Woningbouwvereniging Soest heeft nieuw dak boven het hoofd Kardinaal Alfrink Mavo op visite in provinciehuis gglg m A gezien... #STAM mis 3.75 1.10 6.93 Wint u die Renault FUEG0 bij STAM? „Super Van Dam" stelt Telebingowinst beschikbaar aan Bentinckfonds Buslijn door Overhees niet exploitabel? Concert Soester Muziekgezelschap Mode show sSS* Rituele slacht opa.s. zondag Zuinigheids wedstrijd Renault groot sukses iSSS SOEST TE KOOP timmermans werkplaats met opslag loodsen. WITTE REUS Honsbergen Slagersleverworst Honsbergen JAPANSE MIX Honsbergen GOUDREINETTEN HAMLAPPEN IMTMffl MifïïmiTïïTTJTKii Woensdag 15 oktober 1980 59e jaargang no 8 SOESTER COURANT Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Sbest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E. J. SMIT Abonnement per halfjaar f 10.40 Buiten Soest per half jaar f 20.80 Verschijnt iedere woensdag Foto: Herman van Dam De woningbouwvereniging Soest heeft haar onderkomen gevonden in een splinternieuw gebouw aan de Laan- straat te Soest. Vrijdagmorgen j.l. werd het pand officieel geopend door burgemeester Scholten. Om plm. 11 uur verrichtte hij „de officiële hande ling" waarna een gezellig samenzijn volgde. De inleidende speech tot de opening werd gehouden door de voorzitter van Woningbouwvereniging Soest, de heer J. van Herwaarden. Hij heette de burgemeester van Soest, de wethouders en gemeentesecretaris van Soest, de vertegenwoordigers van de provinciale overheid en de direktie van de nationale woningraad welkom. „Tientallen jaren waren in de gemeen te Soest woningcorporaties aanwezig met daarnaast een gemeentelijk wo ningbedrijf", aldus de heer Van Her waarden. „Na de oorlog en met name in de vijftiger en zestiger jaren was het bijna uitsluitend de gemeente die ont wikkelde en bouwde. De gemeente draagt namelijk een stuk verantwoor delijkheid in het totale volkshuisves- tingsgebeuren en heeft, gegeven de si tuatie, daar ook naar gehandeld. De woningwet (art. 61) regelt dat de ge meenteraad kan besluiten rechtstreeks van gemeentewege voorzieningen in het belang van de volkshuisvesting te treffen, indien dit noodzakelijk is voor de juiste uitvoering van de woning wet." Volgens de heer Van Herwaarden werd in een schrijven duidelijk aangegeven wat de rol van een woningcorporatie is, naast de overheidsrol van de ge meente. Het heeft er mede toe geleid dat er enige vorm van samenwerking ging ontstaan. Uit deze informele kon takten ontstaan volgens spreker hech tere banden, waarbij een gezamenlijke verantwoordelijkheid wordt erkend. Dit resulteerde in 1971 in een stichting in oprichting waaraan het gemeente lijk woningbedrijf„Goed wonen". „St. Jozef" en „Patrimonium" deelnamen. Na goedkeuring van Ged. Staten trad de Stichting medio 1975 in werking. „Wat toen in die bundeling als positief werd ervaren, bleek na verloop van tijd toch geen ideaal-model", aldus de heer v. Herwaarden. Per 1 januari 1980 werd een onderlin ge fusie aangegaan. „De woningbouw vereniging Soest". Een explosieve groei leidde eind 1978 tot een zo slechte huisvestingssituatie dat er een legale kraakaktie werd ge pleegd om de vereniging over te bren gen naar de oud- en oude R.K. Mavo in afwachting van het gereedkomen van de nieuwbouw. In die dagen kwam een eerste pro gramma van een ruimtelijke behoefte op tafel. Zo'n praatstuk dient door des kundigen vertaald te worden. Onmisbare vertalers waren volgens v. Herwaarden architekt Dick Renooy en aannemersbedrijf Van de Grift. Zij hebben zowel in kwaliteit als in tijd een voortreffelijk stuk werk af geleverd. Zelfs een brand op zaterdag 28 juni verstoorde de planning nau welijks. „Wonen is een eerste levensbehoefte en daarin zullen we met velen moeten voorzien, want het welzijn van de mens moet ons alles waard zijn", aldus de heer van Herwaarden. Het embleem Is onthuld, het pand is of ficieel geopend: Van Harte! Burgemeester Scholten zei in zijn ope ningstoespraak onder meer: „Men sen willen onder normale omstandig heden zich kunnen ontplooien. Dat betekent ook een goed dak boven hun hoofd. Om je werk goéd te doen is ook een dak boven je hoofd nodig. In een tijd met veel problemen werkt een situatie als deze positief en in spirerend. De gemeente kan roepen „we willen woningen", maar zonder u kan een groot projekt als woningbouw niet van de grond komen". De burgemeester wees verder o.a. op het toenemende aantal woningzoeken den. Tevens wees hij erop dat Soest het karakter moet behouden dat zij nu bezit. „Tegelijkertijd moet er gebouwd worden. Dat vraagt offers en compro missen" aldus de burgemeester. De burgemeester eindigde met de woorden: „U doet goed werk, doe het Met gemengde gevoelens zal t.v.