Br.) kampioen geworden in de 50 cc-klasse van de Motorsport Organisa tie Nederland. Op 2 november wordt de laatste wedstrijd van de M.O.N. gehou den in het Limburgse Horst, maar het kampioenschap kan Van Homoet niet meer ontgaan. 19 oktober 1980 09.00 -18.00 uur Ned. Handbal Verbond comp. 18.30 - 23.00 uur Basketbalcomp. 18 oktober 1980 08.00 -12.00 uur Sportinstuif 18.00 - 20.00 uur boksschool Soest 19 oktober 1980 10.00 -15.00 uur badminton Selby 16.00 -19.00 uur Basketbal Amerik. legerteam 21 oktober 1980 16.00 -17.30 uur Sportinstuif OMNIA Riegel is een uiterst veelzijdig kast en scheidingswanden system. Ideaal voor komplete inrichting van zowel kleine als grote vertrekken, en indivi duele aanvulling van reeds aanwezige meubelen. En aan het OR-Signet voor vorm en waarde, direct te herkennen. Want op één van de dwarsbalken staat dit teken als Uw zichtbare garantiesymbool. Afgelopen zaterdag is opnieuw een jeugdelftal van S.O. Soest van trainingspakken voorzien. Deze keer was het de D-l. Zij kregen de trainingspakken „op maat" aangeboden door de heer J. Stalenhoef namens B.V. Mercurius-Golfkarton industrie te Soest. Dat de jongens er blij mee waren is op de foto wel te zien. Als dank daarvoor hadden ze bloemen bij zich voor de heer Stalenhoef. Dat ze het echt wel waard zijn, lieten ze goed merken door hard te knokken tegen Spakenburg en met 7-1 te winnen. Op de foto de trotse jongens met leiders en de heer Stalenhoef. Opnieuw moest het eerste Olympia-herenteam een nederlaag incasseren. Ditmaal moest men de meerdere erkennen in Vollkei 2. Het tweede herenteam wist zich goed te herstellen van de nederlaag van vorige week en haalde de volle winst binnen. Ditmaal was het echter het tweede damesteam dat het onderspit moest delven terwijl dames 1 de eerste winstpunten wist te veroveren op Orawi. Heren Heren 1 speelde tegen Vollkei 2 en wist opnieuw niet te winnen. Ditmaal kwam Oiympia in de eerste set achter met 8-2. Ook nu weer wist Oiympia terug te komen tot 10-10 maar toen werd weer geheel overbodig het initia tief uit handen gegeven en Vollkei won tenslotte met 15-12. De tweede set verliep exact hetzelfde. Oiympia kwam ver achter (9-2) maar kwam weer bijzonder sterk terug en men wist zelfs door te stoten naar een 9-11 voorsprong. Toen liet men Vollkei weer komen, wat uiteindelijk resulteer de in een 18-16 verlies. Door ziekte van een van de spelverdelers moest men de derde set met één spelverdeler begin nen en dit kwam het Olympia-spel niet ten goede. Hoewel aanvallend nieuw komer Rik van Savooyen en Gerard van de Wal ook in de derde set veel wisten te scoren moest uiteindelijk ook ze set met 15-6 aan Vollkei gelaten worden. A.s. zaterdag speelt heren. 1 weer in de Bunt. Om 17.00 uur zal men in de wedstrijd tegen Thornax 2 moeten proberen de eerste punten binnen te halen. Bij heren 2 was de angst voor een nieuwe nederlaag duidelijk voelbaar in de wedstrijd tegen KGU/VS. Angstig spel en opnieuw te weinig beweging in het achterveld kenmerkte de eerste set. Deze ging dan ook met 15-10 verloren. In de tweede set was Oiym pia dan weer helemaal „terug". Goede gevarieerde aanvallen en hard werken binnen het veld zorgden voor een 0-6 voorsprong. Deze gaf heren 2 niet meer uit handen en door prima spel werd deze uiteindelijk met 5-15 gewonnen. Hoewel KGU/VS in de daaropvolgende set goed wist terug te komen, bleef Oiympia het eigen spel spelen en won verdiend ook deze set. (12-15). Oiympia kwam in de vierde set ver voor maar door een aantal stopfouten wist de Bussumse formatie tot 10-10 gelijk te komen. Toen