Identiteit van plaatselijke brandweer moet gewaarborgd blijven groei ca bloei Leden van de SOESTER ZAKENKRING hebben WERK voor U Plantenruilbeurs op zaterdag 18 okt Openbare Commissievergaderingen Landelijke collecte sport voor gehandicapten Gedeelte Soesterbergse- straat tijdelijk afgesloten Crosswedstrijd winterjack Voorlopig geen sportinstuif in Soesterberg Leger des Heils Fancy fair J oannesparochie Ontoelaatbare vuilstorting Verl. Talmalaan? vraagt: uw aandacht voor: Raadsvergadering Verleende bouwvergunningen Commissie voor de Beroepschriften Openbare vergadering Kamer van Koophandel Opbrengst collecte Be stemmingsplan Överhees 2, tweede fase Burgemeester Scholten over regionale brandweer: Feestelijke oktoberavond van de Soester Brandweer WALET bv Ook Foxboro verkoopt grond aan gemeente PvdA-vergadering week opgeschoven m ETEN APART GEZELLIG woensdag 15 oktober -19.30 uur - commissie milieubeheer Op de agenda staat: aanzet beleidsplan milieubeheer invoering milieupenning dinsdag 21 oktober -19.30 uur - commissie ruimtelijke ordening De agenda vermeldt o.a. voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor de gron den aan de Koningsweg tegenover het industrieterrein, Hees en Klein Engendaal. bouwen Grift-trappenfabriek woensdag 22 oktober -19.30 uur - commissie onderwijs en jeugdzaken Op de agenda staat o.m. yoorlopige vaststelling uitgaven over 1979 van het openbaar lager-, kleuter en voortgezet onderwijs verdeling van projecten in drie groepen, daarbij inbegrepen het be spreken van het advies van de commissie welzijnsplanning inzake het welzijnsplan 1981-1984 en het jaarprogramma 1981 bespreking crossaangelegenheid maandag 27 oktober -16.30 uur - commissie openbare werken dinsdag 28 oktober -19.30 uur commissie maatschappelijke dienstverlening woensdag 29 oktober -19.30 uur - commissie verkeer donderdag 30 oktober -19.30 uur - commissie financiën De vergaderingen vinden plaats in de commissiekamers van het gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg. De volledige agenda's en de voorstellen liggen ter inzage in het gemeen telijk INFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (tegenover het gemeente huis). Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingenbij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commis sie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduide lijken of aan te vullen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. v. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 -17.00 UUR Onder het motto „Sporten helpt" houdt de Stichting Nationaal Fonds Sport Gehandicapten van 10 tot en met 16 november een nationale collecte met als doel gelden bijeen te krijgen om het vele werk op het gebied van de sport voor gehandicapten te bekostigen. In Soest wordt de collecte gecoördi neerd door de sportstichting. De sport stichting vraagt dan ook ieder die in bovengenoemde periode wil collecte ren zich op te geven bij de sportstich ting, tel. 16744 (Steenhoffstraat 6). Voorgaande jaren hebben vele valide sportmensen gecollecteerd voor de minder-valide medemens. Met de opbrengst van de collecte worden vele projecten van stichtingen, verenigingen en bonden, die zich bezig houden met gehandicaptensport, ge subsidieerd. Vanaf donderdag 30 oktober zal gedu rende vier weken de Soesterbergse- straat, tussen de Korte Ossendam en Ossendamweg, voor alle verkeer wor den afgesloten. In deze periode zullen werkzaamheden aan de riolering wor den uitgevoerd en zullen stuwputten worden aangelegd. De firma Van Asch voert de werkzaamheden uit. De om leiding van het verkeer zal door middel van pijlen worden aangegeven. S.O.Soest -atletiek heeft van B. en W. toestemming gekregen om op zondag 26 oktober de 7e Pijnenburgcross te houden. VERLICHTINGS- Soester Courant van woensdag lo oktober 1980 18 ol m Ga niet in de kou staan! Trek een