-kijkend Nederland j.l. zaterdag de in formatie van een omroepzuil verwerkt hebben, dat van Telebingo (van een andere zuil) liefst 5,2 miljoen aan de bekende „Strijkstok" blijft hangen. Het gaat om de tien cent per verkqchte kaart voor het verkoopadres. Super-Van-Dam aan de Wiardi Beckmanstraat (onder Honsbergen), één van de Soester verkoopadressen, wil dat niet en stelt het bedrag dat hij aan de verkoop kan overhouden, circa 2500 gulden, beschik baar aan het (Soester) Bentinckfonds. Dit is in het fonds dat sport- voorzieningen bekostigt voor in Soest wonende gehandicapten. Net als In iedere andere Nederlandse gemeente die een slachthuis rijk is, zal ook in Soest a.s. zondag gelegen heid gegeven worden voor de rituele slacht. Van negen tot twaalf uur zullen gedi plomeerde Nederlandse slagers slach ten volgens het Nederlandse Vleeskeu- ringsbesluit. Een en ander geschiedt onder toezicht van een keurmeester. In de Renault zuinigheidswedstrijd welke van 11 tot en met 18 oktober landelijk gehouden wordt, heeft de plaatselijke Renault-dealer, Garage Stam, al liefst tweehonderd ingevulde wedstrijd formulieren terug ontvan gen. Stam heeft derhalve al tweehon derd spaarvarkens uitgereikt. Dit for mulier is opgenomen in de meer kleu ren folder welke vorige week huis- aan-huis in Soest bezorgd werd. Er zijn héél aantrekkelijke prijzen te winnen: vliegreizen een waardebonnen maar ook de gigantisch mooie Renault Fue- go. Tot en met a.s. zaterdag 18 oktober kan het wedstrijdformulier nog ingele verd worden en kunt u dus nog mee dingen. naar een van de prijzen. Bent u de folder kwijt, dan weet Stam daar vast nog wel iets op te vinden. Raadslid mevrouw J. Allard-Knol van D'66 zegt „bij geruchte" vernomen te hebben dat het busbedrijf Centraal Nederland zou overwegen de exploita tie van lijn 71 [Baarn-Overhees], in gaande mei 1981 te staken. Alhoewel naar haar mening het busvervoer in Soest best voor wijziging vatbaar is, waardoor het zelfs verbeterd kan wor den, vindt zij het „gerucht" dermate belangrijk, dat zij aan het college van burgemeester en wethouders enkele schriftelijke vragen heeft gesteld. Zij wil weten of het gerucht juist is en of er over de stopzetting dan overleg geweest is met het college. Is dat het geval geweest, welk resultaat heeft dat overleg dan opgeleverd? Zij vraagt de kwestie ter discussie te stellen in een vergadering van de commissie „Verkeer en Openbaar Ver voer", waarbij dan liefst ook vertegen woordigers van Centraal Nederland aanwezig zouden moeten zijn. In haar brief merkt mevrouw Allard wel op dat Centraal Nederland, als de opheffing doorgezet wordt, blijkbaar wel van plan is, „ter compensatie" de lijnen 70 en 71 om Klaarwater en door de wijk Smitsveen te leiden. Zij consta teert dat dan toch het resultaat is, dat zowel Overhees als een deel van Soest- Zuid zonder busverbinding komen te zitten. Tenslotte vraagt mevrouw Allard of b. en w. ooit van Centraal Nederland een reaktie gekregen hebben op het inder tijd door raadslid Goote ingediende plan met verbeteringen van het open baar vervoer door Soest. J.l. donderdag gaf het Soester Muziek gezelschap haar jaarlijks donateurs concert in het gebouw „Credo". Op het programma stonden zowel werken uit het klassieke genre, o.a. een selectie uit „Rosamunde" van Schubert en de „Purcellian Suite" van Wright, als moderne werken, zoals de jazz-ouver- ture „Halifax" van Ruelle en de „Moonlight Serenade" van Miller. Het overwegend uit jeugdige musici bestaande orkest speelde onder de kundige leiding van dirigent Wilder- dijk met veel elan en concentratie. De talrijke aanwezigen beloonden het op treden dan cok met een enthousiast applaus. Het is duidelijk, dat deze nog jonge