drukte Oiympia echter goed door en maakte de wedstrijd uit: 10-15. De topper in de eerste klasse zal zaterdag a.s. in de Bunt gespeeld worden. Dan zal heren 2 namelijk de strijd aan moeten gaan tegen het derde herenteam. Hoewel volgens velen het derde herenteam de favoriet is voor de overwinning, zal men toch rekening moeten houden met het voor hen jeug dige tweede. De wedstrijd begint om 15.00 uur. Heren 3 wist trouwens afgelopen week de titel „Ongeslagen" te prolongeren. Ditmaal was het GVC 2 dat punt loos huiswaarts werd gestuurd. Heren 4 kon niet opboksen tegen de zeer goede tegenstand die Spokers bood en ook Heren 7 en heren 8 moesten de overwinning laten aan respectieve lijk Leos 3 en SVH 6. Dames Dames 1 trad aan tegen Orawi en wist de eerste winstpunten binnen te halen. De eerste set was echter een matige waarin door Oiympia zenuwachtig en te verkrampt gespeeld werd. Deze ging dan ook met 15-10 verloren. De tweede set was beduidend beter. Er werd vrijer gespeeld wat het spel dui delijk ten goede kwam. Deze set werd door Oiympia met 12-15 gewon nen. In de derde set sloop echter de angst het team weer binnen en natuur lijk profiteerde Orawi hier gretig van. Het gevolg was een 15-12 verlies in deze set. De daaropvolgende set was Oiym pia echter weer geheel terug. Orawi had bijzonder weinig in te brengen tegen het spel van Oiympia en zij gin gen in deze set met maar liefst 2-15 ten onder. Toen volgde een erg spannende set. Olym- pia kwam met 0-6 voor maar Orawi kwam terug (6-6). De tussenstanden 9-9, 11-11 en 14-14 spreken verder wel voor zichzelf. Een totaal gelijkopgaande strijd waarin Oiympia tenslotte toch met 14-16 aan het langste eind wist tè trekken. Deze opgaande lijn zal a.s. zaterdag verder uitgebouwd moeten worden in de wedstrijd tegen Valbovol 2. Ook deze wedstrijd wordt in de Bunt ge speeld maar begint pas om 19.00 uur. Het tweede damesteam moest haar eerste nederlaag incasseren. Zij speel den een matige wedstrijd tegen GVC waarin slecht aangevallen werd en een zeer matige stop was waardoor ook geen goede aanval kon worden opge bouwd. Ook een ongeconcentreerde wedstrijd speelde het derde Olympia-team maar zij wisten toch te winnen. Door veel praten in de eerste set, waardoor de concentratie verslapte, kwam men al snel met 9-0 achter. Toen werd men echter wakker geschud en kwam men wat meer tot volleyballen. Uitein delijk wist men deze set alsnog in eigen voordeel te beslissen: 14-16. Ook in de tweede en derde set werd er niet al te best gespeeld maar tegenstandster Sportcentrum 3 maakte er nog minder van waardoor deze sets met 3-15 en 5-15 gewonnen werden. Een bijna „nieuw" dames 6 verscheen aan de start in de wedstrijd tegen BG&SV 3. Dat men nog niet goed op elkaar was ingespeeld bleek wel in de eerste set die dan ook met 15-2 verloren ging. Een andere opstelling in de volgende set zorgde voor een verras sende ommekeer in de wedstrijd en men won deze met 8-15. Ook in de derde set kon BG&SV niet meer in hun eigen ritme komen en ook deze werd met 9-15 gewonnen. Met maar liefst 0-7 wist Oiympia in de vierde set voor te komen. Toen kwam BG&SV echter goed terug. Bij een 12-13 stand floot.de scheidsrechter voor een dubieuze tech nische fout aan Olympia-zijde waar dóór men wat uit het spel raakte. BG&SV profiteerde hiervan en maakte de wedstrijd uit (15-13). Halverwege de najaarscompetitie heeft Shot 1 riante vooruitzichten op het kampioenschap in de overgangsklasse. Afgelopen zaterdag werd in Volendam met 7-3 gewonnen van Victory '55, waardoor men nu vier punten voorsprong heeft op de