aan! Bij ons lekkere dikke gewatteerde jassen! Ook aan 2 kanten „Daruna" van opaalglas, erg aecorauer 6 matenx*f«TQ prijzen vanafT 1 O." BINNEN EN BUITEN F. C. KUYPERSTRAAT 24 - SOEST (het straatje naast A.H.) Telefoon 02155-20656 Tevens documentatiekoffers beschikbaar Noodgedwongen, moet voorlopig afge zien worden van de sportinstuif in Soesterberg. Vorige week zaterdag is de gymnastiekzaal van het Dorpshuis in Soesterberg door het bestuur van het Dorpshuis, ondanks toezegging en afspraken, niet vrijgegeven voor de voor de eerste keer in Soesterberg te houden sportinstuif voor de jeugd van 8 tot en met 12 jaar die (nog) niet bij een vereniging zijn aangesloten. Zo gauw een oplossing gevonden wordt, zal opnieuw gestart worden met de sport instuif in Soesterberg. Collecte, Het Leger des Heils heeft toestemming gekregen om in de periode 17 novem ber tot en met 22 november te collecte- ren voor de Kerstviering bejaarden in Soest. De Joannesparochie Soest heeft van B. en W. toestemming gekregen om op 1 november een fancy fair/rommel markt te houden. Volgens de gemeenteraadsfractie van Progressief Soest is het bestuur van de provincie van mening dat de nu al drie jaar durende vuilstortingen in een gat langs de Verlengde Talmalaan, achter de Witte Boerderij, ontoelaatbaar is. Schriftelijk heeft de fractie daarom aan burgemeester en wethouders ge vraagd of de betreffende vuilstorter daar een hinderwetvergunning voor heeft en zo niet, hoe het dan mogelijk is dat het toch gebeurt zonder controle van de plaatselijke overheid. En dat dan óók nog ondanks de aanmerkingen van de provincie. Verder vraagt de fractie inlichtingen over de uitbreiding die aangevraagd is voor ontgronding van deze stortplaats en over de aard van het gestorte vuil uit onder meer de gemeente IJmuiden. Op zaterdagmorgen 18 oktober a.s. organiseert de vereniging Groei en Bloei weer de halfjaarlijkse planten- ruilbeurs. Tussen 10 en 12 uur zijn leden en niet-leden van harte welkom op het terrein van de Gemeente Kwe kerij aan de Molenstraat. Het is een feest om te zien hoe alle planten telkens weer een blije nieuwe eigenaar vinden. Daarom is alles welkom zoals: vaste planten tweejarige planten zaailingen van heesters en coniferen bloembollen dahliaknollen zaden kamerplanten of stekken daarvan. U wordt vriendelijk verzocht de plan ten van een kaartje te voorzien met daarop de naam, kleur en hoogte van de plant. Mocht U de juiste naam niet weten, dan zullen de aanwezige leden deskundigen U graag helpen bij het op naam stellen van de planten. U kunt bij hen natuurlijk ook terecht met Uw vragen of problemen op tuin- of planten gebied. Ook als U maar een paar ruilplanten heeft loont het de moeite om een bezoek te brengen, want waar zoveel planten- en tuinliefhebbers bij elkaar zijn leert U altijd wel weer iets nieuws, of maakt U nieuwe vrienden. Natuurlijk kunt U tijdens de ruilbeurs alle inlichtingen over de vereniging Groei en Bloei krijgen. Het nieuwe seizoen is pas gestart en in het pro gramma van deze aktieve vereniging zitten nog vele interessante aktivitei- ten. Zo kan deze zaterdag het begin zijn van een nieuw aanzien van Uw tuin en voor niet-leden misschien de start van een nieuwe hobby. I De eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad zal worden gehouden, I morgenavond, donderdag 16 oktober om 19.30 uur in de zaal van het L Dorpshuis De Borg, Willaertstraat 49. Vanzelfsprekend bent u van harte I welkom. I Vanaf 19.00 uur is de instructiezaal geopend. I De agenda ziet er als volgt uit 1. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 21 au gustus 1980. 2. Ingekomen stukken. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorstel tot het vaststellen van een besluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (voorbereidingsbesluit). 5. Voorstel tot verhoging van diverse rechten en belastingen. 6. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding over het jaar 1979 op grond van artikel 103,2e lid van de Lager-onderwijswet 1920. 7. Voorstel tot het vaststellen van de vergoeding over het jaar 1970 op grond van artikel 191 Besluit Buitengewoon Onderwijs 1967. 8. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding over het jaar 1979 op grond van artikel 75 van de Kleuteronderwijswet. 9. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding over het jaar 1979 op grond van artikel 103 bis van de Lager onderwijswet 1920 (vakonderwijs). 10. Aanmelding/toelating van nevenvoorzieningen van de Stichting Ma- riënburg tot de zogeheten „indirecte financiering" van de Algemene Bijstandswet. 11. Voorstel van de commissie voor de beroepschriften tot het nemen van een beslissing op een door de heer R. Nieuwenhuis ingesteld beroep tegen weigering van een bouwvergunning. De schriftelijke toelichting op de onderwerpen die ter tafel komen, kunt u inzien bij het gemeentelijk INFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (tegenover het gemeentehuis). (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 7 oktober 1980 bouwen carport met berging en tuinmuur aan de Oude Utrechtse- weg 12 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nummers 4058 en 4059). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. (Openbare bekendmaking) De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt, ter uit voering van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de beroep schriften, bekend, dat op donderdag 23 oktober a.s. om 16.00 uur in de com missiekamer van het gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg 77, een openbare vergadering van de commissie zal worden gehouden, waar in de volgende zaak aan de orde komt: Het beroep van C. Meeder, Bilderdijk-laan 23, Soest, tegen de weigering van burgemeester en wethouders een bouwvergunning te verlenen voor het bouwen van een woonhuis over de bestaande kantine, welke be hoort bij het tenniscomplex „de Boswiek" aan de Bosstraat. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Eemland houdt morgen, don derdag 16 oktober, aanvang 15.00 uur een openbare vergadering in restau rant „de Mandemaaker" te Bun schoten. De agenda vermeldt de ge bruikelijke punten als notulen; begro ting 1981 en verslaglegging activitei ten. De jaarlijkse collecte ten bate van „De Macht van het Kleine" heeft te Soest opgebracht het bedrag van 1.631.93. NAAM BEDRIJF TEL.NR. FUNKTIE Howson Algraphy B.V. 18944 Administratief medewerkster Bakkerij Rademaker B.V. 20494 Administratief medewerker (m/v) Hermans Groep b.v. 10404 Secretaresse Accountantskantoor Bosman B.V. 21909 Assistent-accountant Drukkerij Klomp B.V. 13435 All-round offsetdrukker 's avonds 033-723986 Frans Bosman B.V. 13367 Onderhouds-Elektromonteur Van Hengstum B.V. 20364 Konstruktie-bankwerkers Apparatenbouw Leerling konstr. bankwerkers B.V. Nederl. Kunststof 03463-1647 Assistent(e) voor de Administratie Industrie Soesterberg B.V. Mercurius 19544 Machinevoerder Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaande telefoonnummers. Dinsdagavond 7 oktober hield de Soes ter Vrijwillige brandweer haar jaar lijkse oktoberavond. Burgemmester P. Scholten was een van de genodigden. Hij opende de avond met een toespraak waarin hij o.a. het aspekt regionale brandweer belichtte. „Bij het vormen van een regionale brandweer moet de identiteit van het plaatselijk brand weerkorps gewaarborgd blijven", al dus de heer Scholten. De heer Scholten zette zich principieel af tegen de zg. provinciale brandweer. „Bij een provinciale brandweer loopt men de kans dat er een topzware orga nisatie aan het hoofd komt. Een be hoorlijk georganiseerde regionale Bouw- en Qnderhoudsbedr. Kantoor en werkplaats Industrieweg 10 - Soest Postbus 171 Tel. 02155-17797-19260 brandweer is meer op zijn