vereniging door serieuze studie het laatste jaar zeer goede vorderingen heeft gemaakt. Foto: Herman van Dam Ruim honderd leerlingen van de Kardinaal Alfrink Mavo uit Soest hebben 3 ok tober een bezoek gebracht aan het provinciehuis. Het was de eerste school die gebruik maakt van het speciaal voor het voortgezet onderwijs samengestelde voorlichtingspakket over het functioneren van het provinciaal bestuur. Het bezoek aan de Statenzaal is een vervolg op de behandeling van de les brief waarin het doen en laten van de provincie wordt uitgelegd. De lesbrief is inmiddels naar de scholen voor voortgezet onderwijs in de provincie toegestuurd. frink-Mavo maakten er een echt par- lementje van. Voor die tijd kregen ze twee provinciale video-program ma's op grootbeeldscherm gepresen teerd waarin een indruk werd gegeven van het functioneren van Provinciale Staten en het provinciaal apparaat. De leerlingen van de Kardinaal Al- De gelegenheidscommissaris de koningin, chef voorlichter Alings, kreeg van de verschillende „fracties' niet alleen kritische maar vaak ook erg moeilijk te beantwoorden vragen. Waarom er bijvoorbeeld steeds maar moeilijke woorden werden gebruikt, of wat de provincie met haar giftige grond van plan is te gaan doen. Het voorstel van orde van de voorzit ter om de bijeenkomst te sluiten met een glaasje limonade werd zonder discussie met algemene stemmen aangenomen. centraal gelegen Voor veel doeleinden geschikt. Vraagprijs f225.000,- k.k. J.G. van ROUWEND AAL Burg. Grothestr. 11a Soest - Tel. 02155 10467 ALLEEN DONDERDAG ALLEEN DEZE WEEK TONNETJE, 4 KILO van 10.50 voor Zie onze advertentie Ring, 500 GRAM Nu ter introductie van 3.20 voor DIT WEEKEND 250 GRAM van 3.98 voor Met weer èen nieuwe soort erbi[ I ALLEEN DONDERDAG 2 KILO Hele kist slechts 6.98 2 maanden, houdbaar ALLEEN DONDERDAG MAGERE met klein beentje KILO Zie onze advertentie MIMI I I GEKARD PAUL Toen we goed en wel de deu ren van de herfsttentoonstel- ling door waren, bleek juist op dat moment een modeshow te beginnen. Nu wil het gevallen dat ik soms met meer gemak iemand kle ding dan de bijbehorende post zegel tot mijn geheugen toelaat oftewel ik vind het best belang rijk hoe iemand gekleed gaat. Dat iemand zijn kleding met toebehoren een beetje weet af te stemmen op zijn persoonlijk heid en dus mag iedereen wat mij betreft dragen wat hij wil als ie er zich maar in thuis voelt of, in andere gevallen, er zich „uit" in voelt. Na enige aandrang mijnerzijds lieten we dus de bloementen toonstelling even voor wat het was en gingen we ons kritisch vermogen scherpen aan datge ne wat inventieve couturiers lieten opdraven door enkele mannequins, die er niet als ge spierde breinaalden uitzagen, zoals ik had verwacht en door een tweetal mannelijke colle ga's, dressmen in de wandeling genoemd, die mij zonder één woord te zeggen ook al wezen op mijn vooroordeel door er niet als verwijfde kereltjes bij te lopen. Met veel gratie en overtuigingskracht toonden ze aan de lopende band (wijselijk ongeprijsd) door de lady-spea ker aangeprezen nieuwe crea ties, waarbij het opvallend was dat het klassieke model duide lijk terrein had gewonnen. De organiserende modehuizen deden een krampachtige po ging het traag op gang komen de modebewustzijn van de mannen, een impuls te geven via allerlei extravagante model len en schrille kleurencombi naties waarin ieder normaal mens zich voor paal voelt lo pen. Er werd trouwens erg veel ge werkt met nappa (voor heren- pantalons!), echte wol, duur bont, zuivere natuurzijde en andere dure spullen waarvan ik de naam niet meer weet. Misschien kan de zeer draag krachtige „bovenlaag", nu de tijden slechter worden, zich weer onderscheiden door voor anderen onbetaalbare kleding te dragen Hij staat in onze showroom, kom hem vandaag bekijken. De grote zuinig heidswedstrijd, waarover u in de speciale Renaultkrant hebt gelezen, stelt ook in staat, deze sportief gelijnde gezinsauto te winnen. Voor iedereen een gratis (be)spaar- varken en een boeketje rozen (zolang de voorraad strekt). Kom tussen 9.00 en 18.00 uur even aan en maak een proefrit. SOESTDIJK B.V. Nieuwerhoekplein 1 Soestdijk - Tel. 18850

Soester Courant | 1980 | | pagina 1