concurrentie. Shot 2 won met 7-3 van Huizen 1, terwijl Shot 3 met dezelfde cijfers Hoogerheide 1 versloeg. De dames wonnen met 8-2 van Victoria 1. Het le jeugdteam verloor in Apeldoorn met 7-3 van de Veluwe 1, het 2e jeugdteam won met 7-3 van Odion 2. Shot 1 heeft het afgelopen zaterdag tegen Victory '55 minder moeilijk ge kregen dan werd verwacht. De speel- omstandigheden in Volendam zorgen ervoor dat het daar meestal zeer lastig spelen is. Het team van Victory '55 bleek echter slechts één zeer sterke verdediger te bevatten, die dan ook zijn drie partijen won. De andere twee Volendammers konden het Shot nau welijks moeilijk maken, zodat Shot uit eindelijk met 7-3 won. Alle drie de Shotspelers wonnen tweemaal. Halver wege de competitie heeft Shot nu 10 punten uit vijf wedstrijden, vier punten meer dan hun naaste concurrent. De komende twee weken speelt Shot 1 geen competitie in verband met een aantal internationale tafeltenniseve- menten. Shot 2 had eigenlijk met 10-0 van het zwakke Huizen 1 moeten winnen. Nicky Baba kon echter door ziekte slechts op halve kracht spelen, waar door hij twee wedstrijden verloor en ook het dubbel verloren ging. Bert van Velzen en Marcel Vrakking bleven ongeslagen. Donderdag 16 oktober speelt dit team om 20.15 uur tegen medekoploper Quick. 18 oktober 1980 09.00 -12.00 uur tennisinstr. hr. R. Blok 13.30 - 21.00 uur Nevobo comp. Overtuigd U zich zelfbij Uw vakhandelaar: laanstraat 115-117 postbus 233 3740 AE baarn I telef. 02154-18101 In dit zogenaamde dubbele weekeinde zijn de Red Stars heren er niet in ge slaagd een ronde verder te komen in de bekercompetitie, doordat het Alk- maarse Guardians een te grote hinder nis bleek te zijn. De eerste krachtmeting, vrijdag in de Hoornse Vaart in Alkmaar, begonnen door Red Stars zonder Peter Wilde man, toonde een fysiek sterker en een qua lengte machtiger team van de Alk maar Guardians. De langste man bij de Soestenaren René Lansaat kon zelfs verschillende keren goed worden uitgeblokt bij een schotpoging, hetgeen de Red Stars he ren in de uitslag ongetwijfeld de no dige punten had gescheeld. Hierdoor wisten de mannen uit Alkmaar een nog niet zo onrustbarende 70-57 overwin ning te behalen. Een zeer geconcentreerd Red Stars team begon dan ook zaterdag in Soest bijzonder fanatiek aan de return, het geen gepaard ging met enkele pass- fouten en een te gehaast schot in de aanval, zodat in eerste instantie beide partijen gelijk opgingen. Goed man-to- man verdedigen van Peter Wildeman, van zijn directe opponent en meest gevreesde tegenstander en enkele snel le breaks" 'van 'Peter, Hellinga zorg den voor een kleine -voorsprong bij het rustsignaal. Ook direct na rust wist een opgepept Red Stars de voorsprong verder uit te bouwen tot zelfs 10 punten, maar juist op dit moment wisten de heren uit Alkmaar hun greep op de wedstrijd te hervinden en de afstand door goede afstandsschoten te verkleinen. Enkele te gehaaste tegenaanvallen van Red Stars leverden het maximum aan tal teamfouten en de daarop volgende persoonlijke fouten enkele vrije wor pen op voor de heren uit Alkmaar, wat hen door het correct afronden zelfs een voorsprong opleverde. Een paar goede aanvallen van Red Stars kon hen welliswaar nog net de winst brengen, einduitslag 82-81, maar het betekent wel dat zij de bekercom petitie vaarwel kunnen zeggen. De meisjes junioren van Red Stars speelden het afgelopen weekeinde de return van hun eerste ronde van de bekercompetitie tegen het Utrechtse Cangeroes waarvan de uitwedstrijd vier weken geleden met de forse sco re 108-52 was gewonnen, zodat