plaats" al dus burgemeester Scholten. Na zijn toespraak reikte burgemeester Scholten diploma's en onderscheidin gen uit. Het diploma persluchtmasker ging naar L. E. v. d. Hoek, C. J. Achterberg, M. A. M. Steenman. Diploma brandwacht 2e klasse: A. Tol boom, P. Floor. Diploma brandwacht ie klasse: C. T. J. de Bruin, J. P. van Ede, J. Dogterom, A. M. P. Scholtmeijer, C. J. Achter berg, M. A. M. Steenman. Diploma Hoofdbrandwacht: C. T. J. de Bruin, F. J. Groart, R. v. d. Kolk, A. v. d. Baan. Diploma Technisch Hulpverlener: H. N. P. vanRensen, J. Starink. Benoemd tot adspirant brandwacht: R. G. C. C. Steenman, H. H. Schipper, W. Kok, J. J. Veldhuizen. Bevorderd tot brandwacht 2e klasse: A. A. Tolboom, P. Floor. Bevorderd tot brandwacht le klasse: J. Dogterom, C. T. J. de Bruin, J. P. van Ede, A. M. P. Scholtmeijer. Onderscheiding 12% jaar brandweer dienst; C. van Essen, B. Fabriek, Th. W. Geeve, M. R. W. Onwezen, C. A. de Raadt. Onderscheiding 20-jarige brandweer dienst: J. F. Kole. Onderscheiding Vrijwilligersmedaille B.B. voor 10-jarige trouwe dienst: C. A. C. van Doorn, A. van Essen, C. van Essen, B. Fabriek, A. P. van Fulpen, Th. W. Geeve, H. v. d. Heiden, HrN. P. van Rensen, T. Ruiter, H. Schut. 25 jaar Vrijwilligersmedaille B.B.: J. A. van Dorresteyn, J. F. Groart. Tevens werden die avond de prijzen van de brandkranenwedstrijd uitge reikt. De eerste prijs en de Yelle Luybenwisselbeker ging naar F. J. Groart, hij behaalde 969 punten. De tweede prijs was bestemd voor A. M. P. Scholtmeijer met 956 punten en de derde prijs was voor J. J. Veldhuizen met 954 punten. Na het officiële gedeelte volgde een ge zellige feestavond. Na Sinclair and Valentine en de machi nefabriek Smink heeft nu ook Foxbo ro grond, indertijd gekocht voor uit breidingen, aan de gemeente ver kocht. Het gaat om 39.000 vierkante meter gelegen nabij de Koningsweg. De gemeente en het bedrijf zijn de koopsom van 253.500 gulden overeen gekomen, wat neerkomt op 6,50 per vierkante meter. De gemeente heeft verder op zich ge nomen op de nieuwe perceelsgrens een erfafscheiding met een hoogte van twee meter te plaatsen en bovendien om naast het gekochte perceel, een ter rein van ongeveer 1% hectare, dat eigendom blijft van Foxboro, geschikt te maken als volkstuin. De aangekochte grond heeft de ge meente nodig om andere industrieën onder te brengen. De raad en daarna gedeputeerde sta ten moeten met een en ander nog ak koord gaan. De voor maandag 20 oktober uitge schreven vergadering van de afdeling Soest van de PvdA is een week uitge steld en wordt nu op maandag 27 oktober gehouden. Tijdens deze verga dering komt ondermeer het jaarver slag van de gemeenteraadsfractie aan de orde. Aanvangsuur en ver gaderplaats (20.00 uur in Restaurant v.d. Brink) zijn niet gewijzigd. Nadat de CDA-er Oldenboom zowel in de openbare vergadering van 2 als van 16 september van de commissie ruim telijke ordening geïnformeerd heeft naar de stand van zaken met betrek king tot het plan Overhees 2, tweede fase, heeft nu de fractie van Progres sief Soest schriftelijk vragen over het zelfde onderwerp gesteld. De fractie wil weten wanneer de her ziening van het bestemmingsplan Overhees 2 in de raad wordt behandeld en wanneer die herziening dan ter visie wordt gelegd. In de vergadering van de commissie R.O. van 16 september kreeg de heer Oldenboom van voorzit ter Menne te horen dat uiterlijk 4 november de ontwerpen van de vier aangezochte realisatoren binnen moe ten zijn. De vragen komen morgen avond tijdens de raadsvergadering in De Borg aan de orde. Geopend: 's maandags t/m zondags vanaf 17.00 uur. Dinsdags gesloten. SOESTERBERGSESTRAAT 107 SOEST - TEL. 02155-20202 Voor al uw Bouwwerken Onderhoudswerken Verbouwingen Vraag eens vrijblijvend prijsopgave! AFDELING SOEST Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde

Soester Courant | 1980 | | pagina 5