een overgang naar de volgende ronde prak tisch zeker was. Desondanks had coach Hans de Rond de meisjes dusdanig gemotiveerd, dat van meet af aan een redelijk snelle wedstrijd te zien was. Echter door te veel haast en gebrek aan accurates se bleven veel scoringskansen onbenut. Hoewel de Red Stars meisjes vanaf het begin de leiding namen, duurde het toch nog tot de tiende minuut voordat er echt afstand kon worden genomen van het Utrechtse Cangeroes. Bleef in de rust het verschil nog be perkt tot zestien punten (ruststand 43-27), na de pauze werd het hoe langer hoe meer duidelijk, dat de Red Stars meisjes er alles aan wilden doen om de score van de uitwedstrijd nog te ver beteren. Langzaam werd de snelheid nog wat opgeschroefd en overgegaan van een „floating zóne" naar een press, het- geen de doelpuntenstroom nog deed versnellen. De uitslag 114-56 werd bereikt dankzij Claire Embricqs, 26 punten, Monique Lotze en Sonja Out, beiden 20 punten. Resultaten overige basketbalwedstrij den: Red Stars MC3 - Anguilla Mcl 16-64 Red Stars Cl - Anguilla Cl Red Stars MA2 - BVB MA1 37-27 Red Stars MB2 - Irene MBl 30-6 Red Stars 3 - Woudenberg 2 53-46 SVAI-Red Stars II 14-26 Crackerjacks MCI - Red Stars MCI 2-56 Programma overzicht voor het ko- mende weekeinde Alle landelijke Red Stars teams zullen dè wedstrijden van het komende week einde in sporthal Beukendal in Soest spelen op zaterdag 18.00 uur Red Stars heren reserves tegen Rotterdam Zuid 2, een tegenstan der bestaande uit oud-televisie spelers, waarmee de reserves het bijzonder moeilijk zullen krijgen. 18.00 uur Red Stars meisjes junioren tegen Grasshoppers. Een mogelijkheid voor de Red Stars meisjes de laatste verloren competitiewedstrijd te doen vergeten. 19.30 uur Red Stars heren 1 tegen AMVJ. Na het gestrande bekeravon- tuur van de heren van Red Stars, kan men weer de volle aandacht be steden aan het competitiegebeuren. Op zondag spelen zowel de dames als de jongens junioren van Red Stars om 19.45 uur tegen Frisol, waarbij de jongens na hun vrije weekeinde in staat moeten worden geacht de eerste winstpunten in de wacht te sle pen. Programma overige basketballwed strijden: Zaterdag: sporthal Beukendal 15.15 uur veld I Red Stars Dl - Wou denberg Dl. - veld II Red Stars MCI - Eem '78 MCI. - 16.30 uur veld I Red Stars MBl - Blaricum MBl. - veld II Red Stars MC2 - Dunckers MC2 Zondag: sporthal Beukendal 21.15 uur veld I Red Stars II - Dun ckers III. Het le jeugdteam verloor in Apeldoorn met 7-3 van de Veluwe 1. Eén van de Apeldoorners speelde met lange nop pen wat de Shotspelers voor onover komelijk problemen stelde. Het 2e jeugdteam won met 7-3 van Odion 2. Chris Sondaar, Adrie Derksen en Robert Brinkman wonnen alledrie tweemaal. Overige uitslagen senioren: Vitus 1-Shot 4: 9-1, Shot 5-Toro 2: 6-4, Shot8-Sukses 3: 9-1, Shot 9-Vitus 6: 7-3, Shot 12-Elan 8: 4-6. Shot 3 had tegen Hoogerheide 1 weer veel te danken aan Willem Onrust, die nog geen partij verloren heeft. Arnold Appelhof en Joop Kok wonnen respec tievelijk één en twee partijen, waar door een 7-3 eindstand werd bereikt. Het damesteam had weinig moeite met het onderaanstaande Victoria 1. In Hilversum werd met 8-2 gewonnen. De sterk spelende José Daselaar bleef ongeslagen, Wilke Schut en Wilma Geleynse wonnen ieder tweemaal. Overige uitslagen jeugd Victoria 3-Shot 3: 6-4, Shot 4-Huizen 2: 4-6, Quick 3-Shot 5: 7-3, Victoria 4-Shot 67-3, Huizen 3-Shot 77-3, Shot 8-Quick 6: 0-10, Quick 9-Shot 9: 0-10, Shot 10-Niké 3: 8-2, Shot 11-Quick 10: 8-2, Shot 12-Elan 8: 8-2.

Soester Courant | 1980 | | pagina 19